PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Chuck 4x07 - Chuck Versus the First Fight

GTVSBot
2 Νοεμβρίου 2010, 02:00
Σειρά : Chuck
Σαιζόν : 4
Επεισόδιο : 7
Τίτλος : Chuck Versus the First Fight

Κανάλι : NBC
Πρώτη Προβολή : 01/11/2010

Περίληψη :

Μετά τον πρώτο καβγά του με τη Σάρα, ο Chuck πηγαίνει χωρίς να πάρει καμία άδεια σε αποστολή για να αποδείξει την αθωότητα της μητέρας του. Εκεί βρίσκει το χειριστή της στην MI-6, Greg Tuttle κι έναν μυστηριώδη ρώσο κατάσκοπο.Στο μεταξύ, η \"αποστολή\" της Έλλι είναι να ξεθάψει το καλά κρυμμένο παρελθόν των Bartowski.

Sikelos
2 Νοεμβρίου 2010, 08:10
Kalo episodio an kai arketa problepsimo.

smallv17
2 Νοεμβρίου 2010, 16:04
Ψηφισα πολυ καλο αν και η κατασταση με τους διπλους τριπλους,τετραπλους και ν-πλους πρακτορες νομιζω οτι εχει γινει ψιλοκουραστικη..:thumbdown :thumbdown

Τιμοθυ Νταλτον ολα τα λεφτα!!!!!!:clapping:

nenouca
2 Νοεμβρίου 2010, 22:22
Άπαιχτο το επεισόδιο δεν περίμενα καθόλου αυτήν την εξέλιξη στο τέλος.
Ο Τίμοθυ Ντάλτον ήταν πραγματικά υπέροχος!!!!!:D
Μ' έχει μπερδέψει πολύ η ΜάμαΒ άλλο πράγμα μου δείχνει το βλέμμα της και άλλο πράγμα οι πράξεις της. Δυστυχώς θα πρέπει να περιμένουμε 2 βδομάδες για να δούμε τη συνέχεια...:(

grip
2 Νοεμβρίου 2010, 23:45
Εγώ δεν περίμενα τέτοια εξέλιξη,και σίγουρα κάτι πρέπει να παίζει και με το αυτοκίνητό πλέον.

v@nd@lo$
3 Νοεμβρίου 2010, 18:43
Το επεισόδιο γι ακόμα μια φορά τα έσπασε:respect:

Από ένα σημείο και μετά απογειώθηκε!!!
Άντε να δούμε τι έκανε η Κα Μπι με το psp:lol:
upgrade ή downgrade;

Κι έλεγα πως σταμάτησε το knight ryder, επέστρεψε με την Έλενορ Μπαρτόσκι στην θέση του οδηγού.

go KITT go!!!!

smile88
4 Νοεμβρίου 2010, 00:31
Πολυ καλο επεισοδιο!
Ειχε πολυ γελιο σε ενα δυο σημεια,εκει με τον Μοργκαν να χανει το ακουστικο του,μαλιστα σε καποια φαση (δε θυμαμαι τωρα που ηταν) γελασα δυνατα ενω δεν το συνηθιζω αυτο!:lol:Και το σχολιο για το Alias!:lol:
Οντως ειναι λιγο μπερδεμενες οι κινησεις της μητερας,αλλα σε αυτο το επεισοδιο δεν κουραστηκα καθολου...Για να θελει να δει και την Ελι,οχι μονο τον Τσακ και να τον χρησιμοποιησει οπως θελει,παει να πει οτι οντως υπεραφοσιωθηκε στο σχεδιο της...
Ο καυγας Τσακ-Σαρα,τη στιγμη που παλευαν με τους αλλους,ολα τα λεφτα!:respect:
Αντε να δουμε τι ηταν αυτο στο αυτοκινητο,για πρασινο κρυπτονιτη μου εκανε,θα περιμενω να πεταχτει απο το πουθενα ο Μπραντον Ρουθ ξανα!:lol:

Filmfreak
4 Νοεμβρίου 2010, 00:41
το βρήκα πολύ καλό επεισόδιο και για άλλη μια φορά χαίρομαι που μετά από 4 σαιζόν, συνεχίζει να κρατάει υψηλό το επίπεδο των επεισοδίων και μαζί και τις προσδοκίες των φαν! το στόρι προχώρησε, για άλλη μια φορά είχαμε ένα πολύ καλό guest, πάλι με αναφορά σε προηγούμενο ρόλο του (το 'παιζε οτι δεν ήταν field agent αρχικά, ποιός, ο πρώην James Bond :lol:) και 2 ανατροπές που δεν τις περίμενα...φαντάστηκα οτι κάποια στραβή θα έκανε ο Ντάλτον αλλά δεν περίμενα με τίποτα να είναι ο ίδιος ο Βόλκοφ :shock: ...επίσης μου άρεσε πολύ η ανατροπή με την Έλι στο τέλος...δεν ξέρω, είμαι ο μόνος που κατάλαβε οτι αυτό που ουσιαστικά της άφησε ο πατέρας της δεν ήταν το αμάξι, αλλά κάτι στο αμάξι?? νέος διακομιστής ίσως??? δεν ξέρω, μπορεί και να κάνω λάθος όμως...αλήθεια τι ακριβώς του έκανε η μαμά Μπαρτόφσκι του Chuck??? ελπίζω να μην του έσβησε απλά τον διακομιστή, γιατί το εργάκι το είδαμε ξανά, έστω και για λίγο...άντε να δούμε και με αυτό τι θα γίνει!

δεν μπορώ πάντως να μην τονίσω το αρνητικό κομμάτι, για άλλη μια φορά, ακόμα και αν γίνομαι κουραστικός...ενώ το επεισόδιο θα μπορούσε να είναι ακόμα και άριστο (που δεν ψήφισα ακόμα btw φέτος) συνέχισε το ενοχλητικό στυλάκι του προηγούμενου...και οτι έλεγα οτι κούρασε στο προηγούμενο το μοτίβο με την μαμά, τελικα συνέχισε και εδώ!

έχω αρχίσει και κρατάω λογαριασμό γιατί σε λίγο θα χάσω τον μπούσουλα...έχουμε και λέμε λοιπόν...μέχρι τώρα η μαμά Μπαρτόφσκι: ξεκίνησε ως καλή, που τελικά αποκαλύφθηκε οτι δουλεύει για τον Βόλκοφ, αλλά τελικά ήταν undercover, όχι όμως δεν ήταν undercover και είπε ψέματα στην CIA, αλλά τελικά ήταν undercover απλά ήταν τόσο undercover που δεν ήξερε κανείς πόσο undercover ήταν, να όμως που τελικά δεν ήταν undercover και όλα αυτά ήταν κόλπο για άλλη μια φορά...ξέχασα κάτι? δεν θα μου έκανε εντύπωση αν συνεχιζόταν για 7-8 φορές και στα επόμενα επεισόδια αυτό το στυλάκι :thumbdown...ειλικρινά με ξενέρωσε απίστευτα αυτό το κομμάτι και πάλι, ενώ πιστεύω οτι ίσως και να ήταν ο λόγος που δεν το ψήφισα άριστο! αυτό το "παιχνιδάκι" με τις συνεχείς (και καλά) ανατροπές που προσπαθούν να κάνουν οι σεναριογράφοι για να προκαλούν με το ζόρι έκπληξη στο κοινό όλη την ώρα, είναι αυτό που με κούρασε απίστευτα και με έκανε να παρατήσω το Alias...τώρα, όσοι ακόμα πιστεύουν οτι η σύγκριση που κάνω τελευταία μεταξύ των 2 σειρών είναι άκυρη...................................τα παράπονα σας στον Τίμοθι Ντάλτον!!! :P

Jsw8bEjhwb4
:lol::lol::lol:

Tigran
4 Νοεμβρίου 2010, 01:13
Εμένα μου δίνει την εντύπωση ότι έχει γίνει πολύ "παιδική" η σειρά. Μέχρι και πέρυσι οι εναλλαγές μεταξύ των Action/Drama/Χιουμοριστικών στοιχείων γινόταν πολύ ομαλά. Φέτος εκεί που περιμένεις π.χ. να δεις δράση, ξαφνικά υπερισχύει το χιουμοριστικό στοιχείο και χαλάει όλη η ατμόσφαιρα. Δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα. Πέρα από τις ενδιαφέρουσες και γρήγορες εξελίξεις (που είναι το μόνο θετικό στοιχείο), γενικά τα βαριέμαι πολύ τα φετινά επεισόδια.

Elena25
4 Νοεμβρίου 2010, 08:35
asxeto..paidia kserete an mporw na vrw pou8ena th mousiki pou paizei sxedon se ka8e epeisodio kuriws se skhnes otan deixnoun to kako de kserw an me katalabate. p.x. se auto to episodio epaikse otan mas edeiksan ton Chuck me ton Dalton sto aeroplano afou tous eixan narkwsei kai h alli htan me to karotsaki kai tis eneseis

Darkphobia
4 Νοεμβρίου 2010, 09:02
Το επεισόδιο από θέμα πλοκής και όχι μόνο ήταν μακράν το καλύτερο της season.

Επειδή τα είπατε όλα πιο πάνω το μόνο που έχω να πω (περισσότερο τι βλέπω για τα επόμενα...) είναι:

Volkof-γκόμενος-Mama B-PSP-Upgrade-Orion's Work-Chuck-Orion-Mustang-Computer-Intersect.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός...;)

asxeto..paidia kserete an mporw na vrw pou8ena th mousiki pou paizei sxedon se ka8e epeisodio kuriws se skhnes otan deixnoun to kako de kserw an me katalabate. p.x. se auto to episodio epaikse otan mas edeiksan ton Chuck me ton Dalton sto aeroplano afou tous eixan narkwsei kai h alli htan me to karotsaki kai tis eneseis

Μπορείς να βρεις τη μουσική κάθε επεισοδίου εδώ (http://chucktv.net/music/music-season-4/).

akrivi_4
4 Νοεμβρίου 2010, 10:58
Μ'αρεσε απιστευτα πολυ..!!!

Απιστευτη η σκηνη που τσακωνονταν/εσπαγαν στο ξυλο τους αλλους, ο Τσακ με τη Σαρα, πλακα πλακα δεν νομιζω να τους εχουμε δει σε παρομοια σκηνη..!!

WTF?? :shock: Του εβγαλε τον intersect?? :shock: :shock: :shock: :shock:
Προφανως, αυτο το πρασινο λαμπυριζον πραγματακι κατω απο το καθισμα της mustang ειναι ενας δευτερος??:???: Η μεγαλη πλακα θα ειναι να το κανει upload η Ελλι!! Θα γελασουμε πολυ εκει!!!:P

Η σκηνη που Μοργκαν χανει το ακουστικο απο τις λιγες..!!! :lol: Ακομη καλυτερο, που περιμενε στην ουρα να το στεγνωσει!!!!

Highlight, η αναφορα στο Alias!!!:lol: Τελικα, δεν ειμαστε οι μονοι που το εχουν προσεξει :lipsseale :innocent:

Δεν εχει επεισοδιο την αλλη εβδομαδα??:*( Γιατι??:(

nakos26
4 Νοεμβρίου 2010, 12:02
Το καλύτερο επεισόδιο φέτος και νομίζω την παράσταση έκλεψε ο Timothy Dalton,πολύ γέλιο κ δεν του το χα.Βέβαια στο τέλος αποδείχθηκε ότι ήταν ο κακός άρα μάλλον θα σοβαρέψει κ αυτός,κρίμα.
Όντως κ μένα για psp μου 'κανε εκείνο το πράμα κ γελούσα μόνος μου στη σκηνή. :lol: :lol:
Ελπίζω σε ακόμα καλύτερη συνέχεια!

fakoykas
6 Νοεμβρίου 2010, 05:51
Δε του σβησε τον intersect απλά τον απενεργοποίησε
στα επόμενα θα δούμε τον τσακ να προσπαθεί να τον επανεργοποιήσει

Αυτό που έγινε με την Έλλι είμαι και εγώ αρκετά περίεργος.. πάντως δε μου αρέσει η ιδέα να είναι 2ος intersect και να γίνει κατάσκοπος και αυτή ή κάτι παρόμοιο.

Πάντως οι σκηνές μάχης ρε παιδιά έχουν γίνει πολύ ψεύτικες πλέον, στις αρχικές σεζόν βλέπαμε να τις τρώνε και οι δικοί μας που και που απ'τους κακούς, τώρα όλα γίνονται πολύ εύκολα.

Το άλλο που δεν άντεξα να μη παρατηρήσω είναι πως άνοιξε την πόρτα εκτάκτης ανάγκης ο Βόλκωφ λες και δεν ήταν τίποτα εν ώρα πτήσης! Το βάρος ξεπερνάει τον 1.5 τόνο ενώ το αεροπλάνο πετάει και εκτός αυτού ο αέρας θα ήταν τόσο δυνατός που θα τους είχε πετάξει έξω από το αεροπλάνο με το που άνοιξε η πόρτα, ενώ αυτοί έκατσαν και έπιασαν την κουβέντα.

Γενικά πολλές φορές υποβιβάζουν την νοημοσύνη του κοινού και είναι το μόνο πράγμα που με ενοχλεί στη συγκεκριμένη σειρά.

liakanel
6 Νοεμβρίου 2010, 13:51
Πολυ καλο επεισοδιο!!!
Απο την μια ανατροπη στην αλλη...

Πρωτα το αυτοκινητο της Ελλις που εχει ενα φουλ κατασκοπικο πορτμπαγκαζ!
Υστερα, ο Τσακ σταματαει να ειναι πια ο διακομιστης...

Μοργκαν σε τρελες φασεις!! Και ολες οι σκηνες με τον Τατλ/Βολκοφ ηταν απιστευτες!!! Κριμα που καταστραφηκαν ολα τα στοιχεια με την εκρηξη...για να δουμε τι θα γινει στην συνεχεια...!!

panoslost
22 Νοεμβρίου 2010, 22:22
Αριστο επεισόδειο, πολύ γέλιο και εναλλαγές(αν και λίγο προβλεψίμες)

smallville
19 Ιανουαρίου 2011, 02:17
Εξαιρετικό επεισόδιο αν και η κατάληξη έκανε μπαμ απο μακριά.
Πάντως ο Ντάλτον κορυφή.

Jane1
5 Σεπτεμβρίου 2011, 14:47
Άριστο το επεισόδιο.
Ο Μόργκαν ήταν φοβερός, και με το ακουστικό, αλλά και με τον Κέισι. :lol:
Ωραία η σκηνή που ο Τσακ και η Σάρα συζητούσαν/έλυναν τα προβλήματά τους την ώρα που πάλευαν. :grin:
Περίμενα ότι ο Τάτλ θα ήταν ο προδότης, αλλά δεν περίμενα ότι ήταν ο ίδιος ο Βόλκωφ. :shock: Ωραίο το quest του Timothy Dalton (James Bond). :thumbsup1
Η μαμά Μπαρτόσκι έσβησε τον διακομιστή από τον Τσακ. :shock: Σίγουρα στράφηκε εναντίον του για να μην αποκαλυφτεί στον Βόλκωφ, αλλά αυτό γιατί το έκανε; :???:
Σαφώς και ο μπαμπάς Μπαρτόσκι άφησε το αμάξι στην Έλι γιατί κάτι έχει κρύψει εκεί, ο κλασσικός Ορίον που ξέρουμε.