PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Veronica Mars

Σελίδες : [1] 2

tonypapadovic
24 Σεπτεμβρίου 2006, 02:21
http://img86.imageshack.us/img86/903/imgnr1.jpg

Στο Neptune, σε μία κοσμοπολίτικη παραθαλάσσια κοινωνία, οι πλούσιοι και δυνατοί, έχουν τη δύναμη να ελέγχουν την πόλη και το τοπικό λύκειο,ενώ παράλληλα προσπαθούν απεγνωσμένα να κρύψουν τα "μικρά" και βρώμικα μυστικά τους.

Δυστυχώς γι' αυτούς, υπάρχει η Veronica Mars, μία πανέξυπνη και θαρραλέα 17-χρονη μαθητευόμενη ιδιωτική ντεντέκτιβ. Καθημερινά, η Veronica πρέπει να αντιμετωπίσει το λύκειο όπως οποιοαδήποτε έφηβη, ενώ παράλληλα βοηθάει τον πατέρα της, Keith Mars, πρώην σερίφη, στην δουλειά του ως ιδιωτικός ντεντέκτιβ. Η Veronica προσπαθεί να αποκαλύψει τα πιο σκοτεινά μυστικά του Neptune, όπως τον ένοχο της δολοφονίας της καλύτερής της φίλης και αδερφής του πρώην αγοριού της, πια, Lilly Kane. Το σκάνδαλο που ξέσπασε λόγω της δολοφονίας αυτής κόστισε στον πατέρα της την δουλειά του, το σπίτι του και την γυναίκα του.

http://img167.imageshack.us/img167/7049/veronicamarss2castzs9.png

Η Veronica ψάχνει ασταμάτητα για στοιχεία που που θα καθαρίσουν το όνομα του πατέρα της, αλλά αυτά που ανακαλύπτει θα χωρίσει την πόλη στα δύο και όχι μόνο. Αυτά διαδραματίζονται στον πρώτο κύκλο. Υπάρχει ένα main plot και πολλά mini plots, όπως και στον 2ο κύκλο. Η σειρά θα ξεκινήσει τον 3ο κύκλο της φέτος στο CW.

Ελληνικοί Υπότιτλοι (http://www.greektvsubs.gr/local_links.php?catid=327)

Βαθμολογία στο TV.com: 9,3/10

Cast

Kristen Bell (http://www.imdb.com/name/nm0068338/) as Veronica Mars
Enrico Colantoni (http://www.greektvsubs.gr/Enrico%20Colantoni) as Keith Mars
Teddy Dunn (http://www.greektvsubs.gr/Teddy%20Dunn) as Duncan Kane
Percy Daggs III (http://www.imdb.com/name/nm1478045/) as Wallace Fennel
Francis Capra (http://www.greektvsubs.gr/Francis%20Capra) as Eli "Weevil" Navarro
Sydney Tamiia Poitier (http://www.tv.com/sydney-tamiia-poitier/person/24871/summary.html?tag=stars;name;5) as Mallory Dent
Jason Dohring (http://www.greektvsubs.gr/Jason%20Dohring) as Logan Echolls

Πηγή: TV.com (http://www.greektvsubs.gr/Ryan%20Hansen), imdb.com (http://www.imdb.com/), DVD Cover

Sotos_2002
24 Σεπτεμβρίου 2006, 02:56
Βλεποντας το πρωτο επεισοδιο της σειρας( χωρις να εχω ξανακουσει κατι γι' αυτην) μου αρεσε αρκετα! Να δωσουμε και συγχαρητηρια στον desertmisstherain
για την πρωτοβουλια του.

JimmyD_84
24 Σεπτεμβρίου 2006, 03:03
Απ' ότι φαίνεται είναι εκπληκτική σειρά,
και πολύ καλή κίνηση του desertmisstherain

tonypapadovic
24 Σεπτεμβρίου 2006, 03:08
Πολύ καλή κίνηση του desertmisstherain!Η σειρά πάντως είναι ανατρεπτική αν μη τι άλλο, όχι μόνο σε κάθε επεισόδιο ξεχωριστά αλλά και στην λύση του βασικού μυστηρίου.Τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ!Και η δεύτερη season για μένα είναι στα πολύ καλά επίπεδα της πρώτης(δεν την έχω τελειώσει ακόμη)...Λογικά θα την τελειώσω μέχρι να ξεκινήσει η τρίτη!

desertsmisstherain
24 Σεπτεμβρίου 2006, 03:25
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Να είστε καλά... Ελπίζω να σας αρέσει η σειρά όπως και σε εμένα. Είναι πραγματικά μια πολύ έξυπνη και γρήγορη σειρά μυστηρίου όπου, όπως προείπε και ο tonypapadovic η εξέλιξη του κύριου μυστηρίου είναι ειλικρινά ανατρεπτική συνεχώς...

Όσοι δεν την έχετε δει, ρίξτε της μια ματιά...

Ειλικρινά αξίζει...

(Tony, πολύ καλό review, μπράβο...!!!

crisbari
24 Σεπτεμβρίου 2006, 12:56
paides na rwthse kati?Einai sto stylaki toy alias???Genika me poia seira 8a thn sygkrinate?

desertsmisstherain
24 Σεπτεμβρίου 2006, 13:00
Οχι και Alias! To Alias είναι αρκετά πιο "σοβαρό"... Εδώ μιλάμε για μια 17χρονη μην το ξεχνάς...Οι περισσότεροι το συγκρίνουν με την Buffy (χωρίς φυσικά τα υπερφυσικά στοιχεία)...

Εγώ πάλι το βλέπω σαν ένα συνδυασμό των κλασσικών εφηβικών σειρών (π.χ. Dawson's Creek) με ΠΟΛΥ δρασή και μυστήριο και συνεχείς ανατροπές... Τι καλύτερο θα μπορούσε κανείς να ζητήσει;

tonypapadovic
24 Σεπτεμβρίου 2006, 13:21
Φίλε crisbari, όπως είπε και ο desertmisstherain είναι μια teen σειρά με ότι έχει κάθε teen σειρά, καλά και κακά, χωρίς να αναλλώνεται συνεχώς σε έρωτες,σχέσεις κ.λπ.,όπως κατ' εμέ κάνει το the O.C. ή έκανε το dawson's creek (δεν είμαι απόλυτος για αυτές τις δύο κρίσεις μου,καθώς δεν έχω δει ολόκληρες τις σειρές αυτές γι'αυτό συγχωρέστε με αν μου διαφεύγει κάτι σημαντικό) με την διαφορά ότι έχει θέματα (όχι όλα φυσικά) των οποίων οι καταστάσεις είναι αρκετά σοβαρές. Βασικά ενώ έχει ελαφρά διάθεση σε κάποια σημεία σε φορτίζει πάρα πολύ συναισθηματικά,κάτι που εν μέρει οφείλεται και στην μουσική της επένδυση.Ακολουθεί spoiler - παράδειγμα:

Στο τέλος ενός επεισοδίου, και ενώ σίγουρα δεν είναι και ακριβώς αυτό που περιμένεις, δείχνει έναν εκ των πρωταγωνιστών από την "πλούσια" μεριά της πόλης να διαλέγει μια ζώνη από μια ντουλάπα και να κλείνεται σε ένα δωμάτιο με τον πατέρα του ενώ η μητέρα του κάθεται έντρομη χωρίς να κάνει τίποτα...Και όλα αυτά με μουσική στο full χωρίς διαλόγους.
Προσπάθησα να δώσω ένα αντιπροσωπευτικό παράδειγμα κοντά σε αυτά που θέλω να πω,χωρίς να χαλάσω την ιστορία.Σίγουρα έχει και άλλα,κάποια πιο σημαντικά,κάποια όχι.

crisbari
24 Σεπτεμβρίου 2006, 14:21
me katatopisate plhrws.Thanx

aten__ra
24 Σεπτεμβρίου 2006, 15:33
H VM einai Weedonikh seira (Weedon =Buffy, Angel, Firefly) kai giayto toy aresei kai toso kai den xanei eykairia na to leei. exei kanei kai cameo se ena ep nomiiizw ths 1s season.einai exypno, grhgoro kai h typissa poy paizei thn Veronica einai poly kalh.
stadar axizei na to dei kapoios.to mono sigoyro einai oti den tha varethei.

h alhtheia einai oti eixa kai egw skeftei na anevasw subs gia veronica alla epeidh edw den akougotan kai poly,elega oti den tha to katevaze kaneis.
an thes vohtheia desertsmisstherain, poly eyxaristws -meta tis 10/10-na se vohthhsw.bravo pantws gia thn prwtovoulia :thumbsup1

To prwto ep ths 3hs season paizetai stis 3/10.

TheAngel
24 Σεπτεμβρίου 2006, 16:59
Όχι μόνο είναι Whedonική σειρά (και η συνάφεια με τη Buffy είναι αρκετή), αλλά έχουν κάνει cameo ή recurring guest starring διάφοροι πρωταγωνιστές της Buffy. Ο Whedon έκανε κάμεο στην 1η σεζόν, η Alysson Hannigan (aka Willow στη Buffy) παίζει την Trisa σε 2-3 επεισόδια, ενώ η Charisma Carpenter (aka Cordelia στη Buffy) παίζει την Kendall ως guest σε ολόκληρη τη 2η σεζόν και μάλλον θα είναι και στην 3η.

Όπως είπα και σε άλλο τόπικ, φοβερή σειρά...

desertsmisstherain
24 Σεπτεμβρίου 2006, 19:57
Μάλιστα πολυ θεωρούν πως η Veronica είναι η "νέα Buffy χωρίς τα βαμπίρ"

Βέβαια (προσωπικά) δεν μου άρεσε και ποτέ ιδιαίτερα η Buffy. Μόνο την πρώτη σεζόν είχε τύχει κάποτε να δω.

Παιδιά, σε λίγο θα ανέβουν και οι υπότιτλοι για το 2ο επεισόδιο. Κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Απλά όποιος θέλει να βοηθήσει (και ΌΤΑΝ μπορέσει να βοηθήσει) ας μου στείλει ένα pm για να το κανονίσουμε.

aten__ra
24 Σεπτεμβρίου 2006, 21:25
ee giayto den sou arese. emena h buffy einai apo ekei poy xekinhsan ta panta.einai h prwth seira poy eida kai thn latrepsa.apeires syzhthseis gia ta eps kai toys xarakthres.
fysiko na mh sou arese kai toso afou eides mono ton 1o kyklo poy einai edelws eisagwgikos kai eidika an to vlepeis twra meta apo 10 peripoy xronia sou fainetai kai liiiiigo moyfa.
des kai ton deytero kai meta tha kollhseis stadar.kai na den kollhseis toylaxiston tha peraseis poly kala.

TheAngel exeis dikio gia ta cameo twn ypoloipwn.ta eixa xehasei edelws!!:)

tonypapadovic
25 Σεπτεμβρίου 2006, 11:01
Μόλις είδα το 2nd season finale.Ακόμη πιο ανατρεπτικό από το πρώτο...!Με αυτό το finale η 2η season γίνεται ακόμη καλύτερη από την πρώτη.Μοτυ αρέσει που είναι από τις (λίγες) σειρές που κάθε season είναι σχεδόν αυτοτελής.

p.s. Με πείσατε,θα δω Buffy!

TheAngel
25 Σεπτεμβρίου 2006, 17:20
Έτσι μπράβο! lol

Όχι, όντως αξίζει η Buffy, όπως κι η Veronica.

liakos
26 Σεπτεμβρίου 2006, 00:03
p.s. Με πείσατε,θα δω Buffy!
Ξεκίνα να βλέπεις είναι και 7 season έχουν να δούν πολλά τα μάτια σου:dance:
+ ένα από τους πιο cool τύπους στην tv τον "κύριο" :shock: "Spike".

tonypapadovic
26 Σεπτεμβρίου 2006, 02:03
Ναι,βέβαια καθίστε να το βρω πρώτα!!!

aten__ra
26 Σεπτεμβρίου 2006, 14:11
h alhtheia einai oti den kykloforoun kai poly se video club kai tetoia. egw liga xerw pou na ta exoun.

>liakos: i couldn't have said it better myself :yes:

o spike den paizetai me tipota!!! :clapping:

theok2005
27 Σεπτεμβρίου 2006, 18:05
ειδα κι εγω τον πιλοτο και μου φανηκε παρα πολυ καλη σειρα.:yahoo: :yahoo: γενικα μου αρεσε αυτο το ελαφρυ νεανικο στοιχειο και μου θυμισε σε στυλ λιγο το psych, που ηταν απ τις σειρες που παρακολουθησα το καλοκαιρι.

tonypapadovic
4 Οκτωβρίου 2006, 16:23
Season Premiere χθες για την Veronica!To επεισόδιο είναι στον δρόμο (αν και από ότι είδα με πρόλαβε ο dessert για λίγο-χε,χε που το ξέρω,ε;).Η season λογικά θα είναι και η τελευταία, με την Veronica,τον Wallace,τον Logan και την Mac να βρίσκονται στο πανεπιστήμιο του Neptune.Η 3η season μάλλον έχει χωριστεί σε 3 main plots και όχι σε ένα όπως οι προηγούμενες 2.Βέβαια αυτά μένει να τα δούμε στην πράξη!Τα επεισόδια θα προβληθούν ως εξής:
3 Oct 06 Welcome Wagon
10 Oct 06 My Big Fat Greek Rush Week
17 Oct 06 Witchita Linebacker
24 Oct 06 Charlie Don't Surf
31 Oct 06 President Evil
7 Nov 06 Hi, Infidelity
(από epguides.com).
Ορίστε και τα opening credits της 3ης: http://www.youtube.com/watch?v=G5UHw8-v_Qo&mode=related&search= (http://www.greektvsubs.gr/redirector.php?url=%68%74%74%70%3a%2f%2f%77%77%77% 2e%79%6f%75%74%75%62%65%2e%63%6f%6d%2f%77%61%74%63 %68%3f%76%3d%47%35%55%48%77%38%2d%76%5f%51%6f%26%6 1%6d%70%3b%6d%6f%64%65%3d%72%65%6c%61%74%65%64%26% 61%6d%70%3b%73%65%61%72%63%68%3d)
Όπως βλέπουμε νέοι χαρακτήρες έχουν μπει στο cast ενώ άλλο έχουν γίνει μόνιμοι.

Πως σας φάνηκε το χθεσινό; Δεν το είδα ακόμη.
Καλή premiere γενικά; Μάθαμε τίποτα καινούργιο για την 2η; (όπως τι έδειξε η Kendall στον Keith). Μην μου πεις ακριβώς τι, απλώς εντυπώσεις θέλω!

TheAngel
4 Οκτωβρίου 2006, 21:36
Ωραία λοιπόν, tonypapadovic, εντυπώσεις χωρίς να σου πω κάτι συγκεκριμένο...

Καλό επεισόδιο, μου άρεσε. 8) Μπήκε δυναμικά στο 1ο μυστήριο της 3ης σεζόν, το βιαστή του Hearst. Επίσης, τα πράγματα με την Kendall περιπλέκονται ακόμη περισσότερο, μπορώ να πω. Οι καινούριοι χαρακτήρες, Piz & Parker, φοβεροί κι οι δύο. Δεν εμφανίστηκε καθόλου ο Weevil, οπότε δεν ξέρουμε τι έγινε με τη σύλληψή του.

Ας ελπίσουμε ότι τα νούμερα της 3ης σεζόν θα είναι καλύτερα από αυτά των προηγούμενων, ώστε να πάρει παράταση και για 4η. I love this show!

Επιμένω σ' αυτό που είπα (να μεταφράσετε την 1η σεζόν πρώτα) και για προσωπικό λόγο: μια φίλη μου θέλει να το δει και δεν ξέρει καλά αγγλικά. Μόλις της είπα ότι αρχίσατε να το βγάζετε, περιττό να πώ: :dance: :yahoo: :clapping:

desertsmisstherain
7 Οκτωβρίου 2006, 18:34
Μόλις είδα και εγώ την πρεμιέρα της 1ης σεζόν... Οφείλω να πω πως, αν και οι νέοι χαρακτήρες είναι πολύ καλοί, δεν με τράβηξε ιδιαίτερα το ένα από τα δύο μυστήρια (αυτό που εμφανίζεται στο τέλος του επεισοδίου)...Αλλά Veronica Mars είναι αυτή, κάτι μου λέει οτι σύντομα θα με κάνει να αλλάξω γνώμη...

Τα νούμερα για την πρεμιέρα, κινήθηκαν σε μέτρια επίπεδα. Δεν ήταν τρελά νούμερα, αλλά παρουσίασαν μια σαφή άνοδο από την περσινή πρεμιέρα (που είναι καλό)...

Θα δούμε!!

(ΥΓ: Οκ...λοιπόν, συνεχίζουμε κανονικά την μετάφραση της 1ης σεζόν ;) )

tonypapadovic
8 Οκτωβρίου 2006, 20:47
Επιτέλους είδα σήμερα την πρεμιέρα της 3ης season! Ωραίο επεισόδιο, σίγουρα έχουν πολλά να δείξουν σε αυτή την 3η season. Βασικά για τα μυστήρια της season είναι νωρίς ακόμη, θα δούμε τι θα γίνει και αν αποδειχτούν αντάξια των προηγούμενων. Οι νέοι χαρακτήρες μου άρεσαν αρκετά. Ειδικά ο Piz ήταν τρομερός, από Parker δεν είδαμε και πολλά (όπως το πάρει κανείς!).

Seascouts
15 Οκτωβρίου 2006, 00:28
polu kali i seira paidia!

Kal_El_77
25 Οκτωβρίου 2006, 10:18
...To kalitero me tin veronica einai....oti einai i veronica...... katalavenete? Auti dinei othisi sto show, an itan kapoia alli....mpa... To mono pou apomenenei tora einai na doume an tha paei gia full season.....

Veronica Mars..... She is a marsmellow.......................

ZlatkoGR
26 Οκτωβρίου 2006, 22:45
Είδα τα 3 πρώτα επεισόδια και συνεχίζω. Αρκετά καλή μέχρι στιγμής και η μετάφραση super, παιδιά. Νά'στε καλά...

desertsmisstherain
17 Νοεμβρίου 2006, 23:22
Το The CW, το δίκτυο που φιλοξενεί κάθε βδομάδα της περιπέτειες της πρώην teenager και νυν νεαρής γυναίκας στο κολλέγιο του Hearst, "παρείγγελε" 20 επεισόδια συνολικά για την φετινη σεζόν - δηλαδή 7 περισσότερα από αυτά που μας είχαν εγγυηθεί!

Τα νέα είναι και καλά και κακά. Τα κακά είναι τα νούμερα τηλεθέασης. Αν και αυτό δεν είναι μονάχα πρόβλημα της Veronica Mars - σχεδόν όλες οι σειρές του The CW έχουν πρόβλημα με τις θεαματικότητες εκτός ίσως από το Smallville και τα Gilmore Girls.

Τα 20 επεισόδια, είναι δύο λιγότερα από αυτό που αποκαλούν οι αμερικάνοι "full season" δηλαδή ολοκληρομένη σεζόν, αλλά και πάλι είναι αρκετά καλό. Αν τα νούμερα μείνουν σταθερά ή αυξηθούν υπάρχουν πολλές πιθανότητες η Veronica να συνεχίσει και του χρόνου να λύνει τα μυστήρια του κολλεγίου της.

Time will tell...

Εδώ είναι η επίσημη ανακοίνωση: http://www.thefutoncritic.com/news.aspx?id=7240

Kal_El_77
30 Νοεμβρίου 2006, 12:09
τα μαθατε τα νεα? Το επεισοδιο της Τριτης (3x8 - Spit & Eggs), ειχε τις καλύτερες θεαματικότητες της σεζον, ίισως και όλης της σειράς. Συγκεκριμένα, (απο το www.tv.com) το επεισοδιο ειχε συνολο τηλεθεατων 3,5 εκατομμυρια, στο γκρουπ 18-49 ετων. Το ξερω, δεν ειναι και οτι καλυτερο το 3,5, αλλα ετσι οπως παει η σειρα και συνεχως ανεβαινει, μαλλον οι τυποι στο CW θα το ξανασκεφτουν για full season (οχι μονο για 20 επεισοδια δλδ) αλλα και για αλλη μια σεζον του χρονου. Παμε Βερονικα!!!!!!

(Πηγη: www.tv.com)

lolita
14 Δεκεμβρίου 2006, 15:15
Καλησπέρα από μένα..Όντως παιδιά είναι πολύ ωραία σειρά αλλα έχω μείνει στο 10 επεισόδιο τις 1is season γιατί δεν έχουν βγει subs ακόμα.. Και περιμένω πως και πως.. :/

ZlatkoGR
15 Δεκεμβρίου 2006, 00:39
Τα παιδιά κάνουν καλή δουλειά και πηγαίνουν normal. Είμαι κι εγώ στο 10ο και περιμένω, γιατί η σειρά μου φαίνεται αρκετά καλή...

b_minor23
28 Δεκεμβρίου 2006, 16:10
Παρακαλώ, ερωτήσεις για την μετάφραση της σειράς να γίνονται στο αντίστοιχο θέμα εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1383) ώστε σε αυτό το thread να γίνεται συζήτηση για τις απόψεις σας για τη σειρά :)
(τα ποστ που αφορούν την μετάφραση της σειράς μεταφέρθηκαν εκεί)

tonypapadovic
9 Μαρτίου 2007, 15:01
Η αγαπημένη μας Veronica Mars θα προβάλλεται κάθε Κυριακή στις 3.30 στο Star!!!!

Τώρα που τέλειωσε και το Smallville...
Όλο το CW έχει πάρει πάντως το Star (Gilmore Girls, Veronica Mars, Smallville-το Supernatural μένει).-

panathinaikara
10 Μαρτίου 2007, 09:23
good news. Το Star καλά κάνει, οι ξένες σειρές είναι φοβερές και έχει αρκετά καλή μεσημεριανή ζώνη

Kal_El_77
10 Μαρτίου 2007, 14:29
Η αγαπημένη μας Veronica Mars θα προβάλλεται κάθε Κυριακή στις 3.30 στο Star!!!!

Τώρα που τέλειωσε και το Smallville...
Όλο το CW έχει πάρει πάντως το Star (Gilmore Girls, Veronica Mars, Smallville-το Supernatural μένει).-

Παντως σε περιοδικα αναφερει οτι αυριο θα ξεκινησει μια καινουργια σειρα, ενω στο site του star λεει οτι ξεκιναει αυριο η Βερονικα.... Θα δουμε....

Οσον αφορα το star, εχει μακροχρονια συνεργασια με το wb (το καναλι που μετατραπηκε σε cw). Εκτος απο τα παραπάνω που ανεφερες, εχει πάρει και το Everwood, One tree Hill, Charmed (αυριο εχει και το Series Finale!!!), και μην ξεχναμε οτι και το Friends, ER, The OC ηταν παραγωγη της Warner Bros.....

tonypapadovic
10 Μαρτίου 2007, 14:43
Δεν ήξερα όλα αυτά που αναφέρεις! Βασικά εγώ είπα μόνο για το cw που κάνει μπαμ φέτος και αυτό ήξερα. Οι υπόλοιπες σειρές δεν ήξερα ότι ανήκαν στο thewb.

Rorschach
4 Απριλίου 2007, 07:28
Αρκετα καλη σειρα για νεανικη, οχι ολο σαχλες και ερωτες.
Μπραβο στους υποτιτλιστες.

desertsmisstherain
9 Απριλίου 2007, 20:42
Και μερικά νέα για την αγαπημένη μας σειρά:

Όπως όλοι ξέρουμε η Veronica Mars, διανύει αυτήν την περίοδο την τρίτη σαιζόν της στο αμερικανικό δίκτυο, The CW. Τα νούμερα τηλεθέασης είναι καλά, χωρίς όμως να είναι αρκετά καλά για να μπορούμε να πούμε οτι εξασφαλίζει το πράσινο φως για μια 4η σαιζόν. Αν και κατά μέσο όρο φέτος, η VM έχει καταφέρει μεγαλύτερα νούμερα από τις 2 προηγούμενες σαιζόν, οι υπεύθυνοι του The CW, σκέφτονται και το ενδεχόμενο να σταματήσουν τη σειρά. Πριν λίγο καιρό μάλιστα, έκανε την εμφάνισή της μια ψευδής (από ότι αποδείχτηκε) ανακοίνωση πως η σειρά θα σταματήσει φέτος.

Ωστόσο, ο δημιουργός της σειράς Rob Thomas, σε μια προσπάθεια να σώσει τη σειρά, πρότεινε στο δίκτυο έναν "επαναπροσδιορισμό" του τι είναι η Veronica Mars.

Έτσι, αντί για το teen drama που όλοι ξέρουμε ότι είναι η VM, πρότεινε για την επόμενη σαιζόν...ένα fast forward στον χρόνο.

Πιο συγκεκριμένα, αν η συγκεκριμένη ιδέα γίνει αποδεκτή από το The CW, δε θα βλέπουμε πια τη Veronica Mars, ως νεαρή βοηθό ντετέκτβ, αλλά ως κανονική πράκτορα του FBI! Στην περίπτωση που αυτό γίνει πραγματικότητα, κανείς δεν ξέρει ποιοί χαρακτήρες θα παραμείνουν και ποιοί όχι. Οι μόνοι που είναι σίγουρο (?) πως θα αποχωρίσουν στο τέλος της σαιζόν είναι ο Piz και η Parker, οι οποίοι ήδη έχουν υπογράψει για άλλες σειρές στην επόμενη σαιζόν.

Η αλήθεια είναι πως η φετινή σαιζόν, δεν μπορεί με τίποτα να χαρακτηριστεί η καλύτερη της σειράς, τόσο από άποψη σεναρίου όσο και από άποψη των μυστηρίων που καλείται να λύσει η Veronica, αφού όχι μόνο δεν υπάρχει ένα μεγάλο μυστήριο που να "ξεδιπλώνεται" καθόλη τη διάρκεια της σαιζόν (όπως των δύο προηγούμενων) αλλά και επειδή τα μυστήρια που υπάρχουν δεν έχουν τον προσωπικό τόνο που είχαν τα άλλα.

Σύμφωνα λοιπόν με το Aussielo, γνωστό σχολιαστή των αμερικανικών σειρών, οι πιθανότητες όσον αφορά τη Veronica Mars είναι οι εξής:

10% να συνεχίσει η σειρά με τη Veronica ακόμα στο κολλέγιο (να συνεχίσει δηλαδή από εκεί που θα τελειώσει φέτος)
45% η σειρά να σταματήσει
45% η σειρά να συνεχιστεί με τη Veronica ως πράκτορα του FBI

Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ, ακόμα και αν δεν μπορώ να δηλώσω ο μεγαλύτερος fan της 3ης σαιζόν, δε θέλω να σταματήσει εδώ η Veronica Mars.

Είναι από τα πιο καλογραμμένα teen dramas και θα ήταν κρίμα να σταματήσει τώρα.

Ποιά είναι η άποψή σας πάνω στο θέμα;

TheAngel
9 Απριλίου 2007, 21:25
To άκουσα κι εγώ αυτό το ενδεχόμενο κι έχω να πω το εξής: αν κάνουν τη βλακεία με το FBI θα σταματήσω να το βλέπω. :thumbdown Ή να συνεχίσει στο πανεπιστήμιο ή να κλείσει φέτος.

Οι χαρακτήρες των Piz και Parker μοιάζουν λίγο ανούσιοι πλέον, αφού δεν τους εκμεταλλεύθηκαν σχεδόν καθόλου σ' όλη τη σεζόν ούτε τους πολυανέπτυξαν και φεύγουν κιόλας...

Τουλάχιστον η Jackie και ο Duncan είχαν αναπτυχθεί λίγο πριν την κάνουν.

tonypapadovic
10 Απριλίου 2007, 02:17
Ενδιαφέροντα ακούγονται όλα αυτά...Δεν θα σταματήσω να βλέπω Veronica πάντως!

tsabasid
10 Απριλίου 2007, 02:33
Μα εύκολο είναι να σταματήσεις?Όταν πρωταγωνιστεί αυτό αγγελούδι που λέγεται Kristen Bell?:respect:

Rorschach
10 Απριλίου 2007, 03:49
Μα εύκολο είναι να σταματήσεις?Όταν πρωταγωνιστεί αυτό αγγελούδι που λέγεται Kristen Bell?:respect:
καλα το ειπες:thumbsup1

Rorschach
14 Απριλίου 2007, 07:30
Τελειωσα την 1η σαιζον και ενα εχω να πω.
Οι αμερικανοι ειναι εντελως ηλιθιοι? Πως γινεται αυτη η καταπληκτικη σειρα να πατωνει σε τηλεθεαση? Τι σκατα εχουν στον κεφαλι τους? Η σειρα ειναι πανεξυπνη, με χιουμορ και πρωταγωνιστες που πολυ θα ηθελαν να εχουν οι αλλες νεανικες σειρες με τους ανιδεους ηθοποιους(βλ. One Tree Hill, O.C.).
Μπραβο στους παραγωγους που δεν την εκοψαν.

NeoRanger
14 Απριλίου 2007, 09:12
Καλά, καταπληκτική δεν είναι, το βασικό 'teen angst drama' είναι με μια ανατροπή. Αλλά είναι πράγματι ευχάριστη σειρά και κλάσεις ανώτερη από τα περισσότερα του είδους (πχ. One Tree Hill)

panathinaikara
15 Απριλίου 2007, 14:57
δε μπορείς να συγκρίνεις κατά τη γνώμη μου One Tree Hill, OC με Veronica MArs μόνο και μόνο επειδή είναι teen series. Απευθύνονται σε διαφορετικό κοινό, έχουν άλλη θεματολογία

NeoRanger
16 Απριλίου 2007, 01:55
Είναι teen-angst shows. Η λέξη κλειδί είναι το 'teen'. Απευθύνονται όλες στο ίδιο κοινό- τους εφήβους. Το ότι κάποιες έχουν και ένα twist, δε σημαίνει πως ξαφνικά αλλάζουν κατηγορία.

Μια χαρά συγκρίσιμες είναι.

tonypapadovic
16 Απριλίου 2007, 02:07
E, ναι, έτσι είναι τα πράγματα. Η Veronica δεν στοχεύει στο κοινό του 24 ή του PB για παράδειγμα

Rorschach
17 Απριλίου 2007, 01:03
Η τελευταια σκηνη του επεισοδιου 2x11.
Κατι μου θυμιζουν αυτα τα νουμερα.

TheAngel
17 Απριλίου 2007, 01:17
Πήγαινε εδώ. (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1059&highlight=veronica+mars) ;)

christosk_7
19 Απριλίου 2007, 14:40
mhpws kserete pote tha bgoun oi upotitloi gia to 22 epeisodio ths 1seasonsthn seira Veronica Mars ? ? ?

tonypapadovic
19 Απριλίου 2007, 14:44
Δεν θαργήσουν λογικά, λίγη υπομονή ακόμη.

tsabasid
19 Απριλίου 2007, 21:14
Εύλογη η ερώτηση του christosk_7 καθώς ενώ στην αρχη βγαίνανε με ενα σταθερο ρυθμό, φτάσανε στο 21 και μετα για εν α μηνα περιπου δεν βγήκανε.Εγω πρωσοπικα ειδα μεχρι το 21 με τους ελληνικους και απο κει και περα χωρις.

desertsmisstherain
19 Απριλίου 2007, 21:34
Παιδιά, όντως για την καθυστέρηση ζητάμε σαν ομάδα συγνώμη. Και προσωπικά και από εμένα sorry, απλά δεν μπορούσα να ασχοληθώ ιδιαίτερα αυτόν τον καιρό και η αλήθεια είναι πως εγώ είχα αναλάβει το 22.

Πάντως το επεισόδιο το έχω στείλει στον Soto και μένει μόνο η διόρθωση και θα ανέβει. Sorry και πάλι ε;

TheAngel
19 Απριλίου 2007, 22:08
Παιδιά, όντως για την καθυστέρηση ζητάμε σαν ομάδα συγνώμη. Και προσωπικά και από εμένα sorry, απλά δεν μπορούσα να ασχοληθώ ιδιαίτερα αυτόν τον καιρό και η αλήθεια είναι πως εγώ είχα αναλάβει το 22.

Πάντως το επεισόδιο το έχω στείλει στον Soto και μένει μόνο η διόρθωση και θα ανέβει. Sorry και πάλι ε;

Προσωπικά ένα απλό "ήμαστε απασχολημένοι" μου αρκεί. Δε φτάνει που μας φτιάχνετε και υπότιτλους, το να ζητάτε και συγνώμη που αργήσατε μου φαίνεται εξωφρενικό! ;)

Συγχαρητήρια κι ευχαριστούμε. Με το καλό να συνεχίσετε και στη 2η σεζόν... και 10 μήνες αργότερα, αν δεν προλαβαίνετε. :yes:

desertsmisstherain
19 Απριλίου 2007, 22:21
Όσο ακούμε τόσο καλά λόγια θα συνεχίζουμε να είσαι σίγουρος!

(Επίσης, Angel, respect για την Megan Mullally στην υπογραφή σου! Τρελός μου έρωτας η Karen! :p )

TheAngel
19 Απριλίου 2007, 22:29
(Επίσης, Angel, respect για την Megan Mullally στην υπογραφή σου! Τρελός μου έρωτας η Karen! :p )

Εννοείται!!! Αυτήν μόλις τη στιγμή ξεκίνησα την 4η σεζόν Will and Grace... Η Karen πραγματικά δίνει ρέστα. Έχω να λατρέψω έτσι χαρακτήρα από τη Buffy (η Cordelia, επίσης στην υπογραφή μου - όλες οι κοπέλες στην υπογραφή είναι αγαπημένοι χαρακτήρες από σειρές...)! Μου έχει τύχει (μιας και είμαι καθίκι κι εγώ σαν την Karen :p) να χρησιμοποιήσει ατάκα που έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ! :lol:

Μου φαίνεται ότι πρέπει να πάω να γράψω review για το Will and Grace και να χρησιμοποιήσω μερικές από τις ατάκες της Karen για να προσεγγίσω κόσμο... :grin:

tsabasid
19 Απριλίου 2007, 22:44
Εννοείται ρε παιδιά. Αυτό που είπα δεν έχει καμία διάθεση μομφής προς κανενα μέλος του team. O Καθένας το κανει αυτό στον όποιο ελεύθερο χρόνο, και επειδή έχει τη διάθεση να προσφέρει. Απλά μου έκανε λ΄γο εντύπωση που ε΄μεινε στο 21(Το προτελέυταίο)Εγω προσωπικά επειδη ξετρελαθηκα με τη σειρά(και με το αγγελουδι Kristen Bell) είδα το 22 και τη 2η σαιζον χωρίς subs.

Rorschach
20 Απριλίου 2007, 05:57
14/4 εγραψα οτι τελειωσα τον πρωτο κυκλο.
20/4 και ειμαι στο 3x08.
Οπως καταλαβαινετε η σειρα μου αρεσει παρα πολυ.
Ο 2ος κυκλος καλυτερος απο τον 1ο.
Μου αρεσει το χιουμορ "για λιγους" που εχει.

tonypapadovic
22 Απριλίου 2007, 19:16
Βλέπωντας πριν από λίγες μέρες το Crank, είδα με έκπληξη ότι είχε μικρό ρόλο ο Francis Capra, ο Weevil ντε!

tsabasid
25 Απριλίου 2007, 21:39
Απ ότι είδα μόλις βγηκαν και οι τελευταιοι υποτιττλοι για την 1η σαιζον οποτε ... enjoy

Rorschach
1 Μαΐου 2007, 21:18
Σημερα επιστρεφει στην Αμερικη με το επεισοδιο 3x16.

christosk_7
2 Μαΐου 2007, 11:17
Paidia egw exw dei ta 3 prwta tou 2kiklou k mou fanikan akoma pio wraia apo ayta tou 1kiklou . Elpizw na sinexhsei etsi h seira

desertsmisstherain
2 Μαΐου 2007, 11:20
Τουλάχιστον στη δεύτερη σεζόν, δε θα απογοητευτείς ;)

Τώρα στην τρίτη... θα δεις.

christosk_7
2 Μαΐου 2007, 11:29
Giati to les ayto ? H prwth season m fanike arketa kali an k se merika shmeia htan aniarh na to pw , ektos apo to telos p den to perimena

TheAngel
2 Μαΐου 2007, 11:31
Εμένα πάντως η 1η σεζόν είναι η αγαπημένη μου. Αν και το φινάλε της 2ης μου άρεσε πιο πολύ (όσο αληθοφανές και να... μην ήταν), η 1η θα είναι πάντα η πιο σημαντική σεζόν για μένα. Αυτό που έκανα με το Veronica Mars δεν το έχω κάνει ούτε με την αγαπημένη μου σειρά: τα επεισόδια 8-22 (συν το 1ο της 2ης) μέσα σε ένα βράδυ.......

tonypapadovic
2 Μαΐου 2007, 12:10
Σχεδόν πάντα η πρώτη season μένει πιο χαραγμένη... Τουλάχιστον αυτό συνέβη σε μένα. Αλλά και η δεύτερη ήταν πολύ καλή, και η τρίτη μάλλον η χειρότερη (αυτό δεν σημαίνει ότι είναι και χάλια όμως-αντιθέτως).

tsabasid
2 Μαΐου 2007, 14:31
Εμενα πιο πολυ μπυ αρεσε η δευτερη, μετα η πρωτη, και τελος η 3η απο την οποια εχω δει προς το παρον τα πρωτα 8

christosk_7
3 Μαΐου 2007, 17:52
Paidia molis m edwse enas filos ena episodio V.Mars (2x9) opou legete 'alternative end' . Den einai to kanoniko episodio . Mhpws kserei kaneis ti einai ?

tsabasid
3 Μαΐου 2007, 18:30
Ναι.Ειναι ενα βιντεακι κοντα στο ενα λεπτο αν θυμαμαι καλα που απλα εχει ενα διαφορετικο τελος για το ενατο επεισοδιο απο αυτο που προβληθηκε.

Deus-X-Machina
7 Μαΐου 2007, 17:11
Sorry an exei anaferthei ksana alla mipos kapoios tha mporouse na me diafotisei pou na vro agglikous ipotitlous gia tin triti saizon?mou leipoun ipotitloi gia merika episodia (3,5,6,16)
thanks

tonypapadovic
7 Μαΐου 2007, 17:17
Δες αυτό (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1285) καταρχήν.
Στο forom.com υπάρχουν!

ZlatkoGR
9 Μαΐου 2007, 02:15
Τελείωσα κι εγώ την 1η σεζόν. Πολύ καλή και ωραίο το τέλος...

tsabasid
15 Μαΐου 2007, 12:34
Εγω σήμερα ειδα το 15ο της 3ης σαιζον και αυτο που θελω να σχολιασω περι
3ης σαιζον ειναι οτι μπορει να μην εχει τοσο καλα μυστηρια προς το παρον οσο
οι αλλες 2 ωστοσο εχει απιστευτο χιουμορ πολυ ανωτερο που πιστευω αποζημιωνει απολυτα.Ειδικα οι διαλογοι της Βερονικα με τον πατερα της,Κιθ,ειναι απιστευτοι

desertsmisstherain
15 Μαΐου 2007, 12:39
Πάντα ήταν καταπληκτικό το χιούμορ της σειράς, πιστεύω.

Ιδιαίτερα οι διάλογοι της Veronica με τον Keith, ήταν για Όσκαρ!

Alex
18 Μαΐου 2007, 11:41
Τέλος εποχής για το Veronica Mars καθώς το δίκτυο CW ανακοίνωσε πως η σειρά δε θα συνεχιστεί για την επομένη τηλεοπτική σαιζόν.
Πηγές: http://news.yahoo.com/s/ap/20070517/ap_on_en_tv/tv_new_season
http://community.tvguide.com/blog-entry/TVGuide-Editors-Blog/Ausiello-Report/Live-Cw-Upfront/800015355&start=15

Η πρωταγωνίστρια Kirsten Bell όμως θα συνεχίσει τη συνεργασία της με το δίκτυο ως αφηγήτρια στη νέα σειρά Gossip Girl

TheAngel
18 Μαΐου 2007, 11:48
Τα μάθαμε τα κακά μαντάτα, Alex... Καταραμένο κανάλι, κρατά βλακείες όπως το Supernatural και το Smallville (σόρρυ σ' όσους τα βλέπουν, αυτή είναι η γνώμη μου) και κόβει τη Veronica... :thumbdown :thumbdown :thumbdown

christosk_7
18 Μαΐου 2007, 13:52
Krima pragmatika p den tha sinexhsei h seira.
Simfwnw me ton 'TheAngel' , iparxoun seires ilithies k aniares p omws sinexizoun

tonypapadovic
18 Μαΐου 2007, 14:16
Όχι ρε Angel, η Πέμπτη είναι ίσως η πιο δυνατή μέρα του CW, πως να μην κρατήσει τα Smallville, Supernatural (που για πάρα πάρα πολλούς εδώ μέσα μόνο βλακείες δεν είναι...)

Ότι στεναχωρηθήκαμε για την V, είναι δεδομένο...

Φιλικά πάντα ε

TheAngel
18 Μαΐου 2007, 22:14
Όχι ρε Angel, η Πέμπτη είναι ίσως η πιο δυνατή μέρα του CW, πως να μην κρατήσει τα Smallville, Supernatural (που για πάρα πάρα πολλούς εδώ μέσα μόνο βλακείες δεν είναι...)

Ότι στεναχωρηθήκαμε για την V, είναι δεδομένο...

Φιλικά πάντα ε

Καταλαβαίνω γιατί τα κράτησε το κανάλι, αλλά εξακολουθώ να πιστεύω ότι και τα δύο είναι καθαρά βλακείες και δεν άξιζαν ούτε την 1η σεζόν. Καθαρά προσωπική γνώμη βέβαια. Αλλά επιμένω ότι, αν ο μοναδικός παράγοντας ήταν η ποιότητα (τι ζητάω... :lol:), θα έπρεπε να παραμείνει η VM και να την κάνουν και τα δύο (μαζί με το One Tree Hill)... :oops:

Acro
19 Μαΐου 2007, 10:10
Μόλις μας "ήρθε" η πρώτη season. Ελπίζω να μην είναι πολύ "εφηβική" η σειρά, καθώς έχουμε και περι τα 20 χρόνια που φύγαμε απο την εφηβία :)
Από έναν γρήγορο έλεγχο που έκανα για τον συγχρονισμό των subs κανένα πρόβλημα. Μπράβο παιδιά...

tsabasid
19 Μαΐου 2007, 11:30
Εγώ που τις παρακολουθω και τις 3 προαναφερθεισες σειρες ,στενοχωρηθηκα περισοοτερο απ ολους για την V αλλα οχι και βλακεια το Supernatural ρε παιδια. Το Smallville πραγματικα ισως το εχουν κουρασει καπως

Zathura007
19 Μαΐου 2007, 13:36
θα έπρεπε να παραμείνει η VM και να την κάνουν και τα δύο (μαζί με το One Tree Hill)... :oops::*(:*(:*(:*(:*( Tι ήταν αυτό που διάβασα, βρε Angel; Λοιπόν, κι εγώ ότι πω παρακάτω θα είναι προσωπική μου γνώμη... Και δε θα βγω οφφ τόπικ γιατί θα πω κάτι σχετικά με τη VM.

Όσον αφορά το One Tree Hill... δεν ξέρω ποιοι απο εσάς έχουν δει την 3η και 4η σαιζόν, και λογικό είναι όσοι δεν τις έχετε δει, και το έχετε κόψει στη 2η σαίζον, ή έχετε δει απλά σκόρπια 1-2 επεισοδιάκα, να τη θεωρείτε κακής ποιότητας (έτσι έκανα κι εγώ πριν δω τις τελευταίες 2 σαιζόν).

Λοιπόν, η πλοκή και η ποιότητα του One Tree Hill είναι πλέον οι καλύτερες ανάμεσα σε οποιαδήποτε(από τις αρκετές που παρακολουθώ) σειρά κυκλοφορεί τώρα.:yes:

Τώρα δυο λογάκια για τη VM. Δεν το έχω δει καθόλου, οπότε δεν μπορώ να πω αν άξιζε ή όχι. Όμως, γιατί πολλοί φαν (ακόμα και του ΟΤΗ) διαπίστωσα ότι δεν το γνώριζαν, θέλω να σας πω για το περιστατικό που συνέβη στο poll Save One Show που διεξήγαγε το E! Online. Οι οπαδοί λοιπόν της Veronica Mars και του Gilmore Girls διέδωσαν δημόσια στις κοινότητές τους τρόπους για να ξεγελάσουν το σύστημα κι έτσι να βγουν οι σειρές τους πρώτες. Όντως αυτό έγινε, και το One Tree Hill βγήκε τρίτο. Φυσικά η απάτη ανακαλύφθηκε κι έγιναν πολλές petition για να γίνει ξανά καταμέτρηση ψήφων. Δε γνωρίζω αν έγινε αυτό, απλά ξέρω ότι (Δεν ξέρω κατά πόσο έπαιξε ρόλο στην απόφαση του καναλιού αυτό το φιάσκο) κόπηκε η VM και το GG, μπορεί για άλλους λόγους, άσχετα με το θέμα, απλά το αποτέλεσμα είναι ίδιο. :grin::grin: Το παιδί μέσα μου, συνέχεια σκέφτεται στο μυαλό του "Καλά να πάθετε VM και GG fans που θέλατε να μας φάτε. Πέσατε στο λάκκο που σκάψατε οι ίδιοι".:grin::grin::grin::grin: Εγώ όμως δεν το λέω, δεν είμαι τόσο κακιά. Απλά ήθελα να μοιραστώ το περιστατικό εδώ με όλους (και τους fans του Veronica Mars).

Τέλος πάντων...;) Καλά να 'μαστε...

reyad
19 Μαΐου 2007, 16:52
Μια ερωτηση.Το οτι κοπηκε η σειρα,σημαινει οτι θα ολοκληρωθουν οσα επεισοδια ηταν προγραμματισμενα για φετος και δεν θα συνεχιστει του χρονου ή δεν θα προβληθουν καν τα προγραμματισμενα επεισοδια?Με λιγα λογια,αυτο που ρωταω ειναι αν η σειρα εχει ή θα εχει να,εστω υποτυπωδες,τελος

tonypapadovic
19 Μαΐου 2007, 16:59
Θα έχει την επόμενη εβδομάδα (22/5) ένα δίωρο φινάλε σύμφωνα με το tv.com

reyad
19 Μαΐου 2007, 23:08
Thanks.Eιμαι στην δευτερη σαιζον τωρα και ενω δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο,μου κραταει το ενδιαφερον και θα ηθελα να δω πως τελειωνει

Alex
21 Μαΐου 2007, 11:12
Το θέμα είναι ότι δε θα τελείωσει ακριβώς η σειρά με το τελεύταιο επεισόδιο γιατί όταν το γυρίσανε δεν ξέρανε πως δεν θα υπάρχει Season 4. Οπότε λογικά όπως κάθε Season finale (σε αντίθεση με τα Series finale) θα τελειώσει με cliff hanger και με την υπόθεση ακόμη ανοιχτή.
Όσο για τις άκυρες σειρές του CW, το Smallville και το Supernatural δεν νομίζω ότι εντάσσονται σε αυτές όσο ύπαρχουν άλλες όπως το The search for next Pussycat Doll που θα συνεχιστεί και το bachelor με πρωταγωνιστή αγρότη που είναι καινούρια σειρά που ανακοίνωσαν. Έλεος!

tonypapadovic
21 Μαΐου 2007, 11:21
E, καλά, ένα σημαντικότατο closure δίνονταν στο τέλος κάθε season μέχρι τώρα. Σχεδόν αυτοτελής ήταν (σε σχέση με άλλες τουλάχιστον). Άλλοστε ειδικά η τρίτη, που από την αρχή ήξεραν ότι επιβιώνει -δεν επιβιώνει φαντάζομαι δεν θα έχει ούτε αυτά τα cliffhangers που λες.
Πάντως το CW έχει 5-6 σειρές όλες κι όλες, άλλα τόσα reality και τα WWE. ήμαρτον δηλαδή για τα δύο τελευταία είδη διασκέδασης που επιλέγει.

Alex
23 Μαΐου 2007, 21:03
Έπαιξε και το τελευταίο επεισόδιο, ώραιο μεν αλλά πολλά θέματα μείνανε ανοιχτά τελικά. Άλλη μια καλή σειρά που κόπηκε άδοξα :(

tsabasid
24 Μαΐου 2007, 16:40
Μολις ειδα και τα 2 τελευταια επεισοδια και μπορω να πω οτι μου αφησανε μια μελαγχολικη διαθεση.Σιγουρα η σειρα κοπηκε αποτομα και ειναι η σειρα η οποια θα μου λειψει περισσοτερο για το απιστευτο χιουμορ και για τον αγγελο εν ονοματι Kristen Bell.Aς ελπισουμε οτι το χειμωνα θα την δουμε καπου.
Αυτα!

Rorschach
25 Μαΐου 2007, 00:17
Πολυ ωραια τα δυο τελευταια επεισοδια. Τα καλυτερα της τριτης σαιζον. Αν και μεινανε αρκετα ανοιχτα θεματα οπως λεει ο/η Αλεξ. Η σειρα ειχε πολλα να δωσει ακομα. Κριμα που την κοψανε.
Και το τελος μελαγχολικο το κανανε. Με τη βροχη...
Γιατι ρε γαμωτο την κοψανε οι βλακες...

christosk_7
4 Ιουνίου 2007, 11:15
re paidia mipws kserete tipota gia tous ellinikous ypotitlous ths seiras 'Veronica Mars' ? exoun stamathsei sto 2x01 gia poli kairo

mariosgol
4 Ιουνίου 2007, 14:22
Διαβασα οτι θα γινει και μια ταινια VM για να τελιωσει σωστα η σειρα οπως και στο GG. Εγω τωρα αρχιζω τη season 3 και πιστευω οτι ειναι λαθος που κοπηκε αλλα γουσταρω παρα πολυ και το supernatural. To smallville εγω σταματησα να το βλεπω στη τεταρτη season, απο τοτε το ειχαν κουρασει, και οταν στην αρχικη σελιδα πετιεται τυχαια το poll 'πιστευετε οτι σε αυτη τη season θα πεταξει ο clark?' ενω ειναι στην 7η (αν δεν κανω λαθος) σκαω στα γελια

tonypapadovic
11 Ιουνίου 2007, 18:22
Μολις ειδα και τα 2 τελευταια επεισοδια και μπορω να πω οτι μου αφησανε μια μελαγχολικη διαθεση.

Και το τελος μελαγχολικο το κανανε. Με τη βροχη...
Γιατι ρε γαμωτο την κοψανε οι βλακες...

Δίκιο έχετε ρε Θάνο και Rorschach. Μόλις το τέλειωσα... Τι τέλος είναι αυτό... Και τέλειωσε; Έτσι; Can't deal with it...just can't

sosas_TK
30 Ιουλίου 2007, 23:23
Και ενα σχολιο, ισως το πιο ξεκουδουνο που θα μπορουσατε να ακουσετε για μια σειρα, αλλα ειναι ο βασικος λογος που δε μου αρεσε εκτος της αρκετα ηρεμης ατμοσφαιρας και του μετριου σεναριου, ηταν η ιδια η πρωταγωνιστρια γιατι...

"μιλαγε σαν στρουμφακι":haha: :rotfl: :lol:

Υποψην αυτη ειναι απλα η αποψη μου, γι'αυτο και την παρατησα μια τοσο δημοφιλη σειρα πριν καλα-καλα ξεκινησω.......

tsabasid
30 Ιουλίου 2007, 23:55
Και ενα σχολιο, ισως το πιο ξεκουδουνο που θα μπορουσατε να ακουσετε για μια σειρα, αλλα ειναι ο βασικος λογος που δε μου αρεσε εκτος της αρκετα ηρεμης ατμοσφαιρας και του μετριου σεναριου, ηταν η ιδια η πρωταγωνιστρια γιατι...

"μιλαγε σαν στρουμφακι":haha: :rotfl: :lol:

Υποψην αυτη ειναι απλα η αποψη μου, γι'αυτο και την παρατησα μια τοσο δημοφιλη σειρα πριν καλα-καλα ξεκινησω.......

Είναι γεγονός. Ο 1ος δημόσιος λιθοβολισμός στο GTvS θα γίνει πραγματικότητα. :whip: Ετοιμάσου sosas_TK γιατί το Veronicακι έχει τεράστιο fan club συμπεριλαμβανομένου και εμού και του γράφοντος του review, tonypapadovic ο οποίος είναι και moderator και θα σε κάνει ban από το site.:P :lol:

P.S: Kal_El... Kal_El.... Δείξε σε αυτόν τον θνητό τη πραγματική σου δύναμη... :lol:

TheAngel
31 Ιουλίου 2007, 00:00
*ρίχνει τον πρώτο λίθο*

Μέτριο σενάριο my ass. :twisted:

Kal_El_77
31 Ιουλίου 2007, 00:12
Mιλαμε για πολλαπλα πταισματα σε ενα μονο ποστ.
Μετριο σεναριο? Σε σχεση με ποιο?
Αρκετα ηρεμη ατμοσφαιρα? Βιασμοι, δολοφονιες, βομβες κλπ, ειναι για σενα μια απλη καθημερινοτητα, γι αυτο σου φαινεται ηρεμο?
Και οσον αφορα το τελευταιο σου σχολιο..... Ε ΟΧΙ!!!!!! Πλακα κανεις. Μπορει να μοιαζει λιγο στρουμφιτα, γιατι ειναι pettite, blonde, too-damn-cute κλπ κλπ κλπ, αλλα....ΟΧΙ. Δεν ειναι δυνατον.
Περα απο τη πλακα, αν δεν δωσεις λιγο χρονο σε μια σειρα, να ξεδιπλωσει την υποθεση της, ιδιαιτερα σε αυτη εδω οπου το μυστηριο ξετυλιγεται καθολη τη διαρκεια, δεν μπορεις να την αξιολογησεις σωστα, ποσο μαλλον να την κρινεις. Αποψη μου, αφιερωσε λιγο χρονο, ιδιατερα τωρα που υπαρχουν και ολοι οι υποτιτλοι της 1ης και οι μισοι της 2ης (ευχαριστουμε VM Team..lol!!), και δες τα πρωτα επεισοδια. Ειμαι σιγουρος, οτι θα καταλαβεις για ποιο λογο ειμαστε τοσο φανατικοι... Οχι μονο με την Κristen, αλλα με ολη τη σειρα.

ΥΓ. Tsabasid, sorry που αργησα να απαντησω, αλλα διορθωνω το 11....

Rorschach
31 Ιουλίου 2007, 00:22
Καλα, ας μην τον λιθοβολησουμε, την αποψη του ειπε και ειναι σεβαστη.

Πιστευω οτι ενα μαστιγωμα ειναι αρκετο.

:whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :twisted:

tsabasid
31 Ιουλίου 2007, 00:25
Eλπίζω να καταλάβανε όλοι ότι όποιος μιλάει άσχημα για τη Veronica δεν μπορεί να έχει μέλλον σε αυτό το forum. Θα φιμωθεί:lipsseale και θα μαστιγωθεί:whip: αλύπητα. Προς γνώση και συμμόρφωση.

Kal_El δεν νομίζω ότι πρόκειται για πταίσμα, αλλά για κακούργημα.

lol. Μπορεί να ακούγομαι πολύ υπερβολικός αλλα για την κοπέλα μου δεν μπορώ να ακούω τόσο πικρόχολα σχόλια.:rotfl:

Kal_El_77
31 Ιουλίου 2007, 00:40
ΩΠΑ!!!! ΝΑΤΑ!! τωρα θα τσακωθουμε... Κοπελα ΣΟΥ??? Νομιζω το ξεκαθαρισαμε αυτο στο msn.....Καλααααα!!!!!
Παντως, ημουν επιεικης και με πολυ αυτοελεγχο στο ποστ μου... Τελικα τα μαθηματα Anger management δεν πηγαν χαμενα....

great
31 Ιουλίου 2007, 11:02
όταν ξεκίνησε η σειρά να προβάλλεται στο STAR λέω ωραία θα κάτσω να δω τι είναι πια αυτή η Veronica που έχουν ξετρελαθεί όλοι, όταν είδα το πρώτο επεισόδιο λέω δεν μπορεί πλακα μας κάνουν, άχρωμο, βαρετό και πολύ τετριμμένο (περίμενε kal_el μην βιάζεσαι να πετάξεις πέτρες!)...ας συνεχίσω λέω δεν μπορεί να κάνουν όλοι τόσο λάθος...μετά τα πραγματικά βαρετά για μένα πρώτα επεισόδια ήρθε και έδεσε το μεγαλείο του πλάσματος που λέγεται veronica...oh my god, she is too-damn-cute!!!

Την περασμένη βδομάδα τελειωσα την σειρά και δεν μπορώ παρα να γίνω και εγώ τρελός fan της veronica και να παλέψω μέχρι της τελευταίας ρανίδος του αίματος μου εναντίον αυτων που την κακολογούνε και λένε αρνητικά σχόλια για αυτό το πλάσμα...

πέρα από την πλακα όμως η σειρά ήταν όντως φρέσκια, νεανική, με καταπληκτικο σαρκασμό από την πλευρά της πρωταγωνίστριας με φοβερες ατάκες και με έναν co-star, τον πατέρα της να κλέβει την παράσταση για μένα όταν ανταλλάσσανε κακίες οι δυο τους. Η τρίτη season όντως ήταν ψιλό χαλια σε σχέση με την πολύ καλή πρώτη και την απλά καταπληκτική δεύτερη.

Πραγματικά θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε το όλο concept της veronicas μέσα στο FBI και νομίζω ότι αν δίναν άλλη μια season να αναπτυχθεί αυτή η ιστορία η σειρά θα έπαιρνε και πάλι τα πάνω της...

sosas_TK
1 Αυγούστου 2007, 01:14
Mιλαμε για πολλαπλα πταισματα σε ενα μονο ποστ.
Μετριο σεναριο? Σε σχεση με ποιο?
Αρκετα ηρεμη ατμοσφαιρα? Βιασμοι, δολοφονιες, βομβες κλπ, ειναι για σενα μια απλη καθημερινοτητα, γι αυτο σου φαινεται ηρεμο?
Και οσον αφορα το τελευταιο σου σχολιο..... Ε ΟΧΙ!!!!!! Πλακα κανεις. Μπορει να μοιαζει λιγο στρουμφιτα, γιατι ειναι pettite, blonde, too-damn-cute κλπ κλπ κλπ, αλλα....ΟΧΙ. Δεν ειναι δυνατον.
Περα απο τη πλακα, αν δεν δωσεις λιγο χρονο σε μια σειρα, να ξεδιπλωσει την υποθεση της, ιδιαιτερα σε αυτη εδω οπου το μυστηριο ξετυλιγεται καθολη τη διαρκεια, δεν μπορεις να την αξιολογησεις σωστα, ποσο μαλλον να την κρινεις. Αποψη μου, αφιερωσε λιγο χρονο, ιδιατερα τωρα που υπαρχουν και ολοι οι υποτιτλοι της 1ης και οι μισοι της 2ης (ευχαριστουμε VM Team..lol!!), και δες τα πρωτα επεισοδια. Ειμαι σιγουρος, οτι θα καταλαβεις για ποιο λογο ειμαστε τοσο φανατικοι... Οχι μονο με την Κristen, αλλα με ολη τη σειρα.

Βασικα πρωτα να το διευκρινισω για οποιον τυχον με παρεξηγησε, δεν ηταν σκοπος μου να θιξω καποιο μελος-ατομο, αλλα την ιδια τη σειρα (Μα τι ειναι αυτη η ξαφνικη κατολισθηση στο γκρεμο απο πανω μου:shock::grin:), εξου και εγραψα ξεκουδουνο, αλλιως θα ηταν ενα απλο ποστ του στυλ "μπινελικι&go" (οχι, εννοειται πως δεν ηταν! Αφηστε επιτελους κατω τα καλαζνικοφ:lol:)

Κατα δευτερον, να σου πω....
Μετα απο τοσα χρονια σειρων ε, εχω γινει κι εγω λιγουλακι απαιτητικος και γι'αυτο το σεναριο μου φανηκε ως κατι το οχι τοσο ιδιαιτερο. -1? Οχι ακομα...

Μια απλη καθημερινοτητα.....εμ, δε μιλαμε για την καθημερινη ζωη, αλλα για μια σειρα που ανοικει στο υφος αστυνομικων-επιλυω υποθεσεις & εγκληματα με καποιες διαπλοκες- σειρες και οχι, οσα εγκληματα προλαβα να δω στα πρωτα επεισοδια και την οποια ερευνα, μοναχα χασμουρητο
μου προκαλεσαν....-1? Ισως, αλλα οχι ακομα (ετσι, για να κραταμε και το ενδιαφερον:grin:)

Αυτο ομως που προκαλεσε το -1, κλεισιμο της tv σε αρκετα συντομο χρονικο διαστημα και πεσιμο στο κρεβατι κι ας μη νυσταζα προτου το δω, ηταν κατι το οποιο αρχικα δε με ενοχλησε, αλλα οσο προχωραγε η ωρα αδυσωπητα, διαμορφωθηκε και η ατακα μου παραπανω......:thumbdown

Εκει καταλαβα οτι δεν εφταιγε το βαρετοτατο Traveler που μου'χει προκαλεσει μονιμη υπνηλια ή τα πολλα σουβλακια (με πιτα, εννοειται) που καταναλωσα χτες βραδυ, αλλα η ιδια πρωταγωνιστρια.....εξεπεμπε σε διαφορετικο μηκος κυματος απο μενα, οποτε αυτη τη στιγμη αντι να ειμαι ενας ακομα φαν της σειρας και να χαιρομαι μαζι σας παρακολουθωντας την, ειμαι ενας απομακρος......

Anyway, μετα απο τοση φλυαρια υπαρχει πλεον καταγεγραμμενη και μια αλλιωτικη αποψη, αλλα οχι φλου, προς γνωση οσων διαβασουν το τοπικ.

ΥΓ.Σορρυ αν σας εκανα να κουβαλατε πετρες, εεεε, στεναχωρησα.......Παμε γι'αλλα καλυτερα ηταν παντοτε το μοτο μου και θα το τηρησω......:)

Kal_El_77
1 Αυγούστου 2007, 04:14
Καλα ολα αυτα που λες, αλλα βλεποντας 2-3 (ή δε ξερω εγω ποσα επεισοδια ειδες) μιας σειρας, νομιζω οτι ειναι λιγο προωρο να την χαρακτηρισεις. Βεβαια, το γεγονος οτι δεν σου κανει η πρωταγωνιστρια, παιζει σημαντικο ρολο ως προς το ενδαφερον για μια σειρα. Όσον αφορα τις "υποθεσεις" που ειδες, δεν εχουν τοσο μεγαλη σημασια οσο το ποιος σκοτωσε τη Λιλι Κειν, που ειναι το βασικο μυστηριο της σαιζον, καθως και διαφορα αλλα μικρα δεξια αριστερα, τα οποια σε οδηγουν στη 2η σαιζον.
Αποψη σου, εστω και αυτη που ειναι (lol), ημι-σεβαστη, και οντως, παμε για αλλα. Θα ειδοποιησω τους υπολοιπους να αναβληθει το δημοσιο λιντσαρισμα σου... χεχεχε.
Παντως, αν και δεν ξερω τα γουστα σου, καποια στιγμη δωσε μια ευκαιρια και σπαταλησε λιγο χρονο απο τη ζωη σου, και θα μπορει να εκπλαγεις με αυτα που θα δεις.... Και αν παλι οχι, τοτε θα σε λιντσαρουμε..εεε...δεν πειραζει...Καλη καρδια πανω απο ολα.... (Το διιιικανοοοοοοοο!!!!)

NeoRanger
1 Αυγούστου 2007, 07:32
Μετα απο τοσα χρονια σειρων ε, εχω γινει κι εγω λιγουλακι απαιτητικος και γι'αυτο το σεναριο μου φανηκε ως κατι το οχι τοσο ιδιαιτερο. -1? Οχι ακομα...Συγγνώμη, από ποια άποψη έχεις γινει απαιτητικός και ειδικά στο σεναριο; Γιατί στο άλλο thread μου έβγαλες το Chronicles πολύ καλό και το chronicles δεν είχε καθόλου σενάριο.

Όχι, απλώς για να καταλάβω δηλαδή. Δεν είμαι κανένας φαν του VM, αλλά και έξυπνους διαλόγους έχει και παίρνει το πολυβασανισμένο μοτίβο των teen angst και του δίνει μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα ανατροπή με ένα καλοδιατηρημένο story-arc, τουλάχιστον στον πρώτο κύκλο.

sosas_TK
1 Αυγούστου 2007, 20:55
Το SOC Chronicles το εβγαλα απλα καλο (5-6/10, αλλα ειπα πως θελει ακομα δουλεια......

Kal_El_77, ασχετα απο την πλακα, σε μια σειρα εκανα αυτο το πραμα, δηλαδη να της δωσω χρονο για να εξελιχθει και ας μη μου πολυ-εκανε "κλικ" (ξερετε τι εννοω, ειναι αυτο που λενε σου κανει "κλικ";), το 4400....Αφου ειδα τον καλουτσικο πρωτο κυκλο (τι κυκλο, με 5-6 επεισοδια :P ), οποτε εκατσα να δω και τον 2ο και......

ζζζζζζ........ε, τι, με πηρε ο υπνος? Τι εγινε?:grin:

Ε, οκ, δε με πηρε και ο υπνος, αλλα την εκοψα δια παντος καπου στο 5ο επεισοδιο γιατι δε μου αρεσε ο ρυθμος χελωνας, κι ας ειχε και ενα επεισοδιο που μου θυμησε παλια καλα X-Files (με εκεινη την τυπισσα που ειχε βαλει τον πρωταγωνιστη-πρακτορα να νομιζει μες στο μυαλο του πως ζει κανονικα με την οικογενεια του, αυτο ηταν οντως διαμαντακι, αλλα μεχρι εκει)......

Απ'την αλλη ειχα δει τον πιλοτικο του Traveler και ειχα παθει πλακα, αλλα μετα η συνεχεια δε με δικαιωσε καθολου, αντε βγαλε ακρη μετα σε τι να δωσεις χρονο..........:shock: Το εχω κανει και με το Firefly που μου το ειχαν προτεινει κατι γνωστοι μου, ενω ο πιλοτικος δε μου ειχε αρεσει καθολου αλλα λεω κατσε μπας και.... Ομως μοναχα 3 επεισοδια βλεπονταν ενω με χαλαγε τρομερα η καουμποϊκη ατμοσφαιρα, εξου και ειχα παει στο γρηγορο τα περισσοτερα επεισοδια. Ειναι καθαρα υποκειμενικο απο καποιο σημειο και μετα αμα θα κατσεις να το δεις με την προοπτικη οτι καποια στιγμη θα απογειωθει ή οχι......... :)

NeoRanger
1 Αυγούστου 2007, 21:21
Το SOC Chronicles το εβγαλα απλα καλο (5-6/10, αλλα ειπα πως θελει ακομα δουλεια......
Είσαι κάτι νούμερα έξω. Εγώ ένα 8.5 είδα και ένα "καλόοοοοοο". Άποψή σου το αν σ' αρέσει, αλλά μη λέμε κι ότι μας κατέβει.

Kal_El_77
2 Αυγούστου 2007, 00:43
Κοιτα, μου λες για 2 σειρες οι οποιες ειχαν μικρη διαρκεια... Σε αυτες ο χρονος που "πρεπει" να δωσεις, ουσιαστικα ειναι ο χρονος που θελεις για να δεις ολη τη σειρα..Lol. Και εμενα δεν με ειχε ενθουσιασει το 4400, αλλα σκεφτομαι καποια στιγμη να το συνεχισω, γιατι μου εχουν πει οτι γινεται ενδιαφερον. Αλλα και παλι, 2 σαιζον εχω δει.... Τεσπα.

tonypapadovic
5 Αυγούστου 2007, 18:22
Εντάξει, δεν έχουμε να πούμε τίποτα άλλο ban δια παντός στον χρήστη, διαγραφή των μηνυμάτων του κ.λπ. κ.λπ. :p

Κάθε άποψη καλοδεχούμενη, βέβαια γνώμη μου είναι ότι η μαγεία της Veronica ξεδιπλώνεται στο σύνολο των σεζόν

Kal_El_77
7 Αυγούστου 2007, 23:04
Είναι γεγονός. Ο 1ος δημόσιος λιθοβολισμός στο GTvS θα γίνει πραγματικότητα. :whip: Ετοιμάσου sosas_TK γιατί το Veronicακι έχει τεράστιο fan club συμπεριλαμβανομένου και εμού και του γράφοντος του review, tonypapadovic ο οποίος είναι και moderator και θα σε κάνει ban από το site.:P :lol:

P.S: Kal_El... Kal_El.... Δίξε σε αυτόν τον θνητό τη πραγματική σου δύναμη... :lol:

Η αληθεια ειναι οτι θελω να το δειξω, αλλα πρεπει να κανω και καμια διορθωση στο burn notice....

tonypapadovic
7 Σεπτεμβρίου 2007, 16:54
Άρθρο σχετικά με την ταινία εδώ (http://www.buddytv.com/articles/veronica-mars/fate-of-veronica-mars-flick-st-10439.aspx)

Ουσιαστικά λέει ότι στην αρχή η Kristen Bell είχε αποκλείσει το ενδεχόμενο μιας ταινίας αλλά σε επόμενη συνέντευξη, στο tvguide, είχε πει ότι υπάρχει περίπτωση για την ταινία, καθώς από πλευράς σεναρίου είχαν ήδη έτοιμα πραγματάκια για την 4η season.

geodlord7
9 Σεπτεμβρίου 2007, 01:30
Μολις αρχισα να το βλεπω και μπορω να πω οτι ειναι ωραιο!!!Μ'αρεσε και θα το συνεχισω!!!

manifavas
22 Σεπτεμβρίου 2007, 13:21
hi! είμαι νέος φαν της σειράς. θα δείξει και 4η σεζόν ή σταματά στην 3η? πήγα στο site toy CW και δεν λέει τίποτα οπότε κόβεται?

tonypapadovic
22 Σεπτεμβρίου 2007, 13:22
Ναι η σειρά κόπηκε (με κάποιο closure όμως) με το τέλος της 3ης σεζόν.
Υπάρχουν φημές αλλά και ενδείξεις ότι θα βγει ταινία. :)

manifavas
22 Σεπτεμβρίου 2007, 13:26
το ελπίζω. αν μάθετε κάτι, ειδοποιήστε!

tonypapadovic
22 Σεπτεμβρίου 2007, 13:28
Φυσικά ;)
H Kristen Bell είναι αισιόδοξη περί ταινίας πάντως σύμφωνα με κατά καιρούς δηλώσεις της

manifavas
22 Σεπτεμβρίου 2007, 13:37
παρεπιπτώντος αλλά το CW φέτος μου την έσπασε. έκοψε gilmore girls, veronica mars και το one tree hill ξεκινά ιανουάριο. το μόνο καλό που έκανε είναι κόψει 7th heaven...

Alex
26 Σεπτεμβρίου 2007, 22:08
Το Gilmore Girls δεν κόπηκε ακριβώς καθώς ακούστηκε ότι ήταν επιλογή κάποιων ηθοποιών να μη συνεχίσουν. Αλλά πραγματικά το CW μας απογοήτευσε...

birginioss
26 Σεπτεμβρίου 2007, 22:33
Παιδια 10000000 σορρυ αλλα η σειρα δεν υποφερεται πλην του οτι η κοπελα ειναι χαριτωμενη(κουκλαρα ΔΕΝ τη λες).Βαρεμαρα και απιστευτα μα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ προβλεψιμη.Τη χαζευα λιγο στο ΣΤΑΡ και :yawn: :yawn:

tonypapadovic
26 Σεπτεμβρίου 2007, 22:42
Ωχ... εγκεφαλικό... προβλέψιμη η Veronica... Ελπίζω να έχεις πολύ χειρότερη άποψη για ΟΛΑ τα υπόλοιπα teen-shows (αν και μόνο η σύγκριση την αδική την Veronica-βλ. ΟΤΗ, O.C.-δεν έχω τίποτα με τα shows)...

:p

birginioss
26 Σεπτεμβρίου 2007, 22:44
μπαααα στο OC μονο η πρωτη σεζον μου αρεσε

Kal_El_77
26 Σεπτεμβρίου 2007, 22:46
Ενταξει, αποψη του καθενος να εκφερει γνωμη, ΜΟΝΟ ομως στην περιπτωση που ειναι εμπεριστατωμενη. Το γεγονος οτι εχεις δει 2,3 επεισοδια απο την αρχη της σειρας, δεν σημαινει οτι εχεις δει και ολη τη σειρα. Οποτε, καλο ειναι προτου κρινουμε κατι, να το εχουμε ψαξει λιγο... Εκτος αν αρεσκομεθα στην σαβουρα, και οχι σε κατι που διεγειρει τα εγκεφαλικα κυτταρα, οποτε...

Alex
26 Σεπτεμβρίου 2007, 22:47
Παιδια 10000000 σορρυ αλλα η σειρα δεν υποφερεται πλην του οτι η κοπελα ειναι χαριτωμενη(κουκλαρα ΔΕΝ τη λες).Βαρεμαρα και απιστευτα μα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ προβλεψιμη.Τη χαζευα λιγο στο ΣΤΑΡ και :yawn: :yawn:
Say that again, I dare ya, I double dare ya!:lol:
ΟΚ πλακίτσα κάνω, έχεις δικαίωμα στην άποψη σου...μέχρι να δει το μήνυμα ο Kal_El και το VM league μετά την πάτησες.
Δεν είναι τίποτα αυτό με τη νύστα, μάλλον θα φταίει που ήταν μεσημέρι και θα είχες φάει κιόλας, δοκίμασε το ξαναδείς βράδυ με δροσούλα και φάε κάτι ελαφρύ! :)

birginioss
26 Σεπτεμβρίου 2007, 22:50
OK!Δεν το φοβαμαι τον Kal_el εχουμε μια κοινη αγαπη(φανταζομαι; );)
http://www.maoxian.com/images/kristinkreuk3.jpg

Kal_El_77
26 Σεπτεμβρίου 2007, 23:03
Εδω ειναι που τσακωνομαστε... Ειναι γνωστο οτι 2 αγαπες εχω...

http://img125.imageshack.us/img125/3348/kristen6fp8.jpg & http://img267.imageshack.us/img267/3937/ericakk3.jpg

birginioss
26 Σεπτεμβρίου 2007, 23:08
Το αριστερο λεει!Το δεξι γερασμενο μου φαινεται..Ποια ειναι η μανταμ;

Kal_El_77
26 Σεπτεμβρίου 2007, 23:15
Αυτη που ειχε κανει τη δικια σου να το σκεφτεται αν θα παιξει στην 7η σαιζον, γιατι καταλαβε οτι σιγα σιγα την εχει φαει... Και τελος με τα:offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:

birginioss
26 Σεπτεμβρίου 2007, 23:21
Ναι 2 χρονια συγκρινονται με τα 6..

ΤΕΛΟΣ με τα offs

aburido
28 Σεπτεμβρίου 2007, 13:28
Σαν να μου φάνηκε και εμένα ότι τη διαφήμιζε το Star αλλά δεν έδωσα σημασία αλλά παρατήρησα ότι είχε guest σε κάποιο επεισόδιο την Χανιγκαν (έτσι νομίζω ότι την λένε, τη Γουίλοο απο την Buffy) άρα βρωμάει Weedon η υπόθεση.
17χρόνη κοπέλα μόνη εναντιών όλων.. μμμ αν και εντάξει κατά τη γνώμη μου η Buffy είναι φοβέρα cult σειρά και δε νομίζω να πιάνει τέτοια standarts η Veronica. Βέβαια μπορεί και να κάνω λάθος. Θα δω μερικά επεισοδιάκια και θα κρίνω καλύτερα.

Kal_El_77
28 Σεπτεμβρίου 2007, 14:10
Ο Whedon χαρακτηρισε τη σειρα ως την καλυτερη teen σειρα. Δεν εχει σχεση ο ιδιος, αν και συνεχεια λεει ποσο μεγαλος φαν ειναι της σειρας, και εχει κανει και μια guest εμφανιση σε ενα επεισοδιο... Οντως παιζει και η Alison Hannigan σε μερικα επεισοδια. Και αξιζει να το δεις. Μπορει να μην ειναι τοσο cult οσο η Buffy, αλλα ειναι πολυ κοντα στα επιπεδα της. Αν σου αρεσε η Buffy, σιγουρα θα σου αρεσει και η Veronica Mars...

myrona
8 Οκτωβρίου 2007, 21:10
Ένα videaki Veronica-Logan που πέτυχα σήμερα για να μην ξεχνίομαστε!
Όχι για να μη νομίζουν κάποιοι ότι θα σας αφήσουμε να ξεχάσετε τη Veronica Mars! :respect:
Τώρα που το σκέφτομαι λέω να ποστάρω ένα την εβδομάδα:P
Υπάρχουν δεκάδες videakiα με αυτό το τραγούδι (το sway:από τα ομορφότερα και πιο ταιριαστά στη σειρά) αλλά αυτό μου αρέσει πάρα πολύ!

http://www.youtube.com/watch?v=_spXT1bZg8s
PS:Δηλώνω πλήρη ανικανότητα να το βάλω ως youtube video :haha:
PS2:Ααα και το τραγούδι είναι των Perishers για όποιον ενδιαφέρεται

manifavas
12 Οκτωβρίου 2007, 04:30
μόλις είδα το τέλος και έμεινα. γιατί το κόψανε τόσο απότομα?
spoilers στην συνέχεια. για όσους δεν το έχουν δει
μετά από αρκετά επεισόδια που έλειπε η οικογένεια κέιν επιστρέφουν για το φινάλε και μετά τέλος? χωρίς και μία αναφορά στον ντάνκαν? επίσης δεν μάθαμε ποιος βγαίνει ο νέος σερίφης...
αυτό δεν ήταν τέλος σειράς. αυτό ήταν σαν να τελείωσε ένα απλό επεισόδιο. ουτε καν για τέλος του κύκλου δεν έμοιαζε...

csd7
12 Οκτωβρίου 2007, 10:00
μόλις είδα το τέλος και έμεινα. γιατί το κόψανε τόσο απότομα?
spoilers στην συνέχεια. για όσους δεν το έχουν δει
μετά από αρκετά επεισόδια που έλειπε η οικογένεια κέιν επιστρέφουν για το φινάλε και μετά τέλος? χωρίς και μία αναφορά στον ντάνκαν? επίσης δεν μάθαμε ποιος βγαίνει ο νέος σερίφης...
αυτό δεν ήταν τέλος σειράς. αυτό ήταν σαν να τελείωσε ένα απλό επεισόδιο. ουτε καν για τέλος του κύκλου δεν έμοιαζε...
μα το καναλι που το εκοψε ειναι πολυ @@@#$%^^$#....:whip::whip::whip::whip:
θα περιμενουμε την ταινια για να απαντηση σε καποια απο τα λιγα ερωτηματα :thumbdown που αφησαν... αν απαντησουν και σε αυτα

manifavas
12 Οκτωβρίου 2007, 12:54
είναι σίγουρο όμως ότι θα βγει η ταινία? ξέρω ότι υπάρχουν φήμες αλλά είναι τίποτα από αυτά επίσημο?

tonypapadovic
12 Οκτωβρίου 2007, 12:55
Όχι δεν είναι επίσημο παιδιά ;)
Έχει μέλλον ακόμη για να επισημοποιηθεί

manifavas
12 Οκτωβρίου 2007, 13:06
δηλαδή υπάρχει και η περίπτωση να μην γίνει τίποτα και να μας αφήσουν έτσι?

edesp
12 Οκτωβρίου 2007, 13:33
Δυστυχώς... :*( :cry3: :mad:

manifavas
13 Οκτωβρίου 2007, 02:35
Τα αναπάντητα ερωτήματα
βάζω σπόιλερ γιατί αφορά για όλη την σειρά
1) στο τέλος του 2ου κύκλου βλέπουμε τον άαρον έκολς να βγαίνει από την φυλακή ενώ ήταν ο δολοφόνος της λίλυ. κανονικά δεν έπρεπε να μας δείξουν την βερόνικα να προσπαθεί να βρει αποδείξεις για την φυλάκιση του?
2) στο series finale η βερόνικα μαλλώνει με τον λόγκαν και του λέει να φύγει απο την ζωή της. τι έγινε τελικά? έφυγε έτσι απλά?
3) στο series finale και πάλι, η βερόνικα είναι με τον Πιζ. μένουν μαζί? τι γίνετε? και εδώ απότομο ending.
4) στα τελευταία επεισόδια ο Γουάλας μπαίνει στο "κάστρο". δεν μαθαίνουμε ποτέ τι είναι το κάστρο....
5) τελικά βγήκε ο κιθ νικητής στις εκλογές? τι ήταν αυτό στην πρότελευταία σκηνη του series finale που μας έδειξε τον κιθ σε μία εφημερίδα?
6) στο 3χ19 ο Ιλάι πάει και πάλι ενάντια στον νόμο. χωρίς να το μάθει η βερόνικα, καθώς εκείνη τον υποστήριζε πιστεύοντας ότι είναι αθώος. και εδώ απότομο ending.
EΛΕΟΣ. ωραία σειρά με κακό κλείσιμο. αντί να σου δίνει απαντήσεις σου δημιουργεί μεγαλύτερα ερωτήματα...

Kal_El_77
13 Οκτωβρίου 2007, 12:39
Τα αναπάντητα ερωτήματα
βάζω σπόιλερ γιατί αφορά για όλη την σειρά
1) στο τέλος του 2ου κύκλου βλέπουμε τον άαρον έκολς να βγαίνει από την φυλακή ενώ ήταν ο δολοφόνος της λίλυ. κανονικά δεν έπρεπε να μας δείξουν την βερόνικα να προσπαθεί να βρει αποδείξεις για την φυλάκιση του?
2) στο series finale η βερόνικα μαλλώνει με τον λόγκαν και του λέει να φύγει απο την ζωή της. τι έγινε τελικά? έφυγε έτσι απλά?
3) στο series finale και πάλι, η βερόνικα είναι με τον Πιζ. μένουν μαζί? τι γίνετε? και εδώ απότομο ending.
4) στα τελευταία επεισόδια ο Γουάλας μπαίνει στο "κάστρο". δεν μαθαίνουμε ποτέ τι είναι το κάστρο....
5) τελικά βγήκε ο κιθ νικητής στις εκλογές? τι ήταν αυτό στην πρότελευταία σκηνη του series finale που μας έδειξε τον κιθ σε μία εφημερίδα?
6) στο 3χ19 ο Ιλάι πάει και πάλι ενάντια στον νόμο. χωρίς να το μάθει η βερόνικα, καθώς εκείνη τον υποστήριζε πιστεύοντας ότι είναι αθώος. και εδώ απότομο ending.
EΛΕΟΣ. ωραία σειρά με κακό κλείσιμο. αντί να σου δίνει απαντήσεις σου δημιουργεί μεγαλύτερα ερωτήματα...

Λοιπον, να σου απαντησω σε ολα αυτα:
1) Αφου τον σκοτωσε ο Κλαρενς, δε νομιζω οτι χρειαστηκε να κανει κατι η Βερονικα, αφου θα ηταν ασκοπο. Με τον Θανατο του Ααρον, κλεινει και αυτο το θεμα.
2) Αφου πλακωσε στο ξυλο στη καφετερια εκεινο τον περιεργο τυπο ο Λογκαν, η Βερονικα καταλαβε οτι ακομα την αγαπαει, και φαινεται καθαρα μια αλλαγη ως προς τον πως τον βλεπει....
3) Ενταξει, τι να κανουμε. Εχει κανει και λαθη το κοριτσι. Αλλα ειμαι σιγουρος, οτι δεν εχει ξεπερασει και αυτη τον Λογκαν, γι αυτο υπαρχει και τοση ενταση στο τελευταιο επεισοδιο.
4) Ο Γουαλας δεν μπηκε στο καστρο... HELLOOOOOO, τον εστειλαν, οταν ανακαλυψαν την καμερα....
5) Στην εφημεριδα ελεγε (εν συντομια) για το σκηνικο με τον Κεην, και το πως το χειριστικε ο εν ενεργεια Σεριφης, δλδ, ενα αρθρο αρνητικο, υποκινουμενο απο τον Κεην, για να λασπωσει τη φημη του Κιθ. Το αν εκλεχθηκε αυτος σεριφης, ή οχι, ειναι κατι που μπορει να μαθουμε και μπορει οχι. Γενικα, η σειρα εχει μια νοτα αισιοδοξιας, αν και shit happens, οπως ακριβως και στη πραγματικοτητα....
6) Το οτι ο Ιλαι εκανε την μπαγαποντια του παλι, αυτο ηταν αναμενομενο. Προς το παρον, το οτι εχει αυτος την συσκευη, δεν σημαινει και οτι μπορει να τη χρησιμοποιησει, τουλαχιστον αμεσα....

Ελπιζω σε μερικα να σε καλυψα... Σε γενικες γραμμες, να θυμασαι αυτο που ειπα και πιο πανω....
Γενικα, η σειρα εχει μια νοτα αισιοδοξιας, αν και shit happens, οπως ακριβως και στη πραγματικοτητα....
Και οσον αφορα για τα ερωτηματα στο "τελος", δεν ηταν το κανονικο τελος της σειρας... Απλα κοπηκε...

thanasakissot
13 Οκτωβρίου 2007, 13:11
re paidia emena prosopika den me noiazoun kai poli ola ta erwtimata pou afise alla ayto pou me trelane kai thelo trela na matho einai ti tha ginei me Veronica-Logan!!

manifavas
13 Οκτωβρίου 2007, 13:22
1) Αφου τον σκοτωσε ο Κλαρενς, δε νομιζω οτι χρειαστηκε να κανει κατι η Βερονικα, αφου θα ηταν ασκοπο. Με τον Θανατο του Ααρον, κλεινει και αυτο το θεμα.
2) Αφου πλακωσε στο ξυλο στη καφετερια εκεινο τον περιεργο τυπο ο Λογκαν, η Βερονικα καταλαβε οτι ακομα την αγαπαει, και φαινεται καθαρα μια αλλαγη ως προς τον πως τον βλεπει....
3) Ενταξει, τι να κανουμε. Εχει κανει και λαθη το κοριτσι. Αλλα ειμαι σιγουρος, οτι δεν εχει ξεπερασει και αυτη τον Λογκαν, γι αυτο υπαρχει και τοση ενταση στο τελευταιο επεισοδιο.
4) Ο Γουαλας δεν μπηκε στο καστρο... HELLOOOOOO, τον εστειλαν, οταν ανακαλυψαν την καμερα....
5) Στην εφημεριδα ελεγε (εν συντομια) για το σκηνικο με τον Κεην, και το πως το χειριστικε ο εν ενεργεια Σεριφης, δλδ, ενα αρθρο αρνητικο, υποκινουμενο απο τον Κεην, για να λασπωσει τη φημη του Κιθ. Το αν εκλεχθηκε αυτος σεριφης, ή οχι, ειναι κατι που μπορει να μαθουμε και μπορει οχι. Γενικα, η σειρα εχει μια νοτα αισιοδοξιας, αν και shit happens, οπως ακριβως και στη πραγματικοτητα....
6) Το οτι ο Ιλαι εκανε την μπαγαποντια του παλι, αυτο ηταν αναμενομενο. Προς το παρον, το οτι εχει αυτος την συσκευη, δεν σημαινει και οτι μπορει να τη χρησιμοποιησει, τουλαχιστον αμεσα....

Ελπιζω σε μερικα να σε καλυψα... Σε γενικες γραμμες, να θυμασαι αυτο που ειπα και πιο πανω....
Γενικα, η σειρα εχει μια νοτα αισιοδοξιας, αν και shit happens, οπως ακριβως και στη πραγματικοτητα....
Και οσον αφορα για τα ερωτηματα στο "τελος", δεν ηταν το κανονικο τελος της σειρας... Απλα κοπηκε...
1) αυτό το είχα ξεχάσει τελείως...
2) ναι, αλλά δεν μάθαμε τι έγινε...
4) όντως δεν μπήκε στο κάστρο (και αυτό το είχα ξεχάσει). πάντως αν συνεχιζόταν η σειρά σίγουρα η βερόνικα θα έψαχνε πιο πολύ για το κάστρο

myrona
14 Οκτωβρίου 2007, 18:23

Με βάση το 2 και το 3 λοιπόν χαίρομαι που κι εσύ συμπεραίνεις ότι είναι meant to be together...:P Άλλωστε συμφωνώ πως η σειρά έχει μια νότα αισιοδοξίας...
Εκτός κι αν όταν αναφέρεσαι σε λάθη εννοείς πως θα έπρεπε να διαλέξει αντί για τον Piz εσένα κι όχι το Logan:haha: :lol: :rotfl: Just kidding...

violete
22 Οκτωβρίου 2007, 15:56
Βρε παιδιά για εξηγήστε μου λιγάκι.Αυτή η Veronica είναι τύπου ντεντέκτιβ σε ένα στυλ Σέρλοκ Χόλμς αλλά πάει σχολείο,και το παίζει Αγκάθα Κρίστι??Εμένα γιατί αυτό δεν μου ακούγεται WOW?Αξίζει να ενοχλήσω τον θείο για αυτό?Πόσες σαιζόν έχει?Με ψιλοχαλάσατε που λέτε ότι τελείωνει απότομα.Μήπως είναι λίγο 2ης κατηγορίας?Χαζο-εφηβική και τέτοια?Απαντάτε, παιδιά, απαντάτε...(τρέχουμε τώρα τρέχουμε :p )

tonypapadovic
22 Οκτωβρίου 2007, 16:00
violette καθόλου χαζο-teen...
Το αντίθετο μάλιστα. Και γι'αυτό ξεχώρισε και θεωρείται cult.
Είναι πανέξυπνη σειρά και στα main stories της κάθε σεζόν (ανατροπές φουλ) αλλά και σε κάθε επεισόδιο ξεχωριστά.

Kal_El_77
22 Οκτωβρίου 2007, 16:09
Δεν χρειάζεται να πούμε και πολλά για τη Veronica Mars. Όποιος έχει δει, ξέρει γιατί γίνεται αυτός ο ντόρος, και όποιος δεν έχει δει, μπορεί να ξεκινήσει, για να κολλήσει. Επίσης, υπάρχει ένα ωραίο review από τον tony (θα το βρεις στην υπογραφή του), καθώς και διάφορα video με ατάκες κλπ, που μπορείς να τα βρεις και στην δική μου υπογραφή. Και όταν δεις, 5,6 επεισόδια (και κολλήσεις και εσύ άσχημα), έλα να μας πεις γιατί γίνεται αυτή η βαβούρα...

tsabasid
22 Οκτωβρίου 2007, 16:15
Χεχε, η Λεγεώνα ανασυντάσσεται.:P

Kal_El_77
22 Οκτωβρίου 2007, 16:18
Έτσι, έτσι... Άντε γιατί μερικοί νομίζουν ότι καθόμαστε. Αύριο θα γίνει το τρελό πανηγύρι, με τις υπερδυνάμεις της...

violete
22 Οκτωβρίου 2007, 17:06
Με πείσατε τρέχω στον θείο από την αμερική να ξεκινήσω διαδικασίες....Και θα επανέλθω...:p

Succubi
5 Νοεμβρίου 2007, 02:25
πολυ καλη κριμα που το κοψε το σταρ

thanasakissot
5 Νοεμβρίου 2007, 03:48
Επειδή έχει περάσει κάμποσος καιρός από τότε που λέγανε για ταινία τελικά τι θα γίνει θα βγει καμία ταινία;; Α ακόμα εκείνο το βίντεο που λέγανε πως θα βγάλουνε που δείχνει την Veronica στο F.B.I;; Θα κάνουνε τίποτα από αυτά τα δύο;;

great
5 Νοεμβρίου 2007, 11:36
το trailer με την veronica στο FBI θα είναι μέσα στο DVD της season 3 όταν κυκλοφορήσει
Για την ταινία ακόμα τίποτα δεν έχει επιβεβαιωθεί

Alex
5 Νοεμβρίου 2007, 11:59
Το trailer έχει ήδη κυκλοφορήσει, ρίξε μια ματιά στο youtube.
Η Βερόνικα με όπλο, καταραμμένο CW!

great
5 Νοεμβρίου 2007, 12:32
μόλις τo είδα...
δεν το πιστεύω ότι μετά από τέτοιο preview τα αστερια του CW αποφάσισαν να μην συνεχιστεί η σειρά :mad: :mad: :mad: :mad:

manifavas
5 Νοεμβρίου 2007, 13:05
δεν μας δίνετε ένα Link?

Alex
5 Νοεμβρίου 2007, 13:08
Απλά είναι υλικό από DVD και δεν ξέρω αν πρέπει.

Kal_El_77
5 Νοεμβρίου 2007, 13:50
Veronica Mars Season 4 Pilot:

Part 1: http://www.youtube.com/watch?v=nI8PI8y_-M8
Part 2: http://www.youtube.com/watch?v=Zx89YbMasKU

Season 3 Bloopers:
http://www.youtube.com/watch?v=diYMqi5OBZU

manifavas
5 Νοεμβρίου 2007, 13:52
πολύ ωραίο preview! ποιος είναι αυτός ο seth και ποια είναι αυτή η kaly farmer (ή όπως αλλιώς την έλεγαν)? υπάρχουν υπότιτλοι για αυτά τα δύο βίντεο?

dimitriscranfan
5 Νοεμβρίου 2007, 14:10
Τhanks Kal_El πολυ καλο. Κριμα που κοπηκε

tsabasid
5 Νοεμβρίου 2007, 15:50
Πρέπει να είναι πολύ βλαμένοι αυτοί στο CW τελικά...

Θέλω Veronica...:cry3:

sheppard
5 Νοεμβρίου 2007, 15:59
Φαίνεται πάρα πολύ καλό. Καλύτερο από την 3η σαιζόν σίγουρα. Κρίμα...

Kal_El_77
5 Νοεμβρίου 2007, 16:12
Αφου τα έχουμε πει. Αυτοι οι κουστουμάτοι είναι σκατίβλακες.

Sheppard, η 3η ήταν πολύ καλή, απλά ήταν διαφορετική απο τις 2 προηγουμένες. Είχε άλλο ύφος, άλλη νοοτροπία, αλλά ήταν εξίσου καλή και με μερικά καταπληκτικά επεισόδια...

tonypapadovic
5 Νοεμβρίου 2007, 16:31
Tι μ@$!$@# στο CW...

http://img466.imageshack.us/img466/530/veronicamarsbu0.jpg

Και είχαν και Walton Goggins (The Shield) στο cast;

Thanx Kal_El!

sheppard
5 Νοεμβρίου 2007, 16:46
Sheppard, η 3η ήταν πολύ καλή, απλά ήταν διαφορετική απο τις 2 προηγουμένες. Είχε άλλο ύφος, άλλη νοοτροπία, αλλά ήταν εξίσου καλή και με μερικά καταπληκτικά επεισόδια...

Γούστα είναι αυτά Kal. Εμένα μου άρεσαν περισσότερο οι δύο πρώτες σαιζόν. Σε άλλους μπορεί να άρεσε η τρίτη. (Εσένα σου άρεσαν όλες, το καταλαβαίνουμε! :P ) Αλλά η 4η θα ήταν πολύ καλή, αν κρίνουμε από αυτά τα δύο βιντεάκια. Έπαιζε και αυτός από το Taken.:(

manifavas
5 Νοεμβρίου 2007, 16:52
και μένα μου άρεσε αρκετα ο 3ος κύκλος! δεν θα μπορούσα να χαρακτηρίσω ότι υπήρχε κάτι που έκανε κακό στην σειρά.

Alex
5 Νοεμβρίου 2007, 17:44
Έπαιζε και αυτός από το Taken.:(Τον Adam Kaufman λες, ήταν και στη Buffy αυτός, κλασσικό Veronica connection.

thanasakissot
5 Νοεμβρίου 2007, 18:42
Δηλαδή το μόνο που θα ξαναδούμε από VM θα είναι αυτά τα 13 λεπτά που έχει στο youtube δεν έχει κάτι άλλο;;:( κάνα άλλο βίντεο τίποτα οτιδήποτε;:( Τώρα από ότι φαίνεται θα παρακαλάμε να βγάλουνε την ταινία για να την δούμε ξανά!!

Rorschach
5 Νοεμβρίου 2007, 19:07
Me Walton Goggins sto cast kai to kopsane?
Twra mou tin espase akoma perissotero.
Kai ti exoun fetos, Gossip Girl kai vlakeies.

spyros13 gwf
5 Νοεμβρίου 2007, 19:12
Kai ti exoun fetos, Gossip Girl kai vlakeies.
Λιγα τα λογια σου για το Gossip Girl. :P :P :P

VM δεν εχω δει παντως για να ξερω τι ειναι καλυτερο. ;)

manifavas
5 Νοεμβρίου 2007, 19:18
δεν μου είπατε από που ξέρουμε αυτόν τον Seth...

thanasakissot
5 Νοεμβρίου 2007, 19:18
Ρε παιδιά πολύ καλό το τρέιλερ αλλά δεν μας δείχνει κανέναν από τους παλιούς ( π.χ. ας πούμε…. Jason Dohring(:worthy: ) γιατί δεν τον έδειξαν καθόλου:mad: )ούτε αναφέρεται καθόλου στα προηγούμενα και έτσι εμείς παραμένουμε με όλες αυτές τις απορίες που είχαμε…….

tsabasid
5 Νοεμβρίου 2007, 21:17
Το νόημα του trailer για την 4η σαιζόν ποιο είναι; Eίχε γυριστεί και μετά κόπηκε η σειρά; Γυρίστηκε μετά το κόψιμο της σειράς; Δίνει μήπως ελπίδες για κάτι μελλοντικό, εκτός από αυτή την ταινία η οποία συζητείται εδώ και καιρό.

Shane Vendrell rulezzzzzzz!!!! :P

Kal_El_77
5 Νοεμβρίου 2007, 21:35
Βασικά, δεν ήταν trailer, όσο ένα promo "pilot" της 4ης σαιζόν. Οπως έκαναν και για τις καινούργιες σειρές, για τη σαιζόν 07-08, ετσι και ο Ρομπ ετοίμασε αυτό, να το δείξει στους σκατίβλακες, αλλά, επειδή ΕΙΝΑΙ σκατίβλακες, το άφησαν έτσι, λέγοντας ότι είναι ωραίο, και μετά πάρθηκε η απόφαση να το κόψουν.... Stupid CW and CBS

violete
5 Νοεμβρίου 2007, 23:18
Μα είναι εντελώς ηλίθιοι????Είμαι στην 3η σαιζόν, και το κόλλημα συνεχίζεται και έχει πάρει διστάσεις επικές...Και πάνω που όλα πήγαιναν καλα...Κάτι άσχετο,το intro της σειράς είναι απλά θ-ε-ι-κ-ο στον 3ο κύκλο (και οι dandy warholes super κομματάκι).

H VM LEAGUE ΤΙ ΚΆΝΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΌ????ΕΕΕΕΕ???ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΣΤΕ ΜΕ ΣΤΑΥΡΩΜΕΝΑ ΧΕΡΙΑ???(αν και τα υπερατλαντικά είναι ακριβά....)

Rorschach
5 Νοεμβρίου 2007, 23:40
το intro της σειράς είναι απλά θ-ε-ι-κ-ο στον 3ο κύκλο
:thumbdown

Kal_El_77
5 Νοεμβρίου 2007, 23:45
:thumbdown

Η αλήθεια είναι ότι συμφωνώ με τον Rorschach, μιας και, παρόλο που είναι αρκετά καλό, είναι λίγο νωχελικό για τη σειρά, και σε ρίχνει. Δεν είχε την ίδια "ένταση" όπως στις προηγούμενες σαιζόν...

tsabasid
6 Νοεμβρίου 2007, 00:15
Εμένα πιο πολύ μου άρεσε η διασκευή της 3ης σαιζόν. Πάρα πολύ καλή.

flygirl
10 Νοεμβρίου 2007, 21:56
Αρχισα να βλεπω και εγω την σειρα και κολλησα απο το πρωτο επεισοδειο,κατι που μου συμβαινει σπανια!
Ξενερωσα τοοοοοοοοσο πολυ οταν χθες διαβασα οτι τελειωνει η σειρα αδοξα!
Αυτο βρηκαν να κοψουν οταν υπαρχουν τοσες σειρες που εχουν κανει λασπη τα επεισοδια τους πια???βλ.prison break,lost,24..etc
pfff παλιοζωη...λολ

Rorschach
10 Νοεμβρίου 2007, 22:00
Αρχισα να βλεπω και εγω την σειρα και κολλησα απο το πρωτο επεισοδειο,κατι που μου συμβαινει σπανια!
Ξενερωσα τοοοοοοοοσο πολυ οταν χθες διαβασα οτι τελειωνει η σειρα αδοξα!
Αυτο βρηκαν να κοψουν οταν υπαρχουν τοσες σειρες που εχουν κανει λασπη τα επεισοδια τους πια???βλ.prison break,lost,24..etc
pfff παλιοζωη...λολ
προσεχε τι λες γιατι θα θεσω βετο οταν πας να ενταχθεις στη Veronica Mars League.

mimika
10 Νοεμβρίου 2007, 22:08
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι; Έχω ξεκινήσει τη σειρά και είμαι στο 19 επεισόδιο του πρώτου κύκλου. Δεν έχω διαβάσει τίποτα απο αυτά που γράφονται στο φόρουμ για να μην δω κανένα σπόιλερ. Τελικά η σειρά τελειώνει στον 3 κύκλο ή όχι; Κλείνει η σειρά ή σε αφήνει με ερωτηματικά για το τί έγινε τελικά.

tsabasid
10 Νοεμβρίου 2007, 22:11
Δε δίνει 100% απαντήσεις για κάποια ερωτήματα του 3ου κύκλου, αλλα σε γενικές γραμμές τα πιο βασικά ζητήματα καλύπτονται. Πάντως δε σου αφήνει απορίες από τις προηγούμενες σαιζόν.

christosk_7
15 Νοεμβρίου 2007, 12:38
re paidia twra teleiwnw k ton teleuteo kiklo auths ths seiras
mipws kserete kamia allh adistoixou periexomenou gia na arxisw na blepw ???
padws h seira korifea k einai krima na exei mono 3 kiklous

tsabasid
15 Νοεμβρίου 2007, 12:53
Δυστυχώς αδερφέ, η Veronica είναι μία και μοναδική, σαν το NOYNOY ένα πράγμα.:lol:

Alex
15 Νοεμβρίου 2007, 14:03
re paidia twra teleiwnw k ton teleuteo kiklo auths ths seiras
mipws kserete kamia allh adistoixou periexomenou gia na arxisw na blepw ???
padws h seira korifea k einai krima na exei mono 3 kiklous
Δεν ξέρω αν έχεις δει Buffy the Vampire Slayer, δεν είναι ακριβώς αντίστοιχη, είναι teen σειρά δράσης και περιπέτειας εκείνη, αλλά τη βρίσκω ότι πιο κοντινό στο Veronica Mars υπάρχει.

Rorschach
15 Νοεμβρίου 2007, 15:23
Alex eida ton prwto kyklo Buffy kai de mou polyarese, meta veltiwnetai katholou?

Kal_El_77
15 Νοεμβρίου 2007, 15:32
Ror, η Buffy είναι από τις must see σειρες. Η πρώτη ήταν λίγο "κάπως", αλλά η συνέχεια είναι απίστευτη. Τρελό κόλλημα. Πέρυσι, το ξαναείδα όλο από την αρχή, σε ένα μήνα και κάτι. Συνέχισε το, όπωσδηποτε...

Kal_El_77
15 Νοεμβρίου 2007, 15:38
Δυστυχώς αδερφέ, η Veronica είναι μία και μοναδική, σαν το NOYNOY ένα πράγμα.:lol:

Εγώ θα έλεγα ότι είναι περισσότερο σαν την Lacta. Η πρώτη μας αγάπη και παντοτινή....

aburido
16 Νοεμβρίου 2007, 23:31
Καλά δεν ξερώ τι να σκεφτώ πια για αυτή τη Veronica!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι με έχει εξοργισει αυτή η σειρά!!
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

έχω να κολλήσω τόσο με σειρά από τη δικιά μου πρώτη αγάπη Buffy..
..ουφ!!!

καταραμένη να είσαι Veronica Mars..:( :( :(

εμ τώρα που το σκεφτόμαι όχι το Veronicaκι μας :*( :*( :*( :innocent: :innocent: :innocent:

Kal_El_77
16 Νοεμβρίου 2007, 23:35
Καλά δεν ξερώ τι να σκεφτώ πια για αυτή τη Veronica!
Το μόνο σίγουρο είναι ότι με έχει εξοργισει αυτή η σειρά!!
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

έχω να κολλήσω τόσο με σειρά από τη δικιά μου πρώτη αγάπη Buffy..
..ουφ!!!

καταραμένη να είσαι Veronica Mars..:( :( :(

εμ τώρα που το σκεφτόμαι όχι το Veronicaκι μας :*( :*( :*( :innocent: :innocent: :innocent:

Τελευταία στιγμή το έσωσες....:P :P :P
Πρόσεχε γιατί η Λεγεώνα, δεν συγχωρεί...

myrona
17 Νοεμβρίου 2007, 00:13

Μπράβο μπράβο...προσπαθείς να εξιλεωθείς...καλά πάει...έβαλες και τις photos...

Εγώ θα έλεγα ότι είναι περισσότερο σαν την Lacta. Η πρώτη μας αγάπη και παντοτινή....

:lol: :lol: :lol: :respect:

tsabasid
17 Νοεμβρίου 2007, 00:15
Εγώ δε σταμάτησα ποτέ να εκφέρω το θαυμασμό μου, για το πλάσμα ονόματι Kristen Bell. Απλά υπήρξε ένα σύντομο διάστημα μερικών ημερών που βγήκε από το νούμερο 1 στην καρδιά μου(lol), και έγινε νούμερο 2. Αλλά αυτά ανήκουν στο σκοτεινό παρελθόν...:P

myrona
17 Νοεμβρίου 2007, 00:20
Εγώ δε σταμάτησα ποτέ να εκφέρω το θαυμασμό μου, για το πλάσμα ονόματι Kristen Bell. Απλά υπήρξε ένα σύντομο διάστημα μερικών ημερών που βγήκε από το νούμερο 1 στην καρδιά μου(lol), και έγινε νούμερο 2. Αλλά αυτά ανήκουν στο σκοτεινό παρελθόν...:P

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:thumbsup1 :thumbsup1 :thumbsup1 :thumbsup1 :thumbsup1 :thumbsup1 :thumbsup1

Kal_El_77
17 Νοεμβρίου 2007, 00:39

Καλά, αν νομίζεις ότι έχεις εξιλεωθεί για αυτά που έκανες, είσαι πολύ γελασμένος, παλιοτεντιμπόη. Ακόμα δεν σε έχουμε δεχθεί πίσω στην Λεγεώνα....:P :P :P

myrona
17 Νοεμβρίου 2007, 00:41
Καλά, αν νομίζεις ότι έχεις εξιλεωθεί για αυτά που έκανες, είσαι πολύ γελασμένος, παλιοτεντιμπόη. Ακόμα δεν σε έχουμε δεχθεί πίσω στην Λεγεώνα....:P :P :P

ο leader μίλησε.....δεν μπορώ να πω τπτ άλλο....:lol: :lol: :lol: :lol:

tsabasid
17 Νοεμβρίου 2007, 00:54
ο leader μίλησε.....δεν μπορώ να πω τπτ άλλο....:lol: :lol: :lol: :lol:

Βασικά δεν έφυγα ποτέ από τη Λεγεώνα, και επιπλέον δε χρειάζομαι κανενός την άδεια για να γυρίσω σε ενδεχόμενη φυγή μου.:P

Kal_El_77
17 Νοεμβρίου 2007, 01:15
Καταρχάς...:offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:

Δεν μιλάμε για φυγή, για αποπομπή (κοινώς, το κουβαδάκι σου και σ' άλλη παραλία....:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Εντάξει, πέρα από τη πλάκα, είσαι σινιδρυτής της Λεγεώνας, αλλά ξεστόμισες βαριά κουβέντα...

Άντε.... Τέλος τα off topics :mad: :mad: :P

fisher
14 Δεκεμβρίου 2007, 02:42
Πριν λιγο τελειωσα και την 3 σεζον απο αυτην την καταπληκτικη σειρα.....οκ τα λογια ειναι περιττα η σειρα τα σπαει.Η Kristen φοβερη και μερικες ατακες ειναι ολα τα λεφτα(ενα δειγμα ειναι αυτες που εχει ο Kal_El στην υπογραφη του)και φυσικα πολλες αλλες.Η 3 σεζον μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο τις αλλες 2 γιατι το ολο κλιμα του κολεγιου ηταν πολυ ωραιο.Ειδα και το προμο απο την 4 σεζον αλλα κριμα ρε γαμωτο που δεν θα συνεχιστει αλλα μακαρι να βγαλουν την ταινια που λενε

Amelie
14 Δεκεμβρίου 2007, 20:46
Και εγώ μόλις τελείωσα την σειρά...Μεγάλο κόλλημα λέμε...
Θα ήθελα να είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα..Αφησαν ανοιχτά θέματα..Το βλέμμα Λόγκαν - Βερόνικα στο τέλος όλα τα λεφτά..Αφηνε υποσχέσεις..Και επίσης ήθελα να δώ αν θα βγει ο Κίθ σερίφης...
Μακάρι να βγει η ταινία..μακάρι....

myrona
14 Δεκεμβρίου 2007, 22:06
To ποστάρω και δω για όποιον ενδιαφέρεται...
http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=13539

aburido
17 Δεκεμβρίου 2007, 14:40
έλεγα να μην μιλήσω μια και είστε πολλοί εδώ αλλά δεν αντέχω με αυτά που ακούω..
εντάξει η σεζόν 1 είναι απλά κορυφαία, δράση, μυστήριο, καλοφτιαγμένους χαρακτήρες, δεν μπορούσες να σταματήσεις να τη βλέπεις. η 2 το έσωζε λίγο σε κάποια επεισόδια ειδικά στην αρχή και στο τελός αλλά είχε αρχίσει να γίνεται λίγο κουραστικό, τόσο ντετέκτιβινγκ και δεν κατέληγε κάπου, για να μη συζητήσω το λοβ στόρυ Βερόνικα-Λόγκαν, Λόγκαν-Βερόνικα, και πάλι από την αρχή..
για την 3 ανυπομονούσα όμως γιατί τώρα 8α πήγαιναν uni και ήθελα να δω πόσο αυτό θα άλλαζε τη σειρά, και είδα.
οι μόνοι που παίζανε ήταν η Βερόνικα, η Βερόνικα, ο πατέρας της- που απορώ ποιος σκέφτηκε να δώσει τόσο πρωταγωνιστικό ρόλο σε πατέρα σε teen σειρά (έπρεπε η Βερόνικα να φύγει απότο σπίτι με το που πήγε uni όπως γίνεται σε όλες τις σειρές, όπως γίνεται στην πραγματικότητα.. σε κάποιες φάσεις φαίνοταν αρρωστημένη η σχέση τους αν με ρωτήσετε)και ποιός άλλος.. α ναι και ο Λόγκαν όταν ήταν γκομενός της!
Με λίγα λόγια η 3 μας έδειξε μια αγνώριστη Βερόνικα που από το χαριτωμένο Βερονικάκι μας της σεζόν 1 που τα έχωνε σε αυτούς που το άξιζαν κατέληξε σε μια self-centered bitch που δεν έμαθε ποτέ τι σημαίνει η λέξη ευχαριστώ (δε νομίζω να είπε thank u Ποτε?) που το μόνο που σκέφτεται είναι εγώ, εγώ, εγώ.. ουτέ καν τον πολυαγαπημένο μπαμπά της!! Μετά τι σεζόν 3 βρέθηκα να αντιπαθώ τη Βερόνικα (μιλούσε απίστευτα πολύ και δεν έλεγε τίποτα μόνο εξυπνάδες, κακή απομίμηση Carrie Bradshaw) και το μπαμπά της (καλά αυτός από την αρχή στο λαιμό μου κάθησε).. ευτυχώς που εμφανίστηκε στο heroes μετά σαν μια cute as bunny, psycho, superhero με κρυμμένη συνείδηση -έτσι πιστεύω εγώ- και μου έφυγε η εικόνα που είχα στιν 3η σεζόν!!!!
'Οσο για τον γκόμενο τίποτα που της έμεινε στο τέλος, στον οποίο πίστεψε αμέσως χωρίς να αμφιβάλλει ε τι να πεις a match made in heaven..
Σόρρυ απλά μια γνώμη

Alex
17 Δεκεμβρίου 2007, 16:44
H Season 3 έχει δεχθεί διάφορες κριτικές, καθώς αναγκαστικά και λόγω uni άλλαξε το ύφος της σειράς. Είναι και θέμα γούστου από εκεί και πέρα. Πάντως οι λόγοι που η σειρά περιστρέφοταν γύρω από τη Βερόνικα είναι πολλοί και διάφοροι. Πρώτον η σειρά δεν ήταν ensemble, ήταν γραμμένη για την πρωταγωνίστρια όπως φανερώνει και ο τίτλος, και ο πατέρας της ήταν το μόνο δυνατό όνομα που υπήρχε όταν ξεκίνησε η σειρά και φυσικά είχε πρωταγωνιστικό ρόλο. Εμένα προσωπικά η σχέση τους μου άρεζε και μου φαινότανε πολύ φυσιολογική. Επίσης το show δεν είχε το budget να πληρώσει ώστε να εμφανίζονται σε κάθε επεισόδιο όλοι αυτοί οι δευτερεύοντες χαρακτήρες.
Τώρα για την προσωπικότητα της Βερόνικα, οι καταστάσεις που πέρασε την κάνανε απά πιο αθώο χαρακτήρα, σε ένα άτομο πιο δυναμικό και με περισσότερη αυτοπεποίθηση. Bitch ήταν πάντα με αυτούς που δεν πήγαινε και ως προς αυτό η σειρά έμεινε πιστή στην απεικόνισή της.

GRE4ANDREAS
19 Ιανουαρίου 2008, 18:27
Eίδα την 1η σεζόν και πραγματικά αξίζει.Απρόσμενη εξέλιξη στο τέλος.
Καταπληκτική η Kristen Bell με την φοβερή φωνή της και τις ατάκες της.

Α long time ago we used to be friends...

Ben_rulez
7 Ιουνίου 2008, 14:01
exw dei kamposa episodeia sto star kai mono...metria seira moy fainetai...isws ths dwsw kapote kamia eykairia...

savvas999
7 Ιουνίου 2008, 14:43
exw dei kamposa episodeia sto star kai mono...metria seira moy fainetai...isws ths dwsw kapote kamia eykairia...

:mad::whip::whip:Ντροπή.
Δώσε της οπωσδήποτε ακόμα μια ευκαιρία :P

thrylos4ever
13 Ιουλίου 2008, 02:26
Paidia na kano mia erotisi....
Apo oti exo psaksei i seira teleionei stis 3 season, tha ithela loipon na rotiso an dinoun ena telos sti seira i aplos tin kovoun afinontas mas sta kria tou loutrou...:???::???::):)
Thnxxx.......

desertsmisstherain
13 Ιουλίου 2008, 02:31
Κατ'αρχήν να πω πως δεν έχω δει, αλλά μόνο διαβάσει για το τέλος της σειράς.
Το φινάλε της 3ης σεζον είναι ένα φινάλε που αρχικά φτιάχτηκε για season finale και όχι series finale. Παρόλα αυτά, επειδή ο Rob Thomas (δημιουργός της σειρας) ήξερε ότι υπήρχε μεγάλη πιθανότητα να κοπεί η σειρά, έδωσε ένα τέλος το οποίο αν και.. ανολοκλήρωτο δεν είναι και από τα χειρότερα finale ever (αν έβλεπες το αδικοχαμένο Invasion θα καταλάβεις).

Με λίγα λόγια, δίνουν ένα τέλος ναι, αλλά από την άλλη όπως κάθε season finale φτιάχνεται με την λογική του ότι πρέπει η σειρά να σταματήσει σε ένα σημείο που να δημιουργεί αγωνία στους θεατές για το τι θα γίνει παρακάτω (το γνωστό cliffhanger).

thrylos4ever
13 Ιουλίου 2008, 02:40
Nmz pos katalava kai skeftomai poli sovara na arxiso ti seira gt akouo apo pantou poli kala logia kai eidika apo edo mesa alla re sis fovamai mi....kseneroso me to series finale kai distazo.......:shock::shock::):)

Kal_El_77
13 Ιουλίου 2008, 02:45
Το πιο σημαντικό που σου μένει στο τέλος, και για μένα είναι ένα "series finale" κατά κάποιο τρόπο, είναι ότι η ζωή συνεχίζεται, και μια τέτοια ιστορία δεν μπορεί να έχει τέλος... Για μένα αξίζει να τη δεις, θα ευχαριστηθείς κάθε επεισόδιο. Και η, για κάποιους, παρεξηγημένη τρίτη σαιζόν, είναι από τις πιο ενδιαφέρουσες, "ενήλικες" (ως ένα σημείο) και αστείες σαιζόν της σειράς... Καλή θέαση, περιμένουμε εντυπώσεις...

desertsmisstherain
13 Ιουλίου 2008, 02:46
Εγώ ήμουν ένας από τους πρώτους που υποστήριξε τη σειρά (πολύ πριν τη φέρει το Star στην Ελλάδα).

Τυχαία είχα ακούσει για αυτή (θυμάμαι μάλιστα πως ήταν από μια ανακοίνωση που έλεγε ότι η Veronica Mars σώθηκε από θαύμα). Βέβαια δεν μπορώ να πω, συνέβαλε και η πρωταγωνίστρια στο να κατεβάσω επεισόδια και να τα δω:P

Μπορώ λοιπόν, με βεβαιότητα να σου πω πως η 3η σεζόν (έτσι κι αλλιώς) δεν είναι και η καλύτερη. Βασικά, νομίζω πως μπορώ να πω απλά πως... δεν είναι καλή (αν και, φαντάσου, είναι κλάσεις ανώτεροι από άλλες σειρές ;)).

Οπότε μπορείς να δεις τη σειρά σαν να βλέπεις έναν αγώνα.

Οι δύο πρώτες σεζόν είναι η κανονική διάρκεια του αγώνα (όπου και θα δεις τα πιο ενδιαφέροντα γιατί οι παίκτες είναι πιο ξεκούραστοι και κυνηγάνε το γκολ) και η τρίτη είναι η παράταση (όπου όλοι είναι κουρασμένοι, φοβισμένοι ότι μια λάθος κίνηση θα αποβεί μοιραία) όπου απλά περιμένεις να δεις τι θα γίνει τελικά στο τέλος για να δεις νικητή και χαμένο.

Kal_El_77
13 Ιουλίου 2008, 02:52
Θα διαφωνήσω λίγο με το σκεπτικό περί αγώνα. Αν μη τι άλλο, ο Rob Thomas, μετά από πίεση που δέχθηκε από το κανάλι, προσπάθησε να αλλάξει τη φόρμα της σειράς, και από το κλασσικό "ένα μυστήριο ανά σαιζόν", το έσπασε σε 3 μικρότερα, και αρκετά ενδιαφέροντα, και αυτό ήταν που ξένισε ορισμένους φανατικούς, συν το γεγονός ότι η Veronica ήταν πλέον στο πανεπιστήμιο, και άλλαξε αρκετά το σκηνικό από το Λύκειο.

Μάλιστα, η τρίτη σαιζόν είχε τις καλύτερες τηλεθεάσεις απ' όλη την υπόλοιπη σειρά, και κάποια από τα πιο απίστευτα επεισόδια (πχ, 3χ09 :respect: )

desertsmisstherain
13 Ιουλίου 2008, 02:58
Δε διαφωνώ.
Απλά εμένα μου άρεσε πολύ η ιδέα "ένα ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ μυστήριο όλη τη χρονιά και διαφορετικά μικρότερα ανα επεισόδιο".

Το γεγονός πως π.χ. η δολοφονία της Lily Kane στην πρώτη σεζόν (που btw παραμένει ένα από τα πιο καλογραμμένα εγκλήματα που έχω δει σε σειρά) και το λεωφορείο στη δεύτερη σεζόν, ήταν πράγματα που επηρέαζαν προσωπικά και πραγματικά τη Veronica και είχαν, ως αποτέλεσμα μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Βέβαια, να μου πεις, μέτα από κάποια φάση θα λέγαμε "αμαν αυτή η κοπέλα, όλη η γκαντεμιά πανω της θα πέσει;;" αλλά εγώ προσωπικά παραμένω στην αποψή μου. Η τρίτη σεζόν ήταν σαφώς κατώτερη της πρώτης και της δεύτερης.

Αφήστε που κόψανε τους μισούς χαρακτήρες και έχασε ακόμα περισσότερο από το "προσωπικό" στοιχείο της σειράς.

Kal_El_77
13 Ιουλίου 2008, 03:04
Ποιους χαρακτήρες κόψανε? Γιατί όσοι εμφανίστηκαν στις 2 πρώτες σαιζόν, εκτός από τον βούτυρο, όλοι ήταν παρόντες, και πιο ενεργοί μάλιστα στην 3η... Δεν ξέρω μέχρι που έχεις δει, αλλά δες τα και τα υπόλοιπα επεισόδια...

Και ο λόγος που έσπασαν την σαιζόν σε 2 μυστήρια, και τα τελευταία 5 ήταν ψιλοαυτοτελή, ήταν για να μπορεί ο οποιοσδήποτε να παρακολουθήσει τη σειρά, και χωρίς να έχει δει τα προηγούμενα της σαιζόν, πράγμα που ήταν βλακεία, αλλά ήταν σαφώς λιγότερο κουραστικό από ένα μυστήριο που διαρκούσε 22 επεισόδια (όχι ότι τα 2 πρώτα ήταν κουραστικά, αν μη τι άλλο ήταν άψογα!).

myrona
13 Ιουλίου 2008, 03:18
Η 3η season είναι μια πολύ καλή season απλά με αρκετές διαφορές από τις προηγούμενες όπως και η 2η ήταν λίγο διαφορετική από την 1η. Η αλλαγή περιβάλλοντος από το σχολείο στο κολλέγιο, σίγουρα συντέλεσε σε αυτό και για μένα βοήθησε η 3η season να δούμε τους χαρακτήρες σε άλλες καταστάσεις.Πρέπει να ολοκληρώσεις τη σειρά για να έχεις ολοκληρωμένη εικόνα για μια season που προσωπικά δε μπορώ να την ξεχωρίσω από τις άλλες και θεωρώ ότι είχε και πολλά κορυφαία επεισόδια.
Εντάξει η επιλογή Piz δεν ήταν και πολύ καλή αλλά μη λέμε ότι θέλουμε

Rorschach
13 Ιουλίου 2008, 03:20
Η 3η σαιζον ηταν 3 βαθμους(στα 10) κατω απο τις 2 πρωτες.

spike89
13 Ιουλίου 2008, 14:20
Η 3η σαιζον ηταν 3 βαθμους(στα 10) κατω απο τις 2 πρωτες.

ela giati h eh season htan polu wraia oxi kai 3/10

myrona
13 Ιουλίου 2008, 14:28
ela giati h eh season htan polu wraia oxi kai 3/10

Δεν εννοεί 3/10 :shock:.Αλίμονο
Στις δυο πρώτες βάζει 9 και στη 3η 6/10 (-3/10 δηλαδή)

Εγώ βέβαια διαφωνώ :P

1980
13 Ιουλίου 2008, 14:36

Κι εγω!!! η 3 ηταν μια πολυ ωραια σαιζον αχ αχ τι θημηθηκα!!!!:oops: ...

sirina
13 Ιουλίου 2008, 14:52
Εμενα παλι η τριτη σεζον μου αρεσε φοβερα και μαλιστα θεωρω οτι η συγκεκριμενη σειρα εχει αυξουσα ποιοτητα. Τον καημο μου με το φιναλε να μην το σχολιασω, τι πικρα ηταν και αυτη..

spike89
13 Ιουλίου 2008, 15:00

aa ok lew kai egw...kai egw diafwnw toulaxiston 9 ths vazw..

smile88
23 Ιουλίου 2008, 00:34
Δεν ξερω τι λετε,αλλα για μενα,η 3η σαιζον μου αρεσε περισσοτερο ΚΑΙ απο την 2η(το storyline με τον Ντανκαν κι την αλλη ηταν τελειως ακυρο)και ερωτευθηκα τους τιτλους αρχης!:P
Παντως ολες οι σαιζον αξιζουν και με το παραπανω...

chrispapas
19 Αυγούστου 2008, 02:51
Αν και άργησα σχετικά να ανακαλύψω την σειρά και είμαι στην μέση ακόμα έχω να πω μόνο ότι είναι εξαιρετική και κρίμα που τελειώνει στις τρεις σεζόν.

t0ny3
19 Αυγούστου 2008, 12:16
βλεπω τα σχολια σας και εχω δει και λιγο στο σταρ και λεω να την αρχησω κι εγω.

edesp
19 Αυγούστου 2008, 12:23
βλεπω τα σχολια σας και εχω δει και λιγο στο σταρ και λεω να την αρχησω κι εγω.

Ακόμα δεν την έχεις αρχίσει;;; :shock: :whip:

irene_gemini
20 Αυγούστου 2008, 12:02
παιδια τι ωρα παιζει στο σταρ και ποια μερα να δω κανενα επεισοδιο μηπως την ξεκινησω και εγω;

edesp
20 Αυγούστου 2008, 12:10
Το παίζει κάθε Σάββατο και Κυριακή στις 17.45 στο ΣΤΑΡ.
Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να το δεις από την αρχή για να καταλάβεις τι παίζει. Στο ΣΤΑΡ είναι ήδη στο επ. 16 αυτό το Σάββατο. Η δική μου πρόταση θα ήταν να το παραγγείλεις από το θείο, να το δεις από την αρχή και να το ευχαριστηθείς!!!

sirina
20 Αυγούστου 2008, 14:53
Ειρηνη πουλακι μου, τα χουμε πει αυτα, την σειρα θα την δεις, οπως δημοκρατικα αποφασισα. Απο την αρχη, με ευλαβεια, και θα με θυμηθεις..

geodlord7
21 Αυγούστου 2008, 00:11
Mετα απο ακριβως 10 μηνες(απο τοτε που τελειωσα την 1η σαιζον και ειχα μεινει εκπληκτος) ειπα να συνεχισω με την 2η σαιζον!!!!!!

Ειμαι στο 8ο επεισοδιο και πραγματικα αξιζει!!!Δεν εχει την γλυκα της 1ης αλλα και αυτη ειναι εκπληκτικη!!!

irene_gemini
21 Αυγούστου 2008, 01:39
Eνταξει ρε Ευακι,θα την προγραμματισω μιας και το αποφασισαμε ετσι δημοκρατικα:lol::lol:!Βασικα σου εχω εμπιστοσυνη,οποτε ας παει το παλιαμπελο!:P:P:P
Μην περιμενεις ομως μεσα στο σεπτεμβρη,λιγο δυσκολο!

Kal_El_77
21 Αυγούστου 2008, 01:48
Eνταξει ρε Ευακι,θα την προγραμματισω μιας και το αποφασισαμε ετσι δημοκρατικα:lol::lol:!Βασικα σου εχω εμπιστοσυνη,οποτε ας παει το παλιαμπελο!:P:P:P
Μην περιμενεις ομως μεσα στο σεπτεμβρη,λιγο δυσκολο!

Σωστά, είναι δύσκολος ο Σεπτέμβρης. Γι αυτό και θα την ξεκινήσεις ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!!

Για να δεις ότι όλοι οι λεγεωνάριοι είμαστε δημοκρατικότατοι (στον υπερθετικό βαθμό, βεβαίως, βεβαίως!:P )

Μην καθυστερείς. Σε μία εβδομάδα την έχεις βγάλει άνετα... Το κακό είναι το σύνδρομο στέρησης που έρχεται αμέσως μετά το τελευταίο επεισόδιο... Αλλά και γι αυτό, βρέθηκε λύση...

http://www.greektvsubs.gr/showpost.php?p=543462&postcount=39

:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

irene_gemini
21 Αυγούστου 2008, 18:14
Σωστά, είναι δύσκολος ο Σεπτέμβρης. Γι αυτό και θα την ξεκινήσεις ΤΕΛΗ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ!!!!

Για να δεις ότι όλοι οι λεγεωνάριοι είμαστε δημοκρατικότατοι (στον υπερθετικό βαθμό, βεβαίως, βεβαίως!:P )

Μην καθυστερείς. Σε μία εβδομάδα την έχεις βγάλει άνετα... Το κακό είναι το σύνδρομο στέρησης που έρχεται αμέσως μετά το τελευταίο επεισόδιο... Αλλά και γι αυτό, βρέθηκε λύση...

:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Ναι μωρε Καλ αλλα υπαρχουν και τεχνικα προβληματα!Αν γινοταν θα την ξεκινουσα αυριο,αλλα πρεπει να την κ......ω κιολας!
Μην ανησυχεις μπηκε το νερο στο αυλακι,αν την αποκτησω,μετα στον υπολογιστη τη βλεπω σε 2 εβδομαδες!;);)

lostS4
22 Αυγούστου 2008, 04:01
Εμένα τώρα μου ήρθε φλασια, και θέλω να ρωτήσω κάτι...... :oops:

Αυτό το κομμάτι από τη 4η σεζόν, που μας δίνουν μία γεύση απο που μπορώ να το δω. Υπάρχει στο youtube ή να τηλεφωνήσω στο θείο??
υπότιτλοι υπάρχουν?

ευχαριστώ :oops:

Kal_El_77
22 Αυγούστου 2008, 04:04
Υπάρχει σε κάποιους Θείους και συγγενείς, και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι υπάρχουν και υπότιτλοι γι αυτό το μικρό διαμαντάκι!

lostS4
22 Αυγούστου 2008, 04:11
Υπάρχει σε κάποιους Θείους και συγγενείς, και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ότι υπάρχουν και υπότιτλοι γι αυτό το μικρό διαμαντάκι!

You only got 4 minutes, 4 minutes (...to response the answer) :lol::lol:

μόνο 3 λεπτά βρε αθεόφοβε, ακους Βερόνικα και τσιτώνεσαι ολόκληρος :grin::grin:

EDIT

Μόλις το είδα :shock::shock::shock::shock:

Γιατί δικέ μου, γιατί? :cry3::cry3::cry3::cry3::cry3:

και ήταν τόσο amazing με το όπλο :cry::cry::cry::cry:
damn you CBS :mad::mad::mad::whip::whip::whip:

irene_gemini
22 Αυγούστου 2008, 13:27
Παιδια θα συνεχιστει και για 4η σαιζον απο σεπτεμβρη?
Εγω νομιζα οτι ειχα τελειωσει!Μαλλον καταλαβα λαθος ε?

Kal_El_77
22 Αυγούστου 2008, 13:49
Παιδια θα συνεχιστει και για 4η σαιζον απο σεπτεμβρη?
Εγω νομιζα οτι ειχα τελειωσει!Μαλλον καταλαβα λαθος ε?

Δυστυχώς δεν υπάρχει ούτε θα υπάρξει 4η σαιζόν. Το παραπάνω πρόμο που αναφέρουμε είναι ένα 10 λεπτο video που είχε ο φτιάξει ο Rob Thomas πέρυσι, ως παρουσίαση της 4ης σαιζόν, στο ενδεχόμενο που θα συνεχιζόταν η σειρά... Δυστυχώς, είναι μόνο 3 σαιζόν, αυτό το 10 λεπτο, και μετά τα πρόσφατα συγκλονιστικά νέα, κάποια στιγμή και η ταινία!

edesp
22 Αυγούστου 2008, 13:52
Άντε να δούμε... την περιμένουμε όλοι πως και πως αυτή την ταινία...

lostS4
22 Αυγούστου 2008, 13:55
Δλδ αυτό είναι σίγουρο? για την ταινία μιλάω :shock::dance:

Kal_El_77
22 Αυγούστου 2008, 14:01
Δλδ αυτό είναι σίγουρο? για την ταινία μιλάω :shock::dance:
Δες εδω

Και μόνο που έγινε αυτή η συνάντηση (η οποία ΕΙΝΑΙ επιβεβαιωμένη) σημαίνει πολλά. Απλά το μόνο που χρειάζεται είναι να βρεθεί ο κατάλληλος χρόνος για να κάνει πάλι τα μαγικά του ο Rob Thomas :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Άντε να δούμε... την περιμένουμε όλοι πως και πως αυτή την ταινία...

Ναι, Έλενα είναι κάτι που μας το είχαν υποσχεθεί, ιδιαίτερα μετα το "τέλος" της 3ης! :yahoo:

giorgos2710
25 Αυγούστου 2008, 19:37
Δες εδω

http://www.greektvsubs.gr/showpost.p...2&postcount=39
Δεν ανοιγει το url

geodlord7
25 Αυγούστου 2008, 20:40
Kαι οπως και στο αλλο θρεντ αφιερωνω το προφιλ μου σε μια απο τις πιο τελειες σειρες την Veronica Mars!!!!!!

Ωραιο το avatar και η υπογραφη?:D

Logan+Veronica=LoVe - Epic LoVe :respect:

Kal_El_77
25 Αυγούστου 2008, 22:22
Δεν ανοιγει το url

Το έφτιαξα τώρα λειτουργεί κανονικά :thumbsup1

Ουσιαστικά το link, είναι για αυτό εδω το θέμα:

Υπογράψτε (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=15854)

SakisL
27 Αυγούστου 2008, 10:02
Καλημέρα παιδιά. Μπορεί κάποιος να μου πεί που θα βρώ υπότιτλους ; Εχω βρεί στο ****** και στο greekTvsubs αλλά δέν συμβαδίζουν. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ , ευχαριστώ πολύ. :)

έχω κατεβάσει τα επεισόδια απο το *******
Μήπος να τα κατεβασω απο κάπου αλλού ; :worthy:

sheppard
27 Αυγούστου 2008, 10:59
Δεν υπάρχουν πουθενά αλλού. Ή θα βρεις τις εκδόσεις για τις οποίες υπάρχουν οι υπότιτλοι ή θα τα συγχρονίσεις μόνος σου με τον πολύ ωραίο Οδηγό Συγχρονισμού Υπότιτλων με το Subtitle Workshop (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=482).

Διάβασε τους κανόνες του site όταν ξαναμπείς και καλώς όρισες.

SakisL
27 Αυγούστου 2008, 11:08
Ευχαριστώ για την απάντηση και συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός. Να τα συνγχρονίσω δεν γίνετε γιατί δεν έχω ιδέα :)

Kal_El_77
27 Αυγούστου 2008, 13:54
Φίλε μου καλησπέρα. Δεν ξέρω ποιες εκδόσεις έχεις βρει, ΑΛΛΑ στο Site Υπάρχουν υπότιτλοι και για tvrip & dvdrip. Οπότε, είτε μάλλον κατέβασες τις λάθος εκδόσεις, ή απλά είναι ένα μυστήριο, το οποίο μόνο η veronica mars μπορεί να λύσει...

t0ny3
19 Οκτωβρίου 2008, 18:15
περιμενοντας τον θειο μου να μου στειλει το Veronica Mars εκει που ψαχουλεβα στο internet βρηκα ενα 12λεπτο επισοδιο το οποιο ειναι της 4η σεζον η οποια ομως δεν προβληθηκε.γιατι κοπηκε η σειρα????

sirina
19 Οκτωβρίου 2008, 18:18
Η σειρα κοπηκε γιατι η ανθρωπινη βλακεια ειναι απυθμενη. Α ναι, ειχε χαμηλη τηλεθεαση ενω 100 αλλες μπαρουφες μακροημερευουν..

t0ny3
19 Οκτωβρίου 2008, 18:23
δεν μπορω να εκφρασω γνωμη επειδη δεν το εχω δει.εχω δει λιγο στο σταρ αλλα μου φανηκε ωραια.κριμα παντως που κοπηκε.θα δω τη σειρα και θα εκφρασω μετα τη γνωμη μου

sirina
19 Οκτωβρίου 2008, 18:25
Αντωνηηηηηηη δε την ειδες ακομη? Μην μου ξαναμιλησεις.

t0ny3
19 Οκτωβρίου 2008, 18:27
Αντωνηηηηηηη δε την ειδες ακομη? Μην μου ξαναμιλησεις.

ποτε να προλαβω βρε???τι να πρωτοδω??θα την ξεκινησω σε λιγες μερες:P:P

NeoRanger
19 Οκτωβρίου 2008, 18:51
Την είδα όλη back-to-back τις τρεις τελευταίες ημέρες (μέρα και season, τελειώνοντας χθες τη νύχτα) και -παρά τον αρκετά αδύναμο 3ο κύκλο- η σειρά είναι από τα καλύτερα δείγματα τηλεόρασης στην ιστορία του μέσου.

Και επειδή την παρήγγειλα απ' το θείο για προβολή, αλλά αξίζει κάθε cent, πάω τώρα να την παραγγείλω κι από κανένα κατάστημα.

smile88
19 Οκτωβρίου 2008, 19:47
Η σειρα κοπηκε γιατι η ανθρωπινη βλακεια ειναι απυθμενη. Α ναι, ειχε χαμηλη τηλεθεαση ενω 100 αλλες μπαρουφες μακροημερευουν..

Δεν ειχε χαμηλη τηλεθεαση.
Το αντιθετο μαλιστα.
Το 3x09 ειχε την μεγαλυτερη τηλεθεαση ever.(σωστα Kal?)

Kal_El_77
19 Οκτωβρίου 2008, 20:06
Δεν ειχε χαμηλη τηλεθεαση.
Το αντιθετο μαλιστα.
Το 3x09 ειχε την μεγαλυτερη τηλεθεαση ever.(σωστα Kal?)

ever... για τα επίπεδα της σειράς, στο σύνολό της και στις 3 σαιζόν...

Γενικά δεν είχε καλή τηλεθέαση, και η μετάβαση από το Upn στο νεοσύστατο τότε cw δεν βοήθησε ιδιαίτερα, ούτε το ζευγάρωμα της σειράς τότε με το Gilmore Girls έδωσε καλό lead in στη Veronica.

Βέβαια, τα νούμερα που έκανε ηταν μεγαλύτερα από τα περσινά νούμερα των gossip girl & Supernatural, ακόμα και από κάποια επεισόδια του ΟΤΗ.. Απλά ήτα η πρώτη χρονιά του cw και περίμεναν να έκαναν μεγαλύτερα νούμερα, και πέρσι συνειδητοποίησαν ότι παραπάνω από 5εκ δύσκολα να πιάσουν...

Τέλος, τα λέω για ακόμη μία φορά, η απόφαση να κοπεί η σειρά πάρθηκε από τη μαμά κανάλι το frakin' CBS! :mad: