PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Aπορία για τον Μάικλ...

harrimari63
19 Νοεμβρίου 2006, 12:31
Στο τελος του δευτερου κυκλου φευγει ο mike με τον γιο του και τους λεει ο ben ειστε ελευθεροι να γυρισετε σπιτι τελικα μηπως οι απαντησεις που ψαχνουμε βρισκονται σε αυτη την σκηνη?

math_2005gr
19 Νοεμβρίου 2006, 12:43
mmm...den katalavainw...ti ennoeis diladi??:)

harrimari63
19 Νοεμβρίου 2006, 12:52
1.μην ξεχνας τις ιδιοτητες που ειχε ο γιος του mike
2.προσπαθησαν να φυγουν με την βαρκα ο mike me τους αλλους 2 και δεν μπορουσαν
3.τελικα μηπως τα νησια ειναι ενας θολος με καποια εισοδο εξοδο που την ξερουν μονο οι others?
4.αφου ειχαν απαγαγει τον μικρο και συμφωνα με τα λεγομενα τους ηταν παρα πολυ σημαντικος γιατι τον αφησαν να φυγει?

TheAngel
19 Νοεμβρίου 2006, 13:23
τελικα μηπως τα νησια ειναι ενας θολος με καποια εισοδο εξοδο που την ξερουν μονο οι others?

Λογικά ναι, αν σκεφτείς ότι του Michael του δώσανε συγκεκριμένες συντεταγμένες και οδηγίες έτσι ώστε να καταφέρει να φύγει από το νησί...

αφου ειχαν απαγαγει τον μικρο και συμφωνα με τα λεγομενα τους ηταν παρα πολυ σημαντικος γιατι τον αφησαν να φυγει?

Ας ελπίσουμε ότι θα μάθουμε όταν θα επιστρέψουν οι χαρακτήρες. Επίσης, ας ελπίσουμε ότι οι χαρακτήρες (συγκεκριμένα ο Michael) θα πάθουν αυτό που τους αξίζει. :mad:

sheik
19 Νοεμβρίου 2006, 13:52
Το σιγουρο ειναι οτι δεν φευγει οποιος θελει,οπως θελει.Υπαρχει μια συγκεκριμενη πορεια(325 μοιρων οπως ειπε ο Μπεν) η οποια σε οδηγει μακρια απο το νησι.

Houan200
19 Νοεμβρίου 2006, 16:02
Το σιγουρο ειναι οτι δεν φευγει οποιος θελει,οπως θελει.Υπαρχει μια συγκεκριμενη πορεια(325 μοιρων οπως ειπε ο Μπεν) η οποια σε οδηγει μακρια απο το νησι.
Ή κατευθείαν σε κάποιο άλλο νησί των Others....

Elesar
19 Νοεμβρίου 2006, 20:34
Ή κατευθείαν σε κάποιο άλλο νησί των Others.... Ή σε μια ντουζίνα καραχαρίες που μαζί με το σήμα της Dharma στα πτερύγιά τους, έχουν και το όνομα του Μαϊκλάκα χαραγμένο:oops: ΜΙCHAEL DIEEEEEEEEEEEEEEE:mad: :mad:Βρομοχαφιέ:mad: :mad:

Innersense
19 Νοεμβρίου 2006, 20:51
3.τελικα μηπως τα νησια ειναι ενας θολος με καποια εισοδο εξοδο που την ξερουν μονο οι others?

Μόλις μου πέρασε μια υποψία απο το μυαλό (σκροντς σκροντς) που δεν ξέρω εάν έχει ξαναειπωθεί..

Στην περίπτωση που υπάρχει κάποιου είδους θόλος γύρω απο το νησί, θα βόλευε για να εξηγήσει το γεγονός ότι οι Losties δεν είχαν δει μέχρι τώρα το απέναντι νησί των Others, στην περίπτωση που είχε κάποιού είδους καθρέφτη ή οποιασήποτε άλλης μορφής stealth τεχνολογία.

Απο την άλλη θα μου πείτε πως έπεσαν τα κομμάτια του αεροπλάνου απο πάνω; Τι στο καλό, κατσαρόλα είναι με ανοιχτό καπάκι; Μήπως το νησί των Others είναι τελικά stealth; Και τι ρόλο στο καλό τραβάει αυτό το υποβρύχιο;

Καλά θα μου πείτε τώρα, τι ζόρι τραβάω με τόσες απορείες; Το κακό είναι ότι οι απαντήσεις αργούνε... ΠΟΛΥ!

Elesar
19 Νοεμβρίου 2006, 21:53
Καλά θα μου πείτε τώρα, τι ζόρι τραβάω με τόσες απορείες; Το κακό είναι ότι οι απαντήσεις αργούνε... ΠΟΛΥ!

Τς,τς,τς,τς η σημερινή νεολαία.......ανυπόμονη:grin:

Mathias
19 Νοεμβρίου 2006, 23:07
Τς,τς,τς,τς η σημερινή νεολαία.......ανυπόμονη:grin:
...ναι ρε σύ είδες; Μόνο τρία χρόνια περάσανε και εκεί αυτά τα παιδιά, θέλουν απαντήσεις εδώ και τώρα. Όχι σαν κι εμάς,
βιντεάκια φτιάξαμε,
psofa Foundation φτιάξαμε,
καπνό οικόσιτο φτιάξαμε,
ταξίδια στο χρόνο φτιάξαμε,
θεωρία GreekTvSubs φτιάξαμε,
freddo espresso (μέτριο) φτιάξαμε,
τίποτα.... κανείς από την παραγωγή δε μας έδωσε σημασία.
Χαλαρά εμείς περιμένουμε.....:yawn: :yawn: :yawn: :yawn:

:P

Elesar
20 Νοεμβρίου 2006, 02:46
...ναι ρε σύ είδες; Μόνο τρία χρόνια περάσανε και εκεί αυτά τα παιδιά, θέλουν απαντήσεις εδώ και τώρα. Όχι σαν κι εμάς,
βιντεάκια φτιάξαμε,
psofa Foundation φτιάξαμε,
καπνό οικόσιτο φτιάξαμε,
ταξίδια στο χρόνο φτιάξαμε,
θεωρία GreekTvSubs φτιάξαμε,
freddo espresso (μέτριο) φτιάξαμε,
τίποτα.... κανείς από την παραγωγή δε μας έδωσε σημασία.
Χαλαρά εμείς περιμένουμε.....:yawn: :yawn: :yawn: :yawn:

:P
Όπως τα λες Mathias, σε αυτό το foroum πρόσθεσε και το Yiannaki που έχει φτιάξει ένα "δικό του κόσμο" με εμφυτευμένες μνήμες, θόλους κτλ και θα πάρουν μια ιδέα οι νέοι τι θα πει υπομονή και δημιουργικότητα!!!8)

Mathias
20 Νοεμβρίου 2006, 03:03
Όπως τα λες Mathias, σε αυτό το foroum πρόσθεσε και το Yiannaki που έχει φτιάξει ένα "δικό του κόσμο" με εμφυτευμένες μνήμες, θόλους κτλ και θα πάρουν μια ιδέα οι νέοι τι θα πει υπομονή και δημιουργικότητα!!!8)
Α brother, συμφωνώ μαζί του σ΄αυτά. Ξέρεις πως έχουμε μια μικρή διαφορά ως προς το είδος των μνημών που έχουν εμφυτευτεί.
Καλά για το freddo μου κανένα σχόλιο, περί υπομονής και δημιουργικότητας;
Δοθείσας της ευκαιρίας να πω στο φίλο Innersense πως μου έγινε αμέσως πολύ συμπαθής, με τις σκέψεις που εξέφρασε, όπως νομίζω το ίδιο θα ισχύει και για τον chief Dharmatian Yiannaki. (Θα έχει λόξυγγα).:P
Πάντως σχετικά με το θόλο ή πεδίο αν ψάξεις θα βρεις πάρα πολλά. Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει ξεκίνα από τα topic που άνοιξε ο Yiannakis. Υπάρχει ένα ολόκληρη δημοσκόπηση, από εκεί και η θεωρία που ανέφερα πιο πάνω. Μετά υπάρχουν και άλλα. Ψάξιμο θέλει. Απλά κάνε αναζήτηση.

tugito
20 Νοεμβρίου 2006, 13:32
ο michael γιατί κατά την γνώμη μου βγήκε τόσο μ****ας?
Τωρα θυμήθηκε τον γιό του και οι δεσμοί φτιαχτήκαν μέσα σε μισή ώρα; και σκότωσε και 2 ανθρώπους για χάρη του;;; Δεν μου κόλλαγε...

Sotos_2002
20 Νοεμβρίου 2006, 13:37
ο michael γιατί κατά την γνώμη μου βγήκε τόσο μ****ας?
Τωρα θυμήθηκε τον γιό του και οι δεσμοί φτιαχτήκαν μέσα σε μισή ώρα; και σκότωσε και 2 ανθρώπους για χάρη του;;; Δεν μου κόλλαγε...

Tι λες ρε συ... υπαρχουν ισχυροτεροι δεσμοι απ' αυτους γονιου-παιδιου;
Εγω παντως στην θεση του Μαικλ το ιδιο θα εκανα, οπως πιστευω και οι περισσοτεροι. Εκεινες τις στιγμες δεν μπορεις να σκεφτεις λογικα μονο και μονο οτι το παιδι σου κινδυνευει σου θολωνει το μυαλο.

Mathias
20 Νοεμβρίου 2006, 14:07
Εγω παντως στην θεση του Μαικλ το ιδιο θα εκανα, οπως πιστευω και οι περισσοτεροι. Εκεινες τις στιγμες δεν μπορεις να σκεφτεις λογικα μονο και μονο οτι το παιδι σου κινδυνευει σου θολωνει το μυαλο.
Συμφωνώ κι εγώ. Δεν υπάρχει δίλημμα.
Το παιδί μου. Οι υπόλοιποι στου χαντάκι.:yes:

Elesar
20 Νοεμβρίου 2006, 14:11
sotos_2002][/B]

Ε ρε PSOFA που σας χρειάζετε:mad:

nkt_13
20 Νοεμβρίου 2006, 14:15

Έχεις δίκιο ότι δεν υπάρχει ισχυρότερος δεσμός από αυτόν του γονιού με το παιδί του. :yes:
Όμως δε νομίζω ο καθένας να μπορεί να γίνει δολοφόνος και μάλιστα χωρίς να του έχει φταίξει σε τίποτα το θύμα. ;) Ειδικά στη συγκεκριμένη υπόθεση θα μπορούσε κάλλιστα ο κ. Κλάψας να είχε αποφύγει την όλη κατάσταση..... :mad:

Pavao
20 Νοεμβρίου 2006, 14:18
Συμφωνω και εγω πως θα καναμε ολοι το ιδιο πραγμα!παντως πιστευω οτι κατι θα γινει και ο Michael θα μετανιωσει και δεν θα φυγει ενω θα μπορει.αντε να δουμε,μαλλον οχι σαυτιν τιν season!

Mathias
20 Νοεμβρίου 2006, 14:18
[/i]

Ε ρε PSOFA που σας χρειάζετε:mad:

εΕΕε συγνώμη Elesaro μου, δεν θα το ξανακάνω.... όχι στου χαντάκι, στου Psofa ήθελα να πω.:P

Σοβαρά τώρα, υπερισχύει το ένστικτο!!

mirador
20 Νοεμβρίου 2006, 15:48
Στο τελος του δευτερου κυκλου φευγει ο mike με τον γιο του και τους λεει ο ben ειστε ελευθεροι να γυρισετε σπιτι τελικα μηπως οι απαντησεις που ψαχνουμε βρισκονται σε αυτη την σκηνη?

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποια απάντηση στο σημείο αυτό.
Θα σου πώ όμως κάτι το οποίο έχει να κάνει με τα επισόδεια της δεύτερης σεζον.
Σε αυτά ο Μάικλ ήταν αρνητικός πρωταγωνιστής. Πήρε όμως τον γίο του πίσω. Αυτόν με τις ιδιαίτερες ικανότητες κτλ.
Θεωρώ ότι ο Μάικλ και ο γιός του θα διαδραματήσουν σημαντικό ρόλο στα τελευταία επισόδεια της τρίτης σεζόν και πιστεύω ότι τελικά δεν θα την κοπανήσουν, αλλά θα επιστρέψουν πίσω σαν το παλιο καλό ΙΠΠΙΚΟ!!!!!!!!!!!!:yes:

tgiannak
20 Νοεμβρίου 2006, 15:54

Εντάξει ρε παιδιά έχετε κάποιο δίκιο αλλα όχι να πάρει σβάρα και να σκοτώνει όλους τους αθώους...καλα πες για την Αννα-Λουσία εντάξει...η καημενούλα η Λίπμυ όμως τι του έφταιγε;;

Psofos στον Μαικλ:thumbdown :mad:

Sotos_2002
20 Νοεμβρίου 2006, 17:13
Ειδικά στη συγκεκριμένη υπόθεση θα μπορούσε κάλλιστα ο κ. Κλάψας να είχε αποφύγει την όλη κατάσταση..... :mad: [/FONT]

Kοιτα εκεινη την στιγμη δεν μπορεις να σκεφτεις λογικα δλδ πως θα το κανεις με τις λιγοτερες δυνατες απωλειες... το μονο που σ' ενδιαφερει ειναι το να γινει, και οχι το πως θα γινει...

Innersense
20 Νοεμβρίου 2006, 18:06
Πάντως σχετικά με το θόλο ή πεδίο αν ψάξεις θα βρεις πάρα πολλά. Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει ξεκίνα από τα topic που άνοιξε ο Yiannakis. Υπάρχει ένα ολόκληρη δημοσκόπηση, από εκεί και η θεωρία που ανέφερα πιο πάνω. Μετά υπάρχουν και άλλα. Ψάξιμο θέλει. Απλά κάνε αναζήτηση.

Φίλτατε Mathias που μπορώ να βρω το εν λόγω thread και να εμβαθύνω στην θεωρία των θόλων και των πεδίων που περιβάλουν νησί και δε μας επιτρέπουν να δούμε ξεκάθαρα την αλήθεια;

Mathias
20 Νοεμβρίου 2006, 21:20
Φίλτατε Mathias που μπορώ να βρω το εν λόγω thread και να εμβαθύνω στην θεωρία των θόλων και των πεδίων που περιβάλουν νησί και δε μας επιτρέπουν να δούμε ξεκάθαρα την αλήθεια;

Greektvsubs Users:Lost Theory (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1597)

Περί πειραμάτων... (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1864)

Θεωρία για το νησί... (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1902)

3x04: Τι είδε ο Σώγιερ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=2116)

3x06 - I do (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=2299)

Καλό διάβασμα.:) Πρόσεχε ( τις εμφυτεύσεις μνημών...:P ), είναι επικίνδυνες.

Elesar
20 Νοεμβρίου 2006, 23:20
Greektvsubs Users:Lost Theory (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1597)

Περί πειραμάτων... (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1864)

Θεωρία για το νησί... (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=1902)

3x04: Τι είδε ο Σώγιερ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=2116)

3x06 - I do (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=2299)

Καλό διάβασμα.:) Πρόσεχε ( τις εμφυτεύσεις μνημών...:P ), είναι επικίνδυνες.

Ρε Brother, θα με πεθάνεις!!!!!!:haha::haha::haha::haha::haha: