PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Ποιοι πιστευετε ότι σκότωσαν τους... ΠΡΟΣΟΧΗ SPOILERS

sarasker
22 Μαρτίου 2008, 15:13
Ρουσσώ(εάν τελικά πέθανε) και καρλ.

Από την μία έχουμε τους others, που μπορεί να είχαν οδηγίες από τον Μπεν να σκοτώσουν όποιον πλησίαζε τον ναό, εκτός από την κόρη του. Μπορεί βεβαία να πήραν και οι ίδιοι την πρωτοβουλία.

Από την άλλη έχουμε τους μισθοφόρους του πλοίου, που όπως και η ναόμι, μπορεί να πήδηξαν από το ελικόπτερο και να σώθηκαν. Το να πιάσανε την κόρη του Μπεν το βρίσκω πάντως πολύ ενδιαφέρουσα τροπή για τα επόμενα επεισόδια!

Και τέλος, μπορεί να μην είναι κανένας από τους 2, και να είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

Ποιά είναι η γνώμη σας επί του θέματος?

(Εάν μπορούσε κάποιπος να βάλει και poll θα ήταν τέλειο!)

xifomaxos
22 Μαρτίου 2008, 15:38
Οι τύποι από το πλοίο. Οι others δε χρειάζεται να καλυφθούν με βλάστηση από πάνω μέχρι κάτω...

108asteri
22 Μαρτίου 2008, 15:43
Εγώ πιστεύω ότι ήταν οι others.....
Αλλά και τους ανθρώους του πλοίου δεν μπορώ να τους αποκλείσω, γιατί (από το CSI:grin:) οι σφαίρες ήταν από όπλο με σιγαστήρα. Που το βρήκαν αυτό οι others??
Αλλά πιο πολύ δουλειά του Μπέντζι μου μυρίζει...

xifomaxos
22 Μαρτίου 2008, 15:46
Εγώ πιστεύω ότι ήταν οι others.....
Αλλά και τους ανθρώους του πλοίου δεν μπορώ να τους αποκλείσω, γιατί (από το CSI:grin:) οι σφαίρες ήταν από όπλο με σιγαστήρα. Που το βρήκαν αυτό οι others??
Αλλά πιο πολύ δουλειά του Μπέντζι μου μυρίζει...

Ήταν λίγο χάλια στο σημάδι και δε νομίζω ο Ben να έθετε σε κίνδυνο τη κόρη του. Πολύ εύκολα θα μπορούσε να την πετύχει κάποια από τις σφαίρες.

smile88
22 Μαρτίου 2008, 15:50
Οι τυποι απο το πλοιο σιγουρα.Σταματησαν στα καλα καθουμενα οταν ακουσαν το "Ειμαι η κορη του Μπεν!".

108asteri
22 Μαρτίου 2008, 15:50
Ήταν λίγο χάλια στο σημάδι και δε νομίζω ο Ben να έθετε σε κίνδυνο τη κόρη του. Πολύ εύκολα θα μπορούσε να την πετύχει κάποια από τις σφαίρες.

Ναι, αλλά δεν είναι τυχαίο ότι σκότωσαν όλους τους άλλους εκτός απ την Άλεξ....
Βέβαια μπορεί να το έκαναν για να εκβιάσουν το Μπεν, αλλά και πάλι πώς γνωρίζουν ποιά είναι η κόρη του?:???::???:

Υπομονή(:*() και θα το μάθουμε xifomaxina, 32 και σήμερα....:cry::cry::cry:

takisant
25 Μαρτίου 2008, 15:31
Οι άνθρωποι από το πλοίο θα πρέπει να είναι.
Μάλλον βρισκόμαστε στην αρχή της μάχης μεταξύ των ανθρώπων στο νησί και των ανθρώπων του Γουιντμορ.

:whip: :whip: :whip: :whip: :whip:

softice
27 Μαρτίου 2008, 13:07
Για μένα ήταν οι άνθρωποι του πλοίου 99,99%.
Σε μια φάση τους είδαμε να κάνουν και σκοποβολή και δεν είναι τυχαίο το ότι έλειπε το ελικόπτερο από το ελικοδρόμιο του πλοίου.
Sorry αλλά είμαι πεπεισμένος ότι ο Ben είναι στους good guys.
Τώρα γιατί ο Ben τους έστειλε στην φωλιά του λύκου; Ίσως από λανθασμένες πληροφορίες του Μαικλ που βρισκόταν υπό αιχμαλωσία....

xifomaxos
27 Μαρτίου 2008, 13:21
Sorry αλλά είμαι πεπεισμένος ότι ο Ben είναι στους good guys.

Tα θερμά μου συγχαρητήρια...:clapping::clapping:

lostmymind
27 Μαρτίου 2008, 13:25
Ήταν η ομάδα επέμβασης *SKAR (search kill and return) από το πλοίο.
Αυτοί που έκαναν σκοποβολή κατά τον πλου.
Πήγαν στο νησί σαν πρώτη αποστολή με την Ναόμι.
Έπεσαν με αλεξίπτωτα και η Ναόμι δυστυχώς δεν κατάφερε να επιστρέψει στο πλοίο, "και φουντάρισε και το ελικόπτερο".
Εκεί αναπτύχθηκαν στην περιοχή και έκαναν αυτό που θα λέγαμε προγεφύρωμα.
Ήταν undercover mission.
Οι επιστήμονες ήταν η δεύτερη αποστολή όπως είχαν συμφωνήσει Ναόμι-Λυπίδης.
Το ελικόπτερο ξαναπέταξε προς το νησί την τρίτη φορά, με μέλη μόνο τον ναύτη και τον Λυπίδη.
Πιθανόν για ρίψη εφοδίων.

*SKAR ???
Όχι μην είναι τρία πουλάκια κάθονται. Αλλά έπρεπε να δώσω έναν τίτλο.

@softice τι στον diablo. Μαζί τα γράφαμε?

tasoskratos
27 Μαρτίου 2008, 13:47
Συμφωνώ με όσους υποστηρίζουν ότι πρόκειται για το εκτελεστικό μέρος, της αποστολής του Windmore.
Φαντάζομαι ότι όλοι έχετε το trailer του 4Χ09, οπότε προς τα εκεί συγκλίνουν οι απόψεις.
Άρχισε ο πανικός στο νησί και τώρα τρέχουμε...(εμείς παραμένουμε καθηλωμένοι πάντως):D

takats
27 Μαρτίου 2008, 23:48
Και εγώ πιστεύω ότι ήταν άνθρωποι του Γουίντμορ.Γι αυτό μέσω της ερώτησης του Σαίντ μαθαίνουμε ότι λείπει το ελικόπτερο...Απ'την άλλη είναι λίγο περίεργο το τάιμινγκ που ο Μπεν λέει στην Άλεξ να πάει στον ναό και συμβαίνει αυτό....Και νομίζω ότι ο Μπεν δεν έχει πλέον επικοινωνία με τον Μάικλ.Πιστεύω ότι είναι άνθρωποι του Γουίντμορ,αλλά αυτό που με παρηγορεί είναι ότι πάντα έχει ένα σχέδιο......
:respect::worthy:BEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xifomaxos
28 Μαρτίου 2008, 09:51
Και εγώ πιστεύω ότι ήταν άνθρωποι του Γουίντμορ.Γι αυτό μέσω της ερώτησης του Σαίντ μαθαίνουμε ότι λείπει το ελικόπτερο...Απ'την άλλη είναι λίγο περίεργο το τάιμινγκ που ο Μπεν λέει στην Άλεξ να πάει στον ναό και συμβαίνει αυτό....Και νομίζω ότι ο Μπεν δεν έχει πλέον επικοινωνία με τον Μάικλ.Πιστεύω ότι είναι άνθρωποι του Γουίντμορ,αλλά αυτό που με παρηγορεί είναι ότι πάντα έχει ένα σχέδιο......
:respect::worthy:BEN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν είναι περίεργο το ταιμινγ. Προσπαθούσε να τη διώξει από το 1 επεισόδιο, το είπε στη Rousseau (και έφαγε μπουκέτο) μετά προσπάθησε πάλι να της μιλήσει αλλά ο Karrrrl έβγαλε όπλο...Δε φταίει αυτός που δεν άκουγε η μικρή.

tasoskratos
28 Μαρτίου 2008, 10:59
Και νομίζω ότι ο Μπεν δεν έχει πλέον επικοινωνία με τον Μάικλ.Πιστεύω ότι είναι άνθρωποι του Γουίντμορ,αλλά αυτό που με παρηγορεί είναι ότι πάντα έχει ένα σχέδιο......

Αυτό που επισημαίνεις, μου ενισχύει την άποψη ότι υπάρχει και 2ος (στην ουσία 1ος θα έλεγα), κατάσκοπος του Ben στο πλοίο, ο οποίος δεν θα μπορούσε να χαλάσει τις μηχανές και τις επικοινωνίες. Έπρεπε να βρεθεί ένα εξιλαστήριο ΄΄θύμα΄΄ για να τα κάνει αυτά.

αλλά αυτό που με παρηγορεί είναι ότι πάντα έχει ένα σχέδιο......

Έτσι. Δεν πιστεύω ότι ολόκληρος Μπεν θα άφηνε/ θα ρίσκαρε, ένας Michael να ΄΄σταματήσει΄΄ τα σχέδια του Widmore.

xifomaxos
28 Μαρτίου 2008, 11:07
Αυτό που επισημαίνεις, μου ενισχύει την άποψη ότι υπάρχει και 2ος (στην ουσία 1ος θα έλεγα), κατάσκοπος του Ben στο πλοίο, ο οποίος δεν θα μπορούσε να χαλάσει τις μηχανές και τις επικοινωνίες. Έπρεπε να βρεθεί ένα εξιλαστήριο ΄΄θύμα΄΄ για να τα κάνει αυτά.

Έτσι. Δεν πιστεύω ότι ολόκληρος Μπεν θα άφηνε/ θα ρίσκαρε, ένας Michael να ΄΄σταματήσει΄΄ τα σχέδια του Widmore.
Το ίδιο πιστεύω και εγώ...Ο Michael απλώς τράβηξε την προσοχή του καπετάνιου κάνοντας τη βρωμοδουλειά, ενώ ο άλλος παρακολουθούσε τρώγοντας κομπόστες...

tasoskratos
28 Μαρτίου 2008, 11:41
Ο Michael απλώς τράβηξε την προσοχή του καπετάνιου κάνοντας τη βρωμοδουλειά, ενώ ο άλλος παρακολουθούσε τρώγοντας κομπόστες...

Να δω πότε θα διαφωνήσουμε:p

Το ΄΄σχέδιο΄΄ μου θύμισε ένα κόλπο που έκανε ο Κλιντ Ήστγουντ, σε μία ταινία (δεν θυμάμαι τον τίτλο, νομίζω λεγόταν ΄΄Απόδραση Από Το Αλκατράζ΄΄), όταν ήθελε να βγάλει από το μηχανουργείο, μία σιδερένια σφήνα.
Πήρε λοιπόν 2 και όταν πέρασε από το μηχάνημα ανίσχευσης μετάλλων, μόλις χτύπησε το καμπανάκι, ειλικρινέστατα έβγαλε την μία και την έδωσε πίσω!

ΜαιρηΚ.
28 Μαρτίου 2008, 11:46
Σιγουρα ηταν απο το πλοιο. Γιατι:
1) Αμα ηθελαν να τους φανε οι του νησιου θα το ειχαν κανει πολυ καιρο τωρα, και οχι τωρα που απειλουνται απο καποιο πλοιο.
2) Οι ανθρωποι απο το πλοιο ηρθαν για πολεμο και στο 4Χ8 αρχησε το κακο.
3) Αν εγω ημουν στην θεση του Μπεν δεν θα σκοτωνα τον καρλ μπαμ και κατω, θα επρεπε να υποφερει το κ...λ..παιδο που πηραξε την κορουλα μου και εκτος αυτου αν εμενε εγκυος μπορει να πεθαινε (σιγα να μην το ελεγε εγκαιρος στον Μπεν πως ειναι εγκυος). Θα τον εστελνα στους δικους μου και θα μαρτηρουσε την ωρα και την στιγμη που κοιταξε το μωρο μου!!:whip: :whip:
Αυταααα;)

tasoskratos
28 Μαρτίου 2008, 12:01
Για να μπω και λίγο στην θέση του Μπεν, ασχέτως εάν δεν έχω κόρη, αυτός ο Καρλ δεν της ταίριαζε με τίποτα.
Θέλετε ηλικιακά, θέλετε εμφανισιακά, πάντως δεν ήταν ταιριαστό ζευγάρι, αλλά η καημένη η κοπέλα τι να κάνει? Όλοι οι ΄΄αλλοι΄΄ 200 ετών και άνω ήταν:)

xifomaxos
28 Μαρτίου 2008, 12:10
Να δω πότε θα διαφωνήσουμε:p

:lol: Ποτέ, υπάρχει σύμπνοια στους Others:P

3) Αν εγω ημουν στην θεση του Μπεν δεν θα σκοτωνα τον καρλ μπαμ και κατω, θα επρεπε να υποφερει το κ...λ..παιδο που πηραξε την κορουλα μου και εκτος αυτου αν εμενε εγκυος μπορει να πεθαινε (σιγα να μην το ελεγε εγκαιρος στον Μπεν πως ειναι εγκυος). Θα τον εστελνα στους δικους μου και θα μαρτηρουσε την ωρα και την στιγμη που κοιταξε το μωρο μου!!:whip: :whip:

:lol::lol:Αν οι γονείς στην Ελλάδα είχαν Room23 είναι σίγουρο ότι θα έκαναν το ίδιο με τον Ben:twisted::twisted:

justlost
28 Μαρτίου 2008, 13:17
Για να μπω και λίγο στην θέση του Μπεν, ασχέτως εάν δεν έχω κόρη, αυτός ο Καρλ δεν της ταίριαζε με τίποτα.
Θέλετε ηλικιακά, θέλετε εμφανισιακά, πάντως δεν ήταν ταιριαστό ζευγάρι, αλλά η καημένη η κοπέλα τι να κάνει? Όλοι οι ΄΄αλλοι΄΄ 200 ετών και άνω ήταν:)

Δίκιο έχεις.. καλύτερα θα ήταν να τα ταίριαζε με κάποιον απο τους λοστ, τόσοι κομπάρσοι, όλο και κάποιον πιτσιρικά θα έβρισκε...:P και αν ήταν λίγο έξυπνη όπως ο μπαμπάς της, ο τρόπος να τον κατακτήσει υπάρχει. Μια απαγωγή, μερικά χάπια που σε κάνουν ευτυχισμένο (βλ. κλαιρ) και τον είχε όλον δικό της...:grin:

sarasker
28 Μαρτίου 2008, 13:53
Μία ακόμα επιβεβαίωση ότι πρέπει να είναι οι τύποι από το πλοίο είναι και η αντίδραση της Αλεξ. Ακόμα και εκείνη δεν πιστεύει ότι είναι οι δικοί τους αυτοί που πυροβολάνε για αυτό και φωνάζει ότι είναι η κόρη του Μπεν.

tasoskratos
28 Μαρτίου 2008, 14:48
Δίκιο έχεις.. καλύτερα θα ήταν να τα ταίριαζε με κάποιον απο τους λοστ, τόσοι κομπάρσοι, όλο και κάποιον πιτσιρικά θα έβρισκε...:P

Έχε χάρη που δεν την είδε (ή καλύτερα δεν είδε αυτή) τον Σώγιερ.
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί σώνει και καλά, κάποιον πιτσιρικά:innocent:

και για να μην βγω :offtopic: , λέτε να ΄΄παίξει΄΄ κανένα ειδύλιο, κανείς από τους ΄΄δικούς μας΄΄ που θα την σώσει από τους κακούς κλπ κλπ?
κάποιος ας πούμε που, ήδη το νησί του έχει έναν Α σεβασμό (ονόματα δεν λέω) και (το νησί πάντα) να τα φέρει έτσι ώστε, να πέσει στην αγκαλιά του.:dance:

Ο Χιούγκο έφυγε, ο Τζακ έφυγε, ο Σαίντ έφυγε, (ο Ααρών αποκλείται), δεν ξέουμε εάν τελικά έμεινε, ας πουμε ότι ο Jin, να είμαι εγώ σεναριογράφος, να τραβήξω το Lost, μέχρι το 2020:worthy: :worthy: :worthy:

Πως, πως, μια εκδίκηση πρέπει να την πάρει ο κορεάτης8)

xifomaxos
28 Μαρτίου 2008, 20:39
Έχε χάρη που δεν την είδε (ή καλύτερα δεν είδε αυτή) τον Σώγιερ.
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί σώνει και καλά, κάποιον πιτσιρικά:innocent:

και για να μην βγω :offtopic: , λέτε να ΄΄παίξει΄΄ κανένα ειδύλιο, κανείς από τους ΄΄δικούς μας΄΄ που θα την σώσει από τους κακούς κλπ κλπ?
κάποιος ας πούμε που, ήδη το νησί του έχει έναν Α σεβασμό (ονόματα δεν λέω) και (το νησί πάντα) να τα φέρει έτσι ώστε, να πέσει στην αγκαλιά του.:dance:

Ο Χιούγκο έφυγε, ο Τζακ έφυγε, ο Σαίντ έφυγε, (ο Ααρών αποκλείται), δεν ξέουμε εάν τελικά έμεινε, ας πουμε ότι ο Jin, να είμαι εγώ σεναριογράφος, να τραβήξω το Lost, μέχρι το 2020:worthy: :worthy: :worthy:

Πως, πως, μια εκδίκηση πρέπει να την πάρει ο κορεάτης8)
Alex-Sawyer, δεν είναι κακό... Του άρεσε και το Room23:twisted:

sarasker
3 Απριλίου 2008, 02:13
Πρόσθεσα και μια δημοσκόπηση για να δούμε τελικά ποια είναι η άποψη της πλειοψηφείας.

maxoura
3 Απριλίου 2008, 10:59
Η δική μου γνώμη είναι ότι πρόκειται να δούμε συμμαχία στους "'Others" και τους "Lost" εναντίον των ανθρώπων στο πλοίο.
Έτσι όπως είχαν γίνει τα πράγματα δεν νομίζω οι "Other" να σκότωναν την Ρουσσώ, αλλά ούτε και τον Καρλ (που ήταν ένας απο αυτούς).
Και εγώ συμφωνώ με την πλειοψηφία ότι το έκαναν οι άνθρωποι του πλοίου.

Αλλά πάλι αυτό είναι πολύ προβλέψιμο και φαντάζομαι πως οι σεναριογράφοι θα έχουν σκεφτεί κάτι και θα μας στείλουν....

Λέτε να το έκανε κάποιος από τους "Lost";;;;

"Ελπίζω η Ρουσώ να μην έχει πεθάνει"

cypher80b
11 Απριλίου 2008, 12:14
Το νέο promo επιβεβαιώνει πως για αυτό ευθύνονται οι

freighters

To promo για όσους ενδιαφέρονται μπορείτε να το δείτε στο σχετικό thread

Lost fan
16 Απριλίου 2008, 13:42
Πιστεύω οι τύποι του πλοίου, καθώς η σκηνή με τα όπλα που είδαμε στο κατάστρωμα δε νομίζω να ήταν τυχαία...:yes: Το ελικόπτερο λείπει...:shock: Ο Κίμυ με τον Λυπίδη προορίζονταν να πάνε κάπου... ;)
Ο Μπεν όσο αντιπαθής και να του ήταν ο Καρλ και να μην ήθελε τη Ρουσσώ μες τα πόδια του, δε νομίζω ποτέ να τους σκότωνε και να ρίσκαρε να πάθει κάτι η κόρη του...
Καθώς και η Άλεξ φοβισμένη για τη ζωή της, (αφού μόλις πριν από λίγο μάλλον έχουν σκοτωθεί ακαριαία δυο άτομα μπροστά στα μάτια της) φωνάζει πως είναι κόρη του Μπεν για να μην τη σκοτώσουν και αυτήν:yes:

vililost
17 Απριλίου 2008, 17:48
και εγώ πιστεύω οτι ηταν οι ανθρωποι του Γουιντμορ το μονο περίεργο είναι οτι δεν σκότωσαν την Αλεξ αλλα μονο την μαμα της και τον κάρλ
ίσως μπορεί να είχαν ακούσει οτι εχει μια κόρη ο Μπέν στην ηλικία της Αλεξ και την έψαχναν!!!!Ο Μπέμ πρεπει να πίστευε οτι δεν ήξερε κανένας αλλος για τον ναο!!!!:thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1:th umbsup1:thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1

Krotalias12
6 Ιανουαρίου 2009, 17:53
einai profanes oti oi alloi skotwsan tous rousw kai karl!kai auto giati opws gnwrizoume oi alloi sinithizoun na krivontai!enw an htan oi tipoi apo to ploio pou dn gnwrizoun tpt gia tous karl rousw kai alex dn tha tous eixan skotwsei (tous 2)alla tha tous pernan ws aixmalwtous h tha tous ektelousan sta fanera!

auto pou mporei na sinevh ekeinh th stigmh einai oti mporei oi alloi na eixan diatages na skotwsoun tous dio kai na paroun mazi tous thn alex gia na thn prostatepsoun simfwna me tis diatages tou Ben alla th stigmh pou skotwsan kai th Rousw emfanisthkan ekei konta oi tipoi apo to ploio kai xalasan ta sxedia kai oi alloi thn kopanhsan!

P.S. h Rousw dn pethane!!!!8) 8)

xifomaxos
6 Ιανουαρίου 2009, 20:04
Sorry που θα σε απογοητεύσω αλλά είναι ξεκάθαρο ότι και τη Rousseau και τον Karl τους σκότωσαν οι άνδρες του Keamy, οι οποίοι αιχμαλώτησαν και την Alex. Και ναι η Rousseau πέθανε. Ο Miles βρίσκει το πτώμα της μαζί με αυτό του Karl πρόχειρα θαμμένο στο σημείο που τους πυροβόλησαν

Krotalias12
6 Ιανουαρίου 2009, 20:58
Sorry που θα σε απογοητεύσω αλλά είναι ξεκάθαρο ότι και τη Rousseau και τον Karl τους σκότωσαν οι άνδρες του Keamy, οι οποίοι αιχμαλώτησαν και την Alex. Και ναι η Rousseau πέθανε. Ο Miles βρίσκει το πτώμα της μαζί με αυτό του Karl πρόχειρα θαμμένο στο σημείο που τους πυροβόλησαν

mporei na exei dikio gia thn rousw alla mpes sto parakatw link!apo auto diavasa oti h rousw mporei na mhn einai nekrh!
http://mauros-pit.pblogs.gr/2008/06/lost-season-5.html

xifomaxos
7 Ιανουαρίου 2009, 11:35
H Μira Furlan που έπαιζε τη Rousseau ζήτησε μόνη της να φύγει από τη σειρά γιατί δεν άντεχε άλλο στην Hawaii. Και πέθανε στο 4Χ08 Meet Kevin Johnson.
Όποιος θέλει να είναι spoiler free ας μην ανοίξει το spoiler
Στην 5η σεζόν θα δούμε τη Rousseau σε νεαρή ηλικία να την παίζει άλλη ηθοποιός