PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Chuck 2x05 - Chuck Versus Tom Sawyer

GTVSBot
28 Οκτωβρίου 2008, 02:00
Σειρά : Chuck
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 5
Τίτλος : Chuck Versus Tom Sawyer

Κανάλι : NBC
Πρώτη Προβολή : 27/10/2008

Περίληψη :

Η κατασκοπευτική ζωή του Chuck δοκιμάζεται, όταν αναγκάζεται να εξηγήσει την περίεργη συμπεριφορά του στον υπεύθυνο αποδοτικότητας του Buy More. Εντωμεταξύ ένας τρομοκράτης (!) αναζητά τον Jeff. :???:

Mr. 47
28 Οκτωβρίου 2008, 14:29
Καλό ήταν το επεισόδιο, αλλά δεν είχε το χιούμορ που είχαν τα προηγούμενα. Ωραία υπόθεση όμως. :D

GRE4ANDREAS
28 Οκτωβρίου 2008, 20:54
Συμφωνώ με τον Mr.47 καλό μεν, αλλά κάτι έλειπε... κάτω των προσδοκιών

dimfuck
28 Οκτωβρίου 2008, 21:38
πολυ μετριο το επεισοδιο:thumbdown θα μπορουσε να ειναι καλλιστα πολυ καλυτερο.στα θετικα του επεισοδιου ηταν καποια πραγματα απο το παρελθον του Jeff.

akrivi_4
29 Οκτωβρίου 2008, 11:36
Συμφωνω με ολους..Δεν ηταν κακο αλλα εχουμε δει πολυ καλυτερα επεισοδια!!!!

vaska
29 Οκτωβρίου 2008, 17:07
Παρόλα αυτά όμως ήταν αρκετά πρωτότυπο μια και είδαμε Τζεφ σε μεγάλες δόσεις.ΚΑΙ το πτυχίο του Chuck !!!

great
29 Οκτωβρίου 2008, 19:16
όντως πολύ μέτριο το επεισόδιο...βαρέθηκα αρκετά.

mefisto26
29 Οκτωβρίου 2008, 21:52
Απογοητευτικό το επεισόδιο.
Όχι μόνο γιατί ήταν μια από τα ίδια, αλλα επειδή κατα τη γνώμη μου έθαψε ένα arc το οποίο θα ήταν αρκετα ενδιαφέρον. Μιλάω για την αποφοίτηση του Chuck από το πανεπιστήμιο. Ήλπιζα ότι κάποια στιγμή θα ξαναγυρνούσε για να πάρει το πτυχίο του και μαζί θα είχε και τους δύο πράκτορες οι οποίοι θα αναλάμβαναν να τον προστατέψουν και εκει...

Straniero
29 Οκτωβρίου 2008, 22:49
Καλό το επεισόδιο...σίγουρα υπήρξαν και καλύτερα
Ο Τζεφ έβγαλε αρκετό γέλιο, υπήρξαν έξυπνες ατάκες και όπως πάντα η Σάρα τα σπασε
Εμένα ευχάριστα πέρασε το 40λεπτο..

GrigD
29 Οκτωβρίου 2008, 22:53
το χειρότερο επεισόδιο και από τις δύο σεζόν, δεν είχε ούτε μία καλή ατάκα...

lostS4
29 Οκτωβρίου 2008, 23:13
Εντάξει γέλασα δε μπορώ να πώ, αλλά τόση βλακεία δεν την αντέχω. Η σειρά μου θυμίζει έντονα σε μερικές φάσεις care movie, american pie και όλες αυτές τις ηλίθιες ταινίες.

Εν το μεταξύ ήταν και άχρηστη η ιστορία του τζεφ, δε με ενδιέφερε ποτέ το παρελθόν του τυπου. Πέρα απο αυτό, σαν να ξέχασαν εντελώς το τέλος του προηγούμενου επεισοδίου.
Που πήγε το κομμάτι του επόμενου διακομιστή, δεν αναρωτήθηκε κανείς?
ο Τσακ δεν τους είπε τπτ?

Τεσπα...... ψήφισα Χάλια

NeoRanger
30 Οκτωβρίου 2008, 11:13
Μια χαρά ήταν. Δεν είχε τόσο γέλιο ή δράση όσο τα προηγούμενα, μπήκε στον κόπο όμως να προσεγγίσει πάλι το μέλλον του Chuck σα χαρακτήρα. Εδώ και 3-4 επισόδεια γκρινιάζαμε πως δεν πάει πουθενά, τώρα γκρινιάζουμε που κάνει κάποια κίνηση;

LOL @ Schwartz. Δεν περίμενα να (ξαν)ακούσω Stan Bush εν έτει 2008.

gate13
30 Οκτωβρίου 2008, 17:02
ακυρο ηταν το επεισοδιο και βαρετο..ουτε καλες ατακες..ελπιζω να μην ειναι ετσι και το επομενο:grin: ..απογοητευση απο μενα!

da.angello
30 Οκτωβρίου 2008, 19:54
Ρε παιδιά πώς είναι δυνατόν να ξυπνάει ο Τσακ με μουστάκι και άλλο όνομα στο καρτελάκι ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΤΙ ΣΥΝΕΒΗ;

Το χειρότερο επεισόδιο και στις 2 σεζόν με διαφορά, περίμενα πώς και πώς να τελειώσει.. Μοναδική όαση για μια ακόμη φορά.. Η ΣΑΡΑ! Απίστευτη γυναικάρα, οτι και να λέμε είναι απλώς λίγο..

smile88
31 Οκτωβρίου 2008, 03:39
Εμενα μου αρεσε το επεισοδιο κι ας ηταν τελειως ασχετο γενικα!Δεν ξερω γιατι!:PΙσως ηταν καλο που ηταν ενα χαλαρο επεισοδιο μετα απο τα προηγουμενα τελεια επεισοδια!

Μια απορια,δεν καταλαβα κατι.Ο κωδικος ηταν σε ολα τα αντιγραφα του παιχνιδιου απο το '80????:???:

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε, δείτε την Sarah στην φωτό που τα σπάει):

Χεμ,χεμ,καποιος ξεχασε να αλλαξει κατι!:innocent::lipsseale:lol:

NeoRanger
31 Οκτωβρίου 2008, 03:46
tonypapownedovic. =P

Μια απορια,δεν καταλαβα κατι.Ο κωδικος ηταν σε ολα τα αντιγραφα του παιχνιδιου απο το '80????
Απ' όσο κατάλαβα. Αλλά εκτός του ότι ήταν σχεδόν αδύνατο να φτάσει κανείς το killstage, άντε και να το 'φτανε, τι θα τον έκανε τον κωδικό;

Rorschach
31 Οκτωβρίου 2008, 06:11
Μετα απο ενα ευχαριστο διαλειμμα ενος επεισοδιου επιστροφη στα γνωστα:yawn:

smile88
31 Οκτωβρίου 2008, 15:46
Απ' όσο κατάλαβα. Αλλά εκτός του ότι ήταν σχεδόν αδύνατο να φτάσει κανείς το killstage, άντε και να το 'φτανε, τι θα τον έκανε τον κωδικό;

Τι να σου πω.Μπορει να το σχεδιαζαν απο τοτε...Αν και ειναι λιγο αδυνατον...:???:

da.angello
31 Οκτωβρίου 2008, 20:31
Τώρα εξηγείτε γιατί ο Τζεφ είναι έτσι, ζαβλακώθηκε από το πολύ Missile Command, αφού έπαιζε για 3 χρόνια!:P

sirina
31 Οκτωβρίου 2008, 23:19
Γελασα παρα πολυ αλλα εχω τις εξης αντιρρησεις.

- Αυτο ηταν η αποφοιτηση? Ο λαος απαιτει ολοκληρο επεισοδιο.
- Η υποθεση ηταν για κλαμματα. Απο περισυ γκρινιαζω για το ποσο προχειρες ειναι καποιες υποθεσεις αλλα πραγματικα ενοχληθηκα σημερα. Ειπαμε ειναι κωμωδια, παρωδια και τα συναφη αλλα αν δε μπορουν να σκεφτουν κατι καλο ας το κανουν πιο απλο. Αλλωστε το κατασκοπικο δε μας νοιαζει..

smile88
1 Νοεμβρίου 2008, 00:37
Γελασα παρα πολυ αλλα εχω τις εξης αντιρρησεις.

- Αυτο ηταν η αποφοιτηση? Ο λαος απαιτει ολοκληρο επεισοδιο.
- Η υποθεση ηταν για κλαμματα. Απο περισυ γκρινιαζω για το ποσο προχειρες ειναι καποιες υποθεσεις αλλα πραγματικα ενοχληθηκα σημερα. Ειπαμε ειναι κωμωδια, παρωδια και τα συναφη αλλα αν δε μπορουν να σκεφτουν κατι καλο ας το κανουν πιο απλο. Αλλωστε το κατασκοπικο δε μας νοιαζει..

Η αποφοιτηση οντως ηταν λιγο ακυρη,αλλα τεσπα,εγω δεν ηθελα περισσοτερο!
Κι επιπλεον θα ειχε ενδιαφερον να βλεπαμε τι ειχε γινει κι εβαλε ο Τσακ μουστακι!:grin:
Μα ειναι κατασκοπικο το μισο επεισοδιο της σειρας,δεν μας νοιαζει?:???:Απλως η σειρα συνδιαζει πολυ ωραια την κατασκοπια με την κωμωδια!;)

sirina
1 Νοεμβρίου 2008, 00:39
Το θεμα ομως Αθηνα μου ειναι οτι δε πετυχαινουν το κατασκοπικο. Δεν ειπα να το κανουν αλιας αλλα να μην ειναι προχειρο. Και στη τελικη αν δε το πετυχαινουν ας το περιορισουν τι να πω. Εγω μια φορα δε το βλεπω για τα κατασκοπικα αλλα για τον Τσακ.

smile88
1 Νοεμβρίου 2008, 01:02
Το θεμα ομως Αθηνα μου ειναι οτι δε πετυχαινουν το κατασκοπικο. Δεν ειπα να το κανουν αλιας αλλα να μην ειναι προχειρο. Και στη τελικη αν δε το πετυχαινουν ας το περιορισουν τι να πω. Εγω μια φορα δε το βλεπω για τα κατασκοπικα αλλα για τον Τσακ.

Αλιας(οπως ξερεις),δεν εχω δει,αλλα η σειρα ως κατασκοπικης πλευρας με εχει ικανοπησει απολυτως.Ασε που βαζουν κι τα κωμικα στοιχεια!Τι αλλο να θελει πια κανεις?:P

lostS4
1 Νοεμβρίου 2008, 01:22
Αλιας(οπως ξερεις),δεν εχω δεi............

Κάνε σε παρακαλώ edit, δε είναι πράγματα αυτά, ακους εκεί δεν έχω δει Alias :mad::mad::mad:
:P:P:P:P:lol::lol::lol:
:offtopic:

Φαντάζομαι κατεβαίνει είδη....:innocent:

jack_sheph
1 Νοεμβρίου 2008, 01:30
Άκυρο επεισοδιάκι αλλα είχε φάση.
Κατ'αρχάς είδαμε μια απο τις πιο σαγηνευτικοφαντασμαγορικές εμφανίσεις της Σάρα (βλέπε με τα ρούχα του Buy More http://smileyjungle.com/smilies/love13.gif)...αυτό μου αρκεί! :lol:
Πέρα απ την πλάκα,το story ντάξει,ήταν ψιλομούφα αλλα δεν περίμενα να δω κάτι απο το επεισόδιο,πέρασε το 40λεπτο ωραία.

t0ny3
2 Νοεμβρίου 2008, 10:22
καλο επεισοδιο.μια χαρα ηταν.ενταξει αν ειχε ακομη περισσοτερο γελιο θα ηταν καλυτερο.δεν πειραζει ομως

da.angello
2 Νοεμβρίου 2008, 16:20
Κατ'αρχάς είδαμε μια απο τις πιο σαγηνευτικοφαντασμαγορικές εμφανίσεις της Σάρα (βλέπε με τα ρούχα του Buy More http://smileyjungle.com/smilies/love13.gif

:yahoo::yahoo:http://smileyjungle.com/smilies/love13.gifhttp://smileyjungle.com/smilies/love13.gif

Τρελή εμφάνιση!
SARAH FOR PRESIDENT!

1980
3 Νοεμβρίου 2008, 13:36
πωπω dogbored...:yawn: ....Βuster..:worthy:
oλο το σκηνικο Τζεφ δορυφορος ακυρο τελειως...:thumbdown

savvas999
7 Δεκεμβρίου 2008, 11:32
Tο χειρότερο της 2ης σεζόν και ίσως από τα χειρότερα της σειράς.

Αλλά και πάλι πέρασε ευχάριστα το 45λεπτο...
Ψήφισα "καλό" αν και θα μπορούσα και για "μέτριο".