PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 7x10 - New Best Friends

GTVSBot
20 Φεβρουαρίου 2017, 02:00
Σειρά : The Walking Dead
Σαιζόν : 7
Επεισόδιο : 10
Τίτλος : New Best Friends

Κανάλι : AMC
Πρώτη Προβολή : 19/02/2017

Περίληψη :

Εκεί που ψάχνουν έναν χαμένο κάτοικο της Alexandria, ο Rick και οι υπόλοιποι συναντούν μια νέα ομάδα που όμοιά της δεν έχουν δει μέχρι τώρα.

greekie
20 Φεβρουαρίου 2017, 17:06
Δεύτερο επεισόδιο free of stupidity:clap:
Μια χαρά ήταν το επεισοδιάκι, πέρασε η ώρα άνετα, δεν έχω και απαιτήσεις από τη σειρά πλέον οπότε οκ.
Οι σκουπιδιαριδες(εντελώς εκτός έπεσα σ'αυτό), δεν ξέρω δε μου πολυέκαναν εντύπωση αλλά πρέπει να μαζέψουμε στρατό οπότε βλέπω να κατεβαίνουν και αντάρτες απ' τα βουνά για να μαζευτεί λαός.

Η Κάρολ ακόμα να μάθει την αλήθεια γιατί έχουμε να ολοκληρώσουμε το ταξίδι της αυτογνωσίας εν μέσω zombie rising, ο,τι να 'ναι αυτό το storyline, πραγματικά.
Τουλάχιστον συμφωνούν όλοι πως μόλις μάθει τα μαντάτα θα σχολάσει ο γάμος αφού θα του βάλει τη Λουσίλ εκεί που δεν πιάνει ήλιος του υπερκακού της κακιάς ώρας.

blackys88b
20 Φεβρουαρίου 2017, 19:09
παρα πολυ καλο..ειχε μπολικο Ρικ και ειχαμε και Νταριλ σε διαφορες στιγμηες...μεχρι τελους team Carol θα ειναι .!!ωραιος ο gladiator zombie.!

GeorgeCR7
21 Φεβρουαρίου 2017, 06:46
Ωραίο και αυτό το επεισόδιο,είχε κάποιες πολύ ωραίες στιγμές!!:):)

Τελικά ο Ρικ και η παρέα του επιτέλους κατάφεραν να βρουν συμμάχους για την εκκίνηση του πολέμου ενάντια στον Νίγκαν,για να δούμε όμως γιατί αυτοί δεν φαίνονται και πολύ έμπιστοι!Φάση είχε εκείνο το ζόμπι με την πανοπλία,το οποίο αντιμετώπισε ο Ρικ με σχετική επιτυχία!Ωραία και συγκυνιτική η στιγμή επανένωσης Ντάρυλ και Κάρολ,ο Ντάρυλ προτίμησε να κρατήσει το στόμα του κλειστό και να μην της πείς για τις απώλειες που είχε η ομάδα μας απο την επέλαση των Σωτήρων!Για άλλο ένα επεισόδιο δεν είχαμε καθόλου Νίγκαν,μας έλειψε το αγόρι!!! :):P:P:P

Αυτά αναμένουμε την συνέχεια!!!:)

Βαθμολογία: 8/10.

plataris
21 Φεβρουαρίου 2017, 10:21
Είχα καιρό να δω τη σειρά και να μου αρέσει, και αυτό ήταν ένα επεισόδιο που συνέτεινε σ΄αυτό! Επιτέλους, λίγη πλοκή, δράση, χαρακτήρες! Τελικά, είναι ιδέα μου ή, όταν δεν παίζει ο Νίγκαν, η σειρά βλέπεται πιο άνετα;

johny f
21 Φεβρουαρίου 2017, 13:33
Ουτε κρυο ουτε ζεστη το επισοδειο.Ο Ρικ στη γνωστη γυρα προς αγραν συμμαχων και υποσχομενος τους πολλα και διαφορα που δε ξερουμε αν θα μπορεσει να τα δωσει και οι "Σωτηρες" τρομαρα τους,στο γνωστο πλιατσικο...
Καπως ετσι θα παει η φαση μεχρι να πλακωθουν στο τελευταιο επισοδειο οπως και περυσι.;)

tasoskratos
21 Φεβρουαρίου 2017, 14:57
Τελικά, είναι ιδέα μου ή, όταν δεν παίζει ο Νίγκαν, η σειρά βλέπεται πιο άνετα;

καθόλου ιδέα σου. Οι περισσότεροι είναι πιο ευτυχισμένοι όταν δεν εμφανίζεται η απόλυτη αποτυχία κακού σε τηλεοπτική σειρά.
Προσωπικά με εκνευρίζει και φαντάζομαι πως όλοι ευχόμαστε να τον δούμε (αναγκαστικά βέβαια) στο τελευταίο επεισόδιο να απολαμβάνει τη Λούση του, μαζί με το τυλιχτό συρματόπλεγμα,
εκεί που δεν πιάνει ήλιος (α πα πα):oops:

Έχω και μια απορία.
Αυτούς τους μπλαζέ ψηλόλιγνους πως δηλαδή και δεν τους έχει ανακαλύψει ο Λούσης (αρσενικό ουσιαστικό εκ του Λούση):p?
Ρε παιδιά σαν πολλοί δεν μαζεύτηκαν?
Χίσλοπ από τη μία, ιεζεκήλ και λοιποί από την άλλη, θλιμένες χήρες μόνες ψάχνουν, να τώρα και οι μαστουρωμένοι από χαλασμένα.
Ντου από παντού Ρικ, σκίστον τον &%$&@@@

smallville
21 Φεβρουαρίου 2017, 21:46
Καλό επεισόδιο.
Κάτι μου λέει πως θα μετανιώσουν άσχημα που δεν είπαν στην Κάρολ τι συνέβη στ΄αλήθεια.
Οι τύποι εκεί στα σκουπίδια, εκ πρώτης όψεως δεν δείχνουν ιδιαίτερα απειλητικοί, αλλά
μάλλον θα μας διαψεύσουν.

t0ny3
21 Φεβρουαρίου 2017, 23:16
Επεισοδιο χωρις Νιγκαν ειναι τουλαχιστον watchable!

Κατι γινεται στο δευτερο μισο. Μπερδευτηκα λιγο παντως με τη βαρκα και τον Γκαμπριελ. Μαλλον κατι δε θυμαμαι καλα.

Χαζομαρα να μη μαθει τι εγινε η Καρολ...

Hrisa76
22 Φεβρουαρίου 2017, 02:00
Ξεκινάει το επεισοδιο και παραληρώ: ΡΕ ΜΟΣΧΑΡΟΚΕΦΑΛΕΣ, ζωα που ανήκετε στον Νίγκαν, τι το παίζετε μάγκες ρε διποδες αμοιβάδες? που στην κανονική ζωή σας θα τρώγατε παντόφλα όχι μόνο απ την γυναίκα αλλά κι απ το εγγόνι σας και τώρα μου το παίζεται γαμιάδες και Αννούλα Βίσση "ξέρεις ποιος είμαι εγω".

ΣΥνεχίζει και βαριέμαι. Και φτάνουμε στον ΧΥΤΑ Άνω Λιοσίων. Απαπαπα. Τι ανθυγιεινά πράγματα είναι αυτά? Και πετάγεται και το ζόμπι-σκατζόχοιρος που το είχαν ντύσει γκομπλιν από τον Αρχοντα των Δαχτυλιδιών και αντί να φοβηθώ γέλαγα.

Η αρχιγκόμενα με το κούρεμα "πήρα ένα μπολ και έκοψα ότι περίσσευε" δεν μ' ενθουσίασε. (Ανταύγειες που κάνει? Έχουν Τρύφωνα Σαμαρά εκεί?) Αλλά έχει κόσμο.

Μεγαλειότατε, σ' αγαπάω, έτσι? Μου θυμίζεις τον πρωην μου.

ΕΠειδή το έχω ξεχάσει: Ο Νταρυλ με την Κάρολ τα έχουν?

Ροζίτα και Ταρα: τις βαριέμαι ελεεινά. Μην εντυπωσιάζεστε ότι ξέρω τα ονόματα. Απλώς στον διάλογο τα είπαν και τα έγραψα. Γιατι κατα τ' αλλα, ούτε τις θυμάμαι.

Ε ρε και όταν θα μάθει η Πρωτοψάλτη την αλήθεια τι έχει να γίνει!!!!

Σε κανέναν δεν λείπει ο Νιγκαν. (Μόνο σε μένα ο ηθοποιός, αλλά άλλο εγώ :P )

Οκ, επεισόδιο. Δεν έκοψα φλέβα.

baspav
22 Φεβρουαρίου 2017, 09:04
Αρκετά καλό το επεισόδιο. Πιστεύω πως 2 επεισόδια χωρίς Νίγκαν είναι πολλά, άντε να τον δούμε γιατί ανεβάζει τη σειρά. Καλά τα μίνιονς του αλλά ο ίδιος γράφει καλύτερα.
Αν και η σκηνή με τον Ρικ και το ζόμπι ήταν επιεικώς γελοία (εννοώ τον λόγο που τον πέταξε η "έχω να βάψω το μαλλί μου πολύ καιρό") το ζόμπι το ίδιο ήταν γαμάτο.
Αδυνατώ να καταλάβω γιατί δεν λένε στην Κάρολ τι έγινε.
Πάμε αρκετά καλά. Αναρωτιέμαι πως θα την στήσουν στον Νίγκαν. Φοβάμαι μήπως ο Νίγκαν έχει Νιγκάκια μέσα στις κοινότητες και τον ειδοποιήσουν.

gigi
22 Φεβρουαρίου 2017, 21:22
Επεισοδιο χωρις Νιγκαν ειναι τουλαχιστον watchable!

Κατι γινεται στο δευτερο μισο. Μπερδευτηκα λιγο παντως με τη βαρκα και τον Γκαμπριελ. Μαλλον κατι δε θυμαμαι καλα.

Χαζομαρα να μη μαθει τι εγινε η Καρολ...

Επειδή τα είδα καπάκι τα επεισόδια.
Λοιπόν, οι σκουπιδιάρηδες είχαν βάλει επίτηδες τα τρόφιμα στην βάρκα (εκεί που κολυμπούσαν τα ζόμπια).
Περίμεναν ποιος θα βρεθεί αρκετά έξυπνος να τα κλέψει και παρακολουθούσαν.
Πήγε ο Ρικ, δείξαν την μπότα αυτού που παρακολουθούσε τη βάρκα (ένας σκουπιδιάρης) και τους πήρε από πίσω.
Περίμενε λοιπόν ο σκουπιδιάρης απ'έξω από την Αλεξάνδρεια, και ήρθε το βραδάκι με τον παπά σε ρόλο τσιλιαδόρου, ήσυχος να κρατά σκοπιά.
Μπαίνει λοιπόν κάπως μέσα στην Αλεξάνδρεια ο σκουπιδιάρης, ακούει ο παπάς θόρυβο και πάει να δει τι παίζει.
Μπαίνει μέσα στην αποθήκη, τίποτα, βγαίνει έξω στρίβει και χάνεται από το πλάνο και ακούμε έναν θόρυβο. Καπάκι βλέπουμε τον παπά να μαζεύει όλα όσα υπάρχουν στην αποθήκη βιαστικά και να φεύγει με το αμάξι και στο τέλος του πλάνου βλέπουμε στη θέση του συνοδηγού να εμφανίζεται μια σκιά.

Ευτυχώς που δεν είχα δει το επεισόδιο την προηγούμενη βδομάδα γιατί θα έκραζα αρκετά όσους έκραζαν τον παπά απλά και μόνο γιατί δεν παρακολουθούν γιατί βαριούνται με τη σειρά. Όποιος πρόσεξε ήταν εύκολο να καταλάβει ότι ο παπάς είχε πέσει θύμα απειλής και απαγωγής και δεν το είχε σκάσει μόνος με τα εφόδια.

Λοιπόν, πάει ο Ρικ που δεν πιστεύει ότι τους την έκανε ο παπάς και αρχίζει να ψάχνει. Βρίσκει την βίβλο που δεν θα την άφηνε ο παπάς, και βρίσκει και το ΒΑΡΚΑ γραμμένο και καταλαβαίνει ότι κάτι παίζει με την βάρκα που είχαν βρει τα τρόφιμα της αποθήκης που τώρα λείπουν. Και ο παπάς ΔΕΝ γνώριζε κάτι για τη βάρκα, οπότε το ΒΑΡΚΑ δεν το έγραψε ο παπάς αλλά κάποιος άλλος και οπότε ο παπάς απήχθη.
Ο σκουπιδιάρης έγραψε επίτηδες το ΒΑΡΚΑ για να δει αν η ομάδα ήταν έξυπνη αρκετά να τα βάλει όλα κάτω να καταλάβει τι συνέβη και να τον ακολουθήσουν και να βρουν το σκουπιδαριό.
Από εκεί και πέρα, κτλ κτλ κτλ

ΕΠειδή το έχω ξεχάσει: Ο Νταρυλ με την Κάρολ τα έχουν?

Όχι, ποτέ.

baspav
22 Φεβρουαρίου 2017, 23:03
Ευτυχώς που δεν είχα δει το επεισόδιο την προηγούμενη βδομάδα γιατί θα έκραζα αρκετά όσους έκραζαν τον παπά απλά και μόνο γιατί δεν παρακολουθούν γιατί βαριούνται με τη σειρά.

Κάποιοι βαριούνται και δεν παρακολουθούν και κάποιοι παρακολουθούν για να κάνουν πλακίτσα.
Το TWD όμως δεν είναι σειρά ούτε διάδρομου, ούτε σερφάρω στο κινητό νομίζοντας ότι την βλέπουν. Εχει αδύναμα επεισόδια ναι, έχει κάποιες κακές επιλογές ναι αλλά παραμένει σε υψηλά επίπεδα.

Η Κάρολ σε προηγούμενη σαιζόν με κάποιον δεν το είχε πνίξει το κουνέλι;

gigi
23 Φεβρουαρίου 2017, 01:25
Κάποιοι βαριούνται και δεν παρακολουθούν και κάποιοι παρακολουθούν για να κάνουν πλακίτσα.
Το TWD όμως δεν είναι σειρά ούτε διάδρομου, ούτε σερφάρω στο κινητό νομίζοντας ότι την βλέπουν. Εχει αδύναμα επεισόδια ναι, έχει κάποιες κακές επιλογές ναι αλλά παραμένει σε υψηλά επίπεδα.

Η Κάρολ σε προηγούμενη σαιζόν με κάποιον δεν το είχε πνίξει το κουνέλι;

Όχι, ποτέ.

Εκτός κι αν το έχω τόσο ξεχάσει.

panagiotis1988
23 Φεβρουαρίου 2017, 06:51
τωρα εμενα γιατι μου φαινεται οτι αυτοι θα ειναι πολυ χειροτεροι απο τους σωτηρες? σχεδον ολοι οι σωτηρες ειναι κατι τυποι που μεχρι να ερθει η αποκαλυψη ηταν τα παιδια της φαπας...αυτοι εδω το λενε ξεκαθαρα...δεν παιρνουμε, απλα το παιρνουμε στα μουλωχτα...πολυ πιο εξυπνοι απο ολους οσους εχουμε δει μεχρι τωρα και φαινονται ομαδα χωρις αρχηγο, οποτε και να σκοτωσεις εναν οι υπολοιποι δεν θα σκορπισουν. Τελος, δεν πιστευω οτι θα πολεμησουν γιατι πολυ απλα το λενε ξεκαθαρα...παιρνουμε, δεν ασχολουμαστε...αρα δεν παιζει να πολεμησουν...

greekie
23 Φεβρουαρίου 2017, 11:23
Η Κάρολ είχε γκόμενο.
Έναν από τους Αλεξανδριανούς που έμεινε στην ιστορία αυτού του υπέροχου storyline. ΝΟΤ.

http://www.hollywoodtake.com/sites/default/files/styles/large/public/2016/03/27/carol-walking-dead.jpg?itok=-XayWcwc

http://images.buddytv.com/articles/2016/03/06/TheWalkingDead-291.jpg

https://2.bp.blogspot.com/-0B7aObyPz_Q/VvgVbLO9RkI/AAAAAAAAhcI/4kN8uNoFgYsWXYisdpi_AJ_CcfXrDb-IQ/s1600/6c.jpg

Ο οποίος ζει ακόμα.

gigi
23 Φεβρουαρίου 2017, 18:32
Η Κάρολ είχε γκόμενο.
Έναν από τους Αλεξανδριανούς που έμεινε στην ιστορία αυτού του υπέροχου storyline. ΝΟΤ.

http://www.hollywoodtake.com/sites/default/files/styles/large/public/2016/03/27/carol-walking-dead.jpg?itok=-XayWcwc

http://images.buddytv.com/articles/2016/03/06/TheWalkingDead-291.jpg

https://2.bp.blogspot.com/-0B7aObyPz_Q/VvgVbLO9RkI/AAAAAAAAhcI/4kN8uNoFgYsWXYisdpi_AJ_CcfXrDb-IQ/s1600/6c.jpg

Ο οποίος ζει ακόμα.

Τελικά το έχω τόσο ξεχάσει..
Δεν είναι και σειρά που μου εμπνέει επαναλήψεις, μην βαράτε
:p

tasoskratos
23 Φεβρουαρίου 2017, 21:07
Τελικά το έχω τόσο ξεχάσει..

Εδώ το έχει ξεχάσει η ίδια η Κάρολ, εσύ στεναχωριέσαι?:)

bill667
24 Σεπτεμβρίου 2017, 22:28
Ευτυχώς συνεχίζει η σεζόν δυνατά γιατί περίμενα πάλι ανώμαλη προσγείωση.

Ωραίος ο λαός των σκουπιδιάρηδων. Εκείνη η αρχισκουπιδού πολύ bad-ass, θα ήθελα να τη βλέπω συχνότερα :oops:

Λίγο ο Νταρυλ μου τα χάλασε που δεν είπε όλη την αλήθεια στην Καρολ και στο τέλος έφυγε από το βασίλειο (προκειμένου να καθυστερήσει και άλλο τη δράση του φινάλε)