Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Αποτελέσματα 11 έως 20 από 22

Θέμα: House of Cards

TV Maniac Το Avatar του/της johnchatzo
    Likes / Thanks
    Έπος η σειρά και καλύτερη από τις περισσότερες ταινίες που βλέπουμε στη μεγάλη οθόνη. Ο όρος τηλεόραση όπως τη θεωρούμε οι περισσότεροι σήμερα είναι κάπως λίγος για τέτοιο επίπεδο. Εγώ ειδικά που πορώνομαι με πολιτικές/δημοσιογραφικές ταινίες το λάτρεψα. Επίσης πρέπει να είναι από τις λίγες σειρές που την ευχαριστιέσαι τόσο ενώ οι περισσότεροι χαρακτήρες είναι αντιπαθητικοί. Το καστ είναι εξαιρετικό και όλοι οι χαρακτήρες έχουν ενδιαφέρον. Φαίνεται πως έχει δοθεί στο σενάριο προσοχή σε όλους. Ο Kevin Spacey εννοείται ότι είναι απλά συγκλονιστικός αλλά και ο Corey Stoll είναι απίστευτος και ο μόνος χαρακτήρας που συμπάθησα. Απίστευτη και η παραγωγή γενικότερα. Φωτογραφία, μουσική και λοιπά. Όπως είπα, το επίπεδο είναι πάρα πολύ ψηλά.

Πολύ ενδιαφέρον και σαν στοίχημα που τελικά μάλλον απέδωσε για το Netflix. Περιμένω με αγωνία τη δεύτερη σεζόν. Τέλος δεν ξέρω πόσο μεγάλη ήταν η συμμετοχή του Fincher, αλλά τον αγαπάω και εκτιμώ λίγο περισσότερο (αν γίνεται). Επίσης όπως ένιωσα και στο Zodiac και λιγότερο στο Social Network και εδώ νομίζω πως το All the President's Men τον έχει επηρεάσει πολύ όχι τόσο στην υπόθεση αλλά στον τρόπο που κυλάει η ιστορία, τα χρώματα στα γραφεία και η συμπεριφορά των δημοσιογράφων.

John ευχαριστώ για το review!!
    Τελευταία επεξεργασία από τον/την johnchatzo; 30 Απριλίου 2013 στις 20:43

2. Thanks mprailas, thanasislost, TheSpecialOne, Reben, Chiras365 thanked for this post
    Likes plataris liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    φοβερο review Chiras για μια εξαιρετικη σειρα, την οποια ομως δεν την θεωρω τη κορυφαια απο τις νεες...μου αρεσαν ολες οι τοποθετησεις σου για το πως αλλαζει τα δεδομενα η σειρα και εννοειται οτι θα επιστρεψω για τη δευτερη σεζον...

4. Thanks thanasislost, Chiras365 thanked for this post
    Likes ATHENA1971 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Πολυ ωραια παρουσιαση, θα ηθελα να μου ειχε αφησει αυτα τα αισθηματα η σειρα, αλλα δεν...
    Οπως ειπα και στο θρεαντ της 1ης σαιζον, περιμενα να ηταν κατι πολυ καλο, ακουγοντας τα τοσα καλα σχολια γι' αυτη τη σειρα, αλλα οπως λεει κι ο σοφος λαος μας, οπου ακους πολλα κερασια, κρατα μικρο καλαθι. Δεν ειναι οτι δεν ηταν ωραιο, απλα δεν το βρηκα τοσο φανταστικο, τοσο αξιο αναφορας. Μπορει να μη μου αρεσουν γενικα οι πολιτικου περιεχομενου σειρες, αλλα περιμενα να με διεψευσει η σειρα, οπως εχει γινει πολλες αλλες φορες σε αλλες σειρες, αλλα δεν. Δεν μπορω να προσδιορισω ακριβως τι με ενοχλησε, τι δε μου αρεσε.
    Κοινως, δε θα την προτεινα αμεσως σε οποιον με ρωτησει "ποια καινουργια σειρα να δω;", εκτος κι αν ξερω οτι του αρεσουν πολυ τα πολιτικα. Εγω θα τη συνεχισω παντως, γιατι σε γνεικες γραμμες ηταν καλη σειρα, απλα απογοητευτικα γιατι αλλα ακουγα και περιμενα να δω κι αλλα ειδα τελικα!

6. Likes ATHENA1971 liked this post
    TV Maniac Το Avatar του/της tasoulis1980
    Likes / Thanks
    Smile η σειρα αξιζει μονο και μονο για την Μilf-Cougar Ρομπιν Ραιτ.

8. Thanks lost24 thanked for this post
    TV Master Το Avatar του/της lost24
    Likes / Thanks
    πολύ καλό αλλά ήταν σίγουρο οτι με τετοια υλικα θα φτιαξεις την τελεια συνταγη,

για την ιστορια θα πω οτι στο Αγγλικο πρωτοτυπο, ο πρωταγωνιστης, ο ρολος του, η θεατρικοτητα, ο [μη] φωτισμος και οταν απευθυνεται στο θεατη εχουν φτιαξει ενα αποτελεσμα τοσο τρομακτικο που ο οποιος Χανιμπαλ θα σας [μεινη ως] φοβισει λιγοτερο...

δειτε το..
    ----------------------------
    1
    00:00:00,100 --> 00:00:03,200
    BestShowGlobally
    - So Say We All -

.

Ενεργό Μέλος Το Avatar του/της plataris
    Likes / Thanks
    Πολύ απλά, η σειρά πρέπει να παραδίδεται ως ύλη για όσους σπουδάζουν πολιτικές επιστήμες... δεν είναι καν αληθοφανής... είναι πέρα για πέρα ΑΛΗΘΙΝΗ!!!

TV Guru! Το Avatar του/της smile88
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την tasoulis1980 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Smile η σειρα αξιζει μονο και μονο για την Μilf-Cougar Ρομπιν Ραιτ.
    Και τι θα πεις αν πω οτι μου θυμιζει την Ελοωνορα Μελετη;

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Chiras365
    Likes / Thanks
    Η 2η σεζόν επιστρέφει από το Netflix... στις 14 Φεβρουαρίου !

13. Thanks dalas9 thanked for this post
    Likes neon50 liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της Chiras365
    Likes / Thanks
    Season 2 Teaser Trailer

14/2/14

15. Thanks dalas9, GEORGE77 thanked for this post
    Moderator Το Avatar του/της ATHENA1971
    Likes / Thanks
    Ξεκίνησα να τη βλέπω γιατί μου είπε κάποιος ότι είναι πολύ καλή. Και είναι. Απλά, είναι όλοι τόσο ψυχροί και αναίσθητοι που δεν μπορείς να ταυτιστείς. Εκτός κι αν είσαι μέσα στη βουλή, δουλεύεις ως υπάλληλος εκεί, ξέρεις κάποιους πολιτικούς ή αν είσαι ο ίδιος πολιτικός. Η ρόμπιν ράιτ με εντυπωσιάζει για άλλη μία φορά. Παίζει με τα μάτια, τις εκφράσεις και όχι με τα λόγια μιας και δεν λέει και πολλά. Λίγα αλλά καλά.
    Ο Κέβιν Σπέισυ, προσπαθώ να σκεφτώ πότε έπαιξε ενα ρόλο όπου υποδύεται έναν άνθρωπο με αισθήματα. American Beauty; Σόρυ, δεν θυμάμαι να μου άφησε αυτή την εντύπωση, πάνε και πολλά χρόνια που το είδα. Είναι πάρα πολύ καλός, απλά θα ήθελα να τον δω και σε κάτι άλλο.
    Είναι πολύ καλή σειρά, θα τη δω, θα δω και τον επόμενο κύκλο, αλλά λέει μία ιστορία με δολοπλόκους πολιτικούς και.... χμμμ ίσως δεν είναι και η πιο κατάλληλη περίοδος με όσα γίνονται στη χώρα μας....
    Με αυτό ΤΑΥΤΙΖΟΜΑΙ.

17. Likes Chiras365 liked this post
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία