PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Χο χο χο, καλά Χριστούγεννα… με δώρα…

Άγιος Βασίλης
7 Δεκεμβρίου 2006, 00:00
http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/13santa.jpgΧο, χο, χο… χαιρετώ την αγαπημένη μου κοινότητα του GreekTVsubS, ναι καλά καταλάβατε είμαι ο Αϊ Βασίλης, ή καλύτερα για εσάς σκέτο Billy, μιας και σ' αυτή την κοινότητα αισθάνομαι ένας ακόμη από την παρέα σας.

Πριν από λίγο καιρό είδα ένα μήνυμα από έναν καλικάντζαρό μου, όπως θα δείτε εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=2432), η αλήθεια είναι πως σκέφτηκα στην αρχή να τον στείλω στον νότιο πόλο που μου χάλασε την έκπληξη που ήθελα να σας κάνω, όμως, τι στο καλό, Χριστούγεννα είναι και επικράτησε η αγιοσύνη μου και τον συχώρεσα! Μικρό το κακό σε σχέση με άλλα κακά "παιδάκια" που όσο και να θέλω δεν μπορώ να τους συγχωρέσω φέτος... Από του χρόνου αν δείξουν πραγματική μεταμέλεια ίσως το σκεφτώ.

Όμως με το μήνυμα του καλικάντζαρου μου η έκπληξη είχε χαλάσει κατά το ήμισυ, και από τις κινήσεις του τελευταία ανακάλυψα ότι προσπαθεί να μάθει περισσότερα γι’ αυτό που ετοίμαζα. Έτσι σήμερα αποφάσισα να του την φέρω εγώ και να σας πω τι θα γίνει.

Τον τελευταίο καιρό έμαθα από δικές μου πηγές ότι τα δυο καλά παιδάκια, οι admin του site, για να τιμήσουν την περσινή επανίδρυση του site, ετοιμάζουν καλούδια και νέες υπηρεσίες σαν ένα χριστουγεννιάτικο πακέτο εκπλήξεων. Η ημερομηνία που έθεσαν για αυτό είναι η 13η Δεκεμβρίου όπως και πέρυσι. Έτσι κι εγώ με την σειρά μου προσπάθησα να σκεφτώ, μιας και πράγματι τον τελευταίο ενάμιση χρόνο έχω γίνει φανατικός επισκέπτης του site, να βάλω στην λίστα με τα δώρα μου και τα καλύτερα παιδάκια του site.

Δυστυχώς τα δώρα που κατάφερα να βρω είναι λίγα! (γίναμε και 14.000 μέσα σε λίγους μήνες και μου χαλάσατε τους υπολογισμούς) Αλλά το σημαντικό είναι ότι έχουν όλοι την αγάπη μου!. Έτσι προσπάθησα να δω ποια είναι τα καλά παιδάκια του site. Αρχικά σκέφτηκα μόνο τους admin και τους super mod αλλά μετά το αναίρεσα γιατί αυτοί λαμβάνουν το μεγαλύτερο δώρο όλο το χρόνο, (μόνο εμένα με θυμούνται μια φορά το χρόνο!http://www.greektvsubs.gr/images/smilies/sad.gif) την αγάπη και τον σεβασμό απ' όλη την κοινότητα γι’ αυτό που κάνουν, οπότε αυτοί εξαιρούνται. Έτσι είπα να διευρύνω τον κύκλο, να βάλω μόνο τους μεταφραστές που βοηθούν την υπόλοιπη κοινότητα, όμως είναι αρκετοί έτσι έπρεπε να βρω ένα σύστημα κατά το οποίο θα συμμετάσχουν σε ενός είδους κλήρωσης για να λάβουν τα δώρα, όμως ένας στενός καλικάντζαρος μου, μου είπε «Μα πως, και τα παιδιά που μπαίνουν κάθε μέρα και στηρίζουν το site δεν θα τους δώσεις δώρο, και αυτοί που κάνουν τα DVDRip και τους συγχρονισμούς τι θα γίνουν;», και είχε δίκιο κάτι έπρεπε να κάνω και με αυτούς.

Έτσι πήρα τις αποφάσεις μου, και θα γίνουν τα εξής:

Θα δοθούν συνολικά 6 δώρα (δυστυχώς τόσα μπορώ μόνο για φέτος).

Τα 4 δώρα θα δοθούν με κλήρωση στους μεταφραστές που έκαναν μεταφράσεις από την αρχή της νέας σαιζόν (1/9/2006) ως και σήμερα αλλά μόνο αυτούς που είχαν τουλάχιστον 4 συμμέτοχες ή ολόκληρες μεταφράσεις στο διάστημα αυτό. Όπως επίσης κατά εξαίρεση, από επιλεγμένες δημοφιλείς σειρές με εκατοντάδες οπαδούς που δυστυχώς για αυτό το διάστημα δεν προβάλουν επεισόδια γιατί αρχίζουν στην μέση της σαιζόν ή παίζονται κατά την διάρκεια του Καλοκαιριού, αλλά γνωρίζω ότι αυτά τα καλά παιδάκια οι μεταφραστές θα συνεχίσουν και στην υπόλοιπη σαιζόν να μεταφράζουν όπως και πέρυσι, θα μπουν και αυτοί στην κλήρωση.

Τα δώρα που θα κληρωθούν για αυτούς είναι:

Ο μεγάλος τυχερός κερδίζει το :

http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/aliasbox1.gif http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/aliasbox2.gif

Alias - The Complete Collection (Seasons 1-5 + Rambaldi artifact box)

<table><tbody><tr><td>http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/lostdvd.gif</td><td>2ος τυχερός:
Lost Complete Season 01 DVD Box Set
</td></tr></tbody></table>

<table><tbody><tr><td>http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/hustledvd.gif</td><td>3ος τυχερός:
Hustle Complete Season 01 DVD Box Set

<table><tbody><tr><td>http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/fireflydvd.gif</td><td>4ος τυχερός:
Firefly Complete Series DVD Box Set</td></tr></tbody></table>

Όσον αφορά τώρα τους χρήστες αυτοί θα είναι όσοι έχουν κάνει κάποια post από τις 1/9/2006 ως τις 30/11/2006 και ο συνολικός αριθμός όλων των post τους ήταν μεγαλύτερος των 60 μέσα σε αυτό το διάστημα.

Όσον αφορά τα άτομα που κάνουν DVDRip και συγχρονισμούς θα συμμετάσχουν αυτοί που έχουν κάνει από 22 επεισόδια και πάνω DVDRip (θεωρητικά μια ολόκληρη σαιζόν) από το διάστημα 1/9/2006 ως και 30/11/2006 και για τον συγχρονισμό όσοι έχουν κάνει από 10 επεισόδια και πάνω στο ίδιο χρονικό διάστημα.

Βέβαια αυτοί που θα είναι στην κληρωτίδα των μεταφραστών δεν θα είναι και σε αυτήν την λίστα.

Οι χρήστες, οι DVD Rippers και αυτοί που έχουν κάνει συγχρονισμό μπαίνουν σε μια ξεχωριστή κλήρωση η οποία θα δώσει τα εξής 2 δώρα.

<table><tbody><tr><td>http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/4400dvd.gif</td><td>1ος τυχερός:
The 4400 Complete Season 02 DVD Box Set

<table><tbody><tr><td>http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/greysanatomydvd.gif</td><td>2ος τυχερός:
Grey's Anatomy Complete Season 01 Box Set

Νομίζω ότι με όλη την σοφία που με διακρίνει όλα αυτά τα χρόνια, αυτή είναι η καλύτερη και πιο δίκαιη επιλογή των ατόμων που συνεισφέρουν στο site και σε όλους μας φυσικά.

Εδώ να τονίσω κάτι, βλέποντας τι γίνεται στο forum με κάποια ανούσια post, και μην θέλοντας να δυναμιτίσω την κατάσταση με ακόμα περισσότερα τέτοια post, σε μια μελλοντική περίπτωση που θα ξανακάνω κλήρωση που θα συμμετέχουν απλοί χρήστες δεν θα λάβω ξανά υπόψη μου τον αριθμό τον post αλλά πιο ποιοτικά δεδομένα. Οπότε μην αρχίσετε να κάνετε έτσι ώστε να μπείτε και εσείς σε μια μελλοντική κλήρωση. Το μόνο που θα καταφέρετε είναι να μπείτε στα κακά παιδάκια που δεν θα πάρουν δώρο. Από την άλλη μια ποιοτικότερη συμμετοχή νομίζω ότι θα κάνει και καλό σε όλη την κοινότητα.

Τώρα, το πιο δύσκολο από όλα ήταν να βρω τρόπο να κάνω την κλήρωση έτσι ώστε να γίνει όσο το δυνατόν πιο «αδιάβλητη». Μέσα σε όλες τις σκοτούρες μου έστυψα το μυαλό μου για να ξεπεράσω ένα σκόπελο. Δυστυχώς εδώ στον βόρειο πόλο δεν έχουμε ούτε δικηγόρους ούτε εσείς μπορείτε να είστε παρόντες στην κλήρωση. Έτσι έπρεπε να βρω έναν πιο αντικειμενικό τρόπο που δεν θα μπορώ να επηρεάσω το αποτέλεσμα. Έτσι σκαρφίστηκα το εξής:

Η ιδέα της κλήρωσης αν και φαντάζει κάπως δυσνόητη στην αρχή βασίζεται πάνω σε μια απλή ιδέα, την κλήρωση δεν θα την κάνω εγώ αλλά ο γνωστός σας ΟΠΑΠ και συγκεκριμένα το ΛΟΤΤΟ (http://tvradio.ert.gr/tv/details.asp?pid=41707&chid=8)στις 13/12/2006 στις 9 το βράδυ.

Πώς θα γίνει αυτό.

Το ΛΟΤΤΟ μας βγάζει 6 νούμερα από το 1-49, όμως επειδή σε κάθε κατηγορία (μεταφραστές, χρήστες) δεν μπορεί να υπάρχουν 49 άτομα ακριβώς, τι σκέφτηκα. Με την σειρά που βγαίνουν οι αριθμοί (εννοώ με την σειρά που πέφτουν τα μπαλάκια στην κληρωτίδα) θα επιλέγω ένα συνδυασμό που έχω ήδη προκαθορίσει για κάθε κατηγορία (Νικητής και 2 αναπληρωματικοί) και θα πολλαπλασιάσω τον κάθε συνδυασμό από τους κληρωθέντες αριθμούς μεταξύ τους και έτσι το μέγιστο που θα μπορούμε να πάρουμε είναι 48x49=2352 λαχνοί, μείον τον λαχνό 0001 (γιατί δεν μπορεί να υπάρξει 1x1 αλλά 1x2) άρα έχουμε 2351 λαχνούς, από το 0002 ως το 2352. Ο συνδυασμός αυτός είναι προκαθορισμένος όπως είπα για κάθε κατηγορία όπως φαίνεται παρακάτω.

Επίσης θα μπορέσετε να βρείτε κάνοντας κλικ εδώ (http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/TranslatorsLottery.pdf) την λίστα με τους μεταφραστές και κάνοντας κλικ εδώ (http://www.greektvsubs.gr/images/news/gifts2006/UsersLottery.pdf) την λίστα με τους χρήστες, τους DVDRippers και τα άτομα που συγχρονίζουν. Στους πινάκες αυτούς θα δείτε τον συμμετέχοντα και ακριβώς δίπλα θα δείτε τους λαχνούς που του αντιστοιχούν και έχουν μοιραστεί με τυχαίο τρόπο ισόποσα και με βάση αυτούς θα γίνει η κλήρωση. Θα χρειαστείτε το Acrobat Reader για να δείτε τα αρχεία.

Παρακάτω βλέπουμε τα δώρα ποιοι θα είναι οι συνδυασμοί που θα βγάλουν τους τυχερούς λαχνούς. Όπως είπα και πριν οι σειρά των αριθμών του ΛΟΤΤΟ είναι ίδια με την σειρά που θα πέσουν τα μπαλάκια στην κληρωτίδα και όχι ταξινομημένα.

Μεταφραστές :

Alias Complete Series BOX

Νικητής : 4ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 6ο κληρωθέντα
1ος Αναπληρωματικός : 2ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 3ο κληρωθέντα
2ος Αναπληρωματικός : 1ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 3ο κληρωθέντα

Lost Complete Season 01 DVD Box Set

Νικητής : 3ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 4ο κληρωθέντα
1ος Αναπληρωματικός : 2ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 4ο κληρωθέντα
2ος Αναπληρωματικός : 1ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 4ο κληρωθέντα

Hustle Complete Season 01 DVD Box Set

Νικητής : 3ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 5ο κληρωθέντα
1ος Αναπληρωματικός : 2ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 5ο κληρωθέντα
2ος Αναπληρωματικός : 1ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 5ο κληρωθέντα

Firefly Complete Series DVD Box Set

Νικητής : 3ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 6ο κληρωθέντα
1ος Αναπληρωματικός : 2ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 6ο κληρωθέντα
2ος Αναπληρωματικός : 1ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 6ο κληρωθέντα

Χρήστες και DVD Rippers:

The 4400 Complete Season 02 DVD Box Set

Νικητής : 3ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 6ο κληρωθέντα
1ος Αναπληρωματικός : 2ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 5ο κληρωθέντα
2ος Αναπληρωματικός : 1ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 4ο κληρωθέντα

Grey’s Anatomy Complete Season 01 DVD Box Set

Νικητής : 5ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟεπί τον 6ο κληρωθέντα
1ος Αναπληρωματικός : 3ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 4ο
ληρωθέντα
2ος Αναπληρωματικός : 1ος κληρωθέντας κατά σειρά από ΛΟΤΤΟ επί τον 2ο κληρωθέντα

Για παράδειγμα αν το 4ο μπαλάκι κατά σειρά εμφάνισης όπως θα βγει από την κληρωτίδα είναι το 25 και το 6ο είναι το 35 τότε ο τυχερός λαχνός που θα κερδίσει το μεγάλο δώρο είναι ο 25x35=0875 και από την λίστα που έχει ήδη δημοσιοποιηθεί βρίσκουμε τον τυχερό χρηστή.

Μια διευκρίνηση για την κλήρωση

Σε περίπτωση που κάποιος τύχει να έχει 2 ή και παραπάνω λαχνούς σε μια από τις κατηγορίες σε κύρια ή αναπληρωματική θέση τότε, ο τυχερός αυτός αντικαθιστάτε με τον επόμενο λαχνό δηλαδή αν ο λαχνός είναι το 400 ο τυχερός θα είναι ο 401 και ούτω καθεξής. Πάντα ο καλύτερος λαχνός θα μετράει σύμφωνα με την ισχυρότητα του δώρου που καθορίζεται ως εξής.

1) Alias Complete Series BOX
2) Lost Complete Season 01 DVD Box Set
3) Hustle Complete Season 01 DVD Box Set
4) Firefly Complete Series DVD Box Set

Και φυσικά από την θέση του καθένα ο πιο ισχυρός είναι ο Νικητής και μετά ακολουθούν ο 1ος και 2ος αναπληρωματικός.

Έτσι για παράδειγμα αν κάποιος χρηστής τύχει να είναι στην 1ος αναπληρωματικός στο Hustle με λαχνό 0400 και νικητής του Lost με λαχνό 0555 τότε ο λαχνός που θα μετρήσει είναι ο 0555 του Lost και την θέση του 1ου αναπληρωματικού θα την πάρει ο χρήστης με τον λαχνό 0401.

Μεταφραστές: Είναι 55 άτομα αυτά που θα συμμετάσχουν και από μια απλή διαίρεση βλέπουμε ότι 2351/55 ο καθένας έχει και από 42 λαχνούς που έχουν μοιραστεί τυχαία όπως φαίνεται και στον πίνακα αλλά λόγο του ότι περισσεύουν 14 λαχνοί λόγο μη ακέραιας διαίρεσης αυτοί θα πάνε στους πιο παλιούς κατά σειρά έγγραφης στο site, έτσι θα έχουν 43 αντί για 42 λαχνούς.

Χρήστες και DVD Rippers: Είναι 80 τα άτομα που θα συμμετάσχουν όπως και πριν έχουμε 2351/80 άρα ο καθένας έχει από 29 λαχνούς που έχουν που έχουν μοιραστεί τυχαία όπως φαίνεται και στον πίνακα αλλά λόγο του ότι περισσεύουν 31 λαχνοί λόγω μη ακέραιας διαίρεσης αυτοί θα πάνε στους πιο παλιούς κατά σειρά έγγραφης στο site, έτσι θα έχουν 30 αντί για 29 λαχνούς.

Ελπίζω να διαβάσατε σχολαστικά τους κανονισμούς αλλά πιστεύω ότι αυτό το σύστημα, αν και αρκετά πολύπλοκο, είναι ότι πιο αδιάβλητο και καθαρά θέμα τύχης για το ποιος θα πάρει τα δώρα.

Αυτά από εμένα προς το παρόν, θα τα πούμε στις 13/12/2006 με την ανακοίνωση των νικητών.

Χρόνια Πολλά και Καλά Χριστούγεννα.
Ο δικός σας Άγιος Βασίλης

vagos
7 Δεκεμβρίου 2006, 01:33
Το μόνο που μπορώ να πώ είναι ευχαριστούμε Αγιε Βασίλη και φρόντισε να έχεις καλά τους ανθρώπους που κάνουν αυτό το site το καλύτερο!!!!

brazdas
7 Δεκεμβρίου 2006, 01:48
Άγιε μας Βασίλη να σ' ευχαριστήσουμε εκ των προτέρων!! Ο Θεός να σε έχει καλά και να συνεχίσεις να μοιράζεις τέτοια δώρα.:grin: Όλα τα μέλη και κυρίως οι admins έχουν συντελέσει ώστε το site αυτό να είναι, όπως λέει και o vagos, πραγματικά το καλύτερο.:)
Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρονιά!!

ZlatkoGR
7 Δεκεμβρίου 2006, 02:20
Ότι θα με ενδιέφερε το ΛΟΤΤΟ, μετά από τόσα χρόνια, δεν το είχα σκεφτεί Άγιε! Ευχαριστούμε πολύ για όλα...

anarxaki
7 Δεκεμβρίου 2006, 02:25
Η φήμη του site όλο και εξαπλώνεται, μέχρι τους πάγους έφτασε! Τώρα μένει να αναφερθεί και στο νησί του Lost (να δω τον Ben να σερφάρει το GreekTVsubS για υπότιτλους και τι στον κόσμο!).

Ευχαριστούμε άγιε για την ευγενική σου κίνηση και για την καταπληκτική ιδέα με το ΛΟΤΤΟ.

Χρόνια Πολλά!

Movie_Man
7 Δεκεμβρίου 2006, 03:13
Χο χο χο .Εγώ κρέμασα την κάλτσα μου και περιμένω.:P:P Χρόνια Πολλά Καλές Γιορτές σε όλους .... ααα ....και καλά μου γενέθλια μιας και έφτασα και τα 100(μηνύματα).:D:D

katsosi
7 Δεκεμβρίου 2006, 05:37
Ευχαριστούμε Άγιε...
Χρόνια πολλά σε όλους!!! και keep posting!

Hortoulis
7 Δεκεμβρίου 2006, 06:05
Nice try! Θα κεντρίσει το ενδιαφέρον πολλών πιστεύω και θα προσπαθήσουν να είναι καλά παιδιά.
Ερώτηση: Όχι ότι θα κέρδιζα, αλλά μήπως θα έπρεπε να είμαι στην κλήρωση?

Tapame
7 Δεκεμβρίου 2006, 07:01
Μπραβο παιδια...πολυ ωραιες οι εκπληξεις σας κ παντα μεσα στο κλιμα.!.

migraine
7 Δεκεμβρίου 2006, 08:50
Fantastike Agie Basili (kata to fantastike troxonome)!

Profanos den eimai aksio na mpo stin klirosi kai den imoun kalo paidi alla euxomai kali tuxi se olous osous tha sumetasxoun stin klirosi!

Kai ana minima pros opoion kerdisei to megalo doro ton metafraston...
Kleise kala ta parathura, sfragise tis portes, fountose kala ti fotia sto tzaki giati erxontai oi kalikatzaroi kai ama to broune skorpio tha sto paroun kai tha fugoun!!! :P

great
7 Δεκεμβρίου 2006, 10:01
μπράβο παιδιά φοβερή κίνηση !!!
καλές γιορτές να έχουμε όλοι μας και καλή συνεχεια

batigoal
7 Δεκεμβρίου 2006, 10:09
Xo xo Euxaristoume Agie.. Poli oraia idea:P
Isos na eprepe kai emeis ta pedia, na kanoume kapoio doro stin koinotita ;)

X R O N I A P O L L A

TheAngel
7 Δεκεμβρίου 2006, 10:22
Φοβερή κίνηση, παιδιά...! Άντε, καλές μας γιορτές, τώρα που άρχισε να χιονίζει και στο site μας...! ;)

ria2006
7 Δεκεμβρίου 2006, 11:17
Αγιε μας Βασίλη ευχαριστούμε που προσέχεις όλους αυτους που συντελουνε για να είναι αυτό το site το καλυτερο!! Καλες γιορτες να εχουμε όλοι μας!!! :yahoo:

JimmyD_84
7 Δεκεμβρίου 2006, 11:18
με φτιάξατε άγρια τώρα

dimitrisdx
7 Δεκεμβρίου 2006, 11:23
Ευχαριστούμε, Άγιε! :dance:

Χρόνια πολλά σε όλους!

firemax7
7 Δεκεμβρίου 2006, 11:28
Ευχαριστουμε πολυ Αγιε Βασιλη! Χρονια πολλα και ευτυχισμενα σε ολους!

Πολυ καλη η ιδεα με το ΛΟΤΤΟ, μπραβο ;)

tonypapadovic
7 Δεκεμβρίου 2006, 11:59
Τι έκπληξη πρωί πρωί!Σας ευχαριστούμε..Και σένα Άγιε Βασίλη!Καλές γιορτές...

tgiannak
7 Δεκεμβρίου 2006, 12:38
Ευχαριστούμε πολυ Άγιε, είσαι τέλειος....δεν ξέρω αν ήμουν καλο παιδί πάντως
χαίρομαι πραγματικά που θα ανταμειφτούν τα καλα παιδιά και οι μεταφραστές

γιατι πράγματι είναι η ζωή του αυτου Site που αγαπάμε όλοι και επισκεφτομαστε καθημερινά:clapping:

Συγχαρητήρια σε ολα αυτα τα παιδια:worthy::respect:

civil78
7 Δεκεμβρίου 2006, 12:51
Nice try! Θα κεντρίσει το ενδιαφέρον πολλών πιστεύω και θα προσπαθήσουν να είναι καλά παιδιά.
Ερώτηση: Όχι ότι θα κέρδιζα, αλλά μήπως θα έπρεπε να είμαι στην κλήρωση?

Μετά από έλεγχο για αυτό που λες, ανακάλυψα τα εξής.

Το mail μου μας έστειλες ήταν στις 1/12/2006, στις 1:04μμ. Λίγες ώρες μετά την λήξη των ημερομηνιών που θέσαμε. Οι υπότιτλοι στο site ανέβηκαν στις 2/12/2006.

Για λόγους οργάνωσης τα DVDRip τα βάζουμε με ημερομηνία λίγων ημερών πριν, έτσι ώστε να μην γεμίζει η λίστα των τελευταίων αρχείων, με ένα DVDRip και να φεύγουν όλοι οι τελευταίοι υπότιτλοι. Επίσης, βάζουμε ένα ή δυο υποτίτλους με κανονική ημερομηνία έτσι ώστε να φανεί στην τελευταία λίστα, ότι βγήκε το DVDRip αυτό.

Έτσι μετά από την απαραίτητη ανάλυση και ερευνά, δεν δικαιούσαι δυστυχώς να είσαι μέσα στην λίστα λόγο του ότι είσαι εκτός των ημερομηνιών που θέσαμε, έστω και για λίγο.

Ευχαριστώ,

Υ.Γ. Να ξέρετε ότι η επιλογή των ονομάτων έγινε με βάση την ανάλυση των επιπλέων πληροφοριών που υπάρχουν στους υπότιτλους και έγινε απευθείας στα δεδομένα που μας έδωσε η βάση δεδομένων.

koupa10
7 Δεκεμβρίου 2006, 13:05
:yahoo: Τι ωραία ... τι καλά... τραλαλά... τραλαλά... :dance:

Καλά Χριστούγεννα σε όλους... και καλή τύχη
σε όλους όσους μετέχουν στις κληρώσεις... Οι υπόλοιποι... του χρόνου!:haha:
http://www.4to40.com/images/ecircle/egreetings/christmas/christmas022_big.gif

koutsou
7 Δεκεμβρίου 2006, 13:25
Να πω και εγώ με τη σειρά μου συγχαρητήρια για όλα αυτά που μας έχετε προσφέρει όλο αυτό τον καιρό! Ιδιαίτερα στον Agio και στον civil που είχαν και έχουν όραμα για αυτό το site και το αποδεικνύουν καθημερινά! Τελικά να πω την αλήθεια δεν περίμενα τόσα πολλά χριστουγεννιάτικα δώρα, αλλά συνεχίζουν να μας εκπλήσσουν!
Παιδιά(μεταφραστές) απλά συγχαρητήρια!!!
Είναι ίσως η μοναδική φορά που θα ήθελα να δω την κλήρωση του ΛΟΤΤΟ αλλά δυστυχώς:cry: θα λείπω για της επόμενες δυο εβδομάδες!Ας ελπίσω να βρω πουθενά Internet!!!;)

Καλά Χριστούγεννα και Καλές Γιορτές σε Όλους!!!:yahoo:

giannis82
7 Δεκεμβρίου 2006, 13:43
Μπραβο παιδια,πολυ καλη κινηση εκ μερους σας.:)

electroshock
7 Δεκεμβρίου 2006, 14:01
πολυ καλη κινηση αυτη και ελπιζω να δωσει κινητρο και σε αλλους να κανουν μεταφρασεις.

crisbari
7 Δεκεμβρίου 2006, 14:18
tsatse toy kokkalh agie Basilh den yparxeis re:)
Eyxaristoyme poly gia ola!!!

liakanel
7 Δεκεμβρίου 2006, 14:54
Μπράβο, σε όλους που φροντίζουν για αυτό το site !!!! Εγω αισθάνομαι σαν να παιρνω καθε μερα δωρο. (υποτιτλους ) :) :clapping: :clapping:

mitsos10
7 Δεκεμβρίου 2006, 19:13
Μπράβο και από εμένα καλέ άγιε βασίλη.

amnisia
7 Δεκεμβρίου 2006, 19:13
Μπάβο παιδιά, πολύ καλή κίνηση :clapping::clapping::clapping:

Καλή τύχη στους συμμετάσχοντες :dance:

beanhs
7 Δεκεμβρίου 2006, 20:59
Εγω αισθάνομαι σαν να παιρνω καθε μερα δωρο. (υποτιτλους)

Συμφωνώ απόλυτα.
Καλή επιτυχία σε όσους είναι στην κλήρωση και υπομονή για τους υπόλοιπους. Αν είναι καλά παιδάκια και πίνουν όλο τους το γαλατάκι του χρόνου μπορεί να είναι και αυτοί σε κάποια κλήρωση.

Φιλικά
BEANhs.

spalas
8 Δεκεμβρίου 2006, 08:13
Ευχαριστούμε πολύ και γι' αυτή την κίνηση!!!!

Πάντως και οι μεταφραστές παίρνουμε τα δώρα μας ανεξαρτήτως εορτών.

Θέλω να πω, ότι κάθε φορά που στέλνουμε ένα επεισόδιο το οποίο βλέπουν έστω και μερικοί είναι μεγάλη ικανοποίηση.

Και εδώ να πω ένα τεράστιο ευχαριστώ στα παιδιά που κάνουν τις μεταφράσεις των σειρών με το μεγαλύτερο ενδιαφέρον (πχ Lost, Heroes, Prison Break...).
Όχι μόνο γιατί κάνουν καταπληκτική δουλειά, αλλά γιατί το ενδιαφέρον για το site είναι τεράστιο και έτσι μπορεί ο υπόλοιπος κόσμος να βρει και άλλες σειρές πιο παλιές ή λιγότερο γνωστές.

Άλωστε κάπως έτσι ξεκίνησα και γω, για να βρεθώ να κάνω ένα hobby το οποίο δεν είχα ποτέ μου φανταστεί.

Εύχομαι σε όλους καλές γιορτές και καλή επιτυχία στους συμετέχοντες.

blu-ray
8 Δεκεμβρίου 2006, 22:51
Να είστε καλά!!!

sheik
9 Δεκεμβρίου 2006, 01:48
Xεχε,σημερα ειδα το ευχαριστο αυτο νεο.
Πραγματικα δεν εχω λογια.Δε φτανει που εχουμε ενα τρομερο site,που εχουμε το δικο μας φορουμ αλλα και τους πραγματικα αξιους συγχαρητηριων μεταφραστες μας που μας προμηθευουν -αφιλοκερδως- με τους υποτιτλους των αγαπημενων σειρων,ερχετε τωρα και ο "Αγιος Βασιλης" να ΜΑΣ ΧΑΡΙΣΕΙ δωρα,τη στιγμη που ΕΜΕΙΣ χρωσταμε σε αυτους.
Πραγματικα μπραβο παιδια,ΜΠΡΑΒΟ.Συνεχιστε την φοβερη δουλεια,εχετε την υποστηριξη μας.
Καλη χρονια να εχουμε με υγεια και τις αγαπημενες μας σειρες συντροφια!!
Να'στε καλα...

Υ.Γ Κατι ξεχασα....
ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!

clovis
9 Δεκεμβρίου 2006, 14:58
Ευχαριστούμε πολύ Άγιε Βασίλη.

Καλές γιορτές και καλά Χριστούγεννα σε όλους...

jimiska
9 Δεκεμβρίου 2006, 22:55
Ευχαριστούμε πολύ ολους ΣΑΣ για τις καταπληκτικές ώρες που μας δίνετε!!!!!
Καλές γιορτές και καλά Χριστούγεννα σε όλους...

desertsmisstherain
9 Δεκεμβρίου 2006, 23:24
Επ...είμαι υποψήφιος!!

Nice...

Thanks Santa!! ;)

theok2005
13 Δεκεμβρίου 2006, 21:01
Αρχίζει η κλήρωση. Για να πέσουν τα στοιχήματα....
Υ.Γ. Καλορίζικο το site... (Εννοώ για την ανανέωση)

Υ.Γ.2 Πάτωσα πάλι. Τώρα του χρόνου.:cry:

cool_myll
13 Δεκεμβρίου 2006, 21:18
An katalava kala:

The 4400 Complete Season 02 DVD Box Set: choochoo_f

Greyʼs Anatomy Complete Season 01 DVD Box Set: Jaba

Atixia exw ton arithmo pou kerdizei to Hustle Complete Season 01 DVD Box Set alla den eimai metafrasths

clovis
13 Δεκεμβρίου 2006, 21:42
Όχι την ατυχία μου, πάλι στον κουβά :D:D

Καλές προβολές στους νικητές.
Και του χρόνου...

tgiannak
13 Δεκεμβρίου 2006, 22:02
Συγχαρητήρια στους νικητές :thumbsup1

crisbari
13 Δεκεμβρίου 2006, 22:18
Φffffffαντάστηκε άγιε βασίλη που μπορούμε να δούμε τα αποτελέσματα της κλήρωσης

cool_myll
13 Δεκεμβρίου 2006, 22:24
Bes sto site tou opap. Pata loto koita tous arithmous kai kane tis prakseis...

crisbari
13 Δεκεμβρίου 2006, 22:32
είδα τα νούμερα,ποίες πράξεις?
άκυρο sorry,ξεστραβώθηκα και το βρήκα