PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Doctor Who 7x97 - Christmas Special: The Snowmen

GTVSBot
25 Δεκεμβρίου 2012, 21:35
Σειρά : Doctor Who
Σαιζόν : 7
Επεισόδιο : 97
Τίτλος : Christmas Special: The Snowmen

Κανάλι : BBC
Πρώτη Προβολή : 25/12/2012

Περίληψη :

Μετά την απώλεια της Έιμι και του Ρόρι ο Δόκτωρ αποσύρεται για ένα διάστημα. Αναγκάζεται όμως να επιστρέψει όταν ο Δρ. Συμεών απειλεί τη Γη με ένα στρατό φονικών χιοναθρωπων...

LostVilly
26 Δεκεμβρίου 2012, 02:01
Απ τα πιο ωραια χριστουγεννιατικα επεισοδια του Doctor, ωραια ιστορια, και η εξελιξη με την Κλαρα Οσγουιν εχει πολυ ενδιαφερον! Ωραια σημεια του επεισοδιου ηταν ο Strax και οι ατακες του, ο Doctor ως Σερλοκ Χολμς, η αναφορα στους Ponds :-( , και η ατακα "winter is coming" φυσικα!

Υπομονη τωρα μεχρι τα επομενα επεισοδια.

Sikelos
26 Δεκεμβρίου 2012, 04:20
Mamato :) kirios ta 5 teleutaia lepta ta spase ..... :)

GrigD
26 Δεκεμβρίου 2012, 12:12
πανέξυπνο το οrigin της Κλάρα, με κέρδισε η χημεία της με τον Δόκτωρ και η ατάκα "It's smaller on the outside" με έστειλε :lol:

neon50
26 Δεκεμβρίου 2012, 14:07
http://media.tumblr.com/38c18942ab349a7355e7e5f981287816/tumblr_inline_mfmquuNk7M1r6wo2j.gif

Πάρα πολύ το επεισόδιο..Πολλές αστείες σκηνές όπως ο Strax που έπιανε συνέχεια το σκουλήκι με γυμνά χέρια, όταν ο Doctor κοίταγε τον καθρέφτη και νόμιζε μίλαγαν για το bow tie! Αλλά είχε και awesome σκηνές, ο Doctor ως Σέρλοκ και η φάση που ο Doctor μπαίνει στο «νέο» tardis με την σούπερ μουσικάρα από πίσω..

http://24.media.tumblr.com/ad8369cd0487c7d5c63f6b0c4fb31f2b/tumblr_mfmy6zfcPK1qbvxy3o1_250.gifhttp://24.media.tumblr.com/f402fc396ff046d2dabf30d76e1bd011/tumblr_mfmy6zfcPK1qbvxy3o2_250.gif
http://25.media.tumblr.com/9a2980aca02382f6cff710583baa44e5/tumblr_mfmy6zfcPK1qbvxy3o3_250.gifhttp://25.media.tumblr.com/0694b06455c0f30fe6ba1d6c47fdcead/tumblr_mfmy6zfcPK1qbvxy3o4_250.gif

Δεν περίμενα ότι θα ξαναπέθαινε και θα είχαμε τον Doctor να την ψάχνει, θα μας στείλει πάλι ο Μόφατ το βλέπω...Σαν νέα companion μ'άρεσε η χημεία μεταξύ τους, θέλω να πιστεύω ότι θα φτάσει επίπεδα Amy..

Είναι μακριά ακόμα ο Απρίλης..:(

Naelyn
26 Δεκεμβρίου 2012, 14:47
^

Εχω την εντυπωση οτι η JLC εχει το potential να παει πιο πανω απο την pond.
Δεν ειναι μονο η χημεια που βγαζει με τον Smith(που πραγματικα, ειναι εξαιρετικοι και οι 2) εμενα μου φανηκε σα να επαιζε χρονια στο who. Βγαζει ρε παιδι μου μια αυτοπεποιθηση που εμενα τουλαχιστον μαρεσει πολυ. Οχι μονο στο χτεσινο επεισοδιο αλλα και σε αυτο με τα dalecs. Anyways, ειμαι πολυ θετικος στη νεα companion, ας ελπισουμε να συνεχισει ετσι.

Σε αυτο βεβαια μεγαλο ρολο εχει παιξει και ο θεος moffat. Διοτι οταν χρησιμοποιει ατακες σαν το "I never know why, I only know WHO" που ειπε ο smith η το επικο " It's smaller on the outside" σου την προσδιοριζει σαν κατι καινουριο, σαν κατι νεο, σαν κατι που δεν εχουμε ξαναδει.

Αν σε αυτο προσθεσουμε και το storyline της που αρχισε να τρεχει πριν καν φυγουν οι ponds..Τοτε καταλαβαινουμε για τι απιστευτο μυαλο ( αυτο του moffat :p ) μιλαμε.

Αντε, υπομονη μεχρι τον Απριλη τωρα..

kKKK
26 Δεκεμβρίου 2012, 18:02
Καταπληκτικό το επεισόδιο. Τα έσπασε άγρια. Ίσως το καλύτερο χριστουγεννιάτικο επεισόδιο της σειράς (άντε μαζί με αυτό της 2ης σεζόν που πρωτοεμφανίστηκε ο Τέναντ).

Η Κλάρα ήταν πολύ δυνατή κομπάνιον και έδεσε αμέσως με τον Ντόκτορ. Συνήθως τις κομπάνιον τις συνηθίζω με τον καιρό. Η Κλάρα είναι η μόνη μαζί με τη Ντόνα που με κέρδισαν με τη μία. Έτσι μετά το "Κορίτσι που Περίμενε" θα έχουμε το "Κορίτσι που Πέθανε Δυό Φορές". Btw το ότι πέθανε με έπιασε τελείως απροετοίμαστο. Πολύ έξυπνη και αναπάντεχη εξέλιξη.
Όταν είδα το 7x01 πίστευα ότι η Όσγουιν ήταν άλλη μια περίπτωση Ρίβερ Σόνγκ που απλά ξέρουμε το πώς θα πεθάνει και στη συνέχεια θα δούμε το πώς έζησε.
Αλλά ο Μόφατ την έκανε τη μαγκιά του και θα μας βάλει πάλι να τρέχουμε με θεωρίες.

Δε ξέρω πώς θα την παλέψω μέχρι τον Απρίλη. Θέλω νέο επεισόδιο τώρα.

Βtw Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

Stinkfist
26 Δεκεμβρίου 2012, 19:42
Πολύ καλό.

bravelover
28 Δεκεμβρίου 2012, 20:53
Πρεπει να ειναι ωραία σειρα

smallville
1 Ιανουαρίου 2013, 01:42
Το καλύτερο Χριστουγεννιάτικο επεισόδιο χαλαρά.
Η Κλάρα έχει απίστευτη χημεία με τον Δόκτωρ και συν της άλλης είναι κούκλα.
Πολύ ωραία ιστορία και ειδικά τα τελευταία λεπτά ήταν εξαιρετικά. Ξέρουμε πότε επανέρχεται η σειρά;

Naelyn
1 Ιανουαρίου 2013, 15:58
Εισαι σιγουρος οτι θες να μαθεις ποτε επανερχεται η σειρα??
Καλα, ανοιξε το αν εισαι αρκετα γενναιος :D

Τον Απριλη.

bill667
2 Ιανουαρίου 2013, 21:51
Το επεισόδιο ηταν άψογο απ' όλες τις απόψεις. Ενα από τα καλύτερα χριστουγενιάτικα! Η Κλάρα κερδισε τις εντυπώσεις ως compagnion και ειμαι περιεργος για το πως θα εξηγηθεί αυτή η Μοφατική θεωρία.

smallville
3 Ιανουαρίου 2013, 00:08
Εισαι σιγουρος οτι θες να μαθεις ποτε επανερχεται η σειρα??
Καλα, ανοιξε το αν εισαι αρκετα γενναιος :D

Τον Απριλη.

Αυτές τις μ@λ@κίες γιατί άρχισαν να τις κάνουν και τα Βρετανικά κανάλια;:mad:

thanasislost
11 Ιουλίου 2013, 03:10
Απο τα καλύτερα χριστουγεννιάτικα!!!Οι αγγλοι σε αυτά ειναι μανούλες....Με ξάφνιασε που είδαμε ξανά την Κλάρα!!άλλη μκια σχέση του Ντοκτορ χαμένη στον χρόνο...Αντε να δούμε τι έχει στο μυαλό του αυτός ο τρελός ο μοφφατ...

blackys88b
9 Οκτωβρίου 2013, 21:25
τρομερο επεισοδιο...νομιζω και εγω το καλυτερο χριστουγενιατικο με την Κλαρα να σε κερδιζει με μεγαλη ανεση...ειπε και το σουφλε...μας εστειλε και με δύο τρεις ατακες...ειναι τεραστιος ο Μοφατ χωρις συζητηση...btw u don't kill her twice dude...να δουμε πως θα μας το παρουσιασει....

Naelyn
9 Οκτωβρίου 2013, 22:05
btw u don't kill her twice dude...να δουμε πως θα μας το παρουσιασει....

You know nothing John Snow.. :p

HristinaB
24 Οκτωβρίου 2015, 22:41
Η Κλάρα είναι η μόνη μαζί με τη Ντόνα που με κέρδισαν με τη μία.
Η Ντόνα δε θα φύγει ποτέ από το #1 μου, αλλά, ναι, κι εγώ έχω συμπαθήσει την Κλάρα ήδη από το 7Χ01. Βέβαια, πρέπει να σχολιάσω ότι στην εποχή RTD οι companions ήταν απλοί άνθρωποι της διπλανής πόρτας, οι οποίοι γίνονταν ιδιαίτεροι στη συνέχεια, μέσω της επαφής τους με τον Ντόκτορ, ενώ στην εποχή Μόφατ είναι άτομα που κουβαλάνε ήδη περίεργη ιστορία πίσω τους, όταν επιλέγονται για companions. Προτιμώ την πρώτη εναλλακτική, τουλάχιστον εκείνη έδινε την ελπίδα ότι οποιοσδήποτε μπορούσε να γίνει σύντροφος του Ντόκτορ, όσο συνηθισμένος ή "μη σημαντικός" κι ήταν (ή ένιωθε ότι ήταν, αχ, Ντόνα, Ντόναααααα).

Πέραν αυτού, θα πω ότι το επεισόδιο είχε ενδιαφέρον (κλάσεις ανώτερο από εκείνο με τον καρχαρία), ο Ντόκτορ έχει αλλάξει και μου αρέσει πολύ πολύ περισσότερο (όπως και κοστούμι του). Ο Σονταριανός Στραξ είχε γέλιο (καλά, αυτός δεν είχε πεθάνει στο "A Good Man Goes to War"; Ποια τον ανέστησε; ), όπως και ο Ντόκτορ ως Σέρλοκ Χολμς ("Shut up. I'm making deductions, it's very exciting."). Για την Great Intelligence χρειάζομαι περισσότερες πληροφορίες, θα την ξαναδούμε άραγες;

Αφού ο Μόφατ λύσσαξε να κάνει και την ιστορία της Κλάρα mindfuck, ελπίζω να τα καταφέρει καλύτερα από τα μπαρμπούτσαλα της Έιμι.