PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : O Desmond ... [4th Season Spoiler]

jimmania
8 Φεβρουαρίου 2008, 14:51
..δεν πήγε με την ομάδα του lock;

Δεν κατάλαβα με ποια λογική ο Des δεν ακολούθησε την ομάδα του Λοκ. Ο Χιούγκο πήγε με αυτήν, η Clair με το μωρό και είναι ο μόνος απο τους losties που είδε το μήνυμα του Charlie οτι "Not Pennys boat". Ποιος είναι άραγε ο σκοπός του?

savvasferrari
8 Φεβρουαρίου 2008, 14:58
Ποιος ξέρει. Μπορεί επειδή τον είχε συναντήσει από παλιά!

Rorschach
8 Φεβρουαρίου 2008, 15:12
Μπορειτε να μην ανοιγετε τοπικ με σπόιλερ στον τιτλο;
Εχει καταντησει αηδια πια.

redoctopus
8 Φεβρουαρίου 2008, 16:51
τι λες ισως και να πραβλεψε το μελλον...:p . βασικα θεωρω πως αν πιστεψε τον τσαρλι, εστω και αν κινδυνευει προτιμαει να γυρισει την πεννυ.

mageka
8 Φεβρουαρίου 2008, 17:05
Το ότι είδε το μήνυμα του Τσάρλι, δεν σημαίνει ότι έπρεπε να πάρει το μέρος του Λοκ.
Αν ο Desmond βλέπει το μέλλον και δεν πάει με τον Λοκ, σημαίνει ότι κάτι ξέρει παραπάνω...
που εμείς θα αργήσουμε να το μάθουμε...

xifomaxos
8 Φεβρουαρίου 2008, 17:35
Πολύ ήσυχος είναι ο Desmond σε αυτά τα επεισόδια, να δείτε που θα μας έχει έκπληξη αργότερα...

kossstasss
8 Φεβρουαρίου 2008, 17:41
Βασικα, δεν προεβλεψε κανενα μελλον, μονο τον θανατο του Τσαρλι(για 3-4 φορες). Ειμαι σιγουρος πως αν ειχε δει αλλο "μελλουμενο" θα ειχε σφυριξει κατι και στους δικους μας...τι σκ@τ@ γινεται μ αυτον τον ανθρωπο, δεν μπορω να καταλαβω...

JNik
9 Φεβρουαρίου 2008, 00:13
Ο Desmond δεν έχει προβλέψει μόνο θανάτους. Αυτό που θυμάμαι χαρακτηριστικά (ο κολλητός μου για την ακρίβεια...) είναι 3η σεζόν -νομίζω- προέβλεψε την ομιλία του Λοκ...

kazampoumpou
9 Φεβρουαρίου 2008, 02:38
Palikari o des proevlepe mono oti eixe sxesh me ton thanato tou charlie.

Akoma kai tote pou eide to elikoptero ths naomi na peftei kai tis syzhthseis (superman vs flash, ktlp...) ola katelhgan sto thanato tou charlie (sthn sygekrimenh periptwsh apo velos ston laimo an thymamai kala). Ontws kati tha paixtei me ton desmond alla den nomizw oti kserei kati gia to mellon h toulaxiston ta psyxakia oi dhmiourgoi den mas exoun deiksei kati tetoio akoma...

skitt
9 Φεβρουαρίου 2008, 03:44
ΥΠΟΜΟΝΗ!!! τοσα ανεξηγητα πραγματα και φαινόμενα εχουμε συναντησει στο LOST, εδώ θα κολλήσουμε?

fistikis
9 Φεβρουαρίου 2008, 09:35
Νομίζω πως ο desmond είχε "δει" στο μέλλον που βρισκόταν κάτι που έψαχνε κάποιος, (νομίζω ένα περιστέρι στα βράχια στην παραλία δε θυμάμαι πάει καιρός), οπότε δεν έβλεπε μόνο πράγματα που έχουν να κάνουν με το θάνατο του charlie!

xifomaxos
9 Φεβρουαρίου 2008, 10:14
Το πουλί στα βράχια το είδε όταν είδε τον Charlie να πεθαίνει , γι άλλη μια φορά, γλιστρώντας από τα βράχια επειδή πήγε να το πιάσει...

Stinkfist
9 Φεβρουαρίου 2008, 13:11
Ο Desmond είδε την ομιλία του Λοκ που έλεγε ότι θα πάει να σώσει τον Τζακ, τη Κέιτ και το Σόγιερ, οπότε δεν βλέπει μόνο ότι σχετίζεται με το θάνατο του Τσάρλι.

.-

libero84
9 Φεβρουαρίου 2008, 13:16
Ο Desmond είδε την ομιλία του Λοκ που έλεγε ότι θα πάει να σώσει τον Τζακ, τη Κέιτ και το Σόγιερ, οπότε δεν βλέπει μόνο ότι σχετίζεται με το θάνατο του Τσάρλι.

.-

Ακριβώς !!!
Ίσως και τώρα να έχει δεί κάτι το οποιό τον κάνει να πάει με την ομάδα του Jack.
Άν ισχύει αυτό όμως , γιατί δεν λέει τίποτα και στους άλλους???

xifomaxos
9 Φεβρουαρίου 2008, 14:14
Εσύ αν ήσουν στη θέση του θα έλεγες σε μια ομάδα αγνώστων ότι από τη στιγμή που ο ουρανός έγινε μωβ έχεις γίνει Κάλχας;:???:

savvasferrari
10 Φεβρουαρίου 2008, 14:04
Εσύ αν ήσουν στη θέση του θα έλεγες σε μια ομάδα αγνώστων ότι από τη στιγμή που ο ουρανός έγινε μωβ έχεις γίνει Κάλχας;:???:

Χαχαχα!:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

PiNPaN
14 Φεβρουαρίου 2008, 13:11
Χαιρετώ την παρέα
Παρακολουθώ την παρέα σας εδώ και καιρό.
Έγινα μέλος πολύ πρόσφατα (μόλις προχθές…!) απλά γιατί με καλύψατε με τις ερωτήσεις- απαντήσεις και τις θεωρίες σας.
Αποφάσισα να υποβάλω και εγώ μια ερώτηση μιας και δεν έχω την έχω δει πουθενά?
Μπορεί να υπάρχει κάπου (έψαξα πιστέψατε με ..!!!) αλλά δεν βρήκα τίποτα και μου έκανε εντύπωση (αν υπάρχει κάπου sorry απλά δεν την είδα).
Πολύ μπλα μπλα εεεε? Εε τι να κανω πρωτο post είναι J
1ον Λοιπόν όταν έπεσε η Ναομη με το αλεξίπτωτο είχε μαζί της ένα βιβλίο με την φωτογραφεια τους DES και της PENY. Αυτό σημαίνει ότι ήξερε για την PENY.
Η PENY γιατί δεν ξέρει την Ναομη? (η μήπως την ξέρει και απλά ψεύδεται?).
2ον Αυτοί από τους πάγους που ειδοποίησαν την PENY για κάτι περίεργο έψαχναν τον DES ή το νησί? Και που έψαχναν και είχαν πολικά ρούχα? Μήπως έψαχναν και πολικες αρκούδες?
:lipsseale

xifomaxos
14 Φεβρουαρίου 2008, 13:45
Προφανώς οι εργοδότες της Naomi της έδωσαν τις πληροφορίες για τον Desmond. Ή η Penny ξέρει περισσότερα από όσα νομίζουμε. Δε βρίσκεις περίεργο ότι η πρώτη εισερχόμενη κλήση όταν σταμάτησαν τις παρεμβολές ήταν από το γραφείο της Penny; Δεν περίμενε να βρει τον Charlie αλλά κάποιον άλλο σε αυτή τη συχνότητα
Όσο για τον σταθμό νομίζω ότι έψαχνε το νησί και όχι τον Des

savvasferrari
14 Φεβρουαρίου 2008, 17:23
Αυτό είναι σίγουρο, Ξιφομαχίνα! Άλλωστε αυτό το είπαν για κάλυψη!;) Για να μην του καταλάβουν!

PiNPaN
14 Φεβρουαρίου 2008, 19:03
Τώρα που το ξαναβλέπω πιστεύω ότι η PENY λέει ψέματα. Όταν βρίσκουν οι LOST αναίσθητη την Ναόμη να κρέμεται με το αλεξίπτωτο από το δέντρο και την κατεβάζουν , η πρώτη λέξη που λέει καθώς ψιλόσυνέρχεται είναι το όνομα του DES. Αν απλά την είχαν ενημέρωση για τον DES οι προϊστάμενοι τις σίγα μην έλεγε το όνομα του πρώτα. Εξάλλου είναι και αυτό που είπε η xifomaxos ότι μάλλον ψάχνει το νησί και όχι τον DES.
Συμπέρασμα -> Η PENY δεν μας έχει αποκαλύψει τα χαρτιά τις. Κρύβει πολλά …!!!

xifomaxos
14 Φεβρουαρίου 2008, 20:09
Δεν φταίει η Penny ο μπαμπάς της φταίει... Λετε αν τον σκοτώσει να πάει στο νησί; :???: