PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 2x09 - "Triggerfinger"

GrigD
20 Φεβρουαρίου 2012, 02:07
14666

Η περίληψη είναι η εξής (όσοι δεν θέλετε να ξέρετε τίποτα για το επεισόδιο μην την διαβάσετε):

O Σέιν, αφού βρίσκει τη Λόρι, θέτει ως αποστολή στον εαυτό του να την φέρει πίσω.

Διαβάστε τα παρακάτω οπωσδήποτε πριν ποστάρετε:

1. Το παρόν θέμα είναι SPOILER TAG-FREE. Από το πρώτο post η συζήτηση μπορεί να κυλάει ελεύθερα και να ΜΗΝ χρησιμοποιούνται spoiler tags. ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΕΡΙΗΓΗΘΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗREAD ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΕΥΘΥΝΗ.
2. Δημοσκόπηση θα προστεθεί αύριο.
3. Οποιαδήποτε ερώτηση σχετικά με τους υπότιτλους θα διαγράφεται και ο χρήστης θα τιμωρείται. Για περισσότερα, δείτε την ανακοίνωση, εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=24611).
4. Οποιαδήποτε αναφορά σε torrents ή οποιαδήποτε άλλη μορφή παράνομου download θα διαγράφεται και, αν κριθεί απαραίτητο, ο χρήστης θα τιμωρείται.
5. Προσέξτε τις εκφράσεις σας και πάντα να ποστάρετε με σεβασμό στα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε με τις απόψεις τους ή όχι. Τέτοια φαινόμενα θα τιμωρούνται αυστηρά. Επίσης απαγορεύεται αυστηρά το chatting και το spamming στο thread. Πείτε την άποψή σας ελεύθερα και κόσμια, αλλά μην επαναλαμβάνεστε και αφήστε και τα υπόλοιπα μέλη να απαντήσουν, χωρίς να μονοπωλείτε το θέμα με τα δικά σας posts. Τέτοια posts θα διαγράφονται ΧΩΡΙΣ προειδοποίηση.
6. Η συζήτηση θα αφορά το επεισόδιο αυτό και όχι τα επόμενα.
7. Οποιοδήποτε ποστ πριν την προβολή του επεισοδίου, θα διαγραφεί!
8. Δεν επιτρέπεται να δίνετε link υποτίτλων, σε οποιαδήποτε γλώσσα κι αν είναι αυτοί.
9. Τέλος, να κάνετε report οποιοδήποτε ποστ αντιτίθεται στους κανόνες του site αλλά και στους παραπάνω, και θα διορθωθεί μόλις είναι εφικτό.

TiMasLes
20 Φεβρουαρίου 2012, 10:14
Καλό ήταν αλλά περιμένω περισσότερα από την σειρά. Κρατάω τον τελευταίο διάλογο-ψίθυρο που ανοίγει τον δρόμο για δυνατές εξελίξεις.

Filmfreak
20 Φεβρουαρίου 2012, 18:45
Ήταν λίγο τα ζα μου αργά πάλι το επεισόδιο, αν και κακό δεν το λες. Είχε λίγες εξελίξεις που περισσότερο χτίζουν για τη συνέχεια βέβαια. Πάντως ορισμένες σκηνές μου φάνηκαν πολύ αστείες όπως τις έδειξαν, γέλασα πραγματικά. Ελπίζω στα επόμενα να δούμε πιο ανεβασμένους ρυθμούς. Το ότι η 3η σαιζόν θα έχει 16 επεισόδια έχει αρχίσει να με τρομάζει πρέπει να πω.

darko_wicked
20 Φεβρουαρίου 2012, 19:25
Απο τα καλύτερα επεισόδια, ειδικά όσοι έχουμε διαβάσει το κόμικ περιμένουμε πως και πως την αλληλεπίδραση με άλλους ζωντανούς (καλούς ή κακούς)

smallville
20 Φεβρουαρίου 2012, 21:58
Πάρα πολύ καλό επεισόδιο. Είχε απ' 'ολα, και ζόμπι και κλάψα και δράση.
Τα επόμενα θα είναι επεισόδια φωτιά όπως φαίνεται.

kKKK
20 Φεβρουαρίου 2012, 22:47
Αρκετά καλό το επεισόδιο. Το πρώτο μισό ήταν πολύ δυνατό (και η σκηνή με τα ζόμπι και τη Λόρι και το πιστολίδι στο μπάρ) μετά έπεσε ο ρυθμός.
Ήδη η σειρά έχει διαφοροποιηθεί αρκετά απο το κόμικ, σε βαθμό που πιστεύω ότι δεν θα ξανασυγκλίνει.
Το μόνο σημείο της πλοκής που θεωρώ ότι αξίζει να σχολιάσω είναι το ότι η Λόρι φαίνεται να λειτουργεί ως καταλύτης για να επιταχύνει την τελική σύγκρουση μεταξύ Ρικ και Σέιν. Και την αντιπαθούσα που την αντιπαθούσα, τώρα με τσατίζει ακόμη περισσότερο.

Τέλος θέλω να μοιραστώ κάτι με τους υπόλοιπους. Βλέπω φάτσες στη σειρά και σε αντίθεση με άλλες σειρές δεν θυμάμαι τα ονόματα των χαρακτήρων. Πχ δεν θυμάμαι πως λένε κανέναν απο την οικογένεια του Χέρσελ ή πως λένε τον μαύρο ή την τύπισσα με το γκρίζο κοντό μαλί. Δε νομίζω ότι φταίει το ότι είναι πολλοί οι χαρακτήρες αλλά το ότι δεν τους αναπτύσσουν σωστά σε αντίθεση με άλλες παρόμοιες σειρές όπως το jericho.

Vampironi
21 Φεβρουαρίου 2012, 00:34
Όντως το πρώτο μισό του επεισοδίου ήταν πολύ καλό και είχε αγωνία.
Μετά έπεσε αισθητά. Κρίμα που έζησε η αντιπαθητική η Λόρι (αχώνευτη στο Prison Break το ίδιο κι εδώ).

sofia24
21 Φεβρουαρίου 2012, 01:56
Επιτέλους ένα επεισόδιο που τα είχε όλα!! Απ'το πρώτο λεπτό σε είχε στην τσίτα!
Η όλη σκηνή με την Λόρι που είδαμε και ζόμπια, ο Ρικ με τον κινέζο και τον Χέρσελ που προσπαθούσαν να ξεφύγουν, όπως επίσης και η προσπάθειά τους να σώσουν τον άλλον που καρφώθηκε στο κάγκελο!
Ο Σέιν γίνεται ακόμη πιο σπαστικός και έτσι όπως κουρεύτηκε γουλί, βγήκαν για τα καλά οι αυτάρες του! :P
Άντε Ρικ αγρίεψε λίγο γιατί δε σε βλέπω καλά!

blackys88b
21 Φεβρουαρίου 2012, 02:19
Πολυ καλο, στο πρωτο μισο υπηρχε μπολικη δραση...η σκηνη που προσπαθουν να σωσουν τον αλλο και του τραβαει το ποδι ηταν αρκετα δυνατη...οντως καταλυτης η Λορι για την επικειμενη μαχη...

σποιλερ απο κομικ

εγω νομιζω οτι απο τα κομικ θα πανε και στις φυλακες... αλλα θα δειξει...

fisher
21 Φεβρουαρίου 2012, 03:58
ωχ ωχ του γυρισε το ματι....θα γινει χαμος !!!!!

great
21 Φεβρουαρίου 2012, 09:19
zzzzzzzzzzz μπαμ μπαμ zzzzzzzzzzzzzzzz

gio25
21 Φεβρουαρίου 2012, 12:29
Not bad at all
Ειχε και την δραση του,χτιζει για τα επομενα αλλα σε μερικα σημεια ηταν:yawn:
Η σκηνη με τον τραυματισμενο αν και ειχε πολυ σασπενς μου φανηκε καπως.Ο Χερσελ πριν 2 επεισοδια ταιζε κοτουλες τα ζομπια,και τωρα ηταν διατεθειμενος να σκοτωσει εν ψυχρω εναν ζωντανο.Οκ,εγιναν πολλα αλλα και παλι πολυ γρηγορα αλλαξε μυαλα.

Μεγαλη σουπια η Λορι και δεν της το ειχα.Καργα αντιπαθητικη αλλα ο τροπος που χειραγωγει τον Ρικ να σκοτωσει τον Σειν ειναι brilliant.

tasoskratos
21 Φεβρουαρίου 2012, 12:33
Πλέον αισθάνομαι ότι πρέπει να σχολιάσω, μια και έχω μπει και στην εδώ παρέα, μια σειρά του στυλ Η Ζωή της άλλης, της προηγούμενης, της επόμενης...
Εάν είχα πρωινή εκπομπή σε τηλεοπτικό κανάλι ναι, θα φώναζα και κοινωνιολόγους να μου αναπτύξουν το θέμα ΄΄καλά κάνανε που σώσανε τον εχθρό ή έπρεπε να τον αφήσουν να τον φάνε τα ζόμπια΄΄.
Σχολιάζουμε σειρές που βάζουν το μυαλό μας να δουλέψει.
να σχολιάσουμε τώρα το εάν ο σερίφης πλακώσει στις μπουνιές τον κολλητό του γιατί του μάμησε τη γυναίκα, αλλά δεν ήξερε ότι ήταν ζωντανός...ε δεν μου κάθεται καλά.
Πάντως αυτή κοπέλα θα πρέπει να πει στον ατζέντη της να της βρει κανένα ρόλο της προκοπής γιατί ανοργασμικιά την ανεβάζουμε, αχώνευτη την κατεβάζουμε.

goggits
21 Φεβρουαρίου 2012, 13:54
Αρκετά καλό επεισόδιο!!! Στην αρχή είχε και αρκετή δράση στο μπάρ!!
Μετά συνέχισε την κλασσική του συνταγή: ανάπτυξη των χαρακτήρων που προσωπικά πλέον δεν με πολυχαλάει και το έχω συνηθίσει!!
Το τέλος έδωσε και συνέχεια για τα επόμενα για να δούμε τι θα γίνει με τον Ρικ και τον Σειν.

GEORGE77
21 Φεβρουαρίου 2012, 14:22
Πολύ καλό επεισόδιο.!!!
Περιμένω τη συνέχεια!!! :D

ilianna
22 Φεβρουαρίου 2012, 00:10
Άντε να ανάβουν τα αίματα !! :D

bill667
23 Φεβρουαρίου 2012, 01:29
Καλο επεισόδιο σε σχέση με το προηγούμενο που ήταν φιλεράκι.

Το βλέμμα του Ρικ στο τέλος όλα τα λεφτά...

plataris
25 Φεβρουαρίου 2012, 19:41
Τελικά από ποιον κινδυνεύουν οι επιζήσαντες; Από τους πεθαμενατζήδες ή από τους ζωντανούς; Ιδού το ερώτημα.... Μωρέ καλά το λέγανε οι Λατίνοι:Homo homini lupus (ο άνθρωπος είναι λύκος για τον άλλο άνθρωπο).
:D :D

Jane1
29 Φεβρουαρίου 2012, 22:29
Πολύ καλό το επεισόδιο, είχε πολύ δράση.
Ενδιαφέρον είχε το πως κατέληξαν οι ζωντανοί να σκοτώνονται μεταξύ τους, καθώς και οι αντίθετες απόψεις των Σέιν και Ρικ στο θέμα της επιβίωσης.
Ο Ντάριλ, το ότι δέθηκε τον επηρρέασε, και τώρα επέλεξε να απομακρυνθεί από τους άλλους. Ωστόσο είναι ξεκάθαρο ότι κάτι περισσότερο συμβαίνει μεταξύ του Ντάριλ και της Κάρολ.
Πολύ δυνατή η τελευταία σκηνή, σύντομα θα ξεσπάσει πόλεμος Ρικ-Σέιν.

t0ny3
25 Δεκεμβρίου 2012, 02:12
Το πρωτο μισο ηταν πολυ δυνατο, γυρισμενο και στο σκοταδι, που ειχε να κανει την εμφανιση του εδω και πολλα επεισοδια. Πολυ ωραιο το κλιμα και με την Λορι στο αμαξι, αλλα και με τους αλλους 3 στο μπαρ με τα ζομπια και την αλλη ομαδα ανθρωπων να τους επιτειθονται. Στη συνεχεια επεσε πολυ ο ρυθμος.

Αυτο που παρατηρω ειναι οτι εχουν περισσοτερα εσωτερικα προβληματα απο οτι θα επρεπε και γι αυτο και δεν μπορουν να προχωρησουν και να βρουνε ενα bigger plan.

Hrisa76
31 Μαρτίου 2016, 02:13
Ειχα μια ελπίδα ότι θα ψόφαγε η Λόρι αλλά που τέτοια τύχη.