PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Υπάρχει κατάσκοπος ή προδότης ή ρουφ ... στους χαμένους;

Mathias
15 Ιανουαρίου 2007, 00:31
To topic είναι απλό. Το ίδιο και η ερώτηση. Υπάρχει κάποιος από την ομάδα των χαμένων που να πάιζει περίεργο ρόλο; Εκτός βέβαια από τον Μικέ. Δηλαδή να είναι ρουφιάνος ή κατάσκοπος ή δολιοφθορέας ή other (χαμηλόβαθμος ή υψηλόβαθμος) και αν ναι ... το αυτονόητο. Ποιός είναι;
Τελικά είμαι ζιζάνιο. Όλο αμφιβολίες σπέρνω.:grin:

Sotos_2002
15 Ιανουαρίου 2007, 00:40
Εγω αυτο το θεωρω 100% σιγουρο. Και αν αυτος με το eyepatch
δεν ειναι ο Jacob τοτε ειναι σιγουρα ενας απ' αυτους που βρισκονται στην παραλια και το παιζει και καλα ναυαγος;)

Mathias
15 Ιανουαρίου 2007, 00:44
Εγω αυτο το θεωρω 100% σιγουρο. Και αν αυτος με το eyepatch
δεν ειναι ο Jacob τοτε ειναι σιγουρα ενας απ' αυτους που βρισκονται στην παραλια και το παιζει και καλα ναυαγος;)
Δηλαδή αποκλείεις να είναι κάποιος από τους γνωστούς;
Πάντα σκεφτόμουν κάποιον αλλά με έχει αποτρέψει η σκηνή που τον επανέφερε ο Τζακ.;)

Sotos_2002
15 Ιανουαρίου 2007, 00:48
Aρχικα πιστευα πως η Κειτ ειναι με τους αλλους, αλλα μετα απο ενα Lost Moment που δειχνει οτι την πυροβολουν οι αλλοι(εννοω εκει που πετυχαινουν τον ασυρματο που βρισκεται στο χερι της)αλλαξα γνωμη.
Απο εκει και περα δεν μου καλαει καποιος αλλος σαν ρουφιανος... αλλα να μου πεις αν μου κολλουσε δεν θα ηταν λογικο:P

Yiannakis
15 Ιανουαρίου 2007, 01:21
Η λογική μου λέει ότι οποιονδήποτε χαμένο έχουμε δει όταν κινείται μόνος του ,να εκπλήσσεται,να τρομάζει,να ανακαλύπτει , αυτός δεν είναι other.Πχ βλέπω τον Locke μόνο στη ζούγκλα και τον βλέπω να τρομάζει από κάποιον ήχο ή να ανακαλύπτει με δέος κάτι = αυτόματα ο Locke δεν είναι other μιας και τρόμαξε κι ένιωσε έκπληξη από μια ανακάλυψη.Πχ τον Hthan δεν θα μας τον έδειχναν ποτέ μόνο του γιατί έτσι θα βλέπαμε που πάει και τί κάνει.Οπότε με αυτή τη λογική βρείτε μου ποιον/ποια δεν έχουμε δει μόνο του/μόνη της σε κατάσταση φυγής,τρόμου ,έκπληξης.Από τους βασικούς πρωταγωνιστές νομίζω ότι όλους τους έχουμε δει μόνους τους σε τέτοιες καταστάσεις.Αν προκύψει να είναι κάποιος από αυτούς τότε έχουμε σκηνοθετικό σφάλμα

sheik
15 Ιανουαρίου 2007, 01:48
Συμφωνω με τον Yiannakis.Για μενα,περιεργο ρολο,παιζουν οι Παολο και Νικι.
Ειμαι πεπεισμενος οτι και οι 2 ειναι μερος ενος plot-line της σειρας που ακομα δεν εχει φανει και θα μαθουμε περισσοτερα οταν επιστρεψει η σειρα και σιγουρα θα μας εκπληξει.Ο Παολο ειναι Other....τελεια και παυλα :P

Mathias
15 Ιανουαρίου 2007, 01:56
Συμφωνω με τον Yiannakis.Για μενα,περιεργο ρολο,παιζουν οι Παολο και Νικι.
Ειμαι πεπεισμενος οτι και οι 2 ειναι μερος ενος plot-line της σειρας που ακομα δεν εχει φανει και θα μαθουμε περισσοτερα οταν επιστρεψει η σειρα και σιγουρα θα μας εκπληξει.Ο Παολο ειναι Other....τελεια και παυλα :P
Όπα.....πιάσαμε λαυράκι ή νομίζω;;)

Nirvana
15 Ιανουαρίου 2007, 02:02
Sheik με πρόλαβες.Και εμένα αυτή η εντύπωση μου έχει καρφωθεί όχι τόσο για τη Νikki αλλά για τον Paolo.Μου φαίνεται ότι αυτή η τάχα αδιαφορία του είναι fake έτσι ώστε να μπορεί να διατηρεί low profile και να μαζεύει πληροφορίες ανενόχλητος.Δεν ξέρω γιατί αλλά το γεγονός ότι μάθαμε πρόσφατα ότι τα κακαρώνει(χεχεχε) μου ενισχύει αυτή τη θεωρία.Τώρα το πώς και το γιατί δεν ξέρω(το ανακαλύπτει ο Sawyer μετά την επιστροφή του στο νησί του και τον κερνάει;)θα το μάθουμε όπως προανέφερες μόλις επιστρέψει η σειρά.

Sotos_2002
15 Ιανουαρίου 2007, 10:55
Για φανταστειττε να μας πουν οτι οταν πηρε η Ρουσσω των Ααρων των εδωσε στους αλλους και του εβαλαν καμερα και πομπο:P.
Και να μας πουν νατος ο κατασκοπος σας:P

brazdas
15 Ιανουαρίου 2007, 14:14
Για φανταστειττε να μας πουν οτι οταν πηρε η Ρουσσω των Ααρων των εδωσε στους αλλους και του εβαλαν καμερα και πομπο:P.
Και να μας πουν νατος ο κατασκοπος σας:P

Λέτε να μας κάνουν καμιά τέτοια μαγκιά; Απ' αυτούς εγώ όλα τα περιμένω.
Πάντως κι εγώ πιστεύω ότι όλο και κάποιος θα είναι κατάσκοπος. Μπορεί να είναι κάποιος απ' αυτούς που δεν έχουν συμμετάσχει στη σειρά ακόμη ενεργά. Νομίζω ότι είναι πολλοί αυτοί που δεν έχουν πει λέξη ακόμη, έτσι;
Οπότε μπορεί ξαφνικά να πεταχτεί κανένας απ' αυτούς και να μας προκύψει κατάσκοπος των ¶λλων.:shock:

dimitrisdx
15 Ιανουαρίου 2007, 14:40
Μπορεί να είναι ο Τσάρλι.

Γι' αυτό έχει και τον Ααρών από κοντά και προσπάθησε να τον κλέψει και παλιότερα. Έστω κι υποσυνείδητα (που είναι και το πιο πιθανόν). Θυμάστε που έβλεπε όνειρο και ξύπνησε με τον Ααρών στα χέρια και τα πόδια στην θάλασσα; Μήπως πήγαινε προς το γνωστό πλέον υποβρύχιο;

Λέω εγώ;;

Το είχα ξαναπει και παλιότερα αλλά κανένας δεν με είχε πιστέψει :p

nik21
15 Ιανουαρίου 2007, 15:06
O Charlie κατάσκοπος ;Δεν νομίζω. Αυτόν δεν τον είχανε κρεμάσει σαν τον Σαντάμ οι "άλλοι" στον 1ο κύκλο , όταν τον είχε απαγάγει μαζί με την έγγυο , τότε, Κλαιρ ο Ηθαν ;

Και τον επανέφερε με τα χίλια ζόρια ο Τζακ ;

Μάλλον και ο Mathias αυτό εννοούσε.

Πάντως , αν θυμάστε από το 1ο επισ. του 3ου κύκλου μόλις πέφτει το αεροπλάνο ο Μπεν 2 δικούς του στέλνει μόνο : τον Ηθαν και τον Goodwin. Οπότε...

sheik
15 Ιανουαρίου 2007, 16:15
Σιγουρα στελνει μονο 2 δικους του αλλα δε μπορουμε να αποκλεισουμε οτι εστειλε κι αλλους και δεν τους ειδαμε.Ουτε επισης πως δεν πλησιασαν στα κρυφα καποιον/καποιους απο τους επιζωντες και τους επεισαν να πανε με το μερος τους...

aris3
15 Ιανουαρίου 2007, 21:16
ο παολο ειναι βλακας οχι others
η nikki ειναι κα...α οχι others!
χαζος ειναι ο ben ?

skrapas
15 Ιανουαρίου 2007, 22:25
H Claire! Μας το παίζει καλή μητέρα και είναι υπεράνω υποψίας και την έχουν πάρει και oi others στο σταθμό της Dharma όπου εκεί την πείσαν να πάει με το μέρος τους.
edit: Ρε παιδιά θυμίστε μου λίγο, ποιος είναι ο Jacob?

nik21
16 Ιανουαρίου 2007, 00:28
Kai gia tin Claire to vlepw diskolo, giati eidame pws efyge apo tin "aixamalwsia", kai giati ligo argotera "exaitias" tis skotw8ike o Ithan.

To an prospa8isan na tin paroyn me to meros toys vevaia, einai alli istoria...

Oso gia ton Jacob einai aytos poy egrapse tin lista me ta onomata aytwn poy kratane oi others (o arxigos,kata ti gnwmi moy)

24-400
16 Ιανουαρίου 2007, 00:38
Βασικά αποκλείεται να έχει στείλει άλλον ο Ben(από τους δικούς μας τους γνωστους εννοώ) γιατί όλοι ήταν στο αεροπλάνο(εκτός από Νίκι/Πάολο που είναι ανεπιβεβαίωτο)

Deus-X-Machina
16 Ιανουαρίου 2007, 04:42
Simfwna pantws me to oneiro tou Locke (me ton Boone) einai pithano stous others na anikoun o Desmond i o Hurley mias kai sto oneiro den itan epivates alla ipalliloi sto aerodromio opos kai o Ben

Mathias
16 Ιανουαρίου 2007, 12:38
Simfwna pantws me to oneiro tou Locke (me ton Boone) einai pithano stous others na anikoun o Desmond i o Hurley mias kai sto oneiro den itan epivates alla ipalliloi sto aerodromio opos kai o Ben
Πολύ καλή σκέψη. Έχεις ένα point, θα έλεγα.:thumbsup1

Ρε παιδιά θυμίστε μου λίγο, ποιος είναι ο Jacob?
Συμφωνώ με το φίλο nik21.:yes:
Αν όμως θες να διαβάσεις περισσότερα δες εδώ: Η λίστα και ο Jacob. (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=2344&highlight=%EB%DF%F3%F4%E1+jacob)

Yiannakis
16 Ιανουαρίου 2007, 19:01
Διαφωνώ με όσους λέτε ότι κάποιος από τους χαμένους είναι αδερικός.Όσους έχετε αναφέρει τους έχουμε δει σε σκηνές μονους τους να φοβούνται,να ανακαλύπτουν έκπληκτοι , να απειλούνται ,να προσπαθούν να σωθούν.
Τον Paulo και την Νikki από την άλλη πλευρά τους είδαμε να συζητούν πως τόσο καιρό στην παραλία δεν έχουν κάνει επαφές με τους υπόλοιπους.Η Νίκκι όμως αποκλείεται και αυτή λόγω του ότι τρόμαξε όταν είδε τον μονόφθαλμο στην κάμερα.Οπότε μένει ως μόνος υποψήφιος ο Paulo...αλλά δεν νομίζω να είναι ούτε αυτός....

idos
16 Ιανουαρίου 2007, 19:10
Ειδικα ο Hurley για τον οποιο εχουμε δει flashbacks πως μπορει να ειναι other?
Eνω για Nikki Paulo δεν εχουμε δει. Αλλα ρουφ... δε νομιζω να υπαρχει απο τα γνωστα μελη.

Elesar
16 Ιανουαρίου 2007, 19:30
Ο Παολο ειναι Other....τελεια και παυλα :P
Ο Π(ά)ουλο είναι χ....ς 100% διασταυρωμένο. Για "other" δεν έχω ενημέρωση:oops:
Μόλις βγει από το.... WC θα πω τον Sayid να αποσπάσει την ομολογία του8)

Mathias.......εσύ και οι πλεκτάνες / συνωμοσίες σου, μας δίνουν τροφή για νέες απορίες...(Π.χ. έχει πομπό ο ¶αρον ή όχι???, :haha: Το όνειρο του Rock Hobbit ήταν υπονοούμενο για το υποβρύχιο:shock::shock: κτλ)
Αν υπάρχει σπιούνος πάντως, αυτός δεν είναι άλλος από τον.....1ο. Και γνωρίζουμε όλοι τι παθαίνουν οι σπιούνοι....PSOFANE8)

eritias
16 Ιανουαρίου 2007, 22:22
Ο πιο σίγουρος ρουφ είναι ο Michael τόσο ρουφιάνος που προκειμένου να φύγει από αυτήν την δύνη θα επέστρεφε και το παιδί του πίσω. :P

Και κάτι άλλο.
Πάντα υπάρχει ένα μεγάλο μάτι ή φεγγάρι όπως και στο έργο (The truman show) και από στιγμή σε στιγμή θα πέσει κάποιος προβολέας από τον ουρανό στα κεφάλια τους.:dance:

R E A L I T Y είναι, τύπου Fame story και ο επόμενος που τραγουδάει δεν θα είναι ο Πετρέλης:haha:

LOSTtoo
20 Ιανουαρίου 2007, 08:40
Xm.... den nomizw na exoume alles diaroes... giati tetoia kataskopologia... den mas exei synithisei to lost se tetoia.... e?

lost123
20 Ιανουαρίου 2007, 10:52
Διαφωνώ με όσους λέτε ότι κάποιος από τους χαμένους είναι αδερικός.Όσους έχετε αναφέρει τους έχουμε δει σε σκηνές μονους τους να φοβούνται,να ανακαλύπτουν έκπληκτοι , να απειλούνται ,να προσπαθούν να σωθούν.
Τον Paulo και την Νikki από την άλλη πλευρά τους είδαμε να συζητούν πως τόσο καιρό στην παραλία δεν έχουν κάνει επαφές με τους υπόλοιπους.Η Νίκκι όμως αποκλείεται και αυτή λόγω του ότι τρόμαξε όταν είδε τον μονόφθαλμο στην κάμερα.Οπότε μένει ως μόνος υποψήφιος ο Paulo...αλλά δεν νομίζω να είναι ούτε αυτός....

αν και ούτε εγώ πιστεύω ότι η Νίκι είναι theother δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να παίζει θέατρο στους losties και να κάνει πως τρομάζει.δηλαδή θα ήταν περίεργο αν δεν τρόμαζε όταν είδε τον μονόφθαλμο.

Dexter
11 Φεβρουαρίου 2007, 19:31

Αν όμως δεχτούμε ότι είναι η Nikki κατάσκοπος των Others, πρέπει να πάρουμε ως δεδομένο ότι ξέρει και τον eye-patched? Δηλαδή πώς είμαστε σίγουροι ότι όντως οι "¶λλοι" γνωρίζουν την ύπαρξη του? Μπορεί να είναι ο Jacob, αλλά μπορεί να είναι και ξεκάρφωτος ή ανεξάρτητος ή ό,τι άλλο...

Sheik με πρόλαβες.Και εμένα αυτή η εντύπωση μου έχει καρφωθεί όχι τόσο για τη Νikki αλλά για τον Paolo.Μου φαίνεται ότι αυτή η τάχα αδιαφορία του είναι fake έτσι ώστε να μπορεί να διατηρεί low profile και να μαζεύει πληροφορίες ανενόχλητος.

Εγώ πάλι νομίζω ότι η αδιαφορία του δεν είναι fake. Όσο κι αν είναι άχρηστος και χ....., αν ήταν κατάσκοπος, θα έκανε τα πάντα για να μαζέψει πληροφορίες σχετικά με τις κινήσεις τους. ¶ρα θα πήγαινε ευχαρίστως μαζί τους στο Pearl Station. Αντιθέτως η Nikki, το προτείνει η ίδια, προβάλλοντας ως δικαιολογία το παράπονο του Π(ά)ουλο ότι δεν συμμετέχουν σε επιχειρήσεις. ¶ρα γιατί να μην είναι αυτή η κατάσκοπος, αν δεχτούμε ότι δρουν ανεξάρτητα ο ένας απ' τον άλλον? :???:

Έχω κι άλλες ιδέες αλλά θα τις πω άλλη ώρα... Αναμείνατε... ;)

di99
12 Φεβρουαρίου 2007, 20:14
Παιδιά, ο Π(ά)ουλο είναι...

Nirvana
14 Φεβρουαρίου 2007, 22:49
Φίλε Dexter από όσα έχουμε δει μέχρι τώρα έχει εννοηθεί ότι η Nikki και ο Paolo είναι ζευγάρι.Από τη στιγμή που κατά τη γνωμή μου αυτός είναι ο ρουφιάνος της υπόθεσης η φανερή του άρνηση να πάει στο σταθμό Pearl θα μπορούσε να είναι μια πολύ έξυπνη κίνηση για να ρίξει στάχτη στα μάτια και να μην κινήσει υποψίες.Εξάλλου αν θυμάσαι η Nikki έκανε μια πολύ χρήσιμη παρατήρηση μέσα στο σταθμό που βοήθησε το Sayid να φτιάξει τις συνδέσεις.Βέβαια θα μου πεις ότι και αυτή θα μπορούσε να το κάνει για τον ίδιο λόγο.Δεκτό αλλά εμένα μου έχει κολλήσει ότι είναι ο Paolo.