PDA

Δείτε τη Πλήρη Έκδοση : How I Met Your Mother Season 3 - Official Thread

Σελίδες : [1] 2

crais
25 Σεπτεμβρίου 2007, 14:14
Με την εναρξη λοιπον της νεας σεζον αν ανοιξουμε και ενα thread για το ΗΙΜΥΜ αφου δεν υπαρχει κατι αντίστοιχο για να συζητάμε την σειρά.

http://img528.imageshack.us/img528/2832/howimetyourdvd103ft4.jpg

Εγω με τον doulis83 ξεκινήσαμε ήδη την μετάφραση της 2ς σεζον και ήδη υπαρχουν έτοιμα κάποια επισόδια.(2x06, 2x07)

επιπλέον θα ξεκινήσει και απο σήμερα και η μετάφραση της 3ης σεζον.

καλή σεζόν να χουμε :dance::dance:

chch
25 Σεπτεμβρίου 2007, 14:46
Kαλη και αστεια χρονια να εχουμε και ελπιζω να κρατησει η σειρα για πολλα χρονια ακομα!!!!!!!!8):P

Υ.Γ.Μπραβο παιδια και για την προσπαθεια μεταφρασης που κανετε!!!!:worthy:

per_gr
25 Σεπτεμβρίου 2007, 14:48
Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο της νέας χρονιάς.Απλά απίστευτο!!

doulis83
25 Σεπτεμβρίου 2007, 14:51
Barney is back !!!! And it's gonna be legen... wait for it... dary!!!!
Αρκετά καλό επισόδειο για αρχή.Ελπίζω και τα υπόλοιπα που θα ακολουθήσουν να είναι το ίδιο καλά κ ακόμα περισσότερο.

crais
25 Σεπτεμβρίου 2007, 14:53
σε περιπτωση που βρείτε τους αγγλικους ποστάρετε τους

jimchristo
25 Σεπτεμβρίου 2007, 15:05
Μπορώ να πώ ότι αυτή η σειρά γεμίζει ευχάριστα το κενό που άφησαν πίσω τους τα Φιλαράκια.Είναι πολύ ωραία κ αστεία σειρά!

LOSTtoo
25 Σεπτεμβρίου 2007, 15:42
ki egw me thn seira mou na sas euxaristisw gia thn prospatheia pou kanete gia ta subs kai yposoxomai pws tha epistrepsw edw otan sygxronistoun ta subs me ta releases na sxoliasw kai diavasw to sygkekrimeno topic...

Mexri tote.. KALH DYNAMH... mias pou xreiazetai arketh....

great
25 Σεπτεμβρίου 2007, 15:45
How I Met Your Mother English 3x1 (http://rapidshare.com/files/58136026/how.i.met.your.mother.s03e01.eng.srt.html)

κλασικά λείπουν κάποια γράμματα από κάποιες προτάσεις αλλα είναι υποφερτό

Thanasis159
25 Σεπτεμβρίου 2007, 15:54
Μαζί με το My Name is Earl είναι κατά την γνώμη μου η καλύτερη κωμική σειρά αυτή την στιγμή! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που θα βοηθήσουν στην μετάφραση!

lost123
25 Σεπτεμβρίου 2007, 16:40
αρκετα καλό το πρώτο επεισόδιο,αν και το περίμενα καλύτερο!
Barney.. έχεις να φας χαστούκια.. ! :P

gv1912
25 Σεπτεμβρίου 2007, 17:52
ante kai kali season paidia.Na eistai kala paidia!

antreas9
25 Σεπτεμβρίου 2007, 20:38
thanks.....Thanks.... THANKS.....T H A N K S!

ditikos1
26 Σεπτεμβρίου 2007, 03:05
Slapclock.com counting down :D

linkin
26 Σεπτεμβρίου 2007, 03:30
nice job paides.euxaristoume poli

madsemfe
26 Σεπτεμβρίου 2007, 05:09
Άντε καλή σεζόν παιδιά, το επεισόδειο ήταν καταπληκτικό, αυτός που κάνει τον latino εραστή είναι ο Mr."I coulb be your hero baby..."?

Πολύ γέλιο πρεπει να έχει το επόμενο... Barney ROCKS :P

musicd
26 Σεπτεμβρίου 2007, 11:38
αυτός που κάνει τον latino εραστή είναι ο Mr."I coulb be your hero baby..."?

Ναι ναι o enrique iglesias πρέπει να είναι!! Πάντως πολύ καλό το επεισόδιο είχε γέλιο!! Άντε την άλλη εβδομάδα θα περιμένουμε και άλλα 'slap'!!!!:yes:
:respect: Barney :respect:

great
26 Σεπτεμβρίου 2007, 12:16
ναι ο Enrique είναι όντως, και εγώ σοκαρίστηκα μόλις τον είδα, δεν περίμενα να έχει celebrity guest star από το πρώτο επεισόδιο...

επίσης το ότι σατίρισαν έτσι το θέμα με το...μέγεθος του Enrique που είχε γίνει χαμός με αυτό το θέμα παλιότερα ήταν τουλάχιστον επικό !!

ότι και να λέμε πάντως αν δεν ήταν ο Barney η σειρά θα είχε πατώσει...
από τους καλύτερους χαρακτήρες αυτή την στιγμή σε κωμική σειρά με διαφορα !!

musicd
26 Σεπτεμβρίου 2007, 12:24
μα μου φαίνεται ότι:
για τον πατέρα iglesias έλεγαν παλιά ότι έβαζε κάλτσες στο παντελόνι του. έλεγαν κάτι και για τον γιό??? δεν το έχω ακούσει!

chch
26 Σεπτεμβρίου 2007, 12:28
ότι και να λέμε πάντως αν δεν ήταν ο Barney η σειρά θα είχε πατώσει...
από τους καλύτερους χαρακτήρες αυτή την στιγμή σε κωμική σειρά με διαφορα !!

Kαι παρολα αυτα δεν πηρε το ΕΜΜΥ στην κατηγορια του!!!!:mad::mad::mad::mad::mad:

great
26 Σεπτεμβρίου 2007, 13:31
musiccd, οχι εγω για τον γιο ειχα διαβασει δες εδώ (http://www.contactmusic.com/new/xmlfeed.nsf/mndwebpages/iglesias%20insists%20he%20is%20of%20regular%20size )

εχεις απολυτο δικιο chch! και εγω τσαντίστηκα πολύ που το έχασε!!

DTMF
26 Σεπτεμβρίου 2007, 14:20
Πάντως για την ιστορία ο Enrique δεν είναι ο μόνος celeb guest star...H "1994 Courtney Love" :lol: είναι η Mandy Moore, τραγουδίστρια και ηθοποιός...

spyros13 gwf
26 Σεπτεμβρίου 2007, 18:56
How I Met Your Mother English 3x1 (http://rapidshare.com/files/58136026/how.i.met.your.mother.s03e01.eng.srt.html)

κλασικά λείπουν κάποια γράμματα από κάποιες προτάσεις αλλα είναι υποφερτό
Βγηκαν και αυτοι (http://rapidshare.com/files/58398192/how.i.met.your.mother.s03e01.hdtv.xvid-xor.srt.html) που νομιζω ειναι ελαφρως καλυτεροι.

nektarios
26 Σεπτεμβρίου 2007, 19:27
μα μου φαίνεται ότι:
για τον πατέρα iglesias έλεγαν παλιά ότι έβαζε κάλτσες στο παντελόνι του. έλεγαν κάτι και για τον γιό??? δεν το έχω ακούσει!

εγώ νομίζω πως:
αυτός που έβαζε τις κάλτσες για να φουσκώνει το παντελόνι ήταν ο τομ τζόουνς :):):)

η σειρά ξεκίνησε εξίσου δυνατά την 3η σεζόν. ελπίζω να συνεχίσει έτσι.
ο μπάρνει είναι όλα τα λεφτά αλλά για να βγάζει γέλιο χρειάζεται άξιους συμπαραστάτες όπως είναι το υπόλοιπο καστ

παράδειγμα: όταν ο τζόι έμεινε μόνος του δεν έβγαζε το ίδιο γέλιο όπως στα φιλαράκια

doulis83
26 Σεπτεμβρίου 2007, 22:38
Όντως το καστ είναι υπέροχο με κορυφή τον Μπάρνεϊ. Ειδικά ο Μαρσαλ με την Λίλλυ είναι καταπληκτικό ζευγάρι. Spyros thanks για τους υπότιτλους. Θα τους κοιτάξω αμέσως κ ελπίζω να είναι πολύ καλύτεροι από τους άλλους. Εμένα ειδικά με έχουν ψιλοζορίσει.

crais
27 Σεπτεμβρίου 2007, 12:58
οι υποτιτλοι για το 3x01 είναι ηδη ετοιμοι και σταλθηκαν στο site

mimika
27 Σεπτεμβρίου 2007, 13:02
οι υποτιτλοι για το 3x01 είναι ηδη ετοιμοι και σταλθηκαν στο site
Ευχαριστούμε φίλε crais. Τέλεια.:thumbsup1

doulis83
27 Σεπτεμβρίου 2007, 13:29
Crais ελπίζω να μην ταλαιπωρήθηκες πολύ με τις διορθώσεις

nkt_13
29 Σεπτεμβρίου 2007, 01:53
Καλό ήταν σαν πρώτο επεισόδιο, αλλά όχι ότι καλύτερο θα μπορούσαν να σκεφτούν για το ξεκίνημα της season.
Θεωρώ ότι τέλειωσε πολύ γρήγορα η σχέση του Τεντ με την Ρόμπιν... θα μου άρεσε να είναι και το ζευγάρι που παντρεύτηκε και έκαναν τα παιδιά... προφανώς όμως για να συνεχιστεί η σειρά έπρεπε να βάλουν και άλλο πρόσωπο...
Η αλήθεια είναι ότι είναι φοβερή σειρά και έχει πολύ γέλιο, ειδικά ο Barney είναι όλα τα λεφτά... σε αυτό το επεισόδιο ο Μάρσαλ κάνει απίστευτες γκριμάτσες... :rotfl:

crais
29 Σεπτεμβρίου 2007, 02:05
θα μου άρεσε να είναι και το ζευγάρι που παντρεύτηκε και έκαναν τα παιδιά... προφανώς όμως για να συνεχιστεί η σειρά έπρεπε να βάλουν και άλλο πρόσωπο...

στο 1x01 ειχε πει ο Τεντ his is the story of who i met your aunt Robin και στις αφηγησεις την ανα φερει συνεχεια ετσι οποτε αποκλειστικε απο το πρωτο επισοδιο οτι μπορει να ειναι δεν θα μου φανει παντως παραξενο στο τελος να καταλείξουν ο Μπαρνυ με την Ρομπιν:oops::oops:

nektarios
29 Σεπτεμβρίου 2007, 06:05
δεν θα μου φανει παντως παραξενο στο τελος να καταλείψουν ο Μπαρνυ με την Ρομπιν:oops::oops:

και εγώ έχω την αίσθηση ότι τελικά αυτό θα συμβεί

ελπίζω ότι έχουμε πολλές ακόμα σεζόν μέχρι να δούμε τι θα γίνει στο τέλος :):):)

doulis83
29 Σεπτεμβρίου 2007, 13:19
Αν όντως συμβεκάτι τέτοιο, θα πέσει πάρα πολύ γέλιο !!!!

nektarios
29 Σεπτεμβρίου 2007, 13:24
βέβαια περίμενα ότι κάτι θα γίνει μεταξύ ρομπιν και μπαρνει και στην πρώτη σεζόν πριν τα φτιάξει με τον τεντ
σε κάποια επεισόδια είχε δείξει ότι είχαν έρθει πιο κοντά και υπήρξε μια συμπάθεια μεταξύ ρόμπιν και μπαρνει οπότε αν τελικά καταλήξουν μαζί δεν θα με παραξενέψει καθόλου

nkt_13
29 Σεπτεμβρίου 2007, 15:46
στο 1x01 ειχε πει ο Τεντ his is the story of who i met your aunt Robin και στις αφηγησεις την ανα φερει συνεχεια ετσι οποτε αποκλειστικε απο το πρωτο επισοδιο οτι μπορει να ειναι δεν θα μου φανει παντως παραξενο στο τελος να καταλείξουν ο Μπαρνυ με την Ρομπιν:oops::oops:

Έχεις δίκιο σε αυτό, μάλλον έτσι είναι. Σε πολλά εξάλλου επεισόδια έχει πει για την aunt Robin.
Εμένα αν συμβεί αυτό που είπατε θα με ξενερώσει, γιατί γενικά δεν μου αρέσει ο ένας φίλος να πηγαίνει με τον γκόμενο του άλλου φίλου και γενικά κανείς να μην έχει πρόβλημα με κανέναν, δεν μου κάνει και πολύ φυσιολογικό.
Θα προτιμούσα κάποια που να κάνει τον Barney αρνάκι και να τρέχει από πίσω, να είναι τελείως συμβατική και να τον κάνει ότι θέλει... :oops: Θα πέσει πολύ γέλιο έτσι.

fmayakos
2 Οκτωβρίου 2007, 11:29
Μόλις είδα το 3x02 και πρέπει να πω πως ήταν από τα καλύτερα επεισόδια κωμικής σειράς που έχω δει... Απίστευτο γέλιο! Συναγωνίζεται επαξίως το 2x20....
Κορυφή τόσο η σειρά όσο και το επεισόδιο!

per_gr
2 Οκτωβρίου 2007, 13:34
Όντως το 3x02 είναι φοβερό, μόλις το τελειώσα κ εγώ!

Marshall You SUCK! ΛΟΛ!!!!!

crais
2 Οκτωβρίου 2007, 13:42
σε περιπτωση που βρειτε subs ανεβαστε τους. η μεταφραση θα αρχισει απο αυριο λογο φορματ του pc

great
2 Οκτωβρίου 2007, 14:27
3x02 English Subs (http://rapidshare.com/files/59719113/how.i.met.your.mother.302.hdtv.xvid.notv-eng.srt.html)

lost123
2 Οκτωβρίου 2007, 21:22
χαχά!είδα το επεισόδιο και όντως είναι απο τα καλύτερα..!

στο τέλος που βλέπουμε Marshall και Lilly το 2029 είναι όλα τα λεφτά! :P

Chrisb
2 Οκτωβρίου 2007, 21:57
Μόλις είδα και εγώ το 3x02... Τρελό γέλιο! Αυτός ο Μπάρνεϊ έχει πάντα δίκιο :lol: :worthy: :P
Η σειρά δεν εχει χάσει καθόλου από τη πλάκα που έβγαζε δυο σεζόν τώρα κ συνεχίζει δυναμικά!!

Λέτε να τα ξαναβρούν ο Τεντ με τη Ρόμπιν? Ελπίζω όχι - η Ρόμπιν είναι λίγο βλήμα!! Εξ άλλου σιγά σιγά θα πρέπει να μας δείχνουν και λίγο How I Met Your Mother, έλεος τρίτη σεζόν ξεκινάει :)

lost123
2 Οκτωβρίου 2007, 22:08
όντως πρέπει να αρχίσει να ασχολείται περισσότερο με το θέμα της μητέρας..!

crais
4 Οκτωβρίου 2007, 02:43
στο τελος στο 2029 ειδατε που ο μαρσαλ έχει μια κορνιζα με εjωφυλο εfημεριδας; "NYC lawyer captures nessi" :haha: :haha: :haha: :haha:

great
4 Οκτωβρίου 2007, 13:02
πάντως εγώ δεν νομίζω ότι δεν θα δούμε από τώρα πως γνώρισε την μητέρα τους παρα μονο στο τελευταίο επεισόδιο ή κάτι τέτοιο...
η σειρά ξεκίνησε ως "this is the story of how i met your mother" φαντάζομαι λοιπόν ότι θα πάει έτσι και λογικά θα πέσει στο τελος το "so this is how i met your mother" ή κάτι τέτοιο...

Δηλαδή δεν νομίζω ότι ποτε θα γνωρίσουμε την μητέρα τους και θα βλέπουμε από κει και πέρα πως προχώρησαν μαζί, ποτε παντρεύτηκαν και τέτοια...άλλωστε τι θα διηγείται μετά ? how i got married with your mother ??

doulis83
5 Οκτωβρίου 2007, 00:11
Εγω πιστεύω πως η σειρά πρέπει να τελειώσει με το να παντρεύεται ο Τεντ την μητέρα τους.Γιατι να μάθεις πως γνωρίστηκαν κ να να μην μάθεις πως παντρεύτηκαν δεν αξίζει.
Εγω αν ήμουν παιδί του τετν μετα από τόσες ιστορίες θα ήθελα να μάθω μέχρι τον γάμο

nektarios
5 Οκτωβρίου 2007, 00:17
αν οι συντελεστές μπορέσουν να κρατήσουν την σειρά σε υψηλό επίπεδο δεν με πειράζει να συνεχιστεί και μετά την γνωριμία

έτσι κι αλλιώς είναι πιθανό τα παιδιά να ρωτήσουν από μόνα τους τον πατέρα τους πως κατέληξαν σε γάμο

crais
5 Οκτωβρίου 2007, 01:47
1: αργησαμε λίγο αλλα τα καταφεραμε οι subs μολις στάλθηκαν

2: και γω πιστευω πως θα τελειώσει με τον γάμο του τεντ όχι απλως με την γνωριμία
δλδ θα δείξει και πως περασε η σχέση τους μεχρι να παντρευτουνσε 2πλο γαμο μαζί με barnie robin ;) ;) :lipsseale

doulis83
5 Οκτωβρίου 2007, 03:24
Κάλιο αργά παρά ποτέ. Δεν νομίζω να πείραξε κανέναν που αργήσαμε "λιγάκι"... Παρακαλώ τα παράπονα σας σε π.μ. μην γίνουμε ρεζίλι μπροστά σε όλο το site. :oops::oops::oops:

και γιατί όχι crais
σε 3πλο γάμο (ανανέωση των όρκων Μάρσαλ-Λίλλυ).Χάος, Legendarοκατάσταση.....
Λίγο εξτρίμ βέβαια. Και θέλω πάρα πολύ να δω το μπατσελορ παρτυ του ίδιου του Μπαρνεϊ. :lol::lol::lol:

gv1912
7 Οκτωβρίου 2007, 13:50
Παιδια που ειναι οι υποτιτλοι που εχετε φτιαξει γιατι ακομα δε τους βρισκω στο site?Ευχαριστω

brazdas
7 Οκτωβρίου 2007, 14:02
Όταν θα είναι έτοιμοι θα ανεβούν και στο σάιτ. Το έχουμε πει αρκετές φορές ότι δεν είναι και η ευκολότερη διαδικασία το ανεβασμα των υποτίτλων στο σάιτ. Θέλει έλεγχο. Οπότε υπομονή και θα ανέβουν!:)
Το μόνο σίγουρο πάντως είναι ότι όταν θα ανέβουν θα τους βρεις στις ανακτήσεις!

AgiOsAll
7 Οκτωβρίου 2007, 17:30
Σήμερα εκτός απροόπτου θα ανέβουν και οι subs του δεύτερου.

http://www.slapcountdown.com

doulis83
8 Οκτωβρίου 2007, 01:49
Έτσι απλά μια μικρή περίληψη για το επόμενο επισόδειο για όποιον θέλει να πάρει μια γεύση

Ted's new attitude attracts women in the present and one from his past. The rest of the gang pulls together to help him make the most of the situation.

Steven
8 Οκτωβρίου 2007, 10:43
Ένα θερμό ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά που βοηθάνε για τους υπότιτλους... Ελπίζω να ανέβουν και τα παλιότερα επεισόδια! Μπράβο, συνεχίστε!

crais
9 Οκτωβρίου 2007, 14:47
Μόλις είδα το επισόδιο.. κορυφαίο και αυτό... πολύ γέλιο

υπότυτλους μολις τους βρείτε ...ξέρετε ανεβαστε τους

spyros13 gwf
9 Οκτωβρίου 2007, 16:05
Αγγλικοι υποτιτλοι για το 3ο ...

edit: Καλυτεροι στο επομενο ποστ απο τον great.

great
9 Οκτωβρίου 2007, 16:09
αν δεν σε πειραζει Σπύρο ήμουνα και εγώ έτοιμος να τους ανεβάσω και είναι σουλουπωμένη χωρίς τα κενά και τους περίεργους χαρακτήρες.

English 3x03 (http://rapidshare.com/files/61332346/how.i.met.your.mother.s03e03.hdtv.xvid-xor-eng.srt.html)

αν ενοχλεί το post πείτε μου να το αφαιρέσω

spyros13 gwf
9 Οκτωβρίου 2007, 16:14
αν δεν σε πειραζει Σπύρο ήμουνα και εγώ έτοιμος να τους ανεβάσω και είναι σουλουπωμένη χωρίς τα κενά και τους περίεργους χαρακτήρες.
Οχι ρε συ, τι να πειραζει; Θα αφαιρεσω το δικο μου link, μιας και αυτοι που εβαλες ειναι καλυτεροι.

nektarios
9 Οκτωβρίου 2007, 18:23
πολύ καλό επεισόδιο και αυτό

ο μπάρνεϊ είναι όλα τα λεφτά

Robin: If I don't shave, I must behave.

Barney: It doesn't matter, baby.
Guys just want to get on the green.
They don't mind going through the rough.

:lol: :lol: :lol:
:worthy: :respect: :worthy:

great
9 Οκτωβρίου 2007, 20:20
μακράν, μακράν όμως το καλύτερο επεισόδιο της σειράς !!!

i want that belt !!!!

Chrisb
9 Οκτωβρίου 2007, 21:15
Ακόμη ένα απολαυστικότατο επεισόδιο με αρκετές καλές στιγμές και γέλιο. Αλλά να πω την αλήθεια εμένα μου άρεσαν πιο πολύ τα προηγούμενα δύο. :)
Barney ζεις, εσύ μας οδηγείς :grin:

doulis83
9 Οκτωβρίου 2007, 22:38
Επειδή τώρα έφτιαξε η σύνδεση μου, θα κατεβάσω τώρα το επισόδειο. Άρα τους υπότιτλους θα τους ετοιμάσω (εγώ τουλάχιστον) αύριο. Ευχαριστώ για την κατανόηση.

doulis83
10 Οκτωβρίου 2007, 16:02
Λίγα λόγια για το επόμενο επισόδειο...

Barney and Ted fight over getting the same girl; Robin pretends to like her new boyfriend's children.
Legendaroμαχία !!!!

Δεν ξέρω αν πρέπει να το βάλω κ αυτό σαν spolier γιατί ίσως αρκετοί να μην έχουν δει το τελευταίο επισόδιο αλλά θα ήθελα κ την δικιά σας γνώμη...
Ο Τεντ τελικά το έκανε ή όχι??? Έχουμε πρωταθλητή???

crais
10 Οκτωβρίου 2007, 17:09
ισως θα πρέπει να βάλουμε δημοσκόπηση.

εγώ πιστεύω οτι δεν το κανε

doulis83
10 Οκτωβρίου 2007, 18:20
Εγώ πιστεύω το αντίθετο...

lost123
10 Οκτωβρίου 2007, 22:21
αρκετά καλό το επεισόδιο αλλά σαν το 2ο δεν ήταν με τίποτα :)

leftRonic@
11 Οκτωβρίου 2007, 03:40
Στο spolier από κάτω έχει τους αγγλικούς υπότιτλους του 3ου επεισοδίου.
Οι υπότιτλοι δεν έχουν κανένα κενό, δεν υπάρχουν κολλημένες λέξεις,
δεν υπάρχουν μπερδεμένες προτάσεις, έχουν μεταφραστεί προτάσεις που
έλειπαν, είναι τέλεια συγχρονισμένοι πιο πολύ και από πριν, δεν υπάρχουν ορθογραφικά λάθη,
έχουν διορθωθεί με λίγα λόγια τα πάντα, πράμα το
οποίο έπρεπε να είχε γίνει, και είναι σωστοί υπότιτλοι.

Ενημερωτικά πουθενά αλλου στο διαδίκτυο δεν υπάρχουν
αυτή τη στιγμή Fixed Subtitles οπως αυτοί εδώ και δίνω το link
μόνο σε εσάς, όπου και αν αναζητήσετε αλλού δεν θα βρείτε
καλύτερους αγγλικόυς υπότιτλους.

How I Met Your Mother - 303 - Third Wheel (HDTV-XVID-XOR FIXED) (http://rapidshare.com/files/61945781/How_I_Met_Your_Mother_-_303_-_Third_Wheel__HDTV-XVID-XOR_REFIXED_.srt)
ΜΟΛΙΣ ΑΛΛΑΞΑ ΤΟ LINK,ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΟΠΟΙΗΜΕΝΟΙ ΑΥΤΟΙ.

Όσο αφορά αυτά που λέτε,εμένα η γνλωμη μου είναι ότι μακάρι
να συνεχίσουν έτσι και να έχουμε να βλέπουμε πολύ καιρό.
Άσχετα από το τι θα κάνει ο Ted στα επόμενα επεισόδια.

cheers

tH@LiA
11 Οκτωβρίου 2007, 23:05
paidia eimai nea fan tis seiras...efaga trelo kolima k eida tis 2 season se 1.5 vdomada...eida simera k t 3o apo tin triti season opote eimai comple...
einai fantastiki seira...trelo gelio eidika o barney...what upppp????????? :P
perimenw me anipomonisia ta epomena epeisodia tis season...i opoia sigoura tha einai LEGEN-wait for it.............wait for it..............DARY...!!!!!!!!!!!:P:P :D

crais
16 Οκτωβρίου 2007, 13:01
μολις τελειωσα και αυτο το επισοδιο...
πολύ καλο και αρκετο γελιο

fmayakos
16 Οκτωβρίου 2007, 14:15
εξαιρετικότατο κι αυτό το επεισόδιο...

chch
16 Οκτωβρίου 2007, 14:39
Βλεπω τα σχολια σας για τα επεισοδια και ζηλευω γιατι εγω δεν εχω δει καθολου απο 3η σεζον επειδη δεν αντεχω να περιμενω μια βδομαδα για να δω μονο 20 λεπτα και ετσι τα μαζευω να τα δω ολα μαζι!!!!

Τουλαχιστον χαιρομαι που απο τι λετε η σειρα κρατιεται σε καλα επιπεδα και δεν εχει πεσει συγκριτικα με τις 2 πρωτες σεζον!!!!

Α και thanks gia tous subs................

tH@LiA
16 Οκτωβρίου 2007, 15:55
brike kaneis agglikous upotitlous gia to 4??

great
16 Οκτωβρίου 2007, 16:13
οχι Θάλια δεν υπαρχει ακομα κατι...οταν βρεθουν θα ανεβουν don't worry :wink:

edit: 3x04 English (http://rapidshare.com/files/62963300/How_i_met_your_mother_3x04.srt.html)

fmayakos
16 Οκτωβρίου 2007, 19:03
Τουλαχιστον χαιρομαι που απο τι λετε η σειρα κρατιεται σε καλα επιπεδα και δεν εχει πεσει συγκριτικα με τις 2 πρωτες σεζον!!!!

ίσα-ίσα! το αντίθετο θα 'λεγα... :thumbsup1

chch
16 Οκτωβρίου 2007, 20:37
ίσα-ίσα! το αντίθετο θα 'λεγα... :thumbsup1

Χαιρομαι πολυ:clapping::clapping::clapping::clapping::clapp ing:

musicd
16 Οκτωβρίου 2007, 22:56
πολύ καλό μου έφτιαξε το κέφι πάλι!!!!!!:) :lol:

το περίμενα ότι δεν θα είναι η Ρομπιν στην ζωγραφιά!!!

fmayakos
17 Οκτωβρίου 2007, 00:53
ναι δεν ήταν τελείως απρόβλεπτο...
αλλά το σκηνικό με
τη κοπέλα και το στοίχημα και την ανατροπή με τον Μπάρνεϊ δεν νομίζω να μπορούσε κανείς να την προβλέψει! :shock:

nektarios
17 Οκτωβρίου 2007, 01:01
τη κοπέλα και το στοίχημα και την ανατροπή με τον Μπάρνεϊ δεν νομίζω να μπορούσε κανείς να την προβλέψει! :shock:

αυτά τα απρόβλεπτα κάνει ο μπάρνει και είναι όλα τα λεφτά στο σήριαλ :yes::lol:
αν και στο τέλος έπεσε κι ο ίδιος στην ίδια παγίδα :P:P

Thanasis159
17 Οκτωβρίου 2007, 01:14
Φοβερό το επεισόδιο!!! Από τα καλύτερα της σειράς! Αντί να πέρνει την κατιούσα η σειρά γίνεται όλο και καλύτερη! Μακάτι να συνεχίσει έτσι!

κλαρκ κεντ
17 Οκτωβρίου 2007, 01:44
μπραβο παιδια για την προσπαθεια που κανετε! και για μενα πιστευω οτι αυτη τη στιγμη ειναι η μονη κωμικη σειρα που αξιζει της προσοχης μας!!!

Thanasis159
17 Οκτωβρίου 2007, 01:46
Θα βγω λίγο off-topic αλλά και το My Name Is Earl είναι καταπληκτική κωμωδία και αξίζει να την παρακολουθήσετε!

tH@LiA
17 Οκτωβρίου 2007, 01:53
ναι δεν ήταν τελείως απρόβλεπτο...
αλλά το σκηνικό με

xaxa lol...theiko skiniko...polu gelio eriksa...:yes: :lol:
barney RuLLeZ

spermi
17 Οκτωβρίου 2007, 02:15
Poli oraio episodio alla :
Me ksenerose o Barney me ti mlkia pou eipe gia ti reggae :P
Kai episis de mou arese pou i proti skini einai einai vgalmeni apo Scrubs

Chrisb
17 Οκτωβρίου 2007, 02:27
Μόλις το ειδα. Αρκετά καλό επεισόδιο!
Και 'γω πάντα το έλεγα, Μπάρνει θεός!! Αυτή η Ρόμπιν όλο κατι βαρετές σκηνές έχει. :yawn:

tH@LiA
17 Οκτωβρίου 2007, 03:20
autos pou paizei ton barney sti real life einai gay....aman oloi oi wraioi einai gay.. :(

great
17 Οκτωβρίου 2007, 11:09
εντάξει είναι επίσημο πια...ο barney είναι το είδωλο μου :worthy:
ο άνθρωπος δίνει ρεσιτάλ δηλαδή τι να πεις !! αυτό που έκανε ήταν αδιανοητα έξυπνο για μένα :respect:
τρελό γέλιο :rotfl:

η σειρα πραγματικα αντεχει ακομα και κρατιεται σε φοβερα επιπεδα

spermi
17 Οκτωβρίου 2007, 11:50
autos pou paizei ton barney sti real life einai gay....aman oloi oi wraioi einai gay.. :(

To exoume ksanapei nomizo kai na sou po tin alitheia tou fainete.
Kai fainete pio poli akoma sto episodio Will & Grace pou einai guest.

tH@LiA
17 Οκτωβρίου 2007, 13:56
To exoume ksanapei nomizo kai na sou po tin alitheia tou fainete.
Kai fainete pio poli akoma sto episodio Will & Grace pou einai guest.

a nai..?dn exw dei will&grace.. :???: krima pantws:P

lost123
17 Οκτωβρίου 2007, 18:03
πολύ καλό το επεισόδιο,μου άρεσε περισσότερο απο το προηγούμενο!

nkt_13
17 Οκτωβρίου 2007, 23:03
Kai episis de mou arese pou i proti skini einai einai vgalmeni apo Scrubs

Εννοείς το ότι σκέφτεται ο καθένας από μέσα του? Στο Scrubs πάντως είναι κυρίως ο πρωταγωνιστής με τον κολλητό του, ο οποίος τρώει και τρελά κολλήματα... Πάντως αυτή η σειρά σίγουρα αξίζει κάτι παραπάνω, έχει πολύ γέλιο... :thumbsup1

Όσον αφορά το επεισόδιο, μου άρεσε αρκετά και χάρηκα που στην αρχή το κορίτσι το κέρδισε ο Τεντ και όχι ο Μπάρνεϊ (ο οποίος δίνει ρέστα στον ρόλο του), ειδικά με τον τρόπο που έγινε. :rotfl:

doulis83
18 Οκτωβρίου 2007, 03:53
Υπέροχο επισόδειο!!! Μπάρνεϊ rules!!! Αλλά θέλω να τον δω να τρώει χοντρή ήττα κάποια στιγμή από τον Τέντ...Αλήθεια πότε θα αρχίσουν τα χαστούκια;;;!!!!:dance::dance::dance:

Ορίστε κ μια περίληψη του επόμενου:
We get to meet Ellen, Ted's hot new girlfriend, right before she meets the gang. We also get to see how Ted met Marshall and how Marshall and Lily first met. Ted's girlfriend has a reaction to the meeting that gets her a high ranking on Barney's crazy scale.

vagos
18 Οκτωβρίου 2007, 04:09
Με αυτά και με αυτά με ψήσατε τελικά να την ξεκινήσω την σειρά!!!Αντε θείο δουλειά τώρα!!

crais
18 Οκτωβρίου 2007, 05:01
και πολύ καλα θα κάνεις βάγγο.

όσοι δεν θέλουν να δουν τις 2 πρωτες σεζον(δεν το συνιστώ) η θέλουν να τις ξαναθημηθούν How I Met Your Mother in 3 Minutes! http://www.youtube.com/watch?v=PdSINDFTXdE#

tH@LiA
18 Οκτωβρίου 2007, 16:06
Με αυτά και με αυτά με ψήσατε τελικά να την ξεκινήσω την σειρά!!!Αντε θείο δουλειά τώρα!!

nai vago do it...!!!egw efaga trelo kolima kai ta eida se 1.5 vdomada... ;) :P

doulis83
18 Οκτωβρίου 2007, 17:59
Μπραβο vago... Αντε να μεγαλωσει το fan club

makisT
20 Οκτωβρίου 2007, 11:52
καλησπέρα,
έχω δει τον πρώτο κυκλο πολυ καλη σειρα
αλλα τι γινετε με τον 2 ο κυκλο ? δεν υπαρχουν υποτιτλοι:o

costas_paok
20 Οκτωβρίου 2007, 18:08
paidia pote tha bgoun oi ipotitloi gia to 3-4?

brazdas
20 Οκτωβρίου 2007, 18:53
Όταν και αν βγουν οι υπότιτλοι θα τους βρείτε στο γνωστό σημείο.
Για την πορεία της μετάφρασης και αν θέλετε να πείτε κάτι μπορείτε να δείτε εδώ (http://www.greektvsubs.gr/showthread.php?t=10523). ;)

crais
20 Οκτωβρίου 2007, 19:47
παρουσιάστικε ενα μικρο προβληματακι και μας καθηστερησε
οι υποτιτλοι λογικα θα σταλουν και για το 3 κ 4 σύντομα

crais
23 Οκτωβρίου 2007, 14:42
μόλις το ειδα το επισόδειο για μένα το καλύτερο που έχει βγει

απο τα 10 δευτερόλεπτα ξεκίνησα να γελάω

- everyone this is blahblah
- oh call me blah
:worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

musicd
23 Οκτωβρίου 2007, 22:18
μόλις το ειδα το επισόδειο για μένα το καλύτερο που έχει βγει

απο τα 10 δευτερόλεπτα ξεκίνησα να γελάω

- everyone this is blahblah
- oh call me blah
:worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

:respect::lol:
πολυ καλο!!!!:worthy:

doulis83
24 Οκτωβρίου 2007, 01:20
πολύ ωραίο επισόδειο!!! Ειδικά το πως γνωρίστηκε ο Μπάρνεϊ με τον Τεντ κ τον Μάρσαλ.

Δηλαδή τώρα θα πρέπει να λέμε "τρώω σάντουιτς κ παίζω pro";;;

Να και η περίληψη του επόμενου(τώρα κ στα ελληνικά, όσο πιο καλά γίνετε):

Ο Μάρσαλ πρέπει να σκεφτεί να παρατήσει το σχέδιό του να σώσει τον πλανήτη χρησιμοποιώντας το πτυχίο του στην νομική,όταν τον καλοπιάνει μια μεγάλη εταιρία.

doulis83
24 Οκτωβρίου 2007, 02:07
Καθώς χάζευα στο youtube βρήκα κάποια βίντεο που πιστεύω πως θα σας ενδιαφέρουν αρκετά...
είναι αποσπάσματα του μήνα του μέλιτος του Μάρσαλ κ της Λίλλυ
http://www.youtube.com/results?search_query=Lily+and+Marshall%27s+wedding +-+Part+&search=Search

crais
24 Οκτωβρίου 2007, 02:39
μόλις στάλθηκε το 3χ03 σε λιγες μέρες έρχονται και τα υπόλοιπα

chch
24 Οκτωβρίου 2007, 12:40
Καθώς χάζευα στο youtube βρήκα κάποια βίντεο που πιστεύω πως θα σας ενδιαφέρουν αρκετά...
είναι αποσπάσματα του μήνα του μέλιτος του Μάρσαλ κ της Λίλλυ
http://www.youtube.com/results?search_query=Lily+and+Marshall%27s+wedding +-+Part+&search=Search

Επειδη δεν εχω δει 3η σεζον καθολου να το δω το βιντεακι ή ειναι SPOILER
:P:P:P:P

musicd
24 Οκτωβρίου 2007, 13:17
Επειδη δεν εχω δει 3η σεζον καθολου να το δω το βιντεακι ή ειναι SPOILER
:P:P:P:P

είναι βίντεο ανάμεσα στην 2η και 3η σεζον!!

ειναι για μηνα του μέλιτος της Λιλι και του Μαρσαλ στην Σκοτια!! πλακα εχουν!!:)

doulis83
26 Οκτωβρίου 2007, 20:11
παιδια οποιος βρει αγγλικους subs του τελευταιου επισοδειου ας τους ανεβασει. Ευχαριστω

tH@LiA
27 Οκτωβρίου 2007, 08:18
ligo arga to postarw...den kserw an exete idi brei....oriste
auto to epeisodio itan apla theiko...dn stamatisa lepto na gelaw....

great
27 Οκτωβρίου 2007, 13:24
πιστεύει κανεις ότι αν δεν ήταν ο Barney στην σειρά θα είχε τόση μεγάλη επιτυχία ?
Ο άνθρωπος έχει πάρει ένα σίριαλ και το έχει απογειώσει μιλάμε!!!
για πολύ γέλιο το επεισόδιο !!

nektarios
27 Οκτωβρίου 2007, 13:31
πιστεύει κανεις ότι αν δεν ήταν ο Barney στην σειρά θα είχε τόση μεγάλη επιτυχία ?
Ο άνθρωπος έχει πάρει ένα σίριαλ και το έχει απογειώσει μιλάμε!!!
για πολύ γέλιο το επεισόδιο !!

ο Barney πραγματικά είναι όλα τα λεφτά, έχει απίστευτο γέλιο
αλλά για να έχουν επιτυχία οι ατάκες του πρέπει να έχει και άξιους συμπαραστάτες :thumbsup1
ένα χελιδόνι δεν φέρνει την άνοιξη :)

tolisargy
27 Οκτωβρίου 2007, 17:11
Εγώ πιστεύω ότι ο Barney ξεχωρίζει λιγο παραπάνω όμως όλοι είναι καλοί!

doulis83
27 Οκτωβρίου 2007, 20:54
θα συμφωνησω με τον νεκταριο

strkav
31 Οκτωβρίου 2007, 03:06
Ο Barney είναι με διαφορά ο καλύτερος χαρακτήρας, αλλά όλοι είναι εξαιρετικοί! Η καλύτερη κωμική σειρά μετά τα Φιλαράκια!!!

tH@LiA
31 Οκτωβρίου 2007, 03:46
agglikoi upotitloi gia to epeisodio 6....

great
31 Οκτωβρίου 2007, 12:18
δεν το ευχαριστήθηκα τόσο το τελευταίο επεισόδιο...μέτριο ήταν

crais
31 Οκτωβρίου 2007, 15:30
και εμένα δεν με ενθουσίασε το τελευταίο.

μπόρει να έφτεγε και η ώρα που το είδα γτ το είδα κατα τις 4 το βραδυ

lost123
31 Οκτωβρίου 2007, 16:05
Καλό ήταν.

Chrisb
31 Οκτωβρίου 2007, 21:42
Μπάρνει θεε, πάρε την ΠΑΕ!!! :dance:

Ωραίο κ το 6ο :)

doulis83
1 Νοεμβρίου 2007, 21:51
Βασικα ουτε εμενα με ενθουσιασε τοσο σαν τα προηγουμενα επεισοδια.

Η περιληψη του επομενου επεισοδιου
Το σχεδιο του Μαρσαλ κ της Λιλλυ να αγορασουν ενα διαμερισμα εμποδιζεται απο λαθη κ απο το κρυφο χρεος της Λιλλυ

Οσον αφορα τους υποτιτλους να ηθελα να ζητησω συγνωμη για την καθυστερηση αλλα λογο σχολης κ καποιων προβληματων του pc εμεινα πισω.
Απο αυριο ομως ξαναπιανουμε δουλεια :thumbsup1

doulis83
7 Νοεμβρίου 2007, 20:22
Καταπληκτικο το τελευταιο επεισοδιο...Γελασα πολυ...

Η περιληψη του επομενου:
Ο Μαρσαλ δινει εξετασεις για αδεια ασκησης επαγγελματος κ ο Τεντ συστηνει την καινουρια του κοπελα στην παρεα.

lost123
7 Νοεμβρίου 2007, 21:11
φοβερό το τελευταίο! χαχα!
τέλειες οι παρεμβάσεις του future Ted !

tolisargy
7 Νοεμβρίου 2007, 22:00
φοβερό το τελευταίο! χαχα!
τέλειες οι παρεμβάσεις του future Ted !
Οταν λες τελευταιο;
Της σαιζόν;
Της σειρας;

musicd
7 Νοεμβρίου 2007, 22:20
Οταν λες τελευταιο;
Της σαιζόν;
Της σειρας;

εννοεί το τελευταίο που παίχτηκε στη Αμερίκη δηλ. το 307!!
καλά καταπληκτικό! :thumbsup1
OH MY GOD! την Τζανις από τα φιλαράκια δεν την πρόσεξε κάνεις?:lol:

nektarios
9 Νοεμβρίου 2007, 16:18
αγγλικοί υπότιτλοι για το 307

lost123
9 Νοεμβρίου 2007, 18:52
το τελευταίο που προβλήθηκε εννοούσα,όπως είπε και ο musicd. :)

nektarios
11 Νοεμβρίου 2007, 03:47
http://slapcountdown.com/ είναι ο το σάιτ που έφτιαξε ο μαρσαλ όταν κέρδισε το στοίχημα από το μπάρνει

μάλλον πλησιάζει η ώρα για να το "εξαργυρώσει" :whip:

λογικά θα γίνει στο επεισόδιο 309

doulis83
11 Νοεμβρίου 2007, 13:25
Αρχικό μήνυμα απο nektarios

http://slapcountdown.com/ είναι ο το σάιτ που έφτιαξε ο μαρσαλ όταν κέρδισε το στοίχημα από το μπάρνει

μάλλον πλησιάζει η ώρα για να το "εξαργυρώσει" :whip:Μόλις το τσέκαρα.... πλάκα έχει. Άντε πλησιάζει ο καιρός :yahoo:

strkav
13 Νοεμβρίου 2007, 00:37
ε
OH MY GOD! την Τζανις από τα φιλαράκια δεν την πρόσεξε κάνεις?:lol:

You love me Bingling you just don't know it!!!! :lol: 8ea!!!!!!!

musicd
13 Νοεμβρίου 2007, 16:01
είδα το 8! πολύ καλό!!:rotfl::rotfl::rotfl:

crais
13 Νοεμβρίου 2007, 17:12
δεν ειδα ακομα το 8

παντως το 9 είναι το επισόδειο που περιμέναμε 1 χρόνο

Slapsgiving
Episode Number: 53 Season Num: 3 First Aired: Monday November 19, 2007 Prod Code: 3ALH09

As Marshall and Lily prepare to host their first Thanksgiving as husband and wife, Barney eyes Marshall's Slap Bet Countdown Clock website with dread.
ording to the Slap Countdown website (introduced in the episode Wait For It...) a slap will occur at 7:27pm EST the night that this episode airs after you account for daylight savings time.

:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

gk 41
14 Νοεμβρίου 2007, 17:03
Και εγω τωρα ειδα το 8!!Πολυ γελιο!!Κυριολεκτικα τα ''σπαει''!!!:lol: :lol:

lost123
14 Νοεμβρίου 2007, 19:53
τέλειο το 8! κάθε στιγμή ήταν απολαυστική...! !!χαχα!

doulis83
14 Νοεμβρίου 2007, 20:08
Ε ρε δουλεια που ειχαν εκεινη την μερα οι τζαμαδες κ οι καθαριστριες στη Νεα Υορκη...

lost123
14 Νοεμβρίου 2007, 20:35
τι εννοείς..?

tH@LiA
14 Νοεμβρίου 2007, 23:38
epeidi eleipa dn ta exw dei ta 2 teleutaia...molis ta dw tha sas pw entipwseis....apo oti katalaba omws apo ta sxolia sas itan wraia...:thumbsup1

agglikoi subs gia to 8

crais
14 Νοεμβρίου 2007, 23:57
τι εννοείς..?

για το 3χ08 και τον χαρακτηριστικό ήχο που ακουγόταν

lost123
15 Νοεμβρίου 2007, 18:31
α οκ,lol :P

tH@LiA
15 Νοεμβρίου 2007, 18:42
pwpw eida kai ta 2 teleutaia....mporw na pw oti pethana sto gelio...polu kala epeisodia....can't wait for the next one...

costas_paok
16 Νοεμβρίου 2007, 13:24
paidia kserei mipos pote tha bgoun oi ipotitloi gia ta episodeia???? an einai as mou pei kapoios na metafrazw ki egw

brazdas
16 Νοεμβρίου 2007, 13:56
Αν θες να βοηθήσεις στην μετάφραση, μπορείς να επικοινωνήσεις με κάποιο απ' τα παιδιά που μεταφράζουν την σειρά, μέσω πμ, και να τον ρωτήσεις για λεπτομέρειες και όλα τα σχετικά! :)

crais
20 Νοεμβρίου 2007, 00:23
paidia kserei mipos pote tha bgoun oi ipotitloi gia ta episodeia???? an einai as mou pei kapoios na metafrazw ki egw

ksekiname apo simera pali entatika gia na tous anevasoume kai tous ipoloipous

neo mellos stin omada i th@lia

an 8es na voi8iseis pantws i voi8eia sou einai auprosdekti kai 8a epitaxinei poli tis diadikasies

an endiaferese steile mou ena pm na to sizitisoume

doulis83
20 Νοεμβρίου 2007, 02:16
Παιδια σημερα ειναι η μεγαλη μερα !!!!!!!!!!! slapcountdown hours left :

00:00:00

:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:

doulis83
20 Νοεμβρίου 2007, 14:51
Καταπληκτικό, υπέροχο, τρελό γέλιο !!!!!!!!!!
:rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl::rotfl: :worthy::worthy::worthy::worthy::worthy::worthy:

Let's sing all together and happy Slapsgiving !!!!!
:dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance:

Ορίστε κ η περίληψη του επόμενου:
Barney's timing couldn't be worse---he loses his mojo just as he gets an invite to a Victoria's Secret Fashion Show party. Model cameos include Heidi Klum, Marisa Miller, Miranda Kerr, Adriana Lima, Selita Ebanks and Alessandra Ambrosio.

musicd
20 Νοεμβρίου 2007, 16:56
πολύ γέλιο!!!:worthy::worthy::worthy:

you just get slap oooohhh!!!

nektarios
21 Νοεμβρίου 2007, 01:12
Αγγλικοί υπότιτλοι για το ένατο επεισόδιο της τρίτης σεζόν:

crais
21 Νοεμβρίου 2007, 01:48
λοιπον ετοιμα και το 3χ04 σταλθηκε μόλις

πολύ γέλιο και το σημερινό απισόδειο

doulis83
21 Νοεμβρίου 2007, 03:21
Πάντως απ'ότι είδα μετά το επόμενο μάλλον σταματάει για κάποιο διάστημα γιατί δεν βρήκα τίποτα για παρακάτω επεισόδια...

nkt_13
21 Νοεμβρίου 2007, 09:28
Πάντως στο official site http://alpha.cbs.com/primetime/how_i_met_your_mother/ δείχνει ότι το επόμενο επεισόδιο θα είναι κανονικά τη Δευτέρα 26 Νοεμβρίου.

doulis83
21 Νοεμβρίου 2007, 12:47
Για μετά τις 26 δεν είδα να λέει τίποτα...

Κ για όσους έχουν δει το τελευταίο επεισόδιο...

το βιντεοκλιπ του τραγουδιού που έπαιξε ο Μάρσαλ μετά το χαστούκι

http://www.youtube.com/howimetyourmother
και δείτε το You got slapped

crais
21 Νοεμβρίου 2007, 13:36
Κ για όσους έχουν δει το τελευταίο επεισόδιο...

το βιντεοκλιπ του τραγουδιού που έπαιξε ο Μάρσαλ μετά το χαστούκι

http://www.youtube.com/howimetyourmother
και δείτε το You got slapped

xaxaaxaxxaxaaxaxax κοριφέο ειδικά με τον μπατλερ που πηγενοέφερνε το ποτηρι

tH@LiA
22 Νοεμβρίου 2007, 04:45
pleon eimaste kai episima omada metafrasis how i met your mother...
ante kales metafraseis na exoume... :D :D

doulis83
27 Νοεμβρίου 2007, 15:29
Μολις ειδα το τελευταιο επεισοδιο. Δεν μπορω να πω οτι ξετρελαθηκα αλλα ουτε οτι ηταν χαλια, ειχε στιγμες γελιου
Daddy's back !!!!
Hamana hamana.... ( κ γενικα οι ατακες του Μπαρνεϋ στο παρτυ):rotfl::rotfl::rotfl:
Κ οι σκηνες στο γυμναστηριο απλα μου θυμησαν τις πρωτες δυσκολες μερες :P:P:P

Να κ η περιληψη του επομενου επεισοδιου το οποιο δυστυχως θα αργησει
Next episode: The Platinum Rule (http://www.tv.com/how-i-met-your-mother/the-platinum-rule/episode/1154449/summary.html?om_act=convert&om_clk=episodessh&tag=episodes;title;0)
Ted's upcoming date with his doctor leads the gang to give him their own examples of why dating someone you already see regularly is a bad idea.

Airs: Monday December 10, 2007

musicd
27 Νοεμβρίου 2007, 21:56
κάλο ήταν!! δεν τρελάθηκα αλλά είχε και τις καλές στιγμές του!!:)

great
28 Νοεμβρίου 2007, 13:36
αν εξαιρέσεις τα μοντέλα τις Victoria Secret, ολο το υπόλοιπο επεισόδιο ήταν βαρετό μέχρι αηδίας

lost123
28 Νοεμβρίου 2007, 16:06
εμένα μου άρεσε αρκετά

nektarios
28 Νοεμβρίου 2007, 16:19
Αγγλικοί υπότιτλοι για το 310

tH@LiA
4 Δεκεμβρίου 2007, 15:50
distixws simera dn eixe epeisodio...to epomeno einai tin alil deutera 10 tou minos...

lost123
4 Δεκεμβρίου 2007, 16:03
άρα περιμένουμε..

musicd
11 Δεκεμβρίου 2007, 12:29
είδα το 11 πολύ καλό!!! είχε γέλιο στις σκηνές που έδειχνε με την σειρά να λένε τα ίδια πράγματα!!

birginioss
11 Δεκεμβρίου 2007, 12:46
Μολις το εφερε ο Θειος μου με τις αναλογες Χριστουγεννιατικες ευχες του!@

Alex
11 Δεκεμβρίου 2007, 15:57
Ξεκίνησα κι εγώ να βλέπω τη σειρά. Τελειώνω τώρα το Season 2 και μπήκα να ψάξω υπότιτλους και για το 3, αλλά δε βρήκα τίποτα για τα επεισόδια 5 και 7 δυστυχώς. Ξέρετε αν υπάρχουν οπουδήποτε; Βρήκα αγγλικούς πάντως και για το 11: http://rapidshare.com/files/75819532/how.i.met.your.mother.s03e11.eng.zip.html

alexdeli
11 Δεκεμβρίου 2007, 16:09
Επειδη δεν ξερω αν καταλαβα σωστα, ψαχνεις Αγγλικους για το 3x05 και το 3x07;

Alex
11 Δεκεμβρίου 2007, 16:12
Αγγλικούς βρήκα, ελληνικούς δεν τα κατάφερα.

birginioss
11 Δεκεμβρίου 2007, 16:18
Δεν εχουν βγει ακομη..Αλλα απο οτι ξερω εχουνε σταλει αρκετοι απο την ΗΙΜΥΜ ΤΕΑΜ και θα ανεβουν καποια στιγμη στο σαιτ...

tH@LiA
12 Δεκεμβρίου 2007, 00:05
paidia sorry alla emeis stelnoume tous subs apla argoun para polu stis diwrthoseis...
elpizw sintoma na aneboun....

strkav
18 Δεκεμβρίου 2007, 14:01
Paidia mhpws kserei kaneis pote exei epomeno epeisodeio?

birginioss
18 Δεκεμβρίου 2007, 14:08
Την Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2007
Μπορεις να ενημερωνεσαι και απο εδώ (http://alpha.cbs.com/primetime/how_i_met_your_mother/)

tH@LiA
18 Δεκεμβρίου 2007, 22:30
nomizw ti deutera einai to teleutaio giati dn exoun guristei alla opote tha ksanadoume himym otan liksei i apergia....:(:(:(

crais
14 Ιανουαρίου 2008, 18:18
Στο tv.com αναφέρει καινούριο επισόδιο σήμερα. για να δουμε

chch
14 Ιανουαρίου 2008, 18:47

Av ισχυει υπεροχο νεο αντε γιατι μου λειψε......:thumbsup1

great
14 Ιανουαρίου 2008, 19:25
Δυστυχώς δεν ισχύει κατι τετοιο

tH@LiA
14 Ιανουαρίου 2008, 20:22
sto tv.com dn leei tpt...
dn exoun guristei alla epeisodia akoma opote perimenoume na teleiwsei i apergia...:( :( :( :( :( :(

katsikboy
18 Ιανουαρίου 2008, 06:20
ΤΕΛΕΙΑ σειρα...τελειωσα τις 2 πρωτες season σε 2 μερες....τρελο γελιο λεμε...

kostasm13
25 Ιανουαρίου 2008, 15:05
Τελειωσα κι εγω (δυστυχως για μενα και ευτυχως για την εξεταστικη μου...) ολη την σειρα μεσα σε 1-2 βδομαδες!!!

Η σειρα τα σπαει!!! :respect:
Πολλα γελια!!! :respect:
Απιστευτες ατακες!!! :respect:
:respect: θεωριες του Μπαρνι!!!

Θελω κι αλλο!!!!!!!!!!!!!!

thanos215
26 Ιανουαρίου 2008, 11:27
καταπληκτικη σειρα!!!!
α και υπαρχουν υποτιτλοι για ολη την 2η σεζον,μονο που καποια επεισοδια εχουν προβλημα συγχρονισμου...αυτο ειναι ολο

birginioss
2 Φεβρουαρίου 2008, 15:37
Λαθος !

doulis83
2 Φεβρουαρίου 2008, 16:30
Λυπαμαι που θα σε στεναχωρησω birginioss αλλα το επεισοδιο που αναφερεσαι εχει ηδη προβληθει κ ειναι το 5 της 3ης σεζον.Δυστυχως δεν εχει ανακοινωθει κατι για την συνεχιση της σειρας.Μαλλον κ αυτη θα συνεχιστει μολις ληξει η απεργια...

birginioss
2 Φεβρουαρίου 2008, 16:53
edit:

Λυπαμαι που θα σε στεναχωρησω birginioss αλλα το επεισοδιο που αναφερεσαι εχει ηδη προβληθει κ ειναι το 5 της 3ης σεζον.Δυστυχως δεν εχει ανακοινωθει κατι για την συνεχιση της σειρας.Μαλλον κ αυτη θα συνεχιστει μολις ληξει η απεργια...

Ωχ δικιο εχεις..Πως την πατησα ετσι σαν ..:lipsseale

antreas9
6 Φεβρουαρίου 2008, 14:01
Εχω φτάσει μέχρι το 3ο, τηε 3ης σαιζόν! Η σειρά, παρότι δεν...της φαίνεται, συνεχίζει και διατηρεί ΕΥΚΟΛΑ το ενδιαφέρον μου!

crais
6 Φεβρουαρίου 2008, 15:34
Εχω φτάσει μέχρι το 3ο, τηε 3ης σαιζόν! Η σειρά, παρότι δεν...της φαίνεται, συνεχίζει και διατηρεί ΕΥΚΟΛΑ το ενδιαφέρον μου! pou na deis to 3x05 einai to korifeo episodio pou exei pextei

antreas9
7 Φεβρουαρίου 2008, 22:01
pou na deis to 3x05 einai to korifeo episodio pou exei pextei

όπως καταλαβαίνεις βέβαια, στηρίζομαι επάνω σου και γιαυτό!!!!:respect:

doulis83
7 Φεβρουαρίου 2008, 22:08
Κουραγιο αντρεα τελειωνει η εξεταστικη κ ξαναπιανουμε δουλεια !!!!

doulis83
8 Φεβρουαρίου 2008, 16:12
Αν κ ολοι θα εχετε διαβασει το σχετικο τοπικ για την ληξη της απεργιας θεωρησα σωστο να αναφερθει κ δω...

How I Met Your Mother
Αναμένεται να προβληθούν 5 με 7 νέα επεισόδια μέσα στον Απρίλιο/Μάιο

Οποτε υπομονη 2 μηνες ωστε να δουμε ενα φυσιολογικο τελος για την 3 σεζον

kostasm13
8 Φεβρουαρίου 2008, 16:33
Αν κ ολοι θα εχετε διαβασει το σχετικο τοπικ για την ληξη της απεργιας θεωρησα σωστο να αναφερθει κ δω...

How I Met Your Mother

Πλακα κανεις?????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

:dance::yahoo::dance::yahoo::dance::yahoo::dance:: yahoo:

tH@LiA
13 Φεβρουαρίου 2008, 22:21
egw diavasa auto to kalo neo....

How I Met Your Mother
Expected to shoot 9 new episodes to begin airing on March 17.

17 martiouuuuuu........:yahoo:

antreas9
14 Φεβρουαρίου 2008, 12:08

How I Met Your Mother

:yahoo::yahoo::yahoo:Good news!!!:yahoo::yahoo::yahoo:

mimika
9 Μαρτίου 2008, 14:00
Το tv.com (http://www.tv.com/how-i-met-your-mother/no-tomorrow/episode/1184607/summary.html?tag=ep_list;title;11) αναφέρει ότι το επόμενο επεισόδιο προβάλλεται στις 17 Μαρτίου 2008 με τίτλο No Tomorrow.:)
Ted lives like there's no tomorrow during a St. Patrick's Day celebration with Barney.

lost123
9 Μαρτίου 2008, 14:04
?? ωραία!σε λίγες μέρες δλδ θα δούμε νέο επεισόδιο!

kostasm13
16 Μαρτίου 2008, 13:05
Παιδια εχω μια ερωτηση, επειδη ειναι η πρωτη φορα που θα παρακολουθησω "live" το επεσισοδιο!
Οι αγγλικοι υποτιτλοι ποσες μερες μετα βγαινουν?

great
16 Μαρτίου 2008, 13:23
μέχρι στιγμής βγαίνουν στις περισσότερες φορες την ίδια μέρα μέχρι το απόγευμα αλλιώς σίγουρα την επομενη. Είναι λίγες φορες που έχουν κάνει παραπάνω από μια μέρα

antreas9
17 Μαρτίου 2008, 14:43
επανέρχεται μια από τις σειρές που μου έχουν λείψει, μια που έχω φθάσει και εγώ στο 11ο, και έχω...κολλήσει !! :)

doulis83
17 Μαρτίου 2008, 21:44
Ξερω οτι σας εχουμε αφησει λιγο ξεκρεμαστους με τους υποτιτλους αλλα δυστυχως μεσολαβησαν γιορτες, εξεταστικη κλπ. Μαλλον οι καινουριοι θα μεταφραστουν μολις βγουν οι αγγλικοι κ σκεφτομουν να προτινω στην ομαδα να συνεχισουμε τα καινουρια κ μετα να τελειωσουμε τους υπολοιπους (ή κ ταυτοχρονα αν προλαβαινουμε).Ελπιζω να συμφωνητε κ σεις...

kostasm13
17 Μαρτίου 2008, 21:45
Δωστε καινουργιους υποτιτλους στον λαο!

Καλυτερα να πιασετε τους καινουργιους τωρα... Τα προηγουμενα επεισοδια τα εχουμε δει κουτσα-στραβα με αγγλικους...

crais
18 Μαρτίου 2008, 07:45
ωραίο επεισόδιο άξιζε την αναμονή αναμένατε υπότιτλους...

και τα γνωστά όποιος βρει πρώτος τους υπότιτλους (ακούς great??? :P) ας τους ποστάρει εδώ

makisT
18 Μαρτίου 2008, 16:31
how i met your bother is back!!!!!!!!!!!!!!:D

Kal_El_77
18 Μαρτίου 2008, 20:45
Έτοιμοι και οι υπότιτλοι, μπορείτε να τους βρείτε στο γνωστό μέρος... Enjoy!!!!

great
18 Μαρτίου 2008, 20:48
καλα μας έστειλες κανονικα Kal !!!!
μολις ετοιμαζομουνα να κανω post τους αγγλικους !!!

crais
18 Μαρτίου 2008, 21:45
μας πήρε την δουλειά ο Kal:worthy: :respect:

tolisargy
19 Μαρτίου 2008, 00:40
Kal_El_77 τι εκπληξη ήταν αυτή;
Ευχαριστούμε!!!

great
19 Μαρτίου 2008, 11:46
το επεισόδιο τα έσπασε !!! πολύ γέλιο!!
πάντως αυτή η τύπισσα που καταλάθος

σκούντηξε μέσα στο bar και ανταλλάξανε ένα βλέμμα και ένα συγγνώμη δεν μου φάνηκε τυχαίο...λέτε να είναι η κάτοχος της κίτρινης ομπρέλας;

nektarios
19 Μαρτίου 2008, 12:18
σκούντηξε μέσα στο bar και ανταλλάξανε ένα βλέμμα και ένα συγγνώμη δεν μου φάνηκε τυχαίο...λέτε να είναι η κάτοχος της κίτρινης ομπρέλας;

και εγώ αυτό σκέφτηκα
δεν ήταν τυχαίο ότι το έδειξαν και φάνηκε καθαρά το πρόσωπό της και ο τεντ είπε σε κάποια φάση ότι πολύ αργότερα έμαθε ότι ήταν και αυτή εκεί
αν δεν είναι η κάτοχος της κιτρινης ομπρέλας θα είναι σίγουρα κάποια που θα μπει με κάποιο τρόπο στη ζωή των πρωταγωνιστών

1980
19 Μαρτίου 2008, 16:59
Oυφφφφφφφφφφφ!!!Σας εφτασα...πριν λιγο τελειωσα και το 3χ11..μονο το 3χ12 μου εμεινε!!!Η σειρα ειναι ολα τα λεφτα...μετα τα φιλαρακια δεν πιστευα ποτε πως θα υπαρξει κωμικη σειρα που θα με κανει να γελασω τοσο πολυ....:)
Η 3 προς το παρον ειναι αρκετα καλη αλλα θα περιμενω να τελειωσει για να εχω πιο εμπερηστατωμενη αποψη...Παντως το 3χ09 ηταν απο τα καλυτερα αααα και το 3χ05!!!:thumbsup1

LOSTtoo
19 Μαρτίου 2008, 17:00
Kalo htan... isws pio poly mou arese epeidh eixa kairo na dw epeisodeio...

Chrisb
19 Μαρτίου 2008, 17:35
Αρκετά καλό επεισόδιο αν και αυτη τη φορά οι θεωρίες του Μπαρνεϊ και οι μπελάδες Λιλυ - Μαρσαλ δεν ήταν τόσο αστεία όσο συνήθως!

Σχετικά με

τη mother και γω πιστεύω ότι μάλλον ήταν η τύπισσα που σκούντηξε ο Τεντ...

Ελπίζω να μη αργήσουν και πάρα πολύ έχω αρχίσει να γκαστρώνομαι :lol:

Και ελπίζω αυτο που ειπε οτι "εμαθα χρόνια μετα οτι ηταν στο ιδιο παρτυ", να μην εννοεί οτι θα τη γνωρίσει και μετά από αρκετά χρόνια :*( :mad:

Thanx Κal για τους subs! :thumbsup1

kostasm13
19 Μαρτίου 2008, 17:36
Απιστευτο το επεισοδιο! Η σειρα συνεχιζει ακαθεκτη να τα σπαει!

Προεδρε μπραβο για τους υποτιτλους! Ετοιζομουν να το δω με αγγλικους, αλλα ειδα το ποστ σου πριν ευτυχως!

antreas9
19 Μαρτίου 2008, 18:19
kal_el, να σαι καλά για τους τόσο γρήγορους υπότιτλους, thanks@!@!@@@

1980
19 Μαρτίου 2008, 18:34
το 3χ12 ηταν καλουτσικο σαν highlights θα ξεχωρισω

Το πρασινο κοστουμι του Barney..και το εκπληκτικο finale I'm awesome μεσα απο τα σκουπιδια:lol: :lol: ,ολα τα λεφτα...Και η Britney Spears στο επομενο επισοδειο???:shock:

lost123
19 Μαρτίου 2008, 18:35
ωραίο το επεισόδιο!ελπίζω όμως το επόμενο να είναι καλύτερο

doulis83
20 Μαρτίου 2008, 00:43
Μας το εκλεισες το μαγαζι Kal_El...
Μας βλεπω να πουλαμε χαρτομαντηλα στις πλατειες:cry3: :cry3: :cry3:

Καλη δουλεια !!!
:respect: :respect: :respect: :respect:

Kal_El_77
25 Μαρτίου 2008, 13:05
Για να ξέρετε, έχω ήδη ξεκινήσει το 3χ13 εξ ακοής, μέχρι το απογευματάκι θα είναι έτοιμο. Το επεισόδιο είναι καλό, με αρκετή Britney (έχει και μια θεϊκή σκηνή στο τέλος με Britney & Barney). Από την τηλεθέαση αυτού του επεισοδίου, κρίνεται και το μέλλον της σειράς. Αν δεν κάνει καλά νούμερα, τότε... κλαψ!
(που φτάσαμε ρε γαμώτο... Να ευχόμαστε να κάνει νούμερα η Britney, για να μην κοπεί το ΗΙΜΥΜ!!! wtf :shock: :shock: :shock: :shock: )

kostasm13
25 Μαρτίου 2008, 13:10
Υπαρχει περιπτωση να κοπει η σειρα??? :shock: :shock: :shock:

Πρωτω φορα το ακουω! Μην την κοψετεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!! :cry3: :cry3: :cry3:

ΥΓ: Προεδρε μπραβο για αλλη μια βδομαδα που θα μας δωσεις τοσο γρηγορα subs!

1980
25 Μαρτίου 2008, 16:22
Το 13 εννοεις Κal...:???:

kostasm13
25 Μαρτίου 2008, 16:25
Το 13 εννοεις Κal...:???:

Μπραβο παρατηρηση! Ε μαλλον αυτο θα εννοει! ;)

Kal_El_77
25 Μαρτίου 2008, 16:53
Ε ναι μωρέ. Λέτε να κάνω πάλι το ίδιο???? :p :p

musicd
25 Μαρτίου 2008, 17:09
Για να ξέρετε, έχω ήδη ξεκινήσει το 3χ13 εξ ακοής, μέχρι το απογευματάκι θα είναι έτοιμο. Το επεισόδιο είναι καλό, με αρκετή Britney (έχει και μια θεϊκή σκηνή στο τέλος με Britney & Barney). Από την τηλεθέαση αυτού του επεισοδίου, κρίνεται και το μέλλον της σειράς. Αν δεν κάνει καλά νούμερα, τότε... κλαψ!
(που φτάσαμε ρε γαμώτο... Να ευχόμαστε να κάνει νούμερα η Britney, για να μην κοπεί το ΗΙΜΥΜ!!! wtf :shock: :shock: :shock: :shock: )

τιιιιιιιιιιιιιι!! :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
και εγώ που νόμιζα ότι την βάλανε για να φανεί λίγο η Spears μετά το ξεπεσμό που έχει το τελευταίο καιρό!

strkav
25 Μαρτίου 2008, 19:54
Paidia mhpws exei brei kaneis agglikous ypotitlous? Euxaristw!

Kal_El_77
25 Μαρτίου 2008, 20:12
Δεν έχουν βγει ακόμα αγγλικοί υπότιτλοι, αλλά σε λίγο θα είναι έτοιμοι οι ελληνικοί...

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ GTVS!!!!:dance: :dance: :dance: :dance:

strkav
25 Μαρτίου 2008, 20:17
SUPER!!! S'euxaristw poly!!!

trash_84
25 Μαρτίου 2008, 21:31
Kal_El σε ευχαριστούμε πάρα πολύ!!!

Ωστόσο, μήπως έχει βρει κανείς αγγλικούς? Έχω ψάξει σε όλα τα σάιτ που ξέρω και δεν έχω βρει κάτι...

Kal_El_77
25 Μαρτίου 2008, 21:46
Τους φάγαμε όλους.

Ούτε αγγλικοί δεν έχουν βγει ακόμη.

Enjoy! Το επεισόδιο είναι πάρα πολύ καλό... :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

Alex
25 Μαρτίου 2008, 21:49
R-E-S-P-E-C-T Kal Θεά ...(τον εκάνες τον υπότιτλο!)

1980
25 Μαρτίου 2008, 21:52
Κal:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Kal_El_77
25 Μαρτίου 2008, 21:53
R-E-S-P-E-C-T Kal Θεά!

ΘΕΑ.... Οι υπότιτλοι εννοείς...

Όχι, για να μην παρεξηγούμαστε λεω...:P :P :P :P

antreas9
25 Μαρτίου 2008, 22:54
ρε συ Kal_El_77, θα μας κουφάνεις?? Την επόμενη φορά θα τους βγάλεις πριν να βγει το επεισόδιο εσύ!!!!

Kal_El_77
26 Μαρτίου 2008, 00:40
Και για να μιλήσουμε λίγο με νούμερα, το χθεσινό επεισόδιο τα έσπασε, με 10, 6 εκατομμύρια τηλεθεατές, , το καλύτερο νούμερο που έχει πιάσει ποτέ η σειρά και στις 3 σαιζόν. Το επεισόδιο (το ξαναλέω) ήταν τέλειο, πολύ γέλιο, και η Βritney ήταν (περιέργως!) πολύ καλή...

thanx dimath για τα ratings info:clapping: :clapping: :clapping:

1980
26 Μαρτίου 2008, 02:15
οκ εγω δεν τρελαθηκα με το επεισοδιο ουτε με την Britney:thumbdown ...αλλα χαρηκα που εκανε καλα νουμερα γιατι δεν θελω με τιποτα να κοπει...
Παιδια να ρωτησω κατι και ακουω αποψεις...Ο Ted δεν σας φαινετε λιγο διαφορετικος σαν εχει αλλαξει κατι πανω του(εκανε πλαστικη μυτης???τι να πω:???: )
και επισης μονο σε μενα θυμιζει τον Παπακαλιατη???(τον οποιο βρισκω:thumbdown )

doctor
26 Μαρτίου 2008, 02:24
Kal, μπράβο για τους υπότιτλους καταρχάς. Στα του επισοδείου τώρα, είναι ιδέα μου ή η αναζήτηση για την μητέρα έλαβε τέλος; Αν σκεφτείτε και την μπηχτή που πέταξε για την ημέρα του Αγίου Πατρικίου

Kal_El_77
26 Μαρτίου 2008, 02:26
Μάλλον δεν είναι αυτή... Τουλάχιστον έχουν πει ότι δεν είναι αυτή... Τώρα, θα δείξει στη πορεία...

birginioss
26 Μαρτίου 2008, 02:31
Μου αρεσε παααααααρα πολυ το επεισοδιο...

talaipwria
26 Μαρτίου 2008, 04:07
πολλά ευχαριστώ για τους υπότιτλους! :)

great
26 Μαρτίου 2008, 11:28
τρελό γέλιο το επεισόδιο, και η Britney ήταν καλή σχετικά και πολύ γλυκιά ομολογουμένως (ή θεα όπως είπε ο kal :lol: )
Ειδικά το σκηνικό που έκανε ο Ted ήταν απίστευτο !!! έτσι και δεν του καθόταν μετά από αυτό θα ήταν για χαστούκια η τύπισσα!!

Και όχι δεν είναι αυτή doctor, το έχουν πει και από την σειρά. Άλλωστε θα το έλεγε και ο ίδιος ο Ted.

lost123
26 Μαρτίου 2008, 18:59
τέλειο το επεισοδιο,απο τα καλύτερα.πραγματικά το απόλαυσα αλλά με χάλασαν οι υποτιτλοι.συγνώμη αλλά υπήρχαν κάποιες εκφράσεις που δεν μου άρεσαν καθόλου,και δεν θα έπρεπε να είχαν μεταφραστεί έτσι.εγώ καθομαι να δώ το επεισόδιο και να το απολάυσω μαζί με τους υποτιτλους(και σε ευχαριστούμε πολυ για αυτό kal,ξέρω ότι δεν είναι κάτι απλό) και δεν θέλω να βλέπω τέτοιες εκφράσεις.απο την στιγμή μάλιστα που δεν θα έπρεπε να είχε μεταφραστεί έτσι,καθώς άλλα έλεγε και άλλα έβαλες.
πως γίνεται το "Oh, my God,
you went and saw her, too" να μεταφραστεί "όχι ρε π.... μου" ??
προτίνω να διορθωθεί και στο μέλλον να μην βλέπουμε τέτοια.
ξανά ευχαριστώ για τους υποτιτλους.

tonypapadovic
26 Μαρτίου 2008, 19:13
Σορρυ κιόλας αλλά μιλάμε για απόδοση διαλόγων και όχι μετάφραση.
Επειδή λέει κάτι, δεν σημαίνει ότι η μετάφρασή της είναι 100% σωστή, γιαυτό και κάνουμε απόδοση όσο μπορούμε και όχι μετάφραση.
Γνώμη μου ως μεταφραστής είναι ότι ακριβώς αυτό έλεγε και αναρωτιέμαι γιατί λες ότι άλλα έλεγε.

Τέλος πάντων όπως και να έχει, δημόσια σχόλια απαγορεύονται στο φόρουμ, πρώτον γιαυτό υπάρχουν οι αξιολογήσεις των υποτίτλων, δεύτερον δυστυχώς έχει αποδειχθεί ότι ξεφεύγει η κατάσταση (σε πολλές περιπτώσεις παλαιότερα), και τέλος, μπορείς να το συζητήσεις με τον Kal μέσω pm. Αν ο Kal θελήσει να γίνει δημόσια συζήτηση όπως είχε κάνει άλλος ένας μεταφραστής στο παρελθόν, μόνο τότε θα συζητηθεί. Αυτά ως υπεύθυνος.

great
26 Μαρτίου 2008, 19:17
Το "oh my god, you wend and saw her, too" δεν μεταφράστηκε μονο "όχι ρε π... μου" αλλα "Όχι ρε π... μου.Την είδες κι εσύ;" το οποιο για μένα είναι άριστα προσαρμοσμένο στα ελληνικά δεδομένα. Τι θα έλεγες ? "όχι θεε μου" ?? την έκφραση "οh my god" την μετέφρασε σε αργκό κάτι που ταίριαζε απόλυτα με το στυλ της σκηνής και της κατάστασης που είχε δημιουργηθεί.

edit: με πρόλαβε ο tony μέχρι να γράψω το μήνυμα.

lost123
26 Μαρτίου 2008, 19:21
ούτε είχα σκοπό να δημιουργήσω ενταση,ούτε να κατηγορήσω.απλά με ενόχλησε και ήθελα να το πώ.δεν πιστεύω ότι θα παρεξηγηθεί ο Kal_El_77.
Sorry,αν δεν είναι εδώ που έπρεπε να το γράψω.
ναι έχεις δίκαιο ότι απόδοση διαλογων κάνει,όμως θα μπορούσε να γίνει "Οχι ρε Lilly" ,"Μην μου πείς" ,"Τι?Πήγες και την είδες και εσύ?".κάτι τέτοιο τελοσπάντων για να αποφευγουμε αυτες τις εκφράσεις.

tonypapadovic
26 Μαρτίου 2008, 19:28
Ούτε εγώ πιστεύω ότι θα παρεξηγηθεί, απλά όσoν αφορά τέτοια θέματα

Σχολια για τους υποτιτλους δεν επιτρεπονται να γινονται δημοσιως αλλα μονο πριβε, γιατι αν γινεται δημοσιως μπορουμε να οδηγηθουμε σε καταστασεις οπου ο αλλος θα ψειριζει τον υποτιτλο μονο και μονο για να την πει στους μεταφραστες που καποιες ωρες εχουν σπαταλησει απο τον χρονο τους. Και πιστεψε και τετοια ατομα υπαρχουν και λαθη θα βρισκουν παντα, ουδεις τελειος. Ρωτα τον συναδελφο σου να σου τα πει καλυτερα. :D

Και γι'αυτούς τους λόγους υπάρχει είτε το pm, είτε οι αξιολογήσεις των υποτίτλων. ;)

Kal_El_77
27 Μαρτίου 2008, 02:29
Μόλις είδα ότι δημιουργήθηκε αυτό το "θέμα" με την συγκεκριμένη πρόταση, και απλά θέλω να πω, ότι η συγκεκριμένη σειρά στηρίζεται στην ατάκα. Το να το αποδόσω όπως ακριβώς το είπε δεν θα έβγαζε τόσο νόημα, ούτε θα ήταν "αστείο", μιας και σαφως στη συγκεκριμένη σκηνή, θέλει να δείξει την αγανάκτηση του Τεντ, μιας και ήδη είχε πάει πιο πριν ο άλλος να την τσεκάρει, και αυτό ήθελε να τονίσει. Θα μπορούσα να το είχα αποδώσει και "Ρε γαμώτο, πήγες και εσύ;" ή κάτι τέτοιο, απλά ήθελα να δώσω λίγο παραπάνω έμφαση, και να ταιριάζει με τον τόνο και την ένταση του Τεντ. Thats all! Τώρα, αν κάποιος παρεξηγείται, ή θίγεται με κάποιες εκφράσεις που μπορεί να υπάρχουν μέσα στον υπότιτλο, προτού κατεβάσουν κάποιον υπότιτλο, ας επικοινωνούν με τον μεταφραστή πρώτα, να τους δώσει και το σήμα καταλληλότητας (κατάλληλο για ανηλίκους, απαραίτητη η γονική συναίνεση, κλπ...)
Τέλος, θέλω να προσθέσω ότι, μιας και θα ασχοληθώ εγώ προσωπικά με όλα τα υπόλοιπα επεισόδια της σαιζόν (τουλάχιστον όσο μπορώ, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, να ασχοληθώ με τη σειρά), και στα επόμενα επεισόδια, αν υπάρχει κάτι που θα πρέπει να χρησιμοποιήσω μια λέξη/φράση "ακατάλληλη", θα την χρησιμοποιήσω, οπότε, όποιος θίγεται με αυτό, καλύτερα να μην περιμένει τους υπότιτλους, ας δει το επεισόδιο χωρις.

kostasm13
27 Μαρτίου 2008, 03:48
Συμπαθητικο το επεισοδιακι! Ευτυχως που ειπαν τα παιδια στην προηγουμενη σελ οτι δεν ειναι αυτη η μαμα, γιατι δεν μου αρεσε και ιδιαιτερα απο ομορφια η τυπισσα...
Παντως ο Τεντ εγραψε με το ραντεβου! Ηταν και μαμω!

Η Britney θεα, δεν λεω, αλλα απο υποκριτικο ταλεντο δεν σκαμπαζει!

Προεδρε πολλα μπραβο για τους υποτιτλους και για το γρηγορο της υποθεσης!

great
27 Μαρτίου 2008, 11:38
Ευτυχως που ειπαν τα παιδια στην προηγουμενη σελ οτι δεν ειναι αυτη η μαμα, γιατι δεν μου αρεσε και ιδιαιτερα απο ομορφια η τυπισσα...

εγώ την βρήκα πολύ συμπαθητική πάντως, μια φυσική γλυκύτητα είχε που μου άρεσε

Kal_El_77
27 Μαρτίου 2008, 11:41
Της έβγαινε πολύ "φυσικό" το χαζοχαρούμενο!!! Και στο τέλος, έδωσε ρεσιτάλ!!!

kostasm13
27 Μαρτίου 2008, 14:49
Της έβγαινε πολύ "φυσικό" το χαζοχαρούμενο!!! Και στο τέλος, έδωσε ρεσιτάλ!!!

Εσυ λες για την Britney κι εγω για την γιατρινα με το laser! Ή καταλαβα λαθος??? :???:

lost123
27 Μαρτίου 2008, 18:57
Μόλις είδα ότι δημιουργήθηκε αυτό το "θέμα" με την συγκεκριμένη πρόταση, και απλά θέλω να πω, ότι η συγκεκριμένη σειρά στηρίζεται στην ατάκα. Το να το αποδόσω όπως ακριβώς το είπε δεν θα έβγαζε τόσο νόημα, ούτε θα ήταν "αστείο", μιας και σαφως στη συγκεκριμένη σκηνή, θέλει να δείξει την αγανάκτηση του Τεντ, μιας και ήδη είχε πάει πιο πριν ο άλλος να την τσεκάρει, και αυτό ήθελε να τονίσει. Θα μπορούσα να το είχα αποδώσει και "Ρε γαμώτο, πήγες και εσύ;" ή κάτι τέτοιο, απλά ήθελα να δώσω λίγο παραπάνω έμφαση, και να ταιριάζει με τον τόνο και την ένταση του Τεντ. Thats all! Τώρα, αν κάποιος παρεξηγείται, ή θίγεται με κάποιες εκφράσεις που μπορεί να υπάρχουν μέσα στον υπότιτλο, προτού κατεβάσουν κάποιον υπότιτλο, ας επικοινωνούν με τον μεταφραστή πρώτα, να τους δώσει και το σήμα καταλληλότητας (κατάλληλο για ανηλίκους, απαραίτητη η γονική συναίνεση, κλπ...)
Τέλος, θέλω να προσθέσω ότι, μιας και θα ασχοληθώ εγώ προσωπικά με όλα τα υπόλοιπα επεισόδια της σαιζόν (τουλάχιστον όσο μπορώ, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων, να ασχοληθώ με τη σειρά), και στα επόμενα επεισόδια, αν υπάρχει κάτι που θα πρέπει να χρησιμοποιήσω μια λέξη/φράση "ακατάλληλη", θα την χρησιμοποιήσω, οπότε, όποιος θίγεται με αυτό, καλύτερα να μην περιμένει τους υπότιτλους, ας δει το επεισόδιο χωρις.

αποτι βλεπω θιχτηκες περισσότερο και απο εμένα.
δυστυχώς το πήρες στραβά,εγώ δεν είχα σκοπό να δημιουργήσω ένταση ουτε σου έκανα καμια επίθεση.sorry που δεν σκέφτηκα να σου το στείλω σε pm και το έγραψα εδώ. οι ειρωνιες όμως τύπου " ας επικοινωνούν με τον μεταφραστή πρώτα, να τους δώσει και το σήμα καταλληλότητας (κατάλληλο για ανηλίκους, απαραίτητη η γονική συναίνεση, κλπ...)" δεν είναι απαραίτητες. :)
εγώ λέω ότι θα ήταν καλύτερο να τα αποφεύγουμε,τώρα οκ αν εσύ επιμένεις δεν μπορώ να κάνω κάτι,ούτε και θέλω.εγώ πιστεύω ότι δεν ταιριαζε καθόλου με τον τόνο και την ένταση του Ted.έτσι το βρήκα εγώ τουλάχιστον.ήθελα να το πω διότι δεν μου άρεσε.
τέλοσπάντως,ας τελειώσει εδώ το θέμα και ας συνεχίσουμε τη κουβέντα για το επεισόδιο.

Kal_El_77
27 Μαρτίου 2008, 19:07
Δεν ήμουν καθόλου ειρωνικός, και ούτε θίχτηκα. Είσαι ο μοναδικός (δημόσια τουλάχιστον) που ενοχλήθηκες από την απόδοση. Οπότε, στους 300+ που κατέβασαν τον υπότιτλο, δεν θα ασχοληθώ με τα αρνητικά σχόλια των λίγων, αλλά με τα θετικά των πολλών. Και όσον αφορά το θέμα περί καταλληλότητας, δεν αστειεύομαι, ούτε ειρωνεύομαι, γι αυτό το λόγο αναφέρω στο τέλος του ποστ μου, ότι οι υπότιλοι που θα ασχοληθώ εγω, μπορεί να περιέχουν κάποιες εκφράσεις που μπορεί να μην αρέσουν σε μερικούς. Εγω είπα ό,τι έχω να πω, όποιος θέλει βλέπει το κάθε επεισόδιο με τους υπότιλους με δική του ευθύνη, και όποιος δεν θέλει, το βλέπει χωρίς. Νομίζω ότι είμαι αρκετά ξεκάθαρος... That's all!

birginioss
27 Μαρτίου 2008, 19:17
Ξεκολληστε!!!!!!!!
Μου ερχονται ειδοποιησεις συνεχεια και περιμενω να διαβασω για την Βριττνευ!!!
Αντε ρε με τα χαζα τωρα.!!!!

Σιγα το πραγμα..
Απο το να βλεπουμε ω θεε μου ή κατάρα!!
Η θα σε διαλυσω κουνουπι,ειναι πολυ πιο αντιπροσωπευτικες αυτες οι αποδοσεις!!
ΦΤΑΝΕΙ!
ΜΗ ΜΑΛΩΝΕΤΕ ΑΛΛΟ!!!
ΜΙΛΗΣΑ!!!:p

lost123
27 Μαρτίου 2008, 19:26
Δεν ήμουν καθόλου ειρωνικός, και ούτε θίχτηκα. Είσαι ο μοναδικός (δημόσια τουλάχιστον) που ενοχλήθηκες από την απόδοση. Οπότε, στους 300+ που κατέβασαν τον υπότιτλο, δεν θα ασχοληθώ με τα αρνητικά σχόλια των λίγων, αλλά με τα θετικά των πολλών. Και όσον αφορά το θέμα περί καταλληλότητας, δεν αστειεύομαι, ούτε ειρωνεύομαι, γι αυτό το λόγο αναφέρω στο τέλος του ποστ μου, ότι οι υπότιλοι που θα ασχοληθώ εγω, μπορεί να περιέχουν κάποιες εκφράσεις που μπορεί να μην αρέσουν σε μερικούς. Εγω είπα ό,τι έχω να πω, όποιος θέλει βλέπει το κάθε επεισόδιο με τους υπότιλους με δική του ευθύνη, και όποιος δεν θέλει, το βλέπει χωρίς. Νομίζω ότι είμαι αρκετά ξεκάθαρος... That's all!

:offtopic:
κρίμα που το βλέπεις έτσι,διότι δεν πρέπει να αγνοούμε κάποιον μονο και μόνο επειδή είναι "ένας" .σίγουρα θα ασχοληθείς περισσότερο με τους πολλούς,αλλά και πάλι δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να ασχοληθείς με αυτό που έχει να πεί αυτός ο "ένας".ακόμα και λίγα να είναι τα αρνητικά δεν τα προσπερνάμε.
αυτα,έχουμε ξεφυγει γιαυτο καλύτερα να σταματήσουμε εδω. ;)

Kal_El_77
27 Μαρτίου 2008, 19:26
Δεν μαλώνουμε ρε συ, coolaρισε :p :p :p
Απλά μια (off topic λίγο) κουβέντα κάνουμε. Αν είχα όρεξη να μαλώσω, θα το έκανα μέσω πμ, και εξάλλου, δεν έχει νόημα να μαλώσουμε γι αυτό το θέμα. Εγω ήμουν αρκετά ξεκάθαρος, and that's all.

Η Britney μια χαρά, το είπα και το ξαναλέω... Στην αρχή ήμουν αρνητικός με το guest της, αλλά τελικά μια χαρά....

:offtopic:
κρίμα που το βλέπεις έτσι,διότι δεν πρέπει να αγνοούμε κάποιον μονο και μόνο επειδή είναι "ένας" .σίγουρα θα ασχοληθείς περισσότερο με τους πολλούς,αλλά και πάλι δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να ασχοληθείς με αυτό που έχει να πεί αυτός ο "ένας".ακόμα και λίγα να είναι τα αρνητικά δεν τα προσπερνάμε.
αυτα,έχουμε ξεφυγει γιαυτο καλύτερα να σταματήσουμε εδω. ;)

Δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό. Mπορεί να το βλέπεις εσυ αρνητικό, εμένα προσωπικά δεν μου λέει κάτι σαν έκφραση. Και δεν καταλαβαίνω τον λόγο που ενοχλείσαι. Για να το λήξουμε εδω, έχουμε ήδη πει ότι είναι στην επιλογή του καθενός που ασχολείται, πως θα κάνει την απόδοση. Πραγματικά αν ενοχλείσαι (για κάτι το οποίο δεν ήταν ΤΟΟΟΟΟΣΟ πια προσβλητικό), δυστυχώς, δεν μπορώ να κάνω κάτι γι' αυτό. Λυπάμαι, αλλά...
End of :offtopic:

Οτιδήποτε άλλο, μέσω πμ... Δεν φταίνε σε κάτι οι υπόλοιποι...

nkt_13
28 Μαρτίου 2008, 01:31
Καλή ήταν σχετικά η Μπρίτνεϊ, αλλά νομίζω πως η Sarah Chalke ήταν πολύ καλύτερη. Εξάλλου έπαιζε και έναν ρόλο που τα τελευταία 7 χρόνια τον έχει μάθει καλά (αυτόν της γιατρού)... είναι ο ρόλος που παίζει στο Scrubs, το οποίο προτείνω σε όλους ανεπιφύλακτα αν δεν το βλέπουν.
Είναι φοβερή σειρά... τέλος το :offtopic:... :oops:

mimika
31 Μαρτίου 2008, 22:20
Νέο επεισόδιο προβάλλεται σήμερα.
After being stalked by a mystery woman, Barney attempts to find out which woman from his past it is.
Trailer: Εδώ (http://www.greektvsubs.gr/After%20being%20stalked%20by%20a%20mystery%20woman ,%20Barney%20attempts%20to%20find%20out%20which%20 woman%20from%20his%20past%20it%20is.)

Kal_El_77
1 Απριλίου 2008, 15:28
FYI, οι υπότιτλοι θα αργήσουν λίγο σήμερα, λόγω προβλήματος δικτύου (ο λατρεμένος ΟΤΕς, έκανε πάλι το θαύμα του!!!!). Ελπίζω μέχρι τις 7.30 - 8, να είναι διαθέσιμοι...

birginioss
1 Απριλίου 2008, 19:46
FYI, οι υπότιτλοι θα αργήσουν λίγο σήμερα, λόγω προβλήματος δικτύου (ο λατρεμένος ΟΤΕς, έκανε πάλι το θαύμα του!!!!). Ελπίζω μέχρι τις 7.30 - 8, να είναι διαθέσιμοι...

Εισαι σοβαρος ρε;;;;Γιατι αργεις τοσο πολυ;;;;
Τι να πω ρε συ...Δουλειες κανετε;;;;
Αι στο καλο!:mad::mad::mad:

Φιλτατε μας δουλευεις;:haha::haha:Εισαι θεος και το ξερεις..
Καταπληκτικη δουλεια σε απιστευτο χρονο!Ακους εκει λεει θα αργησουν!!Αργοπορια το λες εσυ αυτο;;;
Σουπερ ταχυτητα το λεμε εμεις!!Απολογεισαι κιολας παναθεμα σε!!
κοντευουμε να πιασουμε ταχυτητες ΛΟΣΤ!!:rotfl:
Ευχαριστουμε!!:respect::respect::):thumbsup1

Kal_El_77
2 Απριλίου 2008, 02:55
Λοιπόν, το επεισόδιο ήταν πολύ καλό, πολύ γέλιο, με πολύ Barney, και αρκετές "άσχημες λέξεις" από μέρους μου. Έκανε και σχετικά καλά νούμερα...

strkav
2 Απριλίου 2008, 03:14
Kat'arxas APARADEKTO pou bghkan prwta oi agglikoi ypotitloi k meta oi dikoi sou!!!!!!! :D :p

Kata 2on euxaristoume poly ka gia tous subs kai gia to poly kalo neo!

To epeisodio einai TE-LEI-O. Ena apo ta kalytera EVER!!!

Th Madeleine Albright thn tsekarate mesa stis gkomenes tou Barney???? A-PI-STEY-TO!!!!!!!!! lollolololol :D

chch
2 Απριλίου 2008, 04:12
Aκομα δεν το εχω δει το επεισοδιο αλλα τα τοσα spoiler αξιζαν το κοπο για το νεο αυτο.....Αν και επρεπε να το δω αυριο για να μου εφτιαχνες την μερα;)...Τωρα παω για υπνο:cry3:

Α και εννοειται thanks gia toys subs...........