PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Ποιον εχει ο Ben?

mprailas
9 Φεβρουαρίου 2008, 02:04
Ποιον εχει γνωστο ο Ben στο πλοιο?

kKKK
9 Φεβρουαρίου 2008, 02:09
Tο προφανές είναι οτι ο χαφιές είναι ο Μάικλ αλλα δε νομίζω να είναι αυτός.

achilleas19
9 Φεβρουαρίου 2008, 02:33
Michael...Αλλά Michael χωρίς Waaaaaaaaaaalt δε λέει...

kKKK
9 Φεβρουαρίου 2008, 02:42
Ο Γουόλτ θα εμφανίζεται στον Λόκ.:lol:

smile88
9 Φεβρουαρίου 2008, 02:43
Λετε να προειδοποιει τον Λοκ ο Γουολτ και να ειναι ο Μαικλ στο πλοιο?

Στα σοβαρα τωρα,δεν νομιζω να ειναι ο Μαικλ...Καμια Σαρλοτ το κοβω...Ειδατε το βλεμμα της?

mprailas
9 Φεβρουαρίου 2008, 02:45
εγω πιστευω πωσ ειναι ο μαικλ!!! αν και δεν θα με ξαφνιαζε να ειναι κανενας ακυρος τελειως!!!

Elfstone
9 Φεβρουαρίου 2008, 03:34
Μήπως είναι ο George Minkowski? Που δεν ήταν διαθέσιμος στο τηλέφωνο;;
Αλλά μάλλον το πιο πιθανό να είναι ο Michael.

themis19
9 Φεβρουαρίου 2008, 03:36
Egw tha elega ton Miles Strom...olo auto me to yperfysiko pou exei tha mporousa na ton fantastw filaraki tou ben...tou jacob kai genikws tou nhsiou

lost123
9 Φεβρουαρίου 2008, 08:51
οποιος και να είναι,δεν θέλω να είναι ο Michael,θα προτιμούσα να εμφανιστεί απο κάπου αλλού

savvasferrari
9 Φεβρουαρίου 2008, 11:38
Μήπως είναι ο George Minkowski? Που δεν ήταν διαθέσιμος στο τηλέφωνο;;
Αλλά μάλλον το πιο πιθανό να είναι ο Michael.

Αυτό πιστεύω κι εγώ!!!:yes::yes::yes::yes::yes:

xifomaxos
9 Φεβρουαρίου 2008, 11:43
Charllote ως πρώτη επιλογή, Lapidus ως δεύτερη...

savvasferrari
9 Φεβρουαρίου 2008, 11:50
Λες; Την ίδια; Γι' αυτό ήξερε τόσα πολλά γι' αυτήν;
Αλλά γιατί την πυροβόλησε; Αλλά είχε αλεξίσφαιρο.
Μπορεί να το έιχαν σχεδιάσει. Σωστό!!!!

cypher80b
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:06
Εγώ πιστεύω Charlotte. Γιατί όταν έπεφτε το ελικόπτερο αυτή έψαχνε το αλεξίσφαιρο της με τόση μανία πριν να πηδήξει; Γιατί με το που πήγε στην ανασκαφή το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να ψάξει για το κολλάρο; Γιατί όταν βρήκε το κολλάρο με το σήμα της Dharma φάνηκε μια ικανοποίηση στο πρόσωπό της;

Εγώ νομίζω τα πράγματα είναι απλά. Το σκηνικό που την πυροβόλησε ο Ben ήταν στημένο. Θα μπορούσε άνετα να την πυροβολήσει στο κεφάλι... Αυτός όμως επέλεξε να την πυροβολίσει στο στήθος.

Μα θα μου πείτε ότι αυτή έμοιαζε τόσο έκπληκτη που άκουγε τον Ben να λέει για αυτήν... Ναι επειδή με όποιον δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα μαθαίνεις...Και αυτή ξέρει να παίζει θέατρο...

Επιπλέον παρόλο που ο Ben είναι ο πρωταρχικός στόχος της ομάδας της Ναόμι, αυτή ούτε
που συγκινήθηκε όταν τον είδε μπροστά της... Γιατί άραγε;

Θα μου πείτε, μα θα αποκάλυπτε ποτέ o Ben ότι έχει άνθρωπο στο πλοίο; Και βέβαια αν ήταν να σώσει την ζωή του, και μάλιστα αν ήταν και βέβαιος ότι δεν θα το έλεγε κανείς. Γιατί όλοι όσοι ήταν εκεί προσπαθούν να κρυφτούν από την ομάδα της Ναόμι και επιπλέον το μόνο πρόσωπο που θα μπορούσε να τον καρφώσει, είναι η Charlotte η οποία φυσικά είναι μαζί του.

Και τέλος η μεγάλη συγκάλυψη από πλευράς Ben... Τους λέει ότι έχει άντρα στο πλοίο, ενώ στην πραγματικότητα έχει γυναίκα... Ακόμα και αν μάθαιναν ότι υπάρχει σύνδεσμος του Ben στο καράβι ποτέ δεν θα υποψιάζονταν την Charlotte...

Και κάποιες άλλες Θεωρίες:
Τι έκανε η αρκούδα στην έρημο εκτός από σάουνα :P; Βρέθηκε εκεί λόγω των πειραμάτων του Ben για ταξίδια στον χρόνο...

Γιατί έψαχνε το κολλάρο; Μα φυσικά γιατί δουλεύει για τον Ben... Και γιατί αυτό το κολλάρο δεν έπρεπε να πέσει σε λάθος χέρια...

Γιατί αν κάποιος έχει στα χέρια του μια τεχνολογία που επιτρέπει ταξίδια στον χρόνο, πολλοί θα την ήθελαν... Γι' αυτό άλλωστε και τον ψάχνουν με τόση μανία ο abaddon και η ομάδα του...

savvasferrari
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:11
Άλλαξα γνώμη η Σαρλότ είναι τέρμα!;)
Ευχαριστώ παιδιά! Είστε ολόσωστοι!

xifomaxos
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:43
Συγκεντρώνει τις περισσότερες πιθανότητες. Όταν συνάντησε την ομάδα του Locke άρχισε να ρωτάει για όλους αλλά δεν της έκανε καθόλου εντύπωση ο δεμένος και δαρμένος (:cry:) Ben.

musicd
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:57
ο Μαικλ είναι ο άνθρωπος του Μπεν στο πλοίο!!!
για αυτό και ο Γουόλτ εμφανίστηκε στον Λοκ και του είπε ότι "έχεις δουλειά να κάνει"! το ήξερε από πρώτο χέρι γιατί είναι στο πλοίο!!!
αν δεν είναι ο Μαικλ είναι ο Γούολτ που μπορεί και επικοινωνεί και χωρίς ασύρματους γιατί έτσι και αλλιώς δεν θα μπορούσε γιατί ήταν μπλοκαρισμένα όλα τα σήματα!!!

fuzz_tone
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:59
Δε λέω, ωραία η θεωρία για τη Σάρλοτ, αλλά πρέπει να απαντηθούν και τα παρακάτω:

1) Πως είναι δυνατόν να στηθεί από τον Μπεν τέτοιο σκηνικό τη στιγμή που ήταν δεμένος και πολύ περισσότερο πως θα μπορούσε από πριν να ξέρει που θα πέσει η Σάρλοτ (έτσι ώστε να τη βρει ο Λοκ και όχι ο Τζακ) και ούτε να ξέρει πως θα εξελιχθούν τα πράγματα με τη δημιουργία δύο ομάδων κτλ...δεν είναι πια ο πανταχού παρών και παντογνώστης υπερδύναμος ο Μπεν...

2) Και γιατί να μην έκανε λάθος στο στόχο ο Μπεν? Αν είναι έτσι και στόχευσε επίτηδες στο αλεξίσφαιρο, τότε επίτηδες είχε στοχεύσει και τον Λοκ στο μέρος που δεν είχε νεφρο...

προσωπικά πάντως δεν αποκλείω κανέναν από το να είναι ο σύνδεσμος του Μπεν, αλλά αν ήταν να διαλέξω από τους 4 μόνο (μπορεί να είναι κάποιος μέσα στο πλοίο προφανώς, όπως ο Μινκόφσκι, φίλος του Μιχαηλ κτλ) θα διάλεγα τον Ντανιελ Φαραντέι με την υπόθεση ότι η γυναίκα της οποίας η φιγούρα φαίνεται όταν βλέπει το βίντεο της Οσεανικ και κλαίει, είναι η αδερφή της Τζουλιετ! :shock:

sangreaL
9 Φεβρουαρίου 2008, 13:52
λέτε ε; δεν το σκέφτηκα ότι παίζει να είναι ο Michael. το σίγουρο είναι οτι με την εμφάνιση του θα προκαλέσει ανάμικτα συναισθήματα. του χρωστάω ακόμα για τις μπιπ που έκανε.

xifomaxos
9 Φεβρουαρίου 2008, 15:17
1) Πως είναι δυνατόν να στηθεί από τον Μπεν τέτοιο σκηνικό τη στιγμή που ήταν δεμένος και πολύ περισσότερο πως θα μπορούσε από πριν να ξέρει που θα πέσει η Σάρλοτ (έτσι ώστε να τη βρει ο Λοκ και όχι ο Τζακ) και ούτε να ξέρει πως θα εξελιχθούν τα πράγματα με τη δημιουργία δύο ομάδων κτλ...δεν είναι πια ο πανταχού παρών και παντογνώστης υπερδύναμος ο Μπεν...

2) Και γιατί να μην έκανε λάθος στο στόχο ο Μπεν? Αν είναι έτσι και στόχευσε επίτηδες στο αλεξίσφαιρο, τότε επίτηδες είχε στοχεύσει και τον Λοκ στο μέρος που δεν είχε νεφρο...

1)Yπερδύναμος μπορεί να μην είναι... είναι όμως τόσο σημαντικός που τον ψάχνουν όλοι και έχει στη διάθεσή του απίστευτες πληροφορίες γεγονός που σημαίνει πρόσβαση σε "περίεργες" πηγές
2)Μπορεί και να μην έκανε λάθος με τον Locke, μπορεί να ήθελε να δει πόσο special είναι (:lipsseale)

ifigeneiavip
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:19
Εγώ πιστεύω Charlotte. Γιατί όταν έπεφτε το ελικόπτερο αυτή έψαχνε το αλεξίσφαιρο της με τόση μανία πριν να πηδήξει; Γιατί με το που πήγε στην ανασκαφή το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να ψάξει για το κολλάρο; Γιατί όταν βρήκε το κολλάρο με το σήμα της Dharma φάνηκε μια ικανοποίηση στο πρόσωπό της;

Εγώ νομίζω τα πράγματα είναι απλά. Το σκηνικό που την πυροβόλησε ο Ben ήταν στημένο. Θα μπορούσε άνετα να την πυροβολήσει στο κεφάλι... Αυτός όμως επέλεξε να την πυροβολίσει στο στήθος.

Μα θα μου πείτε ότι αυτή έμοιαζε τόσο έκπληκτη που άκουγε τον Ben να λέει για αυτήν... Ναι επειδή με όποιον δάσκαλο καθήσεις τέτοια γράμματα μαθαίνεις...Και αυτή ξέρει να παίζει θέατρο...

Επιπλέον παρόλο που ο Ben είναι ο πρωταρχικός στόχος της ομάδας της Ναόμι, αυτή ούτε
που συγκινήθηκε όταν τον είδε μπροστά της... Γιατί άραγε;

Θα μου πείτε, μα θα αποκάλυπτε ποτέ o Ben ότι έχει άνθρωπο στο πλοίο; Και βέβαια αν ήταν να σώσει την ζωή του, και μάλιστα αν ήταν και βέβαιος ότι δεν θα το έλεγε κανείς. Γιατί όλοι όσοι ήταν εκεί προσπαθούν να κρυφτούν από την ομάδα της Ναόμι και επιπλέον το μόνο πρόσωπο που θα μπορούσε να τον καρφώσει, είναι η Charlotte η οποία φυσικά είναι μαζί του.

Και τέλος η μεγάλη συγκάλυψη από πλευράς Ben... Τους λέει ότι έχει άντρα στο πλοίο, ενώ στην πραγματικότητα έχει γυναίκα... Ακόμα και αν μάθαιναν ότι υπάρχει σύνδεσμος του Ben στο καράβι ποτέ δεν θα υποψιάζονταν την Charlotte...

Και κάποιες άλλες Θεωρίες:
Τι έκανε η αρκούδα στην έρημο εκτός από σάουνα :P; Βρέθηκε εκεί λόγω των πειραμάτων του Ben για ταξίδια στον χρόνο...

Γιατί έψαχνε το κολλάρο; Μα φυσικά γιατί δουλεύει για τον Ben... Και γιατί αυτό το κολλάρο δεν έπρεπε να πέσει σε λάθος χέρια...

Γιατί αν κάποιος έχει στα χέρια του μια τεχνολογία που επιτρέπει ταξίδια στον χρόνο, πολλοί θα την ήθελαν... Γι' αυτό άλλωστε και τον ψάχνουν με τόση μανία ο abaddon και η ομάδα του...Aκριβώς το ίδιο σκεπτικό έκανα και εγώ!!!:yes: Συμφωνώ απόλυτα!:thumbsup1

eltsiko
11 Φεβρουαρίου 2008, 17:42
Συμφωνώ με τον φίλο Cypher:thumbsup1 περί Charlotte=χαφιές του Ben
Να προσθέσω ένα παρανοϊκό στοιχείο στην όλη υπόθεση? Η Charlotte είναι η Annie:???:
Δεν είναι native σαν τον Richard να μην γερνάει αλλά ποιος ξέρει...μπορεί να την έκαναν πειραματόζωο...
Αφού όλοι λένε ιστορίες για (πολικές) αρκούδες, είπα κι εγώ μία:P

lost123
11 Φεβρουαρίου 2008, 17:43
ελπίζω να είναι κάποιος που δεν υποψιαζομαστε

tsilis5
11 Φεβρουαρίου 2008, 17:50
Εγώ πιστεύω ότι ο χαφιές είναι ο ρώσος ο Μπακούνιν.

xifomaxos
11 Φεβρουαρίου 2008, 19:14
Συμφωνώ με τον φίλο Cypher:thumbsup1 περί Charlotte=χαφιές του Ben
Να προσθέσω ένα παρανοϊκό στοιχείο στην όλη υπόθεση? Η Charlotte είναι η Annie:???:

Εγώ θα προσθέσω κάτι πιο παρανοϊκό και θα πω ότι είναι η κόρη του Ben και της Annie. Φαίνεται να ξέρει ότι μωρά και νησί δε συμβαδίζουν...

MrVolcom
14 Φεβρουαρίου 2008, 01:09
ego michael pistevw

xifomaxos
14 Φεβρουαρίου 2008, 08:49
Βρίσκεσαι σε ένα πλοίο με μία άκρως μυστική αποστολή και ξαφνικά ψαρεύεις μια βάρκα με έναν ταλαίπωρο και το κακομαθημένο του. Μαθαίνεις ότι έρχονται από εκεί που θες να πας και τι κάνεις; Του δίνεις πρόσβαση στα αρχεία σου; Άσε που δε νομίζω να τριγυρνούσαν με τα βιογραφικά τους στα χέρια...Τον αφήνεις να ψαχουλεύει στο πλοίο; Και πως τα έστειλε τα στοιχεία στον Ben αφού όταν έφυγε ο ουρανός ήδη είχε γίνει μωβ και οι επικοινωνίες έπεσαν. Και το κυριότερο γιατί να βοηθήσει τον Ben; Τι υποχρέωση είχε;

Radiolina
14 Φεβρουαρίου 2008, 12:35
Ωραία η θεωρία για την Σαρλότ, αλλά κάτι δεν κολλάει. Γιατί να την πυροβολήσει? Απλά για ξεκάρφωμα??? Και να στήσει ολόκληρο σκηνικό για να τις φάει πάλι στο τέλος? Δεν είμαι πολύ σίγουρη, μπερδεμένα μας τα λέει πάλι ο mister Linus....

xifomaxos
14 Φεβρουαρίου 2008, 12:43
Τις τρώει μόνο όταν υπάρχει λόγος:yes: Και μετά τον πυροβολισμό η Charlotte δεν του είπε τίποτα, αντίθετα την είπε ελαφρώς στον John...

tatyana
14 Φεβρουαρίου 2008, 14:13
Την Annie την είχα ψιλοξεχάσει.. Θα μου πείτε ξεχνιούνται αυτά? Ε με τόσα άλλα μου γίνονται! Πάντως θα το έβρισκα πολύ ενδιαφέρον να κολλάει κι αυτή κάπου σ αυτό το κομμάτι της ιστορίας. Πάντως η Charlotte δεν είναι γιατί δεν κολλάνε οι ηλικίες.

antreas9
14 Φεβρουαρίου 2008, 14:22
οποιος και να είναι,δεν θέλω να είναι ο Michael,θα προτιμούσα να εμφανιστεί απο κάπου αλλού

Θα συμφωνήσω, και εγώ τον θέλω σε άλλο "Ρόλο" (αν και σε περίπτωση που είναι στο πλοίο, ίσως να έχει αρκετές απαντήσεις για το ποιοι είναι, πως ήρθαν,πως μπορούν να φύγουν από το νησί,κλπ)!

savvasferrari
14 Φεβρουαρίου 2008, 18:35
Τις τρώει μόνο όταν υπάρχει λόγος:yes: Και μετά τον πυροβολισμό η Charlotte δεν του είπε τίποτα, αντίθετα την είπε ελαφρώς στον John...

Τις τρώει γενικά ο Μπεν γιατί το μυαλό του το έχει πως να σκοτώσει όλους όσους τον απειλούν!

xifomaxos
14 Φεβρουαρίου 2008, 21:14
Aν ήθελε να τους σκοτώσει θα ήταν νεκροί εδώ και καιρό...από όταν έπεσε το αεροπλάνο... Μου λείπουν οι Others:*(:cry:

Radiolina
14 Φεβρουαρίου 2008, 21:59
xifomaxe,
Δεν μου απάντησες παραπάνω....
Κι αυτό γιατί πιστεύω ότι δεν υπάρχει απάντηση!!!
Είναι όμως το πιο κρίσιμο ερώτημα: Γιατί ο Μπεν πυροβολεί την Σαρλότ??? Και επιμένω: δεν θα το έκανε απλά για ξεκάρφωμα, παρά μόνο αν πραγματικά την θεωρούσε απειλή!!!
Εν αναμονή του αυριανού.... Καλό ξημέρωμα να χουμε όλοι και με το "Economist" στους δέκτες αύριο!!!! Ας το απολαύσουμε λοιπόν! :yes:

xifomaxos
14 Φεβρουαρίου 2008, 22:03
Koιτα πιστεύω ότι η charlotte είναι η κατάσκοπος στο πλοίο (και ίσως και κάτι παραπάνω). Η ίδια η Charlotte έκανε σαν τρελή να φορέσει αλεξίσφαιρο όταν ούτε η Naomi φορούσε. Επομένως ναι...την πυροβόλησε για ξεκάρφωμα, για να προστατέψει την ταυτότητά της, δεν τη θεωρεί απειλή γιατί συνεργάζονται...

jimkar02
14 Φεβρουαρίου 2008, 22:12
kai egw nomizw oti einai i Charlotte kai oti ti pirovolise gia xekarfwma.

Radiolina
14 Φεβρουαρίου 2008, 22:13
ΟΚ, δεκτόν...
Απλά εγώ είμαι μάλλον από τους Others που θεωρούν κάποιον άλλον κατάσκοπο8) !
Η πορεία θα δείξει (ελπίζω!). Αύριο σίγουρα θα έχουμε νέα δεδομένα!:)

dimfuck
14 Φεβρουαρίου 2008, 23:30
pisteuw oti exei valei diko tou an8rwpo sto ploio kai autos apokleietai na einai o michael.o rwsos mallon einai:P

Sorin
15 Φεβρουαρίου 2008, 00:00
o maikl απο που και ως που ναναι ρε παιδια??ακυρο μου φαινεται..

cypher80b
15 Φεβρουαρίου 2008, 10:24
o maikl απο που και ως που ναναι ρε παιδια??ακυρο μου φαινεται..

Επιτέλους και κάποιος που συμφωνεί πως δεν είναι ο Michael. Tι εμμονή είναι αυτή με τον Michael... Αν εσείς μαζεύατε κάποιον ταλαίπωρο από την θάλασσα που σας έλεγε πως ήταν επιζών της 815, θα του δίνατε αμέσως πρόσβαση σε όλες τις πληροφορίες και τις λεπτομέριες της αποστολής σας; Και μάλιστα θα τον αφήνατε να τριγυρνά ανενόχλητος και να επικοινωνεί με όποιον θέλει;
Γι' αυτό και εγώ πιστεύω ότι είναι η Charlotte που υπάρχουν στοιχεία για να την υποψιαζόμαστε ή έστω κάποιος άλλος από το καράβι (Minkowsky,Regina). Όχι πάντως ο Michael... και φυσικά ούτε ο Mikhail... Είναι νεκρός...

savvasferrari
15 Φεβρουαρίου 2008, 13:37
Επιτέλους και κάποιος που συμφωνεί πως δεν είναι ο Michael. Tι εμμονή είναι αυτή με τον Michael... Αν εσείς μαζεύατε κάποιον ταλαίπωρο από την θάλασσα που σας έλεγε πως ήταν επιζών της 815, θα του δίνατε αμέσως πρόσβαση σε όλες τις πληροφορίες και τις λεπτομέριες της αποστολής σας; Και μάλιστα θα τον αφήνατε να τριγυρνά ανενόχλητος και να επικοινωνεί με όποιον θέλει;
Γι' αυτό και εγώ πιστεύω ότι είναι η Charlotte που υπάρχουν στοιχεία για να την υποψιαζόμαστε ή έστω κάποιος άλλος από το καράβι (Minkowsky,Regina). Όχι πάντως ο Michael... και φυσικά ούτε ο Mikhail... Είναι νεκρός...

Με κάλυψες πάλι όπως πάντα!:thumbsup1

LittleCrosS
16 Φεβρουαρίου 2008, 11:39
:thumbsup1 o rwssos einai !!

takisant
16 Φεβρουαρίου 2008, 13:35
Μάλλον ο Michael.Αν και επειδή οι περισσότεροι αυτό περιμένουμε Θα ήθελα να είναι κάποιος άλλος για να εκπλαγούμε πάλι.
:D

goustera
16 Φεβρουαρίου 2008, 16:08
giati na min einai o charlie?

shaq
16 Φεβρουαρίου 2008, 16:34
Σε εχασα...Πως ακριβως γινεται να ειναι ο charlie??

savvasferrari
16 Φεβρουαρίου 2008, 16:34
έλα μου ντε!!!:???:

sangreaL
16 Φεβρουαρίου 2008, 17:59
εδώ αναστήσανε άλλους κι άλλους. εκεί θα κολλήσουν. πω πωω τι άλλο θα ακούσω.

μια που το είπα παρακαλώ όσοι είπαν ότι είναι ο Τσάρλυ να ακολουθησουν αυτό το λινκ και να στείνουν ss με αποτελέσματα. :p
http://users.skynet.be/bk258512/idiot_test.swf