Αποτελέσματα 1 έως 7 από 7

Θέμα: The 100 5x13 - Damocles, Part 2

1.  
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟΥ
    Συνολικά Ψήφησαν
    8 Χρήστες
    9,5

για να ψηφήσετε
    5x13
    Damocles, Part 2

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    07/08/2018 - 20:00
    GMT -5
    08/08/2018 - 04:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Καλη θα χαρακτηριζα τη σεζον, ενω μου αρεσε αρκετα η κατευθυνση του φιναλε.

Προχωραμε λοιπον και παμε σε αλλο πλανητη. Θα εχει ενδιαφερον η εξερευνηση του νεου κοσμου, αλλα νομιζω θα επρεπε να ειχαν ανακοινωσει πως η νεα σεζον θα ειναι και η τελευταια.

TV Maniac
    Likes / Thanks
    αχα δηλαδη τωρα τι; θα βρεθουν με εξωγηινους τωρα; αχαχα. λεει end of book one. τι εννοει; γιατι εψαχνα στο ιντερνετ και δεν βρηκα τιποτα για 2ο βιβλιο

TV Guru! Το Avatar του/της freedoom
    Likes / Thanks
    H σεζόν ξεκίνησε καλά, αλλά στη συνέχεια αναλώθηκε σε εμφύλιες μάχες, που δεν άφησαν την κεντρική πλοκή να εξελιχθεί.
    Τη θεωρώ σαν ένα μεγάλο filler για τη συνέχεια, όπως αυτή μας αποκαλύφθηκε στα τελευταία 8 λεπτά του τελευταίου επεισοδίου. Νομίζω ότι η σειρά θα μπορούσε να έχει τελειώσει εδώ, με ένα αισιόδοξο μήνυμα για τη συνέχεια των ηρώων, μετά από όλες αυτές τις καταστροφικές συρράξεις μεταξύ των επιζώντων.
    Ελπίζω στη νέα σεζόν, στο νέο πλανήτη πια, να μην αναλωθούμε στα ίδια που ζήσαμε 5 σεζόν τώρα. Πρέπει να μας δείξουν κάτι διαφορετικό από μάχες με τους εκεί κατοίκους, που σίγουρα θα υπάρχουν.
    Οφείλω πάντως να παραδεχτώ ότι το scifi στοιχείο της σειράς είναι έντονο και περισσότερο βαθύ απ' όσο φανταζόμουν. Κι ότι οι χαρακτήρες της σειράς, ξεφεύγουν κατά πολύ, από το νεαρό της ηλικίας τους.
    Good night moon. Good night stars. Good night po-pos. Good night fiends. Good night hoppers. Good night hustlers. Good night scammers. Good night to everybody. Good night to one and all.

TV Maniac
    Likes / Thanks
    Πάρα πολύ καλό το φινάλε είχα φανταστεί κάποια στιγμή ότι αυτή η αποστολή με τον αριθμό τρία θα βρίσκεται σε κάποιον πλανήτη κατοικήσιμο που προφανώς θα πάνε κ οι δικοί μας και τελικά μέσα έπεσα . Σίγουρα θα υπάρχει αυτή η αποστολή στο νέο πλανήτη είμαι περίεργος να δω πως θα ζουν Και πως θα υποδεχθούν τους νέους από το διάστημα . Όντως η σειρά θα μπορούσε να τελειώσει εδώ . Αν και θα μου άρεσε να έβλεπα μία σεζόν Που να έχουν ξυπνήσει το διαστημόπλοιο και να περιπλανούνται στο διάστημα ψάχνοντας τον βιώσιμο πλανήτη Λίγο τύπου Battlestar Galactika ! Αλλά τελικά η ιστορία μας πήγε κατευθείαν στο νέο πλανήτη. Από την άλλη βέβαια αναρωτιέμαι αφού είχαν την τεχνολογία να κοιμόνται χωρίς να γεράσουν και να ξυπνάνε οπότε ήθελαν Γιατί δεν το έκαναν οι πρώτοι που πήγαν στο διάστημα στην κιβωτό Και να ξυπνήσουν μετά από 100 χρόνια που θα ‘ταν βιώσιμη η γη !
    spiros#27

TV Guru! Το Avatar του/της johny f
    Likes / Thanks
    Ενδιαφερον φιναλε,πολυ καλυτερο απ'την υπολοιπη σεζον,ιδιαίτερα για το τελευταιο 10λεπτο του Μοντι και της Χαρπερ που τελικα τους οδηγησε στον νεο Πλανητη.
    Γενικοτερα ο Μοντι και ο Μπελαμι δωσαν ρεστα και ανεβασαν πολυ το επισοδειο,ενω η τελευταια σκηνη με τους Μπελαμι-Κλαρκ να κοιτανε το νεο Πλανητη θα μπορουσε να ειναι και φιναλε σειρας.
    Η μουσικη μου (FLOW MOTION) στο Youtube
    https://www.youtube.com/user/johnyfl...view=0&sort=dd

7. Likes HristinaB, Andre Linoge liked this post
    TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Το τέλος της ιστορίας στη Γη το βρήκα λίγο βιαστικό, αλλά ίσως αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι δόθηκε πολλή ώρα στα βιντεομηνύματα του (θεός σχωρέστον) Μόντι στο τέλος. Λυπάμαι που χάσαμε κι αυτόν και τη Χάρπερ, καθώς ήταν (μαζί με τον Κέιν, αν και τελευταία αυτός μου έκανε νερά) οι φωνές της λογικής και της ειρήνης στη σειρά. (Τελικά, ναι, όντως οι αγρότες τους έσωσαν όλους!) Η απώλειά τους για μένα μπαίνει στην ίδια κατηγορία με αυτές του Φιν (τι σας θύμισα τώρα), του Λίνκολν, του Σινκλαίρ και του Τζάσπερ. Ελπίζω ο υιός Τζόρνταν να τους αντικαταστήσει επάξια.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από τον/την freedoom Εμφάνιση Δημοσίευσης
    Ελπίζω στη νέα σεζόν, στο νέο πλανήτη πια, να μην αναλωθούμε στα ίδια που ζήσαμε 5 σεζόν τώρα. Πρέπει να μας δείξουν κάτι διαφορετικό από μάχες με τους εκεί κατοίκους, που σίγουρα θα υπάρχουν.
    Συμφωνώ απολύτως. Προσωπικά, θα ήθελα η σειρά να έχει το θάρρος να σκοτώσει την Κλαρκ ΚΑΙ τη μάνα της, επειδή είναι και οι δύο αχώνευτες και δηλητηριώδεις για τους ανθρώπους γύρω τους. Αλί στον έρμο τον νέο πλανήτη όπου θα πατήσουν το πόδι τους! Επίσης, ελπίζω να ξεχαστούν οι βαρετές ανοησίες περί Ηγέτιδος και Φλόγας. Έγκωσα με δαύτα πέντε σεζόν τώρα.

Απορίες:
    • Βιολογικά, πόσων χρονών είναι όλοι αυτοί που μπήκαν στην κατάψυξη για 100 χρόνια;
    • Τι απέγινε το σώμα του Μόντι, όταν αυτός πέθανε, δεδομένου ότι δεν ήταν κανείς άλλος ξύπνιος για να το τακτοποιήσει;

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας