PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 6x14 - Cross

GTVSBot
21 Μαρτίου 2016, 02:00
Σειρά : The Walking Dead
Σαιζόν : 6
Επεισόδιο : 14
Τίτλος : Cross

Κανάλι : AMC
Πρώτη Προβολή : 20/03/2016

Περίληψη :

Ο Heath και η Tara ψάχνουν ακόμη για προμήθειες, αντ' αυτού βρίσκουν προβλήματα.

greekie
21 Μαρτίου 2016, 11:17
@tasokratos

Τι σου έλεγα στο 12;;;
Every God damn fucking time! It's getting ridiculous...

blackys88b
21 Μαρτίου 2016, 15:09
τι του λεγες στο 12??? :P

το περιμενα ανα πασα στιγμη το φονικο ήταν κατι που επρεπε να ερθει...τωρα το πως βολεψαν ετσι οι καταστασεις δεν ξερω αλλα η γιατρενα το εψαχνε...νομιζα οτι ο Γιουτζιν θα εφευγε και αυτος αλλα λογικα θα αντεξει ακοομη λιγο...!! κριμα που δεν τους καθαρισε ο Νταριλ, ο Αμπραχαμ και η Ροζιτα..!

δεν ηταν και το καλυτερο επεισοδιο της σεζον η αληθειαα.!!

greekie
21 Μαρτίου 2016, 16:14
τι του λεγες στο 12??? :P

http://www.gtvs.gr/threads/51850-The-Walking-Dead-6x12-Not-Tomorrow-Yet?p=1057280&viewfull=1#post1057280

H Carol ή που γλίτωσε απ' το μακελειό που έρχεται ή που θα βρεθεί στο μάτι του κυκλώνα:x:

darko_wicked
21 Μαρτίου 2016, 18:31
Καλό το επεισόδιο, επειδή όμως ο κακός μας έχει ζουμί καλό θα ήταν να είχαμε προχωρήσει λίγο παρακάτω. Πολύ γουστάρω πάντως όταν η σειρά πατάει καθαρά στις ρίζες της (καμένο πρόσωπο Dwight και δάγκωμα του Eugene στο επίμαχο σημείο).

johny f
21 Μαρτίου 2016, 19:38
Κλασικοκαταστασεις....Αφου φαγανε ενα μισαωρο στην εκπαιδευτικη εκδρομη των τσικο,στο τελευταιο δεκαλεπτο τα καναν τα παιδια προσωπα του επισοδειου με τη γιατρινα να μας κουναει μαντηλι,το Γιουτζιν να κανει το δαγκωμα της δεκαετιας :rotfl::lol:και τελος ετσι για το wtf την Καρολ να φευγει στο "ετσι μου καπνισε στα ξαφνικα" απο το μαγαζι....8)

Reben
21 Μαρτίου 2016, 20:03
Χάρηκα που η γιατρίνα βρήκε επιτέλους τη γκαζόζα της! Μεγάλες στιγμές για τη σειρά... Και η Κάρολ... όσο σκέφτομαι απο που ξεκίνησε φέτος ο χαρακτήρας και πως κατάντησε...

http://reactiongif.org/wp-content/uploads/GIF/2014/08/GIF-bored-Brad-Pitt-meh-Seven-skeptical-Unimpressed-unsure-whatever-GIF_1.gif

princeG
21 Μαρτίου 2016, 20:48
Πρόλαβε να την κανονίσει ο άλλος τουλάχιστον?

Megatron
21 Μαρτίου 2016, 23:38
τον αλλο με την καμενη φατσα ποτε τον ειδαμε τον εχω ξεχασει :oops:
κριμα η γιατρινα ηταν απο τις συμπαθητικες φιγουρες
ετσι κι ετσι το επ

blackys88b
22 Μαρτίου 2016, 00:42
http://www.gtvs.gr/threads/51850-The-Walking-Dead-6x12-Not-Tomorrow-Yet?p=1057280&viewfull=1#post1057280

ειδικα (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/bury-your-gays-why-100-877176) για σενα....:P εχει και spoiler για το The 100 για οσους δεν το βλεπουν.!!

hakinen
22 Μαρτίου 2016, 01:22
Καλύτερο απο τις καλύτερες κωμωδίες! Μπάβο!! Άριστο! :clap:

smallville
22 Μαρτίου 2016, 01:28
Πάει και η γιατρίνα, μας άφησε χρόνους.
Κατά τ' άλλα, βαρετό επεισόδιο.

thapostol
22 Μαρτίου 2016, 01:42
Άντε πάλι να γίνει το μπαμ με τον Νίγκαν στο τελευταίο επεισόδιο και να έχουμε (...) κάτι να συζητάμε μέχρι την επανέναρξη του χρόνου (γιατί θα έχουμε στανταράκι μεγάλο φονικό)! Κουραστικό δεν βρίσκετε;

Μεγάλη η κατηφόρα φέτος και τα φρένα δεν τα πολυ εμπιστεύομαι. Το fast forward είχε την τιμητική του. Ας μείνουν τουλάχιστον 5-6 άτομα στο τέλος μπας και μαζευτεί λίγο η κατάσταση γιατί όπου λαλούν πολλοί .. χαρακτήρες κάνουμε μια τρύπα στο νερό :twisted:.

greekie
22 Μαρτίου 2016, 07:31
ειδικα (http://www.hollywoodreporter.com/live-feed/bury-your-gays-why-100-877176) για σενα....:P εχει και spoiler για το The 100 για οσους δεν το βλεπουν.!!

Ξέρω ότι έχει γίνει μεγάλο νταβαντούρι. Παρακολουθώ στενά τις εξελίξεις και ελπίζω να βγει επιτέλους κάτι καλό από όλο αυτο.

tasoskratos
22 Μαρτίου 2016, 10:47
τι του λεγες στο 12???

Πολύ περίεργοι είστε! Ούτε ένα μυστικό δεν μπορούμε να έχουμε:p
Τέλος πάντων, εγώ από όλο αυτό το επεισόδιο κατάλαβα ότι ο Ντάρυλ, μετά την εύρεση της μηχανής του, βρήκε και το τόξο του!!!
Πλέον πρέπει κανείς να έιναι πολύ ηλίθιος για να μην καταλάβει ότι όταν ο σκηνοθέτης αφιερώνει τα μισά του πλάνα σε ένα πρόσωπο, αυτό μετά από λίγο θα πάει να συναντήσει τον Δημιουργό του.
Κρίμα όμως που δεν μας έδειξε τον οδυρμό του έταιρου ήμισυ της, κατά τα άλλα, συμπαθητικής γιατρίνας.
Από ζόμπι την περίμενα να πάει, από την αστοχία του ξανθομπούμπουρα έφυγε η κακομοίρα. Βέβαι η μεγάλη λαλακία είναι στο ότι είδανε το ζόμπι στο αυτοκίνητο, δεν κατάλαβαν ότι η ΄΄χαζή΄΄ έμεινε πίσω και πάει να νοιώσει το αίσθημα του killer?
Πάντως σε αυτή την σεζόν έχουμε πολλά eyeshot!
Πάμε τώρα στα σεναριακά ατοπήματα.
Υποτίθεται, αφού φαγωθήκατε αρκετοί, ότι ο μαμάω και δέρνω ΄΄κακός΄΄ θα εμφανιστεί για να πάρει εκδίκηση. Τόσες μέρες ακόμη τους ψάχνει?
Βαρέθηκα να βλέπω τον βαρεμένο Μόργκαν να ζει στην κοσμάρα του.
Τέλος,
μιά φορά ρε κακομοίρηδες σας άφησε ο Ρικ να βγείτε έξω, χωρίς μάλιστα να τον ενημερώσετε, σας φάγανε την ξανθούλα:p

Dr. John W. Thackery
22 Μαρτίου 2016, 13:07
Η αλήθεια είναι ότι και πολύ είχε καθυστερήσει το φονικό (εις βάρος της Ρικ team εννοώ φυσικά), αν και αν έπρεπε να μαντέψω κάποιον θα επέλεγα τον παπά νας μας αφήσει χρόνους.Δεν έχω κάτι εναντίον του με εξαίρεση το γεγονός ότι πρόκειται για διακοσμητικό στοιχείο,αλλά τα λεφτά μου σε αυτόν θα τα έβαζα.
Ρισπέκτ στον dick slayer Γιουτζίν που μαζί με τον Άμπραχαμ είχαμε αμφισβητήσει όλοι τις ικανότητες του, είτε πρόκειται για ξεριζώματα πουλιών είτε οτιδήποτε άλλο :p .
Συμφωνώ με τον tasoskratos για τον Μόργκαν τον βαρεμένο, με έχει εκνευρίσει κι εμένα με το πόσο στην κοσμάρα του είναι.
Η φυγή της Κάρολ ήταν μαχαιρία στην καρδιά(μου), την βλέπαμε που την βλέπαμε να έχει ελάχιστο ενεργό ρόλο, την είδαμε να στρέφεται στο Θεό και να... απεταξάμην τους σκοτωμούς, τώρα δε θα την βλέπουμε και καθόλου?Συνέλθετε ρε, η Κάρολ είναι.Εγώ πάντως δε κατάλαβα πως από την μιά στιγμή στην άλλη άλλαξε όλη την κοσμοθεωρία της(ποιό ήταν το σημείο που την ΄λλαξε τέλος πάντων?), τόσο πολύ την επηρέασαν οι συζητήσεις και το σκηνικό με τον Μόργκαν?Το team έχασε αυτό που λέμε άσος στο μανίκι, έναν μυστικό δολοφόνο και κάποιος πρέπει να πληρώσει γι'αυτό(ακούς Μόργκαν :p :twisted: ).
Bring back Carol

Y.Γ Λίγο αστείο το πως γλίτωσαν από το μακελειό στις ράγες και δεν εννοώ μόνο την ενέργεια του Γιουτζίν, αλλά οκ έχουμε δει κι έχουμε δει πολλά fake στη σειρά.

baspav
22 Μαρτίου 2016, 14:14
Είχε αρκετά μηνύματα αυτό το, μέτριο κατά τα άλλα, επεισόδιο.
Καταρχήν καταλάβαμε πως η εκκολαπτόμενη γιατρίνα ήταν @γ@μητη.
Ο Μόργκαν διδάσκεται από το παρελθόν. Εγώ δεν τον θεωρώ καθόλου βαρεμένο. Όπως του δόθηκε η ευκαιρία κάποτε, έτσι και τώρα, πιστεύει πως οι φασιστικές -τύπου κυβερνήτη & Ρικ- αποφάσεις δεν μπορούν να εφαρμοστούν οριζόντια.
Η μηχανή και το τόξο έχουν μαγνητικές ιδιότητες και πάντα γυρίζουν στον Ντάριλ.
Ελπίζω να χάσουμε τον Ρικ σε αυτή τη σαιζόν.
Απορώ γιατί απορείτε με την Πρωτοψάλτη. Αυτή εδώ και δεκάδες επεισόδια είναι bad ass. Τους γλύτωσε από τους κανίβαλους, θέρισε στη φετινή σαιζόν με τα ζόμπι μέσα στην Αλεξάνδρεια, είχε αποτελειώσει τους άρρωστους στη φυλακή. Δεν περίμενα τίποτα λιγότερο. Ελπίζω να μην την χάσουμε και να γυρίσει να σώσει την ομάδα (εκτός του Ρικ).
Dickοφάγος ο Γιουτζίν. Μακράν ο πιο άχρηστος χαρακτήρας στο WD μαζί με τον παπά. Ισχύει ότι για την γιατρίνα (αυτό με τα @@).
Κατά τα άλλα μέτριο επεισόδιο. Η Ροζίτα καθόλου μέτρια όμως.

hakinen
22 Μαρτίου 2016, 14:27
Τέλος πάντων, εγώ από όλο αυτό το επεισόδιο κατάλαβα ότι ο Ντάρυλ, μετά την εύρεση της μηχανής του, βρήκε και το τόξο του!!!

Την εχω καιρό την απορία. Σε εναν κόσμο με 1000αδες εγκαταλελημένα οχήματα, μπορείς να βρεις όποια μοτο θέλεις, εσύ πας και φτιάχνεις μια απο σκόρπια ανταλλακτικά. Ok dude!!

labKK
22 Μαρτίου 2016, 15:55
Πράγματι η αλλαγή στον χαρακτήρα της Καρολ έγινε πολύ απότομα και με άγαρμπο τρόπο μέσα σε 2 επεισόδια. Για να είμαι ειλικρινής στο προηγούμενο δεν είχα καταλάβει αν η Carol προσποιούταν πάλι την αδύναμη ή όντως κρατούσε το σταυρό στο χέρι για "προσευχή". Όπως και να χει αφού δεν σκοτώθηκε σίγουρα θα ξαναεμφανιστεί στο μέλλον. Απλά ελπίζω ως τότε, να μην την έχω dropparei την σειρά...
Το επίπεδο σίγουρα έχει πέσει και τα περιστατικά που τα ονομάζω ως "ψευτο-ζομποαγωνία" αρχίζουν και με κουράζουν.

Ορισμός Ψευτο-ζομποαγωνίας: Κάποιος από τους ήρωες με ένα ηλίθιο πρόσχημα απομονώνεται και βρίσκει τρόπο να "σκουντουφλήσει" ώστε να φέρει ένα ζόμπι από πάνω του... Και ναι, η αγωνία των τηλεθεατών στο κατακόρυφο... μπααα δεν νομίζω....

GeorgeCR7
22 Μαρτίου 2016, 16:03
Μέτριο προς καλούτσικο το επεισόδιο!! :):)

Ένα "τικ" ανώτερο απο το προηγούμενο αλλά και πάλι πολύ βαρετό σε κάποια σημεία!!!Ωραία η εκδρομούλα Ντάριλ-Ροζίτα-γιατρίνα αλλά δεν είχε και το καλύτερο δυνατό τέλος μιας και η τελευταία βλέπει πλέον τα ραδίκια ανάποδα!!Δεν περίμενα ποτέ να μας αφήσει με αυτόν τον τρόπο....για να πω την αλήθεια δεν περίμενα γενικότερα να φύγει τόσο νωρίς απο την σειρά!Η δαγκωνιά του Γιουτζίν επικότατη χιχιχιχι με διαφορά η καλύτερη σκηνή του επεισοδίου!!!:P:P:P:P:PΗ Κάρολ λογικά αποτρελάθηκε εντελώς,μεγάλη η εξέλιξη του χαρακτήρα της πάντως και δεν το περίμενα,δεν νομίζω να φύγει τόσο απλά απο την σειρά.....τι να πω θα δείξει η συνέχεια!!!

Μάλλον απο ότι έχω παρατηρήσει το TWD παρουσιάζει κάποια ήρεμα επεισόδια πριν απο μεγάλα συμβάντα και εξελίξεις οπότε απο ότι καταλαβαίνω στα δύο επεισόδια που απομένουν για την σεζόν θα έχουμε σφαγή!!!!Άντε να δούμε......

Βαθμολογία: 7/10.

tasoskratos
23 Μαρτίου 2016, 10:46
Ελπίζω να χάσουμε τον Ρικ σε αυτή τη σαιζόν.

Αρχίσατε πάλι?
Κάποτε θέλατε να φάτε ένα άλλο παλλικάρι αλλά τελικά σας έθαψε όλους:p

baspav
23 Μαρτίου 2016, 11:14
Αρχίσατε πάλι?
Κάποτε θέλατε να φάτε ένα άλλο παλλικάρι αλλά τελικά σας έθαψε όλους:p

Μην με βάζεις στους "θέλατε". Προσωπικά ήταν από τις ελάχιστους που συμπαθούσα/υποστήριζα.
Αλλά δεν έχουν καμία σχέση. Γιατί να ψοφήσει ο Κυβερνήτης και όχι ο νέος κυβερνήτης Ρικ;

tasoskratos
23 Μαρτίου 2016, 11:27
Γιατί να ψοφήσει ο Κυβερνήτης και όχι ο νέος κυβερνήτης Ρικ;

Ο Ρικ δεν συντηρεί ως ζόμπι καμία κόρη ούτε έχει παγιδευμένα ζόμπι σε καμια αποθήκη.
Ο Ρικ δεν κάνει επιδρομές και σκοτώνει κόσμο άνευ λόγου και αιτίας.
Ο Ρικ δεν έχει άρρωστο μυαλό όπως κάτι άλλοι.
Σε όλες τις ζούγκλες ο πιο δυνατός επιβάλεται στους αδύναμους. Το ίδιο συμβαίνει και στην ζούγκλα του WD.
Όταν πρέπει να σκοτώσεις για να μην σκοτωθείς τότε υπερισχύει το αίσθημα της επιβίωσης. Διαφορετικά παίρνεις ένα ξύλο και δέρνεις τους κακούς, ή φτιάχνεις κάγκελα για να κλειστείς μέσα, ως κλανιάρης Μόργκαν.:p

ΥΓ. Στο τέλος ο Ρικ θα είναι αυτός που θα φάει μουσακά από τα χεράκια κάποιας καλής κυρίας!!!

baspav
23 Μαρτίου 2016, 12:35
Ο Ρικ δεν κάνει επιδρομές και σκοτώνει κόσμο άνευ λόγου και αιτίας.
Ααααχαχαχα εδώ γελάμε. Επειδή του είπαν κάποιοι πως οι άλλοι είναι οι κακοί αυτός το πίστεψε και τους έσφαξε εν ψυχρώ και στον ύπνο τους.

Ο Ρικ δεν έχει άρρωστο μυαλό όπως κάτι άλλοι.
Νομίζω πως έχει το πιο άρρωστο μυαλό απ' όλη την ομάδα. Το ότι συντηρεί και βοηθάει την ομάδα δεν τον κάνει αυτομάτως καλό. Όποια διαφωνία υπάρχει βρίσκει τρόπο να την εξαλείφει. Κυβερνήτης - Ρικ σημειώσατε X.

ή φτιάχνεις κάγκελα για να κλειστείς μέσα, ως κλανιάρης Μόργκαν.:p
Νομίζω πως ο Μόργκαν δεν έφτιαχνε κάγκελα να κρυφτεί αλλά έφτιαχνε φυλακή έτσι ώστε να μην χρειαστεί να σκοτώσει εν ψυχρώ τον επόμενο διαφωνούντα/επιτιθέμενο κλπ.

ΥΓ. Στο τέλος ο Ρικ θα είναι αυτός που θα φάει μουσακά από τα χεράκια κάποιας καλής κυρίας!!!
Είχε 2 ελπίδες: η μία η ξανθούλα ψόφησε και η Πρωτοψάλτη μας την έκανε (όχι ότι θα του έφτιαχνε ποτέ μουσακά). Από τα χέρια της Μισόν μόνο καλαμάκι σουβλάκι τον βλέπω να τρώει στη χατζάρα.

Marcheline
23 Μαρτίου 2016, 19:27
Πωπω βαρέθηκα και νύσταξα. Η σειρά δυστυχώς έχει πάρει την κάτω βόλτα και δεν με αγγίζουν καθόλου οι εξελίξεις.

t0ny3
31 Μαρτίου 2016, 17:33
Εμενα παλι μου αρεσε το επεισοδιο. Παντα βρισκω ενδιαφερον στις εξερευνησεις νεων μερων για προμηθειες κι ας ειναι κατι χιλιοπαιγμενο.

Εχουν μαζευτει πολλοι κομπαρσοι πλεον στο cast και σιγα σιγα πρεπει να φευγουν καποιοι. Σειρα πηρε η γιατρινα, χωρις καμια τεραστια εκπληξη, αλλα εγυγε με ωραιο τροπο και ακολουθησε μια ωραια σκηνη δρασης.

Τωρα εγω βεβαια δεν καταλαβα το λογο που εφυγε η Καρολ... Ελπιζω το τελευταιο πλανο να σημαινει πως ηρθε η στιγμη να ξυπνησει ο Μοργκαν!

freedoom
5 Απριλίου 2016, 20:29
Γιατί κανείς δε μιλάει για τις μουσικάρες που παίζουν στη σειρά;
Ωραίο επεισόδιο, όπως τα πε ο tony από πάνω.

Hrisa76
8 Απριλίου 2016, 03:52
Ρε τον σιχαμένο τον ξανθοκατσαρίδο. Επρεπε να σε είχε κάνει σουβλάκι το αγόρι μου.
Αυτό το πράγμα πάντως που κάθε φορά που έρχεται κοντά ο ΝΤαρυλ με κάποιον, αυτός σκοτώνεται, έχει καταντήσει αηδία.
Δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με την Κάρολ ετσι στο ξαφνικό. ΤΗν έχει επηρεάσει ο Μόργκαν ή συμβαίνει κάτι άλλο?
Και γιατί δεν προχώρησε το ειδύλλιο με τον Ντάρυλ? Νόμιζα ότι κάτι συνέβαινε.