PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Ποιός χειρούργησε τον Λοκ;

Piros
21 Μαρτίου 2007, 11:27
Καλημέρα, βλέποντας τα trailer μου δημιουργήθηκε η απορία για το ποιός έκανε την εγχείρηση αφαίρεσης νεφρού στον Λοκ και θα ήθελα την γνώμη σας. Προσωπική άποψη έιναι οτι τον εγχείρησε ο πατέρας του Τζακ (ξεμέθυστος).

gregkerkyra
21 Μαρτίου 2007, 11:40
Προσωπική άποψη έιναι οτι τον εγχείρησε ο πατέρας του Τζακ (ξεμέθυστος).

sumfwnw file piro.... eimai 99% sigouros....!8)

redhell
21 Μαρτίου 2007, 11:55
Den prepei na asxolountai oi ogkologoi - neyroxeirourgoi me nefra...
Apopsi mou...

Zoqoures
21 Μαρτίου 2007, 12:04
Εγώ πιστεύω ότι θα είναι κάποιος απ'τους "Άλλους" που ως τώρα δεν μας έχουν δείξει και αρκετά γι'αυτόν. Οι περισσότεροι θα νομίζουν ότι θα είναι ή ο Jack ή ο πατέρας του γιατί είναι οι μόνοι γιατροί που ξέρουμε. Αλλά κλασσικά θα μας έρθει απο'κει που δεν το περιμένουμε...

Krasas
21 Μαρτίου 2007, 12:18
Εγώ λέω ότι ήταν ο Ethan!

brazdas
21 Μαρτίου 2007, 12:28
Den prepei na asxolountai oi ogkologoi - neyroxeirourgoi me nefra...
Apopsi mou...
Όντως δεν νομίζω ότι οι νευροχειρούργοι έχουν καμία σχέση με τα νεφρά.
Οπότε δεν νομίζω ότι το έκανε ούτε ο Τζακ ούτε ο πατέρας του.
Μπορεί καποιος απ' τους Άλλους. Μπορεί και κάποιος άσχετος!
Θα δούμε!

gregkerkyra
21 Μαρτίου 2007, 12:33
meta ta legomena sas eimai 50% sigouros... :)

Apostolis78
21 Μαρτίου 2007, 13:33
Για τα νεφρά δεν ξέρω, αλλα κάποια θεραπεία για την παράλυση, μπορεί να την έκανε με κάποια στέλέχη της Dharma, αν κρίνουμε ότι ο Ρώσσος τον ήξερε.

Ο Ήθαν σίγουρα θα παίξει πολύ για το χειρουργίο των νεφρών.Θυμηθείτε ότι ο ben είχε πεί ότι είχε έναν άριστο χειρούργο.(Ηθαν)

bikos
21 Μαρτίου 2007, 14:31
re paidia to epomeno trailer pou eida k ego, nomizo tha mas deiksi to atixima tou lock k giati den mporei na perpatisei.to nefro den exei na kanei me afto.

Tigran
21 Μαρτίου 2007, 15:11
Sxetika me to oti oi neyroxeirourgoi den prepei na asxolountai me ta nefra, mporei apla na mas deixoyn oti itan epeigwn peristatiko ayto toy Lock kai epeidh den yphrxe kapoios allos giatros ekeinh thn wra exeidikeymenos sta nefra, to anelave o pateras toy Jack...

(sorry gia ta greeklish....kati epathe to pc tis douleias mou kai den grafei ellinika)

gas11
21 Μαρτίου 2007, 17:27
Ο Jack Bauer. Δεν είναι προφανές!;!

Stinkfist
21 Μαρτίου 2007, 17:43
Ο Γιακούμπ

antoula
21 Μαρτίου 2007, 18:36
Ο Jack Bauer. Δεν είναι προφανές!;!
o jack bauer einai kai xeirourgos????? :???: LOL
mou to xalases twra.. exw dei mono mexri tin triti mera. se poia mera pairnei ptuxio???

min arxisete na me krazete... plaka kanw!

oson afora to xeirourgo tou lok,an einai o pateras tou jack tha einai megali apogoiteysi.de ginetai aytos o anthrwpos telika na tous gnwrizei olous!!! pisteyw k egw pws tha exei sxesi o ethan.

axfaih
21 Μαρτίου 2007, 19:11
paidia akouste prosextika!o liakopoulos eipe ton egxeirise o poutin...i kokkinh arkouda!lost kai xero pswmi

mep24
21 Μαρτίου 2007, 19:57
βασικά αν ήταν ο jack δεν υπάρχει περίπτωση να μη θυμόταν ήδη ο ένας τον άλλον!!!και πες εντάξει ο jack είχε πολλους ασθενείς, δε συνέδεσε τον Locke με κάποιον που έκανε εγχείρηση,αλλά ο Locke δε θα θυμόταν το γιατρό του? εκτός αν τον θυμάται και το παίζει κινέζος για καποιο λόγο
οσο για το πατέρα του, έλεος πια, όλο το κόσμο του lost εχει γνωρίσει????
μάλλον τείνω πρός τον ήθαν γιατί στο επεισόδειο εμφανίζεται ο michail μπακουνινοπότε κάπου εμπλέκονται οι Αλλοι...

happy feet!!!
21 Μαρτίου 2007, 19:59
γιατι πρεπει να τον εχει εγχειρησει καποιος γνωστος?ο locke δεν θα ηξερε τον γιατρο του?αρα αποκλεειεται να ηταν ο ethan η o jack γιατι θα τους αναγνωριζε...!τωρα για τον πατερα του jack λιγο απιθανο μου φαινεται...

sofia24
21 Μαρτίου 2007, 20:38
Ο πατέρας του Τζακ!Καθόλου παράξενο,αυτός έχει συναντηθεί με τους μισούς losties!:grin:

di99
21 Μαρτίου 2007, 21:08
Αν ήταν ο Τζακ θα το θυμόταν, άρα τον Τζακ τον αποκλείω..
Δεύτερος υποψήφιος πιστεύω είναι ο Ήθαν..
Αλλά και πάλι, τώρα που το σκέφτομαι, θα τον αναγνώριζε ο Λοκ....
Πολύ πιθανό λοιπόν να τον χειρούργησε ο πατέρας του Τζακ...

jowl_tnt
21 Μαρτίου 2007, 21:11
Ακόμα πιο πιθανόν να τον χειρούργησε κάποιος άγνωστος, ανεφ σημασίας...

jim_papa1234
22 Μαρτίου 2007, 04:20
Βασικά με όλα αυτά που λέτε και έχουμε δει όλοι μας στα επεισόδια του Lost, μου ήρθε η εξής "φλασιά". Αν χειρούργησε ο Jack τον Locke ο δεύτερος θα θυμόταν λογικά τον γιατρό του. Το ίδιο θα συνέβαινε και με τον Ethan. Αρα ο μόνος γνωστός γιατρός του Lost (που μπορεί να κάνει τέτοιου είδους εγχείρηση) είναι ο πατέρας του Jack. Ετσι εχουμε τον πατέρα του Jack να γνωρίζει και έναν ακόμα "Lostie" (τον Locke).
Και θέτω το ερώτημα: Mήπως ο πατέρας του Jack δεν έχει πεθάνει και σχετίζεται κάπως με την Dharma; Αλλωστε το φέρετρό του είναι αδειο...

lykos3333
22 Μαρτίου 2007, 08:48
Είναι πολύ πιθανόν ο Ήθαν (ή έστω κάποιος από τη Dharma). Γενικά ο ρόλος τού Λοκ είναι πολύ ύποπτος τελευταία.

Piros
22 Μαρτίου 2007, 09:53
Βασικά με όλα αυτά που λέτε και έχουμε δει όλοι μας στα επεισόδια του Lost, μου ήρθε η εξής "φλασιά". Αν χειρούργησε ο Jack τον Locke ο δεύτερος θα θυμόταν λογικά τον γιατρό του. Το ίδιο θα συνέβαινε και με τον Ethan. Αρα ο μόνος γνωστός γιατρός του Lost (που μπορεί να κάνει τέτοιου είδους εγχείρηση) είναι ο πατέρας του Jack. Ετσι εχουμε τον πατέρα του Jack να γνωρίζει και έναν ακόμα "Lostie" (τον Locke).
Και θέτω το ερώτημα: Mήπως ο πατέρας του Jack δεν έχει πεθάνει και σχετίζεται κάπως με την Dharma; Αλλωστε το φέρετρό του είναι αδειο...

Καλή τοποθέτηση για το πατέρα του Τζακ. Σχετικά με φέρετρο βρέθηκε σε σπηλιά και όχι κοντά στο σημείο που έπεσε το αεροπλάνο. Μου φαίνετα λίγο απίθανο να καταστραφεί το αεροπλάνο και ως θαύματος το φέρετρο να μην έχει πάθει κάτι.

LOSTtoo
22 Μαρτίου 2007, 16:02
Προσωπική μου άποψη είναι να μην βάζετε τόσο spoiler στον τίτλο των θεμάτων...
απέφευγα να δω το συγκεκριμένο επεισόδιο με την λογική ότι περιέχει spoiler η βασίζεται σε τρέιλερ, γι αυτό παρακαλώ την επομενη φορα που θα κάνετε τέτοιο topic μην γράψετε info από το spoiler στον τίτλο