PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Καλύτερες σεζόν

Rafael23
16 Μαρτίου 2008, 12:44
Ποιοι είναι κατά τη γνώμη σας οι καλύτεροι κύκλοι της σειράς;

ScottAndJean
16 Μαρτίου 2008, 12:48
Για μένα κορυφαίος είναι ο 4ος κύκλος. Μετά ακολουθούν 1ος και 3ος. :) Ο 2ος δεν μου άρεσε και τόσο.:(

Όσο για τον 5ο όταν τελειώσει, τότε θα αποφασίσω που θα τον κατατάξω. Μέχρι τώρα πάντως μου αρέσει πολύ. ;)

SaPiLaS
16 Μαρτίου 2008, 13:07
Για μένα 3ος και 4ος κύκλος ήταν οι καλύτεροι!!!Υπήρξαν αρκετά επεισόδια απο αυτούς τους 2 κύκλους που μου έχουν μείνει αξέχαστα!!!Όσο για τον 5ο πάει αρκετά καλά μέχρι στιγμής.

glikoula
16 Μαρτίου 2008, 13:08
Μου βάζεις δύσκολα...Μπορώ άνετα να πω ποια είναι η χειρότερη season!Η 2η!Τώρα η 3η season έχει το 3Χ16 που είναι το αγαπημένο μου και η 4η season ήταν απλά υπέροχη(προτιμώ να ξεχνάω το μαλλί του Lucas:P)...Όμως έχω ξετρελαθεί με την 5η!Τους πάει πάρα πολύ αυτή η αλλαγή!!!Οπότε θα ψηφίσω την 5η για να δείξω το πόσο μου αρέσει αυτή η αλλαγή και την 4η γιατί κάθε επεισόδιο ήταν και μία ανατροπή...
Υ.Γ:Βέβαια δεν έχει τελειώσει η 5η οπότε αν αναθεωρήσω πιο μετά θα το ποστάρω!!!:P

eirinaki
16 Μαρτίου 2008, 13:23
Θα συμφωνήσω πάνω-κάτω με τους προλαλήσαντες...
Η 3η για μένα ήταν κορυφαία όλων, με το δεύτερο μισό ειδικά να τα σπάει και έπειτα η 4η, η οποία έχει ένα μεγαλό (-) για τα μαλλιά του James και του Chad που ήταν ένα αίσχος...
Η 1η από την άλλη ήταν αυτή που μας έκανε να αγαπήσουμε τη σειρά... Η 2η πάντως με διαφορά η χειρότερη όλων, κι για μένα ειδικά που είμαι Naley fan ήταν μια τραγωδία, και είναι η μόνη season που δεν ξαναβλέπω τόσο ευχάριστα από oth...
Για την 5η θα αποφανθώ αφού τελειώσει...

glikoula
16 Μαρτίου 2008, 13:50
Θα συμφωνήσω πάνω-κάτω με τους προλαλήσαντες...
Η 3η για μένα ήταν κορυφαία όλων, με το δεύτερο μισό ειδικά να τα σπάει και έπειτα η 4η, η οποία έχει ένα μεγαλό (-) για τα μαλλιά του James και του Chad που ήταν ένα αίσχος...
Η 1η από την άλλη ήταν αυτή που μας έκανε να αγαπήσουμε τη σειρά... Η 2η πάντως με διαφορά η χειρότερη όλων, κι για μένα ειδικά που είμαι Naley fan ήταν μια τραγωδία, και είναι η μόνη season που δεν ξαναβλέπω τόσο ευχάριστα από oth...
Για την 5η θα αποφανθώ αφού τελειώσει...
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!1 λόγος που λατρεύω την 5η είναι επειδή όλοι ανακάλυψαν το ψαλίδι στο Tree Hill!!!:rotfl:Ειλικρινά προτιμώ τον James με τα μακριά μαλλιά της 5ης παρά με αυτά της 4ης!Και ήρθε η ώρα να αποκαλύψω ότι...αν δεν έπαιζε ο Chad θα την είχα σταματήσει στην 2η!:oops::oops:Μα δεν είναι θέμα Naley!Τίποτα καλό δεν είχε εκτός απο το τελευταίο επεισόδιο!
Πάντως ποιος το φανταζόταν ότι θα κάναμε 6 season???Είναι συγκινητικό...

lerris
16 Μαρτίου 2008, 14:03
Αγαπημένη μου η 3η!! Για μένα top!! :thumbsup1
Ακολουθεί 1η-4η και τελευταία-τελευταία η 2η που ήταν η χειρότερη.
Η 5η ως τώρα για μένα σκίζει!! :yes:

manosf23
16 Μαρτίου 2008, 14:58
Χαλαρα η 3η ειναι η καλυτερη σεζον. Πραγματικα οι σεναριογραφοι εγραψαν σ'αυτην την σεζον. Αν και για εμενα ο λογος που γουσταρα πολυ την σειρα ειναι ενας. BRUCAS

elizadeath
16 Μαρτίου 2008, 15:21
4η χαλαρά, ειδικά 4.13, 4.16 και 4.17 είναι θεικά επεισόδια!Εννοείται προσπερνάω τα μαλλιά του Λουκ..χεχε!Του Νέιτ μ'αρέσουν όμως!Καλά,με τρίχες ασχολούμαι..
Και η 5η so far είναι φοβερή,οπότε βάζω αυτές

smile88
16 Μαρτίου 2008, 18:27
Δεν μπορω να ψηφισω,δεν εχω δει καλα καλα την 1η και 2η σαιζον...
Η 3η και η 4η ηταν καλες ομως!;)

Gonzo
16 Μαρτίου 2008, 18:35
Με κλειστά μάτια εεε :thumbsup1 :worthy: :respect: 3η :dance: :twisted: :clapping: :grin: :yahoo: .

Sienna
16 Μαρτίου 2008, 20:34
Δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποια όλες καλές ήταν

Steel_Patras
18 Απριλίου 2008, 00:21
Λοιπόν....
Season One: Αυτό που μου αρέσει πολύ στην πρώτη είναι η το πόσο καλά αρχίζει το ΟTH. Η ατμόσφαιρα του είναι αρκετά σκοτεινή κατα την άποψη μου και η σκηνοθεσία BeverlyHillsαδική με Dawson's Creekικη (lol).
Μου αρέσει που στην πρώτη γίνονται πολλά πράγματα, εξελίσονται πολλές ιστορίες ταυτόχρονα και κυρίως μπορείς να δείς κατα πόσο αλλάζουν οι χαρακτήρες μέχρι το τέλος της.

Season Two: H 2η μου θυμίζει πιο πολύ Αμερικάνικη ταινία. Κακοφτιαγμένη Αμερικάνικη ταινία. Μου αρέσουν όμως σημεία στην ιστορία που άν και είναι "πεντανόστιμα" δεν έχουν "αλάτι" ωστέ να "φαγωθούν".To Season finale είναι άπαιχτο και καθοριστικό για την συνέχεια του OTH σε 3η και 4η season.

Season Three: Η 3η περιέχει ΟΛΗ την δράση του OTH. Μα το Θεό δεν παίζει να γίνονται τόσα εκεί μέσα. Είναι σαν την 1η season αλλά καραβελτιωμένη! Βελτιώνεται η σκηνοθεσία, πέφτει περισσότερο ξύλο απο κάθε season, το soundtrack γίνεται απίστευτα γαμ@το και οπωσδήποτε έχουμε πολλές ευχάριστες εκπλήξεις! Το Season finale του ήταν τρομερο cliffhanger!

Season Four: Eδώ το OTH φτάνει στο αποκορύφωμα. Αν και η ιστορία εξελίσεται πιο αργά απ'οτι στην 3η, τα γεγονότα που συμβαίνουν είναι πολύ πιο αγωνιώδη και γαμ@τα απ'οτι στην 3η. Η σκηνοθεσία αποκτά ιδιαίτερα στοιχεία, το σενάριο σε ορισμένα επεισόδια γίνεται πιο ξεχωριστό απο ποτέ, δεν λείπει το στοιχείο της πρωτοτυπίας και του αιφνιδιασμού.

Season Five: Εδώ είναι που το OTH γίνεται πιο σοβαρό. Πιο serious σειρά. Δεν χάνει πλήρως το teenage στοιχείο της, αλλά το μειώνει σε σημαντικό βαθμό. Αποκτά σοβαρούς προβληματισμούς που θέτει προς απάντηση και στον θεατή. Ουσιαστικά αποκτά μια νέα δομή στην ιστορία του που έρχεται σε επαφή με τις προηγούμενες season. Εδώ η σείρα φαίνεται πως αποκτά κύρος και καλή φήμη, λόγω και των guest appearances στην σειρά!

joel_barris
18 Απριλίου 2008, 01:23
Η 1η σεζόν είναι πολύ καλή σε κάνει να αγαπήσεις τη σειρά αλλά επικεντρώνεται αποκλειστικά στην οικογένεια Σκοτ (στην 1η σεζόν οι μετέπειτα πρωταγωνιστές Μπρουκ, Πέιτον, Χέιλι είναι απλά δορυφόροι του Λούκας)

Η 2η αν και είναι η πιο αδύναμη της σειράς δεν είναι και ιδιαίτερα κακή. Έχει μερικά εξαιρετικά επεισόδια και τρομερό φινάλε.

Η 3η είναι η καλύτερη εννοείται (οι καλύτερες στιγμές της σειράς κωμικές και δραματικές εδώ είναι)

Η 4η είναι κατά τη γνώμη μου αλλοπρόσαλλη σεζόν, στο συνολό της εξαιρετική αλλά έχει και κάποια storylines που είναι από τα πιο ανούσια και βαρετά όλης της σειράς (είδικα εκείνο με το διαγώνισμα που κλέψανε Μπρουκ Ρέιτσελ και μας ταλαιπώρησε τόσα επεισόδια)

Η 5η μέχρι στιγμής το πάει εξαιρετικά αν και μου λείπουν δύο πράγματα. Οι μεγάλες ανατροπές που δεν έχει φέτος ως τώρα και η έλλειψη του κωμικού στοιχείου (αν εξαιρέσεις Τζέιμι, Σκιλς και κατά στιγμές την Μπρουκ πριν τη χτυπύσει το μικρόβιο της μάνας όλοι οι άλλοι ζουν διαρκώς ένα δράμα)Και κάποιες κωμικές ανάσες δεν βλάπτουν. Αλλα υπάρχουν ακόμη 5 επεισόδια για φτίαξει.

irene_gemini
18 Απριλίου 2008, 03:24
Παιδια μαλλον συμφωνουμε ολοι οτι η δευτερη ηταν τραγωδια!την πρωτη φορα που την ειδα δεν ειχα καν σχολια για το ποσο χαλια μου φανηκε,τη δευτερη καπως μου καθησε καλυτερα παντως!
Ξεχωριζω 3η και 4η γιατι δε βαριοσουν ουτε ενα επεισοδιο,αν εξαιρεσεις στην τεταρτη το επεισοδιο αυτο που γνωριζουν τους αλλους και στο τελος βγαζουν φωτογραφιες!Βαρεθηκα τη ζωη μου εκει!
Η 5η εμενα δε μου αρεσει σε αντιθεση με ολους εσας!Κυριως γιατι μου λειπουν πολλα στοιχεια απο τις προηγουμενες και επειδη ακομη νομιζω οτι βλεπω αλλο εργο!Ειναι κυριως το κωμικο στοιχειο που ειπε και ο joel_barris που μου λειπει,αλλα και οι μεγαλοι οπως η Καρεν και η Ντεμπ!Και γενικα μου φαινεται οτι ολη η σεζον ειναι μια προσαρμογη σε καινουριες καταστασεις και προετοιμασια για την 6η που πιστευω θα ειναι συγκλονιστικη!
Ενα απο τα θετικα παντως ειναι οτι ειναι ολοι απιστευτα ομορφοι σε σχεση με τις προηγουμενες!

joel_barris
18 Απριλίου 2008, 05:12
καινουριες καταστασεις και προετοιμασια για την 6η που πιστευω θα ειναι συγκλονιστικη!
Ενα απο τα θετικα παντως ειναι οτι ειναι ολοι απιστευτα ομορφοι σε σχεση με τις προηγουμενες!

Και εγώ πίστευω ότι η 6η σεζόν θα είναι εξαιρετική αφού φέτος ακόμη προσαρμόζεται η σειρά μετά το άλμα 4 χρόνων μπροστά.

Ειδικά οι κοπέλες έχουν ομορφύνει φέτος πολύ. Εκτος από την Μπρουκ που παντα ήταν :worthy: :worthy: ,φέτος μου άρεσει πολύ και η Πέιτον που παλίοτερα δεν μου έκανε κάτι. Ακόμα και η 1μίση μέτρο πρώην ροκ σταρ έχει φτιάξει φέτος εμφανισιακά:P

mane
18 Απριλίου 2008, 11:10
Ακόμα και η 1μίση μέτρο πρώην ροκ σταρ έχει φτιάξει φέτος εμφανισιακά:P

Ειπες κατι για τις κοντες?:???: 1,60 ειναι η κοπελια και αλλωστε οι ψηλοι αντρες μας θελουν!:haha: ενταξει δεν ειναι σαν την Χιλαρυ! Η καλυτερη ειναι η Σοφια, ουτε πολυ ψηλη ουτε πολυ κοντη!:P

joel_barris
18 Απριλίου 2008, 12:42
Ειπες κατι για τις κοντες?:???: 1,60 ειναι η κοπελια και αλλωστε οι ψηλοι αντρες μας θελουν!:haha: ενταξει δεν ειναι σαν την Χιλαρυ! Η καλυτερη ειναι η Σοφια, ουτε πολυ ψηλη ουτε πολυ κοντη!:P

Δεν είπα τίποτα για τις κόντες γενικώς, μόνο για τη συγκεκρίμενη:twisted: , το 1.60 δεν το σχολιάζω καν:P

Εννοείται sophia rules:worthy: :worthy:

smile88
19 Απριλίου 2008, 00:55
Και εγώ πίστευω ότι η 6η σεζόν θα είναι εξαιρετική αφού φέτος ακόμη προσαρμόζεται η σειρά μετά το άλμα 4 χρόνων μπροστά.

Ειδικά οι κοπέλες έχουν ομορφύνει φέτος πολύ. Εκτος από την Μπρουκ που παντα ήταν :worthy: :worthy: ,φέτος μου άρεσει πολύ και η Πέιτον που παλίοτερα δεν μου έκανε κάτι. Ακόμα και η 1μίση μέτρο πρώην ροκ σταρ έχει φτιάξει φέτος εμφανισιακά:P

Η Πειτον σου αρεσει?Που ειναι ενα βημα πριν απο την νευρικη ανορεξια?:shock:

joel_barris
19 Απριλίου 2008, 04:35
Η Πειτον σου αρεσει?Που ειναι ενα βημα πριν απο την νευρικη ανορεξια?:shock:

Το έχω ξαναπεί είναι από τις γυναίκες που το πολύ αδύνατο τις ομορφαίνει πάρα πολύ.

smile88
19 Απριλίου 2008, 16:05
Το έχω ξαναπεί είναι από τις γυναίκες που το πολύ αδύνατο τις ομορφαίνει πάρα πολύ.

Α ναι,τωρα την θυμηθηκα την συζητηση...
Τι να σου πω,εμενα δεν μου αρεσει τετοια εμφανιση...

mane
21 Απριλίου 2008, 00:15
το 1.60 δεν το σχολιάζω καν:P

τα ακριβά αρώματα μπαίνουν σε μικρά μπουκαλια!:P

t0ny3
17 Μαΐου 2008, 13:01
Για μενα καλυτερη ειναι η 3η και μετα η 1η

Red Patras
17 Μαΐου 2008, 23:21
4η σεζόν και 1η είναι οι καλύτερες for me.

sofia24
10 Φεβρουαρίου 2012, 21:13
Η 4η είναι για μένα η καλύτερη, τα είχε όλα!

soc4ever
15 Ιουλίου 2012, 09:07
4η σαιζον και για μενα, ειχε πολυ μπασκετ που μου αρεσει και πολυ leyton. κορυφαια σαιζον, αν και η 3η ειναι πολυ καλη αλλα οχι τοσο πολυ οσο η 4η...

Winchester
25 Οκτωβρίου 2012, 03:24
1η και 2η. Τώρα που τέλειωσε η σειρά μπορούν να μπουν και οι υπόλοιπες σεζόν ( αν και δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι στην ψηφοφορία)