PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Άφησε επίτηδες ο Μπεν τον Λοκ να δει το ραδιοφωνάκι?

nihilus
3 Μαΐου 2007, 20:24
Κατα την αποψη μου ο Μπεν με αυτο το τροπο θα μπορεσεινα ξεφορτωθει την Τζουλιετ και τις εγγυες γυναικες να παρει...

Με προβληματιζει βεβαια το γεγονος οτι καθε φορα που κατι ειναι πασιφανες οτι θα γινει, κατι... :shock: εξωπραγματικα περιεργο συμβαινει (προσεγγιση Λοκ απο Ριτσαρντ) και ανατρεπονται ολα!!!

Γι αυτο, προσεξτε τη ψηφο σας!!!

P.S :Ζητω ειλικρινα συγνωμη που δεν υπολογισα οτι αρκετοι δεν εχουν ακομη δει το επεισοδιο,γι' αυτο το λογο προσπαθησα και εγω να το συμμαζεψω λιγακι

pakisantreas
3 Μαΐου 2007, 21:03
Καλό θα ήταν να μη μπαίνουν spoiler από το επεισόδειο σε τίτλο!.τουλάχιστον λίγες ώρες αφότου κυκλοφόρησε το επεισόδειο.
Άποψη καθαρά προσωπκή...

GP force
3 Μαΐου 2007, 21:03
Μου βρωμάει Spoiler που δεν θα έπρεπε να είναι εδώ...
Έπρεπε να το ποστάρεις στο Topic με τα Spoilers. Mods του Lost!!
Help!!

tgiannak
3 Μαΐου 2007, 21:08
Ρε παιδιά ήμαρτον φάτσα μπροστά το Spoiler ;;;
Έχει υπομνηθεί θέμα spoilers για τα επόμενα επεισόδια..

kapadain
3 Μαΐου 2007, 21:09
περιμενω να γινει ανατροπη αλλα θα δειξει.Σιγουρα εχει αρχισει να γινεται λιγο προβλεψιμο

lost123
3 Μαΐου 2007, 21:23
είμαι ο μόνος που πιστεύει ότι ίσως έκανε λάθος..? :P

kakashi_sensei
3 Μαΐου 2007, 22:08
η αποψη μου ειναι οτι ο Ben δεν υπαρχει περιπτωση να εκανε λαθος και αφησε επιτηδες το Lock να το ακουσει για καποιο αλλο σκοπο

axklbs
3 Μαΐου 2007, 22:24
Έλεος!!!!!!!!!!!!Μη μου το χαλάτε άλλο!!!Spoiler απότο επ.20 και μετά έτσι;; Ευχαριστώ.. Τώρα αν είχε ραδιόφωνο ο μπέν και το δε ο Λοκ και μόνο εγω δεν το χω δει ακόμα (που δεν έχω δει το επισόδιο..) είμαι άξιος της μοίρας μου να μπαίνω στο φορουμ.. Τέλος πάντων.. Καψουροτράγουδα άκουγε και σκεφτόταν την Juliet μόνος του..Καρρά και τέτοια..LOL!!!

Θοδωρής
3 Μαΐου 2007, 22:46
Τι να ακούσει ρε παιδιά;Ο Λοκ τίποτε δεν άκουσε. Απλά τον ρώτησε τι είναι αυτό και τότε του εξήγησε ο Μπεν. Το μαγνητόφωνο δεν έχει καμία σχέση. Αν θέλει ο Μπεν να κάνει κάτι του το λέει όπως και έγινε.Αν και εγώ πιστεύω πως έκανε λάθος....Τα κάνει τώρα τελευταία συχνά.

Όπως ας πούμε λάθος έκανε

που πίστεψε πως δεν θα πάρουν χαμπάρι την Τζούλιετ. Και να 'σου τώρα που ο Σώγιερ γυρνάει με τα ευχάριστα νέα! Τώρα θα μου πείτε μπορεί όντως να είναι ένα μεγάλο σχέδιο. Ποτέ δεν ξέρεις...

brazdas
4 Μαΐου 2007, 00:23
Κι εγώ νομίζω ότι έχει κάποιο σκοπό και τον άφησε να δει το ραδιοφωνάκι. Σιγά να μην έκανε ο Μπεν τέτοιο λάθος. Θα πάει να πάρει τις έγκυες και θα την αφήσει την Τζούλιετ στους λόστις (αφού αποδειχθεί τι είχε κάνει) να την λιανίσουν.

Θοδωρής
4 Μαΐου 2007, 00:36
Και γιατί να αφήσει την Τζούλιετ να μείνει με τους άλλους; Υποτίθεται πως είναι η μόνη που μπορεί να βρει λύση στο πρόβλημα με τις εγκύους. Αλλιώς τόσο καιρό θα την είχε στείλει πίσω όπως είχε υποσχεθεί. Είναι άνθρωπος που αν μη τι άλλο κρατάει τις υποσχέσεις του. Τουλάχιστον έτσι έδειξε μέχρι τώρα.

brazdas
4 Μαΐου 2007, 00:50
Τώρα που καταστράφηκε το υποβρύχιο και μάλλον δεν θα μπορεί να την στείλει από εκεί που ήρθε, θα ήταν ένας καλός τρόπος να την ξεφορτωθεί. Ούτως ή άλλως τον έπρηζε για να την αφήσει. Θα δούμε πάντως!

libero84
4 Μαΐου 2007, 01:08
Για τον Ben μιλάμε !!!
Είμαι σίγουρος πως κάτι έχει στο μυαλό του !!!

Θοδωρής
4 Μαΐου 2007, 12:28
Γιατί ξεχνάτε πόσα λάθη έχει κάνει μέχρι τώρα ο Μπεν;

Masta Killah
4 Μαΐου 2007, 13:12
Νομίζω ότι επίτηδες το έκανε. Από την όλη του αντίδραση και γενικά το σκηνικό φάνηκε πως τον περίμενε για να το κρύψει... Τώρα για ποιό λόγω το έκανε αυτό... ποιος ξέρει; Πάντως αποκλίεται να είναι μόνο και μόνο για να αποκαλύψει την Τζουλιέτ, κάποιο απότερο σκοπό θα χει.

Sorin
4 Μαΐου 2007, 13:16
o ben einai panourgos..ennoeitai oti sxediaze kati...
epitides to afise gia na xoristoun meta se 2 omades oi losties!

PyrSos_
4 Μαΐου 2007, 13:29
Τελικά για να καταλάβω, είναι δεν είναι spoiler ο τίτλος μιας δημοσκόπησης, θα την αφήνετε να υπάρχει; Μιλάμε για τίτλους που εμφανίζονται στην αρχική σελίδα...

tempest
4 Μαΐου 2007, 16:43
Ρε παιδια ελεος με τα spoiler φατσα φορα στη σελιδα!

alex_alaf
4 Μαΐου 2007, 23:27
Χαλαρά το άφησε επίτηδες!
Επίσης αυτός είπε στο Λοκ να δώσει στο Σώγιερ αυτές τις πληροφορίες για τη Τζουλιέτ.

Και καθόλου τυχαία επίσης η συνάντηση του Ρίτσαρντ με το Λοκ. Σκοπός του Μπεν ήταν να προσεγγίσει έτσι το Σώγιερ για να σκοτώσει τον "αληθινό Σώγιερ..."

beanhs
5 Μαΐου 2007, 23:29
Δεν βλέπω λόγο ύπαρξης της δημοσκόπησης.
Βεβαίως και επίτηδες άφησε ο Μπέν τον Λόκ να δει το "μαγνητοφωνάκι" (δεν παίζει ράδιο, έχουν πρόβλημα με τους αναμεταδότες των σταθμών στο νησί). Το έκανε γιατί...... έτσι του είπε ο σκηνοθέτης. Πρέπει να συνεχιστεί το σενάριο βλέπετε.

Πέραν από την πλάκα, νομίζω πως απλώς ήταν ένα λάθος, που όμως μπορεί στην συνέχεια να εκμεταλλευτεί ο Μπέν για προσωπικό όφελος. Lost είναι αυτό.

Φιλικά
BEANhs.

alexd
5 Μαΐου 2007, 23:42
Κι εγώ πιστεύω ότι ο Ben έκανε λάθος. Άνθρωπος είναι κι αυτός . . .

giliopou
6 Μαΐου 2007, 16:19
Σχετικά με το αν είναι spoiler το θέμα, ναι είναι ψιλο-spoiler και δεν θα έπρεπε να μπει φόρα-παρτίδα στους τίτλους. Αλλά από την άλλη δεν παίζει και πολύ μεγάλο ρόλο στην εξέλιξη (τουλάχιστον αυτού) τού επεισοδίου οπότε δεν πειράζει και τόσο.

Δεν είναι δυνατόν ο Μπεν να είναι τόσο κορόιδο και να τού πήρε ο Λοκ το μαγνητοφωνάκι χωρίς να το καταλάβει. Επί πλέον, το βάζει στη συρταριέρα (ή ό,τι άλλο είναι αυτό το έπιπλο - κι εγώ πάντα όταν πηγαίνω κάμπινγκ παίρνω μερικά έπιπλα μαζί αλλά δεν ξέρω πώς τα λένε), οπότε φεύγοντας 100% θα καταλάβαινε ότι έλειπε.

estel
6 Μαΐου 2007, 20:34
O Λοκ απλα ειναι μια μαριονετα του Μπεν ως τωρα....
Σε τετοιο βαθμο που αν και νομιζα οτι τελικα δεν ανατιναξε το υποβρυχιο...εχω αρχισει πλεον και εχω σοβαρους ενδοιασμους...
Καλα που θα σωσει την παρτιδα ο Τζακ sto season finale (αν μπορεσει και αντεξει με την ηλιθιοτητα της Kate)

lost123
11 Μαΐου 2007, 15:36
όπως είδαμε στο 20ο επεισόδιο ο Ben δεν άφησε επίτηδες το ραδιοφωνάκι ;)
σωστά ψήφισα ότι είχε κάνει απλά ένα λάθος :) :P

steelframe
11 Μαΐου 2007, 16:27
εγω παλι πιστευω πως το αφησε να το δει επιτηδες αφου στην συνεχεια του ειπε κ οτι προκειτε να παρει ολες τις εγγυους δεν νομιζω κ πως ειναι και πολυ χαζος για να κανει ενα τετοιο λαθος [αλλο που δεν τον παω]
http://www.greektvsubs.gr/images/smilies/wink.gif

lost123
11 Μαΐου 2007, 16:41
ναι αλλά όταν πρόσεξε ότι το ραδιοφωνάκι δεν ήταν εκεί που το είχε βάλει, έμοιαζε πολύ ξαφνιασμένος,δεν το περίμενε.