PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Πιστεύετε ότι ο Ben ''φοβάται'' τον Locke;

spyros13 gwf
4 Μαΐου 2007, 19:49
αποψη μου ειναι οτi o ben απειλειται απο τον locke, αφου αυτος εχει οπως ο ben εχει πει ''μια ιδιαιτερη σχεση με το νησι''.σιγουρα λοιπον τον υπολογιζει και ισως τον φοβαται

Tigran
4 Μαΐου 2007, 20:12
φίλε spyros12_gwf δεν χρειάζεται να γράφεις τις επιλογές στα κεφαλαία! Δημοσκόπηση είναι, θέλουν δεν θέλουν όσοι είναι να ψηφίσουν θα διαβάσουν τις επιλογές! Άλλωστε στον κόσμο του Ιnternet τα κεφαλαία σημαίνουν ότι φωνάζεις...
Στα κάνω edit τώρα αλλά, γενικά απέφευγε να γράφεις με κεφαλαία! Ρίξε και μια ματιά στους κανόνες λειτουργίας αν δεν τους έχεις διαβάσει ήδη...

ifigeneiavip
4 Μαΐου 2007, 20:13
O Ben χρησιμοποιεί τους πάντες και τα πάντα προκειμένου να πετύχει τους σκοπούς του.Ότι κάνει δεν είναι τυχαίο.Το έχουμε δεί πολλές φορές μέχρι τώρα.Όμως να μην ξεχνάμε ό,τι είναι και ο ίδιος μέρος του νησιού,εκεί έχει ζήσει όλη του την ζωή...και αυτό απο μόνο του σημαίνει πως γνωρίζει το νησί απο μια άλλη όψη που ακόμα παραμένει άγνωστη τόσο στον Locke όσο και στους υπόλοιπους.

Tapame
4 Μαΐου 2007, 21:46
Αν κ ψηιφσα το πρωτο,ειμαι σχεδον σιγουρος οτι ειναι ενας συνδιασμος κ των 2!

alex_alaf
4 Μαΐου 2007, 23:21
O Ben χρησιμοποιεί τους πάντες και τα πάντα προκειμένου να πετύχει τους σκοπούς του.Ότι κάνει δεν είναι τυχαίο.Το έχουμε δεί πολλές φορές μέχρι τώρα.
+++

Είναι αδίστακτος, χρησιμοποιεί και πείθει τους πάντες για να πετύχει το σκοπό του.

alexinio
5 Μαΐου 2007, 02:02
Κάτι παίζει παιδιά εδώ!!!Κ ο Ρίτσαρντ από ότι φαίνεται πάει να το εκμεταλευτεί!!!!
8) 8)

brazdas
5 Μαΐου 2007, 09:09
Πιστεύω ότι απλώς τον χρησιμοποιεί για να πετύχει τον σκοπό του. Δεν νομίζω να τον φοβάται, τουλάχιστον όχι ακόμη!

vickif
5 Μαΐου 2007, 11:37
εγω πιστευω επειδη ειναι εξυπνος-πονηρος ο Ben ακολουθει το εξης ρητο "έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς σου ακόμα κοντύτερα;"

bfc_xxx
7 Μαΐου 2007, 22:16
Ο Μπεν χρησιμοποιεί τους άλλους και το κάνει με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε οι άνθρωποι που χρησιμοποιεί να νομίζουν ότι έχουν πάρει μόνοι τους τις αποφάσεις, ενώ στην ουσία τους καθοδηγεί με το τρόπο του ο Μπεν. Δεν υπάρχει αμφιβολία ότι και σε αυτή τη περίπτωση χρησιμοποιεί τον Λοκ.

phil---
29 Ιανουαρίου 2009, 22:30
ο Μπεν δεν νομιζω οτι φοβαται τον λοκ ως οντοτητα.Πιστευω οτι φοβαται την φημη που εχει δημιουργηθει γυρω απο αυτον και το ποσο πολυ μπορει να πιστευουν οι "αλλοι"σ'αυτον και ετσι να χασει την κυριαρχια του.Εξαλλουν αν τον φοβοταν δεν θα πηγαινε να τον βρει(τοτε που πιαστηκε στην παγιδα της ρουσω) και απλα τον βλεπει σαν ενα αλλο πιονι

tasoskratos
30 Ιανουαρίου 2009, 09:33
και αυτό απο μόνο του σημαίνει πως γνωρίζει το νησί απο μια άλλη όψη που ακόμα παραμένει άγνωστη τόσο στον Locke όσο και στους υπόλοιπους.

:yes: :yes: :yes:

Βλέπω ότι έως τώρα δεν βρέθηκε άνθρωπος να υποστηρίζει ότι ο Μπεν έχει κατουρηθεί επάνω του υπό την απειλή του κακομοίρη Λοκ.
Μάλιστα στην τελευταία του συνάντηση του ζήτησε και συγνώμη που του έκανε την ζωή τόσο μίζερη. Έτσι πήρε τα πάνω του ο άλλος. Σου λέει, πάει αυτός, εγώ είμαι τώρα:rotfl:
Του είχε πει επίσης ότι όποιος γυρίσει τον τροχό δεν μπορεί να ξαναγυρίσει στο Νησί.
Αυτός ο Ben όμως έχει ένα κακό ελάττωμα. Συνήθως δεν είναι απόλυτα ειλικρινής με τους άλλους!!!

Φαντάζομαι ότι όλοι πλέον περιμένουμε να δούμε την κατάληξη του σχεδίου του Benjamin Linus. Ενός σχεδίου που ξεκίνησε με το γύρισμα του τροχού, συνεχίστηκε στον έξω κόσμο και θα ολοκληρωθεί με την επιστροφή του.
Πολλά θα δούμε ακόμη...και περιμένουμε με μεγάλη αγωνία.

και αυτό απο μόνο του σημαίνει πως γνωρίζει το νησί απο μια άλλη όψη που ακόμα παραμένει άγνωστη τόσο στον Locke όσο και στους υπόλοιπους.

:clapping: :clapping: :clapping:

!!!!!!!!doroula!!!!!!!!
30 Ιανουαρίου 2009, 13:49
Σίγουρα τον χρησιμοποιεί τι λέμε τώρα??Ο Μπέν δεν φοβάται τίποτα και κανένα!!!!!κάποιο σχέδιο θα έχει πάλι στο νού του!!he always has a plan!!;);)

xifomaxos
30 Ιανουαρίου 2009, 22:45
O Βen το μόνο που φοβάται είναι μήπως καεί το χοιρινό και πως θα κάνει τραπέζι στην Ιουλία με καμμένο φαγητό....:P

Σοβαρά τώρα, μια ψιλοζήλια την αισθάνθηκε και γι αυτό τον πυροβόλησε αλλά μετά συνήρθε και είπε 'Οκ είσαι ο εκλεκτός, εγώ φεύγω, αλλά να ξέρεις ότι υπάρχουν και συνέπειες" και 3 χρόνια μετά ο John είναι στο κουτί και ο Ben σχεδιάζει την επιστροφή του:twisted:

takisant
31 Ιανουαρίου 2009, 17:34
O Ben είναι ξενερωμένος με την εύνοια που έδειξε το νησί στο Locke αλλά και ο Jacob.Βέβαια αυτό δεν θα το αφήσει έτσι θα προσπαθήσει να το ανατρέψει αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να κάνει και πολλά πράγματα και να πάει κόντρα στην θέληση του νησιού και του Jacob.