Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Αποτελέσματα 11 έως 12 από 12

Θέμα: Wonder Woman (2017)

Αρθρογράφος Το Avatar του/της Above
    Likes / Thanks
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την GeorgeCR7 Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Η ταινία μου άρεσε πάρα πολύ, από τις καλύτερες που έχω στο είδος τα τελευταία χρόνια!

Περιμένω με ανυπομονησία τώρα το Aquaman και το Justice League για να δούμε τι θα δούμε!
    Μια από τα ίδια και εγώ! Ειδικά για τον Αquaman! Tελευταία ψήνομαι και για την Batgirl...

2. Likes GeorgeCR7 liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της bill667
    Likes / Thanks
    Εξαιρετική ταινία, από τις πιο καλογραμμένες σε επίπεδο διαλόγων του είδους. Εφόσον κέρδισε και εμένα που ποτέ δεν με ενδιέφερε η Wonder Woman σαν ηρωίδα, θεωρώ ότι πέτυχε άριστα τον σκοπό της.

Με μία κινηματογράφηση που αναδεικνύει τη "φωτεινότητα" της ηρωίδας, αλλά όχι σε βαθμό που να κάνει παραχωρήσεις και να λογοκρίνει τη βία του πολέμου.

Και εδώ είναι που διαφοροποιείται κατά τη γνώμη μου το καλό από το κακό superhero. Αν διαβάζοντας ένα κόμικ σχηματίζει κάποιος τα δρώμενα στο μυαλό του σαν να πρόκειται για κάποια κινηματογραφική δουλειά, το πιο πιθανό είναι να δώσει ένα καλό superhero.

αν διαβάζοντας το κόμικ θεωρήσει ότι παρά την βαρύτητα των καταστάσεων που περιγράφονται πρόκειται για ένα μέσο που απευθύνεται σε παιδιά, θα δώσει ένα κακό superhero.

Ο Snyder μπορεί να είχε μικρή συμμετοχή, αλλά έτσι κι αλλιώς έχει επηρεάσει θετικά τις χολυγουντιανές παραγωγές, διότι αν δεν υπήρχαν οι 300, δεν θα βλέπαμε σήμερα ταινιάρες όπως το deadpool και το Mad Max: Fury Road, αλλά θα ήμασταν κολλημένοι ακόμη στις μετροσέξουαλ παραγωγές των 00s που θύμιζαν διαφήμιση γι' αφρόλουτρο.

4. Likes blackys88b liked this post
Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία