PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : 4ος Κύκλος questions

georgemafia
25 Αυγούστου 2008, 04:23
Σήμερα τελείωσα τον 4ο κύκλο και έχω να πω ότι είναι ο καλύτερος από όλους. Αν και θα έπρεπε να είχε περισσότερα επεισόδια... Τέλος πάντων...
Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις...

1. Ο Κρίστιαν στην καλύβα τι γύρευε? Σαν πατέρας του Τζακ που είναι υποτίθεται ότι έχει πεθάνει.:shock:

2. Η Κλέρ πέθανε?:( 'Εμεινε στο νησί?

3. Ο Σώγιερ και η Τζούλιετ έμειναν στο νησί με τους "άλλους" ?

4. Αφού ο Λοκ έμεινε στο νησί πως πήγε στην πόλη και πέθανε?:shock:

5. Το πλοίο που ανατινάχτηκε πέθανε και ο Μάικλ?

Μία άσχετη ερώτηση αλλά ο Ντέσμοντ έδωσε το μήνυμα του Τσάρλι στην Κλέρ? " Τα 5 καλύτερα πράγματα στην ζωή μου"

sorry άμα κάνω πολλές ερωτήσεις

Και κάτι άλλο αλλά άσχετο. Πως βάζω polls?

tasoskratos
25 Αυγούστου 2008, 14:30
Θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις...

χχχχχμμμμμμμ
κάνεις και κάποιες πολύ δύσκολες ερωτήσεις.
Θα μπεις στον κόπο να διαβάσεις το τι έχουμε γράψει στο παρελθόν, να πάρεις διάφορες γνώμες και αποφάσισε μόνος σου το τι θέλεις να κρατήσεις.

Π.Χ

Αυτή είναι εύκολη. Ναι, έμειναν στο Νησί.

4. Αφού ο Λοκ έμεινε στο νησί πως πήγε στην πόλη και πέθανε?

Όπως πήγαινε και ο Τρισμέγιστος Αρχηγός (άντε βγάλε άκρη τώρα):)

1. Ο Κρίστιαν στην καλύβα τι γύρευε? Σαν πατέρας του Τζακ που είναι υποτίθεται ότι έχει πεθάνει.

Αυτή ειδικά, θα αφήσω τον Sheik να σου την απαντήσει:cool:

neverland02
25 Αυγούστου 2008, 15:09
[quote=georgemafia;545743]

1. Ο Κρίστιαν στην καλύβα τι γύρευε? Σαν πατέρας του Τζακ που είναι υποτίθεται ότι έχει πεθάνει.:shock:
fantazomai oti opws o lok 3anaperpathse otan phge sto nhsi,etc k o christian zwntane4e afou ypoti8etai oti dn einai se real time,oti dn exei symvei..an exeis dei ts syzhthseis gia th diafora t xronou m tn ypoloipo kosmo...

2. Η Κλέρ πέθανε?:( 'Εμεινε στο νησί?
menei sto nhsi k twra 8 perimenoume n doume an 8 einai akoma ekei otan k an epistre4oun oloi pisw...

nai menoun sto nhsi alla ap'auta p vlepoume sto mellon o saywer gyrnaei k megalwnei tn aaron m tn kate opws eipe o christian stn lok otan tn rwthse p einai t paidi..

4. Αφού ο Λοκ έμεινε στο νησί πως πήγε στην πόλη και πέθανε?:shock:
logika gyrnaei pisw(to gt 8 t doume sth synexeia)k exei allo onoma gia na mhn apokalyf8ei h tautothta t ,oti dld htan enas apo ts epizwntes..

5. Το πλοίο που ανατινάχτηκε πέθανε και ο Μάικλ?
auto dn t 3eroume....

Μία άσχετη ερώτηση αλλά ο Ντέσμοντ έδωσε το μήνυμα του Τσάρλι στην Κλέρ? " Τα 5 καλύτερα πράγματα στην ζωή μου"
oxi dn ths t exei dwsei akomh...

tasoskratos
25 Αυγούστου 2008, 15:24
nai menoun sto nhsi alla ap'auta p vlepoume sto mellon o saywer gyrnaei k megalwnei tn aaron m tn kate opws eipe o christian stn lok otan tn rwthse p einai t paidi..

Συγνώμη, αλλά αυτό που το είδες?
Για να γίνω πιο συγκεκριμένος. Που είδαμε ότι ο Σωγιερ, στο μέλλον, γυρνάει και μεγαλώνει τον Ααρών μαζί με την Κέητ?
Είμαι πολύ περίεργος να μάθω.

lost_maniac
25 Αυγούστου 2008, 15:46

Βράχηκε οταν βούτηξε στο νέρο,για να βρεί τον Charile:( :(

georgemafia
25 Αυγούστου 2008, 17:53
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Νομίζω όμως ότι ο Μάικλ δεν πέθανε γιατί εμφανίστηκε ο Κρίστιαν μπροστα του και του είπε "Τώρα μπορείς να φύγεις"

Η Κλερ ήταν μαζί με τον Κρίστιαν στην καλύβα αλλά γιατι είπε ότι το παιδί είναι μια χαρά και είναι εκεί που πρέπει αν είναι?

Οι άλλοι επιζόντες(δεν θυμάμαι ονόματα) η κυρία που είχε καρκίνο και ο οδονίατρος έφυγαν? Γιατί υποτίθεται ότι αυτοί πήγαιναν στο πλοίο(όπου ανατοινάχτηκε) αυτοί λοιπόν. Πως έφυγαν με άλλο ελικόπτερο? Γιατί στο ένα ήταν οι "Oceanic 6"

Ο Νταν? Έφυγε? Ο Μάιλς έμεινε στο νησί?

MasterMind567
25 Αυγούστου 2008, 18:44
To σημαντικότερo ερώτημα είναι πως έφτασε ο καπετάνιος με κομμένο λαρύγγι στο νησί ακουλουθόντας πορεια 180 μοιρών...:lol:

georgemafia
25 Αυγούστου 2008, 19:38
Νομίζω ότι ο Νταν είχε πει ότι το νησί έχει διαφορά ώρας με τον έξω κόσμο. Άρα για αυτό ο γιατρός πήγε πιο νωρίς στο νησί

DeSmOnDo91
25 Αυγούστου 2008, 21:06
Ο Ντάν άμα θυμάσαι έχει μείνει στη λέμβο που πήγαινε προς το πλοίο διάφορους από το νησί άρα ακόμα ζεί. Ο Μάικλ νομίζω ότι έχει πεθάνει και επίσημα αφού το έχουν ανακοινώσει και οι παραγωγοί.

neverland02
25 Αυγούστου 2008, 21:09
Συγνώμη, αλλά αυτό που το είδες?
Για να γίνω πιο συγκεκριμένος. Που είδαμε ότι ο Σωγιερ, στο μέλλον, γυρνάει και μεγαλώνει τον Ααρών μαζί με την Κέητ?
Είμαι πολύ περίεργος να μάθω.
dn t edei3e.alla t katalavainoume ap'auta p ginontai..h kate sto mellon kanei kp thlefwnhmata k exei kp synanthseis p aforoun tn saywer..k an 8ymasai s mia skhnh p milaei h kate m tn jack p exei mousia k ts zhtaei n vre8oun,viazetai n fygei gt leei oti m perimenei st spiti k otan gyrisw 8 m fwnazei..ap'auta k kp alla ypo8etw oti o sawyer gyrizei k megalwnei tn aaron opws eipe o christian..

georgemafia
25 Αυγούστου 2008, 22:03
Βασικά εγώ δεν θυμάμαι να λέει "θα μου φωνάζει" γιατί έχω να δω 3ο κύκλο πολύ καιρό. Νόμιζα ότι εννούσε τον Άροον αφού είπε θα καταλάβει ότι λείπω

tasoskratos
25 Αυγούστου 2008, 22:10
dn t edei3e.alla t katalavainoume ap'auta p ginontai..

Όχι τα καταλαβαίνουμε. Τα κατάλαβες.

viazetai n fygei gt leei oti m perimenei st spiti k otan gyrisw 8 m fwnazei

Μάλιστα. Από την συγκεκριμένη δε σκηνή, από το φινάλε του 3ου κύκλου, εσύ αυτό διαπίστωσες. Οκ και σε αυτό.
Οι απόψεις μας κυρία μου βέβαια διαφέρουν, αλλά δεν έχει σημασία.:)

Νόμιζα ότι εννούσε τον Άροον αφού είπε θα καταλάβει ότι λείπω

Ακριβώς αυτόν εννοούσε. Τότε όμως δεν ξέραμε και οι ευσεβείς πόθοι ήταν η αχώνευτη να ζει ένα παραμύθι με τον καλό της, αλλά δυστυχώς...

neverland02
26 Αυγούστου 2008, 13:18
profanws exoume diaforetikes apo4eis.dn ginetai n symfwnoume oloi se ola...8 perimenoume lpn n doume t 8 ginei st synexeia k an epivevaiwnetai h 8ewria kp..:) pantws eimai pl periergh n dw t kainourgia epeisodia!!anupomonw!!!!

sheik
26 Αυγούστου 2008, 13:35
Tα τηλεφωνηματα της Κεητ ειναι κατα τη γνωμη μου στην Κασσιντυ,την πρωην του Σωγιερ,την οποια η Κεητ γνωριζει οπως εχουμε δει σε φλασμπακ.
Τα θεμα των τηλεφωνηματων εχει να κανει με το μυστικο που της ειπε ο Σωγιερ στο αυτι λιγο πριν πηδηξει απο το ελικοπτερο.
Οπως ειπε η Κεητ στον Τζακ "Του εδωσα μια υποσχεση".
Αρα κανονιζει σχετικα με την κορη και την πρωην του Σωγιερ.
Ο Σωγιερ ειναι στο νησι.
Ο Κριστιαν ειναι νεκρος.

neverland02
26 Αυγούστου 2008, 14:02
auto t skefthka k egw alla isws protimhsa tn ekdoxh n exei gyrisei k o sawyer..:oops:
p sthrizeis t oti o christian einai nekros?afou h clair phge mazi t k milhse k me tn lok...

sheik
26 Αυγούστου 2008, 16:59
Στο οτι στην 1η σαιζον τον ειδαμε νεκρο στο νεκροτομειο οταν τον αναγνωρισε ο Τζακ.
Απο κει και περα χαος,οκ δεν ηταν στο φερετρο,μαλλον επεσε κατα την πτωση του αεροπλανου.Αλλα οι εμφανισεις του δεν σημαινουν οτι ειναι ζωντανος.Ολα δημιουργηματα του νησιου ειναι.
Σιγουρα για να εμφανιζεται συνεχεια ο Κριστιαν,κατι παραπανω θα παιζει,αλλα οτι ειναι νεκρος,ειναι.

Mathias
26 Αυγούστου 2008, 22:15
Στο οτι στην 1η σαιζον τον ειδαμε νεκρο στο νεκροτομειο οταν τον αναγνωρισε ο Τζακ.
Απο κει και περα χαος,...Αλλα οι εμφανισεις του δεν σημαινουν οτι ειναι ζωντανος...
...κατι... θα παιζει,αλλα ...
Συγκρατώ αυτά φίλε sheik και προπαντός το "χάος" :thumbsup1 . Θα δούμε :???: [ στο s06e16] :P

georgemafia
27 Αυγούστου 2008, 01:13
Είμαι περίεργος να δώ τι θα δώ στον 5ο κύκλο. Δηλαδη τι θέμα θα έχει?

Θα πρέπει να είναι πολύ ΤΕΛΕΙΟΣ. Και ειδικά ο 6ος...

Γιατί το LOST σταματάει στους 6.

ΠΑΝΤΩΣ Ο 5ΟΣ ΚΥΚΛΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:respect::respect:

georgemafia
29 Αυγούστου 2008, 00:31
Έχω και κάτι άλλες απορίες. Τις βάζω εδώ αφού είναι και δικό μο το topic...

Πώς ο Ντέσμοντ είχε να μιλήσει στην Πέννυ 8 ΧΡΟΝΙΑ αφού η τελευταία φορά που την είδε ήταν πριν πάει στο νησί. Εννοώ η τεέυταία φορά ήταν στην συνήδησή του που είπε στην Πέννυ ότι θα την πάρει σε 8 χρόνια. Εξηγήστε μου όλη την κατάσταση γιατί μπερδεύετηκα...

Ο/η georgemafia έγραψε μετά από 12 λεπτό(ά) και 7 δευτερόλεπτο(α)...

Και κάτι άλλο... Ο Τόμ δεν είχε πεθάνει στον 3ο κύκλο(από τον Σόγιερ)

Πως εμφανίστηκε μπροστά στον Μάικλ στον 4ο κύκλο?

lost_maniac
29 Αυγούστου 2008, 01:31
O Tom οταν εμφανιστηκε με τον Michael ηταν πριν πεθάνει:grin:

sheik
29 Αυγούστου 2008, 12:18
Οσο για τον Ντεσμοντ τα πραγματα φυσικα ειναι μπερδεμενα,αλλα θα προσπαθησω να δωσω μια λυση.
Στο original timeline,Ο Ντεσμοντ ποτε δε πηγε στην Πεννυ να ζητησει το νουμερο της και τελευταια φορα την ειδε στο σταδιο(εκει που συναντησε και τον Τζακ).
Μετα το 4χ05 και το ταξιδακι στο χρονο,εγιναν οσα ειδαμε,το συμπαν εκανε "course correction" ωστε στο μελλον να μην αλλαξει τιποτα και πλεον ο Ντεσμοντ θυμαται να εζησε ολα οσα ειδαμε σε εκεινο το επεισοδιο.

Υ.Γ Περαιτερω αποριες που προκυπτουν απο αυτην την εκδοχη μη ρωτας,δεν εχω ιδεα.Μια χαρα μου καθεται εμενα και δεν το ψαχνω παραπανω.Time travel ειναι,οποτε τα κουλα ειναι αναποφευκτα.

Katerinaki_888
10 Οκτωβρίου 2008, 16:36
Εγώ πιστεύω οτι όχι απαντήσεις δεν θα πάρουμε αλλά θα έχουμε ακόμα περισσότερες αποριές με τον 5ο κύκλο!!:p

ΥΓ:Βάλτε τον Τσάρλι να εμφανίζεται πουθενά κ να μιλάει με το Χέρλι!Πως θα αντέξουμε χωρι΄ς καθόλου Τσάρλι ΚΑΙ Κλαιρ??:(

Παιδιά ένα ψιλοάκυρο,αλλά τώρα μου ήρθε!ΑΝ,λέμε αν είναι ζωντανή η Κλαιρ(δεν ξέρω γιατι αλλ'α πολύ αμφιβάλλω!!:( ) λέτε επιτέλους να βρει το δαχτυλίδι DS που είχε αφήσει για τον άαρων ο Τσάρλι??Αφήστε που ποτέ δεν είδε το γράμμα με το greatest hits του Τσάρλι...Είναι πολύ άδικο που οι παραγωγοί δεν έδιναν αρκετό screentime για Κλαιρ κ Τσάρλι(έστω κ με την ανάμνηση του!!)