PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Τι τρέχει με την Ρουσσώ;

maddog81
12 Μαρτίου 2007, 03:29
Αδερφια Losties μου ηρθε ενα φλας και εχω μια απορια...
Μπορει να ειναι ηλιθια η απορια μου αλλα πρεπει να το πω...

Η Ρουσσω πως ξερουμε οτι ειναι αυτη που λεει οτι ειναι?

-Στο τελευταιο επεισοδειο μολις ειδε το σπιτακι εκανε τον ψοφιο κοριο οτι και καλα δεν παω εγω εκει κτλ

-Επισης ειναι αυτη που εδωσε τον Μπεν στους δικους μας με οχι καλα αποτελεσματα οπως ειδαμε

Πως ειναι δυνατον να επιβιωσε και να μην την εχουν παρει χαμπαρι οι οχθροι ενω καταφεραν να εξολοθρευσουν ολοκληρη οργανωση?

Μηπως τελικα ειναι κ αυτη με τους Οthers? Γιατι δεν ηθελε να παει στον νεοανακαλυφθεντα σταθμο?

Κ τελευταιο: Γιατι επεμενε να σκοτωσουν τον Μπακουνιν οταν ηταν γνωστο το ποιον του και μπορουν να τον χρησιμοποιησουν, ενω η ιδια δεν σκοτωσε τον Μπεν οταν τον επιασε αλλα τον εδωσε στον Σαιντ με τα γνωστα αποτελεσματα???

lan-di
12 Μαρτίου 2007, 03:44
Κ τελευταιο: Γιατι επεμενε να σκοτωσουν τον Μπακουνιν οταν ηταν γνωστο το ποιον του και μπορουν να τον χρησιμοποιησουν, ενω η ιδια δεν σκοτωσε τον Μπεν οταν τον επιασε αλλα τον εδωσε στον Σαιντ με τα γνωστα αποτελεσματα???

Μόνο στο τελευταίο θα σταθώ, γιατί το είχα σκεφτεί εδώ και μια βδομάδα όταν είδα το επεισόδιο αλλά... αν όντως ήταν other...δεν θα έψαχνε την κόρη της έτσι απεγνωσμένα. Μη ξεχνάς ότι έφτασε μέχρι και σε σημείο να κλέψει το παιδί της Κλαιρ για να το κάνει ανταλλαγή. Ενδείξεις όντως μπορεί να υπάρχουν, αλλά όσο κι αν το έχω σκαλίσει το θέμα, στην συγκεκριμένη περίπτωση της Ρουσώ, υπάρχουν κομμάτια από το παζλ που δεν ενώνονται με τίποτα!

Mathias
12 Μαρτίου 2007, 09:29
Όπως έχουμε αναφέρει πιο παλιά η Ρουσσώ ήξερε μάλλον για το νησί Αλκατράζ, είναι σχεδιασμένο στους χάρτες της.
Τον Μπεν ήθελε να τον σκοτώσει και όχι να τον δώσει στον Σαγίντ. Τον χτύπησε και με το τόξο.
Πάντως και εγώ πιστεύω ότι σε κάτι λέει ψέμματα.

mits_evo7
12 Μαρτίου 2007, 10:46
Άσχετο, αλλά μήπως η Ρουσσώ ήταν γυναίκα του Μπεν και απέκτησαν μαζί την μικρή κορούλα και μετά τα τσούγκρησαν?? Δεν ξέρω, αλλά αυτό μου έχει κολλήσει εδώ και καιρό..

kskenteris
12 Μαρτίου 2007, 12:58
Και εμενα μου ειχε περασει απο το μυαλο αυτο mits αλλα και παλι ο Ben δεν ειχε πει στον Τζακ οτι εχει ζησει σε ολη του την ζωη στο νησι αυτο;Λες να λεει παλι ψεμματα ρε γαμωτο;

lost123
12 Μαρτίου 2007, 14:46
ίσως να μην λέει ψέματα ακριβώς,απλά τα έχει χαμένα.είναι φανερό οτι η κατάσταση της δεν είναι και πολύ καλή.

kskenteris
12 Μαρτίου 2007, 14:49
Τον Μπεν εννοουσα...

lost123
12 Μαρτίου 2007, 14:52
και εγώ την Ρουσώ εννοούσα.

kskenteris
12 Μαρτίου 2007, 14:57
Το καταλαβα,τελος παντων συννενοηση κουμπι....
Ελεγα οτι ο Μπεν λεει ψεμματα οχι η Ρουσο.

Piros
12 Μαρτίου 2007, 15:25
Αγαπητοί Λοστόβιοι,

Πιστέυω (μέχρι να αντικρουστεί) ότι η Ρουσσώ κατά λάθος μαζι με κάποιους φτάνει στο νησί (σαιζον 1), και εκεί με κάποιο τρόπο γνωρίζει τον Μπέν και μένει έγκυος ('Αλεξ η κόρη την οποία γεννάει στον νοσοκομειακό σταθμο πριν εγκαταλειφθεί), ο Μπέν θέλοντας να δώσει ένα καλύτερο μέλλον στην κόρη του την κλέβει, παέι στο άλλο νησι και γίνεται εχθρός της Ρουσσώ (όπως και οι υπόλοιποι τις παρέας του Μπεν), ο καπνός-φύλακας του νησιού πιθανόν να σκοτώνει τους συντρόφους της Ρουσσώ (για τον λόγο αυτό έχει και το βλέμμα του τρελλού του χωριού) και μένει μόνη, ανακαλύπτει τους επιζώντες της 815 και μαθαίνει για την Κλαιρ και το υγειες μωρό, το μυαλό της γυρίζει στην κόρη που δεν έχει γνωρίσει και δεν έχει αγκαλιάσει, γνωρίζει τα πάντα στο νησί, δεν πατάει στην καλύβα του Μπακούνιν (ξέρει ότι είναι παγιδευμενή και ότι ίσως την καταζητούν) και για όλα αυτά (και όχι μόνο) θέλει να καθαρίσει τον Μπακούνιν.

filo
12 Μαρτίου 2007, 15:35
Καλές σκέψεις παιδιά, πάρτε και μία δικιά μου απορία:
Εφόσον Ρουσώ και baby- Alex έμειναν μόνο 10 μέρες μαζί πριν απαγάγουν την Alex, γιατί δεν της άλλαξαν όνομα;
Φροντίζουν να μπορεί να την αναγνωρίσει η Ρουσώ πιο εύκολα; :???:

Piros
12 Μαρτίου 2007, 16:01
Μέχρι στιγμής έχουμε δει ότι όλα τα ονόματα συνδέονται με το παρελθόν κάποιου ιστορικού, φιλοσόφου. Δεν αποκλειέται το όνομα της Αλεξ να συνδέεται με τον αρχαίο στρατηλάτη βασιλιά Αλέξανδρο (Αλεξαντερ, Αλεξάνδρα)!!!!

birginioss
12 Μαρτίου 2007, 16:12
Μέχρι στιγμής έχουμε δει ότι όλα τα ονόματα συνδέονται με το παρελθόν κάποιου ιστορικού, φιλοσόφου. Δεν αποκλειέται το όνομα της Αλεξ να συνδέεται με τον αρχαίο στρατηλάτη βασιλιά Αλέξανδρο (Αλεξαντερ, Αλεξάνδρα)!!!!
ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ξακουστή του Αλεξάνδρου η χώρα που έδιωξες τους Βάρβαρους κι ελεύθερη είσαι τώρα
(Απλά από την ανάγνωση της παράθεσης ήθελα να το πω...)

lan-di
12 Μαρτίου 2007, 16:22
Σας θυμίζω ότι όταν την είχε ρωτήσει ο Σαγίντ αν έχει δει άλλους ανθρώπους στο νησί, εκείνη απάντησε: "No, but i can hear them. They whisper". Άρα, πρώτον δεν ξέρει τον Μπεν και δεύτερον αποκλείεται το παιδί να είναι του Μπεν διότι όταν η Ρουσώ έφτασε στο νησί, ήταν ήδη έγκυος.

di99
12 Μαρτίου 2007, 17:37
Μπορεί η Ρουσσώ να ήταν μέλος της Ντάρμα, η Άλεξ να είναι παιδί του Μπεν και της Ρουσσώ, αλλά λόγω πλύσης εγκεφάλου να μη θυμάται αυτή τίποτα.
Όλα είναι πιθανά....!:shock:

anthony_88
12 Μαρτίου 2007, 19:04
Oπου ξεφυτρωνει θεμα πλυσης εγκεφαλου δε μπορω να βγαλω ακρη με τιποτα!
Οδηγει σε σεναρια, που ουτε καν μπορω να φανταστω. Μπορει η Ρουσω να ειναι θυμα πλυσης και να τα θυμαται ολα αλλαγμενα, μπορει ο Des να ειναι θυμα πλυσης και το time travel Να εγινε στο μυαλο του και να ηταν ολα σκηνοθετημενα, μπορει μπορει μπορει....
Και στο τελος θα αποδειχτει οτι ολοι οι Losties(ως Dharmatianoi επιζοντες της συγκρουσης) ειναι θυματα πλυσης απο τους Others που μεσω αυτων των δοκιμασιων θελουν να μαθουν σε ποιους μπορουν να υπολογιζουν και σε ποιους οχι για τη συνεχιση του εργου τους(οποιο και να ειναι αυτο)...
Θελω να πω, απο τη στιγμη που μπαινει στο κολπο η πιθανοτητα πλυσης εγκεφαλου, τα παντα μπορει να συμβαινουν και να μην εχουμε παρει την παραμικρη μυρωδια...

di99
12 Μαρτίου 2007, 19:49
Oπου ξεφυτρωνει θεμα πλυσης εγκεφαλου δε μπορω να βγαλω ακρη με τιποτα!
Οδηγει σε σεναρια, που ουτε καν μπορω να φανταστω. Μπορει η Ρουσω να ειναι θυμα πλυσης και να τα θυμαται ολα αλλαγμενα, μπορει ο Des να ειναι θυμα πλυσης και το time travel Να εγινε στο μυαλο του και να ηταν ολα σκηνοθετημενα, μπορει μπορει μπορει....
Και στο τελος θα αποδειχτει οτι ολοι οι Losties(ως Dharmatianoi επιζοντες της συγκρουσης) ειναι θυματα πλυσης απο τους Others που μεσω αυτων των δοκιμασιων θελουν να μαθουν σε ποιους μπορουν να υπολογιζουν και σε ποιους οχι για τη συνεχιση του εργου τους(οποιο και να ειναι αυτο)...
Θελω να πω, απο τη στιγμη που μπαινει στο κολπο η πιθανοτητα πλυσης εγκεφαλου, τα παντα μπορει να συμβαινουν και να μην εχουμε παρει την παραμικρη μυρωδια...

Βρε μήπως μας έχουν κάνει και μας πλύση εγκεφάλου για να λέμε βλακείες??:grin:

agkarag
12 Μαρτίου 2007, 19:52
η Ρουσσώ δεν είχε πεί στον πρώτο κύκλο ότι είχε σκοτώσει όλα τα μέλη της αποστολής της; (αν θυμάμαι καλά)

anastasia1
12 Μαρτίου 2007, 23:26
NAI agkarag έχεις απόλυτο δίκιο. Είχε πει ότι αναγκάστηκε να τους σκοτώσει γιατί είχαν μολυνθεί.

Haros
13 Μαρτίου 2007, 00:27
Η τύπισσα σε όλες τις seasons αποτελεί ένα αίνιγμα. Την πρώτη χρονιά/σεζόν που την γνωρίσαμε αν θυμάστε καλά σε μια εξομολόγησή της στον Sajid του έλεγε ότι ένιωθε πολύ μοναξιά μετά από τόσα χρόνια. Αυτό λοιπόν που δεν μπορώ να καταλάβω βάζοντας τον εαυτό μου στην θέση της είναι γιατί δεν ενσωματωνόταν με τους Lostούς. Εκεί κάπου έχω κάποιες υποψίες ότι ανήκει στους Others. Αλλά πάλι αν ήταν ζευγαράκι με τον Ben (γιορτάζουν και μεθαύριο) και κάνανε την Alex γιατί δεν βρίσκεται κοντά η μάνα με την κόρη που τόσο πολύ της λείπει. Έστω κι αν ήταν χωρισμένοι. Μήπως αντιτιθόταν η Daniel στα πειράματα που έκανε ο Ben(όχι οτι κι αυτό είναι σίγουρο) και έτσι την εξόρισε στο αχανές νησί; Πάντως κάτι που με κάνει να πιστεύω οτι αυτή τη στιγμή δεν είναι με τους άλλους είναι το γεγονός ότι όποτε κάποιος από τους Lost την ψάχνει στάνταρ την βρίσκει. Άρα βρίσκεται πάντα στο νησί. Δεν πάει στο Αλκατραζ. Εκτός πάλι αν υπάρχει κάποιο είδος επικοινωνίας. Δεν ξέρω, ξέφυγα πάλι. Δεν είναι να αρχίζει κανεις τις θεωρίες με το Lost. Οι μισοί απ'αυτους λένε ψέματα στο ρόλο τους. Και αν πουν αλήθεια τότε οι άλλοι μισοί απαντάνε με ψέμα..

di99
14 Μαρτίου 2007, 17:43
Η τύπισσα σε όλες τις seasons αποτελεί ένα αίνιγμα. Την πρώτη χρονιά/σεζόν που την γνωρίσαμε αν θυμάστε καλά σε μια εξομολόγησή της στον Sajid του έλεγε ότι ένιωθε πολύ μοναξιά μετά από τόσα χρόνια. Αυτό λοιπόν που δεν μπορώ να καταλάβω βάζοντας τον εαυτό μου στην θέση της είναι γιατί δεν ενσωματωνόταν με τους Lostούς.

Έχεις απόλυτο δίκιο..Το λογικό θα ήταν να πάει να μείνει με τους Losties...
Ίσως λοιπόν να ανήκει στους Others..Μπορεί πάλι να ανήκει στη Ντάρμα και επειδή είναι η μάνα της Άλεξ, να την άφησαν να ζήσει...

lan-di
14 Μαρτίου 2007, 18:11
Εκφράζω εδώ και καιρό την πεποίθηση ότι αποκλείεται να είναι με τους "άλλους" επειδή 1) είχε πει στον Σαγίντ ότι δεν έχει δει άλλους ανθρώπους στο νησί και 2)επειδή δεν είναι δυνατόν να υποκρίνεται κατ' άυτόν τον τρόπο ότι της έχουν κλέψει την κόρη.

Παρατήρησα όμως κάτι μόλις τώρα που μου φαίνεται αρκετά...έως πολύ ύποπτο. Η Ρουσώ είχε να συναντηθεί τελευταία φορά με τον Σαγίντ όταν έπιασε τον Μπεν. Μετά από τόσο καιρό που τον ξανασυνάντησε, πώς είναι δυνατόν να μη τον ρώτησε, τι απέγινε ο Μπεν, αν τον ανέκρινε κλπ; Ή πρόκειται για "τρύπα" στο σενάριο, ή κάτι παίζει...

sheik
14 Μαρτίου 2007, 19:24
Τα πραγματα με τη Ρουσσω ειναι απλα ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΑ.Ειναι απο τα μεγαλυτερα μυστηρια για μενα αυτη.

Ειναι δυνατον 16 ΧΡΟΝΙΑ στο νησι,εχοντας κανει κυκλους,ξερωντας το σα τη παλαμη της να ΜΗΝ εχει δει κανενα παρα μονο "τους ακουω να ψυθιριζουν".
Εδω οι losties σε 60 μερες ειδαν κι αποειδαν.
Απλα τα λογια της δε πρεπει να τα εμπιστευομαστε.Ειτε γιατι της σαλεψε και λεει οτι θελει,ειτε γιατι ειναι με τους Αλλους,ειτε γιατι της εκαναν πλυση εγκεφαλου κλπ.
Παντως,εχει ψωμι ακομα με αυτην και ελπιζω να δωθει καλη εξηγηση...

Mathias
1 Απριλίου 2007, 15:40
Ας προσπαθήσω να μαζέψω τα περίεργα της Ρουσσώ.
Αν ξεχάσω κάτι μου λέτε.
Άφού ξέρει το νησί σαν την παλάμη της, γιατί...

1) Λέει πως δεν είχε συναντηθεί ποτέ με κανέναν από τους άλλους;
2) Ο χάρτης της έχει και το Αλκατράζ;
3) Δεν έχει τρελλάνει στις ερωτήσεις την Κέιτ για την κόρη της;
4) Την έκανε από την συνάντηση με τον Μικαέλ;
5) Την έκανε από την συνάντηση με τους άλλους στο χωριό και βρέθηκε στο υποβρύχιο;
6) Δεν μίλησε στην κόρη της;
7) Δεν σταμάτησε ή κάτι τέλος πάντων με την ανατίναξη του υποβρυχίου;
8 ) Δεν λέει που είναι ο σταθμός που εκπέμπει το σήμα;

xrysan8h
1 Απριλίου 2007, 19:20
Ας προσπαθήσω να μαζέψω τα περίεργα της Ρουσσώ.
Αν ξεχάσω κάτι μου λέτε.
Άφού ξέρει το νησί σαν την παλάμη της, γιατί...

1) Λέει πως δεν είχε συναντηθεί ποτέ με κανέναν από τους άλλους;
2) Ο χάρτης της έχει και το Αλκατράζ;
3) Δεν έχει τρελλάνει στις ερωτήσεις την Κέιτ για την κόρη της;
4) Την έκανε από την συνάντηση με τον Μικαέλ;
5) Την έκανε από την συνάντηση με τους άλλους στο χωριό και βρέθηκε στο υποβρύχιο;
6) Δεν μίλησε στην κόρη της;
7) Δεν σταμάτησε ή κάτι τέλος πάντων με την ανατίναξη του υποβρυχίου;
8 ) Δεν λέει που είναι ο σταθμός που εκπέμπει το σήμα;

ma exei pei hdh ws pros to 8ema ths ale3.. oti h8ele mono na thn dei... to anaferei se kapiio epeisodio... h ale3 den gnwrizei thn mana ths..kai h rousw den h8ele na thn tara3ei, apla na thn dei, oti einai kala..
ypovryxio? ti lete? h gynaika eixe matia mono gia thn korh ths.. siga mhn skasei gia to ypovryxio..
gia ton sta8mo tou shmatos.. exei pei.. einai ston mayro vraxo.

kai nai, exei anaferei pws htan hdh eggyos otan epese sto nhsi... ara.. pws na einai tou ben? gia skefteite to ligaki.. oi others kanoun paidomazwma outws h allws.. den htan anaggh na einai korh tou ben h mikrh.. ths to exei pei profanws, gia na thn exei tou xeriou tou, gia na mhn drapeteysei.
allh einai h dikh mou aporia.. giati oi senariografoi aneferan se synentey3h oti h rousw exei yugoslavikh profora? einai hint?
alh8eia.. ena flashback ths rousw.. 8a htan to mono diafwtistiko isws..
alla den nomizw pws yparxei sto senario.. :)

Mathias
2 Απριλίου 2007, 00:23
xrysan8hma : exei pei hdh ws pros to 8ema ths ale3.. oti h8ele mono na thn dei... to anaferei se kapiio epeisodio... h ale3 den gnwrizei thn mana ths..kai h rousw den h8ele na thn tara3ei, apla na thn dei, oti einai kala..

Καλά αν ήσουν εσύ στη θέση της θα ήθελες μόνο να τη δεις;
Μετά αφού δεν ξέρει τίποτα για αυτά που έχουν πει στην Άλεξ, δεν έχει δει κανέναν άλλο άρα δεν ξέρει ότι την έχει υιοθετήσει ο Μπεν.
Επίσης η ερώτηση της Κέιτ είναι ουσιαστική. Τι σημαίνει δεν θέλω να ξέρω. Τι σημαίνει θέλω μόνο να τη δω. Δεν γίνονται αυτά όταν μιλάμε για το παιδί σου.

ypovryxio? ti lete? h gynaika eixe matia mono gia thn korh ths.. siga mhn skasei gia to ypovryxio..
Συμφωνώ. Απλά σε όλες τις στιγμές που έχουν συναντήσεις την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια. Ένας λόγος που το θέτω όμως είναι πως για κάποιον που δεν έχει ξαναπάει εκεί, λίγο δύσκολο να ξέφυγε από όλες τις κάμερες ενώ οι δικοί της όχι.

allh einai h dikh mou aporia.. giati oi senariografoi aneferan se synentey3h oti h rousw exei yugoslavikh profora? einai hint?
Μια ερώτηση. Σε υπόλοιπα που είπα δεν έχεις απορίες, σου φαίνονται φυσιολογικά;
Εμένα μου φαίνονται το λιγότερα ως ψεύτικα, ότι κάτι κρύβει και το περισσότερο ύποπτα.

sheik
2 Απριλίου 2007, 00:25

H Mira Furlan(Rousseau) ειναι Γιουγκοσλαβα....

fania
2 Απριλίου 2007, 02:50
κι εμενα η ρουσσω μου κανει τρομερη εντυπωση ως χαρακτηρας..Δεν μπορω να καταλαβω τι ρολο παιζει στο νησι, γιατι ειναι μονη της κλπ..Περιμενω λοιπον να δω. Παντως, σε σχεση με την προφορα της ειχα διαβασει καποια στιγμη σε μια συνεντευξη των (αστεϊζομενων) παραγωγων οτι το μονο μυστηριο που δεν θα απαντηθει στην σειρα ειναι το γιατι εχουν βαλει στην σειρα μια γαλλιδα με ρωσικη προφορα..

xrysan8h
2 Απριλίου 2007, 02:58
sigoyra h typissa kryvei para polla matthias.... :) isws leei pws den tous exei dei, ton ben kai thn parea tou.. gia na mhn kanoun kako sthn alex? to oti efyege genikotera apo tous losties.. einai logiko... en merei mporw na ypo8esw pws h gynaika zei san erhmitissa... koitaei thn parth ths.. ti na thn noiaksei to ypovryxio? isws na mas ly8oun apories sta epomena epeisodia pou logos ginetai gia ena dharma flashback.... h sto flashback tou ben?

kai by the way sheik... den nomizw pws to hint twn paragwgwn exei na kanei me thn actual katagwgh ths h8opoiou!! apla anarrwtiemai an einai stoixeio tou mysthriou ths senariaka!!

sheik
2 Απριλίου 2007, 18:17
Ειχα ακουσει το συγκεκριμενο podcast και οι παραγωγοι το ειπαν αστειευομενοι οταν τους ρωτησαν "υπαρχει κανενα μυστηριο που δεν θα παρουμε απαντηση μεχρι να τελειωσει η σειρα?"

Και αυτοι απαντησαν γελωντας "Δε θα μαθετε ποτε γιατι η Ρουσσω εχει γιουγκοσλαβικη προφορα".

Εννοουσαν τη καταγωγη της και δε νομιζω πως ειναι καποιο hint.

Mpampas
3 Απριλίου 2007, 17:41
Ειναι γεγονος ότι ο χαρακτηρας της δεν εχει συννοχη γιατι βασικά πιστευω οτι όταν εμφανιστηκε η Ρουσω στον 1ο κυκλο ειχαν άλλο σενάριο στο μυαλό τους,
Αυτο δεν περιελάμβανε 2 πληθυσμούς (τους Νταρματιανους επιστήμονες και τους Ιθαγενείς ) άλλα 1 μόνο τους Νταρματιανούς που έγιναν τελικά ιθαγενείς και αποικισαν το νησι μετα απο τη πανουκλα ή ποιος ξερει ποιο στραβο πειραμα της Νταρμα τους αποδεκάτησε. Η Ρουσω ίσως να ανηκε σε στρατολογημένους επιστήμονες (οπως η Τζουλιετ).
Μετα την επιτυχία της σειρας φτιαξαν τους αυτοχθονες (Μπεν) οι Νταρματιανοι χασανε και εγιναν παρακμιακοι (Μπακουνιν) και μαλλον χαθηκε και ο ειρμος πχ, ξερουν τα παντα για τους losties αλλα δεν εξελιχθηκαν τεχνολογικα (τι Η/Υ είναι αυτοί, τι χειρουργείο (το καλυτερο ήταν στο Αλκατραζ?) το υποβρυχιο τους μαρανε....

andreasmd13
3 Απριλίου 2007, 19:09
H Mira Furlan(Rousseau) ειναι Γιουγκοσλαβα....
Για την ακριβια ειναι απο την Κροατια http://www.lostpedia.com/wiki/Mira_Furlan

manoula
3 Απριλίου 2007, 22:52
Ναι και για όσους θυμούνται έπαιζε στο Babylon 5 την εξωγηινη Delenn που τελικα παντρευτηκε τον κυβερνητη.

espinoza
4 Απριλίου 2007, 02:49
Η Ρουσώ δεν σκότωσε τον Μπεν, επειδή δεν πρόλαβε ή επειδή δεν μπόρεσε;
Μπορεί όντως να πήγε με μια ομάδα επιστημόνων και να γνώρισε μ' αυτόν τον τρόπο τον Μπεν, όπως τον γνώρισε η Τζουλιετ.
Η φαντασία μου οργιάζει, αλλά μήπως ήταν και αντίζηλες; Η Τζουλιέτ δεν μου δίνει την εντύπωση ότι συμπαθεί την Άλεξ.
Πιστεύω ότι το flashback της Ρουσώ δεν θα αργήσει να μας το δείξει (ελπίζω).
Ο Σαγίντ έριξε τη σπόντα του στη μικρή.

sheik
4 Απριλίου 2007, 13:16
οι Νταρματιανοι χασανε και εγιναν παρακμιακοι (Μπακουνιν) και μαλλον χαθηκε και ο ειρμος πχ, ξερουν τα παντα για τους losties αλλα δεν εξελιχθηκαν τεχνολογικα (τι Η/Υ είναι αυτοί, τι χειρουργείο (το καλυτερο ήταν στο Αλκατραζ?) το υποβρυχιο τους μαρανε....

Ο Μπακουνιν ειναι ξεκαθαρο οτι ανηκε στους Αλλους.Τωρα αν ηταν πρωην Νταρμα και μετα πηγε σ'αυτους δεν το ξερουμε.

Οσο για το υποβρυχιο,ηταν της Νταρμα και το πηραν οι Αλλοι...