PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Chuck 4x15 - Chuck Versus the Cat Squad

GTVSBot
15 Φεβρουαρίου 2011, 02:00
Σειρά : Chuck
Σαιζόν : 4
Επεισόδιο : 15
Τίτλος : Chuck Versus the Cat Squad

Κανάλι : NBC
Πρώτη Προβολή : 14/02/2011

Περίληψη :

Ο Chuck έχει μια έκπληξη για τη Σάρα.Την παλιά της ομάδα, την C.A.T. και την αποστολή τους στο Ρίο.Παλιά μυστικά όμως κι έχθρες έρχονται στην επιφάνεια, καθώς η C.A.T. προσπαθεί ναξεκαθαρίσει παλιούς λογαριασμούς της με τον Augusto Gaez.Εντωμεταξύ στο Buy More, ο Morgan προσπαθεί ν' \"αφοπλίσει\" την Καρίνα.

metallurgy
15 Φεβρουαρίου 2011, 14:16
Τι εγινε ρε παιδια πολυ μ.παρελαση πλακωσε...Παναγια μου!!
Κατα τα αλλα χλιαρο επεισοδιο μ φανηκε .Και η σαρα ειχε δικιο εν μερει γαιτι ελιωσε ο αλλος να παλευει να ενωσει με τις φιλες της...αλλα και στην σκηνη π ηταν κρεμασμενος με το οπλο και του φωναζε ηθελε μια αγκωνια εκει η ξανθια να στρωσει...Ελπιζω το επομενο να ναι καλυτερο!

Υ.Γ ΜΑΘΕ κοπελα μου να ανοιγεσαι επιτελους στον ανθρωπο που αγαπας..Α ΜΑ πια!!!!

Darkphobia
15 Φεβρουαρίου 2011, 17:45
Πέρσι είχαμε αυτό...

6R9VaawUQHU

Φέτος τις γατούλες.Α ρε Μόργκαν...

Ωραίο επεισόδιο.Λίγο η Καρίνα,λίγο το ξύλο,ε εντάξει και ο Lou Diamοnd καλός ήταν,είχε τη φάση του.Ακόμα περιμένω να δω που το πάνε,αν και έχω τις υποψίες μου.;)

giorgospan
16 Φεβρουαρίου 2011, 00:47
Πολύ μέτριο το επεισόδιο γενικώς. Τα 2 τελευταία επεισόδια πολύ "σαχλά" και πολύ μακρία από αυτά που κάνουν τη σειρά αυτό που είναι. Πολύ απογοητευμένως από αυτά τα 2 επεισόδια και πραγματικά πιστεύω πως το 13 έπρεπε να είναι και το season finale(εξάλλου έκλεισε και τα ανοιχτά μέτωπα)... Ας ελπίσουμε ότι είναι απλά παροδικό αυτό το πράγμα. Βέβαια ψήφισα καλό γιατί όπώς και να το κάνουμε αρσενικό είμαι :P

Filmfreak
16 Φεβρουαρίου 2011, 22:45
Δεν μπορώ να πω οτι δεν είναι φιλότιμες οι προσπάθειες των παραγωγών να αυξήσουν τα νούμερα (μαζί με την λίμπιντο), αλλά δεν μπορώ επίσης να πω οτι δεν είναι προφανής η έλλειψη νέων ιδεών. Από το ένα μέτριο επεισόδιο στο άλλο, κατά την γνώμη μου η σειρά κάνει με διαφορά την μεγαλύτερη κοιλιά της, σε μια ήδη πολύ υποτονική σαιζόν.

Συγκεκριμένα στο επεισόδιο, οκ bring on the cats! Eιδικά το ντουέτο Σάρα-Ζόντρα όλα τα λεφτά, όπως και το ξύλο μεταξύ τους. Από εκεί και πέρα η "ανατροπή" με την Έιμι φώναζε από χιλιόμετρα μακριά, οι κοντρίτσες των 2 ζευγαριών ανούσιες και το χιούμορ πεσμένο. Πάντως το στόρι μοιάζει να ακολουθεί τα χνάρια της οικογένειας της Σάρα, οπότε προβλέπω να δούμε την πεθερά του Τσακ σύντομα, μιας και έγιναν αρκετές αναφορές σε αυτήν ειδικά, που δεν θυμάμαι από άλλες σαιζόν. Άλλωστε τον μπαμπά της τον έχει δείξει.

Ελπίζω σε ένα σοβαρό main story, γιατί καλά τα χαριτωμένα φιλλεράκια, ακόμα καλύτερα τα guest σαν τα σημερινά, αλλά απελπισμένες προσπάθειες να ξεζουμίσουν την σειρά, τραβόντας μην έχοντας άλλον τρόπο περισσότερο κοινό μου φαίνονται. Μακάρι να κάνω λάθος όπως στο παρελθόν για την σειρά και να έχει περισσότερα να δείξει, αλλά πλέον η πίστη μου κλονίζεται.

Υ.Γ. Tώρα συνειδητοποίησα οτι Τσακ και η Σάρα είναι πλέον ζευγάρι για πάνω από έναν χρόνο, ετοιμάζονται να παντρευτούν και το πραγματικό της επίθετο δεν του το έχει πει η Σάρα ακόμα; :P

liakanel
17 Φεβρουαρίου 2011, 00:54
Μ'αρεσε πολυ το επεισοδιο...ειχε μια ιδεα απο Charlie's Angels και ειχε πλακα...!
Εκανα μπαμ εξαρχης για το ποια ηταν η προδοτρα...αλλα ενταξει...

Απ'οτι καταλαβα αναμενουμε το comeback των γονεων της Σαρα και οταν ο αφηγητης ειπε στο τελος "οτι μπορει να ενταξω ενα νεο μελος στην ομαδα", πηγε το μυαλο μου στην Ελλι...λετε??? Φαση θα ειχε να την δουμε να τρεχει σε αποστολες και απο πισω να την κυνηγαει ο Awesome με το παιδι..!! :haha:

akrivi_4
17 Φεβρουαρίου 2011, 10:52
Συμφωνω με τους προλαλήσαντες. Πολύ μέτριο το επεισόδιο, έλλειψη ιδεών και πολλές μα πολλές ευκολίες!

Δεν απογοητεύομαι ακόμα. Έχετε δίκιο, μάλλον θα έχουμε εμφάνιση της μητέρας της Σάρα και φυσικά μια τέλεια δικαικολογία γιατί τους παράτησε όταν ήταν μκρή η Σάρα!! Αν δεν είχε προηγηθεί η ιστορία της μαμάς Μπαρτοσκι, θα έλεγα ότι μάλλον, θα βλέπαμε και τη μαμά Γουόκερ σε ρόλο δεινής κατασκόπου..!!

Είδωμεν!!!

Filmfreak
17 Φεβρουαρίου 2011, 14:16
Αν δεν είχε προηγηθεί η ιστορία της μαμάς Μπαρτοσκι, θα έλεγα ότι μάλλον, θα βλέπαμε και τη μαμά Γουόκερ σε ρόλο δεινής κατασκόπου..!!
Το ένα δεν αποκλείει το άλλο. :P

smile88
17 Φεβρουαρίου 2011, 18:14
^ Ακριβως... :*( Ελπιζω να διεψευστω!

Πολυ καλο επεισοδιο, το ευχαριστηθηκα, ειχε φαση ολο αυτο με την ομαδα, κι ας ηταν τιγκα στα κλισε! :lol:
Μια ενταση μονο, ΠΡΕΠΕΙ να μαθει η Σαρα να ανοιγεται στον Τσακ, δε γινεται αλλιως!

NeoRanger
18 Φεβρουαρίου 2011, 19:42
Η σειρά έχει κάνει κοιλιά εδώ και καιρό και δυστυχώς έχει πέσει στην παγίδα των plot-twists (δηλ. everything is connected, κάτι που έπαθε και το Supernatural). Παρόλα αυτά διατηρεί ένα χιούμορ και μια παιδική αθωότητα που δε με απωθεί αρκετά ώστε να την ξεγράψω. Το συγκεκριμένο επισόδειο είναι σ' αυτό ακριβώς το μήκος κύματος.

Αυτό το plot twist μόνο να μην ήταν τόσο προβλέψιμο μόνο... Αν και μετά το Orion = Steve Bartowski, δεν περιμένω και πολλά σ' αυτόν τον τομέα.

smallville
25 Ιουνίου 2011, 00:34
Πολύ ωραίο το επεισόδιο.
Τρελό οφθαλμόλουτρο ρε παιδάκι μου.

Jane1
8 Σεπτεμβρίου 2011, 17:08
Πολύ ωραίο επεισόδιο αλά Άγγελοι του Τσάρλι, φοβερή η ομάδα ΓΑΤΑ.
Πολύ γέλιο Μόργκαν με Καρίνα.
Φαινόταν από την αρχή ότι η Έιμι ήταν ο προδότης, υπερβολικά καλή για να είναι αληθινή.
Νομίζω ότι ήταν η πρώτη φορά που είδαμε Έλι χωρίς καθόλου Awesome.