Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 1 έως 10 από 32

Θέμα: Oι Sinister six, στα επόμενα sequels του Spiderman;

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks

Oι Sinister six, στα επόμενα sequels του Spiderman;

Με το "Τhe Αmazing Spiderman" να αγγίζει τα 500 εκατομμύρια δολάρια σε εισπράξεις παγκοσμίως, σε λίγες μόλις ημέρες προβολής του και με καλές κριτικές από κοινό και κριτικούς, το reboot/remake του θεωρήθηκε επιτυχημένο. Η Sony ανακοίνωσε μια νέα τριλογία. Οι παραγωγοί Matt Tolmach και Avi Arad, δηλώνουν απόλυτα ικανοποιημένοι και ήδη έχουν προσλάβει τους Alex Kurtzman και Roberto Orci, για να γράψουν την συνέχεια. Το θέμα είναι τώρα, ποιος ή ποιοι θα είναι o/οι επόμενοι villain του αραχνάνθρωπου.

Φήμες θέλουν την βασική ομάδα αντιπάλων σούπερ κακών, που θέλουν νεκρό τον Spidey και είναι οι Sinister Six, να αναλαμβάνουν δράση. Όλοι τους διαβόητοι και επικίνδυνοι εχθροί του, που αντιμετώπισε ξεχωριστά και μετά την προτροπή του Doctor Octopus, δημιούργησαν την ομάδα. Υπάρχουν σχέδια για την εμφάνιση ορισμένων από την ομάδα στην δεύτερη συνέχεια και ολόκληρης της ομάδας στο τρίτο μέρος. Δεν έχει αποκλειστεί και η εμφάνιση του Venom, που η Sony θέλει να κάνει solo ταινία. Το sequel του "Τhe Αmazing Spiderman" έχει ανακοινωθεί ήδη για τις 2 Μαΐου του 2014.

For the record, η ομάδα των σούπερ κακοποιών, δημιουργήθηκε από τους Stan Lee και Steve Ditko, ανήκει στην Marvel, αποτελείται (η αρχική ομάδα) από τους Doctor Octopus, Vulture, Electro, Kraven the Hunter, Mysterio και Sandman, ενώ αργότερα προστέθηκαν διαδοχικά και οι Chameleon ,Hobgoblin και Rhino. Εμφανίστηκαν για πρώτη φορά στο "The Amazing Spider-Man, Annual #1" το 1964.

ΠΗΓΗ:critiques4geeks

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    Πολυ καλα νεα αν και ακομη δεν εχω δει τον Spiderman για να δω αν μου αρεσει η νεα εκδοχη...που μαλλον θα μου αρεσει αλλα ας κανω τον δυσκολο για αρχη...θα μου αρεσε να δω τους Sinister Six αλλα πανω απο ολα θα ηθελα να ακουσω οτι η Sony και η Marvel εδωσαν τα χερια και στο 2ο Spiderman θα δουμε τον Nick Fury στη τελευταια σκηνη.... (a fanboy can dream)

Thnx για το νεο Above..!!!

3. Thanks Above thanked for this post
    Likes / Thanks
    Πάντως ακούγεται εντονότατα η εμφάνιση του Γύπα (Vulture) στο επόμενο! Και φήμες θέλουν τον Andrien Brody για τον ρόλο!

Spoiler

Θα ήθελα Electro και Mysterio επίσης να δω! Οι Sinister six, αποτελούν τους βασικούς αντίπαλους και πιο διάσημους του Spiderman, ολα αυτά τα χρονια.

Πάντως...εμφανισιακά...ο πιο κατάλληλος για τον Γύπα...θα ήταν ο κύριος απο κάτω! Είναι και καλός ηθοποιός!

Spoiler

Ενώ υπάρχει και μια τρίτη επιλογή που θα ενθουσιάσει τους Λοσταδες!

Spoiler

5. Thanks Bouzouxis7, takisant, goggits, blackys88b thanked for this post
    Likes xristina2403 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smallville
    Likes / Thanks
    Προτιμώ τον Μάλκοβιτς.
    Εκτός του ότι μοιάζει εμφανισιακά, είναι και πάρα πολύ καλός ηθοποιός και θα δώσει και επιπλέον κύρος στην ταινία.

7. Likes xristina2403 liked this post
    Newbie
    Likes / Thanks
    παραμεγαλωσε ο μαλκοβιτς...εξηνταρης πλεον το red του ταιριαζει γαντι...

Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Εγώ είδα την ταίνια και μου άρεσε περισσότερο από την άλλη

10. Thanks theo58, Above thanked for this post
    TV Maniac Το Avatar του/της takisant
    Likes / Thanks
    Απ' ότι διαβάζω τον Carnage θα κάνω καιρό να τον δώ στην μεγάλη οθόνη

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Filmfreak
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την Above Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Πάντως...εμφανισιακά...ο πιο κατάλληλος για τον Γύπα...θα ήταν ο κύριος απο κάτω! Είναι και καλός ηθοποιός!
    Spoiler
    Ο Μάλκοβιτς ήταν να κάνει τον Vulture στο Spider-man 4 του Raimi που δεν βγήκε ποτέ, που τη θέση του πήρε το Amazing. Sinister 6 είναι άκρως υπερβολικό, το Spider-man 3 ξενέρωσε τον κόσμο γιατί το μπούκωσαν με 3 κακούς (εκτός των άλλων), τι να πούμε για 6; Σίγουρα πάντως θα ήθελα να δω Vulture και Electro, ενώ και μια νέα εκδοχή του Νόρμαν Όζμπορν aka Green Goblin ή τον Hobgoblin και γιατί όχι και story arc βασισμένο στον πόλεμο των Goblin.
    P.S. Ελπίζω τα κριτήρια επιλογής για ρόλο κάποιου χαρακτήρα (κυρίως κακού), να μην είναι μόνο ορισμένα έντονα και προφανή χαρακτηριστικά τους (πχ να έχει καράφλα για να κάνει τον Vulture)

13. Thanks Above thanked for this post
    Likes / Thanks
    Nαι, και εγώ το θυμάμαι αυτό με τον Μαλκοβιτς για τον 4ο Spiderman! Η επιλογή ειναι η καλύτερη... Ο Brody θα μου άρεσε επίσης, αλλά είναι νέος αρκετά! Ο Γύπας είναι μεγαλύτερος νομίζω. Τους Sinister 6 θα ήθελα να τους δω σταδιακά! Όχι όλους μαζί! Δεν θα τα βγάλει πέρα μόνος του, εκτός αν του βάλουν την...Mαυρη Γάτα δίπλα του, ως σύμμαχο! Χμμμ....

15. Likes xristina2403 liked this post
    Likes / Thanks
    Update...

Με την Sony να προχωρά σε spin-off ταινιες με βασή τον Spider-Μan, μια solo ταινια με τους θανάσιμους εχθρούς του Spidey είναι γεγονός πλέον και τα βασικά 6 μελη της ομάδας, μόλις αποκαλύφθηκαν...

Τρεις παλιότεροι και γνώριμοι villains εμφανίζονται και τρεις ολοκαίνουργοι!

Green Goblin

The Rhino

Doctor Octopus

Vulture

Kraven the Hunter

Mysterio ( ή ισως ο Chameleon )

17. Thanks drapetisgal7 thanked for this post
Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις