PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Τι γινεται με τον Λοκ?

wrathchild_78
9 Φεβρουαρίου 2008, 15:53
Ρε παιδια εχω της εξης απορια....

Στο τελευταιο επεισοδιο δειχνει τον Λοκ να τρωει μια σφαιρα στο στηθος και μετα σε μαυρο χαλι να πεταει μαχαιρι στην Ναομι. Στο 4Χ01 ομως κανει την εμφανιση του και ειναι σε αψογη κατασταση!! Πως υποτιθεται οτι εγινε καλα?
Το νησι τον γιατρεψε μηπως??!!!!!:twisted:

Δεν μου φαινεται και τοσο ρεαλιστικο αυτο....

lostS4
9 Φεβρουαρίου 2008, 15:55
Ρε παιδια εχω της εξης απορια....

Στο τελευταιο επεισοδιο δειχνει τον Λοκ να τρωει μια σφαιρα στο στηθος και μετα σε μαυρο χαλι να πεταει μαχαιρι στην Ναομι. Στο 4Χ01 ομως κανει την εμφανιση του και ειναι σε αψογη κατασταση!! Πως υποτιθεται οτι εγινε καλα?
Το νησι τον γιατρεψε μηπως??!!!!!:twisted:

Δεν μου φαινεται και τοσο ρεαλιστικο αυτο....

Στο 4χ02 λέει τι έγινε με την σφαίρα.
Ναί, το νησί μπορεί να τον γιάτρεψε
Γιατί; όλα τα άλλα που γίνονται εκεί δά, σου φαίνονται ρεαλιστικά;:rotfl:

kKKK
9 Φεβρουαρίου 2008, 15:56
Δές την εξήγηση στο 4x02.Κατα τα άλλα το νησί θεραπεύει "πάσα νόσο και πάσα μ*λ*κία"

marianna_2201
9 Φεβρουαρίου 2008, 15:59
Στο 4x02 αναφέρει επίσης πως
αν είχε το νεφρό του θα ήταν νεκρός, που σημαίνει ότι η σφαίρα δεν βρήκε κάποιο ζωτικό όργανο

Πάντως αν όντως το νησί θεραπεύει έχω να κάνω καταγγελία ρατσισμού, μιας και θεραπεύει όποιον γουστάρει!:P

James Sawyer Ford
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:06
Πέρα από το νεφρό, το νησί ήταν αυτό που τον έσωσε. Αν και είναι χαζό, θυμηθείτε τον Μπακούνιν που δεν έλεγε να πεθάνει!

batigoal
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:20
Ama se petixei i sfaira ekei pou petixe ton Locke egw to vriskw adinato na ziseis poso mallon na kaneis kai xiliometra perpatwntas xwris mia elaxisti iatriki voi8eia. Alla egw den stekomai sauta, idiaitera se mia seira san to Lost...

elenalda
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:25
Δές την εξήγηση στο 4x02.Κατα τα άλλα το νησί θεραπεύει "πάσα νόσο και πάσα μ*λ*κία"

pasa noso borei, pasa m#l#ki# dn nomizw! apodedeigmena! o kathenas ekei to bilo tous,monimws! lol

James Sawyer Ford
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:34
Πάντως αυτό είναι τελείως σπαστικό. Ο Σώγιερ όταν έφαγε τη σφαίρα στο τέλος της 1ης season πέρασε μισός κύκλος για να γίνει καλά (αφού πηρε αντιβιοτικά). Ο σερίφης, ο μπούν, ο σακατεμένος Έκο, η Άνα λουσία, η Λίμπι, όλοι πέθαναν από τραύματα ή σφαίρες. Και στην αρχή του πρώτου κύκλου υπήρχε τύπος που έβγαζε εξανθήματα, και ο special Ααρων αρρώστησε. Ακόμα και ο μπαρμπα-Μπεν έβγαλε όγκο στην σπονδυλική στήλη, και παρόλα αυτά είχε ένα connection με το νησί, αφού μιλάει στον Jacob και τον αποδέχτηκαν οι hostiles.

smile88
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:42
Εγω εχω αλλη απορια.Ο Μπεν ηξερε για το νεφρο.Γιατι δεν του εριξε καπου αλλου και οχι στην συγεκριμενη περιοχη?:???:

wrathchild_78
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:48
Μεσα σε μια ωρα τοσες απαντησεις..!!!!! Ευχαριστω ολους σας

Το 4Χ02 δεν το εχω δει ακομα....οποτε θα μαθω τι ακριβως εχει συμβει.
Συμφωνω παντως με τον James Sawyer Ford.

cypher80b
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:52
Εγω εχω αλλη απορια.Ο Μπεν ηξερε για το νεφρο.Γιατι δεν του εριξε καπου αλλου και οχι στην συγεκριμενη περιοχη?:???:

Μήπως γιατί δεν ήθελε να τον σκοτώσει;

marianna_2201
9 Φεβρουαρίου 2008, 16:54

Ο Ben ήξερε για το νεφρό,χμ...Πολύ καλή παρατήρηση smile!:thumbsup1 Όντως σε κάνει να απορείς αν τον σημάδεψε τυχαία ή επίτηδες στο συγκεκριμένο σημείο.

xifomaxos
9 Φεβρουαρίου 2008, 18:05
Ελπίζω την επόμενη φορά να του ρίξει στο κεφάλι να ησυχάσουμε... Πάντως όταν έλεγε ο John στον Sawyer για τον πυροβολισμό ο Ben είχε μια φοβερή έκφραση:respect:

psaroulis666
9 Φεβρουαρίου 2008, 18:08
Εδω ο ανθρωπος μπορεσε να περπατησει ξανα,στη σφαιρα κολλησατε?
Αφου ο John Locke τα σπαει!!!:respect:

maska
9 Φεβρουαρίου 2008, 18:58
O lok παντα ειχε μια ιδιατερη σχεση με το νησι οποτε με καποιο τροπο το νησι τον βοηθαει.Ισως να τον βοηθαει και ο τζεικομπ

smile88
10 Φεβρουαρίου 2008, 00:43
Μήπως γιατί δεν ήθελε να τον σκοτώσει;

Αν δεν ηθελε να τον σκοτωσει,δεν θα εκανε ολο αυτο...Δεν ακουγεται λογικο για καποιον σαν τον Μπεν...

shaq
10 Φεβρουαρίου 2008, 01:01
Εκτος και αν ηθελε να τσεκαρει τη σχεση jacob-locke και το ποσο σημαντικος ειναι για το νησι...Ειναι πανουργος ο Μπεν,αν ηθελε να τον σκοτωσει,θα τον ειχε σκοτωσει...Σωστα xifomaxina??

geodlord7
10 Φεβρουαρίου 2008, 01:15
Δεν τον πυροβολησε στο στηθος.Στην περιοχη του νεφρου τον πυροβολησε.

smile88
10 Φεβρουαρίου 2008, 01:26
Και γιατι να χαλασει μια σφαιρα αδικα??????????
Αυτο ειναι το ερωτημα μας!

shaq
10 Φεβρουαρίου 2008, 01:32
Aποκλειεις (επιμενω) να θελει να δει τη σχεση jacob-locke?

geodlord7
10 Φεβρουαρίου 2008, 02:10
Aφου ξερουμε γιατι τον πυροβολησε ρε παιδια.Επειδη ο locke ακουσε τον jacob οποτε αποτελουσε απειλη για τον Μπεν.

xifomaxos
10 Φεβρουαρίου 2008, 09:42
Τον πυροβόλησε χαμηλά γιατί ήθελε να προλάβει να του πει τι άκουσε στην καλύβα.... Αν τον είχε πυροβολήσει πιο ψηλά ο Locke δε θα μπορούσε να μιλήσει... Όταν πάντως τον ξαναείδε στη συνάντηση με τη Ναόμι δεν φάνηκε να εκπλήσσεται και τόσο επειδή ήταν ζωντανός, άσε που όταν ο Locke λέει τα γεγονότα στον Sawyer έχει μια περίεργη έκφραση. Επομένως ίσως να ήταν μια δοκιμασία...
Ελπίζω πάντως την επόμενη φορά να πυροβολήσει από την άλλη μεριά ή στο κεφάλι:P

takisant
10 Φεβρουαρίου 2008, 11:27
Αφήστε ήσυχο τον Lock αυτός θα είναι το κλειδί στην όλη ιστορία.Εξάλλου είναι ο μόνος που έχει καταλάβει τι παίζει πραγματικά με το νησί.

elenalda
10 Φεβρουαρίου 2008, 13:12
Ελπίζω πάντως την επόμενη φορά να πυροβολήσει από την άλλη μεριά ή στο κεφάλι:P[/quote]

dn to elpizeis mono esy! :thumbsup1