PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Πότε η Τζούλιετ πήγε στο νησί; (Mega Spoiler)

Lunargap
14 Φεβρουαρίου 2007, 12:54
ΠΑΙΔΙΑ ΜΗ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ - ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΥΡΟ, ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ (ΕΙΝΑΙ 28 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ 23)

1) Η πτώση του αεροπλάνου έγινε στις 22 Σεπτεμβρίου 2004
2) Οι losties είναι στο νησί 73 μέρες άρα βρισκόμαστε στην πλασματική ημερομηνία της 4ης Δεκεμβρίου 2004 (κατά τη διάρκεια του επεισοδίου "Not in Portland") όταν μιλάει η Τζούλιετ με τον Τζακ και του αποκαλύπτει ότι είναι και η ίδια αιχμάλωτος
3) Η Τζούλιετ είπε πως είναι στο νησί 3 χρόνια, 2 μήνες και 23 μέρες

Άρα η Τζούλιετ πήγε στο νησί στις 11-9-2001 :shock: :shock: :shock:
Σύμπτωση ή κάτι παραπάνω;

Αν θέλετε, μπορείτε να συμβουλευτείτε και αυτό το link (http://www.losthatch.com/episode_guide.aspx)για να δείτε το timeline της σειράς.

Houan200
14 Φεβρουαρίου 2007, 12:56
Πολλά σεναρια αρχίζουν να μπλέκουν και με ανησυχεί....
Πάντως ,μπράβο Lunargap για την παρατηρητικότητα.

Υ.Γ.
Από τότε που ανακαλύφθηκε το "thanks" "χαθήκανε" τα σχόλια....

naf1213
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:03
Εχω μεινει!!!!!

sheik
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:17
Πολυ καλο οντως,απλα λογω ελλειψης αλλων στοιχειων κλπ,δε νομιζω πως σημαινει κατι.Ισως απλα για να πουμε WOW!
Αντε να δουμε,το τσουναμι στις 24 Δεκεμβρη 2004 θα το δουμε?
Φανταζεστε?Να ειναι καπου εκει κοντα το νησι και να το χτυπησει τσουναμι.ΤΟ γελιο :p

anthony_88
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:18
Αποκλειεται να συμπεριλαβουν ενα τοσο δυσαρεστο για τους Αμερικανους θεμα στην plotline, γιατι θα φανε μεγαλο κραξιμο και δε θα ηταν ο, τι καλυτερο για μια σειρα που εχει πτωτικη πορεια στις θεαματικοτητες.
Πιστευω οτι ειναι απλη συμπτωση αν οντως η μερα ειναι ακριβως αυτη.
Ενδιαφερουσα παρατηρηση παντως.

Houan200
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:19
Φανταζεστε?Να ειναι καπου εκει κοντα το νησι και να το χτυπησει τσουναμι.ΤΟ γελιο :p
Και το κουφό είναι οτι όταν άρχισε να γυρίζεται η σειρά δεν είχε γίνει ακόμα το τσουνάμι...

Lunargap
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:23
Σκεφτόμουν μήπως και αυτό είναι ένα hint που έδωσαν οι παραγωγοί.
Μπορεί να αναφέρουν την 11η Σεπτεμβρίου ως μία από τις καταστροφές που έχουν γίνει στον κόσμο και να περιπλέξουν και το σχέδιο της Ντάρμα μέσα.

Δεν ξέρω, εμένα πάντως μου φαίνεται πολύ κουφό.:???:

Πολυ καλο οντως,απλα λογω ελλειψης αλλων στοιχειων κλπ,δε νομιζω πως σημαινει κατι.Ισως απλα για να πουμε WOW!

Λες :???: ; (20 τηλεοπτικές μέρες έχουμε μέχρι τις 24 Δεκέμβρη)

antporpoda
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:40
Καλά κουφό ε?? Έχω μείνει!

lefti
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:40
Πιστευω οτι ειναι απλη συμπτωση αν οντως η μερα ειναι ακριβως αυτη.
Ενδιαφερουσα παρατηρηση παντως.
nomizw oti me auth th seira exoume ma8ei na mhn pisteuoume se sumptwseis!!! pou phge re paidia to "Everything happens for a reason"?

naf1213
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:44
Γιατι η Juliet να επισημαινει ομως τις μερες με ακριβεια?
Εγω πιστευω οτι ολα τα στοιχεια δενουν μεταξυ τους και κανενα δεν ειναι συμπτωση.

Lunargap
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:47
nomizw oti me auth th seira exoume ma8ei na mhn pisteuoume se sumptwseis!!! pou phge re paidia to "Everything happens for a reason"?

Αυτό λέω κι εγώ;)

Και εκεί που νόμιζα ότι βρήκα κάτι καλό, σου βγαίνει ο Sheik το παιδί της λογικής :P και σου κόβει τα φτερά:cry: και σου μιλάει για το τσουνάμι, άντε βρες άκρη:???:

Γιατι η Juliet να επισημαινει ομως τις μερες με ακριβεια?
Εγω πιστευω οτι ολα τα στοιχεια δενουν μεταξυ τους και κανενα δεν ειναι συμπτωση.

Αυτό στο έργο γίνεται γιατί προσπαθεί να δείξει την απόγνωσή της παραλληλίζοντας τον εαυτό της με έναν φυλακισμένο που μετράει τις μέρες

Συγχρόνως όμως μπορεί να είναι και ένα στοιχείο των παραγωγών:yes:

lefti
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:56
Αυτό λέω κι εγώ;)

Και εκεί που νόμιζα ότι βρήκα κάτι καλό, σου βγαίνει ο Sheik το παιδί της λογικής :P και σου κόβει τα φτερά:cry: και σου μιλάει για το τσουνάμι, άντε βρες άκρη:???:
poia logikh re paidia? uparxei logikh sto lost?

Mathias
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:57
Μπράβο Lunargap.
Αλλά όπως ξέρεις πάντα είμαι δύσπιστος αν και έχω έναν κανόνα. Πάνω από δύο συμπτώσεις, είναι συνομωσία.
Καταρχήν δεν ξέρω πως μετρήσανε στο site που παραθέτεις τις 73 ημέρες.

Η προσωπική άποψη όμως είναι πως κάποιος που έπεσε στο νησί στις 22 -09- 2004 μετά από 73 ημέρες ( 9 στον Σεπτέμβρη + 31 Οκτώβρη + 30 Νοέμβρης = 70 και 1,2,3 στον Δεκέβρη = 73 )βρίσκεται στην 03-12-2004 και όχι στις 04-12-2004.
Αυτό το λέω γιατί και η 22 Σεπτέμβρη είναι ημέρα που τρέχει με γεγονότα. Αν πάμε στην 4η Δεκεμβρίου τότε είμαστε στην 74 ημέρα.
Έτσι νομίζω εγώ. Βέβαια μπορεί να κάνω λάθος.
Οπότε αν είναι έτσι η καταλυτική ημερομηνία δεν είναι η ενάτη Σεπτεμβρίου.

winter_sun
14 Φεβρουαρίου 2007, 13:59

τεινω να συμφωνησω με τον προλαλησαντα :thumbsup1

και φυσικα η ατακα του κυριου Λοκ εμπεριεχει ολη τη μαγεια του ΛΟΣΤ και ειναι αυτη που μας κανει να "ψειριζουμε τη μαιμου" και να "διυληζουμε τον κωνοπα" :P

οσο για το 9/11 πιστευω πως εχει να κανει τοσο με τη DHARMA οσο και με το ολο θεμα του τοπου και του χρονου που τοσο δειχνει να μπερδευεται...

Lunargap
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:01
[quote=Mathias;53394]Μπράβο Lunargap.
Η προσωπική άποψη όμως είναι πως κάποιος που έπεσε στο νησί στις 22 -09- 2004 μετά από 73 ημέρες ( 9 στον Σεπτέμβρη + 31 Οκτώβρη + 30 Νοέμβρης = 70 και 1,2,3 στον Δεκέβρη = 73 )βρίσκεται στην 03-12-2004 και όχι στις 04-12-2004.
Αυτό το λέω γιατί και η 22 Σεπτέμβρη είναι ημέρα που τρέχει με γεγονότα. Αν πάμε στην 4η Δεκεμβρίου τότε είμαστε στην 74 ημέρα.quote]

Επίτρεψέ μου φίλε Mathias να διαφωνήσω. Στον Σεπτέμβρη πρέπει να προσθέσουμε 8 μέρες (ο Σεπτέμβρης κρατάει 30 μέρες) και όχι 9 γιατί τώρα είμαστε στην τρέχουσα ημερομηνία της 4ης Δεκεμβρίου, δεν την έχουμε ολοκληρώσει.
Όσο μετρούσε η 1η μέρα της πτώσης τόσο μετράει και η 4η Δεκεμβρίου, δηλαδή σαν μία τρέχουσα μέρα, κάποια από τις δύο δηλαδή πρέπει να αφαιρεθεί χρονικά.

Για παράδειγμα: Λες ότι συνάντησες ένα φίλο σου πριν δύο μέρες, δεν μετράς όμως τη μέρα που το λες.

Έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι εγώ.:)

lefti
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:02
Μπράβο Lunargap.
Αλλά όπως ξέρεις πάντα είμαι δύσπιστος αν και έχω έναν κανόνα. Πάνω από δύο συμπτώσεις, είναι συνομωσία.
Καταρχήν δεν ξέρω πως μετρήσανε στο site που παραθέτεις τις 73 ημέρες.

Αυτό το λέω γιατί και η 22 Σεπτέμβρη είναι ημέρα που τρέχει με γεγονότα. Αν πάμε στην 4η Δεκεμβρίου τότε είμαστε στην 74 ημέρα.
Έτσι νομίζω εγώ. Βέβαια μπορεί να κάνω λάθος.
Οπότε αν είναι έτσι η καταλυτική ημερομηνία δεν είναι η ενάτη Σεπτεμβρίου.
basika file mathias o septembrhs exei 30 oxi 31 meres an den kanw la8os

Επίτρεψέ μου φίλε Mathias να διαφωνήσω. Στον Σεπτέμβρη πρέπει να προσθέσουμε 8 μέρες (ο Σεπτέμβρης κρατάει 30 μέρες) και όχι 9 γιατί τώρα είμαστε στην τρέχουσα ημερομηνία της 4ης Δεκεμβρίου, δεν την έχουμε ολοκληρώσει.
Έτσι τουλάχιστον το αντιλαμβάνομαι εγώ.:)
ftou me prolabes gia ena lepto...:mad:

Mathias
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:06
basika file mathias o septembrhs exei 30 oxi 31 meres an den kanw la8os
Δεν με καταλάβετε. Ότι έχει ο 9ος έχει 30 ημέρες το ξέρω και έτσι το έκανα. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ μετράω και την 22η του 9ου ως ημέρα αφού συμβαίνουν γεγονότα ενω εσείς μετράτε από την 23η του 9ου και μετά.

22 1 23 2 24 3 25 4 26 5 27 6 28 7 29 8 30 9 ή

22 0 23 1 24 2 25 3 26 4 27 5 28 6 29 7 30 8

ποιό είναι το σωστό;
Εγώ πιστεύω το πρώτο και εφόσον δεκτώ το 73 του site τότε «σήμερα» είναι 03-12-2004.

lefti
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:09
Δεν με καταλάβετε. Ότι έχει ο 9ος έχει 30 ημέρες το ξέρω και έτσι το έκανα. Η διαφορά μας είναι ότι εγώ μετράω και την 22η του 9ου ως ημέρα αφού συμβαίνουν γεγονότα ενω εσείς μετράτε από την 23η του 9ου και μετά.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ok grapse la8os... alla einai mish h 22 afou epesan sto nhsi apogeuma

Lunargap
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:09

Όσο μετρούσε η 1η μέρα της πτώσης τόσο μετράει και η 4η Δεκεμβρίου, δηλαδή σαν μία τρέχουσα μέρα, κάποια από τις δύο δηλαδή πρέπει να αφαιρεθεί χρονικά.

Για παράδειγμα: Λες ότι συνάντησες ένα φίλο σου πριν δύο μέρες, δεν μετράς όμως τη μέρα που το λες. :)

Houan200
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:10
Παιδιά μην μπερδεύεστε.
Μόνο και που κάνει συγκεκριμένη αναφορά η Τζούλιετ στις μέρες που είναι στο νησί (θα μπορούσε να πεί "Είμαι εδώ σχεδόν 3 χρόνια και 3 μήνες" ή "Είμαι εδώ 3 χρόνια και κάτι") ,το κάνει για να "φωτογραφίσει" μια συγκεκριμένη ημερομηνία....
Θα έπρεπε να έχουμε καταλάβει μέχρι τώρα οτι στο Lost τίποτα δεν αναφέρεται τυχαία....

chrsv7
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:21
Παιδιά μην μπερδεύεστε.
Μόνο και που κάνει συγκεκριμένη αναφορά η Τζούλιετ στις μέρες που είναι στο νησί (θα μπορούσε να πεί "Είμαι εδώ σχεδόν 3 χρόνια και 3 μήνες" ή "Είμαι εδώ 3 χρόνια και κάτι") ,το κάνει για να "φωτογραφίσει" μια συγκεκριμένη ημερομηνία....
Θα έπρεπε να έχουμε καταλάβει μέχρι τώρα οτι στο Lost τίποτα δεν αναφέρεται τυχαία....

Συμφωνώ απόλυτα. Σίγουρα δεν είναι τυχαίο.
Όμως αν όντως μπλέξουνε και αυτό μέσα στο lost τότε θα με ξενερώσει λίγο... Δε θα ήθελα να μπλέξουν με πραγματικά γεγονότα, και ιδιαίτερα με αυτό που είναι ένα πολύ "λεπτό" ζήτημα!...

karolos
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:24
kai apokleietai na mhn ekatsan na kanoyn mia afairesh na doyn ti mera paftei!
den nomizw na to ebalan sthn tyxh.to thema einai mhn mas bgalei oti kanoyn tpt peiramata gia na polemhsoyn thn tromokratia....xxxxxx

anthony_88
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:37
Τα πραγματα ειναι απλα, Day 1 ειναι η 22/09/2004. Συμφωνα με το Link που δωσατε στην πρωτη σελιδα βρισκομαστε στην Day 73. Αν παρετε το ημερολογιο και μετρησετε, η Day 73 ειναι η 3/12/2004...

Αρα, βγαζω τα 3 χρονια, παμε στις 3/12/2001.
Βγαζω τους 3 μηνες, παω στην 3/10/2001.
Βγαζω 28 μερες, βγαινει 5/9/2001.

Πως ακριβως βγαλατε 11/9, δεν το καταλαβα δυστυχως...
(Ακομα και 4/12/2004 να ειναι, παλι δε βγαινει η αφαιρεση.
Ακομα και να μη μετρησουμε την Present day, παλι δε βγαινει η αφαιρεση)

Houan200
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:41
Τα πραγματα ειναι απλα, Day 1 ειναι η 22/09/2004.
Βγαζω 28 μερες, βγαινει 5/9/2001.
(Ακομα και 4/12/2004 να ειναι, παλι δε βγαινει η αφαιρεση.
Ακομα και να μη μετρησουμε την Present day, παλι δε βγαινει η αφαιρεση)
Πάρε και 5 μέρες από μένα(joke) και θα δείς οτι βγαίνει 11-9
Υ.Γ. Η Τζούλιετ αναφέρει οτι ήταν στο νησί 3 χρόνια 2 μήνες και 23 μέρες (όχι 28 ) ...

anthony_88
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:44
28 ρε παιδια ειπε...
Θα με βγαλετε και κουφο? :P

chrsv7
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:44
Τώρα είδα το επεισόδιο πάλι και λέει 28 μέρες, έχει δίκιο ο anthony!!!:grin:

Houan200
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:55
Λοιπόν παιδιά είχα βρεί αυτό:
http://www.stationzer0.com/lost-spoilers/exclusive-not-in-portland-the-synopsis.php
και αφού το αναφέρατε έψαξα και βρήκα και αυτό:
http://www.lostpedia.com/wiki/Not_in_Portland
Σίγουρα το δεύτερο έιναι από έγκυρη πηγή και δεν είναι δυνατόν να κάνουν λάθος...

Τί να σας πώ έπεσα θύμα Foiler κακώς το κάναμε τόσο μεγάλο θέμα .
Είλικρινά συγνώμη....:(:(:(

Lunargap
14 Φεβρουαρίου 2007, 14:59
Λοιπόν παιδιά είχα βρεί αυτό:
http://www.stationzer0.com/lost-spoilers/exclusive-not-in-portland-the-synopsis.php
και αφού το αναφέρατε έψαξα και βρήκα και αυτό:
http://www.lostpedia.com/wiki/Not_in_Portland
Σίγουρα το δεύτερο έιναι από έγκυρη πηγή και δεν είναι δυνατόν να κάνουν λάθος...

Τί να σας πώ έπεσα θύμα Foiler κακώς το κάναμε τόσο μεγάλο θέμα .
Είλικρινά συγνώμη....:(:(:(

SOTO σε παρακαλώ κλείδωσε το θέμα, γιατί μου έσπασαν τα νεύρα, ξενέρωσα τελείως:closed-to
(και να το κάνεις τελείως delete, να το πας στα τάρταρα των θεμάτων τόσο το καλύτερο)

anthony_88
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:03
Παιδια, εγω θελω να πω κατι αλλο.
Μη βλεπουμε παντου συνομωσιες, κλικες και φαντασματα. Καποια πραγματα ειναι απλως ετσι οπως φαινονται. Θυμαμαι χαρακτηριστικα που εξεταζαμε αν η σφαιρα που σκοτωσε τη Shannon εφυγε οντως απο το οπλο της Ana Lucia ή αν ηταν καποιος Other εκει κοντα και με τί γωνια επεσε η σφαιρα και κατι τετοια...

Ετσι και τωρα, ειπατε ''καλα ειναι τυχαιο οτι η Juliet μετραει ακριβως τις μερες και το λεει στο Jack? Τιποτα δεν ειναι συμπτωση, LOST βλεπουμε, που πηγε το everything happens for a reason κλπ''.
Δηλαδη τωρα ηταν τυχαιο που η Juliet τα ειπε ετσι αναλυτικα? Ε απο οτι φαινεται ναι..

Οι ιδιοι οι παραγωγοι εχουν πει οτι κατα πασα πιθανοτητα οι σχεσεις στα flashback των χαρακτηρων, η εμφανιση των αριθμων σε ποικιλα μερη και ισως και το οτι βρισκονταν ολοι μαζι στο αεροπλανο της Oceanic που επεσε αποδιδονται σε συμπτωσεις.
Ας κανουμε και λιγο τοπο για τη λογικη.
(Μη με παρεξηγησετε. Αγαπω το LOST οσο και εσεις)

PS: Αποκλειεται να συμπεριλαμβαναν σε μια τοσο κρισιμη καμπη για το show την 11/09 στο σεναριο. Η Αμερικανικη κοινωνια ειναι αρκετα ευαισθητη σε τετοιου ειδους θεματα..

skrapas
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:06
Αν όντως ισχύει και δεν είναι λάθος στην αφαίρεση τότε νομίζω πως πρόκειται για σύμπτωση. Η Τζούλιετ ανέφερε τις μέρες που είναι στο νησί με τόση λεπτομέρεια για να τονίσει ότι αισθάνεται σα φυλακισμένη και μετράει τις μέρες μία μία.

lefti
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:16
e ra tosh wra asxoloumaste me foumara!!!! katara se autous pou bgazoun ta foilers kai mas paraplanoun...:thumbdown:mad: na pe8anoune pou 8a elege kai o proedras (lebentis)

anthony_88
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:18
e ra tosh wra asxoloumaste me foumara!!!! katara se autous pou bgazoun ta foilers kai mas paraplanoun...:thumbdown:mad: na pe8anoune pou 8a elege kai o proedras (lebentis)

Δε φταινε αυτοι! Φταιμε εμεις που δεν κανουμε επαληθευση απο μονοι μας...
Και να πω και την αμαρτια μου και εγω στην αρχη το πιστεψα.

naf1213
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:21
Οχι ρε γμτ, μετα θα εμπλεκαν πολλα μεσα κ χαρηκα στην αρχη!!!:P

Houan200
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:22
Παιδιά είπαμε συγνώμη και οτι το θέμα τελείωσε.
Εκφράσεις του τύπου "να πεθάνουν" κ.τ.λ. θα παρακαλέσω να αποφεύγονται...
Κράξτε όσο θέλετε αλλά κόσμια.

lefti
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:25
Παιδιά είπαμε συγνώμη και οτι το θέμα τελείωσε.
Εκφράσεις του τύπου "να πεθάνουν" κ.τ.λ. θα παρακαλέσω να αποφεύγονται...
Κράξτε όσο θέλετε αλλά κόσμια.
kata arxas den to eipa gia esas pou to balate sto forum alla gia autous apo tous opoious to brhkate kai deuteron to na pe8anoun to eipa xarin asteeismou kai gia na anafer8w ston upertato proedra... sorry an pare3hgh8hke kapoios:(

mfds
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:28
Κρααα.... κραααα......

Lunargap
14 Φεβρουαρίου 2007, 15:38
Παιδιά ό,τι και να πείτε έχετε δίκιο.
Και εγώ ξενέρωσα τελείως, μα άλλα να σου γράφουν στο ένα site και άλλα στο άλλο.

Παρόλο που δεν φταίω, σας ζητώ συγγνώμη που δεν το έψαξα περισσότερο πριν απασχολήσω το χρόνο σας.
Το πάθημα έγινε μάθημα:(

di99
14 Φεβρουαρίου 2007, 17:24
Παιδια, εγω θελω να πω κατι αλλο.
Μη βλεπουμε παντου συνομωσιες, κλικες και φαντασματα. Καποια πραγματα ειναι απλως ετσι οπως φαινονται.

Σε αυτό το forum πάντως δεν είμαστε τόσο καμμένοι.....ακόμη! Κοιτούσα χθες το forum του ABC "lost theories" και πραγματικά συνειδητοποίησα ότι υπάρχουν περισσότερο καμμένοι από εμάς.....Κάποιος ισχυριζόταν ότι οι Others είναι άνθρωποι-animals που τη μία στιγμή είναι άνθρωποι και την άλλη μεταμορφώνονται σε ζώα........8) Το πιο κορυφαίο που διάβασα είναι ότι οι Others....
...έχουν κλείσει τον Τζακ σε αυτό το μέρος που είναι κάτω από το νερό, επειδή θέλουν να τον κάνουν............... καρχαρία !:shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :yahoo:

lefti
14 Φεβρουαρίου 2007, 17:32
Σε αυτό το forum πάντως δεν είμαστε τόσο καμμένοι.....ακόμη! Κοιτούσα χθες το forum του ABC "lost theories" και πραγματικά συνειδητοποίησα ότι υπάρχουν περισσότερο καμμένοι από εμάς.....Κάποιος ισχυριζόταν ότι οι Others είναι άνθρωποι-animals που τη μία στιγμή είναι άνθρωποι και την άλλη μεταμορφώνονται σε ζώα........8) Το πιο κορυφαίο που διάβασα είναι ότι οι Others....
...έχουν κλείσει τον Τζακ σε αυτό το μέρος που είναι κάτω από το νερό, επειδή θέλουν να τον κάνουν............... καρχαρία !:shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :yahoo:
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeleoooooooooooooooos den antexw allo:???::???::???:

gregkerkyra
14 Φεβρουαρίου 2007, 17:44
Οχι ρε φίλε τι μας είπες τώρα... Έμεινα...

Φτου κ χάρηκα...

di99
14 Φεβρουαρίου 2007, 17:45
eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeleoooooooooooooooos den antexw allo:???::???::???:

Πρέπει να το δεις!!Πολύ γέλιο.....Βασικό επιχείρημα στην καμμένη αυτή θεωρία είναι.....

"Πώς ο Ήθαν έτρεξε τόσο γρήγορα όταν έγινε η πτώση του αεροπλάνου και έφτασε αμέσως στο σημείο που ήταν οι Losties???????H απάντηση :

Ο Ήθαν ήταν ζώο............!!!!!!!!!!!!!:lol: :lol: :lol:

Lucian11
14 Φεβρουαρίου 2007, 19:17
Εγώ γιατί βγάζω ότι πρέπει να έφυγε για το νησί στις 06-08-2001 οεο???
Όπως είπε και ο φίλτατος Mathias

Βγάζοντας 3 χρόνια από της 03-12-2004, πάμε στις 3-12-2001.
Βγάζοντας 3 μήνες, πάμε στης 03-09-2001 και τέλος βγάζοντας 28 μέρες, βγαίνει 06-08-2001.

Και άμα το σκεφτείς είναι πιο λογικό να έφυγε Αύγουστο μήνα γιατί στο flashback της βλέπουμε ότι κυκλοφορούν με κοντομάνικα και όλα είναι ηλιόλουστα, άρα πρέπει να είναι καλοκαιρινός μήνας. Οι της Dharma είναι τόσο αποφασισμένοι να την στρατολογήσουν που σκοτώνουν τον άνδρα της μόλις μερικές ώρες μετά την συνάντησή της μαζί τους. Αυτό υποδηλώνει ότι βιάζονταν και τέλος ο Dr.Alpert λέει στην Juliet στο νεκροτομείο πως αυτός και ο Ethan θα φύγουν για το "Portland", και από τον τρόπο που το λέει φαίνεται να εννοεί πως θα φύγουν σύντομα. Βέβαια και τον Σεπτέμβρη κυκλοφορούμε με κοντομάνικα οπότε δεν μπορούσε να είμαστε σίγουροι αλλά νομίζω βγαίνει Αύγουστος.

mpiras
14 Φεβρουαρίου 2007, 20:33
Θα θειξω ενα αλλο θεμα για το ποτε μπηκε η Τζουλιετ.Απ οτι ειδαμε η Τζουλιετ μπηκε σχετικα προσφατα στο νησι (ειτε κιλαει ο χρονος στο νησι το ιδιο με τον εξω κοσμο ειτε οχι) και απ΄οτι ξερουμε η Νταρμα δεν υφισταται εδω και καιρο και οτι απετειχε.Αρα πιστευω θελανε την Τζουλιετ στο νησι επειδη υπηρχε προβλημα αναπαραγωγης των αλλων και θα βοηθουσε να λυθει.Εκτος αν κυλαει τοσο αργα ο χρονος στο νησι που μπηκε οταν υπηρχε.Τι λετε;

anthony_88
14 Φεβρουαρίου 2007, 20:34
Καλα, στο Miami παντα με κοντομανικα κυκλοφορουν ;)

Lucian11
14 Φεβρουαρίου 2007, 23:03
Καλα, στο Miami παντα με κοντομανικα κυκλοφορουν ;)Den eimai se thesi na to gnwrizw auto den exw paei pote, alla mipos kai emeis edw den kukloforoyme me kontomanika mexri ton Septembri???:P

anthony_88
15 Φεβρουαρίου 2007, 00:05
Nαι επειδη ειναι τροπικο το κλιμα.
Στο παραπανω post σου αφαιρεσες 3 χρονια και 3 μηνες. Κανονικα ειναι 3 χρονια και 2 μηνες. Just for the record!