PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Eurovision...ψηφισατε;

linkin
25 Μαΐου 2008, 02:13
Πριν λιγο οι περισσοτεροι απο μας ειδαμε την eurovision,θα ειχε ενδιαφερον να μαθαιναμε ποσοι απο μας ψηφισαν???αν θελετε γραφετε ποια χωρα ψηφισατε και τα σχολια σας.... :)

Εγω δεν ψηφισα γιατι δεν βρηκα καποιο τραγουδι που να μου αρεσει πολυ...!

MasterMind567
25 Μαΐου 2008, 02:17
Σιγά μην χαλάσω έστω και αυτά τα ελάχιστα χρήματα για να ψηφίσω σε ένaν διαγωνισμό της πλάκας, εγώ κέρδισα χρήματα από την eurovision:D

Timos/19
25 Μαΐου 2008, 02:19
Nαι το Ισδραηλ Ψηφισα και απ οτι φενετε ελαχιστοι..Μονο 1 ποντο πειρε απ εμας

Flavio9
25 Μαΐου 2008, 02:25
Aν ψήφιζα κάποια χώρα, αυτή θα ήταν η Ρωσία γιατί πραγματικά το τραγούδι της άξιζε.

7freak
25 Μαΐου 2008, 02:26
Δεν ειδα ολες τις συμμετοχες, μονο τις 9 ή 10 πρωτες. Απο αυτες ομως μ'αρεσε η Αρμενια πιο πολυ.;)

:offtopic: Για την 3η θεση:*( που πηραμε δε πειραζει, better luck next year... :offtopic:

Tigran
25 Μαΐου 2008, 02:28
Αντιπαθούμε τους εβραίους για αυτό...:p (Φοβερό το κομμάτι του Ισραήλ!)

Υπήρχαν πολλά αξιόλογα κομμάτια φέτος! Εγώ έστειλα μια ψόφο στην Ισπανία γιατι τον γουστάρω τον τυπά. Αντιπροσώπευσε μια χώρα που δεν κοιτάει τον διαγωνισμό πολιτικά, το τραγούδι ηταν επιπέδου Eurovision(:p) και στην τελική δεν ηταν κωλόπαιδο!

Straniero
25 Μαΐου 2008, 03:57
Όχι δεν ψήφισα,αλλα παρότι βγήκαμε τρίτοι στο διαγωνισμό καταφέραμε να πάρουμε την πρωτιά στη χρέωση του sms!!!!Οι ακριβότεροι στην Ευρώπη! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ!

Rorschach
25 Μαΐου 2008, 04:00
Δεν ψηφισα.

vicky23ny
25 Μαΐου 2008, 04:14
Δεν εχω ψηφισει ποτε στην Ευροβιζιον!
Μου αρεσε πολυ το τραγουδι της Αρμενιας,μου'χει κολλησει απο την ωρα που το ακουσα.Προβλεπω να γινεται καλοκαιρινο χιτ! Επισης πολυ καλο τραγουδι της Ρωσιας,και της Σερβιας!
Θεα η Ουκρανεζα!!!!:shock:
Συγχαρητηρια στην Καλομοιρα,τα πηγε πολυ καλυτερα απ'οτι προβλεψανε διαφοροι κακοβουλοι!!:thumbsup1

kKKK
25 Μαΐου 2008, 04:14
Δεν ψηφίζω γιατί δεν είμαι σίγουρος κατα πόσο τα αποτελέσματα που δίνουν είναι αληθινά.Π.χ το 12 στην Κύπρο λογικά το δίνουμε εκτός ψηφοφορίας όπως και αυτή στην Ελλάδα.Άρα αφου μπορούν να νοθεύσουν τα αποτελέσματα για αυτό,μήπως γενικά γίνονται κάποιες υπόγειες συμφωνίες για το τί θα ανακοινωθεί;;;
Μπορεί αυτά που λέω να είναι μπαρούφες αλλά επειδή περνάνε όλα αυτά απο το μυαλό μου η συνομωσιολογία μου με την τσιγκουνιά μου ενώνονται και δεν ψηφίζω ποτέ.

Zoqoures
25 Μαΐου 2008, 04:22
Όχι δεν ψήφισα, αλλά τα τραγούδια της Αρμενίας και της Ισπανία ήταν πολύ καλά! Ας μην ψήφιζαν οι διάφορες πρώην σοβιετικές χώρες την Ρωσία και θα σου έλεγα εγώ αν θα τους έδινε μετά αέριο ο Πούτιν!!! :p

psaroulis666
25 Μαΐου 2008, 06:28
Nαι το Ισδραηλ Ψηφισα και απ οτι φενετε ελαχιστοι..Μονο 1 ποντο πειρε απ εμας

Εγω δεν ψηφισα αλλα στοιχηματισα το Ισραηλ,κομματαρα ειχε!!!
Απιστευτοι στιχοι κ νοημα,κριμα που δν κερδιζουν τετοια τραγουδια κ βγαινουν χαζομαρες σαν αυτη τη βλακεια που κερδισε!!!

anakontak
25 Μαΐου 2008, 07:01
Αν ψηφιζα θα εδινα την ψηφο μου στην Ουκρανια.
:offtopic: Παρ'ολα αυτα, το θεμα με την Ρωσια μου φανηκε ψιλοστημμενο. Το τραγουδι δεν ηταν καν για 5αδα... :mad: :offtopic:

anthony_88
25 Μαΐου 2008, 07:04
Αν ψηφιζα θα ψηφιζα Αρμενια ή Ουκρανια... ΑΛΟΓΑ

firma
25 Μαΐου 2008, 08:23
Για γράψτε σειρά κατάταξης να μάθουμε όσοι δεν το είδαμε!

elenino2
25 Μαΐου 2008, 08:24
Ψηφισα Σερβια γιατι το τραγουδι ξεχωριζε, οπως και του Ισραηλ. Αν και μ'αρεσε το τραγουδι της Ρωσιας (οχι ομως και για 1ο) ο Dima Bilan ειναι αντιπαθεστατος γι'αυτο δεν τον ψηφισα. Πολυ καλη ηταν και η Αρμενια...

Ο/η elenino2 έγραψε μετά από 9 λεπτό(ά) και 48 δευτερόλεπτο(α)...

01. Ρωσία 272
02. Ουκρανία 230
03. Ελλάδα 218
04. Αρμενία 199
05. Νορβηγία 182
06. Σερβία 160
07. Τουρκία 138
08. Αζερμπαϊτζάν 132
09. Ισραήλ 129
10. Βοσνία-Ερζεγοβίνη 110
11. Γεωργία 83
12. Λετονία 83
13. Πορτογαλία 69
14. Ισλανδία 64
15. Δανία 60
16. Ισπανία 55
17. Αλβανία 55
18. Σουηδία 47
19. Γαλλία 47
20. Ρουμανία 45
21. Κροατία 44
22. Φινλανδία 35
23. Γερμανία 14
24. Πολωνία 14
25. Ηνωμένο Βασίλειο 14

Απο eurovisionclub.com

anakontak
25 Μαΐου 2008, 08:55
...και αναλυτικά (http://www.eurovision.tv/event/scoreboard?event=1469)...:closed-to:closed-to

GrigD
25 Μαΐου 2008, 09:07
τι πραγμα και αυτο χθες, οπου και να πηγαινα επαιζε παντου την eurovision...

ποτε δεν ψηφιζω ειναι κατα των αρχων μου :p (απλα το θεωρω κοροιδια)

αθλιος ο Ρωσος, αθλιο και το τραγουδι...μια χαρα η Καλομοιρα κριμα που εχασε την 2η της αξιζε...

η τραγουδιστρια της Αρμενιας ολα τα λεφτα...αλλα σαν τραγουδι απιστευτο χαβαλε ειχε ο τσικι τσικι Ισπανος

dove
25 Μαΐου 2008, 09:15
den psifisa,opws panta

alla mou aresan polla tragoudia(gia diaforetikous logous)

islandia-armenia-oykrania-israil

k bosnia-ispania(trelo gelio!!)

krima gia tin kalomoira,ta edwse ola sti skini.. i rwssia kerdise logw prwin sobietikis enwsis..k tou plushenko

elias_hatzipazaris
25 Μαΐου 2008, 09:18
Δεν ψηφισα , αλλα αν ψηφιζα θα εδινα την ψηφο μου στην Ουκρανια (ωραιο τραγουδι και η Ani Lorak Θεά...), και μετα Αρμενια... Οσο για Ρωσσια, το Ανατολικο μπλοκ την ψηφισε , οποτε ηταν δυσκολο να μην βγει.... Αλλα 2η χρονια συνεχομενη μπαλαντα κερδιζει το διαγωνισμο!!!!! Ελεος, οχι αλλο καρβουνο. . . . Μπραβο στην ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ, ηταν καταπληκτικη

ditr0d
25 Μαΐου 2008, 09:50
Δεν ψήφισα, αλλά αν ψήφιζα θα ψήφιζα την Κροατία (μάλλον ο μόνος θα ήμουν) γιατί με άρεσε ο 75 cents (ειδικά εκεί που σκράτσαρε με το προϊστορικό γραμμόφωνο). Και η Αρμενία μου άρεσε αλλά και αρκετά άλλα. Η Ρωσία δεν μου άρεσε καθόλου, η Καλομοίρα όμως πολύ καλή, και το τραγουδάκι χαρούμενο αλλά και η ναζιάρικη παρουσία της όλα τα λεφτά.
Όσο για το διαγωνισμό, τον θεωρώ ένα διασκεδαστικό πανηγυράκι με μπόλικα εφέ (με ψιλοαρέσει δηλαδή) αλλά μου τη σπάει απίστευτα ότι οι περισσότερες χώρες ψηφίζουν με άλλα κριτήρια και όχι τι τους άρεσε πραγματικά (θα μου κακοφανεί όμως αν δεν πάρουμε το 12 από την Κύπρο ;) ).

Έδιτ: Πως τα καταφέρνει η Αγγλία και βγαίνει πάντα τελευταία? Δεν έχει συμμάχους φαίνεται. Αν δεν ήταν στους big 4 δεν θα είχε περάσει ποτέ τους ημιτελικούς.

κλαρκ κεντ
25 Μαΐου 2008, 09:54
δεν ψηφισα οχι!! μπραβο στο καλομοιρακι μας!!!! στις λεπτομερειες χασαμε την πρωτια... ολες οι πρωην ΕΣΣΔ ψηφισαν μεταξυ τους κλασσικα... τι να πεις... μπραβο και παλι μπραβο..
εχω μια απορια: ξερει κανεις να μου πεις ποτε πρωτοξεκινησε να συμμετεχει το ισραηλ στις ευρωπαικες διοργανωσεις και αθλητισμου πχ ποδοσφαιρο μπασκετ αλλα κ πχ γιουροβιζιον και με ποιο σκεπτικο εγινε εκεινη την πρωτη φορα; αν υπαρχουν κ πηγες ακομα καλυτερα!

liakanel
25 Μαΐου 2008, 10:00
Το Καλομοιρακι φοβερο!!!Ηταν φανταστικη!!Ανεπαναληπτη!!
Της αξιζουν πολλα συγχαρητηρια!!!!
Εφερε την Ελλαδα στην 3η θεση και μας εκανε υπαρηφανους γι αλλη μια φορα!!!!

Μπραβο Καλομοιρα!!!!

Προσωπικα δεν ψηφισα καμια αλλη χωρα γτ δν ηθελα να ανεβασω τα φαβορι ετσι ωστε να παει το Καλομοιρακι μπροστα!!

Ο Ρωσος ηταν πολυ καλος και το τραγυδι μ αρεσε αρκετα,τον ειχα ξεχωρισει αλλωστε απο την προηγουμενη φορα που χε παει!!

Την ειδατε την Μαριγια(την προηγουμενη νικητρια)σα τον Χιρο Νακαμουρα ηταν!!!

elias_hatzipazaris
25 Μαΐου 2008, 10:09
Αρχικο μηνυμα από κλαρκ κεντ
εχω μια απορια: ξερει κανεις να μου πεις ποτε πρωτοξεκινησε να συμμετεχει το ισραηλ στις ευρωπαικες διοργανωσεις και αθλητισμου πχ ποδοσφαιρο μπασκετ αλλα κ πχ γιουροβιζιον και με ποιο σκεπτικο εγινε εκεινη την πρωτη φορα; αν υπαρχουν κ πηγες ακομα καλυτερα!

Δεν ξερω αν ρωτας από ενδιαφέρον ή σκέφτεσαι οτι και εγω. Και θα συμπληρωσω στην απορια σου τις χωρες Τουρκια, Αρμενια, Αζερμπαιτζαν, Μαροκο(που φετος δεν συμμετειχε)....Γεωργια

kostasm13
25 Μαΐου 2008, 10:37
Με 1,20 το μνμ για την ψηφο, φυσικα και ΔΕΝ ψηφισα!

Παντως ηθελα να ψηφισω τον Ισπανο! Ειχε πολυ φαση! Τους κοροϊδευε ολους!

ΥΓ: Αισχος! Ντροπη! Να βγαλουν το Καλομοιρακι μας 3ο? :shock: :mad:
Να το'παιρνε η Ουκρανια ή η Αρμενια ναι, αλλα οχι και ο φλωρος ο Ρωσος!

akrivi_4
25 Μαΐου 2008, 10:41
Οχι, δεν ψηφισα...!! Δεν μπορουσα να ψηφισω Ελλδα γι'αυτο!!!;)

elias_hatzipazaris
25 Μαΐου 2008, 10:42
Aντι να βγαλει το Ανατολικο μποκ την Ουκρανια που ηταν τελεια σε ολα τα σημεια, με εβγαλε τον Ρωσσο τον ***** ...... βγηκε και ξυπολυτος. ΕΛΕΟΣ!!! Η αληθεια ειναι με παραξενεψε και το 10αρι της Τουρκιας στην Αρμενια. Με τοσα που εχουν πει γι αυτους....
Ειναι αποριας αξιον

geolof
25 Μαΐου 2008, 10:42
Ψηφισα την Αρμενια...

thrylos4ever
25 Μαΐου 2008, 10:53
Με 1,20 το μνμ για την ψηφο, φυσικα και ΔΕΝ ψηφισα!

Παντως ηθελα να ψηφισω τον Ισπανο! Ειχε πολυ φαση! Τους κοροϊδευε ολους!

ΥΓ: Αισχος! Ντροπη! Να βγαλουν το Καλομοιρακι μας 3ο? :shock: :mad:
Να το'παιρνε η Ουκρανια ή η Αρμενια ναι, αλλα οχι και ο φλωρος ο Ρωσος!

Kosta, de ksero an to exeis proseksei alla i eikona tis ipografis sximatizei tin onomasia tou tragoudiou tou rosou xaxxa:P:P:rotfl::rotfl::rotfl:

Dkiearth
25 Μαΐου 2008, 10:54
vasika na rotiso kati??i eurovision afou einai stimeni...pio to noima na psifizi kapios...p.x. profanos den ida ti eurovision edo pou eimai...kai oute xero pios adiprosopeue elada i kiipro i tous allous diagonizomenous...alla mporo na madepso aneta...oti i elada edose 12ari stin kipro...i kipro 12ari stin elada,i dania edose 12ari kai dekari souidia kai norvigia kai adistrofa...kai ou to kathexis...opos kathe xrono aloste i psifi pane sxedon standar anexartitos ean eiani kala ta tragoudia ean einai kala i oxi...toulaxiston apoti thimame apotan imoun elada...

kostasm13
25 Μαΐου 2008, 11:01
Kosta, de ksero an to exeis proseksei alla i eikona tis ipografis sximatizei tin onomasia tou tragoudiou tou rosou xaxxa:P:P:rotfl::rotfl::rotfl:

Αισχος!!!!!! :mad::mad::mad::mad:
Αυτος ο Ρωσος ειναι παντου!
Δεν φτανει που μας εφαγε το Καλομοιρακι, κλεβει και τα συνθηματα της Manchester! :mad::mad::mad:

ΥΓ: :lol::lol::lol::lol:

thrylos4ever
25 Μαΐου 2008, 11:03
Kai na fantasteis pos sto Anatoliko Block ginete tis pou#$%^..........
Emeis exoume mia kipro kai mas to xtipane kiolas eno autoi einai 4-5 xores kai arazoun kathe xronia stis protes theseis.........
To zitima einai na vroun ena tropo oi diorganotes na diaspasoun autes tis xores gt de paei allo to prama......:thumbdown

kostasm13
25 Μαΐου 2008, 11:05
Και τι να πουνε δηλαδη? Δεν θα μπορουν οι γειτονικες χωρες να ψηφιστουν μεταξυ τους?
Δυσκολα θα το σπασεις αυτο το πραγμα...

Οι Ρωσοι εχουν ολες τις χωρες της πρωην Σοβιετικηες Ενωσης, ενω εμεις παλευουμε με κατι Κυπρους, Αλβανιες, και λιγο Βαλκανια...

elias_hatzipazaris
25 Μαΐου 2008, 11:07
Exουμε και σταθερο 12αρι απο Μ.Βρετανια εδω και 3 χρονια σχεδον... Και Γερμανια εδωσε φετος 12αρι... Αλλα από το μπλοκ πάνω απο 7 δεν προκειτε να παρουμε ποτε(και το 7 πολυ ειναι)

thrylos4ever
25 Μαΐου 2008, 11:10
Aaaaa.....ki as mi ksexasoume to San Marino p fetos mas edose 12ari!!!!!!!

Ο/η thrylos4ever έγραψε μετά από 2 λεπτό(ά) και 39 δευτερόλεπτο(α)...

Pantos re sis lete na to afisoume to prama?????
Na pigainoume mono gia xavale opos i Ispania, i Gallia kai i U.K.??????
I akoma kalitera na apoxorisoume opos Austira kai Italia??????

Noise
25 Μαΐου 2008, 11:17
Εγώ δεν ψήφισα γιατι δεν με ενδιαφέρει.

grabgr
25 Μαΐου 2008, 11:17
Στον ημιτελικό πάντως που οι σκοπιμότητες έχουν μικρότερο ρόλο, η Ελλάδα βγήκε 1η, η Αρμενία 2η και η Ρωσία 3η!

elias_hatzipazaris
25 Μαΐου 2008, 11:18
Οι 3 που αναφερες πανε καθε χρονο τελικο επειδη ειναι και καλα ιδρυτικα μελη. Αν αποφασισουμε να αποχωρησουμε ξερεις τι εχει να συρει η Λαμπιρη, η Καραβατου ,η Σκορδα, η Τατιανα και πολλοι άλλοι?..:D :D

infe
25 Μαΐου 2008, 11:22
Η Ιταλία έκανε την καλύτερη μαγκιά που έχει αποχωρήσει εδώ και χρόνια. Πεταμένα λεφτά σε μια περίοδο που η ακρίβεια έχει χτυπήσει κόκκινο.

thrylos4ever
25 Μαΐου 2008, 11:22
Οι 3 που αναφερες πανε καθε χρονο τελικο επειδη ειναι και καλα ιδρυτικα μελη. Αν αποφασισουμε να αποχωρησουμε ξερεις τι εχει να συρει η Λαμπιρη, η Καραβατου ,η Σκορδα, η Τατιανα και πολλοι άλλοι?..:D :D
To oti einai kai kala idritika meli einai o protos apo tous dio logous.....
O defteros einai einai pos kathe xrono ta skane xontra gia na ginei i eurovision se sindiasmo me tin diorganotria.....
Ara afou den mporoume oute na steiloume xalatzedika tragoudia oute na aposirthoum tote girname pali sto oti prepei na vroune lisi oste na diaspastoun oi simmaxies.........

Sienna
25 Μαΐου 2008, 11:38
Ναι ψήφισα την Τουρκία την Ισπανία και την Σερβία Θα ψήφιζα και τον Γάλλο αλλά δεν μου έδιναν άλλο κινητό!!!! :p

SaPiLaS
25 Μαΐου 2008, 11:59
Δεν ψήφισα...πρώτον ακρίβεια και δεύτερον ποιος ο λόγος να ψηφίσω αφού οτι και να γίνει ξέρω οτι το 12αρι θα πάει στην Κύπρο(εκτός απο φέτος που δεν συμμετείχε:P).Μπράβο στο Καλομοιράκι που με την τσαχπινιά και το νάζι ανεβάσε την Ελλάδα τουλάχιστον 5 θέσεις γιατί σαν στίχος...0!!!Πάντως αν ψήφιζα οι ψήφοι μου θα πήγαιναν Αρμενία,Τουρκία,Ισραήλ.Τώρα για τον Ρώσσο τι να πω αμα δεν το έπερνε και φέτος η ψωνάρα με τον Timbaland απο πίσω ήταν να πάει να αυτοκτονήσει+συμμαχίες...Αντε και του χρόνου με μια καλή θέση!

savvasferrari
25 Μαΐου 2008, 12:06
Δεν ψήφισα...

Όταν μάθουν να βάζουν σωστές τιμές στις ψήφους τότε...:mad:

huddy02
25 Μαΐου 2008, 12:07
oxi............

Elfstone
25 Μαΐου 2008, 12:17
Tην μόνη φόρα που ψήφισα eurovision ήταν για τους Lordi :P

grabgr
25 Μαΐου 2008, 13:04
εγώ κέρδισα χρήματα από την eurovision:D

Κι εγώ. 800 ευρώ.
Η Eurovision έχει το πιο εύκολο στοίχημα.
Εγώ στοιχημάτισα στις: Ελλάδα, Ουκρανία, Ρωσία, Αρμενία, Ισπανία και Φινλανδία. Οποια και να έβγαινε από τις 6, τα ίδια περίπου χρήματα θα κέρδιζα.
Εάν βέβαια έβγαινε κάποια άλλη θα έχανα από 900 - 1500 ευρώ, αλλά είχα παρακολουθήσει τους ημιτελικούς και ήμουν αρκετά σίγουρος οτι οι άλλες χώρες δεν είχαν πιθανότητες.

great
25 Μαΐου 2008, 13:04
παρα πολύ καλά τα πήγε η Καλομοίρα !!! αξιοπρεπέστατη η τρίτη θέση που στο νήμα πάνω χάσαμε την δεύτερη ουσιαστικά
Μπράβο Καλομοιράκi!!!

και οχι δεν ψήφισα

mefisto26
25 Μαΐου 2008, 14:03
Δεν ψήφισα και δεν εχω ξηφίσει ποτέ αν και κάθε χρόνο παρακολουθω τον διαγωνισμο με παρεα-πιτσα-μπύρα.
Αν θα ψήφιζα θα ψηφιζα το Ισραήλ που για μένα φέτος είχε μακράν το καλύτερο τραγούδι.
Το τραγουδι της καλομοίρας είχε ενα αρκετα καλό κουπλε, μία πολύ καλή γέφυρα, αλλα ενα σχετικά αδύναμο ρεφρέν. Η τρίτη θέση που πήρε είναι πάρα πολύ καλή για το τραγούδι.

Το γεγονός είναι οτι πλέον οποιο τραγουδι δινεται ως πρωτο με την χαμηλότερη απόδοση στα στοιχήματα, αυτό θα είναι και το τραγούδι που θα βγαίνει. Οι εταιρίες στοιχηματων δεν θα επιτρεψουν να χάσουν τεράστια ποσα. Ενδεικτικό έιναι το γεγονός πως το μεσημέρι χτες η πλοιοψηφία των γραφείων δίναν 1η τη Ρωσία, 2η την Ουκρανία και 3η την Ελλάδα, όπως ακριβώς βγηκαν δηλαδη.

careless
25 Μαΐου 2008, 14:17
Ψήφισα Αρμενία.

theodore1313
25 Μαΐου 2008, 14:29
Eγω ψηφισα Ελλαδα! (μενω εξωτερικο :p )
παντως, η Ρωσια ειχε καλο τραγουδι, αλλα οχι για να βγει πρωτο! δηλαδη τιποτα 4-5, και thats it!
Θα προτιμουσα να εβγαινε η Ουκρανιδα απο αυτον(μην πω τπτ παραπανω!)
Η Ουκρανιδα, ΘΕΑ!!!!!
Παντως αν το καλοσκεφτητε, στις δυο πρωτες θεσεις, ειναι χωρες των οποιων την σκηνικη παρουσια την ειχε ο Φωκας Ευαγγελινος, και την τριτη η Ελλαδα!
NOT BAD AT ALL!
:D

flygirl
25 Μαΐου 2008, 14:39
Εγω δεν ψηφιζω ποτε..Σε οτιδηποτε..
Αλλα αν δεν βγει καποιος που ηθελα θα πω "μα γιατι δεν κερδισε ρε γμτ??κανεις δεν τον ψηφισε??" αλλα το δικο μου το χερακι δεν το κουναω λολ

bill667
25 Μαΐου 2008, 14:47
Δε μου αρεσε καποιο τραγουδι ιδιαιτερα για να ψηφισω... μονο το δικο μας και της Ουκρανιας που ηταν ανταγωνιστικο....

john_maniac
25 Μαΐου 2008, 14:51
Δεν ψήφισα. Ούτε τον είδα τον τελικό. Είχα καλύτερα πράγματα να κάνω Σάββατο βράδυ.

anto
25 Μαΐου 2008, 15:00
Μονο η ισπανια μ'αρεσε

pao132003
25 Μαΐου 2008, 15:01
Προσπάθησα να ψηφίσω την Καλομοίρα, αλλά δε γινόταν. Νομίζω οι παρουσιάστριες δεν ήταν αρκετά διευκρινιστικές σχετικά με το αν μπορούμε να ψηφίσουμε τη χώρα μας.

suomi30
25 Μαΐου 2008, 15:52
Den psifisa giati den vgenei pada o kaliteros stin eurovision!
Ine dinaton na min evgene Rossia Oukrania tora pou exoun 15 krati filarakia giro tous!
Megali apati i Eurovision Fetos kai ena megalo bravo gia tis dilosis pou ekane i Austria (Oprotos den vgeni vasi psifou alla vasi kraton) kai gia afto den pige fetos!

flygirl
25 Μαΐου 2008, 16:06
Προσπάθησα να ψηφίσω την Καλομοίρα, αλλά δε γινόταν. Νομίζω οι παρουσιάστριες δεν ήταν αρκετά διευκρινιστικές σχετικά με το αν μπορούμε να ψηφίσουμε τη χώρα μας.

Μα εννοειται οτι δεν μπορεις να ψηφισεις την χωρα σου...
Αλλιως ολοι θα ψηφιζαν την χωρα τους οποτε δεν θα ειχε νοημα ο διαγωνισμος..

Gonzo
25 Μαΐου 2008, 16:13
1 ψόφο τον έριξα στην Σουηδία στην δεσποινίς ετών 33 ( εεε αφού θέλει να το πιστεύει η ίδια γιατί να της το χαλάσουμε ;) :twisted: :rotfl: ) .

MasterMind567
25 Μαΐου 2008, 16:17
Κλάρκ το Ισραήλ συμμετέχει στις ευρωπαίκες διοργανώσεις λόγω των βασανιστηρίων που δέχτηκε ο εβραικός λαός τον παγκόσμιο πόλεμο, ο βασικός λόγος που κέρδισε η Ρωσία ήταν επειδή η Ελλάδα, η Ουκρανία και η Αρμενία είχαν σχεδόν ίδια τραγούδια, και οι ψήφοι των "πιστόβιων" μοιράστηκαν.

Gonzo
25 Μαΐου 2008, 16:23
Γιατί δεν υπήρχαν άλλα καλύτερα τραγούδια ρε MasterMind567 ( π.χ. Γεωργία - Πορτογαλία :yes: ) ;;; Της Ρωσσίας ήταν το χειρότερο απ΄ όλα :thumbdown :mad: :whip: .

smile88
25 Μαΐου 2008, 16:24
Κλάρκ το Ισραήλ συμμετέχει στις ευρωπαίκες διοργανώσεις λόγω των βασανιστηρίων που δέχτηκε ο εβραικός λαός τον παγκόσμιο πόλεμο, ο βασικός λόγος που κέρδισε η Ρωσία ήταν επειδή η Ελλάδα, η Ουκρανία και η Αρμενία είχαν σχεδόν ίδια τραγούδια, και οι ψήφοι των "πιστόβιων" μοιράστηκαν.

Σοβαρα?:shock:

Οχι δεν ψηφισα.

sirina
25 Μαΐου 2008, 16:28
Δεν ψηφιζα αλλα αν ψηφιζα θα το εριχνα στην Κροατια. Λατρεμενο τραγουδακι(σοβαρολογω).

MasterMind567
25 Μαΐου 2008, 16:32
Από τι έμαθα ο Ρώσος στο νέο του CD θα έχει και ντουέτο με την Nelly Furtado ήταν ελάχιστες οι πιθανότητες να μην κερδίσει.....

Timos/19
25 Μαΐου 2008, 16:38
:closed-to Eνα καλοστημενο καρναβαλακι ΤΕΛΟΣ :closed-to
Απο του χρονου να στειλουμε και εμεις την Παολα με τις ωραιες τις μπαλαντιτσες της......
Εισαι ΤΡΕΛΟΣΣ...Που πας εμενα με μια αλλη να σινγκρινεις :*( :*(
Μονο που το γραφω ανατριχιαζω ολοκληρος...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Οχι και ο"Ντίβα" Μπιλανhttp://www.noochat.com/smile/smile_sick.gif με την Χαζομπαλατιτζα του

dove
25 Μαΐου 2008, 17:17
Από τι έμαθα ο Ρώσος στο νέο του CD θα έχει και ντουέτο με την Nelly Furtado ήταν ελάχιστες οι πιθανότητες να μην κερδίσει.....

basika akousa oti ton exei analavei k o timbaland

i bosnia den eixe trelo gelio??polu ton paw ton typo!!

FOUND?NO...LOST!
25 Μαΐου 2008, 17:20
εγω παλι ουτε καν την ειδα!

:offtopic:
παλευα να φτιαξω ενα βιντεακι με τον House και τελικα επεσα για υπνο:lol::lol:

Gonzo
25 Μαΐου 2008, 17:22

Κρίμα και την είχα σ΄ εκτίμηση την Furtado :thumbdown :mad: :lipsseale :whip: . ΑΙΣΧΟΣ & ΝΤΡΟΠΗ .

Πλάκα πλάκα γέλιο είχε η Βόσνια " Μαρία η άσχημη " + ο Βόσνιος " Στάθης Ψάλτης " http://www.cheesebuerger.de/images/midi/frech/a036.gif .

savvasferrari
25 Μαΐου 2008, 17:49
Μου άρεσε που ο Ρώσος έλεγε: Άντε να τελειώνουμε με την ψηφοφορία, αφού το ξέρουμε ότι εγώ νίκησα."
Τι αλαζόνας. Αλλά αυτό επιβεβαιώνει αυτό που λέγαμε ότι είναι στημένο..

tasosmel
25 Μαΐου 2008, 19:13
Δεν ψήφισα γιατί δεν μπορούσα να..... ψηφίσω Καλομοίρα.
Συγχαρητήρια στην ελληνική συμμετοχή.
ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΛΟΜΟΙΡΑ

Tigran
25 Μαΐου 2008, 19:13
Μου άρεσε που ο Ρώσος έλεγε: Άντε να τελειώνουμε με την ψηφοφορία, αφού το ξέρουμε ότι εγώ νίκησα."
Πότε το είπε αυτό; :???: Όχι οτι δεν τον έχω ικανό, αλλά με αυτό ξεπερνάει τα όρια...

Όσες συνεργασίες και να κάνει, όταν καταλάβουν ο Timberlake και ο Timberland οτι ο άνθρωπος ειναι μακάκας, θα τον σουτάρουν. Εκτός κι αν ο Πούτιν έχει βαλθεί τόσο πολύ να ανεβάσει τη Ρωσία στα μάτια του κόσμου και χώσει χοντρά λεφτά για να τον κρατήσει ψηλά.

linkin
25 Μαΐου 2008, 19:14
karastimeno kai karalougra o rosos....eleos...

o ispanos ta espage....!!!

12/122,mia xara!

tigran????kai na tous kopsei to fisiko aerio???ela tora....!

anto
25 Μαΐου 2008, 19:18

Τοτε να συμμετεχει και η παλαιστινη για τα βασανιστηρια που δεχτηκαν και δεχονται απο το ισραηλ

Tigran
25 Μαΐου 2008, 19:20
Από την Παλαιστίνη θα έχει και ψήφους η Ελλάδα... να μπει να μπει! :p

Sienna
25 Μαΐου 2008, 19:20
εγω νομιζω οτι η Γαλλια και η Ισπανια διακωμωδούσαν την Γιουροβισιον!!! :rotfl: :rotfl: :rotfl: Και καλά κάνανε βέβαια !!! εφόσον κάθε χρόνο θα περνάνε χωρίς ημιτελικούς!!!

Tigran
25 Μαΐου 2008, 19:23
Της Ισπανίας το τραγούδι θα παιχτεί πολύ φέτος! Όλη η Μύκονος θα χορεύει και θα τραγουδάει "Perea, Perea"!!!

Sienna
25 Μαΐου 2008, 19:25
Όταν το έβλεπα χτες και είδα σε κάποια φάση την μια χορεύτρια να πέφτει κάτω είχα πεθάνει στα γέλια !!! το οποίο ήταν μέρος του χορευτικού :rotfl::rotfl::rotfl:

kKKK
25 Μαΐου 2008, 19:26
Της Ισπανίας το τραγούδι θα παιχτεί πολύ φέτος! Όλη η Μύκονος θα χορεύει και θα τραγουδάει "Perea, Perea"!!!
Στην Περαία να δείς τι θα γίνεται.:lol: :lol:

Tigran
25 Μαΐου 2008, 19:29
ΛΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

108asteri
25 Μαΐου 2008, 19:31
Ούτε κι εγω ψηφισα. Σιγα μη χαλάσω τα λεφτά μου για να ψηφίσω τραγουδια σαν κι αυτα...:yawn:

Στην Περαία να δείς τι θα γίνεται.:lol: :lol:

:lol::lol: Θα περάσουμε καλά εκει δηλαδη... :lol:

elenino2
25 Μαΐου 2008, 21:12
Να δειτε που ο Ρωσος θα γινει φιρμα παγκοσμιως ειδικα τωρα που τον ανελαβε και ο Timbaland. Ας βελτιωσει πρωτα λιγο την προφορα του και μετα να τραγουδησει αγγλικα. Απο που κι ως που "impasibal" το "imposible"...
Μονο που θυμαμαι το τουπε του οταν ανεβαινε στη σκηνη μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι:mad:

kyriakossoad
25 Μαΐου 2008, 21:18
georgia fobero

JHRZ
25 Μαΐου 2008, 21:21
Όχι, γιατί ο λογαριασμός του κινητού μου πάει στον πατέρα μου :innocent: (όχι πως θα 'λεγε τίποτα, αλλά μη νομίζει πως ήταν και τίποτα άλλο. Και καλά να κάνω εγώ το ντέρτι μου, αυτός γιατί θα πρέπει να το πληρώνει).

Είχα ψηφίσει (όταν είχα καρτοκινητό) στα 50 χρόνια Eurovision.
εννοείται πως ψήφισα Παπαρίζου! :twisted:

MasterMind567
25 Μαΐου 2008, 21:22
Kορυφαία ατάκα στο δελτίο ειδήσεων του Στάρ, "Πριν την πρόβα της Καλομοίρας, οι Ρώσοι αφήσανε ελάσματα στην πίστα με αποτέλεσμα ένας χορευτής να τραυματιστεί" Θέωρίες Συνομωσίας :lol: Όσο για την προτασή μου ώστε να διαλυθούν τα λόμπι, 50 % TeleVoting σε στυλ Ριάλιτι τηλεπαιχνιδιών και όποιος έχει τους περισσότερους ψήφους κερδίζει και το υπόλοιπο 50% από κριτική επιτροπή.

Sienna
25 Μαΐου 2008, 23:57
Πάλι μου κατηγορείτε τις ρωσιδουλες??????? Ντροπή σας !!!! http://img443.imageshack.us/img443/2443/mmm2zd1.gifhttp://img443.imageshack.us/img443/2443/mmm2zd1.gif:P:P:P

sofia24
26 Μαΐου 2008, 00:59
Εννοείται πως δεν ψήφισα.Άλλο τίποτα?

BlueM
26 Μαΐου 2008, 16:47
Ψήφισα Σερβία και Zeljko Joksimovic γιατί, αν και ξέρω το πόσο στημένη μπορεί να είναι αυτή η χαρούμενη γιορτή, γουστάρω τις μουσικές του και τον θεωρώ μεγάλο μάγκα που κατεβαίνει με τόσο όμορφα ενορχηστρωμένα, μελωδικά και παραδοσιακά ταυτόχρονα τραγούδια για τη χώρα του.

ARIANARAS
28 Μαΐου 2008, 19:54
δεν μου αρεσε κανενα και δνε ψηφισα κανενα και ουτε θα ψηφισω ποτε:thumbdown :thumbdown :mad:
η αποκορυφωση της γελιοποιησης:shock: ηταν εκεινοι οι και καλα μεταλαδες:oops:
και ο δηθεν κιθαριστας της τουρκιας...μηπως μπορει κανεις να με πει αν παιζουν η αν ειναι πλειμπακ?:)

t0ny3
28 Μαΐου 2008, 20:00
οχι δεν ψηφισα αλλα μου αρεσαν αρκετα τραγουδια.Ουκρανια και τα μυαλα στα καγκελα!!!!!!!!!!!!

JHRZ
28 Μαΐου 2008, 22:24
μηπως μπορει κανεις να με πει αν παιζουν η αν ειναι πλειμπακ?:)

τα όργανα πλέον είναι playback, μόνο ο τραγουδιστής ακούγεται σε πραγματικό χρόνο...

ο κανόνας αυτός θεσπίστηκε κάπου τέλη '90 αρχές 2000 για να αφαιρέσει και καλά άγχος απ' το γκρουπ/τραγουδιστή που βρίσκεται επί σκηνής. :shock:

ARIANARAS
29 Μαΐου 2008, 18:06
thanks....αν και ημουν τοσο σιγουρος{λολ}
με κανουν μαγκιες με τα οργανα χωρις να παιζουν...γελοιοι

Tigran
29 Μαΐου 2008, 19:56
Μα για αυτό λέγετε Eurovision η διοργάνωση. Show προσφέρει. Από τη στιγμή που η μετάδοση γίνετε στην τηλεόραση, ειναι αναπόφευκτο να διεγείρεται περισσότερο η αίσθηση της όρασης παρά της ακοής. Πάνω σε αυτό στηρίζεται και η όλη διοργάνωση. Απλή ιατρική ειναι. :)

alex4paok
29 Μαΐου 2008, 19:58
Συμφωνώ με τον Dr. από πάν...

Tigran
29 Μαΐου 2008, 20:18
thx alex

btw, ζήτησαν από την Sirusho να τραγουδήσει το Qele Qele στα ελληνικά!

savvasferrari
30 Μαΐου 2008, 01:17
Καλά έκαναν αφού τα σπάει το τραγούδι!
Κορυφαίο!

linkin
30 Μαΐου 2008, 01:34
και η γκομενα τα σπαει....αλλα εμαθα οτι τα εχει με τον γιο του πρωθυπουργου της αρμενιας.τι λετε?εχω ελπιδες????:D

savvasferrari
30 Μαΐου 2008, 01:40
LOL! Μπα. Μπες στην ουρά!:D :p

Tigran
30 Μαΐου 2008, 20:21
Αυτό ίσχυε πριν περίπου 1.5 χρόνο, απλά δεν ειχαν τι άλλο να κουτσομπολέψουν και το ανέφεραν τώρα. Η κοπέλα είναι ελεύθερη για όσους ενδιαφέρονται :p

Δείτε κι αυτό:
Ce1Lw8jWilE

Leil@
1 Ιουνίου 2008, 15:11
Ψήφισα Αρμενία εννοείται που ήταν πραγματικά φοβερό τραγουδάκι και Ισπανία που ήταν τέλειος (δεν υπάρχει αυτός ο άνθρωπος!!!!)RESPECT στον φοβερό και μοναδικό Rodolfo Chiquilicuatre!!!

Eileen
7 Ιουνίου 2008, 16:38
δεν ψήφισα...δεν έχω ψηφίσει και ποτέ...
η Αρμενία μου άρεσε :)

die_4_u
31 Ιουλίου 2008, 14:43
Psifisa tin TOURKIA kai to ekpliktiko ISRAEL.
Krima pou oi ellines den psifizoume tin TOURKIA eidika otan exei kala kommatia opos fetos kai enallaktika. Oi tourkoi pali den exoun komplex. SINEXEIA mas dinoun ipsiles vathmologies eno emeis exoume na tous dosoume vathmous tis prokopis apo tin sertab to 2003. kai tote ME TO ZORI TOUS DOSAME 7 vathmous, eno aftoi me to rouva to 2004 edosan 10 vathmous kai me tin paparizou 12 !!

To israel apistefti kommatara,pali tromeri vlakeia ton ellinon na dosoun mono ena vathmo. Kai meta vgenei o kathe pikramenos kai leei pos i eurovision den exei orea tragoudia... EXEI apla prepei na ta psifizete kiolas:-):clapping::lol::P