PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Who are the real "bad guys"?

oasic1988
27 Απριλίου 2009, 20:11
Εφόσων δεν έχει επεισόδιο εδώ και πολύ καιρό :mad: και δεν έχουμε τίποτα καινούργιο να σχολίασουμε ανοίγω αυτό το θέμα γιατί θέλω να δώ και τις απόψεις σας!!!
Έχω μπερδευτεί:???:Ποιοί είναι πραγματικά οι "bad guys"?

Σε λίγο μπαίνει και δημοσκόπηση!!!

GRETEL_LOST
27 Απριλίου 2009, 21:20
Kατά τη γνώμη μου λόγω και την απαρχής παρουσία του μαύρου και του άσπρου, είτε σαν βότσαλα στα χέρια των Αδάμ και Εύα, είτε στα μάτια του Λοκ στο όνειρο της Κλαίρ στον πρώτο κύκλο, είτε σαν πούλια στο τάβλι, κακοί υπάρχουν σίγουρα.

Η τελική μάχη σίγουρα θα είναι μεταξύ δύο πλευρών η αέναη μάχη καλού και κακού.

Το θέμα είναι ότι όλοι περνάνε κάποιες δοκιμασίες, και όπως έχω πει σε άλλο τόπικ, μεταβάλλεται ο χαρακτήρας τους.

Βλέπουμε τον Σώγιερ που έπαιζε τον ατομιστή κολοπαιδαρά να γίνεται αλτρουιστής, τον Τζακ να γίνεται ατομιστής, και τώρα τον Μπεν που ήταν και δούλευε για την πάρτη του μετά την επαφή του με τον Κριτή, πιστεύω ότι θα περάσει δοκιμασίες που θα του βάλει ο Λοκ για να "νοιάζεται" και όχι να ενδιαφέρεται μόνο για την πάρτη του.

Πιστεύω ότι το ποιός θα είναι με ποιά πλευρά μπορεί να μας είναι έκπληξη ανάλογα με το πόση προσπάθεια κάνανε να αλλάξουνε προς το καλύτερο.

Το ποιοί θα είναι οι κακοί δεν τόχω ακόμα.

lincoln8
27 Απριλίου 2009, 21:24
Ωραίο θέμα ! Βασικά νομίζω πως είναι νωρίς να μιλάμε για τελικές μάχες, πρέπει πρώτα να μάθουμε προς τα που προσανατολίζεται η σειρά, που το πάνε το πράγμα δηλαδή...
Τώρα στο θέμα μας, την Illana και την παρέα της δεν την έχω πάρει με καλό μάτι...

tasoskratos
28 Απριλίου 2009, 09:12
Ο Benjamin Linus έχει δηλώσει και καιρό We Are The Good Guys.
O Widmore είπε στοκ Λοκ ότι πρέπει να είναι στο Νησί, διαφορετικά θα κερδίσει η λάθος πλευρά!
Τα δε νέα λαμόγια, διά στόματος του τύπου λένε πως είναι με αυτούς που θα κερδίσουν!
Βγάλε τώρα συμπέρασμα.
Από εδώ και πέρα αρχίζουν οι ΄΄οπαδικές΄΄ εκτιμήσεις. Θα είναι 2 οι αντίπαλοι? Μήπως θα είναι 3?
Υπομονή έως τις 13 Μαϊου.:)

eirhnh91
28 Απριλίου 2009, 15:46
Πιστευω ο Ben με Windmore ανηκουν κατα βαση στο ιδιο στρατοπεδο, βεβαια εχουν αρκετες διαφορες μεταξυ τους αλλα δεν παυουν να ανηκουν και οι δυο στην ομαδα των Others.. Οσο για Ilana Bram κλπ πιστευω οτι ειναι οι real bad guys, φυσικα δεν μπορω να ειμαι σιγουρη αλλα δε μου γεμισαν το ματι απο την αρχη..
Αλλα μαλλον το πιθανοτερο για Ilana κλπ ειναι να ειναι ανθρωποι του Ben ή Windmore..

izzie 8EA
28 Απριλίου 2009, 18:11
ακομα δεν εχουν ξεκαθαριστει οι ρολοι των προσωπων ωστε να μπορουμε να διακρινουμε το καλο απο το κακο!ο καθενας πραττει αυτο που θεωρει εκεινος σωστο! οποτε δεν μπορουμε να κρινουμε!απλα με την αντιμετωση γεγονοτων και καταστασεων μπορουμε εμεις να καταλαβουμε καποια πραγματα!τι να πω!στο τελος θα δουμε!

@ggeliki
28 Απριλίου 2009, 20:28
ακομα δεν εχουν ξεκαθαριστει οι ρολοι των προσωπων ωστε να μπορουμε να διακρινουμε το καλο απο το κακο!ο καθενας πραττει αυτο που θεωρει εκεινος σωστο! οποτε δεν μπορουμε να κρινουμε!απλα με την αντιμετωση γεγονοτων και καταστασεων μπορουμε εμεις να καταλαβουμε καποια πραγματα!τι να πω!στο τελος θα δουμε!

Συμφωνώ απόλυτα!!!:yes:
Ωραίο topic!!

tkollias
29 Απριλίου 2009, 12:53
Ο καθένας για τον εαυτό του είναι "καλός". Το ποιος είναι καλός ή κακός είναι σχετικό.
Είναι σαν αυτό που είχε ειπωθεί για τη Ρουσό: Για εκείνη και οι Επιζήσαντες είναι "Άλλοι"!
Νομίζω ότι οι καλοί πάντως είναι οι δικοί μας, οι Επιζήσαντες, οι οποίοι έως τώρα παίζουν το ρόλο των πιονιών στα χέρια των εκάστοτε Μπεν, Γουίνμορ, Ρίτσαρντ κτλ. Όμως, κάποια στιγμή θα "ξυπνήσουν" και θα δράσουνε. Μέχρι τώρα όλοι (κι όχι μόνο ο Τζακ που είπε ο "Ούινστον" Σώγιερ) αντιδρούν στις διάφορες καταστάσεις.
Αντικειμενικά πάντως, ο Μπεν κι ο Γουίντμορ μόνο καλοί δεν είναι. Μπορεί οι "Άλλοι" να είναι όντως καλοί, αλλά αυτοί οι δυο είναι καθαρματάρες του χειρίστου είδους, με τα όσα έχουν κάνει κατά καιρούς.

m@ria!!!
6 Μαΐου 2009, 19:59
Ωραίο topic!!!!!! Πολύ έξυπνο το θέμα που διάλεξες!!!! Αυτό το θέμα με έχει προβληματίσει πολλές φορές!!!!! Βασικά τα πράγματα είναι μπερδεμένα και δεν μπορούμε να καταλάβουμε ακόμα!!! Αλλά πιστεύω οτί στο τέλος τα πράγματα θα ξεκαθαρίσουν και θα έχουμε πιο σωστή γνώμη για όλους τους ήρωες της σειράς!!!! Ακομά κρατάω τις επιφυλάξεις μου για όλους και κυρίως για τον Μπεν και τον Γουίντμορ!!!! Σίγουρα κάτι χοντρό παίζεται με αυτούς τους δυο αλλά δεν ξέρουμε ακόμα τι είναι αυτό!!!!!!!!!!!!!:) :thumbsup1

!!!!!!!!doroula!!!!!!!!
6 Μαΐου 2009, 20:23
Ακόμα ένα ωραίο θέμα!!:thumbsup1:thumbsup1
Εγώ πιστεύω οτι κανένας δεν είναι "bad guy" απλά ο καθένας έχει άλλους στόχους και τα δικά του συμφέροντα!!

katakopos
6 Μαΐου 2009, 22:01
Εγω παλι πιστευω οτι ολοι ειναι ''bad guy".Ακομα και ο γιατρος...Ολοι πανω απ ολα την παρτυ τους βουτηγμενοι ως τα μπουνια στη διαπλοκη.

LostfanPaok
12 Μαΐου 2009, 20:36
Συμφωνώ με κάποια πραγματα που έχουν υποθεί πιό πάνο και εφόσον λέμε υποθέσεις ας πώ και εγώ την δική μου...

Νομίζω ότι η διαμάχη Windmore-Ben είναι εμφύλιος πόλεμος μέσα στην "ομάδα" Others, και αυτοί που μόλις έφτασαν στο νυσί (μήλησαν στον Mails) και μηλάνε για το άγαλμα δεν είναι παρα μία άλλη ομάδα η οποία είναι σε πόλεμο με τους others εδώ και πολύ καιρό...και τώρα επανέρχονται! Την υπόθεση αυτή την στηρίζω στον διάλογο που είχε ο Windmore με τον Locke μόλις είχε βγεί από το νυσί οτι δηλαδή θα ξεσπάσει πόλεμος ...κτλπ.Πιστεύω οτι ο πόλεμος αυτός δεν είναι Windmore-Ben αλλα Others-xxx. Θα δείξει βέβαια αλλα θα ήταν πολύ ανατρεπτικό αυτου του είδους η εξέληξη....

Τέλος πάντων θα δούμε μεθαύριο τι ισχύει και τί όχι...

Katerinaki_888
16 Μαΐου 2009, 20:37
Ο καθενας μπορει να θεωρηθει κακος απο την αντιπαλη ομαδα κ καλος απο την δικια του ομαδα,επειδη ολοι τους εχουν διαφορετικους στοχους κ αι διαφορετικα πιστευς ενεργει ο καθενας αλλιως...

Βεβαια,εγω ψηφισα την Ιλανα κ την παρεα της,γιατι δεν τους εχω παρει με καθολου καλο ματι κ δεν ξερω τι κρυβουν....Σιγουρα κρυβουν πολλα αφου εψαχναν τον Ριτσαρντ με το κωδικο ονομα Ριχαρδος!!!Τι δουλεια εχουν αυτοι με τον Ριτσαρντ??

Πιστευω οτι ακομα κ αν καποιοι θεωρουνται καλοι η κακοι μεχρι το τελος του Λοστ,μπορουν να αλλαξουν πλευρα γιατι πλεον τα πραγματα ειναι πολυ απροβλεπτα..Οπως ειπατε με το Σογιερ που στην αρχη εκανε οτι γουσταρε,δε εδινε σημασια στα αισθηματα των αλλων,τωρα εχει αλλαξει τοοοοοοσο πολυ χαρη στη Τζουλιετ..Τωρα,ομως αν η Τζουλιετ εχει οντως πεθανει τελικα(αν κ δεν το νομιζω) μπορει να ξαναγυρισει πισω στον παλιο κακο του εαυτο...(αυτο ηταν παραδειγματακι!!:P )

Ολα κρεμονται απο μια κλωστη πλεον...