PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Οι Oceanic 6+2. ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILERS

sirina
15 Μαρτίου 2008, 15:10
Μετά από τόσο καιρό που αναλύω επεισόδια, αποφάσισα να βγαλω και εγω την δικιά μου βαθυστόχαστη θεωρία, και την καταγράφω εδώ για να μην χαθεί μέσα στον κυκεώνα των ποστς.:P

Oceanic 6:

Είναι οι άνθρωποι που σύμφωνα με τον Τζακ κολύμπησαν μέχρι την ακτή και σώθηκαν χάριν στην παντοδύναμη Κέιτ. Αυτοί είναι:

1) Τζακ.
2)Κέιτ.
3) Χιούγκο.
4) Σαγίντ.
5)Σαν.

Για την θέση νούμερο 6 σφάζονται παλληκάρια με φιναλίστ τα εξής τρελά αγόρια:

- Ααρών: Το πανέμορφο αυτό μωράκι δεν μπορεί να θεωρείται διασωθέντας για τους εξής λόγους. ¶μα πουν ότι είναι της Κλαίρ άρα και επιβάτης(έστω και μέσα σε κοιλίτσα) τότε ναι είναι διασωθέντας. ¶μα όμως πουν ότι είναι της Κλαιρ δεν υπάρχει ούτε μισή πιθανότητα να το εμπιστεύονταν σε μια κατάδικο. Θα το έπαιρναν οι συγγενείς του ή η Πρόνοια. Αν πάλι πουν ότι το παιδί είναι της Κέιτ σημαίνει ότι έφυγε από το νησί σε κάνα εξάμηνο από τώρα που μιλάμε(άρα η Σαν δεν πέθανε από την νόσο των εγκύων και κάποιος μας δουλεύει όλους), προσποιήθηκε την έγκυο και πήρε υπό την προστασία της το παιδάκι. ¶ρα και πάλι είναι διασωθέντας. Τέλος, ο Ααρών της Κέιτ μπορεί να είναι όντως παιδί της με τον Σώγιερ και να το ονόμασε Ααρών τιμής ένεκεν του αδικοχαμένου Ααρών(κουφό).
- Τζιν: Μάλλον πέθανε. Η ημερομηνία στον τάφο δηλώνει ότι θεωρείται πεθαμένος από όλους και ότι πέθανε στο νησί κατά την συντριβή. ¶ρα ο συμπαθής κορεάτης δεν έφυγε ποτέ από το νησί.:cry:
Αν είχε πεθάνει κατά την επιστροφή η Σαν θα του είχε κάνει καινούριο τάφο(δεν της λείπουν τα φράγκα). Οπότε πέθανε στο νησί και η Σαν τον μοιρολογάει πάνω στον τάφο. Αν πάλι τον εγκατέλειψε υπό πίεση στο νησί δεν θα τον μοιρολογούσε πάνω σε τάφο(πολύ μακάβριο). Θα έβλεπε την φώτο του και θα έκλαιγε. Εκτός πια αν τους παρακολουθούσαν και ρίχνει σταχτί στα μάτια.
-Λοκ: Μπορεί να έφυγε μπορεί να έμεινε, εύχομαι να τον πατήσει νταλίκα δεν σπαταλάω φαιά ουσία για πάρτη του.:lipsseale
- Σωγιερ: Ο ξανθος, ομορφάντρας και ολίγον μπαστουνόβλαχος που όλοι αγαπάμε δεν ξέρουμε αν έζησε η πέθανε η έμεινε.Όσο και να θέλει να μείνει στο νησί, αυτός ο γυναικάς τύπος δεν θα καταδικαζόταν σε μια αιωνιότητα με τον Λοκ να παίζουν χαρτιά στο νησί. Ότι και να λέει, εμένα για ερημίτης δεν μου κάνει. ¶ρα πολυυυ πιθανόν να γύρισε το γλυκό μου το αγόρι.:yahoo:

Και τώρα το μεγάλο ερώτημα: Ποιοι είναι οι δυο τελευταίοι?

Τα λεφτά μου τα ποντάρω σε:
- Τσάρλι: Όποιος και να τους έσωσε(μάλλον όχι η Πέννυ) δεν μπορούσαν να αποκρύψουν το γεγονός ότι έζησε στο νησί γιατί μίλησε με την Πέννυ. Και η Πέννυ το θυμάται όπως φαίνεται και στην συνομιλία με τον λατρεμεεεεεεεεενο Ντες.
- Κλαιρ? ¶μα πούνε ότι έζησε στο νησί πρέπει να δικαιολογήσουν και το μωρό της τι απέγινε.
- Μάικλ ή Γουόλτ: Ο Μάικλ είναι Κέβιν μόνο για τους ανθρώπους του καραβιού αλλά δεν μας λέει κανείς ότι δεν γύρισε πίσω με το αληθινό του όνομα όταν όλα τελειώσαν.

Επίσης, τα λεφτά μου τα βάζω ότι στο φέρετρο είναι ο Μάικλ..

Ακούω αντιρρήσεις, απορίες, σχόλια..:dance:

smile88
15 Μαρτίου 2008, 15:18
Δεν ξερω για τον τελευταιο 6ο ΑΛΛΑ ξερω δυο πραγματα.
- Ο Ααρον ΔΕΝ ειναι στους 6.
- Η Κλερ ειναι ενας απο τους 2.

anastasia1
15 Μαρτίου 2008, 15:30
Πάνω κάτω συμφωνώ και εγώ με το σκεπτικό σου!!!!
Μα πάνω από όλα συμφωνώ με το τελευταίο, όσο περνάει ο καιρός όλο και πιο πολύ σιγουρεύομαι ότι είναι ο Michael μεσα στο φέρετρο. Έχω βάλει στοίχημα με πολλούς για αυτό!!!!!!!

Τώρα όσον αφορά το έκτο άτομο δεν μου πάει πουθενά το μυαλό.

sirina
15 Μαρτίου 2008, 15:36
Smile, αν ειναι η Κλαιρ μεσα στους 2(που δεν το αμφισβητω το χω ακουσει και εγω) πως δικαιολογουν το παιδι της με την Κεητ? Εγραψε διαθηκη και της το δωσε?

LostUser
15 Μαρτίου 2008, 15:44
O Desmond feygei 99.99% alla OXI san Oceanic 6

sarasker
15 Μαρτίου 2008, 15:57
Ο ¶αρον είναι ο 6ος επιζών.

Τι πιστεύω: Σύμφωνα με την ιστορία του Jack, η Κέιτ πρέπει να έσωσε τους : Jack, Hugo, Sayid, San + ένα ακόμα. Αυτό το άτομο έιναι η Κλαίρ. Στην συνέχεια γέννησε η Κλαιρ αλλά με κάποιο τρόπο πέθανε( επιπλοκές στην γέννα λόγω του δυστυχήματος?). Αφού η Κέιτ την είχε σώσει, ήταν το μοναδικό άτομο που μπορούσε να εμπιστευτεί. ¶ρα λίγο πριν πεθάνει άφησε το μωρό στην Κέιτ. Όταν τους σώσανε, βρήκανε τους πέντε που αναφέρες πάνω + τον άαρον, δηλαδή σύνολο 6 επιζώντες. Λόγω αυτού του πρωτοφανές επεισοδίου, η πρόνοια δεν μπορεί να αντιδράσει για 3 λόγους :

-Ο ¶αρον δεν είναι εγγεγραμένος σε κανένα κατάλογο χώρας άρα καμία πρόνοια δεν έχει νομικά δικαιώματα πάνω του.
-Ο κηδεμόνας του ¶αρον είναι η Κέιτ, σύμφωνα με την "διαθήκη" της Κλαιρ.
-Κάθε φορά που ένας εγκληματίας θεωρήται νεκρός, η υποθεσή του κλείνει. Ουσιαστηκά δηλαδή, η Κέιτ δεν είναι πλέον εγκληματίας και η δίκη γίνεται για να την ξανά-καταδικάσουνε. (Δεν υπάρχει νομικό πλαίσιο που να ορίζει τι πρέπει να γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις, οπότε υπάρχουν πολλά παραθυράκια).

sirina
15 Μαρτίου 2008, 16:00
Αυτα για την Προνοια τα ξερεις σιγουρα? Αφου ομως οι γονεις ειναι αμερικανοι πολιτες δεν θα το διεκδικησει η εκει Προνοια? Δενξερω κιολας..

takisant
15 Μαρτίου 2008, 16:40
Εγώ πιστεύω πως τελικά ο ¶αρων είναι ο έκτος των oceanic 6.
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιον άλλον με τα στοιχεία που έχουμε μέχρις στιγμής ο οποίος να συμπεριλαμβάνετε στους διασωθέντες.
Τέλος μήπως πρέπει να σκεφτούμε το ενδεχόμενο ο έκτος να είναι κάποιος τελείως άγνωστος προς το παρόν για μας.Μιλάμε ότι εχουν επιζήσει γύρω στα τριάντα άτομα από το ατύχημα.Και μας τον παρουσιάσουν στην συνέχεια ποιος είναι και τι κάνει;

108asteri
15 Μαρτίου 2008, 16:45
Εγώ πιστεύω πως το μωρό δεν είναι στους Oceanic 6.

Όμως, ρε παιδια δεν υπάρχει πιθανότητα να έχουν διασωθεί και άλλοι απλά να μην αναφέρονται στους O.6??

Και κάτι άλλο που πιστεύω είναι ότι απ το ff του Τζακ θα επακολουθήσουν και άλλα γεγονότα και ισως δούμε και τους υπόλοιπους.

sirina
15 Μαρτίου 2008, 16:48
Μπα σωθηκαν αυτοι ολοι οι αλλοι ειναι ειτε πεθαμενοι ειτε εγκατελειλημενοι πισω. Οποτε μαλλον σε καποιο σημειο κανουν το χατιρι του γιατρου και επιστρεφουν να τους σωσουν. Τωρα πως θα τους σωσουν ειναι αλλο ανεκδοτο.

smile88
15 Μαρτίου 2008, 19:15
Μα για να εισαι ενας απο τους Οσεανικ 6 πρεπει να εισαι στην λιστα των επιβατων...Ο Ααρον δεν ειναι!
Επιπλεον η Κειτ,συμφωνα με τον Τζακ,εκανε πολλα κι για αυτο ισως την αφησαν να μεινει με το παιδι,ασε που αθωωθηκε πολυ ευκολα!

sirina
15 Μαρτίου 2008, 19:20
Ο Ααρων ηταν μεσα στο αεροπλανο οποτε μπορει να θεωρηθει επιβατης. ΔΗλ αμα την πιαναν οι πονοι και γεννουσε και μετα επεφτε το αεροπλανο δεν θα ηταν επιζωντας. Ας πουμε η κορη της Σαν δεν ειναι επιζωντας γιατι δεν γεννηθηκε.

Οσο για την υιοθεσια του παιδιου δεν ειναι τοσο ευκολο. Δεν ειναι σκυλι ειναι παιδι, και τα παιδια δεν τα δινουν σε αγνωστους μη συγγενεις μονο και μονο επειδη ειναι ηρωας. Αφηστε που μονο και μονο για την αποζημιωση ο αχρηστος ο πατερας θα το διεκδικουσε αν ηξερα οτι ειναι το βλασταρι του.

smile88
15 Μαρτίου 2008, 19:46
Ναι αλλα ο Ααρον ηταν δηλωμενος στην λιστα ως "Ααρον ταδε-επιθετο"?

sirina
15 Μαρτίου 2008, 19:51
Οχι μωρε αλλα οι κυοφορουσες δεν υπογραφουν οτι κουβαλανε το αγενητο? Τι να πω και εγω δεν εχω παιδια ας μας πει καποιος που ξερει..

sheik
15 Μαρτίου 2008, 19:55
O Ααρων ειναι ο 6ος και δεν σχολιαζω κατι αλλο.

sarasker
15 Μαρτίου 2008, 19:55
Και τι ρόλο παίζει εάν ήταν δηλωμένος? Εάν δηλαδή υπήρχε λαθροεπιβάτης σ'ένα άλλο αεροπλάνο και επιζούσε μιας σύγκρουσης, δεν θα έλεγες ότι είναι επιζών?

Όσο αναφορά την υιοθεσία, ναι είναι όντος δύσκολη διαδικασία με πολύ γραφειοκρατία. Αλλά ο ¶αρον δεν είχε δηλωθεί στο ληξιαρχείο όταν γεννήθηκε, άρα δεν υπάρχει κανένα επίσιμο έγγραφο για την ύπαρξη του.

anastasia1
16 Μαρτίου 2008, 00:21
Οχι μωρε αλλα οι κυοφορουσες δεν υπογραφουν οτι κουβαλανε το αγενητο? Τι να πω και εγω δεν εχω παιδια ας μας πει καποιος που ξερει..

Sirina στην πρώτη μου γέννα έπρεπε να πάω Αγγλία, είμουν στο έκτο μήνα, το εισητήριό μου έγραφε το ονομά μου & στις παρατηρήσεις ότι είμουν έγκυος. Δηλώθηκα ως επιβάτης μόνον εγώ , απλώς μαζί μου είχα & ένα χαρτί το οποίο περιέγραφε την καταστασή μου. Δηλαδή μια δήλωση του γιατρού μου μεταφρασμένη στα Αγγλικά για το πόσο μηνών έγκυος είμουν, πόσα τέκνα κυοφορούσα , το ιατρικό μου ιστορικό κλπ κλπ. και αυτό μόνο και μόνο γιατί όταν είσαι έγκυος υποχρεώνεσαι να έχεις αυτά τα χαρτιά μαζί σου λόγω της επικινδυνότητας που ενέχει η πτήση με αεροπλάνο ειδικά σε τόσο προχωρημένο στάδιο κυοφορίας!!

smile88
16 Μαρτίου 2008, 01:22
Α,ευχαριστουμε.
Αρα το μωρο ΔΕΝ ηταν δηλωμενο...

redoctopus
16 Μαρτίου 2008, 02:29
εγω θεωρω πως το μωρο μπορει να θεωρηθει ως ο 6ος καθως θα μπορουσε να ισχυει οτι η κειτ να ειναι 3μηνων και να μην το ηξερε και εφοσον βρησκονται στο νησι 3μηνες περιπου να ειπωθηκε πως γεννησε πρωορα. ομως κατι δεν μου κολλαει στο γιατι ο τζακ δεν θελει να το δει. δεν συμφωνειται πως στο 4χ4 το ff δειχνει εναν επιπλεον oceanic6 γιατι την κειτ γνωριζαμε ηδη:::::::::;)

jb_1821
16 Μαρτίου 2008, 03:51
Α,ευχαριστουμε.

οι παραγωγοί της σειρά πάντως, όταν ρωτήθηκαν από μέλη του καστ της σειράς για το αν ο ¶αρον είναι ο 6ος από τους Oceanic 6, δεν το απέκλεισαν ;)

sarasker
16 Μαρτίου 2008, 04:28
Α,ευχαριστουμε.

¶μα είσαι αδήλωτος είσαι και ανύπαρκτος δηλαδή?

Σκέψου την εξής κατάσταση. Ένα πλοίο γεμάτο λαθρομετανάστες πηγαίνει από μία χώρα στην άλλη. Είναι όλοι τους παράνομοι και αδήλωτοι δηλαδή. Πιάνει καταιγίδα και βουλιάζει το πλοίο. Γλιτώνουν μόνο έξι από το δυστύχημα. Αλλά σύμφωνα με σένα δεν επέζησε κανένας μιας και όλοι ήταν αδήλωτοι...:P

cypher80b
16 Μαρτίου 2008, 08:13
Και εγώ πιστεύω πως ο Aaron είναι ο 6ος. Ξεχνάτε κάτι βασικό. Το Oceanic 6 είναι τίτλος που έδωσαν τα MME. Προφανώς θα ήταν πιο εύκολο να τους πούνε όλους όσους βρέθηκαν μετά την πτώση, "Oceanic 6" παρά κάτι σαν "Oceanic 5 και ένα μωρό το οποίο γεννήθηκε στη συνέχεια και η μαμά του απεβίωσε"...

xifomaxos
16 Μαρτίου 2008, 10:16
Και εγώ πιστεύω πως ο Aaron είναι ο 6ος. Ξεχνάτε κάτι βασικό. Το Oceanic 6 είναι τίτλος που έδωσαν τα MME. Προφανώς θα ήταν πιο εύκολο να τους πούνε όλους όσους βρέθηκαν μετά την πτώση, "Oceanic 6" παρά κάτι σαν "Oceanic 5 και ένα μωρό το οποίο γεννήθηκε στη συνέχεια και η μαμά του απεβίωσε"...
:haha::haha::haha::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rot fl::rotfl: Πολύ καλό!!!:rotfl::rotfl::rotfl:
Έτσι είναι, πρέπει να αποδεχτούμε ότι και ο Aaron είναι στους 6

Addy
16 Μαρτίου 2008, 15:24
Εγώ πιστεύω πως το μωρό δεν είναι στους Oceanic 6.

Όμως, ρε παιδια δεν υπάρχει πιθανότητα να έχουν διασωθεί και άλλοι απλά να μην αναφέρονται στους O.6??

Κι εγω αυτο λεω...
Γιατι να μην ειναι ο Ααρων και ακομα ενας δηλαδη?

neverland02
16 Μαρτίου 2008, 19:22
ap'oti fainetai 8eloun na mas mperdepsoun me ton ari8mo 6..gt mallon einaii perissoteroi..sto 7o episodio vlepoume oti exoun epizisei k i zan k o jin..pws ginetai omws meta na mas lene oti o jin pe8ane afou ton deixnei zontano sto mellon???

sirina
16 Μαρτίου 2008, 19:25
Αυτο που εδειχνε ειναι παρελθον του Τζην και μελλον της Σαν. Δυο σε ενα..

neverland02
16 Μαρτίου 2008, 19:28
eleos..mas mperdeuoun etsi..o aaron pws so8ike afou ypoti8etai oti i kate voi8ise tous 6 na kolympisoun k na so8oun??kolympise k o aaron??xixi

sirina
16 Μαρτίου 2008, 19:30
Αυτο ειναι ενα μεγαλο φιλοσοφικο ερωτημα και εχει αναλυθει σε αλλα τοπικ. Ισως πουν οτι ειναι παιδι της Κεητ η οτι σωθηκε η μαμα του και μετα εμεινε το παιδι στην Κεητ..

neverland02
16 Μαρτίου 2008, 19:36
aa malista..k o maikl ti eidous plirofories dinei ston mpen gia to ploio??(sorry se exo pri3ei..)

sirina
16 Μαρτίου 2008, 19:40
Δεν γνωριζω δεν το χουν πει ακομα. Αλλα ψηφιζω οτι ο ρουφ ειναι το καμαρι του ο WAAAAAAAAAAAAAAAAAALT!

smile88
16 Μαρτίου 2008, 21:56
Γιατι να μην μας εχουν αποκαλυψει ακομα τον 6ο?
Σαν γρηγορα δεν αποκαλυφθηκαν οι 3?;)
Μπορει να υπαρχει κι εκτος και να μην τον ειδαμε ακομα!

yvonny
20 Μαρτίου 2008, 00:35
Οι "δύο" που αναφέρεις τι ρόλο παίζουν? Sorry αλλά δεν έχω καταλάβει από που προκύπτει ότι υπάρχουν άλλοι δύο διασωθέντες...

Gonzo
20 Μαρτίου 2008, 00:59
Από την κατάθεση του λακαμά στο δικαστήριο ίσως ;) :oops: :yes: .

Sawyer21
24 Απριλίου 2008, 12:12
o aaron dn prepei na einai o 6os epizon giati itan mesa stin koilia tis clair dn ton exoun grapsi kai i clair mallon einai nekroi giati dn 8a edine etc to paidi...

XriSToZzZ
25 Απριλίου 2008, 10:11
κ κατι αλλο ο Jin δεν πεθανε απλα αποφασησε να μεινει στο νησι και να αφησει την Σαν να αποκτησει αυτο το παιδι ππυ τοσο πολυ επι8υμουσε....Πιστευω κι εγω οτι ο ΑΑρον ειναι στους 6,απλα αυτο που με τρελενει πιο πολυ ειναι οτι θελουνε αυτοι που τελικα επεστρεψαν πισω ν επιστρεψουνε στο νησι

singingm2
25 Απριλίου 2008, 14:35
.Πιστευω κι εγω οτι ο ΑΑρον ειναι στους 6,απλα αυτο που με τρελενει πιο πολυ ειναι οτι θελουνε αυτοι που τελικα επεστρεψαν πισω ν επιστρεψουνε στο νησι

mono apo ton Jack eidame auti tin epithimia (mexri tora) ante kai ligo apo ton Hurley
oi alloi 4 den edeiksan akoma tetoia simadia

vililost
9 Μαΐου 2008, 16:43
Οπως έχουμε καταλάβει οι 5 oceanic ειναι ο Τζάκ, η Κέιτ, ο Σαγίντ, ο Χέρλευ και η Σαν...

Το παιδι που έδειξε, ειναι ο γνωστος σε όλους μας ¶αρων γιατι ο Τζάκ στο 4x10 ειπε στην Κέιτ ότι "δεν ειναι καν συγγενης σου αυτό το παιδί" και για να τον έχει η Κέιτ ατό σημαίνει οτι η Κλαίρ ειναι νεκρή γιατι δεν υπήρχε περιπτωση να το δώσει στην Κειτ αν ήταν ζωντανή, εκτος και αν πίστευε πως θα είχε μια καλύτερη ζωη το παιδί της εκτος νήσιου αν και δεν το πιστεύω!!!! Παρ' ολα αυτά δεν πιστευω πως ειναι ένας απο τους oceanic γαιτι δεν ήταν στην πτήση...

Οποτε μενουν ο Σώγιερ ο οποίος δεν ειναι γιατι ειπε στο 4x10 ο Τζάκ στην Κέιτ οτι εγώ σε έσωσα και όχι αυτος γιατι διαλεξε να μείνει στο νησί...Ο Λοκ ο οποίος δεν ήθελε να φύγει γιατι δεν ειχε τίποτα που να τον κάνει να γυρίσει πίσω....ο Τζιν δεν ειναι γιατι μάλλον πέθανε στο νησί...Ο τσάρλυ έχει πεθάνει ήδη ο μόνος που μένει είναι ο Μάικλ ο οποίος πρεπει να ειναι και αυτός μέσα στο φέρετρο αν και είπαν οτι αυτος δεν ειναι φίλος τους και λογικό μετα απο αυτά που έκανε απο τημ αλλη ομως τους βοήθησε λίγο που ξανα γύρισε...

Αυτά απο μένα ελπίζω να βοήθησα λίγο....

rankin
19 Μαΐου 2008, 14:42
Εγώ πάλι δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ο ¶αρον είναι ο 6ος! Ποτέ δεν ήταν στην αρχική πτήση άλλωστε, παρά μόνο ως έμβρυο! Κάτι δε μου κολλάει στο όλο στόρι, αν και ομολογώ πως δύσκολα θα μπορούσε να είναι κάποιος άλλος... Και πάλι όμως δε μου κολλάει... (άσχετο, αλλά μπορεί κανείς να φανταστεί γιατί το δικαστήριο θα λύγιζε στην θέα του ξανθομάλλη μπόμπιρα; )

Όσον αφορά τον άνθρωπο στο φέρετρο, και πάλι τα πράγματα είναι περίεργα..
Αν ήταν ο Μάικλ, δεν πήγε ο γιος του να τον δει; Τόσο κακία του κρατούσε; Ούτε η μάνα του; Δεν γίνεται να είναι ο Μάικλ!
Ο Τζακ από την άλλη, με δεδομένη την επιθυμία του να επιστρέψει στο νησί, πέρασε μια βόλτα από την ολονυκτία. Καθώς όμως όλα αυτά τα FF μας έχουν μπερδέψει (άλλα θα μπορούσαν να είναι μπροστά 1 χρόνο και άλλα 2) προσωπικά υποθέτω πως ο άνθρωπος στο φέρετρο ήταν κάποιος με πελώρια αγάπη για το νησί και πραγματικά 2 μπορώ να σκεφτώ που να δένουν με το προφίλ: Λοκ - Μπεν με ακραίο ενδεχόμενο να ήταν ο Σόγιερ, αλλά δε το νομίζω. Με βάση άλλωστε το γεγονός ότι ο Λοκ μόνο σηκωτός θα έφευγε από το νησί και σίγουρα δεν είναι ο 6ος της Oceanic, νομίζω πως ξεκάθαρα ο άνθρωπος στο φέρετρο είναι ο Μπεντζαμιν Λάινους..

xifomaxos
19 Μαΐου 2008, 14:56
Εγώ πάλι δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι ο ¶αρον είναι ο 6ος!

To λες αυτό έχοντας δει το 12;:???: Αφού παρουσιάστηκε ως ένας από τους Ο6 στους δημοσιογράφους. Η εκπρόσωπος της Oceanic λέει ότι δόθηκε το όνομα από τον τύπο, δεν είναι και ότι καλύτερο για την εταιρεία, είναι όμως πιασάρικο. Διαφήμιση είναι δεν τους νοιάζουν τα τεχνικά

Με βάση άλλωστε το γεγονός ότι ο Λοκ μόνο σηκωτός θα έφευγε από το νησί και σίγουρα δεν είναι ο 6ος της Oceanic, νομίζω πως ξεκάθαρα ο άνθρωπος στο φέρετρο είναι ο Μπεντζαμιν Λάινους..

Και εγώ έλεγα ότι ο Βen αποκλείεται να φύγει από το νησί μέχρι που είδα το Economist και τα 1000 και 1 διαβατήρια. Όλα παίζουν...

JamesFord
19 Μαΐου 2008, 18:00
Μην πετατε ενα ο Μπεν ειναι και τελος, γιατι να ειναι ο Μπεν; τι δουλεια εχει ο Μπεν να κηδευεται ολομοναχως σε φτωχογειτονια του L.A.? γιατι να πηγαινει στη κηδεια ο Τζακ; γιατι ο Τζακ να ρωταει αν πηγε, τη Κεητ;

rankin
19 Μαΐου 2008, 18:27
Μην πετατε ενα ο Μπεν ειναι και τελος, γιατι να ειναι ο Μπεν; τι δουλεια εχει ο Μπεν να κηδευεται ολομοναχως σε φτωχογειτονια του L.A.? γιατι να πηγαινει στη κηδεια ο Τζακ; γιατι ο Τζακ να ρωταει αν πηγε, τη Κεητ;

Αρχικά αμφιβάλω ότι ο Μπεν είχε οποιονδήποτε φίλο για να τον "αποχαιρετήσει". Η φτωχογειτονιά είναι άσχετη, αφού θα μπορούσε να κηδευτεί οπουδήποτε. Ο Τζακ έδειχνε να νοσταλγεί ιδιαίτερα το νησί και μάλλον τον "επισκέπτηκε" μετανιωμένος που δεν τον άκουσε κάποτε. Όσο για τον λόγο που ρώτησε την Κέιτ αν πήγε, μέχρι και η ίδια η Κέιτ απόρησε! Μόνο ο Τζακ το γνωρίζει αυτό...

JamesFord
19 Μαΐου 2008, 22:35
Επειδη ειμαστε τελειως καρα:offtopic: θα σου απντησω στο αναλογο Θρεντ!

XriSToZzZ
22 Μαΐου 2008, 23:39
ολοι μισουσανε τον Μπεν..σιγα μην πηγανε στην κηδεια του

Και δευτερον αν πεθενε θα τον εθαβαν στο νησι,εκει περασε ολη τη ζωη του εξω δεν τον ξερει κανεις

εχο μια απορια ο Τομ ο g@y τελικα πεθανε η ζει?