PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Τι ρόλο βαράει το πόδι?

ethernek
6 Σεπτεμβρίου 2006, 17:19
Καταρχήν θέλω να πω ένα μεγάλο γειά (κ ένα μεγάλο ευχαριστώ για τα subs ειδικά) καθώς είναι η πρώτη φορά που γράφω εδώ.
Στο προτελευταίο επισόδειο βλέπουμε τον Σαΐντ με το καράβι να πλέει μαζι με το ζεύγος Σαν-Τζην παραπλεύρως των ακτών, οπού βλέπουν ένα τεράστιο μαρμάρινο πόδι με τέσσερα δάκτυλα...
Αν έχετε καμιά ιδέα -θεωρεία πολυ θα ήθελα να την ακούσω!:yes:

Ν.

akfo7
6 Σεπτεμβρίου 2006, 17:30
Einai ena apo ta polla anapantita erwtimata pou exei afisei h season kai pws elpizoume oloi na lythoun estw merika apo ta tosa kai tosa erwtimata stin 3h season.

:???:

Sotos_2002
6 Σεπτεμβρίου 2006, 17:55
Αυτο ειναι ενα τεραστιο ερωτημα...
Δεν ξερω αν υπαρχει καιποια εξηγηση απο εσας.
Παντως εγω "στέγνωσα" απο ιδεες.

crisbari
6 Σεπτεμβρίου 2006, 18:04
egw pisteyw oti katala8os egine,fthna skhnika kakoi glyptes,an8rwpoi einai kai aytoi mperdeythkane:P .kollate ki eseis se kati leptomereies,pali kala poy exei dyo xeria:dance: :dance: :dance:

Sotos_2002
6 Σεπτεμβρίου 2006, 18:13
egw pisteyw oti katala8os egine,fthna skhnika kakoi glyptes,an8rwpoi einai kai aytoi mperdeythkane:P .kollate ki eseis se kati leptomereies,pali kala poy exei dyo xeria:dance: :dance: :dance:

Καθολου λεπτομεριες το τι ακριβως αντιπροσωπευει αυτο το ποδι πιθανοτατα θα εξηγει πολλα για το νησι και για τον εξω κοσμο

ex_dnan
6 Σεπτεμβρίου 2006, 18:29
λογικα θα συσχετιζεται με την ιστορια του νησιου κτλ κτλ κτλ
μπλα μπλα μπλα μπλα

ΑΝΤΕ Ν"ΑΡΧΙΣΕΙ Η 3Η ΣΕΖΟΝ!:dance::cry::clapping:

isidora
6 Σεπτεμβρίου 2006, 18:56
Oi dimioyrgoi toy lost frodisan oste na mas afisoyn me oso to dynaton perissoteres apories... :mad:
An ayto to podi eixe 5 daxtyla, pithanotata kanenas den tha eixe asxolithei mazi toy... ;)
Isos ayto to nisi kapote katoikoytan => Simadi politismoy...:thumbsup1

Sotos_2002
6 Σεπτεμβρίου 2006, 19:02
Oi dimioyrgoi toy lost frodisan oste na mas afisoyn me oso to dynaton perissoteres apories... :mad:
An ayto to podi eixe 5 daxtyla, pithanotata kanenas den tha eixe asxolithei mazi toy... ;)
Isos ayto to nisi kapote katoikoytan => Simadi politismoy...:thumbsup1

Ειμαι σιγουρος πως δεν εχει γινει για λογους ενθουσιασμου αλλα και αυτο εχει τον σκοπο στο να αρχισουμε να συναρμολογουμε τις απαντησεις για να λυσουμε το μυστηριο αυτο του Lost.

dreiko
6 Σεπτεμβρίου 2006, 19:30
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί τους παραξένεψε τόσο.
Σπασμένα αγάλματα υπάρχουν παντού (καλά, σχεδόν παντού). Το ότι είναι τεράστιο δεν είναι και τόσο παράξενο, ή είναι το ίδιο παράξενο με τα αγάλματα στο νησί του Πάσχα. Και τα 4 δάχτυλα; μπορεί να το έκανε ο γλύπτης για οικονομία.
Βέβαια είναι γνωστό πως πάντα είμαι η φωνή του αντίλογου, οπότε μην μου δίνετε πολύ σημασία:p

TheAngel
6 Σεπτεμβρίου 2006, 20:28
Βασικά αν δεν ήταν σπασμένο δε θα ασχολούμασταν και τόσο. Αυτό που υπονοείται είναι ότι κάποτε ήταν ολόκληρο, κι αυτό το ολόκληρο ήταν γιγαντιαίο. Τι να σημαίνει αυτό; Αν ήταν ένα σκέτο πόδι, δε θα έκανε τόσο εντύπωση.

ddellios
6 Σεπτεμβρίου 2006, 23:30
Είναι προφανές ότι πρόκειται για άγαλμα του Μίκυ Μαους που έχει 4 δάχτυλα σε χέρια και σε ποδιά... Κανένα μυστήριο...:yes:

squeezer
7 Σεπτεμβρίου 2006, 03:51
den exw idea ti rolo mporei na paizei to agalma pantws eixa diavasei oti h paragwgh eixe pei oti paizei megalo rolo sthn seira kai den deixthke tuxaia.Tha mou peis twra ti pragma sto Lost ginetai tuxaia??

nkt_13
7 Σεπτεμβρίου 2006, 12:21
Το πόδι πιστεύω ότι μας το έδειξαν με 4 δάχτυλα για να το προσέξουμε περισσότερο, ιδιαίτερα αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο στην μετέπειτα εξέλιξη του LOST. Το μέγεθος εξάλλου του αγάλματος αυτού είναι εξίσου εντυπωσιακό. Σαφώς και υπάρχουν σε όλο το κόσμο τεράστια αγάλματα και άλλα μνημεία με ανάλογο μέγεθος, μόνο που βρίσκονται σε σημεία που όλοι γνωρίζουμε, ενώ για αυτό το νησί μας δείχνουν ότι κανείς δεν γνωρίζει την ύπαρξη του......... :yes: :shock: :*(

filo
7 Σεπτεμβρίου 2006, 12:56
Λοιπόν τα πιθανά σενάρια είναι 3:
1)Σαφώς επηρεασμένος από τα x- files που άρχισα να ξεσκονίζω είναι ότι απέμεινε από το άγαλμα του ηγέτη μια εξωγίηνης φυλής εβραίων που είχαν παρεξηγήσει βαθιά το τελετουργικό της περιτομής :yes:
2)Σαφώς επηρεασμένος από το prison break είναι το άγαλμα του Michael που το έριξε ο Abruzzi για αντίποινα που δεν του έδωσε ποτέ τον Fibonazi :???:
3) Σαφώς επηρεασμένος από τα Adam's family το πόδι από μόνο του είναι μια μόρφή ζωής που είχε ως σκοπό να υπηρετεί τον Ασιάτη doc Μ. Candle ή όποιο κι αν είναι το όνομά του τελικά (χέρι προσπάθησαν να βγάλουν αλλά τελικά τους βγήκε πόδι) 8)
Καλά τώρα πέρα απ' τη πλάκα :
:P:P:yahoo::yahoo::dance::dance::clapping: :clapping::haha::haha: ;);)

wodahS
7 Σεπτεμβρίου 2006, 20:12
Μπορεί και να το βάλαν για να μας δείξουν ότι παλιότερα το νισή κατοικούνταν από κάποια άλλα όντα(που μάλλον δεν ήταν ανθρώπινα, τέσσερα δάχτυλα). Εγώ πάντως έχω αμφιβολίες για το αν ο "φύλακας" του νησιού είναι μόνο το μαύρο νέφος.

adagian
7 Σεπτεμβρίου 2006, 23:38
Εγω εχω την εξης απορια:
Το ποδι ειναι το μονο που θα μας οδηγησει σε ενα συμπερασμα?
Το τετραγωνο εκεινο πως βρεθηκε εκει? (στο ιδιο επεισοδιο με το ποδι, εκει κοντα ηταν)
Το καραβι (Ο μαυρος βραχος που ειχε τον δυναμιτη) πως βρεθηκε εκει?
Αφου εχουμε δει οτι εχουνε χρησιμοποιησει 2 καταπακτες τουλαχιστον την αλλη με τον μαγνητισμο γιατι τους την αφησαν?
Και πολλα αλλα απο την πρωτη και τη δευτερη χρονια που τωρα μου διαφευγουν!
Κανεις καμμια γνωμη γι' αυτα?

Blackjim
8 Σεπτεμβρίου 2006, 01:51
Μαλλον ειμαι ο μονος που ξερει σε ποιον ανηκει το ποδι... 8)

Αναγνωριζετε τον κυριο πιο κατω?

http://img.lenta.ru/news/2005/10/24/homer/picture.jpg
http://www.popartuk.com/g/l/lg8528.jpg

Προφανεστατα καποιος στο νησι ειχε δορυφορικη και μιας και τον εβλεπε τον Homer αποφασισε να του αφιερωσει ενα αγαλμα
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

isidora
8 Σεπτεμβρίου 2006, 08:03
Μαλλον ειμαι ο μονος που ξερει σε ποιον ανηκει το ποδι... 8)

Αναγνωριζετε τον κυριο πιο κατω?

http://www.popartuk.com/g/l/lg8528.jpg

Προφανεστατα καποιος στο νησι ειχε δορυφορικη και μιας και τον εβλεπε τον Homer αποφασισε να του αφιερωσει ενα αγαλμα
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Sostos!!! :grin: :grin: :grin:
:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Pavao
8 Σεπτεμβρίου 2006, 13:25
Εγω παντως παιδια νομιζω πως εχει τεραστια σημασια και το οτι ειναι σπασμενο και το οτι εχει 4 δαχτυλα!Νομιζω πως ισως μπλεξουν μυθολογια στην τριτη σεσον (αγαλμα της Περσεφωνης) ας πουμε!

ethernek
8 Σεπτεμβρίου 2006, 13:38
θα έχει γέλιο αν δούμε το υπόλοιπο του αγάλματος.. φανταστείτε μια τεράστια φιγούρα του χόμερ ή του γκούφι να μοστράρει αλά κολοσσός της ρόδου στυλ..βέβαια μπορεί να είναι κ κανένα εβραϊκό άγαλμα του Νώε που έκανε πρώτος τις διακοπές του στο νησί όταν η κιβωτός προσάραξε εκεί που τώρα βγαίνει ο μαύρος καπνός..(κατά τη γνώμη μου έχει ανοίξει ψησταριά κ ψήνει τα ζωάκια της κιβωτού..):lol::grin::lol:

Houan200
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:29
...Michael Scofield!!!!

sheik
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:30
Εεε....???

liatzika
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:32
...Michael Scofield!!!!

Ποιός είναι αυτός ρε παιδιά?:???:

Sotos_2002
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:32
Ρε συ το σκεφτηκες πολυ αυτο;:p

Steven
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:40
Τι παίζει ρε παιδιά, θα μας πει κανείς;

Sotos_2002
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:43
Απλα θυμηθηκε οτι ο Σκολφιλντ εχει 4 δαχτυλα και ανακαλυψε πως ειναι δικο του το ποδι που ειδε ο Σαγιντ

Steven
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:45
Απλα θυμηθηκε οτι ο Σκολφιλντ εχει 4 δαχτυλα και ανακαλυψε πως ειναι δικο του το ποδι που ειδε ο Σαγιντ

Ποιος είναι ο Σκόλφιλντ;

Sotos_2002
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:46
Απο το prison break o πρωταγωνιστης.

Steven
26 Σεπτεμβρίου 2006, 11:52
ΧΑΧΑ, nice edit! Α, γι' αυτό δεν πήρα χαμπάρι τι λέει!!!

Mathias
26 Σεπτεμβρίου 2006, 12:06
Α ρε Houan200 μας έστειλες αδιάβαστους!

sheik
26 Σεπτεμβρίου 2006, 12:43
LOOOOL!!!!
Οτι να'ναι...