PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Christian Shephard

kolpelie
3 Νοεμβρίου 2008, 13:35
Παιδιά, πιστεύετε ότι ο Jack "έφερε'' τον πατέρα του στο νησί ή ο Christian "έφερε" το γιο του;
Ή αλλιώς ο Christian προϋπήρχε στο νησί του ατυχήματος και πώς κάτι τέτοιο είναι δυνατό;

Να σημειώσω ένα-δυο πραγματάκια:
Όταν ο Jack βρήκε το φέρετρο του πατέρα του ήταν άδειο, και το πτώμα του δε βρέθηκε ποτέ!
Την εξουσία που μοιάζει να έχει ο Christian στο νησί (μιλάει εξ ονόματος του Jacob), αλλά και εκτός (με το Micheal) δεν είναι δυνατόν να την πήρε σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα!
Στο αεροπλάνο εκτός του υιού, ήταν ΚΑΙ η κόρη ΚΑΙ ο to-be-born εγγονός!
(ο Aaron που όλοι συμφωνούμε ότι θα παίξει ρόλο στο μέλλον είναι αίμα του Christian!) Ήταν σύμπτωση;

Και τέλος πόσο τυχαία είναι η επιλογή του ονόματός του;
Και Shepherd (Ποιμένας) και Christian (Χριστιανός)

tasoskratos
3 Νοεμβρίου 2008, 14:32
Παιδιά, πιστεύετε ότι ο Jack "έφερε'' τον πατέρα του στο νησί ή ο Christian "έφερε" το γιο του;
Ή αλλιώς ο Christian προϋπήρχε στο νησί του ατυχήματος και πώς κάτι τέτοιο είναι δυνατό;

Το ερώτημα σου είναι πολύ δύσκολο διότι εμπίπτει σε διάφορες θεωρίες, το εστί Νησί, γιατί εμφανίζονται οι πεθαμένοι και γιατί ακούγονται ψίθυροι.
Για να μην μπω στις θεωρίες θα σου απαντήσω πολύ απλά.
Ο Κρίστιαν πέθανε πριν ο γιός του μπει στο αεροπλάνο.
Στο 13ο mobisode τον βλέπουμε να δίνει εντολή, πρόσεξε, σε σκύλο. ΄΄Εχει δουλειά να κάνει΄΄ λέει ο μπαμπάς του Γιατρού.
Άρα, ο ο μπαμπάς έφερε τον γιό του στο Νησί.

Μην αρχίσουμε όμως πάλι, εάν είναι ζωντανός και που είναι το πτώμα του κλπ κλπ.
:)

Για την 2η ερώτηση θα πω μόνο ότι το ΄΄ποιμένας΄΄ αντιστοιχεί, προς το παρών τουλάχιστον, στον Τζακ.

kolpelie
3 Νοεμβρίου 2008, 14:55
Μην αρχίσουμε όμως πάλι, εάν είναι ζωντανός και που είναι το πτώμα του κλπ κλπ.

Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι είναι νεκρός στο παρόν του νησιού! :yes:
Η απορία μου έγκειται στο αν είχε ο ίδιος παρελθόν εκεί... :???:
...hence και η εξουσία που προείπα!

tasoskratos
3 Νοεμβρίου 2008, 15:10
Η απορία μου έγκειται στο αν είχε ο ίδιος παρελθόν εκεί...

Η μοναδική περίπτωση, αλλά απομακρυσμένη κατά την ταπεινή μου άποψη, είναι να είχε οποιαδήποτε σχέση με την Dharma, ή να είχε κάποια σχέση με κάποια άλλη ομάδα που είχε συμφέροντα στο Νησί. Ποιά ομάδα? Εάν υπάρχει, αυτή είναι και ο χορηγός του Τρισμέγιστου.
Στημένη μου φάνηκε και η συνάντηση του Κρίστιαν με τον Λοκ, στην καλύβα. Άρα...
Είδες πως συνδέονται τα γεγονότα μεταξύ τους;)
Αυτό πάει τώρα στην ερώτηση που έκανες όσο αφορά τις ΄΄εξουσίες΄΄ που έχει ο Κρίστιαν στο Νησί.
Όλα αυτα όμως είναι εικασίες. Το τι μπορεί να προκύψει, είναι άγνωστο.

!!!!!!!!doroula!!!!!!!!
2 Δεκεμβρίου 2008, 23:32
δύσκολη ερώτηση!!!!ούτε εγω νιμίζω να έχει τόση οικειότητα με το νησί σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα...τώρα δεν ξέρω τι να πώ......ακούγονται πααααρα πολλα.......:(:( κατι άλλο επειδή δεν μπορώ να περιμένω μεχρι τον ιανουάριο ξέρετε απο που μπορω να δω επεισόδια απο τον πεμπτο κύκλο??ελάτε βοηθείστε εσείς οι πιο έμπειροι!!!!:) :)

tasoskratos
3 Δεκεμβρίου 2008, 08:05
επειδή δεν μπορώ να περιμένω μεχρι τον ιανουάριο ξέρετε απο που μπορω να δω επεισόδια απο τον πεμπτο κύκλο??ελάτε βοηθείστε εσείς οι πιο έμπειροι!!!!
What???

Σίγουρα θα είναι σε κανένα συρτάρι των παραγωγών οπότε ξέχασε το.
Από εκεί και πέρα, εάν δείξεις μία Α αφοσείωση στον μοναδικό Αρχηγό του Νησιού, του πω και εγώ καμιά καλή κουβέντα, κάτι μπορεί να γίνει.
Ο Τρισμέγιστος δεν έχει μόνο του 5ου αλλά φυσικά και του 6ου;)

sheik
3 Δεκεμβρίου 2008, 10:52
christian shepard οε οε οε, οε οε οε...

:p

!!!!!!!!doroula!!!!!!!!
3 Δεκεμβρίου 2008, 12:33
και εγω θέλω τα επεισόδια!!!!!!!!!
:) :)

Ο/η !!!!!!!!doroula!!!!!!!! έγραψε μετά από 6 λεπτό(ά) και 56 δευτερόλεπτο(α)...

What???

Σίγουρα θα είναι σε κανένα συρτάρι των παραγωγών οπότε ξέχασε το.
Από εκεί και πέρα, εάν δείξεις μία Α αφοσείωση στον μοναδικό Αρχηγό του Νησιού, του πω και εγώ καμιά καλή κουβέντα, κάτι μπορεί να γίνει.
Ο Τρισμέγιστος δεν έχει μόνο του 5ου αλλά φυσικά και του 6ου;)
ελα πες του καμιά καλη κουβέντα σε παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!!!θα σκάσω μέχρι τν Ιανουάριο!!!!!!

tasoskratos
3 Δεκεμβρίου 2008, 12:50

Εσύ που ξέρεις!
Μήπως τελικά είναι ζωντανός?:p

ελα πες του καμιά καλη κουβέντα σε παρακαλώ!!!!!!!!!!!!!!!θα σκάσω μέχρι τν Ιανουάριο!!!!!!

Μετά τα όσα είδαμε, εάν και τα υποψιαζόμασταν φυσικά, ο Αρχηγός είναι μετρ στο ψήσιμο και όχι εγώ. Χρειάζεται όμως την πλήρη αφοσίωση σου. Βάλε το όνομα του σε καμιά υπογραφή σου και αμέσως μετά θα ειδοποιήσω την γραμματέα του (Xif) να σε κάνει μέλος.
Φυσικά ούτε φωτογραφίες χρειάζεται, ούτε βιογραφικά. Αυτός τα ξέρει όλα και για να μην ξεχνιώμαστε.
He Always Has A Plan
:cool:

Gus_
3 Δεκεμβρίου 2008, 12:51
κατι άλλο επειδή δεν μπορώ να περιμένω μεχρι τον ιανουάριο ξέρετε απο που μπορω να δω επεισόδια απο τον πεμπτο κύκλο??ελάτε βοηθείστε εσείς οι πιο έμπειροι!!!!:) :)

σοβαρά το ρωτάς;

edit:
never mind. Κατάλαβα.

!!!!!!!!doroula!!!!!!!!
3 Δεκεμβρίου 2008, 12:55
Εσύ που ξέρεις!
Μήπως τελικά είναι ζωντανός?:p

Μετά τα όσα είδαμε, εάν και τα υποψιαζόμασταν φυσικά, ο Αρχηγός είναι μετρ στο ψήσιμο και όχι εγώ. Χρειάζεται όμως την πλήρη αφοσίωση σου. Βάλε το όνομα του σε καμιά υπογραφή σου και αμέσως μετά θα ειδοποιήσω την γραμματέα του (Xif) να σε κάνει μέλος.
Φυσικά ούτε φωτογραφίες χρειάζεται, ούτε βιογραφικά. Αυτός τα ξέρει όλα και για να μην ξεχνιώμαστε.
He Always Has A Plan
:cool:

ευχαριστώ για την πολύτιμη βοηθεια σου!!!!!:) :)

xifomaxos
5 Δεκεμβρίου 2008, 08:23
Χρειάζεται όμως την πλήρη αφοσίωση σου. Βάλε το όνομα του σε καμιά υπογραφή σου και αμέσως μετά θα ειδοποιήσω την γραμματέα του (Xif) να σε κάνει μέλος.

Άκουσα το όνομά μου και ήρθα:P

Και για να μη βγω εντελώς εκτός topic θα πω 2 λογάκια για τον Christian. O Christian είναι νεκρός. Το αν το Νησί έχει κάποιες ιδιότητες με τις οποίες αντιστρέφει τέτοιες καταστάσεις, δηλαδή δίνει σε κάποιους νεκρούς ζωή (και καινούργια παππούτσια) θα το μάθουμε στην επερχόμενη σεζόν καθώς έχουμε άλλον ένα σημαντικό (λέμε τώρα) για το Νησί σε κουτί. Ο Boxman σε box:P

kolpelie
6 Δεκεμβρίου 2008, 12:13
O Christian είναι νεκρός.

Δεν αμφέβαλα στιγμή για αυτό! Με προβληματίζει ο ρόλος του στο νησί και η εξουσία που μοιάζει να έχει εκεί! Είναι συμπτωματική;;;;; Αυτό που πιστεύω ότι έχουμε διαπιστώσει όλοι στο Lost είναι ότι δεν υπάρχουν συμπτώσεις αλλά σχέδιο...(σαν αυτό που always έχει ο αρχηγός )

Ps. Ο οποίος στο avatar σου μοιάζει ολίγον με Golden boy...Ερχεται να μας σώσει; :lol:
Τα σέβη μου Τρισμέγιστε και no offence!

xifomaxos
6 Δεκεμβρίου 2008, 15:32
Eίναι το Golden Boy του Νησιού:P (γιατί αν περίμεναμε τον Locke άστα να πάνε).

Fashion.jones
14 Δεκεμβρίου 2008, 14:45
Μπορεί ο Christian να είναι νεκρός!!!Στα 2 τελευταία επεισόδεια του 3ου κύκλου στα flashfowards του Τζακ,ο Τζακ λέει δύο ατάκες που δείχνουν το αντίθετο!!!!!Η μία είναι στη φαρμακοπειό που λέει ότι ο πατέρας έγραψε τη συνταγή για τα φάρμακα και η άλλη που λέει σε ένα ιατρό να πάει πάνω να δει εάν ο πατέρας του(του Τζακ)είναι πιο μεθυσμένος από τον Τζακ τότε να τον απολύσει!!!!Αυτές οι ατάκες με προβλημάτισαν πάρα πολύ!!!!!!Βέβαι υπάρχει και η πιθανότητα ο Τζακ να τα έχει χάσει λίγο!!!!

xifomaxos
14 Δεκεμβρίου 2008, 16:11
Βέβαι υπάρχει και η πιθανότητα ο Τζακ να τα έχει χάσει λίγο!!!!

Όχι απλά λίγο, πολύ τα έχει χάσει:twisted::twisted: