Αποτελέσματα 1 έως 8 από 8

Θέμα: Σειρές για μεγάλους

TV Guru! Το Avatar του/της KingOfDeath
    Likes / Thanks

Σειρές για μεγάλους

Μιας και όλο το σόι μου είναι πωρωμένο με σειρές εκτός από τον πατέρα μου που είναι στα 50. Και έτσι, σκέφτομαι σειρές που θα του άρεσαν. Έχω υπ'όψιν μου το Lost. Σίγουρα δεν του αρέσει το πολύ αίμα και η επιστημονική φαντασία (έστω ότι το lost έχει λίγη). Προσπάθησα να τον πείσω να δει λίγο lost αλλά το συγκρίνει με τις σειρές τις ελληνικής tv (τις θεωρεί ό,τι χειρότερο και νομίζει πως έχει πολύ μπλα μπλα) και δεν κάθεται να δει τον πιλότο. Με τι επιχειρήματα πείσατε τους δικούς σας γονείς, τι σειρές, κτλπ; Καμία γνώμη;
    Ευχαριστώ
    Το post μου είναι πάνω, τι κοιτάς εδώ;

2. Thanks kakashi_hatake thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της Prison Breaker
    Likes / Thanks
    Χμμ...εγώ έπεισα τον παππού μου που είναι 63 να δει Prison Break (για αρχή),αλλά του άρεσε κιόλας πολύ από πριν και γενικά του αρέσουν αυτά...είναι και λίγο στα γούστα του καθενός δεν μπορείς να αναγκάσεις.Από την άλλη επιχειρήματα τύπου "Τα βλέπουν όλοι,είναι μόδα κτλ" δεν πιάνουν.Καλύτερα βάλε μια μέρα όλως τυχαίως μια σκηνή πολύ wtf? να παίζει κάποια στιγμή που θα περνάει όλως τυχαίως από κει.Κάπως έτσι άρχισαν τα μεγαλύτερα κολλήματα,από μια σκηνή που είδαμε και μας κέντρισε το ενδιαφέρον (δεν πρέπει να είναι σώνει και καλά ο πιλότος,ε ας spoilerιαστεί λίγο...)!

P.S. Ο παππούς μου για την ιστορία τελείωσε το ΡΒ σε 1 μήνα 3 σεζόν (ε δεν είναι και πολύ έχει κι άλλες δουλειές ) και μαζί βλέπαμε στο pc season 4 και μάλιστα το καλοκαίρι που έπαιζε season 4 Lost στην Eτ1 με πήρε τηλέφωνο να μου πει με τρεμάμενη φωνή:
    Spoiler

grandpa!!!

4. Thanks kakashi_hatake, 24lost, madsemfe, KingOfDeath thanked for this post
    Likes / Thanks

Καλή φάση!
    Καλά θα 'ταν το ΡΒ... Καλή ιδέα. Έλεγα και Dexter αλλά μάλλον δεν θα του αρέσει λόγω αίματος!

TV Master Το Avatar του/της madsemfe
    Likes / Thanks
    Κοίτα αν ενδιαφέρεσαι να μυήσεις γυναικείο μεγάλο κοινό η καλύτερη αρχή είναι το Grey's Anatomy ή το Brothers and Sisters....

Για αντρικό κοινό μεγαλύτερης ηλικίας είναι κομματάκι δύσκολο να τους βάλεις να δούνε σειρά, μερικές προτάσεις μου είναι οι εξής, ανάλογα με το τύπο και χαρακτήρα 50άρη:

- Ο Μουρντάρης 50άρης: ( Είναι ο κλασσικός τύπος που όταν γνωρίσει ωραία φίλη σου θα σε πείσει ότι δεν μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ γυναίκας-άντρα και θα σε ρωτήσει τί κάνεις τόσο καιρό) Σε αυτό συστήνω ανεπιφύλακτα να δει Californication και στο υπόσχομαι θα ξετρελαθεί!

-Ο Σοβαρός 50άρης: ( Δουλειά, οικογένεια, μεγάλωσε με Steven Seagal και με όλη αυτή τη γενιά που έδερναν χωρίς έλεος τα καθάρματα την πόλη) Εδώ συστήνω ανεπιφύλακτα το 24 ή κάτι σε The Shield για τους πιο ψαγμένους...

-Ο In 50άρης: ( Αυτος που σου είπε για το iPhone πριν γίνει μόδα, που πήρε laptop πριν από όλους τους φίλους του, που κρυφά κρατάει Facebook και σε παρακολουθεί.... ) Σε αυτό συστήνω χωρίς πολλά πολλά κάτι σε CSI/Criminal Minds/Numbers και ίσως τον καταφέρεις να δει και Lost αφού όποιος δεν το παρακολουθεί χάνει κομμάτι της σύχρονης ιστορίας...

Μπορεί δε να κάνεις και ένα διαχωρισμό σε επαγγέλματα κάτι του στυλ:

* Αν είναι γιατρός θα δει House
    * Αν είναι δικηγόρος βάλ'τον να δει Damages
    * Αν είναι φυσικός Big Bang Theory
    * Αν είναι πωλητής, Chuck

και τα λοιπά....
    Lost-BSG-Caprica-Alias-Sex and the City-Friends-Samantha Who?-Traveler-Carnival-Ugly Betty-Prison Break-Freaks and Geeks-Life Unexpected-SFU
    Californication-Fringe-Glee-Chuck-No Ordinary Family-Grey's Anatomy-House MD-Desperate Housewives-How I Met Your Mother-The Big Bang Theory-Gossip Girl-Private Practice-Mentalist-Brothers & Sisters-30 Rock-White Collar-Cougar Town-Modern Family-Criminal Minds
    Dexter-True Blood-Damages-Nurse Jackie-The Big C-Entourage-Breaking Bad-The Walking Dead

7. Thanks tarantina, kakashi_hatake, KingOfDeath thanked for this post
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την madsemfe Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Κοίτα αν ενδιαφέρεσαι να μυήσεις γυναικείο μεγάλο κοινό η καλύτερη αρχή είναι το Grey's Anatomy ή το Brothers and Sisters....

Για αντρικό κοινό μεγαλύτερης ηλικίας είναι κομματάκι δύσκολο να τους βάλεις να δούνε σειρά, μερικές προτάσεις μου είναι οι εξής, ανάλογα με το τύπο και χαρακτήρα 50άρη:

- Ο Μουρντάρης 50άρης: ( Είναι ο κλασσικός τύπος που όταν γνωρίσει ωραία φίλη σου θα σε πείσει ότι δεν μπορεί να υπάρξει φιλία μεταξύ γυναίκας-άντρα και θα σε ρωτήσει τί κάνεις τόσο καιρό) Σε αυτό συστήνω ανεπιφύλακτα να δει Californication και στο υπόσχομαι θα ξετρελαθεί!

-Ο Σοβαρός 50άρης: ( Δουλειά, οικογένεια, μεγάλωσε με Steven Seagal και με όλη αυτή τη γενιά που έδερναν χωρίς έλεος τα καθάρματα την πόλη) Εδώ συστήνω ανεπιφύλακτα το 24 ή κάτι σε The Shield για τους πιο ψαγμένους...

-Ο In 50άρης: ( Αυτος που σου είπε για το iPhone πριν γίνει μόδα, που πήρε laptop πριν από όλους τους φίλους του, που κρυφά κρατάει Facebook και σε παρακολουθεί.... ) Σε αυτό συστήνω χωρίς πολλά πολλά κάτι σε CSI/Criminal Minds/Numbers και ίσως τον καταφέρεις να δει και Lost αφού όποιος δεν το παρακολουθεί χάνει κομμάτι της σύχρονης ιστορίας...

Μπορεί δε να κάνεις και ένα διαχωρισμό σε επαγγέλματα κάτι του στυλ:

* Αν είναι γιατρός θα δει House
    * Αν είναι δικηγόρος βάλ'τον να δει Damages
    * Αν είναι φυσικός Big Bang Theory
    * Αν είναι πωλητής, Chuck

και τα λοιπά....

έγραψες λέμε!!!
    Η μάνα μου βλέπει ήδη Grey's anatomy (φανατικά), Desperate Housewives (φανατικά και αυτό), λίγο Ghost Whisperer, Heroes (αν και τώρα βρίσκεται στον 3ο κύκλο και έχει βαρεθεί) και φυσικά LOST. Πολλές φορές βλέπει Sex and the City στην τηλεόραση, FRIENDS και κάποιες φορές βλέπει Gossip Girl. Τα κλασσικά.
    Ο πατέρας μου έχει πάθος με τα υποβρύχια, τα πολεμικά κ.τ.λ. καθώς και αφορά εν μέρει την δουλειά του (δουλεύει στο πολεμικό Ναυτικό) αλλά σειρές που να αφορούν αυτά δεν υπάρχουν
    Ίσως κανά Generation Kill αλλά δεν...
    Τέλος πάντων, σε λίγο θα τον βάλω να δει τον πιλότο του lost με την αδερφή μου (για την κορούλα του κάνει όλα τα χατήρια και θα την χρησιμοποίησω σαν κινήτρο να δει lost ο πατέρας μου ) και θα σας πω αν του άρεσε να ησυχάσω Αλλιώς παρατάω το θέμα lost και λοιπές σειρές!

9. Thanks tedgiann, madsemfe thanked for this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της thanasislost
    Likes / Thanks
    Μονο Friends έχω καταφέρει να τους πείσω να δούν...

Newbie
    Likes / Thanks
    Διαβαζω σειρες για μεγαλους και λεω ωπα εδω ειμαστε για μενα λεει...Γιατι τελευταια σαν 60αρα νιωθω....Ακομα και το criminal minds με τσαγακι θα το συνοδευσω,πιτζαμα,κουβερτα μεχρι τα αυτια και απαραιτητως την ανατομικη παντοφλα που βρηκα σε φαρμακείο προσφορά ... Εγω παντως δεν μπορεσα να πεισω κανεναν.Κραταω την απολαυση για τον εαυτο μου!

Newbie
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την KingOfDeath Εμφάνιση Δημοσίευσης

έγραψες λέμε!!!
    Η μάνα μου βλέπει ήδη Grey's anatomy (φανατικά), Desperate Housewives (φανατικά και αυτό), λίγο Ghost Whisperer, Heroes (αν και τώρα βρίσκεται στον 3ο κύκλο και έχει βαρεθεί) και φυσικά LOST. Πολλές φορές βλέπει Sex and the City στην τηλεόραση, FRIENDS και κάποιες φορές βλέπει Gossip Girl. Τα κλασσικά.
    Ο πατέρας μου έχει πάθος με τα υποβρύχια, τα πολεμικά κ.τ.λ. καθώς και αφορά εν μέρει την δουλειά του (δουλεύει στο πολεμικό Ναυτικό) αλλά σειρές που να αφορούν αυτά δεν υπάρχουν
    Ίσως κανά Generation Kill αλλά δεν...
    Τέλος πάντων, σε λίγο θα τον βάλω να δει τον πιλότο του lost με την αδερφή μου (για την κορούλα του κάνει όλα τα χατήρια και θα την χρησιμοποίησω σαν κινήτρο να δει lost ο πατέρας μου ) και θα σας πω αν του άρεσε να ησυχάσω Αλλιώς παρατάω το θέμα lost και λοιπές σειρές!
    Αν θες σειρες για το ναυτικο, γιατι δεν δοκιμαζεις τα last resort και last ship?

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας
join us