PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : The Walking Dead 7x12 - Say Yes

GTVSBot
6 Μαρτίου 2017, 02:00
Σειρά : The Walking Dead
Σαιζόν : 7
Επεισόδιο : 12
Τίτλος : Say Yes

Κανάλι : AMC
Πρώτη Προβολή : 05/03/2017

Περίληψη :

Η ομάδα ψάχνει για προμήθειες.

GeorgeCR7
6 Μαρτίου 2017, 15:49
Το πιο hot ζευγάρι της showbiz τώρα στις οθόνες μας!!!!! :p:p:p:p:p:p

Τι Τιτανικός,τι Ημερολόγιο,ο Ρικ και η Μισόν έκαναν με τόσο απλές κινήσεις τον ρομαντισμό να πιάσει ταβάνι,και αυτό είναι μόνο η αρχή ενός υπέροχου παραμυθιού!!!! :p:p:p:p:p:p

Fun time:p,τέσπα στα του επεισοδίου τώρα,αρκετά καλό είχε ωραίες στιγμές αλλά και κάποια λιγάκι βαρετά σημεία,το ταξιδάκι του Ρικ και της Μισόν για την αναζήτση όπλων και τροφίμων απέδωσε καρπούς και βρήκαν αρκετά όπλα και πυρομαχικά που θα τους βοηθήσουν για την μεγάλη μάχη!!Εγώ ακόμη δεν εμπιστεύομαι καθόλου τους νέους που βρήκε η ομάδα μας,μου φαίνονται μεγάλη απάτη και στην τελική θα προδώσουν τον Ρικ και θα στραφούν εναντιόν του!!
Η Ροζίτα έχει αρχίσει και γίνεται λιγάκι σπαστική αλλά είναι γλυκούλα και την συγχωρούμε,αυτό όμως που πρόκειται να κάνουν με την Σάσα νομίζω θα αποτυχεί και θα φάνε το κεφάλι τους,για να δούμε....!!! :)
Ωραίες και οι σκηνές στο λούνα παρκ θέλω να προσθέσω!!!

Βαθμολογία: 7+/10.

greekie
6 Μαρτίου 2017, 16:31
Δεν υπάρχει σωτηρία για αυτή τη σειρά πλέον.

Εφτά χρόνια μετά τα ζόμπια κι αυτοί είναι ικανοί να βρουν διαμάντια, ρουμπίνια, χρυσό, πετρέλαιο, ο,τι τραβάει η ψυχή τους, ρε παιδί μου.
Επίσης όσοι είναι να σωθούν σώζονται έτσι χαλαρά, δεν προσπαθούν καν να το κάνουν πιστευτό πλέον.
Και μην ξεχνάμε, ο καθένας μόνος του πάει να σκοτώσει τον Νήγκαν, γιατί έτσι.

Υ.Σ
Μην ξανακούσω για αχρείαστα ζευγαρώματα σε σειρές. Εδώ έχουμε το νούμερο 1 πιο αχρείαστο στην παγκόσμια τιβί, χωρίς κανέναν απολύτως λόγο ύπαρξης. Όχι να το δεχόμεθα επειδή είναι straight ζευγάρωμα.

tanolas
6 Μαρτίου 2017, 18:35
Έβλεπα το επεισόδιο και σκεφτόμουν για ποιο λόγο παρακολουθώ αυτή τη σειρά. Αμέσως θυμήθηκα τον πρώτο κύκλο, και μετα τον άψογο δεύτερο, τι ωραία περνούσα με την παρέα που τα βλέπαμε μαζί. Τα κλιφχάνγκερ, τις συνεχείς ανατροπές σε προ game of thrones εποχή, τον Ρικ σε ρόλο μασάω σίδερα, και γενικά ένα καστ, πολύ προσεκτικά δουλεμένο. Τώρα αυτό το πράγμα δεν είναι το walking dead που γνωρίσαμε, ειναι η σκιά του. Δυστυχώς η σειρά πνέει τα λοίσθια, ειλικρινά δε με κολακεύει να παρακολουθώ το Γιουτζίν για ενα ολοκληρο επεισόδιο, ή τη Μισόν με το Ρικ να είναι σε σχέση (θυμηθείτε πως ήταν η πρώτη σκηνή που εμφανίστηκε η Μισόν, και πως ειναι τώρα - η διαφορά του τοτε walking dead με το τωρα)

Hrisa76
6 Μαρτίου 2017, 20:06
Ευτυχώς που υπαρχει κι αυτή η σειρά και μπορώ ν ασχοληθώ μια ώρα με τον εαυτό μου.
σήμερα στέγνωσα τα μαλλιά μου, ανέβασα κάποιες φωτογραφίες από το πρόσφατο ταξίδι μου στον Πόρο και για την επόμενη βδομάδα λέω να κάνω αποτρίχωση.

τι εννοείτε "ναι αλλά δεν μας λες για το επεισόδιο?" τι να πω δηλαδή? ότι το σταμάτησα 8 φορές? ότι βαρέθηκα την ζωή μου και σ' αυτό το επεισόδιο? εξυπακούεται.

baspav
6 Μαρτίου 2017, 22:40
Ο ΟΠΑΠ το έχει κλειδωμένο το στοίχημα Χρύσα. Οτι θα βαρεθείς.
Πέραν τούτου δεν ήταν άσχημο το επεισόδιο, αν εξαιρέσεις την όλη φάση "εραστής δυτικών Ινδιών" και κάποιες σκηνές καρικατούρα. Ειδικά εκεί στο λούνα παρκ αν κ ήταν ωραίο ως ιδέα το σκηνικό. Δύο ακόμη αργά κ ίσως φιλερακια επεισόδια θα τα έχουμε μέχρι την τελική αναμέτρηση.

υγ: σαφώς και ο ερωτάς Ρικ-Μισόν είναι ουρανοκατέβατος. Δεν ξέρω αν υπάρχει στο κόμικ αλλά ήρθε απότομα κ δεν ταιριάζει με τον χαρακτήρα του καθενός.

blackys88b
6 Μαρτίου 2017, 22:56
αχρειαστο επεισοδιο..δεν χρειαζοταν τοσος χρονος για να δουμε τους Μισον και Ρικ να παιρνουν τα οπλα.!! φιλερακι οπως συνηθιζει η σειρα αλλωστε.!

johny f
6 Μαρτίου 2017, 23:21
Σε σχεση με αλλα ηταν συμπαθητικουλι αυτο ,ειχε ρε παιδι μου εναν α' χαβαλε αφου ο Ρικ μυστηριωδως χωνεται σε ενα κουτι και γλυτωνει απ'τα ζομπια,:rotfl::rotfl::rotfl:ενω ψαχνουν για οπλα με τη Μισον και παραλιγο να φυγουν για μηνα του μελιτος,:rotfl::rotfl::rotfl:που καλυτερα θα ηταν μεταξυ μας απ'το να κανουν τους χαμαληδες για τις αλλες απλα για κατι αερα πατερα υποσχεσεις που χλωμο το βλεπω να τους βοηθησουν να πολεμησουν τον ψυχακια...

hakinen
6 Μαρτίου 2017, 23:37
Ποια γάτα ρε παιδιά;

MrSolo
7 Μαρτίου 2017, 00:03
Ψαρώνω λέω, λες?...κοιτάω πόση διάρκεια έχει ακόμα για να τελειώσει σκέφτομαι ότι μόνο στο Game Of Thrones θα μπορούσε ενα γ...σι να καταλήξει σε κηδεία και τσουπ ανοίγει το κουτί και βγαίνει ο Ρικ...και δεν τελείωσε καν σ αυτή τη σκηνή να μας αφήσει λίγη αγωνία φέτος! Φαίνεται πως η σειρά κλείνει τον κύκλο της...και το δείχνουν με κάθε τρόπο.

EviRules
7 Μαρτίου 2017, 14:56
Δεν έχω όρεξη να σχολιάσω καν. Κατάντια. Όλα όπως μας βολεύουν. Όπλα, φαγητό, πολεμιστές..Κάκιστο cgi με ελάφια. Booo.. :thumbdown:thumbdown

hakinen
7 Μαρτίου 2017, 18:13
Αυτο με το ελάφι, στην αρχη νομιζα οτι ειναι καποιος προτζέκτορας και για καποιον ακατανόητο λόγο κανει προβολή.

Μετα κατάλαβα...

t0ny3
7 Μαρτίου 2017, 21:03
Αφηνοντας στην ακρη τον παραλογισμο που επικρατει στον προσανατολισμο του σεναριου, φετος διακρινω και μια πτωση στην παραγωγη της σειρας. Δεν ξερω αν φταιει η αρνητικοτητα που με διακατεχει, αλλα ειναι λες και βλεπω μια κακη b movie ταινια με ζομπι. Ανετα θα μπορουσε απο πισω να κρυβεται η The Asylum, δεν εχει να ζηλεψει τιποτα πλεον. Για το ελαφι ασχολιαστο.

Αν για καποιο λογο στο επομενο επεισοδιο χρειαστουν ενα διαστημοπλοιο θα το βρουν ολως τυχαιως μπροστα τους.

Προσπαθηστε τουλαχιστον λιγο να φανει πιστευτη η σειρα. Μπορεις να χασκογελας, να συλλογιζεσαι, να κανεις γιογκα, να κοιμασαι, να τρως και τα ζομπια που ειναι στο ενα μετρο να βρισκονται ακομα εκει για πανω απο ενα λεπτο. Ουτε τα βασικα πλεον, ΟΥΤΕ τα βασικα!

Ψαχνω να βρω κατι αξιολογω να σχολιασω ή να διαβασω κατι για το επεισοδιο και αδυνατω.

Οντως ποια γατα;

Θυμιστε μου για ποιο λογο ο Ρικ τα εφτιαξε με τη Μισον;

Ταφοπλακα...

pansp32
8 Μαρτίου 2017, 02:58
Το συρμάτένιο πράγμα που έδωσε ο ρικ στη μισον είναι η γάτα που λέει.
Κατά τα άλλα πλάκα είχε το επεισόδιο αλλά θα μπορούσαν να δείξουν πιο ουσιαστικά πράγματα. Να έβαζαν πιο γρήγορα τις γυναίνες στο παιχνίδι κλπ και να χαμε μία αρχή στις μάχες εναντίον του Νίγκαν.
Η τελευταία σκηνή είναι λίγο άκυρη. Υποθέτω πως θα σβήσουν κι άλλους χαρακτήρες και για ακόμα μια φορά τα πράγματα δεν θα πάνε όπως θέλουν ο ρικ, η παρέα του και οι υπόλοιποι.
Καλά προφανώς το ελάφι έκανε καραμπάμ. Δεν ξέρω πως τους ξέφυγε τόση μεγάλη ατέλεια.

tasoskratos
8 Μαρτίου 2017, 10:55
σήμερα στέγνωσα τα μαλλιά μου, ανέβασα κάποιες φωτογραφίες από το πρόσφατο ταξίδι μου στον Πόρο και για την επόμενη βδομάδα λέω να κάνω αποτρίχωση.

Νύχια?
Πες μου ότι δεν ξέβαψες τα νύχια σου για να τραβήξω τις κοτσίδες μου!

Θυμιστε μου για ποιο λογο ο Ρικ τα εφτιαξε με τη Μισον;

Ερώτηση κρίσεως. Διότι αυτός είναι αγοράκι και αυτή κοριτσάκι.
Διότι καλά τα ζόμπια αλλά τόση τεστοστερόνη που να την διοχετεύσεις?
Και κάτι τελευταίο. Η Μισόν είναι .....άρα, κορμάρα εννοώ!
Εξάλλου όταν ανεβαίνει η αδρεναλίνη...;)Εκεί στην Αλεξάνδρεια που να βρουν λίγη ώρα μόνοι τους? Όλο και κάποιος πετάγεται,<<Ρικ...>> εκείνο, <<Ρικ...το άλλο>>, ούτε να ......ήσει κανείς σε αυτή τη σειρά δεν μπορεί?
:p

Αυτή η Ροζίτα, η τσαμπουκαλού, η ολίγον από Scarface, εάν πεθάνει, πολύ θα στεναχωρηθώ. Βέβαια, αφού ο Ρικ έχει δεσμό (σοβαρό)τι να κάνουν και κάτι κοπέλες μόνες τους? Μας φάγανε και τον Αβραάμ...
Αντε μωρή lara, πες για το παρθεναγωγείο να τελειώνουμε.
Όλα τα άλλα τα αφήνω ασχολίαστα.:)

ΥΓ. Δεν ξέρω εάν το προσέξατε αλλά είμαστε μια ωραία ατμόσφαιρα. Μέχρι και γκολφ παίζουν οι ζωντανοί. Κλεμμένο από το I Am legend:hi:

plataris
11 Μαρτίου 2017, 09:01
Το εκπληκτικό πάντως είναι πως, ενώ η σειρά συνεχίζει να απογοητεύει, τα νούμερα στην Αμερική συνεχίζουν να ανεβαίνουν, πράγμα το οποίο με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι ο κόσμος έχει εθιστεί να βλέπει το Wd, και θα το κάνει ούτως ή άλλως, καθώς έγινε συνήθεια. Τι ίδιο δε συμβαίνει και με μας άλλωστε; Το θέμα είναι πότε αυτή η "κόπωση" της σειράς θα αρχίσει να φαίνεται και στα νούμερα... μέχρι τότε, δε βλέπω να έχουμε ελπίδα για κάτι καλύτερο...

baspav
11 Μαρτίου 2017, 12:19
Εδώ βλέπουν ένα σωρό αηδίες οι Αμερικανοί. Κωμωδίες που δε γελάς ούτε με γαργάλημα, φθηνά drama/action με σεναριακές ευκολίες, σειρές που "ξεχάσαν" να τελειώσουν, κάτι adventure/drama/fantasy που θες ταμπελάκια στους χαρακτήρες, χάρτη κ άπειρες ζωές για να μην χαθείς και φυσικά αμέτρητα αστυνομικά.
Πιστεύεις πως μερικά κακά επεισόδια του TWD θα τους χαλάσουν;

Θα έχει κανένα εξαιρετικό φινάλε σαν τότε με τον κυβερνήτη κ τις φυλακές και θα περιμένουμε τον Οκτώβρη πάλι με ψιλοαγωνία.

greekie
11 Μαρτίου 2017, 12:40
Το εκπληκτικό πάντως είναι πως, ενώ η σειρά συνεχίζει να απογοητεύει, τα νούμερα στην Αμερική συνεχίζουν να ανεβαίνουν, πράγμα το οποίο με οδηγεί στο συμπέρασμα ότι ο κόσμος έχει εθιστεί να βλέπει το Wd, και θα το κάνει ούτως ή άλλως, καθώς έγινε συνήθεια. Τι ίδιο δε συμβαίνει και με μας άλλωστε; Το θέμα είναι πότε αυτή η "κόπωση" της σειράς θα αρχίσει να φαίνεται και στα νούμερα... μέχρι τότε, δε βλέπω να έχουμε ελπίδα για κάτι καλύτερο...

Δεν ξέρω ποια νούμερα κοιτάζεις αλλά φέτος η σειρά έχει υποστεί καθίζηση μετά την πρεμιέρα και σε κάθε επεισόδιο κάνει όλο και λιγότερη τηλεθέαση, τόσο στο demo όσο και στα συνολικά νούμερα.

https://s12.postimg.org/6z3hafq99/ratings.jpg

Απλά επειδή τα νούμερα που έκανε είναι εξωπραγματικά, παρά την πτώση η τηλεθέαση συνεχίζει να φαίνεται, και είναι, εξωπραγματική. Η καθίζηση πάντως είναι τεράστια και φτάνει στα επίπεδα της 3ης σεζόν.

baspav
11 Μαρτίου 2017, 13:00
Εξακολουθούν να είναι "εξωπραγματικά" όμως σε σχέση με άλλες πολυδιαφημισμένες σειρές που είναι στο μισό.

Τα downloads λαμβάνονται υπόψιν; Το βλέπω στη 2η θέση :giggle: :P

smallville
11 Μαρτίου 2017, 14:59
Κακό επεισόδιο δεν το λες, αλλά θα ήταν καλύτερο αν δεν είχαμε Ροζίτα που την είδε εξολοθρευτής
και τις ερωτοτροπίες Μισόν-Ρικ.

goggits
11 Ιουνίου 2017, 02:56
Σαφώς καλυτεροαπό το προηγούμενο επεισόδιο αλλά και πάλι δεν με ενθουσίασε. Αυτό με Μισό να και Ρίκα όντως ασχολίαστο και όσο για την Σάσα και την Ροζιτα δεν τις βλέπω καλά...

bill667
25 Σεπτεμβρίου 2017, 15:47
Εμένα δεν μου άρεσε. Θέλανε όπλα και ξαφνικά άρχισε να βρέχει όπλα. Πολλές σεναριακές ευκολίες και πολύ ...ακατανόητος διάλογος στο τέλος μεταξύ των χηρών του κοκκινομάλη. Ανάθεμα κι αν έβγαζα νόημα από αυτά που λέγανε...