PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Locke και ο πατέρας του

koolxs2973
26 Μαρτίου 2007, 14:33
Ξαναείδα το πρώτο επεισόδιο (pilot) - Part 1.
Στα 3' και 28'' περίπου αμέσως μετά τη στιγμή που μας δείχνουν τον Michael για πρώτη φορά να ψάχνει το γιο του εμφανίζεται ένας ηλικιωμένος στο πλάνο που προτρέπει τον κόσμο να μείνει μακριά από το καύσιμο. Κάνω λάθος ή όντως είναι ο πατέρας του Locke?

zdoup
26 Μαρτίου 2007, 14:39
Μάλλον κάνεις λάθος.

birginioss
26 Μαρτίου 2007, 15:00
an ennoeis ayton pou llei "stay away from the gas stay away tote
Μάλλον κάνεις λάθος.

koolxs2973
26 Μαρτίου 2007, 15:06
Ναι αυτόν εννοώ. δεν μοιάζει;

birginioss
26 Μαρτίου 2007, 15:12
Μοιάζει αλλά μου φαίνεται λίγο δύσκολο να είναι αυτός.Δε ξέρω νομίζω όχι λόγω και της φωνής του αλλά και των χαρακτηριστικών του προσώπου του αν διακρίνω καλά.Και το έβαλα να το δω σε 0.5 speed.Τί να πω περιμένω κι εγώ απόψεις πλέον

Tigran
26 Μαρτίου 2007, 15:13
Θεωρώ πιθανό το σενάριο, ο πατέρα του Lock να ήταν στην πίσω πτέρυγα του αεροπλάνου μαζί με Εκο, Ανα-Λουσια, Μπερνάρντ κτλ...αλλά κατα κάποιο τρόπο έπεσε μακριά απο αυτούς και τον πιάσανε οι others. Απο την άλλη, κάτι άλλο που μου έρχεται στο μυαλό, είναι να έπεσε με την ηλεκτομαγνητική εκένωση όταν δεν πάτησαν το κουμπί. Μπορεί να έκοβε βόλτες με το αεροπλανάκι του και να έπεσε στη "δίνη" του νησιού...Αλλά με τις ελάχιστες πληροφορίες που έχουμε, πιστεύω είναι μάταιο να το πολυεξετάζουμε γιατί υπάρχουν πολλά που μπορούν να σταθούν ως αιτίες εμφάνισής του εκεί.

xjimdim
26 Μαρτίου 2007, 15:20
mporei episis na einai o kapnos..

opos kseroume o kapnos exei "roufiksei" plirofories gia ton locke apo tin proti season kiolas... kai ap oti eidame sto episodio me ton eko o kapnos mporei na pernei diafores morfes anthropwn klp...

koolxs2973
26 Μαρτίου 2007, 15:36
Ιδού ένα ερασιτεχνικό μοντάζ 2 screenshot. το ένθετο είναι από S01E01 ενώ η κύρια εικόνα από τα "previously" του s03E13.

foinikas
26 Μαρτίου 2007, 15:37
Den eimai sigouros an to eipate kapou allou alla o pateras tou locke mipws einai o pateras tou sawyer?

birginioss
26 Μαρτίου 2007, 15:41
Ναι αλλά πού πήγε?Δεν είχε σοκαριστεί καθόλου και κατ'ευθείαν την κοπάνησε ή ήταν τόσο μαγκας και χώθηκε στο νησί αμέσως και χάθηκε?Θυμήσου όμως ότι και ο Ήθαν από τους Άλλους ήταν εκεί κατα την συντριβή και το έπαιζε επιβάτης!Μπορεί και ο μπαμπάς του Λοκ να είναι με τους Άλλους και να παίζει και αυτός το παιχνίδι του

naf1213
26 Μαρτίου 2007, 16:16
Ιδιος ειναι στη φωτογραφια...

thmv
26 Μαρτίου 2007, 16:17
Den eimai sigouros an to eipate kapou allou alla o pateras tou locke mipws einai o pateras tou sawyer?

Μάλλον εννοείς ο δολοφόνος των γονέων του James "Sawyer" Ford που λέγεται Sawyer και ο δικός μας "Σόγιερ" πήρε το όνομά του αφού του έγινε έμμονη ιδέα να τον βρει και να εκδικηθεί τον θάνατο τους ?

Ναι, πρέπει να έχει ειπωθεί και αλλού και ... ναι, κι εγώ πιστεύω πως αυτός είναι.

koolxs2973
26 Μαρτίου 2007, 16:44
Ιδιος ειναι στη φωτογραφια...
Τώρα το θέμα είναι αν είναι Ο ίδιος.

lan-di
26 Μαρτίου 2007, 17:56
Δε νομίζω ότι είναι αυτός. Το είχα ψάξει αρκετά το θέμα γιατί κάποιος παλιά είχε πει ότι μοιάζει με τον Τομ. Κατά την γνώμη μου δεν μοιάζει με κανέναν από τους δύο και πρόκειται για απλό κομπάρσο.

Αυτή τη θεωρία...ότι ίσως ήταν στα άτομα που έπεσαν από την ουρά, την ανέφερε ένα παλικάρι χτες το βράδυ και συμφώνησα. Η Άννα-Λουσία έχει αναφέρει ότι την πρώτη μέρα απήχθησαν 3 άτομα, και την επόμενη μέρα άλλα 9. Άρα συνολικά υπάρχουν 10 άτομα που βρίσκονταν στην πτήση της Oceanic και δεν τους έχουμε δει (δεν συμπεριλαμβάνεται η Cindy μέσα σ'αυτά γιατί την πήρανε αργότερα). Τα δύο άτομα που έχουμε δει είναι τα παιδία. Θα μου άρεσε πολύ να ισχύει αυτό το γεγονός, γιατί δε θέλω να εμπλακεί ο καπνός στην υπόθεση από τόσο νωρίς.

Tigran
26 Μαρτίου 2007, 19:12
Δε νομίζω ότι είναι αυτός. Το είχα ψάξει αρκετά το θέμα γιατί κάποιος παλιά είχε πει ότι μοιάζει με τον Τομ. Κατά την γνώμη μου δεν μοιάζει με κανέναν από τους δύο και πρόκειται για απλό κομπάρσο.

Αυτή τη θεωρία...ότι ίσως ήταν στα άτομα που έπεσαν από την ουρά, την ανέφερε ένα παλικάρι χτες το βράδυ και συμφώνησα. Η Άννα-Λουσία έχει αναφέρει ότι την πρώτη μέρα απήχθησαν 3 άτομα, και την επόμενη μέρα άλλα 9. Άρα συνολικά υπάρχουν 10 άτομα που βρίσκονταν στην πτήση της Oceanic και δεν τους έχουμε δει (δεν συμπεριλαμβάνεται η Cindy μέσα σ'αυτά γιατί την πήρανε αργότερα). Τα δύο άτομα που έχουμε δει είναι τα παιδία. Θα μου άρεσε πολύ να ισχύει αυτό το γεγονός, γιατί δε θέλω να εμπλακεί ο καπνός στην υπόθεση από τόσο νωρίς.

Ρε lan-di τώρα έγινα ένα παλικάρι? Ντροπή σου!:P

lan-di
26 Μαρτίου 2007, 19:19
:pΓια χτες βράδυ μίλησα:p

Στο 3x13, post #408

Μάλλον σου διέφυγε..., ή μου διέφυγε εμένα κάτι σε περίπτωση που το έχεις γράψει ακόμα πιο πριν!

Tigran
26 Μαρτίου 2007, 19:40
Οχ πάλι καρφώθηκα η ψωνάρα!!!:grin: Το είχα γράψει αργότερα εδώ αλλά δεν ήξερα ότι έχει αναφερθεί κάτι παρόμοιο!

Θεωρώ πιθανό το σενάριο, ο πατέρα του Lock να ήταν στην πίσω πτέρυγα του αεροπλάνου μαζί με Εκο, Ανα-Λουσια, Μπερνάρντ κτλ...αλλά κατα κάποιο τρόπο έπεσε μακριά απο αυτούς και τον πιάσανε οι others.