PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Dexter 6x01 - Those Kinds of Things

GTVSBot
3 Οκτωβρίου 2011, 05:00
Σειρά : Dexter
Σαιζόν : 6
Επεισόδιο : 1
Τίτλος : Those Kinds of Things

Κανάλι : ShowTime
Πρώτη Προβολή : 02/10/2011

Περίληψη :

Ο Ντέξτερ πηγαίνει στην 20η συγκέντρωση του λυκείου του για να κυνηγήσει τον βασιλιά τού σχολικού χορού του. Παράλληλα, ψάχνει παιδικό σταθμό για τον γιο του και αρχίζει να τον απασχολεί το θέμα της θρησκείας και τι θα μεταδώσει στον Χάρισον. Το Τμήμα Ανθρωποκτονιών ασχολείται με έναν αποτρόπαιο φόνο με πιθανές θρησκευτικές προεκτάσεις. Τέλος, η Ντέμπρα γίνεται απρόσμενα ήρωας.

NikBG
3 Οκτωβρίου 2011, 15:05
Πάρα πολύ καλή πρεμιέρα όπως πάντα. :respect: Άξιζε την αναμονή. Ωραίος ο Edward James Olmos :thumbsup1 Μ' αρέσει το θέμα του φετινού κύκλου και περιμένω να δω πώς θα εξελιχθεί

GEORGE77
3 Οκτωβρίου 2011, 16:18
Πολύ καλό το επεισόδιο..Αναμένεται ωραία η σεζόν...!!!!Να ρωτήσω...Το επεισόδιο αυτό έχει διαφορά με το preair που βγήκε πριν μια βδομάδα..Αν ναι τι διαφορά????
Ευχαριστώ!!!!

nikos-kom
3 Οκτωβρίου 2011, 17:02
Πολύ καλό το επεισόδιο..Αναμένεται ωραία η σεζόν...!!!!Να ρωτήσω...Το επεισόδιο αυτό έχει διαφορά με το preair που βγήκε πριν μια βδομάδα..Αν ναι τι διαφορά????
Ευχαριστώ!!!!

Απολυτως καμια απλα τους εγινε leaked.

Bender62
3 Οκτωβρίου 2011, 18:14
Πολυ καλη η πρεμιερα!τα ειχε ολα!αντε καλη σεζον να εχουμε!!!

dimath
3 Οκτωβρίου 2011, 18:57
Τι να πρωτοθυμηθώ από το επεισόδιο...

Στην αρχή που περιγράφει πώς όλα πάνε στραβά, ώσπου...
"And there are other times when everything goes... just perfectly. That's how the last year has been for me."

Την ελαφρώς ντυμένη αδερφή του Μπατίστα στο σπίτι του Ντέξτερ κι αυτόν να λέει από μέσα του:
"It's not what you're thinking."

Εμφανίζεται κι ο Μπατίστα...
"It's really not what you're thinking."

Τα πιστεύω του Ντέξτερ και η απάντηση της Ντέμπρα:
Ντέξτερ: A set of rules on how to conduct myself in the world so that I don't get... into trouble.
Ντέμπρα: I'm not the most religious person in the world... but seriously? Sounds like something I might teach a puppy.

Ο Ντέξτερ για το λύκειο:
"It's a miracle I graduated without killing anyone." :lol:

Χορευτικές κινήσεις που σκοτώνουν από τον Ντεξ. It's hammer time!
"I have no idea what "hammer time" is. Or how it differs from regular time."

Τον Dexter να παίζει αμερικάνικο ποδόσφαιρο και να προσπαθεί να μάθει την ορολογία...
"Even the coffin corner isn't as fun as you'd think." :lol:

Η συζήτηση Ντέξτερ-Μπατίστα για την θρησκεία...
"Look, I know this is a little basic, but how do we even know there is a God? You know, so I can explain it to Harrison."

Κι αφού απαντάει ό,τι να 'ναι...
Μπατίστα: This is very hard to put into words.
Ντέξτερ: Because it makes no sense. Thanks, Angel, you really made it all much more clear.

Ο διάλογος Ντέμπρα-Μασούκα για τους ειδικευόμενους:
Ντέμπρα: What happened to the little hottie?
Μασούκα: What are you suggesting? That I would pick Ryan as my intern simply because of her remarkable breasts and buttocks?
Ντέμπρα: Yeah.

Την Τρίσα να κάνει τα κόλπα της στον Ντεξ...
"Stop talking, Dexter."

Ο απολαυστικός διάλογος περί θρησκείας και άφεσης αμαρτιών μεταξύ Ντεξ-θύματος...
Θύμα: See, God forgives us.
Ντέξτερ: Really, it's as simple as that? You kill someone, God forgives you for it?
Θύμα: Yes.
Ντέξτερ: So I could kill you and God would forgive me?
Θύμα: Well, no.
Ντέξτερ: You just said he would.
:rotfl:

Και μέσα σ' όλα αυτά, πιάνουν δουλειά και οι καινούριοι κακοί. :thumbsup1

Με δυο λόγια, άριστο επεισόδιο.

stavros4815162342
3 Οκτωβρίου 2011, 19:54
Το επεισόδιο ήταν απολαυστικότατο!!! Είχε απ' όλα μέσα, Ντέξτερ, φόνο, εισαγωγή στους νέους κακούς και ό,τι επακολουθεί με τη θρησκεία και πολλά άλλα. (έδειξε και όλους τους χαρακτήρες έστω λίγο και μου άρεσε πολύ)

Ο διάλογος με το θύμα στο τέλος απλά δεν υπήρχε :lol:

Τα έχει πει ωραία ο dimath, μην λέω και εγώ τα ίδια, απλά να προσθέσω ότι έλιωσα με το νέο βοηθό του Μασούκα, στην αρχή που φωτογράφιζε το πτώμα και έβγαλε συμπέρασμα "He is dead!!!", ταίριαξε με το σχόλιο της Ντεμπ :P
Όταν λιποθύμησε πάτησα pause να γελάσω με την ησυχία μου :lol: :rotfl:

freedoom
3 Οκτωβρίου 2011, 20:04
Πολύ καλή και δυνατή πρεμιέρα!
O Dexter όπως μας έχει συνηθισει! Ρε παιδιά τι γκόμενα ήτσν αυτή που του έτυχε? :P
Η όλη φάση με την Olmos δείχνει πολλά υποσχόμενη. Για να δούμε.

Vampironi
3 Οκτωβρίου 2011, 21:28
Πολύ καλό εισαγωγικό επεισόδιο.
Οι νέοι χαρακτήρες φαίνεται να έχουν μεγάλο ενδιαφέρον ενώ το θέμα της θρησκείας θα μας απασχολήσει. Ο Dexter ως συνήθως απολαυστικός. :thumbsup1

evangeline
3 Οκτωβρίου 2011, 22:06
Πολύ καλή, απολαυστική πρεμιέρα ,αντε καλή σεζόν να εχουμε !:grin:
χάρηκα πολύ με το break-up Batista-LaGuerta γιατι δεν την πάλευα και αλλη sz:yawn: :yes:
creepy σκηνικά:shock: , οι Edward James Olmos-Colin Hanks (ποσο μοιαζει στον Tom really!)promising ως αρχικη εντυπωση !
Ο Masuka θεούλης οπως παντα :lol:
Michael C. Hall σταθερά :worthy: :grin:

:lol: :lol: :lol:
UN-aavGz4UI&feature=player_embedded

Reben
3 Οκτωβρίου 2011, 23:06
- So it's began?
- Yes, it's began...

So say we all! ;)

bledda
4 Οκτωβρίου 2011, 01:11
Πραγματικά φοβερό επεισόδιο, τελείωσε κι ήθελα άλλο τόσο!
Καμμένες ατάκες όπως αναφέρατε, απολαυστικά σκηνικά, ο Ντέξτερ ανανεωμένος, το θέμα της θρησκείας πιασάρικο και το "δίδυμο" των κακών πολλά υποσχόμενο-προσωπικά μου κίνησε άπειρα την περιέργεια. Γενικά όταν σε έργα πετάνε φράσεις-γνωμικά-αποφθέγματα και αυτά συνδυάζονται με φόνους είναι το καλύτερό μου!

Η αρχή και το reunion all the money!! :lol: Το σκηνικό στο μαγαζί με Ντεμπ και Κουίν μόνο σε μένα φάνηκε περίεργο? Δεν ξέρω, έγινε τόσο απότομα που λέω: "δεν μπορεί, σίγουρα κάποιον θα πάρει ο Χάρος τώρα!". Θα δείξει ποιά ήταν η χρησιμότητά του. :???:
υγ: τί έγινε, αλλάξαμε μεθόδους? κάγκελο έμεινα με το ηλεκτροσόκ. :P

zisis1985
4 Οκτωβρίου 2011, 01:19
η καλύτερη πρεμιέρα για φέτος, τουλ για τις σειρες που βλεπω εγώ!!!

dimath
4 Οκτωβρίου 2011, 01:22
υγ: τί έγινε, αλλάξαμε μεθόδους? κάγκελο έμεινα με το ηλεκτροσόκ. :P

Παρότι το μαχαίρι είναι το αγαπημένο του, δεν περιορίζεται αποκλειστικά σ' αυτό. Ένα infographic με τα θύματα και τον τρόπο που πέθαναν (ως και την 5η σεζόν)...

http://i349.photobucket.com/albums/q392/dimath/th_c5eb4d02.jpg (http://i349.photobucket.com/albums/q392/dimath/c5eb4d02.jpg)

bledda
4 Οκτωβρίου 2011, 01:31
^ Το ξέρω, αλλά συγκεκριμένα η "ανάνηψη" μου έκανε εντύπωση...πολύ θετική μπορώ να πω, γιατί -εκτός του ότι δεν το περίμενα- ήταν και πολύ ποιητικό λόγω του επαγγέλματος των θυμάτων. :thumbsup1

Το πινακάκι φοβερό! :clapping: Ξεχνάς κάποιον, τσουπ-αναδρομή :grin:

dimath
4 Οκτωβρίου 2011, 02:06
Ναι, ήταν κάτι πρωτότυπο. Το ποιητικό το έχει ο Ντεξ, και τον Άρθουρ για παράδειγμα τον σκότωσε με σφυρί, όπως σκότωνε κι εκείνος (κάποια από τα θύματά του).

Το infographic δεν είναι δική μου δουλειά (κάτω δεξιά φαντάζομαι είναι η υπογραφή του δημιουργού), κυκλοφορεί στο διαδίκτυο εδώ και αρκετούς μήνες. Το κοιτάζω όμως και δεν μπορώ να θυμηθώ ποιον ξεχνάει. Για πες.

bledda
4 Οκτωβρίου 2011, 02:13
Το infographic δεν είναι δική μου δουλειά (κάτω δεξιά φαντάζομαι είναι η υπογραφή του δημιουργού), κυκλοφορεί στο διαδίκτυο εδώ και αρκετούς μήνες. Το κοιτάζω όμως και δεν μπορώ να θυμηθώ ποιον ξεχνάει. Για πες.
Το κατάλαβα, αλλά δεν το είχα δει πουθενά και μου άρεσε πάρα πολύ. Κανέναν δεν ξεχνάει (σιγά μην έβρισκα κι ελλείψεις, εδώ δε θυμάμαι τους μισούς από όσους έχει :innocent:), υποθετικό σχήμα ήταν...αν ξεχάσεις κάτι δηλαδή, το χρησιμοποιείς για μπούσουλα-μίνι επανάληψη φόνων. :grin:

dimath
4 Οκτωβρίου 2011, 02:25
^ Εντάξει, πρέπει να πάω για ύπνο. Νόμιζα ότι εννοούσες πως ξέχασα να προσθέσω κάποιον στο πινακάκι. :lol:

Dexter - Angel περί Θεού...

9iS8Nhx6Gvo

Γελάω και μόνο που βλέπω τη φάτσα του Dexter ενώ προσπαθεί να καταλάβει. :lol:

jack1987
4 Οκτωβρίου 2011, 04:30
Η καλύτερη πρεμιέρα από τις σειρές που είδα φέτος.Ένα από τα πιο γεμάτα επεισόδια της σειράς.Θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους ότι το νέο δίδυμο κακών φαίνεται πολλά υποσχόμενο.

Έχουμε φτάσει στην 6ή σεζόν και η σειρά παραμένει σε υψηλό επίπεδο.Λίγες σειρές το έχουν καταφέρει αυτό.

tasoskratos
4 Οκτωβρίου 2011, 08:27
Πω πω πω ένα χαμόγελο που έριξε μόλις ανκάλυψε ότι ο νέος του ΄΄αντίπαλος΄΄ είναι ιδιαίτερα πολύπλοκος και ενδιαφέρων!
Τελευταία σεζόν Dexter & Αποκάλυψη. Τυχαίο?

Πότε είπαμε ότι είναι εκείνο το reuion?

Captain Αντάμα παρασίτεψες! Θα κλάψει πολύς κόσμος του BSG όταν πέσει βαριά η μάχαιρα!

Fireball
4 Οκτωβρίου 2011, 10:30
Καιρό είχαμε να δούμε τον Dexter με τόσα κέφια! Πολλά υποσχόμενη πρεμιέρα. Κρίμα που ξεφορτωθήκανε την Αγλλίδα νταντά. Πόνταρα σε κάπoιο story με το παρελθόν της.
Το πιστολίδι στο bar και εμένα μου φάνηκε λιγάκι άκυρο αλλά κάτι θα παιχτεί δεν γίνεται.
Λατρευω μπαμπά Harrry!!!! Οι σκηνες στο party και στον αγωνα που κοίταγε τον Dexter όλο καμάρι ήταν οι αγαπημένες μου.

geon565
4 Οκτωβρίου 2011, 11:38
Λοιπον, το επεισοδιο καλο.... Εισαγωγη ητανε οκ, περιμενω να δω πως θα εξελιχθει.

Ο Μασουκα σταθερη αξια στη σειρα, αντι να διαλεξει το ξανθουλι διαλεξε τον απαλευτο για βοηθο, χαχα.
Ο Κουιν πρεπει να εξολοθρευτει, λολ. Σαν χαρακτηρας δεν με χαλαει αλλα ο ηθοποιος που τον υποδυετε ειναι τρισαθλιος, σε λιγο θα συγκαταλεγετε στους african-americans αν συνεχισει να κανει σολαριουμ με αυτη τη συχνοτητα.
Ο Ντεξ επιτελους με δικο του μαλλι μετα την χημειοθεραπεια? Δεν ειμαι και σιγουρος.

Κορυφαια στιγμη του επεισοδιου οταν παει να χτυπησει το θυμα με το σφυρι και λεει "Hammer time" , φραση σημα κατατεθεν του MC Hammer. Προηγουμενως χορευανε το "cant touch this" στο reunion.

Megatron
4 Οκτωβρίου 2011, 13:36
Εισαγωγικο ητανε δεν μπορω να πω οτι ειχε και τιποτα ιδιαιτερο
Το στορυ με το 2ο φονο με το αιμα στα νυχια κλπ μετριο και να βλεπω Dexter να γινεται λιγο Χανκ Μουντι σε Californication ηταν καπως.

στα θετικα το καινουριο διδυμο που θα μας απασχολησει φανηκε creepy, η κουβεντα με τη θρησκεια λιγο αμηχανη γενικα θα δειξει πως εξελιχτει.

Παντως κραταω μικρο καλαθι για τη season και απο οτι ειδα εκανε ρεκορ για πρεμιερα οποτε βλεπω να συνεχιζει στο καναλι μεχρι να ξεζουμιστει.
Οι σεναριογραφοι δεν μπορουν να παρουν ρισκο χωρις να ξερουν ποτε ακριβως η σειρα θα τελειωσει οποτε προβλεπω γνωριμο στορυ χωρις τρελες εκπληξεις

tarantina
4 Οκτωβρίου 2011, 14:28
Dexter is back! :grin:
Κι εγώ χάρηκα για το χωρισμό Batista & LaGuerta,τους είχα βαρεθεί!
Πολύ γέλιο ο Μασούκα και η όλη φάση με τους φοιτητές!:grin:
Ο Olmos παίζει να ναι και ο δεύτερος καλύτερος κακός μετά τον μέγιστο Arthur Mitchell!Ωραίος και ο Hanks!
Το μόνο άκυρο σκηνικό ήταν ο διάλογος μεταξύ Μπατίστα και αδερφής του στο εστιατόριο..

MOONSPELL_
4 Οκτωβρίου 2011, 15:09
Αυτή θα είναι η τελευταία season? ξέρει κανείς ?

dimath
4 Οκτωβρίου 2011, 17:52

Πριν από κάνα μήνα διάβαζα ότι ο Michael C. Hall (Dexter) ήταν κοντά στο να υπογράψει επέκταση συμβολαίου (το υπάρχον λήγει στην 6η σεζόν). Οι παραγωγοί έχουν δηλώσει πως δεν σκέφτονται το τέλος της σειράς. Στο κανάλι είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιημένοι με την τηλεθέαση με τον πρόεδρο να λέει πως θέλει το Dexter να συνεχιστεί για πολλά χρόνια ακόμη. Οπότε, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, αυτή δεν θα είναι η τελευταία σεζόν, πιθανόν ούτε καν η επόμενη.

tasoskratos
4 Οκτωβρίου 2011, 22:00
Οπότε, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου, αυτή δεν θα είναι η τελευταία σεζόν, πιθανόν ούτε καν η επόμενη.

Εάν περιμένουμε να μεγαλώσει ο γιος του Dexter για να μάθουμε εάν θα ακολουθήσει τα χνάρια του πατέρα του...δηλαδή το λιγότερο καμιά 10αριά χρονάκια...sorry αλλά δεν θα το αντέξω.
Πιστεύω ότι μετά από 6 σεζόν, όπου η κάθε μία έχει τον δικό της ΄΄κακό/στόχο΄΄ του Dex, το κοινό θα θέλει να μάθει το πως θα καταλήξει ο ήρωας μας.
Με απλά λόγια, τελικά θα την γλυτώσει? θα αποκαλυφθεί? θα το μάθει η fuckin sister του? (πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να καθαρίσει τον γκόμενο της που μην ξεχνάμε ότι ψιλοξέρει).
Νομίζω ότι εκτός από μία ωρίτσα με τα κατορθώματα του Dexter και τις ατάκες του Ματσούκα, δεν έχει να προσφέρει τίποτα άλλο, όσο και εάν πικρό ακούγεται κάτι τέτοιο.
Τέλος, το ότι είδαμε πως ο επόμενος στόχος του Dex έχει άμεση σχέση με την ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ, νομίζω ότι θα ήταν το καλύτερο σενάριο να ΄΄κλείσουμε΄΄ με την αποκάλυψη του Dexter και ότι θέλει ας συνεπάγεται αυτό.
Κανείς μας δεν θέλει να τον δει στην ηλεκτρική καρέκλα, αλλά θα πρέπει να δούμε την κατάληξη του. Εστω και εάν ζήσει αυτός καλά κι εμείς καλύτερα.

Εάν ο Hannibal χαρακτηρίστηκε ο πιο συμπαθής ΄΄κακός΄΄ της μεγάλης οθόνης, ας πάρει ο Dexter το ίδιο τίτλο στην μικρή οθόνη.

evander
5 Οκτωβρίου 2011, 02:17
Μου άρεσε πολύ η πρεμιέρα. Θυμήθηκα και το soundtrack του Licht που λατρεύω.
Μου άρεσε, επίσης, η σκηνοθεσία, που σε μερικούς διαλόγους έδειχνε το πρόσωπο όπως το βλέπει ο συνομιλητής.
Κάτι μου λέει ότι αυτή η σεζόν θα είναι ένα αριστούργημα.

Big Lebowski
5 Οκτωβρίου 2011, 02:24
Κοιτάξτε, για μένα η σειρά αν είχε τελειώσει στην 4η σεζόν με το θάνατο της ξανθιάς και το γιο του μες στα αίματα θα ήταν σούπερ. Ο 5ος κύκλος δε μας πρόσφερε κάτι καινούριο ούτε το 1ο επεισόδιο αυτής της σεζόν. Αυτή τη σκοτεινή πλευρά του Ντέξτερ και πως ξετυλιγόταν επεισόδιο - επεισόδιο την είχα λατρέψει. Πλέον δε φαίνεται να εντρυφεί η σειρά πια στα εσώψυχα του Ντέξτερ. Όχι πως δε διασκεδάζω με τη σειρά, αλλά δεν την κοιτάζω με το ίδιο ενδιαφέρον που την κοίταζα παλιά

blackys88b
5 Οκτωβρίου 2011, 06:24
Αριστο το επεισοδιο, νομιζω τα ειπατε ολα τα θετικα..!!! Μου αρεσουν οι κακοι που σκοτωνουν στο ονομα της θρησκειας, και με τον Adama, νομιζω οτι θα περασουμε μια υπεροχη σεζον...:)

liakanel
5 Οκτωβρίου 2011, 15:12
Αριστοτατο επεισοδιο - Αριστοτατη πρεμιερα!!!

Οι διαλογοι απλα απιστευτοι οπως και οι διαλογοι/σκεψεις με τον πατερα του απλα επικοι!!!

Το καστ καλυτερο απο ποτε!! Ο Μασουκα σε τρελα κεφια...και ανυπομονω να δω την εκφραση της Ντεμπρα οταν θα την ζητησει ο αλλος σε γαμο! :haha:

Τελος, αναμενω να δω τον "Adama" εν δραση (εν περισσοτερη δραση) και ειμαι σιγουρη πως θα μ'αρεσει αυτη η σεζον διοτι θα ειναι "θρησκευτικων φονων" περιεχομενου! Απο τα αγαπημενα μου!!

Vampironi
5 Οκτωβρίου 2011, 16:27

Το συμβόλαιο του MichaelC.Hall είναι μέχρι την 6η σεζόν. Ζητάει 24 εκατομμύρια $ για να το ανανεώσει για 2 σεζόν ακόμη.
Το Showtime του δίνει 20 εκατομμύρια. Η διαφορά τους είναι στα 4 εκατομμύρια και πιστεύω να τα βρουν στο τέλος.
Πάντως είναι απίστευτο πως παίρνει 1 εκατομμύριο το επεισόδιο από ένα μικρό κανάλι.
Ο Ashton Kutcher που παίζει στη πιο επιτυχημένη σειρά αυτή τη στιγμή (ακόμη κι αν είναι κωμωδία διάρκειας 20 λεπτών) παίρνει 700 χιλιάδες το επεισόδιο.

kostasm13
8 Οκτωβρίου 2011, 14:43
Πάμε για πολύ ωραία σεζόν Dexter vs God!
Και το επεισόδιο από μόνο του ήταν πολύ καλό.

ΥΓ: ΛαΓκουέρτα ψόφα.
ΥΓ2: Δώστε Μασούκα στο λαό!

kostassssst
9 Οκτωβρίου 2011, 21:32
Θα ψήφιζα πολύ καλή για την πρεμιέρα, αλλά το ότι ασχολούνται με θρησκευτικά θέματα και κύριως -το αγαπημένο μου- την αποκάλυψη με τέτοιον ευρηματικό τρόπο με έκανε να ψηφίσω άριστο. Από ό,τι κατάλαβα, ο Olmos με τον άλλον προσπαθούν να πραγμάτοποιησουν τα σημάδια που αναφέρονται στην Αποκάλυψη, μάλλον για να δείξουν πως ήρθε η ώρα του Αρμαγαγεδών...:thumbsup1 Περί χαριτολογώντας, μετανοείτε, αμαρτωλοί, έρχεται το 2012!!:lol:

Chiras365
11 Οκτωβρίου 2011, 02:56
Το πηγανε οπως επρεπε,σωστη εκκινηση της σεζον,με πολυ ωραιες πινελιες.Η ΛαΓκουερτα πρεπει με καποιον τροπο να γινει ενα απο τα θυματα του Ντεξτερ,ειναι μισητη

mand1as
11 Οκτωβρίου 2011, 10:36
^ Εντάξει, πρέπει να πάω για ύπνο. Νόμιζα ότι εννοούσες πως ξέχασα να προσθέσω κάποιον στο πινακάκι. :lol:

Dexter - Angel περί Θεού...

9iS8Nhx6Gvo

Γελάω και μόνο που βλέπω τη φάτσα του Dexter ενώ προσπαθεί να καταλάβει. :lol:

καλα οσον αφορα τη συγκεκριμενη συζητηση εμενα μου φανηκε εντελως ακυρη αφου ο Ντεξτερ κανει μια χαψια τον Μπατιστα (βασικα τους περισσοτερους κανει εκει μεσα απο αποψης γνωσεων αλλα τεσπα) θα μου μεινει αξεχαστη η ατακα του παλι στον Μπατιστα σε προηγουμενο κυκλο που αυτος ελεγε κατι υπερβατικα του κιλου με τον τροπο που τα ελεγε περι θετικης ενεργειας και διαθεσης κλπ. και ο Ντεξτερ λεει απο μεσα του οτι μαλλον αντεγραψε και αναμασαει την ατακα που ειδε απτην Οπρα σε μεταμεσονυχτια επαναληψη!!! :grin: :lol:

κραταω παντω ως tip τη πληροφορια που ειπε η αδερφουλα του Μπατιστα οτι καποια βραδια παει βολτες ο Ντεξ με το σκαφακι και κλαιει τη μοιρα του..-ναι αμε!.., κουσουρι να εμμενεις στη λεπτομερεια αμα παρακολουθουσες προηγουμενως Lost! τι να κανεις! :grin:

Jane1
9 Δεκεμβρίου 2011, 22:33
Πολύ ευχάριστο επεισόδιο, ξεκίνησε πολύ καλά η σεζόν.
Πλάκα είχε ο Ντέξτερ που έγινε δημοφιλής στην επανένωση των μαθητών και που δήλωσε άθεος στο καθολικό νηπιαγωγείο. :lol: Πολύ γέλιο και η απάντηση του θύματός του ότι σκότωσε τη σύζυγό του γιατί ήταν ακριβό το διαζύγιο. :rotfl:
Πήραμε και μια πρώτη γεύση από την υπόθεση της σεζόν με τα ελληνικά γράμματα Α και Ω που σημαίνουν αρχή και τέλος και θα έχει σχέση με τη θρησκεία. Ευχάριστη έκπληξη που ο κακός αυτής της σεζόν είναι ο Edward James Olmos από το BSG. :grin:

goggits
31 Δεκεμβρίου 2011, 20:21
Ξεκίνησα να βλέπω και αυτήν τη σαιζόν!!!
Το επεισόδιο για πρεμιέρα μου άρεσε αρκετά!!! Μας έδειξε ποιοι θα είναι οι κακοί της σαιζόν, και είχε και ωραίο φόνο!!!
Αναμένω μια καλή σαιζόν!!!:)

t0ny3
19 Φεβρουαρίου 2012, 23:35
’Aλλη μια εξαιρετική πρεμιέρα για την σειρά. Με εξιτάρει πολύ φέτος που από ότι φαίνεται θα ασχοληθούν με την θρησκεία και είμαι πολύ περίεργος να δω πως θα το χειριστούν.

Y.G. Θεούλης ως κακός ο Edward James Olmos!! :respect:

smallville
23 Φεβρουαρίου 2012, 02:33
Εξαιρετική πρεμιέρα. Το απόλαυσα με την ψυχή μου το επεισόδιο.
Αρκετό χιούμορ και ωραίοι διάλογοι. Θέλω να δω τον Όλμος στην συνέχεια.