PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 5x13 - Forget

GTVSBot
9 Μαρτίου 2015, 02:00
Σειρά : The Walking Dead
Σαιζόν : 5
Επεισόδιο : 13
Τίτλος : Forget

Κανάλι : AMC
Πρώτη Προβολή : 08/03/2015

Περίληψη :

Η ομάδα προσπαθεί να προσαρμοστεί στην Αλεξάνδρεια.

Stinkfist
9 Μαρτίου 2015, 16:58
Ο Ρικ και η Κάρολ είναι επικίνδυνοι. Επίσης η Σάσα δεν θα έπρεπε να οπλοφορεί, δεν συνηθίζεται σε ανθρώπους με εμφανή ψυχολογικά θέματα να δίδονται όπλα.
Δεν μου αρέσει που ορισμένοι χαρακτήρες τίθενται στο περιθώριο.

blackys88b
9 Μαρτίου 2015, 17:36
λογικο ειναι νομιζω μεχρι να μας τους συστησουν ολους τους νεου...οι σκηνες Ρικ και Καρολ πολυ καλες...γενικα η σειρα τα παει εξαιρετικα..!! η τελευταια σκηνη...απο τις ιδιαιτερες της σειρας...

thapostol
9 Μαρτίου 2015, 18:17
Απίστευτη η τελευταία σκηνή!

Το σκέφτηκε ο Ρικ να τον ... σουτάρει τον άνδρα της ξανθιάς προς στιγμήν ε;
Πολύ μου αρέσει το όλο σκηνικό και οι ισορροπίες (ή ανισορροπίες...) που προσπαθούν να κρατήσουν οι χαρακτήρες. Για να δούμε πως θα το χειριστούν.

baspav
9 Μαρτίου 2015, 20:08
Εξαιρετικό επεισόδιο και έχω πολύ καιρό να το πω για το Walking Dead.
Και τώρα αρχίζω να αναρωτιέμαι. Ποιοι είναι οι καλοί και ποιοι οι κακοί;
Σήμερα είδα τους 3 (Ντάριλ, Ρικ, Πρωτοψάλτη) να συνωμοτούν ή έστω να φυλάνε τα νώτα τους. Μετά όμως είδα την Πρωτοψάλτη να απειλεί ένα παιδάκι, το Ρικ να φιλάει έστω και πεταχτά τη γυναίκα άλλου και αργότερα να περνάει η σκέψη να του ρίξει.
Το είπε άλλωστε στην Νταϊαν: ο κίνδυνος δεν είναι από τα ζόμπι αλλά από τους ανθρώπους.
Αντιθέτως, βλέπω τον Ντάριλ να εξημερώνεται με τους gay. Θα δούμε. Μόνο μη του ζητήσουν κανένα τρίο :p

Συμφωνώ απόλυτα. :respect:
http://36.media.tumblr.com/0af7bc8082b8dc74c52eda3b0545d791/tumblr_nkxaail9wC1qcgbbpo1_500.jpg

Μισόν νωρίς σκέφτηκες να κρεμάσεις τα "παπούτσια" σου. Θα το χρειαστείς σύντομα.
http://media.giphy.com/media/Nr5BNemRAhgha/giphy.gif

Δεν μου αρέσουν καθόλου με τα καθαρά, καινούργια και άλιωτα ρούχα, πλυμένοι και περιποιημένοι.
Δεν είμαι καλά γιατρέ μου ε;
http://38.media.tumblr.com/b4c39b2d66fd54fb4f3f91c24077b689/tumblr_nkxdveVImG1rbmftbo2_500.gif

GeorgeCR7
9 Μαρτίου 2015, 20:23
¶λλο ένα πάρα πολύ ωραίο επεισόδιο!!!!:):)

Μου αρέσουν οι νέοι χαρακτήρες της κοινότητας και το πως μέσα απο αυτούς αναπτύσσεται η ομάδα μας!Ο Ντάριλ ακόμη απο ότι βλέπουμε κρατά μια πισινή και καλά κάνει με αυτά που έχει δει!Βλέπουμε να αναπτύσσει μια ιδιαίτερη φιλία με τον ¶αρον(μήπως βρε Ντάριλ σε θέλει για κάτι άλλο....:P:P)!!!Μισόν και Ρικ ομάδα ΔΙΑΣ της κοινότητας,είδαμε και την Μισόν να κρεμά και το σπαθί της στον τοίχο(θα το χρειαστείς σύντομα μάλλον)!!!Ο Ρικ το ψήνει "άσχημα" με την Τζέσι δεν έχει και άδικο είναι πολύ ωραία!!!Η Κάρολ τι φάση δεν περίμενα να μιλήσει έτσι σε εκείνο το μικρό παιδάκι νομίζω ότι το παρατράβηξε λιγάκι το θέμα!Η Σάσα το έχασε τελείως μην της δίνετε όπλα ορε!!!!Είδαμε και ένα παλιόφιλο στην σειρά(μιλάω για τον Τζούλιαν απο το One Tree Hill)!!!!Στο τέλος ο Ρικ που είδε την Τζέσι με τον άντρα της κράτησε το όπλο του τι ήταν αυτό κάτι σαν απειλή ας πούμε!!!Τελευταία σκηνή φάση είχε χιχιχιχιχ είναι τρελός,είναι τρελός ο αρχηγός!!!! :P:P:P:cool::cool:

smallville
10 Μαρτίου 2015, 01:55
Πολύ ωραίο επεισόδιο. Η σκηνή της Κάρολ με το παιδάκι και η τελευταία του Ρικ ήταν οι καλύτερες του επεισοδίου.

tasoskratos
10 Μαρτίου 2015, 11:42
Περιμένω το σχόλιο του REBEN, ο οποίος φαίνεται να δικαιώνεται:)
Εγώ όμως, μέχρι αποδείξεως περί του αντιθέτου, κρατάω και μια πισινή. Ας δούμε όμως τις όψεις του νομίσματος.

Ομολογώ ότι μετά και το χθεσινό επεισόδιο τα πράγματα δείχνουν ότι αυτή τη φορά για το μέλλον τους, σε αυτό τον κόσμο των ζωντανών νεκρών, θα φταίνε αποκλειστικά οι ΄΄δικοί μας΄΄.
Βρήκαν δηλαδή την Ιθάκη τους, αλλά λόγω προτέρω άτιμου:p βίου θα υποπέσουν σε σφάλματα.
Πιστόλια κλέβουν, παιδάκια φοβερίζουν, καμάκια σε ξανθιές κοπέλες κάνουν και καλούς γιατρούς/συζύγους, ε΄τοιμοι είναι να τους στείλουν στα θυμαράκια.
Θα σας διώξουν παιδιά και θα έχουν και δίκαιο, ασχέτως εάν ο Ρικ είχε πει στο προηγούμενο επεισόδιο ότι <<θα τους το πάρουμε το φρούριο, εάν χρειαστεί>>.

Η άλλη όψη του νομίσματος, αυτή που βρίσκεται στο πίσω μέρος του δικού μου πονηρού μυαλού λέει ότι το θέμα <<χειραγώγιση>> προχωράει μια χαρά. Τα λαμόγια έχουν μελετήσει πολύ καλά τους φιλοξενούμενους (σας παρακολουθούμε είχε πει ο...) και άρχισαν να τους πατάνε τα κατάλληλα κουμπιά.
Τον πολύ Ντάρυλ του ΄΄εριξαν΄΄ στα πόδια μια μηχανή.
Τον Ρικ, του έριξαν μια ξανθιά (που ο άντρας της μάλιστα το παίζει καλά το game).
Την Μισόν την έβαλαν να κρεμάσει την κατάνα.
Με την Πρωτοψάλτη δεν ξέρουν ακόμη πως θα την κοντρολάρουν.

Αυτά προς το παρόν;)

patrickdrd
10 Μαρτίου 2015, 12:59
ναι, ακριβως, walking dead βλεπουμε κ οχι το μικρο σπιτι στο λιβαδι :p :D
κ εφοσον κοντευουμε στο φιναλε, οπου να ναι θα σκασει το τζερτζελο, που θα παει;

johny f
10 Μαρτίου 2015, 18:32
Διερευνητικο επισοδειο των σχεσεων και των ισοροπιων που αναπτυσονται αναμεσα στις δυο ομαδες με τους "δικους" μας ακομα λογω του σοκ της κανονικοτητας να εχουν το νου τους στη πουστια συνεχεια κατι που λογικα καποια στιγμη θα σκασει αφου δε μπορουν πολυ ωρα χωρις μπαχαλο...

Jane1
18 Μαρτίου 2015, 01:12
Πολύ καλό το επεισόδιο.
Προς το παρόν τα μέλη της ομάδας του Ρικ δείχνουν να είναι οι κακοί της υπόθεσης.

t0ny3
28 Μαρτίου 2015, 19:05
Η κατασταση φαινεται πως οδευει προς την αντιθετη πλευρα αυτη τη φορα, δηλαδη οι χαρακτηρες θα βγαλουν μονοι τα ματια τους και θα προκαλεσουν τη μοιρα τους, αν οντως η κατασταση στην Αλεξανδρεια ειναι τοσο παραδεισενια.

Πολυ ομορφη η σκηνη στο τελος με τη συμβολικη σφραγιδα στο χερι του Ρικ και τον τοιχο να τον χωριζει με το ζομπι. Το "A" εκτος απο Alexandria θα μπορουσε να σημαινει Alive, ενω με ιντριγκαρε το "W" στο ζομπι που βρηκανε.

Hrisa76
5 Απριλίου 2016, 19:23
Νομίζω ότι στο επεισόδιο αυτό φαίνεται το πόσο κατεστραμμένοι είναι ολοι της ομάδας. Κάποιοι πιο πολύ, κάποιοι λιγότερο.
Αυτό όμως που με προβληματίζει είναι ο Ρικ. Η κίνηση με την ξανθιά δεν είναι εντός χαρακτήρα. Ναι, έχει αλλάξει πολύ αλλά δεν έχει δώσει τέτοια δείγματα στο παρελθόν. Είναι άλλο πράγμα να κάνεις πράγματα για επιβίωση και άλλο να κάνεις κάτι τέτοιο.

Η Σασα είναι εντελώς χάλια. Δεν τηνβλέπω καλά. Και μου σπάει τα νεύρα που καταστρέψανε και αυτό τον χαρακτηρα που θα μπορούσε να προσφέρει πολλά, μετά απο τον αδερφό της.

Ντάρυλ σ αγαπώ, κάνε μπάνιο σε παρακαλώ.