PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Τελικά ο Λοκ, ποιός είναι;

maxoura
4 Απριλίου 2008, 12:45
Καλημέρα παιδιά,

Μπορεί η απορία που έχω να σας φανεί «χωρίς ουσία», αλλά θα τολμήσω να σας ρωτήσω.

Τελικά ο Λοκ τι δουλειά κάνει;
Στα πρώτα επεισόδια τον φωνάζουν «Συνταγματάρχη», αλλά αυτό μοιάζει να είναι παρατσούκλι.
Έπειτα λέει ότι δούλευε στην εταιρεία με τα κουτιά.
Μετά τον δείχνει να δουλεύει κάτι σαν μεσίτης ή κάτι τέτοιο με σπίτια….
Και στον 3ο κύκλο (νομίζω), λέει στον Μπεν ότι ήταν Πλοίαρχος του Πολεμικού Ναυτικού.

Γενικά εσείς, τι πιστεύετε για τον Λοκ;

cypher80b
4 Απριλίου 2008, 12:56
Ο Locke είναι μάγειρας!!!

lostmymind
4 Απριλίου 2008, 13:04
Ήταν και οδηγός σε .....αναπηρικό αμαξίδιο πριν την πτώση.

maxoura
4 Απριλίου 2008, 13:05
:eek:

ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ !!!!!!

justlost
4 Απριλίου 2008, 13:38
Σε κάποια φάση τον δείχνει να δουλεύει και σε ένα πολυκατάστημα με παιχνίδια!

v@nd@lo$
4 Απριλίου 2008, 13:43
Λοκ ο άνθρωπος για όλες τις δουλειές:p

xifomaxos
4 Απριλίου 2008, 13:58
Ο Locke είναι μάγειρας!!!

:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl: Σωστός!!!!!!! Η καλύτερη απάντηση.
Η υπογραφή σου τα λέει όλα !!!!!:thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1:thumbsup1:thum bsup1:respect:

eltsiko
4 Απριλίου 2008, 14:39
Κατά τη γνώμη μου, είναι μια πιο εκσυγχρονισμένη και αμερικάνικη version του Πίκου Απίκου (Είναι μία, μόνο μία, η ονειρεμένη Φρουτοπία). Δαιμόνιος, ψωνάρα, νομίζει ότι θα ανακαλύψει το 8ο θαύμα του κόσμου. Επάγγελμα: αγγελιοφόρος κακών μαντάτων με μεταπτυχιακό στο Othersville στην Παραψυχολογία και τα Σύγχρονα θαύματα.

maxoura
4 Απριλίου 2008, 14:46
eltsiko, ΚΑΛΟ !!!

lol

ne3go
4 Απριλίου 2008, 16:10
Πιστεύω ότι οι σεναριογράφοι εμπνεύστηκαν για το χαρακτήρα του Λοκ, από τον (θεικό) Θανάση Βέγγο στην περίφημη ταινία του "Πολυτεχνίτης και ερημοσπίτης"!!!! (χρησιμοποίησαν ακόμη και την καράφλα!)

justlost
5 Απριλίου 2008, 11:16
Και εδώ βλέπουμε πάλι επιρροές απο την ελληνική κουλτούρα!!:P:P:P
Ο Λοκ είναι απλά η ψυχή της σειράς.:yes:

no locke-no lost !!

lostmymind
5 Απριλίου 2008, 15:43
"Τελευταία επεξεργασία απο ΤΟ ΧΡΗΣΤΗ justlost?"
Νά τα, νά τα, τα μαντάτα.
Αγοράκι είσαι φιλαράκο?
Εγώ νόμιζα ότι είσαι κοπέλα?
Συγνώμη που τόσο καιρό σε αποκαλούσα κορίτσι.
:oops:

freedoom
5 Απριλίου 2008, 15:56
Ξεκίνησε σα σοβαρός και με λογική και κατήντησε ένας μ@λ@...ς.

lostmymind
5 Απριλίου 2008, 16:15
Καλό καλό!!!
:rotfl: :lol:

xifomaxos
5 Απριλίου 2008, 18:33
Ξεκίνησε σα σοβαρός και με λογική και κατήντησε ένας μ@λ@...ς.

Ο Locke ποτέ δεν είχε λογική...Ήταν πάντα άνθρωπος της πίστης.
Ποιος λογικός άνθρωπος ξεκινά να κυνηγήσει μόνος του με ένα μαχαιράκι αγριογούρουνο; Ή παίρνει τα πούλια από το τάβλι και αρχίζει τη φιλοσοφία; Relax, τάβλι είναι....

NIO_KALK
5 Απριλίου 2008, 18:41
ta epeisodia sto lost tou tetartou kiklou posa eine kai posa exoun bgei mexri tora?exo kollisei sto 8.psaxno maniodos to 9 alla den to brisko...:)

v@nd@lo$
5 Απριλίου 2008, 18:46
psaxno maniodos to 9 alla den to brisko...:) Όσο και να ψάχνεις δεν θα το βρεις γιατι δεν έχει βγει, περίμενε προς το τέλος του μήνα

MasterMind567
5 Απριλίου 2008, 18:56
Ξεχάσατε πως ήταν και έμπορος ναρκωτικών :D

ppgrrrl
5 Απριλίου 2008, 19:31
Ο Λοκ είναι αυτοδίδακτος σε όλα.
Πυροβολησε 2 κοτσίφια και έμαθε να επιβιώνει στη ζούγκλα.
Ο Λοκ δουλευε στο Οκανα για ένα φεγγάρι γι' αυτο και βοήθησε τον Τσαρλι να κόψει τα drugs.
Ο Λοκ είναι ο καλυτερος πελάτης στα 090... και ας τις φωνάζει όλες Ελεν.
Ο Λοκ είναι ο σουπερμαν χωρίς μπέρτα, γι' αυτό και πέφτει, χτυπάει αλλά δεν πεθαίνει.
Ο Λοκ έπαιζε stratego στα break της δουλειάς και νομιζει ότι έγινε Ναπολέοντας.
Ο Λοκ είναι 3ος ξάδερφος της Βεφας αλλά δεν τα κατάφερε ποτέ στη ζαχαροπλαστική.
Ο Λοκ είναι σαφέστατα "εκρηκτικός" χαρακτήρας.
Με τη μέθοδο "ουνάγκι" [βλ. friends] ξεπέρασε το θυμό του.
Ο Λοκ δεν ασχολείται ποτέ με τρίχες, έχει πιο σοβαρά θέματα.
Τον έχουν κάνει ban από την greenpeace επειδή 9 είδη άγριων ζώων εξαφανίστηκαν εξαιτίας του.
Ο Λοκ δεν πάει διακοπές, πάει το νησί σε εκείνον.
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο προς το παρόν...
Όποιος και να' ναι δεν με νοιάζει μέχρι να αλλάξει αυτό το χακί t-shirt που φορεί.

FOUND?NO...LOST!
5 Απριλίου 2008, 19:46
ο λοκ ανοιγει τις τρυπες στο εμενταλ

και μολις το φαει ρωταει που πηγανε!!:???:

edit: ο λοκ ειναι ο νεος τσακ νορρις!

FOUND?NO...LOST!
5 Απριλίου 2008, 21:56
ta epeisodia sto lost tou tetartou kiklou posa eine kai posa exoun bgei mexri tora?exo kollisei sto 8.psaxno maniodos to 9 alla den to brisko...:)

αν το βρεις στειλτο γιατι και εγω καιγομαι!!:haha::haha:

CutSickAss1
6 Απριλίου 2008, 01:03
Ρε παιδιά, το είπε ήδη ο V@nd@lo$. Το LOST έχει σταματήσει για ένα μήνα, το ένατο επεισόδιο θα προβληθεί Μ.Πέμπτη 24/04/2008 στην Αμερική, δηλαδή εμείς θα το δούμε Μεγάλη Παρασκευή. Θα προβληθούν 5 επεισόδιο, μέχρι και το 13ο, το οποίο και θα είναι το finale της τέταρτης σεζόν.

xifomaxos
6 Απριλίου 2008, 11:16

:haha::haha::haha::haha::rotfl::rotfl::rotfl::rotf l::rotfl::rotfl:
Όλο το post ήταν φοβερό, αλλά με αυτό πέθανα στα γέλια:respect:

justlost
7 Απριλίου 2008, 11:35
"Τελευταία επεξεργασία απο ΤΟ ΧΡΗΣΤΗ justlost?"
Νά τα, νά τα, τα μαντάτα.
Αγοράκι είσαι φιλαράκο?
Εγώ νόμιζα ότι είσαι κοπέλα?
Συγνώμη που τόσο καιρό σε αποκαλούσα κορίτσι.
:oops:
Ε οχι και αγοράκι!! :*(:*(:cry:
τι θα έπρεπε να λεει η χρήστρια; χρήστισσα; τι;;;:haha:

lostmymind
7 Απριλίου 2008, 11:39
Ε οχι και αγοράκι!! :*(:*(:cry:
τι θα έπρεπε να λεει η χρήστρια; χρήστισσα; τι;;;:haha:

Η χρήστης Η, και όχι Ο
Μας έχετε κάνει άνω κάτω με τα nick name σας.
Χάθηκε ο κόσμος να βάλετε τα ονοματάκια σας?
Μαρία
Ελένη
Θεοδώρα
Κατερίνα
κλπ κλπ.
;)

justlost
7 Απριλίου 2008, 11:43
δε νομίζω οτι χρησιμοποιείται το "η" σαν άρθρο σε αυτή την περίπτωση.. γιατι αν ήταν θα το είχε πει έτσι όπως θες, καθότι ξέρει οτι ειμαι γυναικα..8)

(και να σου πω; σταμάτησες τη γκρίνια για τους σεναριογράφους και άρχισες άλλα;;; :rotfl: τα νεύρα σου!!!:lol::lol:)

lostmymind
7 Απριλίου 2008, 12:12
Πρώτον.
Είμαστε οφ τοπικ γιατί εδώ η συζήτηση έχει ανάψει για τα καλά περί Λόκ.
:yawn:
Δεύτερον έχω ένα στόλο μηχανημάτων να επισκευάσω και οι πελάτες περιμένουν.
:mad:
Τρίτον με βλέπω άνεργο για χάρη του Λόστ.
:cry:
Τέταρτον. Έχεις δίκαιο. Το έριξα στην παραψυχοφιλοτεχνομυστηριολογία.
:shock:

xifomaxos
7 Απριλίου 2008, 12:15
Τρίτον με βλέπω άνεργο για χάρη του ΛόστΌλοι εδώ μέσα κινδυνεύουμε με απόλυση... Θα φτιάξουμε μετά σύλλογο και θα πάμε τους σεναριογράφους στα δικαστήρια γιατί εξαιτίας τους χάσαμε τις δουλειές μας. Πιστεύω να κερδίσουμε:P

justlost
7 Απριλίου 2008, 12:23
Το οτι θα απολυθούμε όλοι είναι αναμφισβήτητο.
Αλλα τόσες δουλειές υπάρχουν.. αν δυσκολευτείς να προσανατολιστείς επαγγελματικά μετα την απόλυση, ανάτρεξε στα locke-centric επεισόδια, και σίγουρα θα βρεις κάτι που να σου ταιριάζει!!

cypher80b
7 Απριλίου 2008, 12:25
Αλλα τόσες δουλειές υπάρχουν.. αν δυσκολευτείς να προσανατολιστείς επαγγελματικά μετα την απόλυση, ανάτρεξε στα locke-centric επεισόδια, και σίγουρα θα βρεις κάτι που να σου ταιριάζει!!

Σωστά... Εγώ θα γίνω μάγειρας ;)

justlost
7 Απριλίου 2008, 12:31
Εγώ σκέφτομαι να την ψάξω με τα κουτιά. Μαγικά ή μη.. Αραγε μπορώ ή θα έπρεπε να σπουδάσω κατι ανάλογο; Κουτολογία πχ;:P

ne3go
7 Απριλίου 2008, 14:28

Τί στο καλό? Όλοι σε δουλειές με pc και internet δουλεύετε? :???::???::???:

Anyway, στο τέλος του 5ου κύκλου, έχω έγκυρες πληροφορίες ότι οι παραγωγοί θα βάλουν αγγελία σε όλα τα φόρουμ, για πρόσληψη σεναριογράφων που θα διορθώσουν τα αδιόρθωτα...Υπομονή λοιπόν, κανα χρόνο θα τη βγάλουμε με το ταμείο ανεργίας και μετά...πεδίον δόξης λαμπρό!

justlost
7 Απριλίου 2008, 14:53
Τί στο καλό? Όλοι σε δουλειές με pc και internet δουλεύετε? :???::???::???:

Η νέα τάξη πραγμάτων φίλε μου... ισως και ένας λόγος που ονειρευόμαστε εξωτικά νησιά με μυστηριώδη φύση.. παλι καλα που παίζει και το λοστ να δει το μάτι μας και λίγο πράσινο....

lan-di
7 Απριλίου 2008, 15:19
11 Σεπτεμβρίου 2004: Ο Λοκ ανατινάζει τους δίδυμους πύργους γιατί ήταν εντολή του νησιού.

22 Σεπτεμβρίου 2004: Πάει στο νησί για να κρυφτεί και να τα ανατινάξει όλα κι εκεί. :lol:

cypher80b
7 Απριλίου 2008, 15:26
Χα χα χα. Είναι γνωστό ότι εκτός από όλα αυτά που είπαμε είναι και βομβιστής :P
Μου θύμησες αυτό (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=14276) το παλιό poll !!!

justlost
7 Απριλίου 2008, 15:30
Α, αυτό είναι το χόμπυ του ! (είχα γελάσει πάρα πολύ με αυτή τη δημοσκόπηση!!!)

xifomaxos
7 Απριλίου 2008, 15:38
Αυτόν έπρεπε να στείλουν στο πλοίο. Μετά από λίγο θα έβλεπαν πυροτεχνήματα στο νησί...

cypher80b
7 Απριλίου 2008, 15:40
Κρίμα πάντως που ακόμα να ανατινάξει κάτι... Αν και παρολίγο να ανατίνασε τον Miles :lol:

108asteri
8 Απριλίου 2008, 09:50
Γενικά ο Λοκ είναι πολύ ιδιόμορφος χαρακτήρας.
Και πιστεύω ότι όσες δουλείες είπε ότι έχει κάνει μέχρι στιγμής είναι αλήθεια.
Σε αυτό οφείλονται οι παραξενιές του και οι ανησυχείες του. Δηλαδή ότι θέλει να δοκιμάζει τα πάντα και κυνηγά την περιπέτεια.
Για μένα ο Λοκ είναι σαν τον άνθρωπο της αναγέννησης και του Διαφωτισμού, που όλα θέλει να τα ανακαλύπτει και να τα εξερευνά. Γι αυτό και του έδωσαν και το όνομα Τζον Λοκ (σ.σ διαφωτιστής)....

ΥΓ:Αλλά ξέχασε να μας πει ότι δούλεψε και μάγειρας κάποτε:lol: :lol:
Ίσως μας δείξουν κανα flashback με τον Λοκ σεφ σε γαλλικό εστιατόριο.:P

FOUND?NO...LOST!
8 Απριλίου 2008, 10:23
Ίσως μας δείξουν κανα flashback με τον Λοκ σεφ σε γαλλικό εστιατόριο.

ή σε κανα υπογειο να φτιαχνει κουτια για

παπουτσια για τον Al Bundy!:P:P

cypher80b
8 Απριλίου 2008, 14:07
ή σε κανα υπογειο να φτιαχνει κουτια για

παπουτσια για τον Al Bundy!:P:P

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

maxoura
9 Απριλίου 2008, 12:39
ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΓΕΛΑΣΑ !!!!

ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΛΟΚ ΕΙΠΕ ΣΤΟΝ ΜΠΕΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΠΟΛΕΜΙΚΟΥ ΝΑΥΤΙΚΟΥ;;;;
Ο ΛΟΚ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΜΠΕΝ, ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΦΑΚΕΛΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ LOSTIES.
(ΟΥΤΕ Ο ΜΠΕΝ ΤΟ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ....)

108asteri
9 Απριλίου 2008, 19:14
Μπορείς να μου θυμήσεις σε ποιο σημείο του το είπε?

xifomaxos
9 Απριλίου 2008, 20:12
Στο "The Man from Tallahassee"

BEN: Thank you. So tell me, John. How do you expect to pilot our submarine? I mean, it's a complicated piece of machinery. You don't just press "submerge".
LOCKE: I'll figure something out. For all you know I was a commander in the navy.

Μάλλον αποτυχημένη προσπάθεια για χιουμορ... Αν ήταν ποτέ διοικητής στο Ναυτικό δε θα ήταν τόσο...ευκολόπιστος (άλλη λέξη μου ερχόταν στο μυαλό) και μαλθακός...

Gonzo
9 Απριλίου 2008, 20:39
Ο Λοκ είναι αυτοδίδακτος σε όλα.
Πυροβολησε 2 κοτσίφια και έμαθε να επιβιώνει στη ζούγκλα.
Ο Λοκ δουλευε στο Οκανα για ένα φεγγάρι γι' αυτο και βοήθησε τον Τσαρλι να κόψει τα drugs.
Ο Λοκ είναι ο καλυτερος πελάτης στα 090... και ας τις φωνάζει όλες Ελεν.
Ο Λοκ είναι ο σουπερμαν χωρίς μπέρτα, γι' αυτό και πέφτει, χτυπάει αλλά δεν πεθαίνει.
Ο Λοκ έπαιζε stratego στα break της δουλειάς και νομιζει ότι έγινε Ναπολέοντας.
Ο Λοκ είναι 3ος ξάδερφος της Βεφας αλλά δεν τα κατάφερε ποτέ στη ζαχαροπλαστική.
Ο Λοκ είναι σαφέστατα "εκρηκτικός" χαρακτήρας.
Ο Λοκ δεν ασχολείται ποτέ με τρίχες, έχει πιο σοβαρά θέματα.
Τον έχουν κάνει ban από την greenpeace επειδή 9 είδη άγριων ζώων εξαφανίστηκαν εξαιτίας του.
Ο Λοκ δεν πάει διακοπές, πάει το νησί σε εκείνον.
Δεν μου έρχεται κάτι άλλο προς το παρόν...
Όποιος και να' ναι δεν με νοιάζει μέχρι να αλλάξει αυτό το χακί t-shirt που φορεί.

Σωστηηή :thumbsup1 :twisted: :clapping: αλλά ξέχασες τα 2 βασικότερα :

Ο Locke ήταν ο 1ος δάσκαλος του Chuck Norris ( μετά ο μαθητής έγινε καλύτερος από τον δάσκαλο και τον έσπασε στο ξύλο ) .

Αφού το παραπάνω του έγινε μάθημα αποφάσισε να γίνει μαθητής στην σχολή μαγειρικής της Βέφας Αλεξιάδου " Το πιο καλό μαγείρι είμαι εγώ και τα καλύτερα αυγά εγώ τα κάνω " και επειδώθηκε σε μαραθώνιους για το πως θα κάνει μάτι αυγό με 1234567890 διαφορετικούς τρόπους :yes: :yawn: :lol: .

takisant
12 Απριλίου 2008, 23:15
Ο Λοκ είναι μάγειρας. :haha:

Σοβαρά τώρα ο Λοκ είναι από τους πιο αγαπημένους χαρακτήρες στην σειρά.
Έχει περάσει πολλά λόγω της καλοσύνης του καταφέρνει πάντα όμως να επιβιώνει και τώρα στο νησί να πάρει και την εκδίκηση του.
Εκτιμώ ιδιαίτερα το γεγονός ότι έχει απόψεις που βασίζονται στην μεταφυσική και γενικά έχει θεωρίες που δεν βασίζονται πάνω στην κοινή λογική αλλά σε πιο ¨ψαγμένες¨ καταστάσεις.

:respect:

xifomaxos
13 Απριλίου 2008, 10:22
καταφέρνει πάντα όμως να επιβιώνει και τώρα στο νησί να πάρει και την εκδίκηση του.
Εννοείς να βάζει άλλους να εκδικούνται γι αυτόν:???:

omfg
13 Απριλίου 2008, 23:22
locke simply suckz
για την ακρίβεια, ο locke είναι πολύ "μικρός" για να πεθάνει. if you know what i mean dudezz..

ελαφρόμυαλος, άνθρωπος της πίστης που ΘΕΛΕΙ χωρίς πολλές περιστροφές να πιαστεί από μια απίθανη ελπίδα, να την ξεχειλώσει μέχρις εκεί που δεν πάει, ΘΕΛΕΙ σφόδρα να πιστέψει σε κάτι όσο παράλογο κι αν είναι αυτό. Προχωράει πάντα ευθεία προσηλωμένος σε έναν στόχο για τον οποίο το μόνο που έχει κάτσει σκεφτεί και αναλύσει με το μετρίας δυναμικότητας του I.Q είναι ότι απλώς "ξέρει ότι είναι O στόχος Tου και ΠΡΕΠΕΙ να τον πετύχει!"
με λίγα λόγια, ο άνθρωπος είναι "ότινάναι" παλικάρι και σίγουρα δεν είναι από τους τύπους που θα ήθελα να συναντήσω (ή εδώ που τα λέμε θα ήτο καλούτσικη φάση γιατί θα έτρωγε χοντρό δούλεμα-άσχετα αν δεν θα το 'παιρνε χαμπάρι)

"what was your job?"
"in a company. bbbbox company.."

bhahbahhbhabhh

xifomaxos
14 Απριλίου 2008, 07:20
Dude τον "έθαψες" τον άνθρωπο... Δεν είναι και τόσο χάλια. Απλώς δεν έχει βρει ακόμα το δρόμο του και ενεργεί σαν κάτι που δεν είναι

TrustMan
14 Απριλίου 2008, 13:37
Dude τον "έθαψες" τον άνθρωπο... Δεν είναι και τόσο χάλια. Απλώς δεν έχει βρει ακόμα το δρόμο του και ενεργεί σαν κάτι που δεν είναι

Ακριβώς...Αλλά εγώ θα έλεγα ότι ενεργεί σαν κάτι που θα ήθελε να είναι...Θυμάστε το επισόδειο από το παρελθόν του Λοκ που πηγαίνει τον μυστικό αστυνομικό στις φυτίες? Εκεί τον ρωτάει ο αστυνομικός αν είναι κυνηγός ή αγρότης...και ο Λόκ του λεεί κυνηγός ενώ μετά δεν τον σκοτώνει και φαίνετε ότι είναι αγρότης...οπότε τώρα είναι η ευκαιρία του να αποδείξει το αντίθετο...

omfg
14 Απριλίου 2008, 19:45
Απλώς δεν έχει βρει ακόμα το δρόμο του και ενεργεί σαν κάτι που δεν είναι

ε ναι και πότε δλδ περιμένει να τον βρει?? 50 χρονών μαντράχαλος (και βάλε) είναι!
εμπάσπεριπτώσ, για μένα ο locke είναι ο άνθρωπος ο οποίος ζούσε μια ζωή στη μετριότητα και την αφάνεια (κι αυτό ΔΕΝ είναι κακό), τον βρήκαν ορισμένες αναποδιές (κι αυτό ΔΕΝ είναι κακό), ετύγχανε τύπος μετρίας αντιληπτικής ικανότητας και νοημοσύνης (αυτό κι αν ΔΕΝ είναι κακό). Παρολαυτά, παραείναι κακό κατακριτέο το να συγκεντρώνεις αυτά τα γνωρίσματα και να θες απεγνωσμένα να αρπάξεις το (πολύ) κάτι παραπάνω από αυτό που σου αρμόζει υποπίπτοντας σε λάθη τα οποία ενδεχομένως (και αυτό είναι κάτι που ένας τύπος σαν τον locke αδυνατεί να το εκτιμήσει) να κοστίζουν όχι μόνο σε σένα αλλά και στον περίγυρό σου.

αυτά dudz;)

xifomaxos
14 Απριλίου 2008, 20:20
Αυτή η διατύπωση μ' αρέσει καλύτερα:grin:

omfg
14 Απριλίου 2008, 20:46
juz try to be logical

justlost
15 Απριλίου 2008, 21:20
Ναι καλά, αμα δεν ήταν ο λοκ, οι άλλοι ακόμα θα καθόντουσταν και θα έτρωγαν μάνγκο κοιτώντας τον ορίζοντα και περιμένοντας....
:P

ppgrrrl
16 Απριλίου 2008, 04:03
Ναι καλά, αμα δεν ήταν ο λοκ, οι άλλοι ακόμα θα καθόντουσταν και θα έτρωγαν μάνγκο κοιτώντας τον ορίζοντα και περιμένοντας....
:P

Θα ήταν μια τέλεια ευκαιρία να χάσουν περιττά κιλά μερικοί :grin::grin::grin:.
Να δεις που όσοι πήραν βάρος λόγω αγριόχοιρου θα εκδιkηθούν :P
Οκ είναι hunter αλλά τροφή βρίσκεις εύκολα!!!!

xifomaxos
16 Απριλίου 2008, 07:28
Eξάλλου υπήρχε και ο Jin με την υγιεινή επιλογή των ψαριών:grin:
Ποτέ δεν κατάλαβα πως είναι δυνατόν μετά από την κλοπή του νεφρού του να συναντά τον πατέρα του και να μην τον πλακώνει στις γρήγορες (εκτός νησιού)

justlost
16 Απριλίου 2008, 12:14
Μα δεν μιλούσα για το φαγητό...
Για δράση μιλούσα.. Ο Τζον έψαξε, πήγε, ήρθε, βρήκε, έφτιαξε, κατέστρεψε...
Αυτό θα πει 'άνθρωπος δραστήριος':grin:
Εκανε και τις βλακείες του, άνθρωπος είναι...
Αλλα χωρίς αυτόν, τι θα γινόταν; Απο τις σπηλιές στην παραλία και απο την παραλία στις σπηλιές, μέχρι να τους φάει ο Σμοκυ!
:P:P

xifomaxos
16 Απριλίου 2008, 12:53
Νομίζω ότι το "ήρθε, βρήκε, ανατίναξε" του ταιριάζει:P

omfg
17 Απριλίου 2008, 07:42
Μα δεν μιλούσα για το φαγητό...
Για δράση μιλούσα.. Ο Τζον έψαξε, πήγε, ήρθε, βρήκε, έφτιαξε, κατέστρεψε...
Αυτό θα πει 'άνθρωπος δραστήριος':grin:
Εκανε και τις βλακείες του, άνθρωπος είναι...
Αλλα χωρίς αυτόν, τι θα γινόταν; Απο τις σπηλιές στην παραλία και απο την παραλία στις σπηλιές, μέχρι να τους φάει ο Σμοκυ!

πράγματι.
ο locke δίδαξε (κατάφερε να πείσει-omfg!) τους υπόλοιπους ότι "you have to push that button"
..με τις γνωστές τραγικές συνέπειες :lol:

xifomaxos
17 Απριλίου 2008, 09:08
πράγματι.
ο locke δίδαξε (κατάφερε να πείσει-omfg!) τους υπόλοιπους ότι "you have to push that button"
..με τις γνωστές τραγικές συνέπειες :lol:

Kαλά έκανε και τους έπεισε ότι έπρεπε να πατούν το κουμπί. Οι "τραγικές" συνέπειες ήρθαν όταν κάποιος άλλος κατάφερε να τον πείσει ότι δεν πρέπει να πατάει το κουμπί γιατί είναι ένα ανέκδοτο:P:P

justlost
17 Απριλίου 2008, 11:53
:clapping:
Μόνο ο Λοκ και εμείς καιγόμαστε να μάθουμε τί παίζει στο νησι....
Όλοι οι άλλοι μόνο να φύγουν θέλουν...
Ε, ας φύγουν να δούμε τι θα καταλάβουν
Go,johny,go!!!:dance:

Gonzo
17 Απριλίου 2008, 18:20
Eξάλλου υπήρχε και ο Jin με την υγιεινή επιλογή των ψαριών:grin:
Ποτέ δεν κατάλαβα πως είναι δυνατόν μετά από την κλοπή του νεφρού του να συναντά τον πατέρα του και να μην τον πλακώνει στις γρήγορες (εκτός νησιού)

Καλά ρε xifomaxos τα ρωτάνε κάτι τέτοια :shock: , εδώ 1 ερώτηση έκανε η Claire και πουρτ πουρτ πουρτττ έκλασε μέντες ο παππούς :rotfl: :lol: :P :grin: :twisted: .

KingOfDeath
22 Απριλίου 2008, 02:02
Λοκ ο άνθρωπος για όλες τις δουλειές:p
Ένας Βέγγος για όλες τις δουλειές! Εδώ που τα λέμε, τα κάνει όλα μετα τις δύο :oops: