PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Τι θα έκανες στη θέση τους; Νο. 2

Zathura007
30 Μαρτίου 2008, 11:45
Η δεύτερη δημοσκόπηση περιέχει σπόιλερς για το 5.10

Η ερώτηση είναι η εξής.
Στο 5.01 βλέπουμε τη Βικτώρια να "διατάζει" την Μπρουκ να απολύσει ένα μοντέλο. Η Μπρουκ μετά από μια μάταιη αντίσταση, ακολουθεί τη διαταγή αυτή και το απολύει. Αργότερα μαθαίνουμε ότι το μοντέλο ακούει στο όνομα Ρέιτσελ. Η Ρέιτσελ είναι η αγαπημένη μας "ανακατοσούρα" που έχει έξυπνο μαθηματικό μυαλό κι όμορφο παρουσιαστικό.

http://i41.photobucket.com/albums/e277/Bibi18/161.png

Τι θα κάνατε στη θέση της Μπρουκ; Θα απολύατε τη Ρέιτσελ, που εκείνη τη στιγμή ήταν φίλη σας;

Παρατήρηση: Εδώ θα υπάρχουν ορισμένοι όροι. Η Μπρουκ προφανώς αποφάσισε να την απολύσει, οπότε δεν μπορείτε να σκεφτείτε σαν αυτή, λολ. Οι σεναριογράφοι αποφάσισαν ότι στο χαρακτήρα άρμοζε εκείνη η συγκεκριμένη συμπεριφορά. Όμως, θέλω να πάρετε την αποφασή σας έχοντας υπόψην τα παρακάτω:

Η Ρέιτσελ έστειλε τα σχέδιά σας σ' εκείνο το διαγωνισμό μόδας κι εξαιτίας του ταξιδιού σας εκτός πόλης, έκλεψε τη θέση σας στην ομάδα των μαζορέτων.
Αποκάλυψε ότι "τραβούσατε Μπρουκ" στο δωμάτιο του εξωχικού της. Επίσης, όταν είπε στη Χέιλι να "κρύψει αυτό το δάχτυλο"(απευθυνόμενη στο δάχτυλο χωρίς τη βέρα) κοίταξε με νόημα εσάς. (:P:respect:)
Έφαγε αποβολή για την πάρτη σας.
Σας έδωσε στέγη πάνω απ' το κεφάλι σας.http://i41.photobucket.com/albums/e277/Bibi18/163.png

Έχοντας αυτά τα λίγα υπόψην, ψηφίστε τι θα κάνατε αν έπρεπε να απολύσετε τη Ρέιτσελ. Θα την απολύατε ή όχι;

Sienna
30 Μαρτίου 2008, 11:51
Χμ είχα και εγώ μια φίλη κάποτε που σου έκανε 1 καλό και 10 κακά !!! αλλά μάλλον όχι δεν θα την απέλυα

mane
30 Μαρτίου 2008, 12:02
οχι γιατι ολοι αξιζουν μια δευτερη ευκαιρια (εγω θα την ηθελα αν ημουν στη θεση της Ρειτσελ)! Εξαλλου αμα μου περισσευει το χρημα γιατιι να την απολυσω?:P

ScottAndJean
30 Μαρτίου 2008, 12:11
Όχι δεν θα την απέλυα. Μπόρει να ήταν σε χάλια κατάσταση τότε, αλλά χρειαζόταν βοήθεια, όχι να της γυρίσει και άλλο άτομο την πλάτη.

SaPiLaS
30 Μαρτίου 2008, 14:06
Δεν θα απέλυα με τίποτα το καλύτερο φιλαράκι μου για χάρη της στρίγγλας(Βικτώρια).

manosf23
30 Μαρτίου 2008, 14:38
Οχι δεν θαα την απελυα γιατι μπορει στις αρχες να μου εκανε μαλαγανιες αλλα μετα οταν την ειχα πραγματικα αναγκη σαν φιλη μου σταθηκε και με το παραπανω(μου εδωσε στεγη οταν δεν ειχα πουθενα να μεινω) αλλα εφαγε και αποβολη για παρτη μου. Εξαλλου ολοι αξιζουν μια δευτερη ευκαιρια

careless
30 Μαρτίου 2008, 15:16
Εφόσον τη διέταξαν να την απολύσει, μάλλον δεν είχε άλλη επιλογή.

Zathura007
30 Μαρτίου 2008, 16:24
Εφόσον τη διέταξαν να την απολύσει, μάλλον δεν είχε άλλη επιλογή.

Το θέμα είναι ότι δεν ήταν επίσημη διαταγή, δηλαδή εντολή από ανώτερο μέλος, αλλά από τη "μάνατζερ" της επιχείρησης.
Μπορούσε δηλαδή, ιεραρχικά, να μην την ακούσει.

careless
30 Μαρτίου 2008, 16:36
Το θέμα είναι ότι δεν ήταν επίσημη διαταγή, δηλαδή εντολή από ανώτερο μέλος, αλλά από τη "μάνατζερ" της επιχείρησης.
Μπορούσε δηλαδή, ιεραρχικά, να μην την ακούσει.

μπορεί τυπικά να μην ήταν διαταγή από ανώτερο στέλεχος, αλλα μήπως έπρεπε να υπακούσει για την απόλυση γιατί αλλιώς θα έβρισκε το μπελά της από τη συγκεκριμμένη manager?

p.s, δεν τα έχω δει, υποθετικά μιλάω :)

Zathura007
30 Μαρτίου 2008, 16:57
μπορεί τυπικά να μην ήταν διαταγή από ανώτερο στέλεχος, αλλα μήπως έπρεπε να υπακούσει για την απόλυση γιατί αλλιώς θα έβρισκε το μπελά της από τη συγκεκριμμένη manager?

p.s, δεν τα έχω δει, υποθετικά μιλάω :)

Όλο μπελά της έδινε η μάνατζερ κι έπαιρνε όλο αυτή τις αποφάσεις και δεν την άφηνε να πάρει καμία απόφαση αυτή, η Μπρουκ. Δική της ήταν η εταιρία, αυτή θα έπρεπε να παίρνει κάποιες αποφάσεις, και το να της λέει η μάνατζερ (που ήταν κι η ανέραστη μητέρα της) ότι δεν έχει μυαλό και το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να σχεδιάζει είναι ανεπίτρεπτο. Δυστυχώς, το κατάλαβε αργά
κι απέλυσε την ίδια τη μαμά της.

careless
30 Μαρτίου 2008, 17:07
Όλο μπελά της έδινε η μάνατζερ κι έπαιρνε όλο αυτή τις αποφάσεις και δεν την άφηνε να πάρει καμία απόφαση αυτή, η Μπρουκ. Δική της ήταν η εταιρία, αυτή θα έπρεπε να παίρνει κάποιες αποφάσεις, και το να της λέει η μάνατζερ (που ήταν κι η ανέραστη μητέρα της) ότι δεν έχει μυαλό και το μόνο που ξέρει να κάνει είναι να σχεδιάζει είναι ανεπίτρεπτο. Δυστυχώς, το κατάλαβε αργά
κι απέλυσε την ίδια τη μαμά της.

ωχ, περιπλέκονται τα πράγματα...η manager ήταν η μαμά της? και την απέλυσε και αυτή μετά? :shock:

ε τότε έκανε λάθος που την απέλυσε τη φιλενάδα :P

smile88
30 Μαρτίου 2008, 17:09
Οχι...
Κριμα που το εκανε η Μπρουκ.Ευτυχως καταλαβε τι εκανε κι απελυσε την Βικτωρια!:grin:

karaki15_10
30 Μαρτίου 2008, 18:56
Όχι δεν θα την απέλυα γιατί αν δεν ήταν η Rachel η Brooke δεν θα είχε δημιουργήσει την αυτοκρατορία της στο χώρο της μόδας εκτός και αν την απέλυσε για αυτό :shock: :shock:

eirinaki
30 Μαρτίου 2008, 21:05
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες... Δεν θα την απέλυα, επειδή η Rachel απέδειξε σε πολλές φάσεις ότι είναι φίλη... Αυτό θα έκανε κι η Brooke αν εκείνη την εποχή δεν είχε πειστεί ότι η Victoria τα έχει κάνει όλα κι ότι της χρωστάει τα πάντα...

(Γιατί βάζετε spoilers εφόσον προειδηποιεί το πρώτο post;;;;:P :P )

smile88
30 Μαρτίου 2008, 21:27
Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες... Δεν θα την απέλυα, επειδή η Rachel απέδειξε σε πολλές φάσεις ότι είναι φίλη... Αυτό θα έκανε κι η Brooke αν εκείνη την εποχή δεν είχε πειστεί ότι η Victoria τα έχει κάνει όλα κι ότι της χρωστάει τα πάντα...

(Γιατί βάζετε spoilers εφόσον προειδηποιεί το πρώτο post;;;;:P :P )

Γιατι μιλαμε για το 5x11 και 5x12!:PAυτο με την απολυση της Βικτωρια δλδ.

Zathura007
31 Μαρτίου 2008, 23:32
Καλά, libero84, τι να σου πω, είσαι το κάτι άλλο. Ξεπερνάς τον εαυτό σου κάθε μέρα.
Έτσι, συνέχισε να ψηφίζεις τις λιγότερο δημοφιλείς επιλογές, να δούμε τι θα καταλάβεις.

Όλοι ένα χειροκρότημα (ή ένα "ευχαριστώ") στον libero84 που δε μας απογοητεύει ποτέ!
:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

smile88
1 Απριλίου 2008, 02:44
Καλά, libero84, τι να σου πω, είσαι το κάτι άλλο. Ξεπερνάς τον εαυτό σου κάθε μέρα.
Έτσι, συνέχισε να ψηφίζεις τις λιγότερο δημοφιλείς επιλογές, να δούμε τι θα καταλάβεις.

Όλοι ένα χειροκρότημα (ή ένα "ευχαριστώ") στον libero84 που δε μας απογοητεύει ποτέ!

Τι?
Δεν το επιασα...

Zathura007
1 Απριλίου 2008, 11:23
Τι?
Δεν το επιασα...

Για όσους δεν τον έχουν μάθει ακόμα τον τυπά, ο κύριος αυτός είναι που σπάει τα νεύρα όλων όταν σε βαθμολογίες επεισοδίων και συναφή πάει και βάζει μονάδες (με ολοφάνερο το γεγονός ότι τις συγκεκριμένες σειρές δεν τις παρακολουθεί και τις κοροϊδεύει) όταν όλοι οι άλλοι ψηφίζουν οκτάρια κι εννιάρια.
Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι καταφέρει, αλλά όπως λέει το άβατάρ του "I'm only here to annoy you". Πρέπει να κάνεις άλλα πράγματα για να καταφέρεις να ενοχλήσεις εμένα πάντως, αγαπητέ, libero84.:yes:

Sienna
1 Απριλίου 2008, 12:02
Άντρας είναι ??? :shock: εγώ νόμιζα ότι ήταν γυναίκα :oops:

Zathura007
1 Απριλίου 2008, 12:46
Άντρας είναι ??? :shock: εγώ νόμιζα ότι ήταν γυναίκα :oops:

Ιδέα δεν έχω κι ούτε θέλω να ξέρω. Στο προφίλ έχει "άντρας".

alexdeli
1 Απριλίου 2008, 13:52

Ιδέα δεν έχω κι ούτε θέλω να ξέρω. Στο προφίλ έχει "άντρας".

XAXAAXAXAAAAXAAXAXAXAXAXAXA

Όταν τα 'λεγα εγώ...

Άντρας είναι... απλώς τώρα περνάει την παιδική του ηλικία. Άργησε λίγο, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ.

smile88
1 Απριλίου 2008, 16:27
Χαχαχα,σοβαρα?
Δεν το ηξερα καν!:P

MyThoC
1 Απριλίου 2008, 17:24
Δεν θα την απέλυα, αλλά η Μπρουκ εκείνο τον καιρό, ήταν υπό τον έλεγχο της μητέρας της και δεν καταλάβαινε τι έκανε... :mad:

Zathura007
5 Απριλίου 2008, 23:45
Οι κάλπες κλείνουν αύριο στις 10:49 το πρωί.
Όσοι θέλετε να ψηφίσετε, σπεύσατε!

alexdeli
6 Απριλίου 2008, 00:14

Μπορώ να ψηφίσω άκυρο ή λευκό; :P

smile88
6 Απριλίου 2008, 01:49

Ποιος θα ειναι ξυπνιος τετοια ωρα?:P:rotfl:

Zathura007
6 Απριλίου 2008, 10:12
Μπορώ να ψηφίσω άκυρο ή λευκό; :P

Εσύ ειδικά δεν μπορείς!:P