PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Υπάρχει ο jacob ή ο Μπέν τους δουλέυει?

Producer
8 Μαΐου 2007, 20:51
Στο παρακάτω λινκ διάβασα μια ενδιαφέρουσα θεωρία για τον jacob για ρίχτε μια ματιά http://lost.about.com/od/theories/a/jacobtheory.htm (http://lost.about.com/od/theories/a/jacobtheory.htm)

andreasmd13
8 Μαΐου 2007, 21:11
Εγω πιστευω οτι υπαρχει και ειναι υπαρκτο προσωπο

alexdeli
8 Μαΐου 2007, 21:17
Εγω..δεν αντεχω να ακουω αλλες θεωριες για Jacob..:thumbdown

Υ.Γ Δεν το λεω για σενα Producer.;)

spyros13 gwf
8 Μαΐου 2007, 21:17
Και εγω πιστευω οτι υπαρχει δεν μπορει να τους δουλευει ολους ο ben εξαλλου και αλλοι others εχουν αναφερθει στον περιβοητο jacob(π.χ.Mr Friendly)

semis19
9 Μαΐου 2007, 01:00
Εγώ δεν θα ξεχάσω όταν βασάνιζαν τον Μπεν και τον ρωτούσαν αν ο Τομ είναι ο αρχηγός των άλλων και ο Μπεν είχε πει τότε κορυφαία ατάκα ... "Μπροστά στον πραγματικό αρχηγό αυτός είναι ένα απόλυτο τίποτα ..." τώρα ή εννοούσε τον εαυτό του ή το jacob ... αλλα εγώ πιστεύω το 2ο γιατί ο Μπεν θεωρώ πως δεν είναι ψώνιο είναι 1002 πράγματα αλλά ψώνιο όχι!

christiano_d
9 Μαΐου 2007, 01:16
Jacob ---> υπαρκτό πρόσωπο. Στάνταρ.

Συζήτηση Μπακούνιν - Κέιτ:

Μπακούνιν: - Ο άνθρωπος που έφερε εμένα και όλους τους υπόλοιπους εδώ, είναι ένας εξαιρετικός άνδρας.

Κέιτ: - Αφού ο Μπέν είναι τόσο εξαιρετικός, γιατί χρειαζόταν έναν απο εμάς για να σωθεί;

Μπακούνιν: - Μπέν; Δεν μιλάω για τον Μπέν!

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

espinoza
9 Μαΐου 2007, 02:44
Πιστεύω ότι μέχρι να τελειώσει η σαιζόν θα μας πουν.
Πιστεύω ότι ο Jacob είναι ο Jack.
Το είχα διαβάσει κάποια στιγμή από κάποιον άλλο χρήστη και αν το σκεφτείτε λίγο, ταιριάζει.

alexdeli
9 Μαΐου 2007, 02:53
espinoza,ειχε αναφερθει.Υπαρχουν στοιχεια που το επιβεβαιωνουν και αλλα που ακυρωνουν αυτη τη θεωρια.Θα δειξει στη πορεια παντως.

semis19
9 Μαΐου 2007, 04:07
espinoza,ειχε αναφερθει.Υπαρχουν στοιχεια που το επιβεβαιωνουν και αλλα που ακυρωνουν αυτη τη θεωρια.Θα δειξει στη πορεια παντως.
Αν και όντως υπάρχουν αρκετά κοινά σημεία ...
α) το επίθετο του shepard (βοσκός = ποιμήν)
β) το τατού αν και περπατάει ανάμεσά μας δεν είναι ένας από εμάς ...
κοκ
Η παραγωγή έχει πει ποιος θα είναι και ο ηθοποιός που θα ενσαρκώσει τον jacob οπότε δεν παίζει ... και είναι και μια αποκρουστική φάτσα αν βρω το λινκ θα το ποστάρω ...

Lucian11
9 Μαΐου 2007, 16:26
Ο Jacob είναι υπαρκτό πρόσωπο, νομίζω δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία για αυτό, έχουν βρει και τον ηθοποιό που θα τον ενσαρκώσει. Τώρα το αν είναι ικανός για όλα όσα ο Ben και οι υπόλοιποι υποστηρίζουν πως είναι…αυτό είναι ένα τελείως διαφορετικό θέμα. Πάντως υπάρχει κόσμος όπως ο Mikhail και η μαυρούλα που προτίμησαν να πεθάνουν παρά να αποκαλύψουν τον Jacob ή οτιδήποτε άλλο σχετίζεται με αυτόν, το νησί και τι κάνουν οι others εκεί.

spyros13 gwf
10 Μαΐου 2007, 11:01
Μετα το 3Χ20 πιστευω απαντηθηκε το θεμαjacobhttp://www.lostpedia.com/images/thumb/0/01/3x20_another_jacob.jpg/90px-3x20_another_jacob.jpg

Producer
10 Μαΐου 2007, 17:51
Πάντως παίζει περίπτωση να είναι κάποιος μασκαρεμένος(τομ?)

spyros13 gwf
10 Μαΐου 2007, 18:33
Πάντως παίζει περίπτωση να είναι κάποιος μασκαρεμένος(τομ?)
Δεν νομιζω.δεν εχει λογικη, μετα απο ολη αυτη τη κουβεντα να μας παρουσιαζουν εναν fake jacob.Ειναι υπαρκτο προσωπο που οπως εχουν πει οι παραγωγοι θα παιξει σημαντικο ρολο στην πορεια του lost

andreas_99
10 Μαΐου 2007, 21:12
Πιστεύω οτι ο Jacob είναι ο μελαχρινός τύπος που είπε στον Λοκ να βάλει τον Σόγιερ να σκοτώσει τον πατέρα του, ο ίδιος τύπος που είπε στον Μπέν να έχει υπομονή οταν ηταν πιτσιρικάς και έτρεχε στη ζούγκλα να βρεί τη μητέρα του (ο οποίος δεν γερνάει !!!), ο ίδιος που ηταν αρχηγός στην αποστολή εξουδετέρωσης των πρώτων Dharmanians, ο ίδιος που είχε προτείνει και πείσει και την Τζουλιέτ να έρθει στο νησί !!
Δεν είναι τυχαία όλα αυτα !

Napg13
10 Μαΐου 2007, 21:23
O Jacob μου φέρνει λίγο και για τον Alvar Hanso αν και πιστεύω πως είναι λίγο κουλό να είναι αυτός αλλα Lost είναι αυτό και όλα τα περιμένουμε!

Stinkfist
10 Μαΐου 2007, 21:37
Δεν τον γουστάρουμε τον Τζέικομπ. Καλύτερα να μην υπήρχε.

ifigeneiavip
11 Μαΐου 2007, 19:25
Ειλικρινά δεν ξέρω!Το σκέφτηκα από δω,το σκέφτηκα από κεί και παίζουν πολλά σενάρια στο μυαλό μου...Αλλά επειδή δεν θέλω να πάθω ότι και ο Ben :P από την πολύ σκέψη...θα κάνω υπομονή και ελπίζω ότι θα μάθω