PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : How I Met Your Mother 6x08 - Natural History

Kal_El_77
8 Νοεμβρίου 2010, 23:20
13924

Η επίσημη περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

Η παρέα πηγαίνει σε ένα επίσημο δείπνο στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας και ο Τεντ γνωρίζει τον άνδρα της Ζόι, τον Καπετάνιο...

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση στην κεντρική σελίδα, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

Kal_El_77
9 Νοεμβρίου 2010, 08:59
Πολλές αποκαλύψεις και αρκετά στοιχεία για την εξέλιξη... Μου φάνηκε πως άρχισαν να ενώνονται κάποια κομμάτια και πως αρχίζουμε να μπαίνουμε σε μια τελική ευθεία... Νομίζω πως όντως έχουμε βρει τη μητέρα και πως σιγά σιγά η σειρά οδεύει προς το τέλος της... Κατά τ'άλλα, RESPECT @ Barney & Robin!

konner kent
9 Νοεμβρίου 2010, 15:00
Πολύ καλο, και 'γω νομίζω πως βρήκαμε τη μαμά των παιδιών του.

Μπάρνευ και Ρόμπιν xD

Και η εικόνα με τους 2 δεινοσαυρους στο τέλος , συμβολική..!

Rorschach
9 Νοεμβρίου 2010, 15:11
Πολύ καλό μέχρι και ο Τεντ είχε γέλιο! "good luck killing James Bond" :D
Μονη παραφωνια η ξανθούλα που με εκνευρίζει και το ζευγαρι Μάρσαλ-Λίλυ που είναι βαρετό.

Vagelis88
9 Νοεμβρίου 2010, 16:07
Καλύτερο φετινό επεισόδιο. Μακράν!!!

Barney+Robin= <3 , είναι τόσο τέλειοι μεταξύ τους κι έχουνε τόσο γελιο!!! Θα έχουμε εξελίξεις με μπαμπά Barney??? Πολύ γουστάρω,όχι τόσο για την υπόθεση,όσο για το ότι θα είναι Barney-κεντρικό επεισόδιο :P :P

Επιπλέον,η Cameron είναι απλά θεα. Βγάζει αρκετό γέλιο,που δεν το περίμενα, και νομίζω θα ταιριάξει καλά με τον Ted όταν παρατήσει τον Captain :P :P

Speaking of Ted...

Πολύ καλό μέχρι και ο Τεντ είχε γέλιο!

Συμφωνώ απόλυτα!!! Είναι σπάνια στιγμή στη σειρά και πρέπει να την απολαύσουμε

tedgiann
9 Νοεμβρίου 2010, 19:22
Συμφωνω και γω πως ηταν το καλυτερο φετινο επεισοδιο. Ειχε πολυ πλακα!!!
Ο Τεντ απιστευτος σε αυτο το επεισοδιο, που και γενικα νομιζω ειναι αρκετα καλος.:innocent: :innocent: ... Εκει που φωναζε απο την αλλη μερια καθως μιλαγε ο Μαρσαλ με τη Λιλυ :lol: :lol: :lol:

Ωραια η εξελιξη με τον πατερα του Μπαρνυ... και ρεσπεκτ σε αυτον και την Ρομπιν :respect: :respect:

Πολυ καλο!!:)

sheik
9 Νοεμβρίου 2010, 22:19
Τελειο το επεισοδιο!

Παιδια μη ξεχνατε, ΔΕΝ βρηκαμε την mother. Την mother την πρωτογνωριζει στον μυστηριο γαμο του 6χ01.

konner kent
9 Νοεμβρίου 2010, 23:44
^Με ξενέρωσες ,αλλά έχω(ακόμα) μία θεωρία.

Η Ζόη γίνεται φιλαράκι με τον Τεντ, το είπε άλλωστε και στο twitter η Μόρισσον ότι έχει σκηνές στο Mclarens ,και όντας όντως απογοητευμένη από το γάμο της, χωρίζει(άσχετα αν μας εδειξαν ότι προσποιούταν). Όταν ξαναπαντρεύεται, στο γάμο είναι καλεσμένη η μάνα.

sheik
10 Νοεμβρίου 2010, 00:32
^Με ξενέρωσες ,αλλά έχω(ακόμα) μία θεωρία.

Η Ζόη γίνεται φιλαράκι με τον Τεντ, το είπε άλλωστε και στο twitter η Μόρισσον ότι έχει σκηνές στο Mclarens ,και όντας όντως απογοητευμένη από το γάμο της, χωρίζει(άσχετα αν μας εδειξαν ότι προσποιούταν). Όταν ξαναπαντρεύεται, στο γάμο είναι καλεσμένη η μάνα.

Με μπερδεψες. Χωριζει η Ζοη και παντρευεται τον Τεντ εννοεις? Και ποια μανα λες οτι ειναι καλεσμενη? Οπως και να'χει πιστευω ειναι εντελως ξεκαθαρο πως η Ζοη δεν ειναι η μανα

edit:

Οκ τωρα σε επιασα. Προφανως δεχεσαι πως η Ζοη δεν ειναι η μανα απλα μεσω αυτης (και του πιθανου 2ου γαμου της) ο Τεντ την συναντα. Θα μπορουσε να γινει κατι τετοιο αν και πιστευω πως ο γαμος του 6χ01 ειναι ή της Ρομπιν ή του Μπαρνευ. Ή ακομα καλυτερα της -λεσβιας- κοπελιτσας(δε θυμαμαι ονομα) που εβγαινε καποτε ο Τεντ και η οποια συγκατοικει με την μανα, οποτε κολλαει στο να την καλεσε στο γαμο της.

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι σημαινει η τελευταια σκηνη με το corporate marshall(extinct) και στο πατωμα το ραντσο?

sakkoulis
10 Νοεμβρίου 2010, 00:58
Πολύ γλυκό επεισόδιο και τολμώ να πω πως δεν το περιμενα καθολου λαμβανοντας υποψη τι εχουμε δει σε αυτο τον κυκλο μεχρι στιγμης.Θα εβαζα αριστο,αλλα καποια κρυα για μενα αστεια-εφηβικου καφρικου στυλ με βρισιες και καλα χιουμοριστικες,ή περιεργες λεξεις που πραγματικα ειναι ενοχλητικες-νομιζω οτι του στερουν αυτο τον τιτλο και μαλλον θα αναγκαστει να κατεβει ενα σκαλι καλυτερο.Πολυ ωραιες ιστοριες και με εξελιξεις που μαρτυρουν λιγα απο τα προσεχη θεματα του κυκλου,ομως διατηρω τις επιφυλαξεις μου.Η μονη ιστορια που μου αρεσε απο την αρχη μεχρι το τελος ηταν Μπαρνευ-Ρομπιν.Νομιζω πως ηταν και η πιο αστεια δηλαδη.Με Λιλυ-Μαρσαλ υπηρχε ενα μπλα μπλα που νομιζω πως δεν ητν και κατι τρομερο που δεν το περιμενε καποιος.Και τελος η ιστορια με τον Τεντ νομιζω αρχιζει να αποκτα ενδιαφερον,οταν οι δημιουργοι μας κλεινουν διακριτικα το ματι με την τροπη των γεγονοτων.Ισως και να ειναι παραπλανητικο,ομως οποια και αν ειναι η οδος που θα διαλεξουν ελπιζω να ειναι ξεκαθαρα τα πραγματα,για να μην χαθουμε στη διαδρομη.Η σκηνη οπου η Ζοι ακουει για μενα τη συνομιλια του Τεντ και του συζυγου της ηταν η καλυτερη του επεισοδιου για μενα.Ελπιζω πραγματικα να συνεχισει ετσι η σειρα,ακομα και αριστα να μη βρισκω τα επεισοδια.Γιατι το προηγουμενο πραγματικα δεν το αντεχα σχεδον καθολου!!!!!!:innocent:
Και στα συν ειναι οτι στο συγκεκριμενο επεισοδιο δεν προσπαθησαν να περασουν με το στανιο καποια αμπελοφιλομπαρρουφα και ομως το αποτελεσμα ηταν τοσο αρτιο και αρμονικο.Μπραβο τους!:)

konner kent
10 Νοεμβρίου 2010, 01:01
Δεν ήταν ράντσο νομίζω, μάλλον κάθισμα για τους επισκέπτες τουρίστες.

Σα θεωρίες για το γάμο, και οι τρεις μου ακούγονται καλύτερες από το σεναριο που έβαλα παραπάνω.
Αλλά λένε (παραγωγή, η ίδια η Μόρισσον κλπ) ότι η Ζόη είναι μεγάλο μέρος της ιστορίαςΚάποθυ πρέπει να κολλλήσει.

great
10 Νοεμβρίου 2010, 11:44
Δεν μπορεί να έχουμε βρει την μητέρα.
Μην ξεχνάτε ότι την είπε με το όνομα της, δηλαδή τώρα που έλεγε την ιστορία την έλεγε Ζόι κανονικά που σημαίνει ότι αν είναι όντως η μητέρα θα το καταλάβαιναν τα παιδιά και θα τελείωνε η ιστορία.

smile88
10 Νοεμβρίου 2010, 18:27
^ Ακριβως.Σε γαμο γνωριζουμε τη μητερα,μην το ξεχνατε αυτο.
Ισως η Ζωη ειναι καποιος συνδετικος κρικος που δεν εχουμε καταλαβει ακομα,οπως εχουμε μεχρι τωρα γνωριμια Ρομπιν->σχεση με την Ρομπιν->χωρισμος με την Ρομπιν->μεθυσυ και τατουαζ->Στελλα για βγαλσιμο τατουαζ->Τονυ,ο πρωην και νυν της Στελλας->που προτεινε τη δουλεια στο πανεπιστημιο->γνωριμια με τη λεσβια συγκατοικο της μητερας.Τωρα το πως θα συνδεθει η Ζωη,και ποιανου ειναι ο γαμος,μενει να το δουμε...

Κατα τα αλλα,το επεισοδιο δε μου αρεσε οπως βλεπω οτι αρεσε σε ολους!Περιεργο!:lol:
Ενταξει,ειχε φαση με τους Ρομπιν και Μπαρνυ να ακουμπανε το οτιδηποτε κι η αποκαλυψη για τον πατερα του που μου ηρθε κεραμιδα,αλλα τα αλλα ηταν :yawn:...
Με εκνευρισε η Λιλυ για πρωτη φορα στη σειρα,δεν καταλαβαινει οτι ολοι μεγαλωνουμε,αλλαζουμε προτεραιοτητες?
Και σιχαθηκα τον αντρα της Ζωης,μιας και τον σιχαινομαι απο μια αλλη σειρα (Desperate Housewives),ηθελα να τον λιωσει στο ξυλο ο Τεντ!:lol:
Επιπλεον,οσο γλυκια και να ειναι η Ζωη/Jennifer Morrison,το storyline της δε μου αρεσει...Ειναι λιγο,πως να το πω,γιουχου?Μου θυμιζει το αναποδο της Στελλας!:???:
Ενταξει,σταματαω το θαψιμο,πρωτη φορα το κανω τοσο πολυ για αυτη τη σειρα!:P

madsemfe
10 Νοεμβρίου 2010, 19:04
Νομίζω ότι τόσο καλό επεισόδιο είχα να δω από την τρίτη σεζόν... Άριστο πραγματικά... Η σεζόνα φένεται ότι πάει πολύ καλύτερα από την περισυνή ...Επιτέλους..

SaPiLaS
10 Νοεμβρίου 2010, 20:36
Καλούτσικο επεισόδιο κυρίως λόγω Μπάρνευ-Ρόμπιν.
Μάθαμε και οτι ο Μάρσαλ στο μέλλον θα έχει αλλάξει μάλλον δουλειά.
Αντε σιγά σιγά να προχωράει το στόρι με την μάνα γιατί δεν παλεύεται άλλο η κατάσταση...

brazdas
10 Νοεμβρίου 2010, 22:32
Καλό το επεισόδιο!
Όντως Μπάρνεϊ και Ρόμπιν ήταν respect! Και επιτέλους, ίσως να φαίνεται κάποιο φως στην ιστορία του Τεντ και της γυναίκας του!

konner kent
12 Νοεμβρίου 2010, 18:36
Μιλούσα στο μσν και προέκυψε κάτι άλλο: Δεν είναι ο γάμος της Σίντι με την κοπέλα. Ο γάμος έγινε στην εκκλησία, στην εκκλησία δε γίνονται γκέι γάμοι.
Άρα ποντάρω Μπάρνευ-Ρόμπιν-Ζόη.

Fireball
12 Νοεμβρίου 2010, 23:03
Και εγω δεν πιστευω οτι η Zoe ειναι η μητέρα τελικά. Μην ξεχναμε οτι ειχε αναφερθει ότι η μητερα ήταν μαθητρια στον μαθημα οικονομικων στο πανεπιστημιο.

kostasm13
13 Νοεμβρίου 2010, 01:48
Ωραίο επεισοδιάκι! Θεά η Μόρρισον για άλλη μια φορά.
Πολύ γέλιο Ρόμπιν-Μπάρνεϋ. Τους έβλεπα μαζί και έλεγα τώρα θα φιληθούν.
Μακάρι να καταλήξουν μαζί.
Ψιλοβαρετό το όλο ηθικό θέμα Μάρσαλ/Λίλυ. Πολύ έξυπνο όμως αυτό στο μουσείο που ήταν ο Μάρσαν μέσα στις προθήκες.

Υπήρχε η ματιά μεταξύ Ζόι και Τεντ που δίνει ελπίδες ότι σύντομα θα γίνει κάτι.
Αν και θα'θελα να είναι αυτή η μάνα, τουλάχιστον να βγει κάτι καλό από την σχέση του Τεντ με την Ζόι.

smile88
14 Νοεμβρίου 2010, 00:54
Μιλούσα στο μσν και προέκυψε κάτι άλλο: Δεν είναι ο γάμος της Σίντι με την κοπέλα. Ο γάμος έγινε στην εκκλησία, στην εκκλησία δε γίνονται γκέι γάμοι.
Άρα ποντάρω Μπάρνευ-Ρόμπιν-Ζόη.

Σε μερικες πολιτειες της Αμερικης,δεν ξερω αν ειναι κι η Νεα Υορκη μεσα,γινονται και γκει γαμοι.Κι αν δε γινονται στην Νεα Υορκη,ανετα μπορει να ειναι σε καμια διπλανη πολιτεια!;)

Και εγω δεν πιστευω οτι η Zoe ειναι η μητέρα τελικά. Μην ξεχναμε οτι ειχε αναφερθει ότι η μητερα ήταν μαθητρια στον μαθημα οικονομικων στο πανεπιστημιο.

Στην αρχη,ειχα κι εγω την εντυπωση οτι οταν γνωρισε την μητερα ο Τεντ,ηταν ακομα φοιτητρια και με ξινησε το γεγονος,αλλα οταν ειδαμε το πρωτο επεισοδιο της Σιντι,στο 5x12,κι επειδη κατι δε μου πηγαινε καλα,γιατι αποδεχθηκε οτι η Σιντυ ηταν σε αυτη την ταξη των Οικονομικων κι εβαλα ξανα το φιναλε της 4ης οπου ειπωθηκε αυτο για να το ξαναδω καλυτερα και τελικα δεν ηταν του στυλ "κι εδω ειναι η ταξη της μητερας σας",αλλα "κι εδω,σε αυτη την ταξη,ξεκινησε ολη η ιστορια της γνωριμιας σας με την μητερα της" ή κατι τετοιο...Αρα ανετα,η Σιντυ,που ηταν σε αυτη την ταξη,να ηταν η αρχη της ιστοριας!;)

Fireball
14 Νοεμβρίου 2010, 01:11
Αν δεν κάνω λάθος είχε αναφερθει πλεον καθαρά στο 5χ01 ότι η τάξη στην οποία είχε μπει κατα λάθος ο Ted ήταν και η τάξη της μητερας. Καποια στιγμή κιόλας παει να δείξει σε ποια θέση καθότανε αλλά το κόβει.

konner kent
14 Νοεμβρίου 2010, 01:20
[quote=smile88;813322]Σε μερικες πολιτειες της Αμερικης,δεν ξερω αν ειναι κι η Νεα Υορκη μεσα,γινονται και γκει γαμοι.Κι αν δε γινονται στην Νεα Υορκη,ανετα μπορει να ειναι σε καμια διπλανη πολιτεια!;)
/quote]

Nαι, γκέι γαμοι γίνονται, αλλά μέσα στην εκκλησία? Δε νομίζω. Πολιτικοί είναι.

Και στο διάλογο Τεντ-Μάρσαλ φαίνεται ξεκάθαρα πως πρόκειται για εκκλησία.

"Dude, you fixed church"
"God, you're welcome"
. Ή κάπως έτσι.

smallville
15 Νοεμβρίου 2010, 01:05
Μέτριο επεισόδιο...μόνο Ρόμπιν και Μπάρνυ άξιζαν.

shakermaker
15 Νοεμβρίου 2010, 20:25
Η θεά Robin ζωγράφισε πάλι :worthy::
"Get your other hand off my ass",το ύφος της όλα τα λεφτά :lol:
(δείχνοντας τον βαλσαμωμένο πιγκουίνο) "Not for him, he's stuffed" αχαχααααααα:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:Πόσο ταιριαστό ζευγάρι είναι με τον Barney;:lol: Μάλλον θα είναι μαζί στο φινάλε της σειράς.:clapping:

Κατά τ'άλλα δεν θα πρωτοτυπήσω, πολύ όμορφο επεισόδιο, μάλλον το καλύτερο φετινό μέχρι στιγμής. Όσο για τον Teddy bear, εμένα πάντα μου άρεσε αυτό το dorky στυλάκι του (ναι, μ'αρέσει και ο Josh Radnor, τ'ομολογώ :P).

Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι σημαινει η τελευταια σκηνη με το corporate marshall(extinct) και στο πατωμα το ραντσο?

Δεν είναι ράντζο, είναι "καναπές" για να κάθεσαι και να θαυμάζεις τα εκθέματα/ξεκουράζεσαι/γουατέβερ, όλα τα μεγάλα μουσεία έχουν.
Πάντως μου άρεσε πολύ που ο Marshmallow δεν θα είναι στην τράπεζα του διαβόλου στο μέλλον.:P

έδιτ, με πρόλαβε ο konner για το κάθισμα, σωστότατος, δεν το πρόσεξα!