PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : Οικογενειακή υπόθεση...?

nectar
1 Ιουνίου 2006, 17:20
...με παγκόσμιες προεκτάσεις;

Επειδή τελικά πολύ ανακατεύονται οι οικογένειες των πρωταγωνιστών και δη οι μπαμπάδες τους, μου ήρθε μια ιδέα.
Μήπως τελικά στην Dharma και τα πειράματά της είναι ανακατεμένοι όλοι οι μπαμπάδες μαζί κι επειδή πίστεψαν τόσο στο σκοπό τους (που ίσως να έχει να κάνει με κάτι μεγάλο ίσως και παγκόσμιο) συμφώνησαν να συμμετέχουν οικογενειακώς (χωρίς όμως να το ξέρουν τα παιδιά τους).
Ίσως να είναι χαζός ο συλλογισμός μου, γιατί ακόμα δεν έχουμε επαρκή στοιχεία για όλους τους πρωταγωνιστές (κυρίως από flash back), αλλά ποιος ξέρει... για το lost μιλάμε

Thanasis159
1 Ιουνίου 2006, 17:35
Λες να παίζει κάτι τέτοιο?καλά τίποτα δεν αποκλείται αλλά μου ακούγεται λίγο τραβηγμένο!Πάντως ο πατέρας της γκόμενας του Desmond έχει στανταρ σχέση με την Dharma.κάτι βρωμάει στον τύπο

filo
1 Ιουνίου 2006, 18:09
Πολύ ενδιαφέρουσα άποψη φίλε nectar. Αν το καλοσκεφτούμε λίγο πολύ όλοι οι εμπλεκόμενοι μπαμπάδες και μαμαδες έχουν λεφτά ή εξουσία ή και τα δύο(πρόχειρα μου έρχονται Hurley, Kate, Jack, Pen, Sun κ.τ.λ) . Ωστόσο ερώτημα παραμένει ο κίνδυνος της πτώσης του αεροπλάνου (αν υπήρχε τελικά).

sheik
1 Ιουνίου 2006, 19:30
Επισης ο κ.Paik,ο πατερας της Sun να το δειτε που θα εχει και αυτος σχεση με ολα αυτα..

flygirl
1 Ιουνίου 2006, 19:34
Basika afto pou den exei upothei einai oti stin ptisi afti ektos apo tous protagonistes mas,uparxoun kai alloi pou oute kan ta onomata tous den kseroume..
aftoi ti einai??apla atuxoi pou mpikan sto idio aeroplano me tous protagonistes??
para einai komparsoi kai den einai poli logiko...

sheik
1 Ιουνίου 2006, 21:22
Ε ναι ρε συ σκεψου να επιβιωναν της πτωσης ΜΟΝΟ αυτοι που βλεπουμε τοσο καιρο.Αυτο θα ΠΑΡΑΗΤΑΝ απιθανο να συμβει, γι'αυτο υπαρχουν κι αλλοι επιζωντες(πολυ περισσοτεροι των πρωταγωνιστων).Ασε που μπορει να χρησιμεψουν και ως νεοι χαρακτηρες αν οι παραγωγοι το χρειαστουν.

GP force
2 Ιουνίου 2006, 00:52
Σαν αυτό το αστείο με τον Σκοτ και τον Στηβ...;;
Αυτοί οι σεναριογράφοι έχουν πολύ πλάκα ώρες ώρες...:P
Τουλάχιστον 3 φορές έχει ειπωθεί η φράση: "Αυτός είναι ο Σκοτ, ο Στηβ πέθανε...",
ή ανάποδα, δεν θυμάμαι.
Είναι αστείο γιατί αυτοί δεν εμφανίστηκαν ποτέ στη σειρά, και τους αναφέρουν συνέχεια χωρίς λόγο. Απλά για να δείξουν ότι δεν υπάρχουν μόνο οι πρωταγωνιστές στο νησί!χαχα:yahoo:
Λες να αρχίσει να έχει ρόλο ο Σκοτ ή ο Στηβ; (δεν θυμάμαι ποιος είναι ο ζωντανός...)
Θα πρεπε πάντως...
Δεν μπορώ να τους βλέπω απλά να περνάνε πίσω από τους πρωταγωνιστές και να μην λένε έστω ένα "γεια".

nectar
2 Ιουνίου 2006, 10:13
Απ' την άλλη βέβαια, ενώ η Dharma και τα πειράματά της μου δημιουργούν την υπόνοια ότι έχουν (ή είχαν) καλούς σκοπούς, κάποιοι από τους μπαμπάδες που ξέρουμε είναι μεγάλα καθίκ.α (π.χ. μπαμπάς Lock, μπαμπάς San) και είναι λίγο αντιφατικό να συμμετέχουν σ' αυτά. Ίσως και σε αυτούς να υπάρχουν "καλοί" και "κακοί". Ίσως κάποιοι απ' αυτούς να σαμποτάρουν τους άλλους για άγνωστες (προς το παρόν) σκοπιμότητες.

Πάντως συμφωνώ ότι η σκέψη μου είναι τραβηγμένη, αλλά μιλάμε για μια αμερικάνικη σειρά και η υπερβολή είναι βασικό στοιχείο των αμερικανών.
Δεν ξέρω, αλλά η τελική εξήγηση κατά την γνώμη μου ή θα είναι αρκετά περίπλοκη και υπερβολική ή τελικά θα είναι ακριβώς το αντίθετο και θα μας ξενερώσει εντελώς.

Όσο γι' αυτό με τους υπόλοιπους επιζώντες είναι κάτι όντως παράξενο, αλλά κι εγώ έχω καταλήξει σ' αυτό που αναφέρει ο sheik, ότι δηλαδή ίσως "χρησιμεύσουν" κατά κάποιο τρόπο μελλοντικά.

epimithios
2 Ιουνίου 2006, 14:45
υπομονή θα μάθουμε τι συμβαίνει τελικά αν επιζήσουμε και εμείς μέχρι την 128η Seasion που προβλεπω οτι θα τελειώσει το πράγμα...

filo
2 Ιουνίου 2006, 15:08
Ναι ρε παιδια βλεπετε τελειωσαν και τα κομματια του αεροπλανου, οι others ενα group ειναι δε νομιζω να υπάρχουν και αλλοι, η Γαλλιδα μια είναι και με τους ρυθμούς που πεθαίνουν στο τέλος θα μεινουν Jack και Sawyer να πλακώνονται για τα μάτια της Kate οι τρεις τους στο νησί. Βλέπετε η απομόνωση του νησιού απαιτούσε δραστικές λύσεις για να εισέρχονται νέα πρόσωπα στο cast τις επόμενες 128 season :P

andrew
2 Ιουνίου 2006, 19:36
υπομονή θα μάθουμε τι συμβαίνει τελικά αν επιζήσουμε και εμείς μέχρι την 128η Seasion που προβλεπω οτι θα τελειώσει το πράγμα...
Μου έχουν πει ότι έχουν συμβόλαιο για 6 σεζόν (το έχει διαβάσει ένας φίλος μου, αλλά δε θυμάμαι την πηγή)...
Τι 6, τι 108? Λες? :)

epimithios
2 Ιουνίου 2006, 21:57
και εγώ διάβασα γισ 10η season , να δω που θα το πάνε έλεος πια..:*( :*( , είπαμε καλη η σειρά αλλά πόσο θα πάει ρε παιδιά ;

alexandra
6 Ιουνίου 2006, 03:01
και εγώ διάβασα γισ 10η season , να δω που θα το πάνε έλεος πια..:*( :*( , είπαμε καλη η σειρά αλλά πόσο θα πάει ρε παιδιά ;

:shock: ti????????poso tha paei?gia panta...to lost einai h panagitsa mas..(apo to post me th dhmoskophsh: Ποιο είναι το μεγαλύτερο ερώτημα;):grin:

sheik
6 Ιουνίου 2006, 12:52
Ti 10 σαιζον ρε παιδια που τα διαβαζεται αυτα?Επισημα εχουν πει οτι σχεδιαστηκε για 4 σαιζον...
Αυτο βεβαια δεν τους απαγορευει να το πανε και 5-6,αλλα οχι και 10,ελεος...

Mathias
18 Μαρτίου 2007, 23:02
Μια ανακεφαλαίωση με τα μέχρι στιγμής δεδομένα.

'Ολοι τους σίγουρα με πολλά μυστικά και ανακατεμένοι σε συνομωσίες:
Mr Paik = Πατέρας της Σαν και πεθερός του Τζιν. Εξουσία και χρήμα.
Sawyer The real = Πατέρας του Λοκ και εραστής της μητέρας του Τζέιμς (Σώγερ). Εξουσία και χρήμα. Αν αληθεύουν τα spoilers
Windmore= Πατέρας της Πένυ, εχθρός του Ντέσμοντ. Εξουσία και χρήμα.
Christian= Πατέρας του Τζακ και πατέρας της Κλαιρ. Εξουσία και χρήμα.

Λιγότερο περίεργοι:
Θετός πατέρας της Κέιτ = Στρατιωτικός, ίσως και με υπηρεσία στη Χαβάι.
Θετός πατέρας του Walt = Εξουσία και χρήμα.
Πατέρας Boone και Shanon= Εξουσία και χρήμα.

Τελείως άσχετοι:
Πατέρας του Χέρλυ, της Λίμπυ, του Μικέ, του Τσάρλυ, του Σαγίντ, της Άννα Λουσία...

Μα τελείως άσχετος:
Πατέρας του Πάολο.

Παραμένουν πολλοί πατεράδες ακόμη εκτός αλλά το θυμήθηκα γιατί μόλις είδαμε ΄΄εναν από αυτούς να έχει μία ακόμη σχέση. Τον Κρίστιαν.

tasia
19 Μαρτίου 2007, 08:56
Ποτε εδειξε οτι ο πατερας του Λοκ ηταν ο εραστης της μαμας του Σωγιερ?:???: :???: :???:

Mathias
19 Μαρτίου 2007, 09:42
Ποτε εδειξε οτι ο πατερας του Λοκ ηταν ο εραστης της μαμας του Σωγιερ?:???: :???: :???:
Δεν το έδειξε, μια υπόθεση είναι.
Σορρυ θα κάνω edit, θεωρούσα ότι μιας και το έχουμε πει δεδομένο τη λέξη υπόθεση.:(
Πάντως

ακόμη κι αν αποδειχτεί πως δεν είναι ο άνθρωπος που μισεί τόσο πολύ ο Σώγερ, δηλ. ο πραγματικός Σώγερ, παραμένει ένας από τους πατεράδες (Λοκ) με εξουσία, χρήμα και βρώμικα κυκλώματα.