PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : [SPOILER]... η Ναομι;

redoctopus
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:37
Αποτι καταλαβα απο τους περισσοτερους lost fan θεωρειτε οτι η ναομι
is dead:shock:,
αλλα κατα την ταπεινη μου γνωμη απλα προσποιηται την νεκρη.
1.στο σ4ε1 ενω μιλαει με το πλοιο εχουμε μια παγωμενη:???: ματια της κειτ στην πλατη της ναομι. πιστευω πως κατι ειδε, ισως να μην υπαρχει πληγη, ισως να ειχε και αυτη αλεξισφαιρο.
2.ε2 ενω ο νταν επιμενει να παρουν και την ναομι απο νησι, ο φαντασμακιας αρνηται σαν να εχει καποιο παραπανω λογο να μεινει η ναομι. η ναομι θα μπορουσε να εχει παρει καποιο φαρμακο που να ριχνει τις λειτουργιες του οργανισμου της(τοσα εχουμε δει).αυτο το στηριζω και στα λογια του μαυρου που ελεγε πως η ναομι επρεπε να βοηθησει αυτην την ακαταλληλη ομαδα.:closed-to

tonypapadovic
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:47
Την επόμενη φορά που θα βάλεις spoiler στον τίτλο θα υπάρξουν κυρώσεις.

sangreaL
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:48
το έσωσες έγκαιρα τόνυ. καλή δουλειά.
δεν βρίσκω λόγο να είναι ζωντανή η Ναόμι. την είδα νεκρή αρκετές φορές για να το νοιώσω.

kKKK
9 Φεβρουαρίου 2008, 12:52
Πεθαμένη είναι.

bagasakos
9 Φεβρουαρίου 2008, 13:05
oxi-alla mallon den paizei tipota apo auta pou les...

axklbs
9 Φεβρουαρίου 2008, 13:23
Παει αυτή.

gk 41
9 Φεβρουαρίου 2008, 13:24
νεκρη ειναι....:yes:

lost123
9 Φεβρουαρίου 2008, 13:25
εγώ δεν νομίζω ότι τελειώσαμε με τη Naomi,ακόμα και νεκρή θα παίζει κάποιο ρόλο στην υπόθεση

jkainmosni
9 Φεβρουαρίου 2008, 13:27
..She is dead 100%..

ava30
9 Φεβρουαρίου 2008, 14:02
θα το έχουν κουράσει πολύ αν ζει η Ναόμι

xifomaxos
9 Φεβρουαρίου 2008, 14:10
Είναι νεκρή...το είπε και ο Miles...

cypher80b
9 Φεβρουαρίου 2008, 14:11
Αφού το είπε και ο Miles... Εμείς τι να πούμε... :P

xifomaxos
9 Φεβρουαρίου 2008, 14:13
Να αμφισβητήσουμε τον Ghostbuster; Δε λέει...:grin:

atas
9 Φεβρουαρίου 2008, 14:53
Naomi is dead ! :(

Greenleaf
9 Φεβρουαρίου 2008, 14:56
Πιστεύω πως είναι σίγουρα νεκρή, πάντως ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο, τα πράγματα έχουν ξεφύγει.

Βλέπουμε σε ένα επεισόδιο να μας δείχνει ένα μήλο(!)κόκκινο,με το χαρακτηριστικό σχήμα και στο background μια μηλιά, ακολουθεί και ο εξής διάλογος
-Τι τρως;
-Τρώω μ ή λ ο

Και την επόμενη μέρα μπορεί να υπάρχει θέμα, για το αν αυτό που είδαμε είναι αλήθεια ένα μήλο...

Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα και δεν σχολιάζω μόνο αυτό το thread αλλά την κατάσταση που επικρατεί τον τελευταίο καιρό με το Lost, όλοι μας παραδεχόμαστε πως η υπερβολή, η φαντασία και η ανατροπή είναι στοιχεία της σειράς αλλά είπαμε ας έχουμε και λίγο μέτρο. Έτσι πως πάμε στα επόμενα επεισόδια θα μας δείξουν εξωγήινους, τον Spiderman και τον Μέγα Αλέξανδρο και κάνεις δεν θα έχει πρόβλημα, θα λέμε "Πω ρε που*** με έστειλε ο άνθρωπος"

Δεν θέλω να φτάσουμε στο σημείο να βλέπουμε εντυπωσιακά πράγματα που μας κάνουν να αναρωτιόμαστε αλλά να είναι εντελώς ασύνδετα και ξεκάρφωτα στο όλο concept.

Φιλικά πάντα τα λέω όλα αυτά, μια άλλη άποψη... ;)

James Sawyer Ford
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:02
Σχετικά με το αλεξίσφαιρο που είπες redoctopus δεν παίζει αφού πρώτον δεν φόραγε και δεύτερον μαχαιρώθηκε.
Ακόμα όπως λένε και οι writers "όποιος έχει πεθάνει - έχει πεθάνει" (ή κάτι τέτοιο).
Επίσης είναι τραβηγμένο να έκανε όλο αυτο το θέατρο.
Και στην τελική είχε προγραμματίσει ο Locke να της πετάξει το μπαλτά με τρόπο τέτοιο ώστε να μην τη σκοτώσει αλλά να επιζήσει και να κάνει μετά θέατρο?
Η ναόμι είναι ΝΕΚΡΗ!

smile88
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:19
Ελεος με τα θεματα που ανοιγετε...
Φυσικα ειναι νεκρη...

tatyana
11 Φεβρουαρίου 2008, 14:47
Εγώ πάντως δεν είμαι και τόσο σίγουρη ότι η Ναόμι είναι νεκρή. Παρατηρήστε το βλέμμα της Kate όταν βλέπει την πλάτη της στο πρώτο επεισόδιο. Εγώ δεν μπορώ να δώ καθαρά την εικόνα. Και επιπλέον στο sneak peak του 4.03 εκεί που σαιντ της κλείνει τα μάτια δεν σας κάνει κάπως? Μπορει να συνδέσουν και εδώ το σκηνικό με την αράχνη από Παολο και Νικι. Δε λέω να αμφιβάλουμε για τα πάντα αλλά αυτό το σημείο ας μην το αποκλείουμε.

xifomaxos
11 Φεβρουαρίου 2008, 14:54
To μαχαίρι στην πλάτη συνήθως επιφέρει θάνατο και όχι παράλυση... Η Kate κοίταζε μια τεράστια μαχαιριά που αιμορραγούσε, ο Miles την αναφέρει ως "κομμάτι κρέας" και ...ναι είναι νεκρή...

redoctopus
12 Φεβρουαρίου 2008, 12:58
και εγω συμφωνω με την tatyana δεν υπαρχει κανενας λογος ο σκητοθετης να βαζει την Κειτ να κοιταζει μαυτον τον τροπο.

panoslost
12 Φεβρουαρίου 2008, 13:00
δεν παίζει σοβαρά το ενδεχόμενο ο Μάιλς να θέλει να τη θεωρούν οι υπόλοιποι νεκροί??για σκεφτείτε το λίγο!

tatyana
12 Φεβρουαρίου 2008, 13:22
βασικά πολλά ενδεχόμενα παίζουν. και το μόνο σίγουρο είναι ότι η ναόμι δεν μας τελείωσε εδώ. τωρα με flashback θα είναι η με real action δεν ξέρω. σίγουρα θα κουράσουν λίγο αν την "αναστήσουν" ξανά. αλλά έχουν την εμπνευση να το κάνουν με πολύ ευρυματικό τρόπο. στο flashback της τονιζεται "εμεις το μονο που θελουμε απο σενα ειναι να τους πας και να τους φερεις πισω ασφαλεις...μπορείς?" και αυτη απανταει "αυτο ειναι το μονο ευκολο". θα μου πειτε δεν μπορούσε να προβλέψει το θανατό της αλλα εντάξει ρε παιδια lost ειναι. δεν μπαινουν ετσι τυχαία οι ατάκες

xifomaxos
12 Φεβρουαρίου 2008, 13:31
Γιατί να τη θέλει ο Miles νεκρή; Ήταν η ασφάλειά τους στο νησί...

tatyana
12 Φεβρουαρίου 2008, 13:35
αν καταλαβαινω καλά ο panoslost λεει οτι ο μαιλς θελει να τη θεωρουν οι αλλοι νεκρη.. όχι να είναι

panoslost
12 Φεβρουαρίου 2008, 13:53
αν καταλαβαινω καλά ο panoslost λεει οτι ο μαιλς θελει να τη θεωρουν οι αλλοι νεκρη.. όχι να είναι
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Straniero
12 Φεβρουαρίου 2008, 13:59
Εχει ψοφισει!!!:P Την εφαγε ο αρχοντας......!!8)

sirina
12 Φεβρουαρίου 2008, 14:01
Καπουτ η Ναομι μην λεμε οτι θελουμε. Ειπαμε καθε ατακα αλλα το παρατραβαμε ωρες ωρες.

tatyana
12 Φεβρουαρίου 2008, 14:01
Εδω δεν μπορεσε να σκοτωσει τον πατερα του...

xifomaxos
12 Φεβρουαρίου 2008, 14:46
Εδω δεν μπορεσε να σκοτωσει τον πατερα του...
:lol::lol::lol::thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1 Σωστή!!!! Απέτυχε με την πρώτη...ως συνήθως...αλλά τελικά νομίζω ότι την σκότωσε:P

MrVolcom
14 Φεβρουαρίου 2008, 00:04
nai re pedia nekrh eine den pezei na zei.... /dead :P

antreas9
14 Φεβρουαρίου 2008, 13:26
Η ναόμι είναι νεκρή!!!!!!!!!!