Αποτελέσματα 1 έως 4 από 4

Θέμα: Quarry 1x08 - Nuoc Cha Da Mon

1.  
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
    Συνολικά Ψήφησαν
    2 Χρήστες
    9

για να ψηφήσετε
    1x08
    Nuoc Cha Da Mon

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Εμφάνιση Περίληψης
    O Mac αντιμετωπίζει τους δαίμονές του από τον πόλεμο και παίρνει εκδίκηση από έναν παλιό εχθρό.
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    28/10/2016 - 21:00
    GMT -5
    29/10/2016 - 06:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Τα κλασικα προβληματακια με το σεναριο για σειρα του Cinemax. Εξαιρετικη παραγωγη, υπεροχη σκηνοθεσια απο τον Greg Yaitanes σε ολα τα επεισοδια και πολυ καλο το cast, αλλα η ιστορια δεν με επεισε οσο θα ηθελα. Δηλαδη για παραδειγμα θα με ενδιεφερε να εβλεπα περισσοτερο τη ζωη του Mac στον πολεμο παρα αυτο που ειδαμε.

Κι εγω παρασυρθηκα πως θα δουμε ενα νεο Banshee, αλλα η σειρα τελικα ηταν πιο δραματικη. Οχι απαραιτητα κακο, αλλα θα προτιμουσα λιγη περισσοτερη δραση και πιο προσεγμενο σεναριο.

Δεν εχουν χαθει παντως οι ελπιδες για 2η σεζον. Θα την εβλεπα αν προχωρουσε.

Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    εγω το βρηκα ως ενα απο τα πιο ενδιαφερον πειραματα της φετινης σεζον...το θεμα του ειχε τεραστιο ενδιαφερον, ειχε πρωταγωνιστή που σε ενδιαφερει αλλα και δευτερους χαρακτηρες, ειχε το καταλληλο σασπενς και εκλεισε σε ενα σημειο που με κανει να θελω δευτερη σεζον επειγοντως..αφου πηρε το βαλιτσακι.!! αν δεν το επαιρνε θα ημουν οκ με κλεισιμο εδω.!!

4. Likes patrickdrd liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της freedoom
    Likes / Thanks
    Η σειρά με κέρδισε εξαρχής με τη χρονολογία, το μέρος και το υπόβαθρο εξέλιξης των γεγονότων. Η κεντρική ιδέα ήταν εξαιρετική, αλλά νομίζω ότι θα μπορούσε να αποδοθεί καλύτερα. Ίσως χρειάζονταν περισσότερα επεισόδια, μιας και τα 8, παρά την ωριαία τους διάρκεια μου φάνηκαν λίγα.

Η σειρά έκανε μια κοιλιά στα επεισόδια 3-4-5, η δράση ήταν περιορισμένη, ενώ απουσίαζε και η ένταση-ίντριγκα. Παρ' ολ' αυτά η σκηνοθεσία ήταν εκπληκτική, το ίδιο και οι μουσικές που ακούστηκαν σε όλα τα επεισόδια.

Οι ηθοποιοί μου άρεσαν, αλλά είχαν περισσότερα να μας πουν. Σίγουρα ο πρωταγωνιστής με τους δαίμονες του πολέμου μέσα του, ο Broker, ακόμα και ο ντετέκτιβ που ένωσε τα κομμάτια του παζλ.

Κρίμα που δεν ανανεώθηκε η σειρά. Άλλη μια ποιοτική παραγωγή του cinemax.
    Good night moon. Good night stars. Good night po-pos. Good night fiends. Good night hoppers. Good night hustlers. Good night scammers. Good night to everybody. Good night to one and all.

6. Likes t0ny3, patrickdrd liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας