PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 4x15 - Us

GTVSBot
24 Μαρτίου 2014, 02:00
Σειρά : The Walking Dead
Σαιζόν : 4
Επεισόδιο : 15
Τίτλος : Us

Κανάλι : AMC
Πρώτη Προβολή : 23/03/2014

Περίληψη :

Ο Νταρυλ προσπαθεί να προσαρμοστεί στη νέα ομάδα ενώ ο Γκλεν συνεχίζει την αναζήτηση του για να βρει την Μάγκι.

johny f
24 Μαρτίου 2014, 17:14
Παρα πολυ καλο το σημερινο μου αρεσε η εναλλαγη απο τη μια "παρεα" στην αλλη και που βρεθηκαν στο τελος οι περισοτεροι και ειδικα ο Γκλεν με τη Μαγκι.Ο "νομοθετης" ειδικα στη μια "παρεα" ηταν ολα τα λεφτα...

oasic1988
24 Μαρτίου 2014, 19:47
Καλό το σημερινό.

Μου άρεσε πολύ η επανένωση του Γλέν και της Μάγκι και ότι δεν το άφησαν για το φινάλε. Επειδή όμως έχω δεί σε πολλές σειρές, ζευγάρια να ξαναβρίσκονται μετά από καιρό, και μετά να σκοτώνουν κάποιον από τους δύο ή και τους δύο, το καλό που τους θέλω να μην σκοτώσουν την Μάγκυ γιατί κάψανε την φωτογραφία της και είπε στον Γκλέν ότι δεν θα την ξαναχρειαστεί και φοβάμαι λίγο.
Αλλά αυτοί οι δύο δίνουν και μία ελπίδα στην όλη μαυρίλα, οπότε αν χωρίσουν και αυτούς τους δύο τί άλλο πιά;

Αυτή η Μαίρη τρελαμένη μου φάνηκε εμένα ρε παιδιά. Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Ασε που πιστεύω ότι αυτοί του Τερματικού έχουν απαγάγει την Μπέθ.

evangeline
24 Μαρτίου 2014, 22:52
ΑΠΛΑ ΦΥΓΕΤΕ!
http://25.media.tumblr.com/e253b2272f1656f952616474a706c85e/tumblr_n2x725tTWJ1s1v10co7_250.gifhttp://25.media.tumblr.com/1be8788c70bf5743a2f8adbdde1a15fe/tumblr_n2x725tTWJ1s1v10co8_250.gif

Bad, bad feeling....https://31.media.tumblr.com/02c73bb0bf23421a57293e887f7353b6/tumblr_inline_n2x5egUFEo1sprw32.jpg

menes
24 Μαρτίου 2014, 23:14
Για μένα απλά καλό.

brazdas
24 Μαρτίου 2014, 23:20
Άριστο το επεισόδιο με καλύτερη σκηνή την επανένωση Μάγκι με Γκλεν!

Όσο για τον τερματικό σταθμό, όπως λέει και η evangeline παραπάνω, κάτι μου λέει πως θα μετανοιώσουν την ώρα και τη στιγμή που έφτασαν πρώτοι!! Ολόκληρος σταθμός και έχει μόνο ένα άτομο μέσα; Στον προαύλιο χώρο κανένας;!!!

Και η άλλη απορία μου είναι γιατί να τελειώσει η σεζόν την επόμενη Κυριακή και να μην συνεχίσουν μέχρι τα 24 επεισόδια, να γουστάρουμε;!!! Όπως τον παλιό καλό καιρό που κάθε σεζόν είχε τουλάχιστον 22 επεισόδια, τώρα 16-17 και πολλά είναι!!! WTF???

smallville
25 Μαρτίου 2014, 00:36
Πολύ καλό επεισόδιο. Γκλεν και Μάγκι επανενώθηκαν και μ' άρεσε που ο Γκλεν δεν της είπε
για την Τάρα. Οι σκηνές πάντως στο τούνελ με τα καταπλακωμένα ζόμπι ήταν πολύ καλές.
Η παρέα του Ντάριλ πλάκα πλάκα μπορεί να φαίνεται ό,τι να 'ναι, αλλά δείχνουν να λειτουργούν
σωστά αν όλοι τηρούν τους 2 απλούς κανόνες. Όσο για το τέλος, μόνο καλά δεν βλέπω τα πράγματα στον Τερματικό.

Jane1
25 Μαρτίου 2014, 01:11
Πολύ καλό το επεισόδιο, συγκινητική η επανένωση Γκλεν και Μάγκι (επιτέλους είχαμε την πρώτη επανένωση). Πολύ ατζαμήδες η παρέα του επιστήμονα, απορώ πως επιβίωσαν τόσο καιρό. Η παρέα του Ντάριλ φαίνεται ότι θα δημιουργήσουν προβλήματα στον Τερματικό (αλλά μήπως τελικά τους σώσουν εν αγνοία τους; Λίγο φρικιαστικό φάνηκε το μέρος). Περίμενα ότι θα βλέπαμε και τι απέγινε η Μπεθ, αλλά φαίνεται ότι μας το κράτησαν για το φινάλε.

oasic1988
25 Μαρτίου 2014, 10:04
Για την παρέα του Ντάρυλ δεν ξέρω. Κι αυτοί ύποπτοι μου φαίνονται και νομίζω ότι είναι κάτοικοι του Τερματικού (γι'αυτό ήταν και άδειος;!). Εμφανίστηκαν ακριβώς μετά την απαγωγή της Μπέθ, ίσως θέλανε να απαγάγουν και τον Ντάρυλ αλλά ξέρανε ότι θα ήταν δύσκολο και βρήκαν άλλο τρόπο για να τον οδηγήσουν στον Τερματικό.

tasoskratos
25 Μαρτίου 2014, 11:43
Εκείνο που έχω καταλάβει είναι ότι το κάθε επεισόδιο της σειράς θα πρέπει να το εξετάζουμε από διάφορες πλευρές.
κατ'αρχή να πω ότι η σειρά από μόνη της ΄΄προδίδει΄΄ το σενάριο της. Τι εννοώ?
Από τη στιγμή, που όπως λέτε, τα κόμικς συνεχίζουν να κυκλοφορούν, η παρέα μας δεν υπάρχει περίπτωση να βρει οποιαδήποτε μορφή λύτρωσης. Είτε αυτή μεταφράζεται σε κάποιο ΄΄στρατόπεδο΄΄ με άλλους καλους ανθρώπους, είτε ο δήθεν σωτήρας να φτάσει ποτέ να σώσει τον κόσμο.
Άρα, ο τερματικός σταθμός είναι απάτη και βρωμάει χιλιόμετρα μακρυά ότι είναι μία ακόμη παγίδα, τύπου επιστήμονα. ο δεν σωτήρας/gamer τον κόβω λίαν συντόμως να μας αφήνει χρόνους. Αφήστε δε που ο άνθρωπος είναι...
Συμπέρασμα. όσοι μείνουν ζωντανοί θα συνεχίσουν την περιπλάνηση τους.
Πιθανόν είμαι και ο μόνος που αυτό το ζεύγος το αποκαλώ ατυχές, από την πρώτη στιγμή. Δεν μου κολλάνε ρε παιδί μου. Δεν μου βγάζουν κανένα συναίσθημα. Είναι αταίριαστοι.
Επιτρέφω στον τερματικό σταθμό.
Φρουροί απόντες!
Πόρτες ανοιχτές! & Καλώς τα παιδιά!
Για μένα, μεγάλη λαλακία και οι δήθεν νόμοι της παλιοπαρέας.
Μου θυμίζει ταν ατάκα που λέγαμε μικροί <<δικιά μου είναι η ωραία η ξανθιά, την είδα πρώτος>>.

dudelexin
25 Μαρτίου 2014, 14:50
απλα καλο,εαν και το ψιλοβαρεθηκα λιγο στη μεση.

τωρα να δουμε και το σιζον φιναλε...

οι περισοτεροι ομως ξερουμε οτι το τερματικο ειναι μια μουφα και οτι η συνεχεια θα δωθει στην ουασιγκτον στον 5 κυκλο

darko_wicked
25 Μαρτίου 2014, 15:42
πολύ καλό, πάμε για δυνατό φινάλε.

evangeline, επειδή κάτι φαίνεται να ξέρεις
αν αυτό είναι το γνωστό story "fear the hunters" θα ήθελα να το ξεκινήσουν - παρουσιάσουν καλύτερα

blackys88b
25 Μαρτίου 2014, 16:46
πολυ καλο επεισοδιο..!! οχι οσο εντονο οσο τα προηγουμενα...αλλα ειχαμε επανενωση..!! θα συμφωνησω για το Τερμινους...danger απο παντου..!!

thanasislost
25 Μαρτίου 2014, 19:33
Δεν μου κάνει για καλό μέρος το Terminus...Για Hannibal μου φάνηκε η τύππισα στο τέλος..
Θα δείξει...
Πάντως σαν επεισόδιο ήταν απλά καλό...Τίποτα περισσότερο....

Robb Stark
25 Μαρτίου 2014, 22:16
Πολύ καλό επεισόδιο.
Καταρχήν έκλεισε με ωραίο τρόπο η ιστορία Γκλεν-Μάγκυ.Αν το τραβούσαν και άλλο θα ξεχείλωνε το έκλεισαν την κατάλληλη στιγμή και με ωραίο τρόπο.Μάθαμε επίσης κάποια άλλα στοιχεία για τον Άμπραχαμ Φορντ και την όμαδα του.Πιστεύω ότι θα βοηθήσουν πολύ την όμαδα και φαίνονται και οι 3 καλοί χαρακτήρες,μέχρι αποδείξεως του εναντίου φυσικά.Η νέα ομάδα του Ντάρυλ θα μας δωσει μια "ενδιαφέρουσα" συνάντηση με τον Ρικ η οποία ελπίζω να γίνει στο φινάλε.
Τώρα για το Τέρμινους και τη μόνη κάτοικο του,που είδαμε την Μάιρη,μυρίζει παγίδα από χιλιόμετρα μακρυά.Ακόμα και χωρίς τον Ρικ,πιστεύω ο Γκλέν και η Μάγκυ που πέρασαν δύσκολα στο Γούντμπερυ και έχουν εμπειρία από δύσκολα μέρη και ο Φορντ ως στρατιωτικός να τον καταλάβουν και να τον εξουδετερώσουν και αν μπορέσουν να το καταλάβουν το μέρος για την ομάδα τους.

mihalis13
25 Μαρτίου 2014, 22:33
Άλλο ένα πολύ καλό επεισόδιο του Walking Dead.
Άντε τώρα να δούμε το επόμενο και τελευταίο επεισόδιο και μετά υπομονή μέχρι να ξεκινήσει ο 5ος κύκλος

MCAK
26 Μαρτίου 2014, 00:59
Ωραίο επεισόδιο, όλων των ομάδων οι σκηνές ήταν ενδιαφέρουσες, δεν βαρέθηκα σε καμία, δεν περίμενα το reunion Maggie/Glenn, ένα awww στο μυαλό μου νομίζω το'κανα. Καλά τις χώρισαν τις ομάδες, καλά διάλεξαν το ποια ομάδα θα συναντήσει ποιον, καλά τις ενώνουν (αν& βλέπω μοτίβο το "χωρίζουν 2 μέρη του group & αυτό που δεν ήθελε να ακολουθήσει, βρίσκει αυτόν που έψαχνε το άλλο μισό του group". Έγινε με Maggie/Sasha/Bob, τώρα με την παρέα του Ford & Glen/Maggie), καλό κ το ότι έχουν τον Daryl με την άλλη ομάδα να είναι στα ίχνη του Rick. Τι θα γίνει με την πάρτη τους; Πάντα θα έχουμε κάτι που θα διαφημίζεται ως καλό, αλλά εν τέλει δεν θα'ναι αυτό που φαίνεται; -_-

Υγ.: Τι έψηνε η άλλη στο τέλος; Και για ποιον; ο_0
Υγ.2: Η Cohan είναι στάνταρ μια από τις ηθοποιούς του TWD που ανεβάζουν τον χαρακτήρα τους. :thumbsup1

bravelover
26 Μαρτίου 2014, 23:13
Παιζει εκει στον τερματικό το φαγητο που τρώνε να ειναι ανθρώπινο κρέας

freedoom
27 Μαρτίου 2014, 11:47
Φανταστικό επεισόδιο! Άριστες οι σκηνές στο τούνελ.
Πολύ creepy η κυρα Μαίρη στο σταθμό. Λέτε να έχουμε ολική επανένωση στο τελευταίο επεισόδιο; Αν και η Κάρολ με τον άλλο, δεν ξέρω κατά πόσο θα συγκλίνουν προς τα εκεί.
Άλλο ένα όμορφο τραγούδι ακούστηκε στη σειρά! Υπέροχες επιλογές, σ' ένα μεταποκαλυπτικό κόσμο.

t0ny3
6 Απριλίου 2014, 00:45
Πολυ καλο επεισοδιο στο στυλ που θελω τη σειρα. Ωραια εναλλαγη στις σκηνες με τις ομαδες, ωστε να μη βαριεσαι και μεγαλο μυστηριο για το τι εστι Terminus. Κακο προαισθημα, πρωτον γιατι η τυπισα φανηκε υποπτη, αλλα και το γεγονος οτι με τοσες ταμπελες μου φαινεται λιγο μουφα το μερος, κι ασε που δεν υπηρχε πουθενα φρουρα για να ελλεγχει το ποιος μπαινει και βγαινει!

Ααα να μη ξεχασω και το ερωτιματικο με τον Γιουτζιν. Το καλο που τους θελω να τον χρησιμοποιησουν, γιατι μετα το φιναλε της πρωτης σεζον δεν ξανασχοληθηκαν με το μυστηριο γυρω απο το συμβαν!

Και η άλλη απορία μου είναι γιατί να τελειώσει η σεζόν την επόμενη Κυριακή και να μην συνεχίσουν μέχρι τα 24 επεισόδια, να γουστάρουμε;!!! Όπως τον παλιό καλό καιρό που κάθε σεζόν είχε τουλάχιστον 22 επεισόδια, τώρα 16-17 και πολλά είναι!!! WTF???

Φιλε μου εδω απο τα 16 σχεδον τα μισα ειναι φιλερακια και αχρειαστα τραβηγμενα παο τα μαλλια. Μην ακουω για 22 επεισοδια και τους μπαινουν ιδεες.

bill667
2 Αυγούστου 2014, 17:37
Πολυ καλό το επεισόδιο

Hrisa76
5 Απριλίου 2016, 01:25
Εγώ βαρέθηκα την ζωή μου.
Βαρέθηκα και τον ΓΙουτζίν και την παρέα του.
Βαρέθηκα και τους άλλους που είναι ο Νταρυλ.
Και τους βλέπω όλους αυτούς υποπτους όπως και την μανταμίτσα στο τέλος.