PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Αυξήστε τις μέγιστες συνδέσεις για καλύτερο download αλλά και για το σερφάρισμα

savvasferrari
30 Δεκεμβρίου 2007, 15:47
Μετά από την ενεργοποίηση της 24άρας μου και έχοντας ταυτόχρονα το γνωστό πρόγραμμα για να κατεβάζω την παραγγελία μου από τους Θείους, είχε σαν αποτέλεσμα ν' αργούν ν' ανοίξουν οι σελίδες.

Ψάχνοντας στο Internet για λύση, βρήκα αυτό το αρχείο "EvID4226Patch223d-en.zip" όπου μου έλυσε τα προβλήματα της πολύ αργής πλοήγησης αλλά και κατεβάζει ακόμα πιο γρήγορα.

Η Microsoft στα Service Pack 2, για περιορίσει το κατέβασμα αρχείων P2P έβαλε έναν "κόφτη" στον μέγιστο αριθμό των εισερχόμενων και εξερχόμενων συνδέσεων. Με αποτέλεσμα να μην επιτρέπει πάνω από 10 συνδέσεις μόνο. Αυτό το πρόγραμμα λοιπόν αναλαμβάνει ν' αυξήσει τον αριθμό των μέγιστων συνδέσεων για καλύτερες επιδόσεις.

Τρόπος Χρήσης:
1) Αποσυμπιέστε τα αρχεία που περιέχει το zip σ' έναν φάκελο της αρεσκείας σας.
2) Τρέξτε το εκτελέσιμο αρχείο (.exe) και θα σαν ανοίξει ένα παράθυρο του MS-DOS. (Ο υπολογιστής σας θα κάνει ένα μπιπ, δεν είναι τίποτα μην τρομάξετε:lol:)
3) Θα σας ρωτάει άμα θέλετε να αλλάξετε τον αριθμό περιορισμού και σας δίνει 4 επιλογές. Εσείς θα πατήσετε το κουμπί "c" στο πληκτρολόγιο για να βάλουμε εμείς μόνοι μας τον αριθμό.
4) Βάλτε 100 και πατήστε ENTER. (Θα ξανακάνει μπιπ μην τρομάξετε πάλι:rotfl:)
5) Σας ζητάει επιβεβαίωση και πατήστε το κουμπί "Υ" στο πληκτρολόγιο για ν' αποδεχτούμε τις αλλαγές.
6) ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙ Η ΑΛΛΑΓΗ
Θα αρχίσει το πρόγραμμα να μετράει αντίστροφα για 15 δευτερόλεπτα ώστε όταν βγει το μήνυμα "Προστασία αρχείων των Windows" εσείς να πατήσετε ΑΚΥΡΟ και μόνο άκυρο και μετά πατήστε οποιοδήποτε πλήκτρο για να βγει και να τερματιστεί το πρόγραμμα.
7) Κάντε μια επανεκκίνηση και είστε ΟΚ.

Υ.Γ. Μην φοβάστε να την κάνετε την διαδικασία γιατί:
α) Την δοκίμασα εγώ ο ίδιος καθώς και πολλοί άλλοι και λειτουργεί.
β) Είναι εντελώς ακίνδυνη
γ) Είναι πλήρως αναστρέψιμη
δ) Δεν θέλετε τον τσαμπουκά του Μπιλ όπου σας περιορίζει με το έτσι θέλω το download P2P
και ε) Εάν δεν το κάνετε εσείς θα χάσετε. Για το καλό σας είναι και θα με θυμηθείτε που σας το λέω:thumbsup1

tsix
30 Δεκεμβρίου 2007, 16:42
καλη η συμβουλη σου.

για τί windows ομως μιλας???
και οταν λες το "γνωστο" προγραμμα αναφερεσαι μονο στα Ρ2Ρ σωστα???

tnx

savvasferrari
30 Δεκεμβρίου 2007, 16:50
καλη η συμβουλη σου.

για τί windows ομως μιλας???
και οταν λες το "γνωστο" προγραμμα αναφερεσαι μονο στα Ρ2Ρ σωστα???

tnx

Windows XP Service Pack 2 όλες οι γλώσσες και εκδόσεις...

Ακριβώς.;) Αυτά τα προγράμματα παίρνουν όλες τις συνδέσεις κάνοντας το surfing αργό.

marsoupilami
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:00
Ara emeis pou exoume vista tha perimenoume sti sira:P:P:P:P:P

savvasferrari
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:04
Δεν έχουν τα Vista πρόβλημα μ' αυτό...

marsoupilami
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:06
ok. thxs!!!!!

vicky23ny
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:08
Savvasferrari με ποια εταιρια εβαλες 24mbps αν επιτρεπεται και ποσο καιρο κανανε να σου αλλαξουν την γραμμη?Φανταζομαι πως ειδες τεραστια διαφορα στην ταχυτητα.

savvasferrari
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:11
Με forthnet 2 play.
Έκαναν 28 μέρες χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Εννοείται.
Κατέβασα με μέγιστο 1,4ΜΒ/sec με P2P!

kostasm13
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:16
Χμμμμ........ Καλο ακουγεται...

Δηλ, αν εχω ανοιχτο τον θειο, δεν θα σερνεται το ιντερνετ???

vicky23ny
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:18
Ποσο βγαινει τον μηνα?Αρα εγω με RS θα βρω την χαρα μου!!!!

savvasferrari
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:22
Χμμμμ........ Καλο ακουγεται...

Δηλ, αν εχω ανοιχτο τον θειο, δεν θα σερνεται το ιντερνετ???

Όχι, καθόλου! Τεράστια βελτίωση σου λέω.

Ποσο βγαινει τον μηνα?Αρα εγω με RS θα βρω την χαρα μου!!!!
25 Ευρώ.:yes:

vicky23ny
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:24
24 Mbps Here I come!!!

savvasferrari
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:33
Τρέχα ακόμα εδώ είσαι;
Παρεμπιπτόντως τι σύνδεση έχεις τώρα;

digekas
30 Δεκεμβρίου 2007, 17:59
Καλά έκανες και το έκανες thread γιατί όταν το είχα αναφέρει πριν 7 μήνες (http://greektvsubs.gr/showpost.php?p=96739&postcount=14) είχε περάσει στα ψιλά. O λόγος που μπήκε ο περιορισμός ήταν για να περιορίσει την εξάπλωση σκουλικιών (worms) που κάνουν πάρα πολλές συνδέσεις ταυτόχρονα ώστε να εξαπλωθούν γρηγορότερα και όχι μόνο :), οπότε την κίνηση σας αυτή ορισμένα antivirus θα την θεωρήσουν σαν επιθετική κίνηση κάποιου ιού που προσπαθεί να άρει τον περιορισμό με σκοπό να εξαπλωθεί, το ίδιο το site αναφέρει ότι δεν είναι ιός το πρόγραμμα και μετά τις αλλαγές που κάνει με όσα antivirus το έψαξα δεν βρήκα κάποιο ιό οπότε προς το παρόν δεν θεωρείτε επικίνδυνο.

Για vista ρίξτε μια ματιά σε αυτά τα links. :)

http://www.mydigitallife.info/2007/04/09/windows-vista-tcpipsys-connection-limit-patch-for-event-id-4226/
http://www.securevista.net/2007/05/tcpip-and-uac-autopatch.html

savvasferrari
30 Δεκεμβρίου 2007, 18:06
Ευχαριστώ, digeka. πληρέστατος όπως πάντα.;)

Οι ρυθμίσεις στο μtorrent για ποια σύνδεση είναι;
Τι εννοείς για το MSN;

dhmk
30 Δεκεμβρίου 2007, 19:12
Τα σχετικά warnings τα είδα στο system log. Υπάρχουν.

Ετρεξα το patch και μου βρήκε ότι το όριο ήταν... 1000 και με ρωτούσε αν ήθελα να τα κάνω... 10.

Πάντως δεν θυμάμαι να έκανα κάποια επέμβαση κατά το πρόσφατο παρελθόν καθώς η εγκατάσταση των WinXP SP2 είναι εντελώς φρέσκια, στις αρχές Οκτωβρίου, όταν συναρμολόγησα τον νέο μου υπολογιστή. Ενδεχομένως κάτι να έγινε με τα updates που κατέβηκαν από την Microsoft αυτόματα.

Θυμάμαι ότι παλιότερα είχα πρόβλημα με πολύ αργό browsing όταν κατέβαζε το μTorrent αλλά αυτό το πρόβλημα το έχω ξεχάσει εδώ και καιρό, χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο. Πάντως το συγκεκριμένο patch πρώτη φορά το βλέπω. Γιαυτό είμαι σίγουρος.

tasosmel
30 Δεκεμβρίου 2007, 22:28
Σάββα πώς αναστρέφεται η διαδικασία; Με επαναφορά συστήματος;
Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι με το RapGet δεν συνεργάζεται καλά και αργεί να ανοίξει τις σελίδες ο MOZILA.
Βέβαια το δοκίμασα σε 768, γκάφα ε;

vicky23ny
31 Δεκεμβρίου 2007, 03:49
Savvasferrari εισαι σιγουρος οτι θα σου βγαινει η 24mbps γραμμη 25 ευρω το μηνα?Γιατι σημερα ειδα δυο διαφημισεις σε περιοδικα που λενε ξεκαθαρα οτι κοστιζει 39.90 το μηνα.

tsix
31 Δεκεμβρίου 2007, 10:14
Savvasferrari εισαι σιγουρος οτι θα σου βγαινει η 24mbps γραμμη 25 ευρω το μηνα?Γιατι σημερα ειδα δυο διαφημισεις σε περιοδικα που λενε ξεκαθαρα οτι κοστιζει 39.90 το μηνα.

και εγω την ιδια τιμη ξερω για 2Play. και εχω στη Forthnet συνδεση ηδη.
περιεργο μου ακουγεται. πως το εκανες σε υτη την τιμη φιλε????

tnx

savvasferrari
31 Δεκεμβρίου 2007, 12:30
Λοιπόν, θα απαντήσω σ' έναν-έναν γιατί έγινε ο χαμός:

Τα σχετικά warnings τα είδα στο system log. Υπάρχουν.

Ετρεξα το patch και μου βρήκε ότι το όριο ήταν... 1000 και με ρωτούσε αν ήθελα να τα κάνω... 10.

Πάντως δεν θυμάμαι να έκανα κάποια επέμβαση κατά το πρόσφατο παρελθόν καθώς η εγκατάσταση των WinXP SP2 είναι εντελώς φρέσκια, στις αρχές Οκτωβρίου, όταν συναρμολόγησα τον νέο μου υπολογιστή. Ενδεχομένως κάτι να έγινε με τα updates που κατέβηκαν από την Microsoft αυτόματα.

Θυμάμαι ότι παλιότερα είχα πρόβλημα με πολύ αργό browsing όταν κατέβαζε το μTorrent αλλά αυτό το πρόβλημα το έχω ξεχάσει εδώ και καιρό, χωρίς να έχω κάνει κάτι ιδιαίτερο. Πάντως το συγκεκριμένο patch πρώτη φορά το βλέπω. Γιαυτό είμαι σίγουρος.

Το patch αυτό είναι γνωστό το είπε και ο digekas. Πάντως αυτό που λες για την Microsoft δεν ξέρω...
Μπορεί και να είναι έτσι. Πάντως 1000 είναι μεγάλο το νούμερο. Άμα βάλεις το patch σου λέει ότι καλό είναι να μην έχεις πάνω από 100 συνδέσεις.

Το σύστημά σου είναι ΟΚ έτσι; Θέλω να πω κατεβάζει μια χαρά και έχεις άνετο surfάρισμα;

Σάββα πώς αναστρέφεται η διαδικασία; Με επαναφορά συστήματος;
Δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι με το RapGet δεν συνεργάζεται καλά και αργεί να ανοίξει τις σελίδες ο MOZILA.
Βέβαια το δοκίμασα σε 768, γκάφα ε;

Πρώτα, το ξανατρέχεις το πρόγραμμα και σου λέει αμέσως αν θέλεις να σου επανέλθουν σε 10 οι συνδέσεις. Πατάς ναι και είσαι έτοιμος.

Φυσικά και αυτό δεν λειτουργεί σε 768. Εκεί κατά 99,99% πιάνεις το μέγιστο και μπουκώνει η γραμμή. Σε 24Mbit όμως το 100% δεν το πιάνεις ποτέ. Πάντα υπάρχει κι άλλο bandwidth και σε συνδυασμό με τον περιορισμό των μέγιστων συνδέσεων σε 10 είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα. Είναι 100% σίγουρο αυτό που λέω, γιατί παλιά αν θυμάστε είχα ανοίξει post για τ' ότι σέρνεται ο Mozilla. Ε, αυτήν ήταν η λύση. Σου λέω όλα μια χαρά είναι τώρα. Βρήκα την υγειά μου:thumbsup1

και εγω την ιδια τιμη ξερω για 2Play. και εχω στη Forthnet συνδεση ηδη.
περιεργο μου ακουγεται. πως το εκανες σε υτη την τιμη φιλε????

tnx

Εγώ έχω την Forthnet 2play αλλά χωρίς τις απεριόριστες αστικές και υπεραστικές κλήσεις...
Αφού στην ουσία δεν παίρνουμε ποτέ πολλά τηλέφωνα εμείς. Τζάμπα πάγια στον ΟΤΕ πληρώναμε. Το πολύ 5 ευρώ κλήσεις είχαμε όλα τ' άλλα ήταν πάγια. Συμφέρει αυτό κατά πολύ αυτούς που δεν παίρνουν πολλά τηλέφωνα.
Η υπηρεσία αυτή λέγεται Forthnet 2play (Soho).:thumbsup1

savvasferrari
1 Ιανουαρίου 2008, 11:53
Λοιπόν, έψαξα και βρήκα αυτό για Vista.
Ορίστε!:thumbsup1

digekas
1 Ιανουαρίου 2008, 12:13
Σε προηγούμενο ποστ μου στο ίδιο θέμα έχω link με οδηγίες και τα αρχεία τόσο για 64bit όσο και για 32bit, βλέπω ότι αυτό που παραθέτει ο Σάββας είναι για 32bit οπότε αν έχετε την 64bit έκδοση επιλέξτε την κατάλληλη. :)

Sorin
5 Ιανουαρίου 2008, 00:31
ρε παιδια οταν λεει 24Mb taxytita ti ennoei?? εγω εβαλα με forthnet 2 play εως 24 Mbs και μου κατεβαζει το μεγιστο συνολικα 1.3Μb το δευτερολεπτο .πως παω>?χαλια?

smile88
5 Ιανουαρίου 2008, 03:31
Aρα,αν καταλαβα καλα,δεν ειναι για 768 ε?

FH16
8 Ιανουαρίου 2008, 10:41
Gia na ipologisete to donload se sxesi me thn onomastiki taxitita diereste thn me to 8
px: 768/8=96KB/s 1024/8=128KB/s 24576/8=3072KB/s(3MB/s)
Opote Sorin plironis 24 alla exis peripou 10 pragmatika.
To kiro problima gia to oti argi to serfarisma eno katebazoume den einai to poses portes exoume anixtes h tous ta posa incomming connections epitreponte sto mixanima mas, to megalitero kai kiriotero problima einai to upload.
Prosopika sthn doulia exo 4Mb/4Mb grami katebazo me ~500Kb/s sinexia kai to serfarisma den exei to paramikro problima eno sto spiti (Hol) den tolmo na ani3o P2P programa.
Episis prepi na dite ligo kai to QoS osi exete routers, poles fores den einai sosta ri8mismeno kai dimiourgi problimata.

savvasferrari
9 Ιανουαρίου 2008, 14:00
ρε παιδια οταν λεει 24Mb taxytita ti ennoei?? εγω εβαλα με forthnet 2 play εως 24 Mbs και μου κατεβαζει το μεγιστο συνολικα 1.3Μb το δευτερολεπτο .πως παω>?χαλια?

Μια χαρά είσαι μια χαρά. Έχω δει κάποιους να κατεβάζουν με 300kb/sec και τρελάθηκα. Το θεωρητικό μέγιστο που μπορείς να πιάσεις είναι 2.2Mb/sec:thumbsup1

digekas
10 Ιανουαρίου 2008, 06:12
Aρα,αν καταλαβα καλα,δεν ειναι για 768 ε?

Και βέβαια είναι, εξαρτάται κυρίως αν έχεις modem ή router, αν έχεις router και χρησιμοποιείς torrent τα οποία έχουν πολλούς seeders αλλά δίνουν μικρές ταχύτητες τότε για να πιάσεις το max της γραμμής σου πρέπει να συνδεθείς με πολλούς και τα xp, vista δεν σου το επιτρέπουν, οπότε πέρασε το, καλό θα δεις κακό δεν κάνει. :)

smile88
10 Ιανουαρίου 2008, 16:00
Και βέβαια είναι, εξαρτάται κυρίως αν έχεις modem ή router, αν έχεις router και χρησιμοποιείς torrent τα οποία έχουν πολλούς seeders αλλά δίνουν μικρές ταχύτητες τότε για να πιάσεις το max της γραμμής σου πρέπει να συνδεθείς με πολλούς και τα xp, vista δεν σου το επιτρέπουν, οπότε πέρασε το, καλό θα δεις κακό δεν κάνει. :)

Bασικα μεχρι τωρα με το μtorrent δεν εχω προβλημα(ευχαριστω παιδια!:worthy:)οποτε...!:P

savvasferrari
10 Ιανουαρίου 2008, 17:08
Πιθανώς να κατέβασες κανένα update από την microsoft και γι' αυτό είσαι ΟΚ!:p

smile88
10 Ιανουαρίου 2008, 21:17
Δεν το νομιζω...Μολις εβαλα το μtorrent δεν ειχα προβλημα...
'Η εννοεις τις αυτοματες ενημερωσεις που ξεπεταγονται καθε τρεις και λιγο?
Αυτα με εκνευριζουν!

smile88
11 Ιανουαρίου 2008, 15:48
Παιδιαααααααα!
Το εκανα,αλλα δεν μου βγηκε το παραθυρο της προστασιας του Windows,μου βγηκε ενα παραθυρακι οτι και καλα πρεπει να βαλω το CD των Windows!:???:

savvasferrari
11 Ιανουαρίου 2008, 16:58
Ναι βρε. Αυτό είναι.;)

1980
11 Ιανουαρίου 2008, 20:28
Παιδια λεω και εγω να το κανω αλλα αυτο το note για κατι wrong position κι ετσι τι ειναι?να ανυσηχησω η να προχωρησω?

edit
Tελικα το εκανα απλα εχω κανα δυο αποριες
1.Αφου πατησα Y για να παρει τισ αλλαγες μετα με ρωταγε και οτι θα υπαρχει και μια μετονομασια αρχειων η κατι τετοιο και πατησα Y για να συνεχισει γιατι με Ν δεν συνεχιζε στην αντιστροφη.
2.Μετα το ακυρο που πατησα για windows εβγαλε και ενα αλλο προειδοποιητικο και πατησα ναι γιατι με το οχι παλι δεν συνεχιζε ελπιζω να μην εχω κανει γκαφα!
Περιμενω απαντηση ευχαριστω εκ των προτερων.

smile88
12 Ιανουαρίου 2008, 01:34
Ναι ρε αλλα δεν ειχε σχεση με ασφαλεια και τετοια...Παντως δεν βλεπω καμια αλλαγη...Ισως να ειναι λιγο πιο γρηγορο αλλα τιποτα το σπουδαιο...

savvasferrari
12 Ιανουαρίου 2008, 18:59
Όσο πιο μεγάλη σύνδεση έχεις τόσο πιο μεγάλη διαφορά θα δεις!

1980
12 Ιανουαρίου 2008, 19:10
Κι εγω αν το εχω κανει σωστα βεβαια δεν ειδα μεγαλη διαφορα.Εχω πραγματικη 2Μb περιπου.

TSAGOS
12 Ιανουαρίου 2008, 19:11
Ίσως να ήταν τυχαίο άλλα εγώ είδα πολύ μεγάλη διαφορά. Ευχαριστώ savvasferrari

smile88
13 Ιανουαρίου 2008, 01:30
Όσο πιο μεγάλη σύνδεση έχεις τόσο πιο μεγάλη διαφορά θα δεις!

Α τοσο καλα...24αρα θα βαλω οταν πιασω δουλεια!:rotfl::rotfl:

Acro
13 Ιανουαρίου 2008, 06:41
Να πω κι εγώ που έκανα τη διαδικασία πριν από καιρό ότι οι συμβουλές σε φόρουμ για το bitcomet ήταν να βάλει κανείς μέγιστες συνδέσεις halfopen 200. Το προγραμματάκι το έτρεξα (σε γραμμή 2ΜΒιτ) και δεν έχω πρόβλημα. Αφήνει δε αντίγραφο του original αρχείου που αντικαθιστά ώστε αν κάτι πάει στραβά να μπορεί κανείς να επαναφέρει την κατάσταση. (πως ονομάζει το αρχείο και που βρίσκεται το λέει κατά την εγκατάσταση, έχετε το νου σας να το δείτε, μη ψάχνω τώρα :))
Όσο για το browsing που σέρνεται, η πρόταση είναι να προσέξουμε το μέγιστο upload επίσης, να βρίσκεται περίπου στο 80% του θεωρητικού μέγιστου (και στο download το ίδιο). Δηλαδή για upload 128 (τόσο έχουν οι 1 MBit της Ελλάδας) μέγιστο είναι το 12 περίπου, οπότε βάζουμε upload 9-10 στο p2p μας. Για τις μεγαλύτερες γραμμές (με upload 256 βάζουμε μέγιστο 15-18 περίπου. Try and error θα έλεγα.
Ο λόγος που μας κολάει το download (browsing) εξαιτίας του Upload είναι ότι, όταν πχ ζητάμε να δούμε μια σελίδα, ο browser στέλνει διάφορες "απαντήσεις" στον server που βρίσκεται η σελίδα (τρέχω τον τάδε browser, έλαβα τα δεδομένα κλπ κλπ). Οπότε αν είναι "μπουκωμένο" το upload, οι σελίδες αργούν, ή/και δεν έρχονται καθόλου. Όλα βασίζονται στην ισορροπία download/upload.
Αν τώρα δεν βλέπουμε τίποτε άλλο στο internet και απλώς τρέχουμε p2p, τα βάζουμε στο μέγιστο και γαία πυρί μιχθείτω. :)

savvasferrari
13 Ιανουαρίου 2008, 14:27
Εγώ πάντως όλα απεριόριστα τα έχω και δεν έχω κανένα πρόβλημα πια!

BILL!!!!
9 Οκτωβρίου 2008, 12:49
Παιδια το προβλημα ειναι μονο για αυτους που εχουν Service Pack 2??? Εγω που εχω XP με SP3 μπορω να το τρεξω το προγραματακι?θα βοηθησει καθολου η δε χρειαζεται λογο Service Pack 3??

BILL!!!!
11 Οκτωβρίου 2008, 16:55
Eπειδη δεν απαντησε καποιος μπηκα στο πειρασμο και το δοκιμασα.Παιδια απλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!! Βασικα εγω ειχα προβλημα με το σερφαρισμα την στιγμη που ''ψωνιζα απο θειο'' δεν μου ανοιγανε με τιποτα οι σελιδες!! Η γραμη μου ειναι γυρω στα 20Μb και παλι δεν κατεβαζα και πολυ καλα.Προχθες επαθα πλακα,εφτασα στα 1750 kbs και κατεβασα απο θειο επεισοδιο 350mb σε ενα λεπτο και 85δευτερολ. Βεβαια δεν τρεχει παντα ετσι γιατι οπως ξερουμε παιζουν πολοι παραγοντες ρολο αλλα γενικα κατεβαζω πλεον απο 400mb το λιγοτερο μεχρι 900mb.Kαι με το bitlord παρακαλω που για πολλους ειναι ''σκουπιδι'' τουλαχιστον σε μενα δουλευει καλα:D .Παιδια η δοκιμασια ειναι πολυ απλη και βοηθαει,δοκιμαστε το!!