PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Stranger Things 2x01 - Chapter One: MADMAX

GTVSBot
27 Οκτωβρίου 2017, 08:01
Σειρά : Stranger Things
Σαιζόν : 2
Επεισόδιο : 1
Τίτλος : Chapter One: MADMAX

Κανάλι : NetFlix
Πρώτη Προβολή : 27/10/2017

Περίληψη :

Και ενώ η πόλη ετοιμάζεται για το Halloween, ένας αντίπαλος που φτιάχνει μεγάλα σκορ στο παιχνιδάδικο έρχεται να ταράξει τα νερά.

greekie
28 Οκτωβρίου 2017, 15:51
Ωραία ξεκινήσαμε, είδαμε και την Οχτώ που προφανώς θα παίξει ρόλο παρακάτω.
Ο μικρός ακόμα πηγαινοέρχεται αλλά δεν περίμενα να το έχει πει σε όλους, καλό αυτό.

Φυσικά είδαμε και την λατρεία τη μικρή και θέλω να δω πώς τη βρήκε ο Χοπ και γιατί την κρύβει ενώ αφήνει τον Γουίλ να πηγαίνει στην ίδια υπηρεσία και να υποβάλλετε συνεχώς σε εξετάσεις.

neon50
28 Οκτωβρίου 2017, 18:08
Meh, 7/10.

Ελπίζω το πρώτο επεισόδιο να ήταν απλά μία μικρούλα ατυχία γιατί η πρώτη σεζόν ήταν ξεκάθαρο 10αρι και ότι καλύτερο έχω δει τα τελευταία χρόνια.

Επίσης δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξεπεράσω ποτέ ότι ο Samwise Gangee φασωνόταν με την Winona. :giggle:

Καλύτερη σκηνή του επεισοδίου είναι ξεκάθαρα το reveal ότι ο Hopper μεγαλώνει την Eleven, αρκετά συγκινητική σκηνή..

Πάμε για το επόμενοοοοο!! :)

johny f
28 Οκτωβρίου 2017, 23:34
Αρκετα καλη η πρεμιερα κρατησε το ενδιαφερον μου ολη την ωρα με την τωρινη κατασταση που ειδαμε και διαφορες υπονοιες και "υποσχεσεις" που μας εδωσε για αλλη μια πολυ δυνατη σεζον + οτι στο '90 ειδαμε και την Ελ μαζι με το Σεριφη.Πολυ καλες προσθηκες και η Μαξ και η Οχτω και επισης εχουν τεραστιο ενδιαφερον αυτα που βλεπει ο Γουιλ και το που θα παιξουν ρολο τελικα.;)

domino83
29 Οκτωβρίου 2017, 17:08
Επίσης δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ξεπεράσω ποτέ ότι ο Samwise Gangee φασωνόταν με την Winona

Χαχαχα όντως!! :giggle:

Την προτιμούσα ζευγάρι με τον Χοπερ πάντως.

Μου άρεσε η διαφορά στην τάξη που τον καθηγητή τον είχαν ψιλό γραμμένο οι άλλοι οταν μιλούσε ή βαριοντουσαν ενώ το παρεάκι που ουσιαστικά τους βοήθησε και τους έσωσε εν άγνοια του στην 1η σεζόν, τον παρακολουθούσε.
Μας συστήσανε εντυπωσιακά την 8 αλλά και την Μαξ. Ξεκίνησε γενικά με όλα τα θέματα μαζί στο πιάτο. ;) :nod:

Ο Γουιλ έχει πει για το τι βλέπει και ότι πηγαίνει στο upside down αλλά θεωρούν ότι είναι μετατραυματικό στρες μόνο ?! Η έτσι λένε στη Γουινόνα? Αυτό δεν το πολυκατάλαβα. Σημασία έχει ότι πηγαίνει. Εντυπωσιακές οι σκηνές με το upside down και τη φρίκη που τρώει ο μικρός με αυτά που βλέπει. :sweat: πολλά υποσχόμενες.
11 και Χοπερ ,το ξέραμε αλλά ήταν γλύκα η σκηνή. :happy:

tasoulis1980
29 Οκτωβρίου 2017, 18:34
Είμαστε 28 /10/1984 σωστα? Τουλάχιστον έτσι δείχνει η πρώτη σκηνή.

Στη διάρκεια του πρώτου επεισοδίου ακούγεται το τραγούδι των Oingo Boingo Just Another Day που βγήκε το 1985.

constadine
1 Νοεμβρίου 2017, 19:40
Χαλαρό ξεκίνημα για τη σειρά , το τέλος είχε όλο το ενδιαφέρον .
Ετοιμάζομαι να δω το δεύτερο επεισόδιο σε 4Κ ανάλυση .

Craft
28 Νοεμβρίου 2017, 22:14
http://78.media.tumblr.com/9d28cb0cd23d303f4efecdb11aeb6735/tumblr_oyhawiM9lx1wn5zbqo2_500.gif
4/10 Μέτριο, κουραστικό και υπερβολικά εισαγωγικό μου φάνηκε το 1ο επεισόδιο της σειράς. Το μόνο θετικό που βρήκα σ΄ αυτό ήταν η τελευταία σκηνή με 11 και σερίφη.

GeorgeCR7
30 Δεκεμβρίου 2017, 06:49
Πολύ ωραία η πρεμιέρα της δεύτερης σεζόν, είχε αρκετό μυστήριο αλλά κράτησε πάρα πολλά πράγματα κρυφά προς το παρόν, βασικά σχεδόν τίποτε δεν μας έδειξε για το τι συμβαίνει! Ξεκίνησε αρκετά γρήγορα και δυναμικά με την ληστεία της τράπεζας, που δεν καταλάβαμε ακόμη πως σχετίζεται με το κεντρικό στόρι της σειράς! Η νέα κοπελίτσα που ήρθε, η Μαντ Μαξ μου φάνηκε φοβερό τυπάκι έτσι για αρχή ας μην την είδαμε και πολύ, ελπίζω στη συνέχεια να έχει πιο ενεργό ρόλο! Τα παιδιά για άλλη μια φορά ήταν απλά φοβερά, συνεχίζουμε με το επόμενο!! :)
Α, και πολύ καλή επιλογή μουσικής!!

Βαθμολογία: 8/10.

blackys88b
5 Φεβρουαρίου 2018, 23:43
Πολυ καλο τ πρωτο επεισοδιο...μου αρεσε αρκετα η 8...το ιδιο και η Μαξ