PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Πιστεύετε ότι... [4th Season Spoiler]

savvasferrari
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:07
Με αφορμή την διαφωνία πολλών για το εάν είναι μέσα στην καλύβα ο πατέρας του Τζακ, ανοίγω αυτό το θέμα ώστε να πούμε τις απόψεις μας.

Εγώ πάντως δεν πιστεύω ότι είναι!

libero84
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:18
Μάλλον όχι !!!

gate13
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:19
akouo pollous na lene oti einai sigoura autos...ego leo oxi..my opinion

nembe
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:22
φαινεται πεντακαθαρα οτι ειναι αυτος,και απο τα παπουτσια κ απο το ντυσιμο κ απο το προσωπο
http://lostpedia.com/wiki/Image:Cap08.jpghttp://cache.lostpedia.com/images/a/a5/Cap08.jpg
lostpedia.com
το θεμα δεν ειναι αν ειναι αυτος,το θεμα ειναι πιανου είναι το ματι

kKKK
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:24
Τί άλλο πρέπει να κάνουν οι δημιουργοί για να πιστέψετε;;;Εκαναν τα mobisode,μας τον έδειξαν στην καλύβα.Αρα ο Κρίστιαν είναι σίγουρα ζωντανός.Τώρα αν είναι ο Τζέικομπ δε ξέρω.

savvasferrari
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:29
Τώρα που το λες, ψιλομοιάζει, αλλά δεν είναι με τίποτα ζωντανός. Αφού πέθανε βρε παιδιά. Τι αναστήθηκε; Έλεος!:???::???:

unknown3479
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:30
ο κριστιαν ειναι ο πατερας του τζακ?

savvasferrari
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:32
Ναι βρε!!!!;)

alexdeli
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:34
Aυτός είναι σίγουρα, απλά δεν ξέρουμε αν ήταν όνειρο-παραίσθηση του Χέρλεϊ, ή πραγματικότητα.

Harker88
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:38
100% είναι ο πατέρας του Jack όπως πόσταρα και αλλού. Αλλά δεν είμαι και τόσο σίγουρος ότι είναι αυτός ο Jacob. Αυτό το καταραμένο μάτι πρέπει να βρει ιδιοκτήτη :P

themis19
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:38
Nai paidia autos einai 100%....kai siga ... den einai i prwth fora pou vlepoume ton Christian sto nhsi(..des mobisode 13,season 1 episode 5: White Rabbit)...gia thn akriveia sto sygkekrimeno epeisodio miazei pio nekros apo kathe allh skhnh pou ton exoume dei mexri shmera sto nhsi...apla kathetai:haha::haha::haha:

amhel_79
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:40
σε mobisode δειχνει τον κριστιαν να μιλαει στο σκυλι και οχι κατι παραπανω αρα ειναι ζωντανος(το πως ειναι μια αλλη ιστορια)
τωρα οσων αναφορα αν ο κριστιαν ειναι ο ο τζεικομπ φαινεται ναι να ειναι αυτος αλλα στην 3η σεζον ηταν διαφορετικος(παιζουν με τα νευρα μας οι σεναριογραφοι :lol: )

fisher
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:46
Ρε παιδια στις δικιες σας εκδοσεις τον Κριστιαν τον βλεπετε τοσο φωτινο?Εγω μια
μαυριλα βλεπω:P ισα ισα που ξεχωριζει αυτος που καθεται.Παντως απο οτι λετε αυτος πρεπει να ειναι και οντως στο mobisode τον εδειξε Ολοζωντανο!!

themis19
2 Φεβρουαρίου 2008, 01:49
Ρε παιδια στις δικιες σας εκδοσεις τον Κριστιαν τον βλεπετε τοσο φωτινο?Εγω μια
μαυριλα βλεπω:P ισα ισα που ξεχωριζει αυτος που καθεται.Παντως απο οτι λετε αυτος πρεπει να ειναι και οντως στο mobisode τον εδειξε Ολοζωντανο!!

An pathseis swsto pause tha deis oti einai autos...den einai fwteinh i eikona alla diakrinontai ta xarakthristika tou...an pali den sou ftanei auto koita ta papoutsia pou fainontai pentakathara...o Christian foraei aspra athlitika papoutsia(...me to kostoumi:haha:)....des to mobisode kai to epeisodio kai tha katalaveis oti einai autos.

Radiolina
2 Φεβρουαρίου 2008, 02:02
Προσ Savvasferrari:
.....Δεν έχεισ καταλάβει πια (μετά από 3 σεζον Lost) ότι το νησί έχει συγκεκριμένες δυνάμεις? Μεταξύ αυτών και η ανάσταση/θεραπεία special ατόμων??????????????????
.........................ααααααααααααα Savas με απογοητεύεις!!! Μεταφυσική σειρά βλέπεις! Γίνε πιο Open-minded!!!!:)

sheik
2 Φεβρουαρίου 2008, 02:06
Οτι ειναι αυτος στην καλυβα,ειναι.

Αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΖΩΝΤΑΝΟΣ.Δε μπορω αλλο πια να το λεω,ξελαρυγγιαστηκα.

Θα δικαιωθω εν καιρω...

eltsiko
2 Φεβρουαρίου 2008, 02:26

Θα δικαιωθω εν καιρω...

Δεν ξέρω αν το λες επειδή έχεις κάποια κρυφή πηγή:P αλλά συμφωνώ απόλυτα

Elfstone
2 Φεβρουαρίου 2008, 02:36
Προσ Savvasferrari:
.....Δεν έχεισ καταλάβει πια (μετά από 3 σεζον Lost) ότι το νησί έχει συγκεκριμένες δυνάμεις? Μεταξύ αυτών και η ανάσταση/θεραπεία special ατόμων??????????????????
.........................ααααααααααααα Savas με απογοητεύεις!!! Μεταφυσική σειρά βλέπεις! Γίνε πιο Open-minded!!!!:)

Δε νομίζω ότι υπάρχει πουθενά "ανάσταση"...είναι το τέρας-καπνός που παίρνει διάφορες μορφές (Walt στον Locke, Christian Sheppard, το άλογο της Kate, Yemi).

alexdeli
2 Φεβρουαρίου 2008, 02:41
Προσ Savvasferrari:

Δε νομίζω ότι υπάρχει πουθενά "ανάσταση"...είναι το τέρας-καπνός που παίρνει διάφορες μορφές (Walt στον Locke, Christian Sheppard, το άλογο της Kate, Yemi).

Aνάσταση ατόμων δεν μας έχει δείξει μέχρι στιγμής. Αυτό που λέει ο Elfstone για τον καπνό, έχει δίκιο.
Αλλά και το νησί, από μόνο του, έχει κάποιες ιδιότητες θεράπευσης ασθενειών, π.χ στην κατάσταση υγείας Λοκ, Ρόουζ, Σαν.

sheik
2 Φεβρουαρίου 2008, 02:49
Kαι Ναομι.
Θυμησου τον Μικαηλ που ειπε οτι θα γιατρευτει γρηγορα απο το κλαδι στα πνευμονια επειδη "τα πραγματα εδω στο νησι ειναι διαφορετικα"..

sengaia
2 Φεβρουαρίου 2008, 03:00
παραθέτω link με συνέντευξη του hurley

http://www.eonline.com/gossip/kristin/detail/index.jsp?uuid=484ef4ea-19b1-4e42-ae78-d57998c34318

lost123
2 Φεβρουαρίου 2008, 03:25
Ναι, αυτός πρέπει να ήταν

axklbs
2 Φεβρουαρίου 2008, 03:35
kai να ητανε το πιο σημαντικο ειναι γιατι να τον δει ο Χαρλυ συγκεκριμενα...

panoslost
2 Φεβρουαρίου 2008, 03:41
αυτός ήταν σίγουρα αλλά τι μας επιφυλάσσει η συνέχεια ποιος ξέρρει?πολλά ερωτήματα, πάρα πολλά....

Βελερεφόντης
2 Φεβρουαρίου 2008, 10:23
Γιατί έχει γίνει τόσο ντόρος με το μάτι?
Ο Λοκ είναι...

psaroulis666
2 Φεβρουαρίου 2008, 10:24
Mπα δε παιζει να ειναι αυτος...!

lostS4
2 Φεβρουαρίου 2008, 10:42
Δεν υπάρχει περίπτωση! δεν θα το καταντήσουμε Heroes, να ανασταίνονται όλοι!!!

great
2 Φεβρουαρίου 2008, 10:47
συγγνώμη αλλα αυτό είναι από το 4x01 ???
εάν ναι τότε γιατί δεν έχει μπει σε spoiler ????????????
Χαλαρά δεν ήθελα να μάθω κάτι τέτοιο για το αν είναι ζωντανός ή όχι και το έχεις και στο subject βρε Σάββα ??? τόσα μαστίγια έχεις βγάλει σε όλους και πας και βάζεις τέτοιο spoiler ??

και να ρωτήσω κάτι τους mods, αυτό το φαινόμενο με το ανοίγουν θέματα μετά από κάθε επεισόδιο του Lost με ερωτήσεις για την κάθε σκηνή που είδαμε δεν είχε απαγορευθεί πέρσι? δεν υποτίθεται ότι οι συζητήσεις από την στιγμή που αφορούν ένα συγκεκριμένο επεισόδιο πρέπει να γίνονται στο αντίστοιχο thread του επεισοδίου ?

εγώ μαστίγια και τσαντισμένες φατσούλες δεν βάζω αλλα θα μπορούσα άνετα αυτή την στιγμή

iasonkolak
2 Φεβρουαρίου 2008, 10:57
re paidia afou kai sta mobisodes eidame oti o pateras tou tzak zei!

shaq
2 Φεβρουαρίου 2008, 10:57
Great νομιζω εισαι λιγο επιθετικος....Αν καποιος δεν εχει δει το επεισοδιο θα μπει μια μερα μετα στο φορουμ περιμενοντας να μην υπαρχει spoiler?Ας το δει και μετα συμμετασχει στο φορουμ...

Και το θεμα αυτο νομιζω υπαγεται στις θεωριες,ετσι και αλλιως,που δημιουργουνται με το χθεσινο επεισοδιο...Απαγορευονται οι θεωριες και οι δημοσκοπησεις για συγκεκριμενα επεισοδια?

Βεβαια δεν ξερω αν ισχυει αυτο για τα τοπικ που λες και την αποφαση του gtvs.Αν ισχυει,εχεις δικιο...

ΥΓ:Ουτε σε εμενα μου αρεσουν τα μαστιγια του savva...

great
2 Φεβρουαρίου 2008, 11:15
Great νομιζω εισαι λιγο επιθετικος....Αν καποιος δεν εχει δει το επεισοδιο θα μπει μια μερα μετα στο φορουμ περιμενοντας να μην υπαρχει spoiler?Ας το δει και μετα συμμετασχει στο φορουμ...

λέει πουθενά ότι το θέμα περιέχει spoiler ? αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο ?
εγώ δεν μπήκα στο forum του lost, μπήκα στην αρχική σελίδα και πρώτο πρώτο καινούριο θέμα ήταν αυτό, και να θέλεις δεν μπορείς να μην το διαβάσεις, είναι εκεί δεξιά.

Δεν είμαι καινούριο μέλος ούτε rookie, ξέρω πολύ καλά ποτε να μπω στο forum του lost, ξέρω πολύ καλά ποτε μιλάμε με spoiler και ποτε όχι. Και μην τρελαθούμε ότι δεν θα μπαίνουμε στο forum επειδή ανοίγουν 20 θέματα για το lost κάθε μέρα άρα αυτόματα θα πρέπει να έχουν και spoiler! Το forum λέγεται greektvsubs.gr και όχι lostspoilers.gr, εγω δεν μπαινω στο forum μόνο για το lost.
Εδώ είναι λάθος το ίδιο το subject

Υ.Γ: Φιλικά πάντα :P

sheik
2 Φεβρουαρίου 2008, 11:21
και να ρωτήσω κάτι τους mods, αυτό το φαινόμενο με το ανοίγουν θέματα μετά από κάθε επεισόδιο του Lost με ερωτήσεις για την κάθε σκηνή που είδαμε δεν είχε απαγορευθεί πέρσι? δεν υποτίθεται ότι οι συζητήσεις από την στιγμή που αφορούν ένα συγκεκριμένο επεισόδιο πρέπει να γίνονται στο αντίστοιχο thread του επεισοδίου ?

Σε αυτο συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ.Ειναι παραπανω απο κουραστικο και ανουσιο να ανοιγονται θεματα για καθε σκηνη οπως λες...

blueshark
2 Φεβρουαρίου 2008, 12:05
great den leei pouthena an einai zwntanos i oxi.Apla leei o kathenas tin gnwmi tou.
O pateras tou jack pethane ektos nisiou alla kai entos na pethene den nomizw na upirxe periptwsi na anastithike apo to nisi.

savvasferrari
2 Φεβρουαρίου 2008, 13:08

Και το θεμα αυτο νομιζω υπαγεται στις θεωριες,ετσι και αλλιως,που δημιουργουνται με το χθεσινο επεισοδιο...Απαγορευονται οι θεωριες και οι δημοσκοπησεις για συγκεκριμενα επεισοδια?

Βεβαια δεν ξερω αν ισχυει αυτο για τα τοπικ που λες και την αποφαση του gtvs.Αν ισχυει,εχεις δικιο...

ΥΓ:Ουτε σε εμενα μου αρεσουν τα μαστιγια του savva...

Ποιος ήρθε;;;
Αυτό που κολλάει;
Μην μου πείτε ότι παρεξηγηθήκατε γιατί...... Έλεος. Πλάκα κάνω!:worthy:

Στο θέμα μας. Εντάξει μπορεί να είναι αυτός, αλλά δεν υπάρχει ούτε μία περίπτωση να είναι ζωντανός! Ήταν ένα απλό όραμα!

Υ.Γ Κι όσο για το θέμα από κάτω λέει Lost Ερωτήματα. Είσαι ενεργό μέλος και δεν το ξέρεις;

Φιλικά Πάντα. Άλλωστε το λέει στην υπογραφή μου!

sangreaL
2 Φεβρουαρίου 2008, 13:16
λέει πουθενά ότι το θέμα περιέχει spoiler ? αναφέρεται πουθενά κάτι τέτοιο ?
εγώ δεν μπήκα στο forum του lost, μπήκα στην αρχική σελίδα και πρώτο πρώτο καινούριο θέμα ήταν αυτό, και να θέλεις δεν μπορείς να μην το διαβάσεις, είναι εκεί δεξιά.

Δεν είμαι καινούριο μέλος ούτε rookie, ξέρω πολύ καλά ποτε να μπω στο forum του lost, ξέρω πολύ καλά ποτε μιλάμε με spoiler και ποτε όχι. Και μην τρελαθούμε ότι δεν θα μπαίνουμε στο forum επειδή ανοίγουν 20 θέματα για το lost κάθε μέρα άρα αυτόματα θα πρέπει να έχουν και spoiler! Το forum λέγεται greektvsubs.gr και όχι lostspoilers.gr, εγω δεν μπαινω στο forum μόνο για το lost.
Εδώ είναι λάθος το ίδιο το subject

Υ.Γ: Φιλικά πάντα :P

δεν είναι η πρώτη φορά που αναλύουμε μια σκηνή που για κάποιους είναι ανούσια. τυχαίνει όμως για χιλιάδες άλλους να αποτελεί hot θέμα και να τους απασχολεί μήνες. κάποιος αργότερα θα βρεί κάτι που δεν είδες 'η θα δανειστεί παρατήρηση από κάπου αλλού και τότε μόνο συνήθως εκτιμούμε το ανάλογο topic. πιστεύω κι εγώ πως παίζει να είναι ο πατέρας του τζακ. δεν μπορώ ακόμα να το αποδείξω. αλλά που θα μου πάει. ;)

smile88
2 Φεβρουαρίου 2008, 15:52
Μπορει να ηταν αυτος,αλλα ηταν ολα στην σφαιρα φαντασιας του Χερλι.Οποτε ψηφισα οχι!

sangreaL
2 Φεβρουαρίου 2008, 16:17
ένα παιδί έκατσε έγραψε ακριβώς τα λόγια μέσα στην καλύβα. τα βάζω έτοιμα ήδη εδώ γιατί είναι σημαντικά αρκετά και on topic.

-"we ve got to do it",(γυναικα)
-"shut up save your words",(αντρας)
-"heard someone?".(γυναικα)
-"I see,right overthere"?(αντρας)

dalas9
2 Φεβρουαρίου 2008, 16:30
Για κάποιον που δεν έχει δει ακόμα το 4.01 και τα mobisodes (ούτε εκεί φαίνεται ξεκάθαρα) και πατάει το κουμπάκι "Νέα Μηνύματα", τι λέτε δεν είναι spoiler o τίτλος του θέματος;

Sorry, αλλά υπάρχουν και παιδιά που δεν το έχουν δει ακόμα...:)

tonypapadovic
2 Φεβρουαρίου 2008, 18:49
Όπως εγώ που έχω φάει όλα τα SPOILERS του Lost στην μαπά.
Απίστευτο; :P

Φυσικά και είναι spoiler, φυσικά και θα έπρεπε να μην αναγράφεται στον τίτλο κάτι τέτοιο και φυσικά και κάτι πρέπει να γίνει με αυτό το θέμα.
Θα διευθετηθεί μετά από συζήτηση των αρμοδίων, να είστε σίγουροι.

Και δω είπα το ίδιο πράγμα:

vago, αυτό που λέει ο GrigD είναι σωστό, γιατί τα polls εμφανίζονται και στην αρχική και στα νέα μηνύματα και δεν είναι υποχρεωμένος ο άλλος να έχει δει όλες τις σεζόν :)

Γι'αυτό ο τίτλος πρέπει να αλλάζει και να γίνεται όπως είναι τώρα, έτσι προφυλάσσονται όλοι

Όσο γι'αυτό:

και να ρωτήσω κάτι τους mods, αυτό το φαινόμενο με το ανοίγουν θέματα μετά από κάθε επεισόδιο του Lost με ερωτήσεις για την κάθε σκηνή που είδαμε δεν είχε απαγορευθεί πέρσι? δεν υποτίθεται ότι οι συζητήσεις από την στιγμή που αφορούν ένα συγκεκριμένο επεισόδιο πρέπει να γίνονται στο αντίστοιχο thread του επεισοδίου

Προσωπικά δεν μπορώ να σας απαντήσω γιαυτό, γιατί δεν έχω παρακολουθήσει σχεδόν καθόλου το συγκεκριμένο φόρουμ (μπας και κάποτε καταφέρω να την απολαύσω την σειρά με όσο το δυνατόν λιγότερα spoilers)

tasoskratos
2 Φεβρουαρίου 2008, 19:45

Θα δικαιωθω εν καιρω...

Θα κρατήσω αυτό που λέει ο φίλος sheik και απλά θα επισημάνω το εξής:
Χθες ήταν η 2η φορά που είδαμε την καλύβα. Μάλιστα με τέτοιο τρόπο που θα μπορούσε ο καθένας να φανταστεί ότι ήταν απλά στο μυαλό του Χιούγκο, αφού μετά εξαφανίστηκε! Την πρώτη φορά ο Μπεκ οδήγησε τον ΛΟΚ εκεί. Με μια πρόχειρη σκέψη γεωφρικά δεν μου κολλά να βρίσκεται εκεί που εμφανίστηκε χθες. Ήταν δεν ήταν ο πατέρας του Τζακ στην καρέκλα, πιστεύω ότι, η καλύβα δεν είναι κάτι σταθερό στο νησί. Δεν βρίσκεται σε ένα συγκεκριμένο μέρος. Ανήκει στο μεταφυσικό μέρος, γενικά, της σειράς. Θα υπάρχει σίγουρα κάποιος λόγος να ΄΄΄την βλέπουν΄΄ μόνο κάποιοι.

Ο/η tasoskratos έγραψε μετά από 1 λεπτό(ά) και 6 δευτερόλεπτο(α)...

Θα δικαιωθω εν καιρω...

Θα κρατήσω αυτό που λέει ο φίλος sheik και απλά θα επισημάνω το εξής:
Χθες ήταν η 2η φορά που είδαμε την καλύβα. Μάλιστα με τέτοιο τρόπο που θα μπορούσε ο καθένας να φανταστεί ότι ήταν απλά στο μυαλό του Χιούγκο, αφού μετά εξαφανίστηκε! Την πρώτη φορά ο Μπεν οδήγησε τον ΛΟΚ εκεί. Με μια πρόχειρη σκέψη γεωφρικά δεν μου κολλά να βρίσκεται εκεί που εμφανίστηκε χθες. Ήταν δεν ήταν ο πατέρας του Τζακ στην καρέκλα, πιστεύω ότι, η καλύβα δεν είναι κάτι σταθερό στο νησί. Δεν βρίσκεται σε ένα συγκεκριμένο μέρος. Ανήκει στο μεταφυσικό μέρος, γενικά, της σειράς. Θα υπάρχει σίγουρα κάποιος λόγος να ΄΄΄την βλέπουν΄΄ μόνο κάποιοι.

nickoleta
3 Φεβρουαρίου 2008, 00:05
παιδια μια ειναι η λυση!να μαθουμε απο ποτε και καλα ζει ο Τζεικοπ εκει...αν ζει πριν τις 24/9/2004 δεν ειναι ο πατερας του Τζακ...

sofia24
3 Φεβρουαρίου 2008, 01:13
Ναι αυτός φαίνεται ότι είναι εκ πρώτης όψεως.

savvas999
3 Φεβρουαρίου 2008, 01:16
Μετά και από ποστ μέλους όπου έδειχνε καθαρά στη φώτο να είναι ο πατέρας του Τζακ, ψήφισα "Ναι"

geodlord7
3 Φεβρουαρίου 2008, 03:14
Aυτος που ειδε ο Hurley μεσα στην καλυβα ειναι σιγουρα ο Christian.Και η φατσα και το κουστουμι και τα ασπρα αθλητικα παπουτσια.Τωρα αν οντως ειναι αυτη η μορφη του Jacob δεν ειμαστε σιγουροι ακομα.

Και φυσικα να ανοιγεται ξεχωριστο thread για καθε περιεργη σκηνη για να συζηταμε μονο για αυτη και να μην μπερδευομαστε με το review του επεισοδιου που ο καθενας λεει αν του αρεσε και οχι.
Ναι στα θρεντ του lost!!

xifomaxos
4 Φεβρουαρίου 2008, 10:58
Ο Jacob, απ' ότι έχουν αφήσει να εννοηθεί ,είναι κάτι σαν πνεύμα. Μπορεί κάλλιστα να υιοθετήσει τη μορφή του Christian αν το επιθυμεί...

smile88
4 Φεβρουαρίου 2008, 14:20
Δεν νομιζω οτι το LOST ειναι ΚΑΙ υπερφυσικο!

lostmymind
4 Φεβρουαρίου 2008, 22:18
Κάνοντας μια βόλτα απο το forum και αφού με θυμήθηκε μετά από έναν χρόνο, ε είπα να γράψω και εγώ δύο λέξεις.
Καλά ότι θα στο τέλος θα μας βγει το νησί με τοΤζίνιδεν το συζητάμε πλέον, όπως λέει και ο Γερμανός.
Αλλά ο Τζάκ να φτάσει σε σημείο να πατήσει την σκανδάλη στο κεφάλι του καράφλα??
Τέλος πάντων το επεισόδιο δεν άξιζε για εμένα ομιλώ αυτήν την τόσους μήνες αναμονή. Ήταν η απόλυτη :yawn:
Θα ίδωμεν εις το μέλλον.

Ούπς ξέχασα το βασικό.
Ναι ήταν ο μπαμπάς του Τζάκ. Η μάλλον το ομοίωμα του καλύτερα.

xifomaxos
4 Φεβρουαρίου 2008, 22:36
Δεν άξιζε; :shock::shock::shock::shock::whip::whip::whip::whi p:

alexdeli
4 Φεβρουαρίου 2008, 22:40
Όχι, δεν άξιζε.

sangreaL
4 Φεβρουαρίου 2008, 23:09
μπορούσε και καλύτερα. σίγουρα. ας ελπίσουμε ότι τα καλύτερα έρχονται.!

ktistak
5 Φεβρουαρίου 2008, 01:01
Γειά σας κι από μένα,

Αν έχει αναφερθεί ζητώ συγνώμη αλλά μία παρατήρηση...Ο Herli νομίζω ότι δεν έχει δει πουθενά τον πατέρα του Jack όπως και την καλύβα στο παρελθόν..Αν έχω δίκιο σ` αυτό τότε θα πρέπει να απορρίψουμε την περίπτωση να ήταν όλα κατασκεύασμα της φαντασίας του Herli..Αν αυτό που είδε ΔΕΝ υπάρχει εκεί τότε μιλάμε για όραμα (το νησί επικοινωνεί και μαζί του ίσως και του δείχνει διάφορα..)Αν από την άλλη η καλύβα όντως υπάρχει εκεί, τα ερωτήματα ποιανού είναι το μάτι,τι παίζει με τον σκύλο και αν ο πατέρας του Jack(ναι πιστεύω ότι αυτός φαίνεται εκεί..) είναι ο Jacob ή είναι αιχμάλωτος του Jacob νομίζω ότι είναι καυτά...Φυσικά και το πώς η καλύβα "κάνει βόλτες" (αυτό που διάβασα κάπου εδώ ότι ο John έσπασε τον κύκλο μ ου άρεσε..)

Α και ξέχασα να προσθέσω σαν επιχείρημα ότι ακόμα και αν ο Herli έχει δει τον πατέρα του Jack σε FlashBack σίγουρα δεν τον έχει δει στο νησί,δηλαδή με άσπρα παπούτσια και κουστούμι..Τέλος δεν γίνεται να βλέπει στο μυαλό του την ίδια ακριβώς καλύβα που έχουμε δει όταν "επισκέπτονται" τον Jacob o Ben με τον Lock αν δεν την έχει δει πιο πριν..

Αυτά και sorry αν σας κούρασα!

xifomaxos
5 Φεβρουαρίου 2008, 11:25
Το να έσπασε τον κύκλο είναι το πιο πιθανό. Ο κύκλος κρατούσε τον Jacob περιορισμένο, για λόγους που ο Ben ξέρει, και ίσως γι αυτό ζήτησε τη βοήθεια του John. Μετά και από την ίασή του από τον πυροβολισμό βρέθηκε να χρωστάει στον Jacob και νομίζω ότι τον ελευθέρωσε. Και όπως όλοι ξέρουμε σίγουρα έκανε βλακεία, όπως πάντα :P

savvasferrari
5 Φεβρουαρίου 2008, 19:00
Ναι καλά. Μια χαρά έκανε ο Λοκ. Να δούμε καμιά δράση!:p
Τις βλακείες ο Μπεν τις κάνει και γι΄αυτό τρώει πάντα αυτός το ξύλο στο τέλος!

xifomaxos
5 Φεβρουαρίου 2008, 19:25
Ξύλο μπορεί να τρώει τώρα:*(...στο μέλλον όμως άλλοι καταπίνουν τα Oxy σαν καραμέλες και άλλοι κλείνονται οικειοθελώς στο τρελάδικο:innocent::innocent:

savvasferrari
5 Φεβρουαρίου 2008, 22:30
Και άλλος (Λοκ) γίνεται χαλίφης στην θέση του χαλίφη. Αν με πιάνεις!;)

xifomaxos
6 Φεβρουαρίου 2008, 07:34
Απ' ότι θυμάμαι ο Isnogood δεν έγινε ποτέ χαλίφης....:yes:

redoctopus
7 Φεβρουαρίου 2008, 09:58
Τι επεξεργαστη εχει; ποιο καθαρη εικονα δεν γινοταν, εγω καθομουνα κ το εψαχνα στα μαυρα σκοταδια....

Μπας κ αναγνωρισες το αλλο προσωπο στην καλυβα

sapios1
7 Φεβρουαρίου 2008, 13:19
pedia o tipos stin kaliva ine 100%o christian!*(ke gia mena den pezei rolo an itan paresthisi tou xontrou,giati ke otan ixe paei o lock me ton ben pali fanike i figoura tou apla oxi toso kathara opos sto teleuteo episodio)

auto omos den simenei pos sigoura ine o jacob!ap oti fanike iparxei ki allo atomo stin kaliva!isos na ine to <<mati>> o jacob!

episis an proseksate,prin diksei tin figoura tou christian sto teleuteo episodio akougete gia 1-2 deuterolepta o ixos tou maurou kapnou!

exo tin entiposi pos o kapnos exei amesi sxesi me tous tipous stin kaliva!

*osoi iste dispistoi deite to mobisode 13 ke meta miliste!

ktistak
7 Φεβρουαρίου 2008, 13:26
Έχω την εντύπωση ότι όταν ο Λοκ είχε πάει με τον Μπεν στην καλύβα η φιγούρα ήταν διαφορετική..

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ!

sheik
7 Φεβρουαρίου 2008, 13:37
Έχω την εντύπωση ότι όταν ο Λοκ είχε πάει με τον Μπεν στην καλύβα η φιγούρα ήταν διαφορετική..

Για τα υπόλοιπα συμφωνώ!

Μα το ειχαν πει κιολας,οτι ΔΕΝ εχει γινει casting για αυτον που θα παιξει τον Τζεικομπ.Κι αν οντως ηταν ο Κριστιαν,γιατι να μην τον βαλουν απο τοτε?Αφου ο ρολος του ειναι reccuring κι οχι απλα guest star και τον χρησιμοποιουν συχνα.
Κατι αλλο παιζει,ισως παιρνει μορφες,δεν ξερω,παντως ο Κριστιαν δεν ειναι ο Τζεικομπ.

ktistak
7 Φεβρουαρίου 2008, 13:41
Μα το ειχαν πει κιολας,οτι ΔΕΝ εχει γινει casting για αυτον που θα παιξει τον Τζεικομπ.Κι αν οντως ηταν ο Κριστιαν,γιατι να μην τον βαλουν απο τοτε?Αφου ο ρολος του ειναι reccuring κι οχι απλα guest star και τον χρησιμοποιουν συχνα.
Κατι αλλο παιζει,ισως παιρνει μορφες,δεν ξερω,παντως ο Κριστιαν δεν ειναι ο Τζεικομπ.

Σωστός ο Sheik ως συνήθως..κι εγώ αποκλείω να είναι ο Cristian o Jacob..Ίσως είναι ο καπνός που έχει πάρει την μορφή του Cristian ή κάτι τέτοιο..

sapios1
7 Φεβρουαρίου 2008, 13:48

pithanon na exeis dikio!ego nomizo pos o kapnos pernei diafores morfes!i skini me ton thanato tou eko apo ton kapno me kanei na to pisteuo perisotero!(ligo prin evlepe ton aderfo tou)

pantos ki an ine o mauros kapnos pou pernei diafores morfes,ime pali 100% sigouros pos otan kitakse o xerli mesa stin kaliva i morfi pou kathotan stin karekla itan tou christian!

locke(d)!!
7 Φεβρουαρίου 2008, 18:12
Ειμαι και εγω της αποψης πως αυτος που εδειξε μεσα στην καλυβα ειναι ο πατερας του Τζακ!!Αυτο το στηριζω στο εξης:Καθε φορα που δειχνει τον πατερα του Τζακ και ιδιαιτερως στο νησι,τον δειχνει με τα ιδια ρουχα,πραγμα που συνεβει και στο τελευταιο επεισοδιο μεσα στην καλυβα...Παντως,αυτο που θελω να επισημανω ειναι πως το γεγονος οτι εμφανιστηκαι εκεινη την στιγμη ο Λοκ απο το πουθενα ειναι ακρως σημαντικο..:???:

xifomaxos
7 Φεβρουαρίου 2008, 20:37
Δυστυχώς είναι...:lipsseale:lipsseale:lipsseale:lipsseale