Αποτελέσματα 1 έως 7 από 7

Θέμα: The Big Bang Theory 12x24 - The Stockholm Syndrome

1.  
    Συνολικά Ψήφησαν
    7 Χρήστες
    10
    για να ψηφήσετε
    12x24
    The Stockholm Syndrome

ΠΕΡΙΛΗΨΗ

Δεν Διατίθεται
    Πρώτη Προβολή Τοπική Ώρα
    16/05/2019 - 19:00
    GMT -5
    17/05/2019 - 03:00
    GMT +3
    ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ

Η αναφορά σε επόμενα επεισόδια.

Tο chatting και το spamming.

Η αναφορά σε υπότιτλους και torrents ή άλλες μορφές παράνομου download.
    ΠΡΟΣΟΧΗ

Το παρόν θέμα μπορεί να περιέχει spoiler.

Να γράφετε με σεβασμό προς τα υπόλοιπα μέλη, ασχέτως αν συμφωνείτε ή διαφωνείτε με τις απόψεις τους.

Να κάνετε report οτιδήποτε αντιτίθεται στους κανόνες.
    Moderator Το Avatar του/της t0ny3
    Likes / Thanks
    Τη φετινή τηλεοπτική σεζόν έχω αποχαιρετήσει πολλές αγαπημένες κωμωδίες. Το The Big Bang Theory είναι μια ακόμη.

Από τις πρώτες μου τηλεοπτικές κωμωδίες που μου κράτησαν συντροφιά. Ακόμη θυμάμαι όταν σε μια εξεταστική πριν χρόνια κάθησα και είδα για πρώτη φορά τις δύο πρώτες σεζόν μέσα σε δύο μέρες και έκλαιγα από τα γέλια. Μέσα σε δώδεκα χρόνια είναι λογικό να υπάρχουν ups and downs, όμως το τελευταίο διάστημα η σειρά έδειχνε και πάλι φρέσκια. Χαίρομαι που είχε ένα όμορφο και γλυκό φινάλε όπως της άξιζε. Σωστή απόφαση να ολοκληρωθεί φέτος.

Ευχαριστώ για τις υπέροχες αναμνήσεις. Σίγουρα μπαίνει στο πάνθεον των sitcoms.

3. Likes HristinaB, gkas, vagonar liked this post
    Αρχισυντάκτης Το Avatar του/της blackys88b
    Likes / Thanks
    εγω παντως στο τέλος συγκινηθηκα...δεν το κρυβω..ηταν νομιζω ενα πολυ σωστο φιναλε...και δεν νομιζω να ηθελα να κλεισει διαφορετικα η σειρα..!! απλα υπεροχο.!!

5. Likes gkas liked this post
    Αρθρογράφος Το Avatar του/της drapetisgal7
    Likes / Thanks
    Πολύ όμορφο το φινάλε, για μια εξαιρετική σειρά. Θα μου λείψουν όλοι οι χαρακτήρες, κυρίως ο Σέλντον. Μου άρεσε που έμεινε έγκυος η Πένι. Ωραίο το γκεστ της Sarah Michelle Gellar. Κρίμα που δεν είδαμε τον Ρας να βρίσκει το ταίρι του.

TV Maniac Το Avatar του/της goggits
    Likes / Thanks
    Μια από τις αγαπημένες μου σειρές έφτασε στο τέλος της. Ήταν πάντα ένα 20λεπτο που μου πρόσφερε γέλιο.
    Το τέλος πολύ ωραίο και συγκινητικό. Έκλεισε με την εγκυμοσύνη της Πένυ, το βραβείο Νόμπελ, είδαμε τα παιδιά του Χάουαρντ και της Μπερναντετ επιτέλους και να λειτουργεί το ασανσέρ!!!
    Θα μου λείψει πολύ η σειρά!

Newbie
    Likes / Thanks
    Κορυφαίο κλείσιμο σειράς!

Sent from my iPad using Tapatalk

TV Guru! Το Avatar του/της HristinaB
    Likes / Thanks
    Χάπι εντ για όλους, χαρακτήρες και κοινό, και τίτλοι τέλους για μια πολυαγαπημένη σειρά, μετά από 12 χρόνια παρέας.

Γέλασα με το κάμεο της Μπάφι, τον Στούαρτ ως babysitter (αν και συνήθως τα κατάφερνε πολύ καλύτερα) και τις λιγούρες της Πένι για τις ρέγγες τουρσί... και φυσικά συγκινήθηκα με το λόγο του Σέλντον στα Νόμπελ. Μου άρεσαν και τα μικρά easter eggs του επεισοδίου, όπως, π.χ. ότι το μπλουζάκι της Πένυ στην τελευταία σκηνή ήταν το ίδιο με αυτό που φορούσε όταν πρωτοεμφανίστηκε στον Πιλότο ή ότι η ατάκα του Λέοναρντ όταν φτιάχνουν το μοντέλο του DNA στο σαλόνι τους "that was a very pleasurable 139 1/2 hours" αναφέρεται στη συνολική διάρκεια των 279 επεισοδίων της σειράς.

Πέρασα υπέροχα, γέλασα και συγκινήθηκα και θα μου λείψουν πολύ όλοι τους, τα geeky αστεία τους, οι επιστημονικές τους επιφοιτήσεις, οι μιμήσεις του Χάουαρντ, η Κανελίτσα και οι μετροσέξουαλ ατάκες του Ραζ, ο τρόπος που η Πένυ γείωνε ό,τι δεν καταλάβαινε, η μαμά του Σέλντον, ο loser Στούαρτ, το Fun with Flags, οι προσπάθειες της Έιμι και του Λέοναρντ να εξηγούν τις κοινωνικά αποδεκτές αντιδράσεις στον Σέλντον... όλα. Τους αγαπώ πολύ.

ΥΓ. Το ειδικό "Unraveling the Mystery: a Big Bang Farewell" επεισόδιο με έκανε να δακρύσω:

http://www.greektvsubs.gr/image.php?type=sigpic&userid=212080&dateline=13498  77416
    Maybe there's hope.

Be ashamed to die until you have won some victory for humanity.
    Horace Mann

Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
    Nίκος Καζαντζάκης

10. Likes goggits, drapetisgal7 liked this post

Δικαιώματα Δημοσίευσης

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε επισυναπτόμενα αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
  • Ο BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Ο Κώδικας [VIDEO] είναι σε λειτουργία