PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Eχει γυριστεί το τέλος της σειράς?

Producer
8 Μαΐου 2007, 13:41
ΜΕGA SPOILER - ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!
Όποιος δεν θέλει να μάθει το τέλος μην διαβάσει τα παρακάτω

Το τέλος της σείρας είναι κατα ενα μεγάλο μέρος ολοκληρωμένο,μάλιστα οι σκηνές έχουν γυριστεί ήδη απο την s1,γιατί αυτό?γιατί στο τέλος βασικός πρωταγωνιστής θα είναι ο γουόλτ!!Το τέλος ξεκινάει απο την s1 απο την σκηνή που ο γουόλτ διαβάζει το ισπανικό κόμικς και αποδεικνύεται οτι όλα αυτά ήταν στην φαντασία ενός παιδιού(ο γουόλτ δημιούργησε ένα κόμικς στο μυαλό του),οι λόστ εντοπίζονται απο τα σωστικά συνεργεία και σώζονται.Αυτο είναι spoiler μέσα απο την σειρά.

Zoqoures
8 Μαΐου 2007, 13:49
Α Π Ο Κ Λ Ε Ι Ε Τ Α Ι ! ! ! Λίγο τραγικό ακούγεται! Και που το έμαθες?

great
8 Μαΐου 2007, 13:53
χαχαχαχαχαχα, δεν υπαρχει καμια περιπτωση.
φοβερο urban legend!
σε λιγο θα μου ερθει και μαιλ με αυτο: Fw:Fw: The end of lost, its 100% true!

Producer
8 Μαΐου 2007, 13:57
Α Π Ο Κ Λ Ε Ι Ε Τ Α Ι ! ! ! Λίγο τραγικό ακούγεται! Και που το έμαθες?

Μια συγγενής μου είναι στο μακιγιάζ της σειράς.Δεν νομίζω να με δουλέυει δεν έχει νόημα

sakaros
8 Μαΐου 2007, 14:00
Καλημέρα παιδιά. Μιας και είναι το πρώτο μου μήνυμα στο site θέλω να δώσω πολλά μπράβο σε όσους ασχολούνται με μεταφράσεις και γενικά κρατούν το επίπεδο εδώ σε τρομερά υψηλό επίπεδο.

Όσον αφορά το spoiler του Producer δεν έχω ξαναδιαβάσει κάτι τόσο κουλό όσον αφορά το Lost. Δεν υπάρχει περίπτωση να πιστέψω ότι έχει γυριστεί το τέλος. Εδώ καλά καλά δεν πιστεύω ότι οι παραγωγοί του Lost έχουν καταλήξει σε κάποιο τέλος στο μυαλό τους.

Καλό θα είναι (και χωρίς αυτό να είναι μπήχτη στο Producer) όταν κάποιος μπαίνει στο κόπο να βάλει ένα spoiler να λέει και που το βρήκε (site, interview σε καποίο περιοδικό).

Y.Γ. Τελικά μήπως ζει και ο τρις μέγιστος Παπακαλιάτης?

christiano_d
8 Μαΐου 2007, 14:11
Τρομερή μ@λακία έτσι και ισχύει. :yawn:Δεν θα ξανακουμπήσω επεισόδιο απο το Lost αν βάλουν στην σειρά ότι όλα οφείλονται σε όνειρα ή φαντασίες ενός ατόμου. Εμφυτευμένες μνήμες να τις δεχτώ αλλά όχι και ότι όλα είναι φανταστικά.

Και όπως είπε και κάποιος άλλος σε άλλο τόπικ: Μπορεί στο τέλος να δούμε τον Τζάκ να ξυπνάει και όλα να ήταν στο όνειρο του!:lol:

Jim-Armao
8 Μαΐου 2007, 14:14
Μια συγγενής μου είναι στο μακιγιάζ της σειράς.Δεν νομίζω να με δουλέυει δεν έχει νόημα

Εγώ έχω έναν συνάδελφο Ιρλανδό που ήταν συμμαθητής του Desmond... Θα του πω να τον ρωτήσει...

spyros13 gwf
8 Μαΐου 2007, 14:17
θα ειναι πολυ ακυρο μετα απο ολα αυτα να τελειωσει ετσι.δεν πιστευω οτι ισχυει

dimkan
8 Μαΐου 2007, 14:19
Αν τελειώσει έτσι θα νοιώσω πολύ μ@λ@κ@ς που τόσο καιρό παρακολουθώ σαν τρελός την σειρά. (Ρε το κωλόπαιδο τον Γουολτ.. λες να μας την φέρει έτσι????????????)

great
8 Μαΐου 2007, 14:30
θα το πω για πολλοστή φορά γιατί προφανώς τα post μου πρέπει να είναι invisible για πολλους, ότι έχει απορριφθεί από ΟΛΟΥΣ τους σεναριογράφους/παραγωγους/JJ Abraams ότι

όλα αυτά είναι στην φαντασία κάποιου
ότι βλέπουν όνειρο και θα ξυπνήσουν
ότι είναι νεκροί

have mercy!

:closed-to

Batmann
8 Μαΐου 2007, 14:31
Egw pistevw oti prepei na vroume ti periodika diavazei o Walt

gi'afto psaxte ton kei eseis!

http://www.youtube.com/watch?v=QUB9rlD1sVg

kakashi_hatake
8 Μαΐου 2007, 14:31
Χμμμμμμμ....Χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ....Χμμμμμμμμ μμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ...
...
...
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα...χα χαχααχαχ...χααχαχχαχαχα...
...χαχαχχα..
..χααχ..
..ααααααααα...μπα, δεν το νομίζω. Θά είναι όντως τελείως άκυρο. Σαν να μου έλεγε κάποιος ότι στο τέλος τα Xfiles θα έδειχναν ότι δεν υπάρχει συνομωσία με τους εξωγήινους και όλα αυτά πηγάζανε από το μυαλό του Μώλντερ επειδή έχασε την αδερφή του. Ποιο το νόημα να γυρίζετε όλη αυτή η σειρά τότε; Για να δουλέψουν εκατομμύρια ανθρώπων που το κοιτάνε; Ας έβαζαν τότε και έναν σκελετό να εξιστορεί τα γεγονότα και να κοτσάρανε ένα τίτλο "Ιστορίες από την Κρύπτη". Ε μα πια.

alexdeli
8 Μαΐου 2007, 14:35
Oτι να' ναι!:(

Υ.Γ great,ειπες κατι?Γιατι δε σε προσεχα..!!:p

christiano_d
8 Μαΐου 2007, 14:44
Εγώ έχω έναν συνάδελφο Ιρλανδό που ήταν συμμαθητής του Desmond... Θα του πω να τον ρωτήσει...

Βασικά είναι Σκωτσέζος ο Ντέσμοντ.:P

Επίσης, το θεωρείς απίθανο αυτό που λέει;

Και κάτι άλλο. (Άσχετα που δεν παίζει φάση να ισχύει αυτό με τον Γουόλτ.) Έστω ότι ισχύει και τελειώνει έτσι η σεζόν και σώζονται οι Λόστις. Τις επόμενες σεζόν τι θα δείχνουν;;; Πως περνάνε την ζωή τους στην πόλη των Αγγέλων;;:grin:

koontz76
8 Μαΐου 2007, 14:50
Παντος εγώ αν φανταζομουνα το Lost, θα εβαζα τον εαυτο μου πρωταγωνιστη8)

semis19
8 Μαΐου 2007, 14:51
θα το πω για πολλοστή φορά γιατί προφανώς τα post μου πρέπει να είναι invisible για πολλους, ότι έχει απορριφθεί από ΟΛΟΥΣ τους σεναριογράφους/παραγωγους/JJ Abraams ότι
ότι είναι νεκροί
have mercy!

Κάθε σειρά που σέβεται τον εαυτό της δεν θα είχε τέτοιο τέλος ... ωραία και εγώ άντε να δεχθώ την θεωρία αυτή ... ο walt θα έβαζε τον πατέρα του να είναι προδότης, δολοφόνος και λαμόγιο ... δεν νομίζω ... :closed-to

achilleas19
8 Μαΐου 2007, 15:11
Ρε παιδιά δεν έχετε πάρει ακόμα χαμπάρι ότι σας δουλεύει ο άνθρωπος..?
Είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο...?
Πρώτα από όλα όπως είπε κ ο great το έχουν διαψεύσει κατηγορηματικά οι θεοί παραγωγοί...

edesp
8 Μαΐου 2007, 15:17
Δεν μπορεί να παίζει τέτοιο σενάριο. Είναι τελείως κουφό...
Ελπίζω να μην μας τα χαλάσουν στο τέλος...:???:

pakisantreas
8 Μαΐου 2007, 15:29

http://www.lostpedia.com/wiki/Category:Costume_and_makeup Ποια απ'όλες είναι?? Θα μας φιλοξενήσει το καλοκαίρι αν είναι έυκολο στη honolulu??

ipoxthonios
8 Μαΐου 2007, 16:09
το παλικαρι το εβαλε σε spoiler κι εσεις το μαμησατε το θεμα..... ετσι και ειναι οντως αυτο black snake who eat you 8)

skywriter
8 Μαΐου 2007, 16:09
ότι είναι νεκροί
have mercy!

Θα συμφωνίσω και εγώ οτι δεν υπάρχει περίπτωση να τελειώσει τόσο βλακωδός μια σειρά 3ων χρόνων... No way Dude (που θα έλεγε και ο herly):???:

billys20
8 Μαΐου 2007, 16:42
Ε σε κανα 3 χρονάκια, θα το μάθουμε αν ισχύει αυτό. Παραείναι παπακαλιάτης.... Δεν πιστεύω να υπάρχει τέτοιο τέλος.

sheppard
8 Μαΐου 2007, 16:50
Έεεεεελεεεεοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςςςς :( :thumbdown :cry: :cry3:
Θα ξενερώσουμε τελείως, έτσι και παίζει τέτοιο σενάριο...
Δηλαδή, έλεος... Το λιγότερο που μπορώ να πω...

koontz76
8 Μαΐου 2007, 17:03
Ισως "γυρισαν" διαφορα πιθανα φιναλε:dance: :dance:
και αυτο με τον Γουολντ επρεπε να γυριστει στην αρχη
γιατι ο δεκαχρονος τοτε,
θα ειναι δεκαεξαχρονος σε τρια χρονια!!!;)
Ισως το δουμε σε μπονους dvd:):) :)

Producer
8 Μαΐου 2007, 17:16
Ρε παιδιά δεν έχετε πάρει ακόμα χαμπάρι ότι σας δουλεύει ο άνθρωπος..?
Είναι δυνατόν να ισχύει κάτι τέτοιο...?
Πρώτα από όλα όπως είπε κ ο great το έχουν διαψεύσει κατηγορηματικά οι θεοί παραγωγοί...

Φίλε εσύ τι περίμενες να σου στείλουν το τέλος με email?

ότι είναι νεκροίhave mercy!

Great εσένα οτι σου λένε τα πιστέυεις?Οι παραγωγοι λένε τα δικά τους για να προστατέψουν την περιουσία τους και εσυ τους πιστέυεις και τους τα σκάς (εαν περίμενες να παραδεχόντουσαν οι παραγωγοι οτι τέλος θα είναι ετσι πρέπει να τους περνάς για πολύ κουτούς και μάλλον για να κάνουν τέτοια επιτυχία δεν είναι),εμένα δεν μου καίγεται καρφάκι γιατι δεν εχω συμφέρον κατάλαβες?Άλλωστε δεν σας υποχρέωσα να το διαβάσετε μονο κάντο save γιατι σε 3 χρόνια θα με θυμηθείς

Καλημέρα παιδιά. Μιας και είναι το πρώτο μου μήνυμα στο site θέλω να δώσω πολλά μπράβο σε όσους ασχολούνται με μεταφράσεις και γενικά κρατούν το επίπεδο εδώ σε τρομερά υψηλό επίπεδο.

Όσον αφορά το spoiler του Producer δεν έχω ξαναδιαβάσει κάτι τόσο κουλό όσον αφορά το Lost. Δεν υπάρχει περίπτωση να πιστέψω ότι έχει γυριστεί το τέλος. Εδώ καλά καλά δεν πιστεύω ότι οι παραγωγοί του Lost έχουν καταλήξει σε κάποιο τέλος στο μυαλό τους.

Καλό θα είναι (και χωρίς αυτό να είναι μπήχτη στο Producer) όταν κάποιος μπαίνει στο κόπο να βάλει ένα spoiler να λέει και που το βρήκε (site, interview σε καποίο περιοδικό).

Y.Γ. Τελικά μήπως ζει και ο τρις μέγιστος Παπακαλιάτης?

Σας είπα που το βρήκα μήπως θέλεις και το τηλ. της ξαδέρφης μου?

ΥΓ. Γιατί όλα τα άλλα που διάβασες σου φανήκανε λογικά?

alexdeli
8 Μαΐου 2007, 17:40
Παιδια μη πλακωθουμε..O Producer ειπε τη γνωμη του.Οποιος θελει τη πιστευει και την ακολουθει.Δε νομιζω πως κανεις σε αυτο το site εχει σκοπο να παραπλανησει ολους τους αλλους..:yes:

Υ.Γ Επειδη εκανα διπλο post κατα λαθος,οποιος mod μπορει ας μου σβησει το πρωτο.

billys20
8 Μαΐου 2007, 17:44
Producer, δεν είναι ανάγκη να εκνευρίζεσαι. Απλά κάποια πράγματα ακόμα κι αν αληθεύουν, δεν παύουν να ξαφνιάζουν...Επίσης, όσον αφορά το spoiler σου ο καθένας έχει δικαίωμα να το αμφισβητεί ή να αμφιβάλλει. Ποτέ δεν ξέρουμε τι γίνεται. Μπορεί οι producers, να μην αποκαλύπτουν πράγματα ούτε στους μακιγιέρ( υποθέτω δλδ).....

Φιλικά πάντα.

Producer
8 Μαΐου 2007, 18:03
Producer, δεν είναι ανάγκη να εκνευρίζεσαι. Απλά κάποια πράγματα ακόμα κι αν αληθεύουν, δεν παύουν να ξαφνιάζουν...Επίσης, όσον αφορά το spoiler σου ο καθένας έχει δικαίωμα να το αμφισβητεί ή να αμφιβάλλει. Ποτέ δεν ξέρουμε τι γίνεται. Μπορεί οι producers, να μην αποκαλύπτουν πράγματα ούτε στους μακιγιέρ( υποθέτω δλδ).....

Φιλικά πάντα.

Dont Worry Be Happy:grin:

Υποθέτω οτι στους μακιγιέρ αποκαλύπτουν πράγματα οι ηθοποιοι αφου έτσι και αλλιώς τους βάφουν για να γυρίσουν την συγκεκριμένη σκηνή,πρέπει να είσαι ντουβάρι και να εχεις μυωπία πάνω απο 10 βαθμούς για να μην καταλάβεις τι σκηνή γυρίζουν

ifigeneiavip
8 Μαΐου 2007, 18:14
Διακρίνω μια γενική οργή ως προς το θέμα αυτό...μην εξοργίζεστε και keep in mind ότι είναι ακόμη ένα spoiler...το περιεχόμενο του οποίου,εμένα προσωπικά, δεν με πείθει...Οι προσδοκίες μου από τους σεναριογράφους είναι σαφώς μεγαλύτερες!!!

sarig
8 Μαΐου 2007, 18:29
Ρε παιδιά χαλαρώστε....
1ον Σιγά μην τελειώσει έτσι.
2ον Και έτσι να τελειώσει, αυτοί τα λεφτά τους θα τα έχουν βγάλει, ανεξάρτητα από το αν θα χαλαστούμε ή όχι εμείς, χεχεχεχε ;) :P

espinoza
8 Μαΐου 2007, 18:35
Έχουμε δει τόσα θέματα, με spoiler, ε και;
Γιατί τόσος χαμός με το συγκεκριμένο;
Ο καθένας μπορεί να λέει αλήθεια ή ψέμματα.
Έτσι είναι το internet, απρόσωπο.
Δεν χρειάζεται να τη λέμε ο ένας στον άλλον.

Σχετικά με το θέμα, μπορεί να ισχύει και αυτό για τον Γουόλτ.
Δεν μου φαίνεται τίποτα περίεργο σ' αυτή τη σειρά.

Nio2007
8 Μαΐου 2007, 18:38
PEACH Αν δεν το πιστεύετε (όπως και εγω που δεν νομίζω να΄χει αυτό το τέλος αν τελείωσει έτσι βλέπω τον Παπακαλιάτη στο HOlywood) τέλος δεν χρειάζετε να τσακώνεστε

great
8 Μαΐου 2007, 18:43
Great εσένα οτι σου λένε τα πιστέυεις?Οι παραγωγοι λένε τα δικά τους για να προστατέψουν την περιουσία τους και εσυ τους πιστέυεις και τους τα σκάς (εαν περίμενες να παραδεχόντουσαν οι παραγωγοι οτι τέλος θα είναι ετσι πρέπει να τους περνάς για πολύ κουτούς και μάλλον για να κάνουν τέτοια επιτυχία δεν είναι),εμένα δεν μου καίγεται καρφάκι γιατι δεν εχω συμφέρον κατάλαβες?Άλλωστε δεν σας υποχρέωσα να το διαβάσετε μονο κάντο save γιατι σε 3 χρόνια θα με θυμηθείς

εξαρτάται ποιος το λέει, γιατί το λέει, και ποτε το λέει και προφανώς δεν ξέρεις καν πως τα συγκεκριμένα που λέω έχουν ειπωθεί από τους παραγωγους και γιατί...
το συγκεκριμένο το πιστεύω...τo δικό σου super-duper spoiler από την άλλη όχι...
απλά τα πράγματα.

lostmymind
8 Μαΐου 2007, 18:44
Βρέ producer γιατί τους χάλασες το Big finale που ο Ben έτριβε ένα λυχνάρι και πεταγότανε το :lol: Τζίνι !!! :lol: και του έκανε θελήματα? Μπα σε καλό σου δηλαδή. :p

Θα προσθέσω και αυτό. Ας ξαναδούνε με προσοχή οι αντιρρησίες, τι δυνάμεις έχει ο μικρός αχώνευτος, και αν στο τέλος μπορεί να ισχύει κάτι τέτοιο για φινάλε. Απλά μάλλον σε ορισμένους δεν τους κάθετε καλά γιατί θα πιαστούν ?λάκες. Για εμένα παίζει το σενάριο και καλά μάλιστα.
Αυτά και περαστικά στο Lost γιατί είναι αρκετά κίτρινο και αν έχει και πυρετό τότε ..έστα Χαράλαμπε.

kakashi_hatake
8 Μαΐου 2007, 18:49
Lol...Σαν να τράβηξε πολύ αυτό το θέμα. Έλεος αφήστε το παιδί ήσυχο. Είπε κάτι που άκουσε. Τώρα αν είναι λίγο επίμονος στις απόψεις του δεν θα τον σφάξουμε κιόλας. Εγώ μίλησα με έναν φίλο πάντως από αγγλία που είναι κολλητάρια με ένα από τους writers του lost. ΔΕΝ έχει πει τίποτα, ακόμα και σε αυτόν. Και ναι υπογράφονται συμβόλαια, που αν σπάσουν έξαιτίας της διάρρευσης πληροφοριών για τη σειρά κινδυνεύουν να αποκλειστούν και από μελλοντικές παραγωγές. Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα. Και η συμβουλή που έχω είναι...από όσα γράφονται μην πιστεύετε τίποτα. Απλά να ξέρετε ότι 1% αυτών ενδέχεται να είναι αλήθεια και απλά να εύχεστε η χειρότερη τροπή στην εξέλιξη που τυχόν διαβάσετε να μην ανήκει σε αυτό το 1%. Εμείς απλά είμαστε εδώ να βρίσκουμε αυτές τις φήμες, να τις ποστάρουμε, δεν ξέρω και εγώ τι και απλά να τις αναλύουμε. Έλεος πια.

palto
8 Μαΐου 2007, 19:26
PEACH Αν δεν το πιστεύετε (όπως και εγω που δεν νομίζω να΄χει αυτό το τέλος αν τελείωσει έτσι βλέπω τον Παπακαλιάτη στο HOlywood) τέλος δεν χρειάζετε να τσακώνεστε

το ροδάκινο που κολλάει; :P

lostmymind
8 Μαΐου 2007, 19:30
Προσπαθώ να καταλάβω γιατί ορισμένοι έχουν κολλήσει ντε και καλά σε μία …..?

Θεωρία? Δεν έχουν.:thumbdown
Πληροφορία? Δεν έχουν.:thumbdown
Γνώση? Δεν έχουν.:thumbdown
Επιχείρημα? Δεν έχουν.:thumbdown
Γνωριμία? Δεν έχουν.:thumbdown
Άποψη όμως για κάτι που κάποιος λέει? Έχουν.:thumbdown :thumbdown :thumbdown :thumbdown :thumbdown

Το πολύ μυστήριο του Lost μάλλον κάνει κακό τελικά.

alexdeli
8 Μαΐου 2007, 19:34
το ροδάκινο που κολλάει; :P

Σε αυτο το site τα παντα κολλανε μεταξυ τους!!:lol:

Producer
8 Μαΐου 2007, 19:35
Προσπαθώ να καταλάβω γιατί ορισμένοι έχουν κολλήσει ντε και καλά σε μία …..?

Θεωρία? Δεν έχουν.:thumbdown
Πληροφορία? Δεν έχουν.:thumbdown
Γνώση? Δεν έχουν.:thumbdown
Επιχείρημα? Δεν έχουν.:thumbdown
Γνωριμία? Δεν έχουν.:thumbdown
Άποψη όμως για κάτι που κάποιος λέει? Έχουν.:thumbdown :thumbdown :thumbdown :thumbdown :thumbdown

Το πολύ μυστήριο του Lost μάλλον κάνει κακό τελικά.

Στην Ελλάδα υπάρχουν δυο είδη ανθρώπων σε πλειονότητα
Οι πρόεδροι και οι Παντογνώστες(ειδικοί)

lostmymind
8 Μαΐου 2007, 19:42
Και ειδικά αν γράφεις και greekglish έχεις άλλον αέρα. Άλλο επίπεδο. Ψαρώνει ο άλλος. :shock: Σου λέει ωχ αλλοδαπός είναι αυτός.:shock: Μπορεί να είναι από κανα Κόλετζ περίεργο. Κατάλαβες?:p

koontz76
8 Μαΐου 2007, 19:43
Σας είπα που το βρήκα μήπως θέλεις και το τηλ. της ξαδέρφης μου?

Εγω σε πιστευω:grin: :grin: :grin:

firma
8 Μαΐου 2007, 19:44
ΡΕ :clapping: τελικά όλοι διαβάσατε το spoiler ??? Δεν αντέξατε ε??:p :p :P :grin:

achilleas19
8 Μαΐου 2007, 20:09
το ροδάκινο που κολλάει;

Everything happens for a reason....

aris3
8 Μαΐου 2007, 20:14
ελεος!!!!!!!!!!

tH@LiA
8 Μαΐου 2007, 21:41
apoklietai na exei guristei to telos!!edw twra apofasisan poses season tha kratisei..
kai auto p les m akougetai san na to ebgale kapoios apo to mualo t prin 2 lepta...polu afeles...kai poiluuuuuuuuu ksenerwto

lost123
8 Μαΐου 2007, 21:46
δεν υπάρχει περίπτωση.

teak
8 Μαΐου 2007, 22:44
Σίγουρα οι παραγωγοί και σεναριογράφοι είχαν στο μυαλό τους κάποιο τέλος ξεκινώντας το Lost. Άλλωστε απ΄οτι λέγανε υπολόγιζαν να γυρίσουν 100 επεισόδια, τότε ξεκινώντας (βέβαια στην πορεία ολα άλλαξαν).

Ίσως να υπάρχουν περισσότεροι από ένας τρόποι να τελειώσει... 'Ισως το τελευταίο επεισόδιο το 2010??? να είναι multichoice επιλογές για διαφορετικά φιναλε!!!

Εγώ λέω το τελευταίο επεισόδιο να είναι έτσι. Ότι γουστάρει ο καθένας.
Δεν σ΄ αρέσει το ένα προχωράς στο επόμενο. Δεν σ΄ αρέσει το άλλο προχωράς στο επόμενο. Που θα πάει κάπου θα μας πετύχουν οι παραγωγοί. :lol:

kapadain
8 Μαΐου 2007, 22:51
Μετα απο οσα εχουν γινει (και αυτα που θα γινουν) μου φαινεται πολυ ακυρο να τελειωσει ετσι η σειρα.

vagos
8 Μαΐου 2007, 23:31
Παιδιά για ηρεμία και προσέχετε πως μιλάτε μην ξεχνάτε ότι κάνετε μια συζήτηση και οφείλετε να σέβεστε τους άλλους για να σας σέβονται και αυτοί

ansov
8 Μαΐου 2007, 23:41
ok my bad sorry guys

koolxs2973
8 Μαΐου 2007, 23:45
Πέρα απο την πλάκα παιδιά, όντως μεταξύ του σταφ του lost υπάρχουν αρκετοί έλληνικής καταγωγής. Μια "γνωστή-γνωστού" μας είπε ότι έχει ξάδερφο βοηθό καμεραμάν του Λοστ. Αυτός της είπε ότι έχουν υπογράψει συμβόλαιο να μην αποκαλύψουν το τέλος σε ΚΑΝΕΝΑΝ! Πάντως είπε ακόμα ότι έχει πολλές ανατροπές πχ : (ακολουθεί ...)
το παιδί της Σαν είναι του πατέρα του Τζακ με τον οποίο είχε ένα γρήγορο στα όρθια στις τουαλέτες του αεροδρομίου. Η Κέιτ θα μείνει έγκυος με τον Χερλι ενώ ο Τζακ θα ανακαλύψει ότι ο Τζιν είναι αδερφός του (από τον ίδιο πατέρα - φυσικά εννοώ το γιατρό όχι τον κορεάτη που νομίζει ότι είναι πατέρας του Τζιν).

vagos
8 Μαΐου 2007, 23:51
Οι αποκαλύψεις δεν είναι πάντα και απο όλους ευπρόσδεκτες για αυτό θα παρακαλέσω να χρησιμοποιήτε spoiler!

palto
8 Μαΐου 2007, 23:56
Πάντως είπε ακόμα ότι έχει πολλές ανατροπές πχ το παιδί της Σαν είναι του πατέρα του Τζακ με τον οποίο είχε ένα γρήγορο στα όρθια στις τουαλέτες του αεροδρομίου.

ο πατέρας του τζακ ήταν σε τέτοια κατάσταση στο αεροδρόμιο που η μόνη στάση που τον βόλευε ήταν με τη γυναίκα από πάνω. για όρθιο δεν το συζητάμε καν. άντε, ψεύτη :mad: :p

kakashi_hatake
9 Μαΐου 2007, 00:06
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχαχαχα...τέλειο. Το πιο τέλειο που έχω ακούσει. Ωραία μέχρι το 2010 δεν νομίζω να βαρεθούμε καθόλου αν αλλάζουν έτσι τα γεγονότα.... φαντάζομαι το μωρό της Κέιτ με τον Χέρλι... :haha:
Και όντως λίγο σεβασμός...βάλτο σε spoiler please...:grin:
koolxs2973 θεός :yahoo: :yahoo: :yahoo:

teak
9 Μαΐου 2007, 00:16
'Οντως το πιο τέλειο που έχω ακούσει.

Πάντως από την ιστορία του ξάδερφου βοηθού καμεραμάν προτιμώ την ιστορία της 2ης ξαδέλφης στο γκρουπ των μακιγιέρ του Lost.

Άλλος με σόϊ στο America???

Rorschach
9 Μαΐου 2007, 00:21
Αποκλειεται να ειναι αυτο το τελος. Και να ηταν ομως σιγα μην το ηξερε μια μακιγιερ και ο κομμωτης και η καθαριστρια του πλατω. Εδω στο 24 ειχαν γυρισει το φιναλε μιας σαιζον σε δυο διαφορετικες εκδοχες για να μη διαρευσει.

ifigeneiavip
9 Μαΐου 2007, 00:23
'Οντως το πιο τέλειο που έχω ακούσει.

Πάντως από την ιστορία του ξάδερφου βοηθού καμεραμάν προτιμώ την ιστορία της 2ης ξαδέλφης στο γκρουπ των μακιγιέρ του Lost.

Άλλος με σόϊ στο America???
mi xehnas kai ton kolito filo apo agglia pou xerei ton dimiourgo opos episis kai ton allo ton irlando filo tou kolitou pou kai ekeinos exei vismata sto lost.....oloi pia apo dw mesa kai me enan syggeni pou doyleuei sto cast tou lost einai...eleos paidia me ayto to topic eilikrina pia eleos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chr1st1na
9 Μαΐου 2007, 00:29
Έλεος!! Πάντως ο Γουόλτ πιστεύω μας την φυλάει μια μικρή έκπληξη αλλά όχι τέτοια:)
Η αλήθεια μέχρι να τελειώσει η σειρά θα ακούσουμε τόσα spoiler κ τόσες θεωρίες που θα βαρεθούμε..
Προτιμώ την ιστορία του ξάδερφου βοηθού καμεραμάν:dance:Χέρλι+ Κέιτ:lol:

koolxs2973
9 Μαΐου 2007, 00:30
mi xehnas kai ton kolito filo apo agglia pou xerei ton dimiourgo opos episis kai ton allo ton irlando filo tou kolitou pou kai ekeinos exei vismata sto lost.....oloi pia apo dw mesa kai me enan syggeni pou doyleuei sto cast tou lost einai...eleos paidia me ayto to topic eilikrina pia eleos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μα καλά δεν με πιστεύεις; Αν λέω ψέμματα να μην προλάβω να τελειώσω τη
φράσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ
σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ σσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσσ

kakashi_hatake
9 Μαΐου 2007, 00:32

Ζηλεύουμε ζηλεύουμε επειδή εσύ δεν έχεις γνωστό που να δουλεύει στο lost? που νομίζεις βρε ότι πιάνουν δουλεία τα γαλάζια παιδιά... Σκέψου και λίγο.... :P
Βασικά ένας λέει ότι έχει συγγενείς, οι υπόλοιποι κάνουμε πλάκα, και εσεις τα έχετε πάρει με όλους και με όλα...έλεος!

lostmymind
9 Μαΐου 2007, 00:50
:yahoo: Ε και να παίξει μια στο τρισεκατομμύριο λέει αυτό το σενάριο. :yahoo:

koolxs2973
9 Μαΐου 2007, 00:53
Σόρι ρε producer. Στα σοβαρά τώρα, παρόμοια θεωρία έχουν πει και για άλλο χαρακτήρα του Λοστ. Δεν αποκλείεται να παίζει τέτοιο σενάριο πάντως. Απλά έτσι όπως το διατυπώνεις (γνωστή σου μακιγιερ και έτσι) ακούγεται κάπως γι' αυτό και γίνεται όλη αυτή η πλάκα.
Το εκνευριστικό κατά τη γνώμη μου θα είναι αυτό που έχω πει και σε άλλο θρεντ: οι παραγωγοί θα παίξουν ένα φινάλε που θα είναι ευρέως αποδεκτό(κατά το δυνατόν) αφού βλέπουν τις γνώμες του κόσμου στα διάφορα φόρουμ. Εκτός βέβαια αν το φινάλε το ήξεραν από την αρχή πάνω-κάτω και μείνουν προσηλωμένοι σε εκείνο.

Chrisb
9 Μαΐου 2007, 01:07
Ψυχραιμίααααα8)
Μην παίξετε και ξύλο ρε σεις! :whip:
Και για να μπω και λίγο στο θέμα: Αν όντως παίξει τέτοια εξήγηση, συστήνω club: KLPaDaEwnbwaL ( Kill Lost Producer and Everybody whose name begins with an L ), μπαίνουμε σε μια πτήση τσάρτερ και σφάζουμε όποιον βρούμε στο πλατό...:twisted:

pakisantreas
9 Μαΐου 2007, 01:15
Σόρρυ για όσους διαβάσανε κάτι σαν προσωπική αντιπαράθεση που δεν ενδιαφέρει κανέναν και καμία σχέση δεν έχει με το τόπικ.Αν και δεν ήταν αυτός ο στόχος μου.

mamra_best
9 Μαΐου 2007, 01:22
Εχει πολυ πλακα που ενας φιλος γραφεται 2 μερες πριν στο site με το ονομα producer και παραθετει την δικη του αποψη(γνωση) για το τελος της σειρας και γινεται ενας τοοοοσο μεγαλος χαμος. Τετοια μυστικα δεν κρυβονται ουτε απο την αμερικανικη κυβερνηση, δεν νομιζω το τελος του lost να εχει γραφτει καπου ακομη, πιστεύω βρισκεται -και θα βρισκεται- μεσα στα κεφαλια των παραγωγων του μεχρι να φτασει η καταλληλη στιγμη. Θα χρειαστει καποιος σαν τον σαϊλερ (off topic) για να μπορεσουμε να το μαθουμε πιο νωρις!!!

lost Rulezz!!!
9 Μαΐου 2007, 01:42
αν δεν κανω λαθος ,ειπες οτι εχει γυριστει απο την αρχη το "τελος"?
Και γιατι επρεπε να περασουν τρια χρονια για να σου το πει εσενα?
Απο δοκιμασιες σε περνουσε?
τεσπα, δεν πιστευω να ισχυει κατι τετοιο.
Αν δεν ειναι δικη σου πλακα τοτε το μονο που εχω να σου πω ειναι να
μην πιστευεις αυτα που ακους (σχετικα με το λοστ παντα...)

penala_hola
9 Μαΐου 2007, 01:49
Εχει πολυ πλακα που ενας φιλος γραφεται 2 μερες πριν στο site με το ονομα producer και παραθετει την δικη του αποψη(γνωση) για το τελος της σειρας και γινεται ενας τοοοοσο μεγαλος χαμος. Τετοια μυστικα δεν κρυβονται ουτε απο την αμερικανικη κυβερνηση, δεν νομιζω το τελος του lost να εχει γραφτει καπου ακομη, πιστεύω βρισκεται -και θα βρισκεται- μεσα στα κεφαλια των παραγωγων του μεχρι να φτασει η καταλληλη στιγμη. Θα χρειαστει καποιος σαν τον σαϊλερ (off topic) για να μπορεσουμε να το μαθουμε πιο νωρις!!!

συμφωνώ...εως ένα σημείο...για πες μου όμως λίγο...άν αποδειχτεί στο τέλος ότι το τέλος στο έχουν ήδη πει κι εσύ το μόνο που έπρεπε να κάνεις είναι να συνδέσεις τα κομμάτια...θα ήταν περίεργο?????Διαφωνώ με τη (θεωρία) του pro αλλά μου αρέσει η άποψη ότι το τέλος και γενικά η λύση είναι μπροστά μας....

mamra_best
9 Μαΐου 2007, 02:09
@penala

Η δικη μου αποψη για το τελος ειναι οτι μπορει να ειναι κατι περιεργο και ψαγμενο (που σιγουρα θα εχει γραφτει σε καποιες γραμμες ενος απο τα χιλιαδες φορουμ) ή μπορει και να ειναι κατι απλο, που να τα εξηγει οοολα αυτα που συνεβησαν (αν και δυσκολη δουλεια για τους παραγωγους). Το σιγουρο παντως ειναι -παντα κατα τη δικη μου αποψη- οτι θα προσπαθησουν ανταμειψουν ολο αυτο το κοινο -αλλους περισσοτερο και αλλους λιγοτερο- με το κλεισιμο της αυλαιας, και αυτο το τελος που παρεθεσε ο producer δεν μου φαινεται πολυ πιθανο!!! Μην ξεχναμε οτι και οι παραγωγοι εργαζομενα παιδια ειναι, εαν στραφει ενα τοσο μεγαλο κοινο εναντιον τους που θα βρουν ξανα δουλεια? οσο για το εαν ειχαν σκεφτει ενα τοσο αδοξο τελος, πιστευω οτι εχουν τη χρονικη ανεση να το αλλαξουν (2 σεζον ερχονται)

penala_hola
9 Μαΐου 2007, 02:16
@penala

Η δικη μου αποψη για το τελος ειναι οτι μπορει να ειναι κατι περιεργο και ψαγμενο (που σιγουρα θα εχει γραφτει σε καποιες γραμμες ενος απο τα χιλιαδες φορουμ) ή μπορει και να ειναι κατι απλο, που να τα εξηγει οοολα αυτα που συνεβησαν (αν και δυσκολη δουλεια για τους παραγωγους). Το σιγουρο παντως ειναι -παντα κατα τη δικη μου αποψη- οτι θα προσπαθησουν ανταμειψουν ολο αυτο το κοινο -αλλους περισσοτερο και αλλους λιγοτερο- με το κλεισιμο της αυλαιας, και αυτο το τελος που παρεθεσε ο producer δεν μου φαινεται πολυ πιθανο!!! Μην ξεχναμε οτι και οι παραγωγοι εργαζομενα παιδια ειναι, εαν στραφει ενα τοσο μεγαλο κοινο εναντιον τους που θα βρουν ξανα δουλεια? οσο για το εαν ειχαν σκεφτει ενα τοσο αδοξο τελος, πιστευω οτι εχουν τη χρονικη ανεση να το αλλαξουν (2 σεζον ερχονται)

Σοφός ο ψηλός....Πάσο και μόκο στους μεγαλύτερους:P

Thakou
9 Μαΐου 2007, 04:06
Ωραιος Producer.Aν εχεις κανενα αλλο παρομοιο κουτσομπολιο ποσταρε το.Το κατα ποσο ισχυει δε με απασχολει.Ετσι, κουβεντα να γινεται.Παντως γελασα αρκετα με το συγκεκριμενο.Θελω ομως στο τελος να βγει και ο Producer να μπει στο hall of fame των χρηστων του site και να αναδειχθει επιτιμο μελος σε ολα τα lost forums ...

Producer
9 Μαΐου 2007, 08:36
Σόρι ρε producer. Στα σοβαρά τώρα, παρόμοια θεωρία έχουν πει και για άλλο χαρακτήρα του Λοστ. Δεν αποκλείεται να παίζει τέτοιο σενάριο πάντως. Απλά έτσι όπως το διατυπώνεις (γνωστή σου μακιγιερ και έτσι) ακούγεται κάπως γι' αυτό και γίνεται όλη αυτή η πλάκα.
Το εκνευριστικό κατά τη γνώμη μου θα είναι αυτό που έχω πει και σε άλλο θρεντ: οι παραγωγοί θα παίξουν ένα φινάλε που θα είναι ευρέως αποδεκτό(κατά το δυνατόν) αφού βλέπουν τις γνώμες του κόσμου στα διάφορα φόρουμ. Εκτός βέβαια αν το φινάλε το ήξεραν από την αρχή πάνω-κάτω και μείνουν προσηλωμένοι σε εκείνο.

Φίλε μου όπως πιστέυω θα παρατήρησες το επεισόδιο 14 (Nikki-Paolo centric)ήταν κατα 90 τοις εκατό γυρισμένο απο τη s1,τώρα εάν το γυρίσανε και στην πορεία έχουν 2-3 λύσεις για να επιλέξουν είναι άλλο θέμα.

great
9 Μαΐου 2007, 09:56
Φίλε μου όπως πιστέυω θα παρατήρησες το επεισόδιο 14 (Nikki-Paolo centric)ήταν κατα 90 τοις εκατό γυρισμένο απο τη s1
ορίστε :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
δηλαδη το επεισοδιο που ειδαμε πριν απο λιγο καιρο είχε γυριστει πριν απο δυο χρονια...αυτο μας λες ???

Producer
9 Μαΐου 2007, 10:07
ορίστε :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
δηλαδη το επεισοδιο που ειδαμε πριν απο λιγο καιρο είχε γυριστει πριν απο δυο χρονια...αυτο μας λες ???

Γιατί παράξενο σου φαίνεται?δεν ξέρεις οτι σε όλες τις σειρές του κόσμου υπάρχουν σκηνές και επεισόδια στοκαρισμένα ?Λες να φωνάξανε τον Μπούν την Σάνον τον Αρνζτ τον Μαικλ και όλους τους άλλους στην Χαβάη για να γυρίσουν σκηνές 1-2 λεπτών και μαλιστα να είναι ολόιδιοι οπως στην σεζόν 1?Δεν νομίζω

Sorin
9 Μαΐου 2007, 10:13
ontos isxiei auto paidia!skines tis girizoun apo tin arxi

Elfstone
9 Μαΐου 2007, 10:17
producer = troll, απορώ γιατί ασχολείστε...

great
9 Μαΐου 2007, 10:21
μα θα τρελαθούμε τελείως σε αυτό το thread μου φαίνεται !!!!!!!
δεν είπε κανεις ότι δεν γυρίζουν σκηνές από την αρχή για να κολλήσουν μετά αλλα όχι ότι τώρα στο Lost είπαν οι παραγωγοί "ok θα έχουμε τον paolo και την nicki σε flash back μετά από δυο χρονια που θα τους βάλουμε στην σειρά οποτε ας γυρίσουμε τώρα την σκηνή αυτή για το επεισόδιο που θα παίξουμε σε δυο χρονια από τώρα, και μετά να μην ξεχάσουμε να γυρίσουμε και το τέλος της σειράς και ας πάμε πίσω στον πλανήτη μας k-pax για dinner το βράδυ" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δηλαδή έλεος

ansov
9 Μαΐου 2007, 10:25
exei dikio o great kyriws epeidh einai nikki-paolo centric 2 xarakthres pou den yphrxan palia. exw diavasei gia ayton pou pezei ton paolo epeidi epekse ton kserksh stous 300 (nene aytos einai) kai egrafe oti h 'kataksiwsh tou irthe otan pire ton rolo sto mega hit lost sti 3i sezon'. apo kei ton eidan kai ton piran kai gia tous 300

Producer
9 Μαΐου 2007, 10:26
μα θα τρελαθούμε τελείως σε αυτό το thread μου φαίνεται !!!!!!!
δεν είπε κανεις ότι δεν γυρίζουν σκηνές από την αρχή για να κολλήσουν μετά αλλα όχι ότι τώρα στο Lost είπαν οι παραγωγοί "ok θα έχουμε τον paolo και την nicki σε flash back μετά από δυο χρονια που θα τους βάλουμε στην σειρά οποτε ας γυρίσουμε τώρα την σκηνή αυτή για το επεισόδιο που θα παίξουμε σε δυο χρονια από τώρα, και μετά να μην ξεχάσουμε να γυρίσουμε και το τέλος της σειράς και ας πάμε πίσω στον πλανήτη μας k-pax για dinner το βράδυ" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δηλαδή έλεος

Παντογνώστη Great και ένα μικρό παιδί καταλαβαίνει οτι το επεισόδιο ήταν ''καβάτζα'' αφού και στην ουσία δεν πρόσφερε τίποτα στην εξέλιξη της σειράς

giliopou
9 Μαΐου 2007, 10:28
ΜΕGA SPOILER - ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!
Όποιος δεν θέλει να μάθει το τέλος μην διαβάσει τα παρακάτω

Το τέλος της σείρας είναι κατα ενα μεγάλο μέρος ολοκληρωμένο,μάλιστα οι σκηνές έχουν γυριστεί ήδη απο την s1,γιατί αυτό?γιατί στο τέλος βασικός πρωταγωνιστής θα είναι ο γουόλτ!!Το τέλος ξεκινάει απο την s1 απο την σκηνή που ο γουόλτ διαβάζει το ισπανικό κόμικς και αποδεικνύεται οτι όλα αυτά ήταν στην φαντασία ενός παιδιού(ο γουόλτ δημιούργησε ένα κόμικς στο μυαλό του),οι λόστ εντοπίζονται απο τα σωστικά συνεργεία και σώζονται.Αυτο είναι spoiler μέσα απο την σειρά.

Αν αυτό είναι το τέλος, θα πρέπει να εξηγήσουν πώς ο Γουόλτ έχει τόσο μεγάλη φαντασία: ας πούμε εντάξει για τις ερωτικές σκηνές που φαντάζεται - έβλεπε συχνά καλωδιακή -, αλλά να φαντάζεται νευροχειρουργικές επεμβάσεις, να φαντάζεται προβλήματα στις γεννήσεις και ερευνητές που τα αντιμετωπίζουν, να φαντάζεται ηχητικούς φράχτες, να φαντάζεται - το καλύτερο - έναν τύπο (Ντέσμοντ) που παράτησε τη φιλενάδα που ο πατέρας της δεν ενέκρινε τη σχέση τους και ξεκίνησε να κάνει το γύρο τού κόσμου με ένα σκάφος που τού χάρισε μία γκόμενα που ήταν στο ίδιο ψυχιατρείο με έναν από τους υπόλοιπους επιζώντες και την καθάρισε τελικά ο πατέρας του (το ότι ο ίδιος τύπος λίγο πριν φύγει συνάντησε νυχτιάτικα το γιατρό τής ομάδας σε ένα στάδιο που έτρεχε για να ηρεμήσει από την - κατά τη γνώμη του - αποτυχημένη χειρουργική επέμβαση που έκανε στη μέλλουσα γυναίκα του που τελικά την έσωσε από ένα δυστύχημα στο οποίο σκοτώθηκε ο πατέρας μίας άλλης από τους επιζώντες ας μην το συζητήσουμε)... (Ουφ!)

Δεν είναι δυνατόν να έχουν αυτό στο μυαλό τους για τέλος! Κι αν ακόμη αυτό είχαν γυρίσει, θα το αλλάξουν τελικά.

spyros13 gwf
9 Μαΐου 2007, 10:45
Παντογνώστη Great και ένα μικρό παιδί καταλαβαίνει οτι το επεισόδιο ήταν ''καβάτζα'' αφού και στην ουσία δεν πρόσφερε τίποτα στην εξέλιξη της σειράςproducer δεν χρειαζεται να εισαι τοσο εριστικος.το οτι καποιος δεν εχει την ιδια αποψη με εσενα δεν σημαινει οτι πρεπει να τον ειρωνευεσαι. δεν στο λεω μονο για το συγκεκριμενο post αλλα γενικα για ον τροπο που αντιδρας σε αυτα που σου λενε αλλοι

giliopou
9 Μαΐου 2007, 10:58
Παντογνώστη Great και ένα μικρό παιδί καταλαβαίνει οτι το επεισόδιο ήταν ''καβάτζα'' αφού και στην ουσία δεν πρόσφερε τίποτα στην εξέλιξη της σειράς

Γιατί χαρακτηρίζετε έτσι το επεισόδιο 3x14 Expos'e; Εξέλιξη στή σειρά δεν είναι μόνο η απάντηση στα πολλά ερωτήματα που έχουν δημιουργηθεί ή η δημιουργία νέων ερωτημάτων, αλλά και η εξέλιξη τών χαρακτήρων.

Στο 3x14 είδαμε για πρώτη φορά τον Σώγερ να ενεργεί ως "αρχηγός" - κάτι που επιβεβαίωσε ο Χέρλι σε επόμενο επεισόδιο -, όπως επίσης να "απαρνιέται" τα διαμάντια. Παραδέχτηκε ακόμη στη Σαν ότι κατέστρωσε το σχέδιο απαγωγής της: αυτό είναι σημαντικό για τη στάση τής Σαν απέναντι στους άλλους. Λίγο πριν την πέσουν οι αράχνες στη Νίκι ξανακούσαμε τον ήχο που βγάζει το "τέρας". (Άραγε είχε καμμία σχέση με αυτές; ) Πιο πριν μαθαίνουμε ότι οι άλλοι γνώριζαν για το σταθμό "?" τής Ντάρμα. Ο δε Πάουλο ήταν απ' ό,τι φαίνεται ο πρώτος που είχε "επαφή" με τους άλλους (πλην τών δύο που πήγαν να καταρτίσουν τις λίστες μετά την πτώση).

Producer
9 Μαΐου 2007, 12:16
producer δεν χρειαζεται να εισαι τοσο εριστικος.το οτι καποιος δεν εχει την ιδια αποψη με εσενα δεν σημαινει οτι πρεπει να τον ειρωνευεσαι. δεν στο λεω μονο για το συγκεκριμενο post αλλα γενικα για ον τροπο που αντιδρας σε αυτα που σου λενε αλλοι

Αν διαβάσεις όλα τα ποστ θα δείς οτι ο μόνος που δεν ειναι εριστικός είμαι εγώ.Δεν ζήτησα σώνει και καλά να συμφωνεί κανείς μαζί μου,ενα topic έβαλα δεν παραβίασα κανά κανόνα ,προειδοποίησα με μεγάλα κόκκινα γράμματα δεν υποχρέωσα κανέναν να το διαβάσει και μετα πέσανε όλοι να με φάνε.Ενώ κάποιος άλλος που ανέφερε για μάυρα και άσπρα τζίνι και για τον Σεβάχ τον θαλασσινό μείνανε όλοι με το στόμα ανοιχτό και μ αρέσει που το συζητάγανε κιόλας οτι μπορεί να ισχυει(εάν είναι ετσι καλύτερα να μεταφέρουν την σειρά στο Cartoon Network).Ήμαρτον δηλαδή

christiano_d
9 Μαΐου 2007, 12:53
Ρε παιδιά, πως γίνεται ο Γουόλτ να διάβαζε το κόμικ; Αυτό δεν ήταν του Χέρλι και ήταν γραμμένο στα Ισπανικά;;;;;

Ήξερε ο Γουόλτ Ισπανικά;;

Θα μου πείτε τώρα πως είδε μόνο τις εικόνες και ότι έπλασε μια ιστορία απο μόνος του. Ναι, όμως το συγκεκριμένο κόμικ δεν έχει όλα αυτά που έγιναν στο νησί. Τα παράθεσε και πιο πάνω η(?) giliopou!

billys20
9 Μαΐου 2007, 12:56
Ρε παιδιά, πως γίνεται ο Γουόλτ να διάβαζε το κόμικ; Αυτό δεν ήταν του Χέρλι και ήταν γραμμένο στα Ισπανικά;;;;;

Θα μου πείτε τώρα πως είδε μόνο τις εικόνες και ότι έπλασε μια ιστορία απο μόνος του. Ναι, όμως το συγκεκριμένο κόμικ δεν έχει όλα αυτά που έγιναν στο νησί. Τα παράθεσε και πιο πάνω η(?) giliopou!

Άλλο ένα μυστήριο του νησιού...

Producer
9 Μαΐου 2007, 13:06

Ναι αλλά όπως θα παρατήρησες μας έδειξαν τρείς εικόνες απο το κόμικς
1.Ενα νησι με γυάλινο θόλο
2.Πολική Αρκούδα(Αυτή που κυνήγησε τον Σωγιερ με την παρέα του και αυτή που κυνήγησε τον Γουόλτ?)
3.Ενα μώβ τέρας απ οτι θυμάμαι ήταν καλωδιωμένο στο κεφάλι
Ποια ειναι η συνέχεια του κόμικς?γιατι μας έδειξαν μόνο αυτά?

sakaros
9 Μαΐου 2007, 13:13
Producer, προφανώς έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα ίσως επειδή στη "πέσαν" κάποιοι σε αυτό το topic.

1) Είναι εντελώς διφορετικό να λες μια γνώμη (και ας έχει να κάνει με τζίνι ή με το superman) και άλλο να βάζεις spoiler. To πρώτο είναι εντελώς υποκειμενικό και κρίνεται ως γνώμη (που στη περίπτωση του tzini τεκμηριώθηκε σε 3000 λέξεις) ενώ το spoiler προυποθέτει κάποια πληροφόρηση.

2) Η ανώνυμη μακιγίεζ δεν δίνει το απαραίτητο βάρος για να θεωρηθεί ένα MEGA SPOILER στο ελάχιστο έγκυρο ειδικά εφόσον οι "εγκέφαλοι" του LOST έχουν αποκλείσει κάτι τέτοιο.

Επειδή καταλαβαίνω ότι δεν πρόκειται να μας πεις ποια είναι η μακιγιέζ το να το συζητάμε περαιτέρω είναι άσκοπο. Το να ειρωνεύεσαι όμως μια από τις πιο σωστά δομημένες απόψεις για τον μαύρο καπνό είναι τελειώς άδικο.

Producer
9 Μαΐου 2007, 13:17
Producer, προφανώς έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα ίσως επειδή στη "πέσαν" κάποιοι σε αυτό το topic.

1) Είναι εντελώς διφορετικό να λες μια γνώμη (και ας έχει να κάνει με τζίνι ή με το superman) και άλλο να βάζεις spoiler. To πρώτο είναι εντελώς υποκειμενικό και κρίνεται ως γνώμη (που στη περίπτωση του tzini τεκμηριώθηκε σε 3000 λέξεις) ενώ το spoiler προυποθέτει κάποια πληροφόρηση.

2) Η ανώνυμη μακιγίεζ δεν δίνει το απαραίτητο βάρος για να θεωρηθεί ένα MEGA SPOILER στο ελάχιστο έγκυρο ειδικά εφόσον οι "εγκέφαλοι" του LOST έχουν αποκλείσει κάτι τέτοιο.

Επειδή καταλαβαίνω ότι δεν πρόκειται να μας πεις ποια είναι η μακιγιέζ το να το συζητάμε περαιτέρω είναι άσκοπο. Το να ειρωνεύεσαι όμως μια από τις πιο σωστά δομημένες απόψεις για τον μαύρο καπνό είναι τελειώς άδικο.

Νομίζω οτι σας είπα ποια είναι η μακιγιέζ για ψαξτο λίγο,εαν ειναι σωστά δομημένη άποψη ο Αλλαντίν και το Λυχνάρι οκ πάω πάσο και συγνώμη που σας αναστάτωσα.

kukuruku
9 Μαΐου 2007, 14:12
Μήπως και διαφωτισω λιγο τα πραγματα:

"48 more episodes.

That's exactly how much more time we will be able to spend with our good friends Kate, Jack and Sawyer after this month's season finale, according to an official release from ABC this morning.

Lost will continue for three more seasons of 16 episodes each.

I'm told by multiple sources inside ABC that the initial plan was to do two more seasons of Lost, with 24 episodes each, however, because of interntional deals already in place, Lost's producers Damon Lindelof and Carlton Cuse agreed to divvy up those remaining 48 episodes over three seasons. (A TV season must be a minimum of 16 episodes.)

So, essentially, we are getting two more seasons' worth of episodes strewn out over three seasons. The remaining seasons will be just like this year--minus the first six episode block. And they will be shot over three years to prevent spoilers from leaking out too early. (Um, err, who would do that?!)

I'm told that when we see the "game-changer," which the show's writing team is calling "the snake in the mailbox," at the end of the May 23 season finale, we will understand why the show can not go longer than 48 more episodes.
Anybody else dying to know why?"

Πηγή του ποστ: eztvefnet.org

spyros13 gwf
9 Μαΐου 2007, 14:18
Μήπως και διαφωτισω λιγο τα πραγματα:

"48 more episodes.

That's exactly how much more time we will be able to spend with our good friends Kate, Jack and Sawyer after this month's season finale, according to an official release from ABC this morning.

Lost will continue for three more seasons of 16 episodes each.

I'm told by multiple sources inside ABC that the initial plan was to do two more seasons of Lost, with 24 episodes each, however, because of interntional deals already in place, Lost's producers Damon Lindelof and Carlton Cuse agreed to divvy up those remaining 48 episodes over three seasons. (A TV season must be a minimum of 16 episodes.)

So, essentially, we are getting two more seasons' worth of episodes strewn out over three seasons. The remaining seasons will be just like this year--minus the first six episode block. And they will be shot over three years to prevent spoilers from leaking out too early. (Um, err, who would do that?!)

I'm told that when we see the "game-changer," which the show's writing team is calling "the snake in the mailbox," at the end of the May 23 season finale, we will understand why the show can not go longer than 48 more episodes.
Anybody else dying to know why?"

Πηγή του ποστ: eztvefnet.org
old news πλεον.υπαρχουν σχετικα θεματα για το τελος του lost και ποτε αυτο ειναι

alexdeli
9 Μαΐου 2007, 14:27
Ρε παιδια,τα χουμε πει χιλιαδες φορες αυτα..Δεν ειναι κακο να βλεπετε και προηγουμενα threads.:yes:

pakisantreas
9 Μαΐου 2007, 14:33
Έγραψε ό,τι έγραψε ο producer.Το σχολιάσαμε με διάφορους τρόπους.Ίσως κάποιοι ξεφύγαμε χωρίς λόγο.
Κάτι άλλο να ρωτήσω? Ποιός ο λόγος στο thread αυτό να μάθουμε και ποια ήταν τελικά η super θεωρία για τον καπνό???Κάποιοι δεν είχαμε πατήσει το link στο αντίστοιχο thread επειδή δε θέλαμε.Και ενώ στην αρχή τα παιδιά που το γράψανε το βάλανε σε spoiler tags, στο τέλος κάποια παιδιά το γράψανε φόρα παρτίδα!! Έστω και τη γενική ιδέα!!
Λίγο Προσοχή δε βλάπτει! Δε θα διαβάζουμε τίποτα στο τέλος!

Producer
9 Μαΐου 2007, 15:09
Έγραψε ό,τι έγραψε ο producer.Το σχολιάσαμε με διάφορους τρόπους.Ίσως κάποιοι ξεφύγαμε χωρίς λόγο.
Κάτι άλλο να ρωτήσω? Ποιός ο λόγος στο thread αυτό να μάθουμε και ποια ήταν τελικά η super θεωρία για τον καπνό???Κάποιοι δεν είχαμε πατήσει το link στο αντίστοιχο thread επειδή δε θέλαμε.Και ενώ στην αρχή τα παιδιά που το γράψανε το βάλανε σε spoiler tags, στο τέλος κάποια παιδιά το γράψανε φόρα παρτίδα!! Έστω και τη γενική ιδέα!!
Λίγο Προσοχή δε βλάπτει! Δε θα διαβάζουμε τίποτα στο τέλος!

Ζητώ συγνώμη σε όλους,δεν θα ξαναγράψω:cry:

pakisantreas
9 Μαΐου 2007, 15:14
Ζητώ συγνώμη σε όλους,δεν θα ξαναγράψω:cry:

Κατάλαβες ότι δε σε κατηγορώ?? Είπες την πληροφορία που έχεις και την έβαλες σε spoiler.Μιλάω για κάποιες συγκρίσεις που έγιναν μετά με τη "σούπερ" θεωρία για τον καπνό.Που γράφτηκε σε αυτό το τόπικ η γενική ιδέα της θεωρίας ενώ κάποιοι δε θέλαμε να τη διαβάσουμε! Δε μιλάω για σένα! Δηλαδή ΕΛΕΟΣ με αυτό το τόπικ!

Producer
9 Μαΐου 2007, 15:17
Κατάλαβες ότι δε σε κατηγορώ?? Είπες την πληροφορία που έχεις και την έβαλες σε spoiler.Μιλάω για κάποιες συγκρίσεις που έγιναν μετά με τη "σούπερ" θεωρία για τον καπνό.Που γράφτηκε σε αυτό το τόπικ η γενική ιδέα της θεωρίας ενώ κάποιοι δε θέλαμε να τη διαβάσουμε! Δε μιλάω για σένα! Δηλαδή ΕΛΕΟΣ με αυτό το τόπικ!

Άσε εγώ φταίω για όλα:cry3:

pakisantreas
9 Μαΐου 2007, 15:19

....................ΟΚ!!

alexdeli
9 Μαΐου 2007, 15:21

Eσυ φταις για ολα..!!Ευχαριστημενος τωρα?!:p Ας σταματησει αυτο το thread.:yes:

Producer
9 Μαΐου 2007, 17:19
Eσυ φταις για ολα..!!Ευχαριστημενος τωρα?!:p Ας σταματησει αυτο το thread.:yes:

Κουλάρετε λίγο,σε λίγο θα μου στείλετε και το μαυρόασπρο τζίνι να με σκοτώσει.

lostmymind
9 Μαΐου 2007, 18:01
Αν αυτό είναι το τέλος, θα πρέπει να εξηγήσουν πώς ο Γουόλτ έχει τόσο μεγάλη φαντασία: ας πούμε εντάξει για τις ερωτικές σκηνές που φαντάζεται - έβλεπε συχνά καλωδιακή -, αλλά να φαντάζεται νευροχειρουργικές επεμβάσεις, να φαντάζεται προβλήματα στις γεννήσεις και ερευνητές που τα αντιμετωπίζουν, να φαντάζεται ηχητικούς φράχτες, να φαντάζεται - το καλύτερο - έναν τύπο (Ντέσμοντ) που παράτησε τη φιλενάδα που ο πατέρας της δεν ενέκρινε τη σχέση τους και ξεκίνησε να κάνει το γύρο τού κόσμου με ένα σκάφος που τού χάρισε μία γκόμενα που ήταν στο ίδιο ψυχιατρείο με έναν από τους υπόλοιπους επιζώντες και την καθάρισε τελικά ο πατέρας του (το ότι ο ίδιος τύπος λίγο πριν φύγει συνάντησε νυχτιάτικα το γιατρό τής ομάδας σε ένα στάδιο που έτρεχε για να ηρεμήσει από την - κατά τη γνώμη του - αποτυχημένη χειρουργική επέμβαση που έκανε στη μέλλουσα γυναίκα του που τελικά την έσωσε από ένα δυστύχημα στο οποίο σκοτώθηκε ο πατέρας μίας άλλης από τους επιζώντες ας μην το συζητήσουμε)... (Ουφ!)

Δεν είναι δυνατόν να έχουν αυτό στο μυαλό τους για τέλος! Κι αν ακόμη αυτό είχαν γυρίσει, θα το αλλάξουν τελικά.

giliopou :thumbsup1

Από τις μέχρι τώρα απαντήσεις είναι η μοναδική με περιεχόμενο. Πάνω σε τέτοια βάση γίνονται οι συζητήσεις και όχι όπως το 99% των όσων έχουν γραφεί εδώ. Αλλά όπως ξανά είπα. Δεν έχουν τίποτα στο μυαλό τους για να αντιπαραθέσουν και απλά φωνάζουν για κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ικανοποιεί τα γούστα τους σαν final. Μπλά μπλά μπλά δηλαδή. Εγώ producer χωρίς να σε ξέρω και να με ξέρεις (μπορεί να ειπωθεί ότι είμαστε και φιλαράκια) θα σου πω μόνο αυτό: Μην δίνεις σημασία. Χαβαλέ θέλουν να κάνουν μερικοί και τίποτα παρα πάνω. Ίσως και μόνο φωνάζουν
–Να, είμαστε και εμείς εδώ!!!
Δεν είναι κακό αυτό. Εσύ μην τα παίρνεις τοις μετρητοίς.:thumbsup1

Producer
9 Μαΐου 2007, 18:12
Εάν διαβάσετε λίγο την συνέντευξη των παραγωγών στο ΕW νομίζω οτι λένε οτι γνωρίζουν πολύ καλά το τέλος και γνωρίζουν πολύ καλά που πάνε. αφιερωμένο σε όλους αυτούς που λέγανε οτι δεν ξέρουν το τέλος οι παραγωγοι και δεν ξέρουν που πάνε(sakaros,kakashi,th@lia,mamra_best).Μπράβο παιδιά τελείως μέσα πέσατε.

Producer
9 Μαΐου 2007, 18:29
giliopou :thumbsup1

Από τις μέχρι τώρα απαντήσεις είναι η μοναδική με περιεχόμενο. Πάνω σε τέτοια βάση γίνονται οι συζητήσεις και όχι όπως το 99% των όσων έχουν γραφεί εδώ. Αλλά όπως ξανά είπα. Δεν έχουν τίποτα στο μυαλό τους για να αντιπαραθέσουν και απλά φωνάζουν για κάτι που σε καμία περίπτωση δεν ικανοποιεί τα γούστα τους σαν final. Μπλά μπλά μπλά δηλαδή. Εγώ producer χωρίς να σε ξέρω και να με ξέρεις (μπορεί να ειπωθεί ότι είμαστε και φιλαράκια) θα σου πω μόνο αυτό: Μην δίνεις σημασία. Χαβαλέ θέλουν να κάνουν μερικοί και τίποτα παρα πάνω. Ίσως και μόνο φωνάζουν
–Να, είμαστε και εμείς εδώ!!!
Δεν είναι κακό αυτό. Εσύ μην τα παίρνεις τοις μετρητοίς.:thumbsup1

Φίλε μου:)εγώ δεν είπα οτι σώνει και καλά θα είναι αυτό το τέλος,(για αυτό και εχω βάλει ερωτηματικό στην πρόταση μου)είπα οτι εχει γυριστεί η συγκεκριμένη σκηνή για τέλος,αλλά απ οτι είδα στα πόστ κανείς δεν έχει άποψη πως θα ειναι το τέλος.

Thanks for support:thumbsup1

palto
9 Μαΐου 2007, 19:17
... :yawn:

NintendoRevo
10 Μαΐου 2007, 01:36
Οι παραγωγοί γνωρίζουν τι κάνουν. Εγώ όμως έχω μία ερώτηση προς τον Producer. Δεν έχω κανένα λόγω να μην πιστέψω ότι όντως έχεις κάποιον/α συγγενή στο μακιγιάζ στα γυρίσματα του Lost. Αλλά το δικό μου μικρό μυαλό μου επιβάλει να ρωτήσω: Πόσο λαλάκας πρέπει να είναι ένας παραγωγός για να αποκαλύψει το τέλος της πρώτης σε τηλεθέαση σειράς σε μία τυχάρπαστη μακιγιέζ; (Με το τυχάρπαστη δεν εννοώ προφανώς κάτι προσβλητικό για την ξαδέρφη σου, μην τρελαθούμε).
Τόσο βλάκας είναι δεν ξέρει ότι θα διαρεύσει αμέσως;

ΥΓ. Lost ends in 2010

http://www.tv.com/lost/show/24313/story/9482.html?tag=gumballs;title;5&om_act=convert&om_clk=gumballs

ansov
10 Μαΐου 2007, 09:26
re sy nintendorevo... RE SY NINTENDOREVO
ma o anthrwpos kserei ti kanei. tha to pei MONO ston ellina ksaderfo ths kai aytos de tha pei POUTHENA, para MONO sto greektvsubs.gr to opoio einai ena APOMONOMENO forum opou otan diavazei kapoios kati ORKIZETAI na min to anaparagagei se alla ksena site me tin gnosti methodo tis OMERTAS.

pera apo thn plaka egw pragmatika pleon katalavei ti pezei me ton kapno. eida to kathe epeisodio sxolastika apo thn arxh mexri twra kai nai pleon eimai sigouros. o kapnos einai o eric theodore cartman.

Producer
10 Μαΐου 2007, 09:37
Οι παραγωγοί γνωρίζουν τι κάνουν. Εγώ όμως έχω μία ερώτηση προς τον Producer. Δεν έχω κανένα λόγω να μην πιστέψω ότι όντως έχεις κάποιον/α συγγενή στο μακιγιάζ στα γυρίσματα του Lost. Αλλά το δικό μου μικρό μυαλό μου επιβάλει να ρωτήσω: Πόσο λαλάκας πρέπει να είναι ένας παραγωγός για να αποκαλύψει το τέλος της πρώτης σε τηλεθέαση σειράς σε μία τυχάρπαστη μακιγιέζ; (Με το τυχάρπαστη δεν εννοώ προφανώς κάτι προσβλητικό για την ξαδέρφη σου, μην τρελαθούμε).
Τόσο βλάκας είναι δεν ξέρει ότι θα διαρεύσει αμέσως;

ΥΓ. Lost ends in 2010

http://www.tv.com/lost/show/24313/story/9482.html?tag=gumballs;title;5&om_act=convert&om_clk=gumballs

Συγνώμη αλλά δεν είπα εγώ οτι της το ειπε κανένας,στραβή είναι δεν βλέπει τι γυρίζουν?Σέβομαι την αποψή σου και καταλαβαίνω αυτους που έχουν αμφιβολίες αλλα απο χθές ήδη έχω αρχίσει να δικαιώνομαι(αnsov βράσε στο ζουμί σου τώρα)

dimor
10 Μαΐου 2007, 09:44
Πάντως όσο προχωράει το LOST, τόσο πιστεύω ότι δεν θα έχει συγκεκριμένο τέλος.

kakashi_hatake
10 Μαΐου 2007, 14:14
Πάντως όσο προχωράει το LOST, τόσο πιστεύω ότι δεν θα έχει συγκεκριμένο τέλος.

Σσσστ. Ασιουπή, ασιουπή! Τι πράγματα είναι αυτά που λες? Σε αυτό το τόπικ υποστηρίζουμε όλοι ότι υπάρχει ένα μόνο τέλος, το οποίο έχει γυριστεί από την πρώτη season, και στο οποίο γύρισμα ήταν παρούσα η ξαδέρφη (aka μακιγιέρ) του φίλου μας producer. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΕΛΟΣ. Οπότε δεν χρειάζεται να περιμένουμε μέχρι το 2010. Τώρα αν θα γυρίσουν κάποιο εναλλακτικό τέλος σε περίπτωση που δεν μας αρέσει αυτό θα το μάθουμε από πρώτο χέρι, μιας και όλοι ηθοποιοί και συντελεστές της σειράς δεν έχουν τι να κάνουν από το να λένε στους συγγενείς τους τι γίνεται κάθε μέρα στο νησί. Δεν τους βλέπεις; Μέχρι και στη σειρά ψάχνουν ασύρματο για να πραγματοποιήσουν τέτοιου είδους κλήσεις. Για αυτό έχουν γίνει τόσο δυσεύρετα. Και πέφτει τέτοιο κουτσομπολιό που τύφλα να έχουν οι νοικοκυρές που βλέπαν τη Χουάνα, την παρθένα ένα πράγμα. Μόνο στα δικά μας σήριαλ ξέρουν να κρατάνε όλοι το στόμα τους κλειστό και να μην φανερώνεται κανένα τέλος πριν την τελική προβολή του. Αίσχος.

Ρε παιδιά ας συνέλθουμε. Πάνω από 15 συγγραφείς που έχουν πάρει και το writers guild of dramatic series award για το lost, αποκλείεται να έχουν αφήσει το "τέλος" α) να είναι τέτοιο και β) να διαρρεύσει παντού. Μην με τρελάνεται τώρα.

KaterinaX
10 Μαΐου 2007, 15:46
Θα ήταν πολύ σαδιστικό ένα τέτοιο τέλος για την σειρά αλλά το θεωρώ ότι πιο λογικό μπορούν να κάνουν οι δημιουργοί. Μετά από 6 σαιζόν αγωνίας, αναπάντητων ερωτημάτων, τραγικών καταστάσεων και μυστηρίου θα μας πετάξουν κατάμουτρα ένα τέλος πιο απλό από τα απλά...Και δεν γίνεται να εξηγήσουν λογικά την ύπαρξη πολικής αρκούδας στο νησί, ούτε και του καπνού φάντασμα...
Πιο απλά, έχετε δει ποτέ γύρω σας τίποτα παράξενο να συμβαίνει; όχι. Όλα στην σειρά είναι fictional. Τι καλύτερο λοιπόν από ένα τέλος που σε επαναφέρει στην τάξη και σε κάνει να ξεχάσεις ότι είδες γιατί απλά ήταν φαντασία.
Αλλά το τέλος, όποιο και αν είναι αυτό, καλό, μετριο, δυναρπαστικό κτλ δεν μπορεί με τίποτα να υποσκελίσει αυτήν την σειρά που όμοια της δεν υπάρχει. Όλοι οι συντελεστές είναι χαρισματικά άτομα και μας δίνουνένα άρτιο αποτέλεσμα θεάματος, από την σκηνοθεσία, το μοντάζ, τους ηθοποιους, όλα.
Μόλις χτες αγόρασα το box set με τα dvd της πρώτης σαιζόν και σοπεύω να συλλέξω όλες τις σαιζόν. Δεν το μετανιώνω ακόμα και αν στο τέλος τα έχει φανταστεί όλα ο Βίνσεντ (ο σκύλος του Γουολτ):dance:

sheik
10 Μαΐου 2007, 17:17
Νομιζω πως σου διαφευγει κατι.Η πολικη αρκουδα εξηγηθηκε πολλακις και το βρισκω απολυτα λογικο και εφικτο να γινει κατι τετοιο.

Producer
10 Μαΐου 2007, 17:48
Σσσστ. Ασιουπή, ασιουπή! Τι πράγματα είναι αυτά που λες? Σε αυτό το τόπικ υποστηρίζουμε όλοι ότι υπάρχει ένα μόνο τέλος, το οποίο έχει γυριστεί από την πρώτη season, και στο οποίο γύρισμα ήταν παρούσα η ξαδέρφη (aka μακιγιέρ) του φίλου μας producer. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟ ΤΕΛΟΣ. Οπότε δεν χρειάζεται να περιμένουμε μέχρι το 2010. Τώρα αν θα γυρίσουν κάποιο εναλλακτικό τέλος σε περίπτωση που δεν μας αρέσει αυτό θα το μάθουμε από πρώτο χέρι, μιας και όλοι ηθοποιοί και συντελεστές της σειράς δεν έχουν τι να κάνουν από το να λένε στους συγγενείς τους τι γίνεται κάθε μέρα στο νησί. Δεν τους βλέπεις; Μέχρι και στη σειρά ψάχνουν ασύρματο για να πραγματοποιήσουν τέτοιου είδους κλήσεις. Για αυτό έχουν γίνει τόσο δυσεύρετα. Και πέφτει τέτοιο κουτσομπολιό που τύφλα να έχουν οι νοικοκυρές που βλέπαν τη Χουάνα, την παρθένα ένα πράγμα. Μόνο στα δικά μας σήριαλ ξέρουν να κρατάνε όλοι το στόμα τους κλειστό και να μην φανερώνεται κανένα τέλος πριν την τελική προβολή του. Αίσχος.

Ρε παιδιά ας συνέλθουμε. Πάνω από 15 συγγραφείς που έχουν πάρει και το writers guild of dramatic series award για το lost, αποκλείεται να έχουν αφήσει το "τέλος" α) να είναι τέτοιο και β) να διαρρεύσει παντού. Μην με τρελάνεται τώρα.

Όλο εξυπνάδες είσαι,αλλά την δικιά σου άποψη δεν τη λές να γελάσουμε και εμείς λιγο.

KaterinaX
10 Μαΐου 2007, 18:29
Sheik...δεν έχεις άδικο. Η Dharma είναι πίσω και από αυτό(αλήθεια γιατί δεν πειραματίστηκαν σε ποντίκια; :).
ήθελα όμως να τονίσω το φαντασιακό πλέγμα της κατάστασης.

kakashi_hatake
10 Μαΐου 2007, 18:57
Όλο εξυπνάδες είσαι,αλλά την δικιά σου άποψη δεν τη λές να γελάσουμε και εμείς λιγο.

Τελικά αυτός είναι ο λόγος που έφτιαξες αυτό το τόπικ, huh; Για να γελάς με τους άλλους; Και νομίζεις πως και εγώ τα λέω όλα αυτά για να γελάνε οι άλλοι; Εγώ το μόνο πρόβλημα που είχα και έχω είναι πως άνοιξες ένα τόπικ, είπες την άποψή σου (οκ), ακούστηκαν απόψεις και από άλλα μέλη (οκ), αλλά σε κάθε νέο πόστ δικό σου κοιτάς πάντα να φέρνεις την κουβέντα γύρω από την δική σου άποψη, εξαιτίας της εγκυρότητας που αυτή φέρει (είτε αληθεύει είτε όχι), παιρνόντας έμμεσα ότι είναι η πιο λογική και τεκμειριωμένη, την οποία και ζητάς να αποδεχτούμε. Δεν αφήνεις να προχωράει η συζήτηση, και ενδιαφέρον αυτή η συζήτηση δεν θα είχε αν όλοι λέγαμε "ναι συμφωνούμε μαζί σου". Οπότε πιστεύω πως πρέπει να αποδεχτείς ότι θα υπάρχουν και αυτές οι αντιπαραθέσεις απόψεων και ότι θα πρέπει να το λήξουμε το θέμα αυτό, γιατί πολύ απλά έχει γεμίσει με ανούσια ποστ (στα οποία ομολογώ πως έβαλα και εγώ το χεράκι μου γιατί πολύ απλά η επιμονή κάποιου μου την δίνει τρομερά, ειδικά όταν αυτό το άτομο δεν έχει την θέληση να καθίσει να συμμεριστεί απόψεις διαφορετικές από την δική του).

giliopou
20 Μαΐου 2007, 11:54
Λοιπόν, δεν ξέρω για το τέλος-τέλος τής σειράς, αλλά θα αποκαλύψω ότι έχει γυριστεί σκηνή στην οποία ο Ρίτσαρντ σκοτώνει τον Τζακ.
Για όποιον έχει αμφιβολία, ας δει την ταινία Smoking Aces. :p :P :p :P :p :P

stiffler120
28 Μαΐου 2007, 14:47
XAxAXaXaxAXAxaXAxaXAxaXaxa
Korufea ataka...ontws exw dei to Smoking Aces,kai exeis apoluto dikio se afto.!

sfairas
28 Μαΐου 2007, 17:37
δεν εχει γυριστει καν η τεταρτη σεζον,τι καθεστε και λετε;

και ας πούμε ότι ισχύει...μέχρι να γυριστεί αυτό που λες,πως εξηγείς τα όσα περίεργα συνέβησαν μέχρι εκείνο το χρονικό σημείο;

επίσης πως και το έμαθες τώρα αυτό μετά από 3 season αφού γυρίστηκε στην s1 και όλως τυχαίως έχουμε σχεδόν ένα χρόνο μπροστά μας μέχρι το επόμενο επεισόδιο έστω;

τυχαίο ε;

λέω εγώ...

...φιλε ,αν ήθελες να κανεις πλακα,ας σκεφτόσουν κάτι πιο ψαγμένο και αληθινό

και μια πιο αξιόπιστη πυγή ,no offence

blueshark
28 Μαΐου 2007, 18:29
pantos gia emena i megaliteri dikaiosi tha erthei otan apodixtei oti to nish einai i atlantida :yes: (simfwna me ton mikro mou ksaderfo , pou apla etixe na paizei ekini thn wra ston topo opou ginotan ta gurismata ):shock:

sfairas
28 Μαΐου 2007, 19:29
και κάτι που ξέχασα να αναφέρω

παρακολουθούμε το σενάριο και την εξέλιξη και απορούμε κοπανώντας το κεφάλι μας πως είναι δυνατόν να έχει σκεφτεί ανθρώπινος νους όλα αυτά και φτάνουμε στο σημείο να πούμε πως όλα αυτά με τόσες και αμέτρητες λεπτομέρειες είναι στο μυαλό ενός μικρού παιδιού?

ε μα τώρα...

sangreaL
28 Μαΐου 2007, 22:33
ότι είναι νεκροί :closed-to

akribws. oti leei o great (http://www.greektvsubs.gr/member.php?u=509) isxyei. eutixws ekanan auto toulaxiston oi dhmiourgoi gia na mhn iparxoun atoma san kai sena "Producer (http://www.greektvsubs.gr/member.php?u=39298)" na 3ekinane 'h na sinexizoun paranoikes 8ewries. . :)

hatemost
28 Μαΐου 2007, 23:53
emena pantws i theia mou eixe vgalei to skilo gia katourima kai vrike ton skulo tou jack ekei kai tis eipe pws sto telos tha paei o michael scofield na tous voithisei na apodrasoun apo to nisi.den tha ta kataferei tha skasei muti o jack baouer kai tha ginei tis pornis me tous 'allous'.alla sto telos tha tous swsei o klark kent

sfairas
29 Μαΐου 2007, 00:46
κλαιω απο τα γελια

blueshark
29 Μαΐου 2007, 01:05
kai kati peire to auti mou oti sto finale ths seira tha simetexei ws guest star o jack noris! isxuei kati tetoio?:closed-to

arlubas
29 Μαΐου 2007, 02:05
kai kati peire to auti mou oti sto finale ths seira tha simetexei ws guest star o jack noris! isxuei kati tetoio?:closed-to

Parakalw na min vevilwnoume tous 8rulous tou kinhmatografou!
Chuck Norris legetai o megistos autos h8opoios! :p

teopap7
29 Μαΐου 2007, 02:17
mia erwthsh kserete posa episodeia akoma exei i 3 saizon ???sas parakalw peite mou

vagos
29 Μαΐου 2007, 02:29
mia erwthsh kserete posa episodeia akoma exei i 3 saizon ???sas parakalw peite mou
τι ερωτηση είναι αυτή τι εννοείς;

stiffler120
29 Μαΐου 2007, 10:51
agapite...i 3h season exei teleiosei,ton fevrouario ap oti kserw tha arxisoun na provalontai ta nea episodia tou 4 kuklou

hatemost
29 Μαΐου 2007, 13:01
paizei mazi me ton vin dieselgia na figoun me grigora amaxia apo to aerodromio.tha nai ki o bryan.kai klassika tha pane prota apo to tokio gia kanena drift pou einai kai konta tous

taleporos2006
16 Ιουνίου 2007, 20:21
vre paidia skeftite pws o walt emfanistike sto teleuteo episodeio ths 3hs season pollh megalyteros apo thn 1h
Pws tha emfanistei pali mikroteros sthn 6h an to finale giristhke sthn 1h
Ektos an ola ta fantazetai kathows diavazei to kseno komix kai epistrepsei sth pragmatikothta mikros (an kai einai megalos sth fantasia toy);)

taleporos2006
16 Ιουνίου 2007, 20:24
vre paidia skeftite pws o walt emfanistike sto teleuteo episodeio ths 3hs season pollh megalyteros apo thn 1h
Pws tha emfanistei pali mikroteros sthn 6h an to finale giristhke sthn 1h
Ektos an ola ta fantazetai kathows diavazei to kseno komix kai epistrepsei sth pragmatikothta mikros (an kai einai megalos sth fantasia toy);)

Sas mperdepsa:shock: sugnomi den tha to ksanakanw:innocent: ma lost einai ayto einai na mhn mperdeuese:lol:

pancups
28 Ιουλίου 2007, 19:48
I see no mercy...

blueshark
30 Ιουλίου 2007, 20:56
ta episodeia tis 4 season gurizontai tin stigmi pou milame.Opote se kamia periptwsi dn exei guristei to telos tis season.sovareuteite :P.

sheik
30 Ιουλίου 2007, 23:01
Της 4ης θες να πεις.

Ουτε αυτο ομως ισχυει,αφου τα γυρισματα της 4ης ξεκινανε σε 3 με 4 εβδομαδες..

tsexos3
31 Ιουλίου 2007, 02:18
Οποιο και να ναι το τέλος του Lost πιστεύω ότι θα αξίζει τις άπειρες ώρες που έχουμε φάει στο καναπέ για την πάρτη του...

great
31 Ιουλίου 2007, 10:04
Οποιο και να ναι το τέλος του Lost πιστεύω ότι θα αξίζει τις άπειρες ώρες που έχουμε φάει στο καναπέ για την πάρτη του...

δηλαδή αν ξαφνικά ξυπνήσει ο Jack και δεις ότι όλα ήταν ένα όνειρο θες να μου πεις ότι αυτό θα αξίζει τις άπειρες ώρες που έχουμε φάει στον καναπέ ???

alexdeli
31 Ιουλίου 2007, 10:32
δηλαδή αν ξαφνικά ξυπνήσει ο Jack και δεις ότι όλα ήταν ένα όνειρο θες να μου πεις ότι αυτό θα αξίζει τις άπειρες ώρες που έχουμε φάει στον καναπέ ???

Εγω θα γουσταρα ρε great.:P Πλακα κανω.Οι παραγωγοι του Lost νομιζω μεχρι στιγμης μας εχουν πεισει οτι η σειρα ειναι το κατι το διαφορετικο.Τετοιο τελος νομιζω δεν παιζει να υπαρξει.

blueshark
31 Ιουλίου 2007, 13:19
oti ginete stin 1,2,3 season egw nomizw oti ta skeftete o jack kathe fora pou taksideuei xrismopoiontas ta bexo eisitiria.Prospathwntas na gurisei pisw sto nisi(mbas kai pesei to aeroplano)Kate we should go back(i opws to leei)opote oti pezete twra kai mexri na ftasei sto simeio pou mas edikse,einai parelthon kai oxi to paron to paron einai auto pou exei glutwsei o jack me tin kate kai i kate exei pantreftei me kapoion(swayer-ben ola pezoun)gi' afto leei ston jack oti prepei na gurisei pisw prin tin katalavei.

geodlord7
31 Ιουλίου 2007, 22:16
Pantos emena o mpatzanakis tis ksaderfis tis giagias mou pou einai polu kalos filos me enan allo pou einai aderfos autounou pou douleuei sto na fernei koka koles sto sawyer otan dinei sunenteukseis(youtube) mou eipe oti den usxiei kati tetoio.....

Fiasco
1 Αυγούστου 2007, 13:18
Σας παρακολουθώ εδώ και καιρό,και πολλές απ τις θεωρίες που έχουν αναπτυχθεί κατά καιρούς απο όλους εσάς,έχουν το ενδιαφέρον τους.
Ηρθε η ώρα να σας βοηθήσω λοιπόν...
Εχω ένα μαγαζάκι και νοικιάζω ταινίες και πρόσφατα ήρθε ένα δέμα που δεν είχα παραγγείλει κι αυτό με ξάφνιασε.Το άνοιξα και βρήκα μέσα 4 κιλά καρύδια,8 αυγά,15 αριστερές σαγιονάρες,16 δεξιές παντόφλες με μάλλινη επένδυση,23 φανέλες του Τζόρνταν όταν φορούσε το 23 και 42 τυροπιτάκια.
Κάτω απ'όλα αυτά βρισκόταν το box-set της 4ης season.Με χέρια που τρέμανε απο συγκίνηση το έπιασα και τότε αυτό μεταμορφώθηκε σε Chuck Norris και μου ξηγήθηκε μια στριφογυριστή κλωτσιά απ'αυτές που τον καθιέρωσαν στο παγκόσμιο στερέωμα.
Οταν ξύπνησα βρήκα μόνο τα τσόφλια απ τα αυγά και τα καρύδια κι ένα καρούμπαλο στο κεφάλι μου σαν ανάμνηση της συνάντησης μου μ'έναν θρύλο της στριφογυριστής κλωτσιάς.
Θυμήθηκα μια 23η ξαδέρφη μου που έμενε απέναντι απο έναν τύπο που φορούσε μπλουζάκι Lost και έδειχνε να ξέρει πολλά και της τηλεφώνησα.
Δεν απάντησε κι έτσι μπορούσα να υποθέσω ότι είχα δίκιο σε όλα.
Σας ευχαριστώ που σας διαφώτισα.

blueshark
1 Αυγούστου 2007, 13:33
Oloi tis idies blakies.Stop exei katantisei bareto.To post ginetai gia na dialfkanoume tin upothesi kai oxi na leme oti mas katebei sto kefali.Gia sovareuteite lupon kai peite kati pou na voithaei kai na lunei tis apories.Opws eipa egw parapanw kai pezei na isxuei.Peite kai eseis tin dikia sas apopsi.Kai auiste tous koumbarous kai tous bazanakides,kai oti to mikro ksaderfaki mou pou epeze me ta koubadakia stin paralia tou Lost pou gunontan ta gurismata mou eipe.........bla bla bla.

Fiasco
1 Αυγούστου 2007, 13:39
Oloi tis idies blakies.Stop exei katantisei bareto.To post ginetai gia na dialfkanoume tin upothesi kai oxi na leme oti mas katebei sto kefali.Gia sovareuteite lupon kai peite kati pou na voithaei kai na lunei tis apories.Opws eipa egw parapanw kai pezei na isxuei.Peite kai eseis tin dikia sas apopsi.Kai auiste tous koumbarous kai tous bazanakides,kai oti to mikro ksaderfaki mou pou epeze me ta koubadakia stin paralia tou Lost pou gunontan ta gurismata mou eipe.........bla bla bla.

Εσυ και μόνο εσύ...

Ας υποκλιθούμε όλοι στο τοτέμ σοβαρότητας...

billys20
1 Αυγούστου 2007, 13:46
Εσυ και μόνο εσύ...

Αυτό που είπε ο Blueshark ήταν η γνώμη του στο θέμα και προτείνει να κάνουμε και μεις το ίδιο , να ασχολούμαστε με το θέμα και να μην πετάμε διάφορα γιατί το πολύ κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς. Έχει καταντήσει πλέον αηδία να διαβάζουμε συνέχεια posts τύπου "ο πατζανάκης της νύφης μου που η κολλητή του είναι μία από τις εξωσυζυγικές σχέσεις του σκηνοθέτη αλλά και γυναίκα του σεναριογράφου μου πε....". Το παμε μία, το πάμε δύο....

Tigran
1 Αυγούστου 2007, 14:26
Eίναι προφανές ότι το τέλος της σειράς δεν έχει γυριστεί. Οπότε, μάλλον είναι καλύτερο να κλειδωθεί το topic.:closed-to